Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 14, 2018 7:18 pm

Smile Office 2019: Kancelarija u offline izdanju

https://pcpress.rs/office-2019-kancelarija-u-offline-izdanju/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 14, 2018 7:21 pm

Smile Mozilla Firefox 64 poboljšava iskustvo pregleda interneta

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 425f8fad2ff0ab5abccc06a279ef6147

Mozilla je objavila najnoviji stabilni build svog browsera, u formi Firefox 64. Prema navodima kompanije, Firefox 64 ažuriranje donosi poboljšanja pregleda interneta, a ovo uključuje pametne preporuke, upravljanje tabovima i drugo.

Kada je u pitanju upravljanje tabovima, ažuriranje omogućava korisnicima da izaberu više tabova iz tab bara, pomeraju ih, zatvaraju, bookmarkuju ili pinuju na lak i jednostavan način. Pregledač je sada takođe sposoban za pametnije preporuke, kao što je preporučivanje određenih funkcija, servisa ili ekstenztija, bazirano na onome kako se koristi browser.

Načinjena su i poboljšanja u upravljanju performansama, pa je sada tu nova Task Manager stranica koja prikazuje koliko energije svaki tab troši. Tu su i poboljšanja performansi na Mac i Linux računarima, kao i lakše deljenje na Windows uređajima.

Pored novih funkcija, Firefox 64 implementira i veliki broj ispravki bagova i sigurnosne zakrpe, kao i neke izmene namenjene developerima.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:24 pm

Smile Netflix proširio listu uređaja koji podržavaju HD i HDR10 standard

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Netflix-HDR10

Netflix, jedan od najpopularniji servisa za streaming video sadržaja, upotpunio je listu uređaja koji podržavaju HD rezoluciju i HDR10 standard. Kako bi se filmovi i serije u ovim formatima prenosili kvalitetno, tj bez bufferinga, potrebno je imati brzinu od barem 25 Mbps, a uređaji moraju biti pokretani najnovijom verzijom softera.

Modeli koji je dodani na listu s podrškom za HD i HDR10 slijede u nsastavku:

Novi s podrškom za HD:
Huawei Mate 20 (Pro)

LG Q9 One (LM-Q927L)

LG X5 (X5-LG)

Sony Xperia XZ3 (SOV39, SO-01L, 801SO)

Svi ređaji pokretani procesorima Kirin 710 i Kirin 980

Novi s podrškom za HDR10:
Huawei Mate 20

LG Q9 One

LG X5
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:27 pm

Smile Facebook opet kompromitovao privatne podatke, ovoga puta fotografije korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1

Godina u kojoj je Mark Zuckerberg težio da "popravi Facebook" verovatno za ovu društvenu mrežu nije mogla proći lošije po pitanju većeg broja skandala sa privatnim podacima. I kada smo mislili da je tome kraj, pojavila se još jedna objava na službenom Facebook-ovom blogu za developere u kojoj su priznali da su – još jednom zabrljali.

API (programsko okruženje) za fotografije, kojem je zadatak da manipuliše fotografijama korisnika i daje ih, prema potrebi, na raspolaganje spoljnim aplikacijama imao je u sebi veliki bug. Zbog toga je određenim developerima i aplikacijama davao pristup daleko većem broju fotografija nego što je trebao. Takva je situacija trajala od 13. do 25. septebra ove godine, a nakon toga greška je otkrivena i zakrpljena.

Potencijalno ugrožavanje privatnosti obuhvatilo je čak 6,8 miliona korisnika čije su fotografije bile izložene neželjenim pogledima, a njima je moglo pristupiti oko 1.500 aplikacija. Kompromitovane fotografije uključuju one sa Timelinea, Marketplacea i drugih mesta gde su ih ljudi postavljali, kao i one koje su korisnici krenuli da objavljuju, ali taj proces nisu dovršili – Facebook u tom slučaju kopiju fotografije čuva tri dana za slučaj da se korisnik predomisli.

Svi oni čiji su korisnički nalozi zahvaćeni ovim propustom o tome će biti obavešteni. Facebook se, očekivano, izvinjava zbog propusta i najavljuje kako će sve fotografije koje su završile gde nisu trebale od tamo izbrisati.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:33 pm

Smile ASUS-ov CEO napušta kompaniju

U četvrtak, 13. decembra, ASUS je objavio da dugogodišnji CEO, Jerry Shen, odlazi uoči „sveobuhvatne korporativne transformacije“ – u šta je uključena i nova ko-CEO struktura, kao i velika promena u mobilnoj strategiji koja će se fokusirati na gejmere i „high-end“ sektor. Drugim rečima, videćemo više ROG Phone-ova i možda manje ZenFon-ova, što je način da se prizna poraz u onome što je predsednik ASUS-a Jonney Shih opisao kao „krvavo bojno polje“ u svom intervjuu za Business Next.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1638212886

Tokom 11 godina službovanja kao CEO, Shen je nadgledao lansiranje serije PadFone, serije Transformer, ZenBook i serije ZenFone. Pre toga, Shen je takođe bio priznat kao glavni tvorac Eee PC-a, male mašine koja je pokrenula trku netbook-ova 2006. godine.

U izjavi poslatoj Engadget-u, Shen je najavio da će preuzeti novi AIoT startup, iFast, kao predsednik i CEO, koja se bavi tehnologijama vezanima za veštačku inteligenciju i IoT uređaje. Uprkos njegovom odlasku, Shen će i dalje održavati vezu sa ASUS-om zahvaljujući 30% udelu kojim ASUS finansira Shen-ov nov poduhvat – što je možda prigodan gest za ASUS-vog 25-godišnjeg veterana. Shen je dodao da će se „posvetiti pomaganju kompaniji ASUS kako bi efikasno prešla u AIoT industriju“.

Što se tiče toga ko će preuzei ASUS-ovu ulogu CEO-a, pozicija će biti podeljena između šefa PC biznisa, S.Y. Hsu, i šefa globalnog korisničkog servisa, Samson Hu, od 1. januara 2019. Dva korporativna potpredsednika su nekada radila kao ko-COO još u 2015. godini, tako da bi trebalo prilično brzo da se uhodaju u tempo posla.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:36 pm

Smile  WhatsApp omogućio picture-in-picture mod svim Android korisnicima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 15742fe42d0f8fae2366ecd528c52ca8

Prvi signali da je WhatsApp ozbiljan kada je u pitanju implementacija picture-in-picture moda u Android telefone pojavili su se pre oko dva meseca, kada je objavljena beta verzija Android aplikacije sa pomenutom funkcijom.

Iako su iPhone korisnici imali priliku da koriste PiP mode još od početka 2018. godine, Android fanovi su na funkciju morali da čekaju gotovo čitavu godinu. Sada najnovija verzija WhatsAppa za Android omogućava gledanje YouTube videa direktno u okviru aplikacije. Isto važi i za Facebook i Instagram video koje korisnikovi prijatelji dele u WhatsApp razgovorima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Whatsapp2_6

Kada god dobijete video link u WhatsApp chat prozoru, sada ćete imati opciju da ga pregledate korišćenjem picture-in-picture moda, bez potrebe otvaranja neke eksterne aplikacije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:40 pm

Smile Microsoft: Windows 10 ne prati aktivnosti korisnika bez dozvole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 906ecbdc4160a211f3c79548e5a959d5

Ranije ove nedelje, pojavile su se informacije da Windows 10 učitava podatke iz istorije aktivnosti i prebacuje ih Microsoftu, čak i kada je ova opcija isključena u podešavanjima.

Ova vest je naravno unela nemir i zabrinutost za privatnost podataka u zajednicu korisnika Windowsa, ali Microsoft objašnjava da nema potrebe za panikom jer ne postoji povreda privatnosti.

Kompanija objašnjava da Activity History sekcija u Microsoft Account Privacy Dashboard-u grupiše podatke iz svih Microsoftovih aplikacija i servisa, a ne samo iz Windowsa 10.

S druge strane, istorija aktivnosti za Windows 10 se tiče samo računara koji se koristi. Drugim rečima, čak i kada isključite funkciju na Windowsu 10, Activity History sekcija na Microsoft Accountu će nastaviti da prikuplja informacije iz prostog razloga što ima mnogo više izvora.

Microsoft tvrdi da Windows 10 ne prikuplja podatke bez korisnikove dozvole, a Activity History opdcije u Settings aplikaciji nisu ignorisane.

Izvor: Softpedia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 16, 2018 6:43 pm

Smile Kripto-rudarenje bez saglasnosti postalo najveća cyber pretnja

Neovlašćeno korišćenje tuđeg hardvera za rudarenje kriptovaluta, takozvani cryptojacking, postalo je jedna od najvećih cyber pretnji u mnogim delovima sveta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Crypto

Prema istraživanjima čije je rezultate nedavno objavio Kaspersky, otimanje procesorske moći za rudarenje kriptovaluta, a bez znanja žrtava, preuzelo je primat među cyber napadima, a posebno na Bliskom istoku, u Turskoj i Africi. U Avganistanu i Etiopiji, na primer, jedan od četiri registrovana malvera služi za rudarenje kriptovaluta. Tako se pretpostavlja da će ovaj način zloupotrebe procesorske energije beležiti porast i u budućnosti, a posebno ako se ima u vidu da se broj napada sa 3,5 miliona iz 2017. godine popeo na čak 13 miliona tokom 2018.

Eksperti pretpostavljaju da je cryptojacking preuzeo vođstvo u odnosu na ransomeware upravo zbog toga što žrtve napada iz zemalja u razvoju ne žele, ili ne mogu, da plate otkup, pa je zloupotreba procesorske energije sigurniji način da se dođe do željenih sredstava. Tako nelegalnim softverima za rudarenje nisu pogođeni samo PC korisnici, već se ovaj uspešno implementira i na pametne telefone. Pored toga, napadi koji uključuju rudarenje bez znanja žrtava duže staju neprimećeni, pa postoji šansa da napadačima donesu veću dobit.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Crypto2

Cryptojacking nije jedini način na koji cyber napadači kradu kriptovalute, pa se još u oktobru pisalo o malveru koji je ciljao Fortnite igrače, a kako bi došao do adresa njihovih digitalnih novčanika, sa kojih su potom preuzimane kriptovalute, dok su severnokorejski hakeri sa kripto-menjačnica prešli na pojedinačne korisnike, tako da se tokom 2019. godine očekuje još burnija atmosfera.

Izvor: Coin Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 17, 2018 5:48 pm

Smile Windows Defender: Veštačka inteligencija za predskazivanje malver napada

Windows Defender se uglavnom predstavlja kao osnovna zaštita od cyber pretnji u okviru Windows sistema, te Microsoft konstantno objavljuje nova ažuriranja kako bi ga učinio još sigurnijim. Tako bi i sistemu za odbranu uskoro mogla da se pridruži i veštačka inteligencija, a kako bi detektovala malver pre nego ovaj stigne da inficira određeni računar.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Defender2

Naime, Microsoft je objavio konkurs u okviru kojeg poziva eksperte da kreiraju sisteme koji bi predviđali napade pre nego što se dogode. Učesnicima će biti obezbeđeno 9,4GB anonimnih podataka koji su prikupljeni sa 16,8 miliona uređaja, na osnovu kojih će moći da treniraju svoje sisteme. Oni koji budu zauzeli prvih pet pozicija podeliće nagradu od 25 hiljada dolara, što bi, kako veruju u kompaniji, trebalo da bude dovoljna stimulacija za kreatore.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Defender

Rešenje koje za sada zauzima prvo mesto postiglo je tačnost predviđanja malver napada od 68,9%, ali se očekuje da se procenat poveća do zatvaranja konkursa 13. marta 2019. godina.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 17, 2018 5:52 pm

Smile Top 50: Lepše je sa kulturom

Korisne i vredne informacije sve češće ćemo morati da plaćamo, a to se pogotovo odnosi na servise koji nas podučavaju i spremaju za ozbiljne poslove koji će, uvek se to nadamo, biti isplativi. PC Press tradicionalno sumira najbolje online stvari koje su se desile za godinu dana i organizuje dodelu Top 50 nagrada. U susret predstojećoj dodeli nagrada za 2018. godinu, ne bi bilo loše da se podsetimo ko su bili prošlogodišnji dobitnici.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Screenshot-200

U kategoriji obrazovanje i kultura pobedu je odneo sajt petlja.org, posvećen unapređivanju algoritamske pismenosti mladih u Srbiji. Da vas ne bismo ostavili u rebusu, radi se o najraznovrsnijim aktivnostima za osnovce, srednjoškolce, nastavnike i roditelje koje vas uče programiranju i programskom rešavanju algoritamskih zadataka i problema. Stav “Petlje” je da ove veštine pomažu u boljem snalaženju na svim poslovima, pa i u svakodnevnom životu, a mi se potpuno slažemo s tim. Podrška “Petlji” su Microsoft razvojni centar u Srbiji, Društvo Matematičara Srbije, Računarski fakultet, Inicijativa “Digitalna Srbija”, a u izradi sadržaja učestvuju i zaposleni i saradnici Matematičke i Računarske gimnazije kao i drugih škola, te Istraživačka stanica u Petnici. U okviru ove kategorije izdvojili su se i sajtovi: galerijamaticesrpske.rs, kinoteka.org.rs, srbijomkrozvekove.rs i svetnauke.org.

Kako bismo izabrali ono što se ove godine izdvojilo kao najbolje na Internet sceni, potrebna nam je vaša pomoć, jer na osnovu vaših predloga, pravimo uži izbor, a o pobednicima će odlučivati redakcijski žiri. Zato nam šaljite svoje predloge ovde(https://pcpress.rs/top50-2019-predlozi/) jer samo tako možemo da budemo sigurni da će nagrade otići u prave ruke, to jest onima koji su ih zaista zaslužili.

Do novog druženja, u videu ispod ili na zvaničnom YouTube kanalu PC Press-a, možete pogledati snimak sa prošlogodišnje dodele:
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 17, 2018 5:56 pm

Smile YouTube uklonio 1,6 miliona kanala tokom trećeg tromesečja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 24ffeebe31fc038e0761e24284f6bb3a

S obzirom na to da skoro svako može da kreira YouTube kanal uz pomoć nekoliko klikova, ne iznenađuje podatak što su mnogi iskoristili ovo za kreiranje spam kanala koji su ispunjeni lažnim, neželjenim ili pogrešnim sadržajem. Srećom YouTube je svestan ovoga i ima odgovor. Prema najnovijem izveštaju o transparentnosti kompanije, YouTube je samo tokom trećeg tromesečja 2018. godine izbrisao 1,6 miliona kanala.

Prema YouTube-u, postoje stavke kako bi se kanal ukinuo: "YouTube kanal je ukinut ako u roku od 90 dana dobije tri prekršaja iz Community Guidelines, ima jedan slučaj ozbiljnog zlostavljanja (kao što je predatorsko ponašanje) ili je otkriveno da je u potpunosti posvećen kršenju smernica servisa (što je najčešći slučaj sa spam nalozima). Kada se kanal ukine, svi njegovi video snimci se uklanjaju. U trećem tromesečju 2018. godine 50,2 miliona video snimaka je uklonjeno zbog suspenzije na nivou kanala".

Analiza pokazuje da je velika većina ugašenih kanala obrisana zbog spamovanja, obmanjujućeg sadržaja i prevara. Oko 12,6% je uklonjeno zbog golotinje ili seksualnog sadržaja, 4,5 procenata zbog problema sa bezbednošću dece, a neki su takođe uklonjeni zbog uznemiravanja, promocije ekstremizma ili lažnog predstavljanja.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 7:21 pm

Smile U Twitter-u sumnjaju na organizovano hakovanje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1

Iz Twitter-a su svoje korisnike izvestili kako su nedavno, tačnije 15. novembra, otkrili bug u svom sistemu koji je zahvatio automatizovane obrasce za pomoć korisnicima. Samo dan kasnije problem je rešen, ali istraga i dalje traje jer su Twitter-ovi stručnjaci za bezbednost uočili neobične aktivnosti.

Naime, problem u sistemu omogućio je napadačima da otkriju pozivni broj države uz koje dolazi pojedini korisnik Twittera-, u slučajevima kada je broj telefona povezan sa nalogom na toj društvenoj mreži. Ali, istraga tog problema pronašla je nešto drugo – na sistem pomoći korisnicima kojima je nalog iz bilo kojeg razloga zaključan stiglo je neuobičajeno mnogo upita sa IP adresa iz Kine i Saudijske Arabije. Upravo taj sistem pomoći imao je spomenuti bug, pa u Twitter-u sumnjaju kako su događaji povezani.

Iako još uvek ne mogu potvrditi o čemu je točno reč, Twitter-ovi stručnjaci opravdano sumnjaju da su otkrili tragove pokušaja hakovanja svoje mreže od strane hakera koje plaćaju vlasti navedenih zemalja. Što se tiče bezbednosti i privatnosti korisničkih podataka, iz kompanije kažu kako nema razloga za brigu. Uprkos tome, deonica im je na berzi nakon objave ove informacije izgubila oko 7% vrednosti, a istraga se nastavlja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 7:24 pm

Smile Uskoro se zatvara Cydia Store, prodavnica aplikacija i alata za jailbreakovane iOS uređaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1

Putem Reddit-a, službeni osnivač alternativne prodavnice iOS aplikacija Cydia Store, Jay Freeman znan i pod nadimku "Saurik", objavio je vest koja će rastužiti mnogobrojne fanove same alternativne prodavnice kao i jailbreaka.

Saurik je odlučio službeno i trajno da zatvori Cydia Store, odnosno taj postupak znatno ubrza u odnosu na ranije planove zbog navodnog buga u samoj prodavnici, on se tiče procesa plaćanja unutar same prodavnice koji potencijalno može dovesti do curenja osetljivih podataka.

Od sada je moguće sa Cydia Storea preuzeti samo besplatne aplikacije i modifikacije te prethodno već kupljene aplikacije, modifikacije i alate, dok je plan uskoro u potpunosti zatvoriti čitav Cydia Store.

Ova alternativna i neslužbena prodavnica iOS aplikacija pojavila se u martu 2009. godine, a omogućila je vlasnicima jailbreakovanih iOS uređaja (postupak kojim se uklanjaju ograničenja koje je Apple postavio na svoje uređaje) da na njih instaliraju neslužbene aplikacije koje nisu odobrene od strane kompanije iz Cupertina.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 7:26 pm

Smile Gboard tipkovnica od sada podržava 500 jezika i 40 pisama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Gboard-500-jezika

Iako Google svoju Gboard tipkovnicu obnavlja i nadograđuje praktički na mjesečnoj bazi, najnovija verzija će ostati obilježena po to me što je donijela podršku za novih 50 jezika, čime se njihov ukupan broj popeo na okruglih 500.

Ovo je prilično veliko postignuće ako u obzir uzmemo činjenicu da je Gboard tipkovnica predstavljena prije dvije godine, s podrškom za 100 jezika.

Pored pozamašnog broja jezika i njihovih specifičnosti, Gboard podržava i 40 različitih pisama, što sada omogućuje da 90% svjetskog stanovništva na tipka u svom materinjem jeziku, navode u Googleu.

Ukoliko još niste, isprobajte Gboard tipkovnicu, dostupnu u Play trgovini i App storeu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 7:28 pm

Smile Tajvan gasi 3G mrežu

Od početka sledeće godine, tajvanski korisnici mobilne telefonije u potpunosti prelaze na 4G mrežu, jer je tajvanska Vlada odlučila da ugasi 3G servise koji će biti dostupni samo do 31. decembra 2018. godine. Iako je najveći broj korisnika mobilne telefonije na Tajvanu prešao na 4G mrežu, još uvek postoji oko 200.000 korisnika 3G mreže koji će uskoro ostati bez tog signala.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 4g

Ovo je samo logičan nastavak prethodne odluke tajvanske Vlade, koja je „ugasila“ 2G mrežu 1. jula 2017. godine i deo je napora da „primora“ operatere da aktivno rade na pokrivenosti 4G mreže. Inače, u martu ove godine, broj korisnika 4G mreže je premašio broj stanovnika Tajvana, a za samo godinu dana, od novembra 2017. godine do novembra 2018, broj korsinika 3G mreže spao je sa 5,5 miliona na 228.000. Iako će 3G mreže na Tajvanu biti ugašene za manje od dve nedelje, lokalni regulatori veruju da oko 100.000 ljudi neće biti u stanju da pređe na LTE mrežu do tog perioda, prvenstveno zbog zastarelih uređaja.

S obzirom na ubrzani prelazak na 4G, veruje se da će Tajvan biti među prvim državama koje će preći i na 5G mrežu. Međutim, za sada nema zvaničnih informacija o tome, a poznavaoci tržišta smatraju da Vlada neće tražiti 5G licence pre 2020. godine.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 7:56 pm

Smile WordPress žrtva novog malvera

Novi malver napao je WordPress, i to pod maskom SEO operacija, te uspeo da zavara i same administratore pogođenih stranica.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Wordpress

Novi malver se opisuje kao prilično inteligentan, budući da je uspeo da implementira maliciozni kod u okviru onoga što je izgledalo kao SEO operacija, i ostao je neprimećen zato što je deo koda implementiran u pozadinske kodove WordPress sajta. Bezbednosni istraživači došli su do zaključka da malver ima dve funkcije: prvu, u okviru koje dodaje sakrivene linkove na WordPress, i drugu, u okviru koje one koji posećuju neki WordPress sajt usmerava na spam sadržaje. Druga funkcija je naprednija od prve, budući da na spam linkove usmerava samo one koji se nisu registrovali na neki WordPress sajt, pa se obično radi o onima koji neki sajt posećuju samo jednom, te zbog toga ne osećaju potrebu da prijave problem koji su primetili.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Wordpress

Tako se korisnici usmeravaju na druge web-stranice, što otkriva i osnovnu funkciju ovog malvera – da poboljša poziciju linkova na koje usmerava žrtve, kako bi se popeli na vrh rezultata pretraživanja, te tako popularizuje stranice koje obično sadrže prevare, te druge malvere oji izazivaju dodatne probleme.

Izvor: Threat Post
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 19, 2018 8:00 pm

Smile  Twitter za iOS omogućava hronološki pregled tvitova, na Androidu uskoro

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 2f201235d8e790e5c32b88220c4725d2

Twitter je objavio da je dodao novu funkciju u iOS verziju svoje aplikacije. Korisnici sada mogu da pregledaju tvitove u obrnutom hronološkom redu, što je i originalni način na koji je Twitter radio. Oni koji žele, mogu da nastave da pregledaju "top tvitove" prvo.

Dodata je nova "sparkle" ikonica u gornjem desnom uglu, koja prebacuje korisnikov tajmlajn između dva različita metoda pregleda poruka u okviru aplikacije.

Twitter je u septembru najavio da radi na ovoj novoj funkciji. Kompanija je tada istakla da najveći broj korisnika preferira da vidi "top tvitove" prvo, ali da povremeno žele da vide i svoj Twitter pregled u hronološkom redu. Sada su iOS korisnici prvi dobili ovu opciju, a Twitter ističe da će uskoro biti dostupna i za Android.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Dec 20, 2018 7:20 pm

Smile Na današnji dan prije 10 godina: Nokia je držala 40% tržišnog udjela, Apple 10%, Samsung 4%…

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Smartfoni-2008

Tržište smartfona mijenja se doslovno iz kvartala u kvartal. Jedi proizvođači nestaju sa scene, drugi dolaze. Tako se izmjenjuju i mjesta na top listama, i tržišni udjeli svakog od njih. Danas otprilike znamo napamet kako izgleda situacija na vrhu, gdje Samsung vodi s nekih 20-ak posto tržišnog udjela, a slijede ga Huawei, Apple, Xiaomi i BBK Electronics grupa.

No ako se vratimo u ne tako davnu prošlost, odnosno deset godina unazad, smartfoni se baš i nisu toliko proizvodili u Kini, već na raznim stranama svijeta, a kako je tržište tada izgledalo, prisjetili smo se nakon napada nostalgije povodom još jedne HTC-ove najave povratka u igru.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Statistika-2008

Tako je u zadnjem kvartalu 2008. godine prva na listi prodaje smartfona bila, naravno, Nokia sa svojim Symbianom i nevjerojatnih 40,8% tržišnog udjela, a slijedio ju je RIM, kanadski proizvođač BlackBerry uređaja, koji je držao 19,5% tržišta.

Apple je sa svojim iPhoneom već tada bio treći i zauzimao je 10,7% tržišta. Spomenuti HTC je držao 4,3%, a današnji lider Samsung samo 4,2%, jer je Android tada bio u pelenama. Nedugo zatim, Samsung počinje s ekspanzijom i ubrzo prestiže HTC, dok se Nokia par godina kasnije doslovno strmoglavila.

Zanimljivo je da su ostali proizvođači zajedno držali 20,5% udjela, što je dvostruko manje od današnjih 40%. Ovo zapravo govori o enormnom rastu ne samo prodaje smartfona, već i kompanija koje ih proizvode.

Što će se dogoditi u budućnosti, nezahvalno je nagađati, ali je prilično izvjesno da bi Huawei sljedeće mogao prestići Samsung. Međutim, nakon započetog trgovinskog rata između SAD-a i Kine, upitno je kojom će se brzinom to odviti jer je (barem zasad) ostao bez prilično velikog i bogatog američkog tržišta.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Dec 20, 2018 7:26 pm

Smile Microsoft objavio hitnu zakrpu za Internet Explorer

Microsoft je objavio ispravku za nulti dan ranjivosti Internet Explorer-a koju hakeri već koriste za ciljane napade. Tehnološki div nije saopštio detalje obima tih napada, ali je objasnio kako kriminalci mogu da iskoriste ovu manu (označenu kao CVE-2018-8653).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 IE

Kako izgleda, napadači jednostavno moraju da namame korisnike da posećuju veb stranice namenski napravljene da eksploatišu – slanjem linkova putem e-pošte, na primer – kako bi mogli da im preotmu računare. Kada napadači preuzmu kontrolu nad sistemom, mogu da instaliraju programe, pregledaju ili čak menjaju podatke, kao i da kreiraju nove naloge sa punim korisničkim pravima.

Microsoft je u izveštaju o bezbednosnom ažuriranju rekao da je Google otkrio i upozorio na grešku. Prema Satnam Narang-u iz kompanije Tenable, greška utiče na IE11 od Windows 7 do Windows 10 verzije, kao i IE9 ​​i IE10 na određenim verzijama Windows Servera. Narang poziva korisnike da „što pre ažuriraju svoje sisteme kako bi smanjili rizik od štete“, s obzirom da se „greška aktivno eksploatiše“.

Microsoft kaže da ispravka rešava problem tako što „modifikuje način na koji engine skripte obrađuje objekte u memoriji.“ Oni koji su instalirali poslednji bezbednosni protokol za Windows su već zaštićeni, a Microsoft ohrabruje sve ostale da urade isto, bilo ručno s ove adrese, bilo putem automatskog sistema ažuriranja Windowsa. Preporuka važi i za one koji imaju instalirane Windowse a ne koriste Internet Explorer u svakodnevnim aktivnostima.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Dec 20, 2018 7:30 pm

Smile Viber dobija opciju koja govor prevodi u tekst

Oni koji vole glasovne poruke neće se naročito obradovati novoj opciji, ali veliki broj korisnika ipak radije bira tekstualne poruke, budući da ih je lakše pročitati u bilo kojoj situaciji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 14033358136_2df66f70c0_b

Viber postoji već osam godina, a u prve četiri godine generisao je veliki broj korisnika, da bi ga 2014. godine za milijardu dolara kupio japanski e-commerce gigant Rakuten. Danas ima oko milijardu registrovanih korisnika, koji konstantno očekuju nove opcije, te jednostavniju komunikaciju.

Glasovne poruke se obično koriste zato što su brže i jednostavnije, budući da većina korisnika brže govori nego što kuca. Tako i u okviru Viber-a raste broj poruka koje su poslate u audio formatu, a eksperti pretpostavljaju da je do toga došlo zato što se sve veći broj korisnika navikava da zadaje glasovne komande digitalnim asistentima, te se ta navika prenosi i na komuniciranje sa drugim korisnicima. Tako je maksimalna dužina glasovne Viber poruke produžena na 15 minuta, te u nju može da stane čitav monolog sa velikim brojem informacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Glasovna

Iako su brže kada je slanje u pitanju, glasovne poruke su ipak nezgodnije od tekstualnih, budući da ih nije moguće preslušati u svakoj situaciji, pa je Viber najavio opciju koja će u budućnosti glasovne poruke prevoditi u tekst, a kako bi, na kraju, svi bili zadovoljni.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Dec 20, 2018 7:33 pm

Smile Facebook 'Clear History' alatka neće stići pre proleća naredne godine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 D08fb179a32e66d1d5dc65cbc64f7e83

Kada je Facebook predstavio svoju Clear History funkciju u maju, kompanija je očekivala da za nekoliko meseci od predstavljanja ponudi korisnicima kontrole orijentisane na privatnost. Međutim, izgleda da će biti potrebno mnogo više vremena kako bi funkcija stigla.

Iz Facebooka su došle informacije da će Clear History za testiranje biti spreman od proleća 2019. godine. Potrebno je nešto više vremena kako bi se implementirala tehnologija za de-identifikaciju, a odlaganje je pripisano većim tehničkim preprekama koje su naišle tokom razvoja funkcije.

Za početak, Facebook planira da skladišti podatke koji se pretražuju, razvrstavajući ih u tri segmenta: sajt, korisnikov lični ID i vreme posete. Kada Facebook uskladišti ove podatke, bazirano na datumu i vremenu umesto na individualnim korisnicima, kompanija će moći lako da dodeli istoriju specifičnim ljudima. Društvena mreža mora da kreira sistem skladištenja podataka fokusiran na korisnike, samo da bi načinila Clear History relevantnim.

Iako kasni i stići će gotovo godinu dana kadnije nakon objave, Facebook je bar potvrdio da Clear History stiže i sada ima konkretniji rok objave.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 21, 2018 6:00 pm

Smile Hakovan NASA-in server sa podacima dela zaposlenih

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1

Poznata američka svemirska agencija NASA u službenom je sapštenju datiranom na 18. decembar potvrdila kako je jedan od njihovih servera bio žrtva hakerskog napada u oktobru.

Reč je o serveru na kojem se nalaze razni podacima o zaposlenima agencije, uključujući i brojevi socijalnog osiguranja (svojevrsna američka varijanta matičnog broja).

Odmah po otkriću ovog napada odeljenje svemirske agencije zadužedeno za cyber bezbednost preduzeo je sve mere kako bi se uklonila šteta nastala ovim napadom te je obavestila sve zaposlene pogođene ovim napadom.

Treeba napomenuti da se radi o ugrožavanju koje se tiče NASA Civil Service odeljenja koji je u potpunosti podeljen od poznatijeg odeljenja za svemirska istraživanja i misije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 21, 2018 6:02 pm

Smile Da li je Google namerno usporio rad YouTube-a na Edge-u?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 1

Google je odgovorio na nedavne optužbe jednog bivšeg zvaničnika Microsoft-a vezane uz namerno sabotiranje drugih browsera osim Chrome-a, pa kaže da to nije istina, jer na performanse browsera mogu da utuču samo bugovi prema kojima se Google-ovci odnose jako ozbiljno i prave zakrpe što pre je to moguće.

S obzirom da je Microsoft-ov zvaničnik kao primer naveo sporiji rad YouTube-a u Edgeu u odnosu na Google Chrome do čega je došlo nakon jedne nadogradnje popularnog video servisa, Google izjavljuje da nikada u svoje proizvode nije dodavao programski kod koji bi onemogućio optimizacije u drugim browserima. "Mi stalno surađujemo sa proizvođačima drugih browsera kroz standardna tela, Web Platform Test projekt, open-soutce Chromium projekt i druga, kako bismo poboljšali interoperativnost preglednika", izjavio je Google-ov portparol.

Bivši Microsoft-ov zvaničnik Joshua Bakita smatra da je Microsoft odluku o prebacivanju Edge-a na Chromium engine doneo upravo stoga kako bi se sprečili slični problemi u budućnosti. "Mada lično nisam siguran da se YouTube namerno menjao kako bi usporio Edge, mnoge moji kolege veruju u to", tvrdi Bakita i dodaje kako je dobar pokazatelj činjenica da YouTube-ov developerski tim nikada nije javno objavio detalje o promenama u kodu YouTube-a.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 21, 2018 6:11 pm

Smile Gmail i problem besplatnog skladištenja mejlova

Oni koji dugo koriste Gmail već ostaju bez 15GB besplatnog prostora za skladištenje, te tragaju za načinima kako da najlakše obrišu na hiljade mejlova, ili kako da ih pametno grupišu da bi oslobodili što više prostora.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Gmail

Korisnici koji svoj Gmail nalog neguju skoro čitavu deceniju uskoro bi mogli da budu prinuđeni da plate za dodatni prostor, a pod uslovom da ne obrišu suvišne mejlove i tako naprave mesta za nove. Naime, Google još od 2013. godine Gmail korisnicima nudi 15GB besplatnog prostora za skladištenje, koji može da se iskoristi za kako za Gmail, tako i za Google Drive i Google Photo fajlove, a kod mnogih korisnika najveći problem su mejlovi koji zauzimaju i najviše prostora.

Upravo zbog toga je sve više onih koji smišljaju različite procese za jednostavno grupisanje i brisanje mejlova, kao prvi korak se uvek spominje identifikovanje mejlova koji su spremni za uklanjanje, pa se kao najpodobniji za brisanje pominju promo mejlovi, te druge poruke koje ne sadrže važne informacije. Iako su mejlovi u okviru Gmail-a već grupisani po sekcijama, postoji još jednostavniji način da se pronađu srodni mejlovi koji su spremni za brisanje, a ako se, na primer, izabere jedan promotivni mejl i potom klikne na ikonicu u obliku tri tačke koja se nalazi u vrhu strane. Nakon što se to uradi dovoljno je da se klikne na opciju “Filter messages like these“, da bi se dobila lista srodnih mejlova koji su spremni za brisanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Gmail2

Korisnici koji su isprobali ovaj način održavanja naloga tvrde da je za pola sata moguće ukloniti i do 18 hiljada mejlova, što je oko 3% od ukupnog prostaora kako bi se dobilo na vremenu dok se ne grupišu i druge poruke koje ne sadrže informacije koje su vredne čuvanja.

Izvor: CNBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 21, 2018 6:16 pm

Smile Chrome Canvas – aplikacija za brze crteže

Google je bez mnogo buke objavio progresivnu web aplikaciju pod imenom Chrome Canvas, koja korisnicima omogućava da nažvrljaju šta god požele, da bi crtež nakon toga bio automatski sačuvan u okviru njihovog Google naloga.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Chrome

Do aplikacije se dolazi jednostavno, a ako se u Chrome pretraživač ukuca “canvas.apps.chrome”, a dostupna je za svaki internet pretraživač koji podržava WebAssembly, što uključuje i Firefox. Opcije u okviru nove aplikacije su za sada prilično jednostavne, te uključuju alate poput olovke, krede, gumice i palete sa bojama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Chrome2

Kada je gotov, crtež može da se eksportuje kao PNG fajl, a kreatori tvrde da bi nova aplikacija mogla da bude korisna onima koji često prave skice i planove, ali i svima koje crtanje opušta i čini im dobro.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 37 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu