Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 6:50 pm

Smile  Google demantuje spajanje Chrome OS-a s Android-om

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Krajem oktobra odjeknula je vest kako Google namerava da spoji Chrome i Android operativni sistem u jedan novi, tada nepoznatog naziva. Vest o tome preneo je Wall Street Journal, pozivajući se na izvore bliske kompaniji.

Ali, čini se kako izvori i nisu previše bliski kompaniji, jer je koji dan kasnije Google objavio i službeni demant WSJ-ovih navoda. Chrome i Android operativni sistemi se ne spajaju i svaki od njih nastavlja svojim dosadašnjim putem.

Kako Hiroshi Lockheimer (Google-ov podpredsednik za Android, Chrome OS i Chromecast) navodi, Chrome OS je tu da ostane, a razloga za to ima sasvim dovoljno. Prema Lockheimerovim podacima svakog školskog dana u SAD-u se aktivira više od 30.000 novih Chromebook-ova, više od dva miliona studenata i profesora širom sveta koristi Chromeovu Share to Classroom ekstenziju.

Dobar razlog za ostavljanje Chrome OS-a na miru je i to što zaposleni velikih kompanija poput Netflixa Sanmina, Starbucks-a i samog Google-a takođe svakodnevno koriste Chromebook računare za posao.

Detaljniji Lockheimerov osvrt na ovu temu možete pročitati na službenom blogu posvećenom Chrome OS-u.

http://chrome.blogspot.rs/2015/11/chrome-os-is-here-to-stay.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 6:57 pm

Smile Windows 7 računari biće u prodaji još samo godinu dana

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Kako prenosi ZDNet, Microsoft je nedavno na svojoj Windows Lifecycle Fact Sheet stranici objavio kako njihovi OEM partneri svoje računare sa predinstaliranim Windows 7 operativnim sistemom mogu prodavati još samo godinu dana - tačnije, do 31. oktobra 2016. Nakon tog datuma, Microsoft-ovi partneri više neće proizvoditi Windows 7 računare, tako da ćete u prodaji pronaći samo one koji su proizvedeni do 31. oktobra.

Na ZDNet-u napominju kako Microsoft svojim partnerima inače nudi mogućnost da računare sa predinstaliranim Windows-om prodaju dve godine nakon izlaska nove verzije njihovog OS-a, što ovaj put nije bio slučaj - a pretpostavlja se kako je glavni razlog tome mlak tržišni prijem Windows-a 8.

Osim Windows 7 računara, do 31. oktobra sledeće godine se mogu prodavati i računari sa predinstaliranim Windows 8.1 operativnim sistemom, dok će oni sa običnom verzijom Windows-a 8 u prodaji biti do 30. juna 2016.

Na kraju vredi napomenuti i to kako ovaj datum ne označava i kraj Microsoft-ove podrške za Windows 7, koji će bezbednosne nadogradnje dobijati sve do 14. januara 2020. godine, dok će Windows 8.1 biti zvanično podržan sve do 10. januara 2023.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 7:15 pm

Smile Pogledajte poređenje interfejsa mobilnih operativnih sistema

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Korisnik Amit Shukla na YouTube je objavio video u kojem su upoređeni interfejsi tri najveća mobilna operativna sistema u svetu. Još nedovršeni Windows 10 Mobile uporedio je Apple-ovim iOS-om 9 te Google-ovim Android-om u verziji 6.

Video se bavi izgledom zaključanog ekrana, početnog ekrana, sistema za obaveštenja, kalkulatorom, kalendarom, podešavanjima i sličnim aplikacijama koje dolaze predinstalirane s uređajem.

Pogledajte video i sami procenite koji sistem je najlepši.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 7:19 pm

Smile Microsoft smanjuje prostor za skladištenje na OneDrive

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Na službenom blogu usluge za skladištenje u oblaku OneDrive osvanulo je obaveštenje o promenama koje će zadesiti sve korisnike ove usluge. Iz Microsoft-a su, naime, odlučili da smanje pakete koje nude svojim pretplatnicima i uvedu neke nove opcije.

Najveća promena sigurno je ukidanje neograničenog paketa koji su imali Office 365 Home, Personal, i University korisnici. Umesto neograničenog prostora za skladišenje ovim korisnicima će se dodeliti 1 TB prostora. Kao razlog za ovu promenu navodi se činjenica da su neki korisnici u cloud postavljali i više od 75 TB podataka, što je ocenjeno ekstremnim i nepoželjnim. Svi oni koji imaju više od 1 TB imaće 12 meseci da izbrišu višak podataka ili ga premeste negde drugde.

Nadalje, pretplate koje su uključivale 100 (1.99$) ili 200 GB (3.99$) prostora više neće biti dostupne za aktivaciju, a umesto njih biće ponuđena opcija od tek 50 GB, s cenom od 1,99 USD na mesec.

Besplatna ponuda takođe će biti drastično srezana – umesto 15 GB besplatno će se nuditi tek 5 GB, a i "camera roll" bonus od 15 GB za korisnike koji na OneDrive-u arhiviraju fotografije s mobilnog takođe će biti ukinut.

Sve ove promene dogodiće se početkom 2016. godine, a korisnici će biti na vreme obavešteni o njima, te će im biti ostavljeno prelazno razdoblje od barem 12 meseci za prilagođavanje na nove uslove korišćenja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 7:25 pm

Smile Panel diskusijom završen prvi dan konferencije BIZIT 2015

Panel diskusija „Kako da mi upravljamo poslovnim procesima, a ne oni nama“ održana je danas u okviru konferencije Bizit koju drugu godinu za redom organizuje najveća domaća ICT medijska kuća, PC Press.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) PS-TECH-3

Poslovni procesi, njihova važnost za efikasno funkcionisanje sistema, zatim korporativna kultura odnosno kako naterati radnike da zavole svoje poslovne procese, pa i svoje rukovodstvo, zatim izveštavanje, razumevanje izveštaja, unapređenje poslovanja, bile su samo neke od tema ključnih za uspešno poslovanje, koje su otvorene na ovom panelu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Slika17

Diskusiju je moderisao Miša Bašić, dok su u njoj učestvovali Dušan Stojanović, direktor Direkcije za elektronsku upravu, Damir Barjaktarević, generalni direktor kompanije GoPro, Aleksandar Marković, CTO kompanije Metalac Gornji Milanovac i Dragoljub Jovković, CTO kompanije Deleze.

Dušan Stojanović, direktor Direkcije za elektronsku upravu istakao je da se procenjuje da Republika Srbija godišnje izgubi između 10 i 15 miliona evra, zato što se servisi prave pojedinačno, a ne kroz cloud usluge, kao i da Nacionalni portal eUprava ima sve predispozicije i mogućnosti da postane prvi državni cloud.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) DSC6486

– Neke informacije kao što su identiteti građana nikad neće moći da napuste okvire države, niti okvire samog sistema državne uprave. Međutim, pitanje je dana kada ćemo implementirati neka druga rešenja za druge tipove dokumenata. Mi radimo na studiji koju ćemo vrlo uskoro i prezentovati, a koja će pokazati kakve sve uštede može da donese primena novih tehnologija – izjavio je Stojanović i dodao da Direkcija za elektronsku upravu, kroz Nacionalni portal eUprava, već nekoliko godina nudi cloud kao rešenje.

Podsetimo, Bizit je jedina konferencija u Srbiji koja okuplja predstavnike domaće privrede i stručnjake iz oblasti informacionih tehnologija. Ove godine održana je sa ciljem da u stručnoj javnosti pojača svest o značaju primene savremenih informacionih tehnologija u poslovanju i njihovom sve većem uticaju na ostvarivanje dobrih poslovnih rezultata.

Prvog dana predstavile su se brojne domaće kompanije koje se bave proizvodnjom i distribucijom poslovnih softverskih i hardverskih rešenja, kao i nezavisni IT konsultanti, koji su kroz predavanja i praktične radionice upoznali posetioce sa aktuelnim pitanjima iz ICT oblasti.

Drugi dan konferencije će biti posvećen telekomunikacijama, servisima, IT bezbednosti i obrazovanju, a kompletnu agendu možete preuzeti na zvaničnom sajtu konferencije Bizit.

http://www.bizit.rs/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 9:17 pm

Smile Windows 10 postaje automatska nadogradnja za Windows 7 i 8.1

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Microsoft je objavio da ubrzo namerava da automatski gurnuti nadogradnju na Windows 10 za sve korisnike Windows-a 7 i 8.1. Nadogradnja će uskoro biti kategorisana kao "Optional Update", dok će početkom sledeće godine postati "Recommended Update", što znači da će se Windows 10 automatski skinuti na računare svih korisnika koji ne isključe automatske Windows nadogradnje.

Korisnici će biti "jasno upitani da li žele nastaviti (sa nadogradnjom) ili ne".

Oni kojima se Windows 10 tokom prvih mesec dana korištenja ne svidi imaće mogućnost povratka na stariju verziju operativnog sistema kojeg su imali pre nadogradnje, zajedno sa instaliranim aplikacijama i podešavanjima.

Firma je takođe najavila eksperiment – za sada na područiju SAD-a – kojim namerava piratima olakšati prelazak na legalnu licencu, tj. na Windows 10. Naime, Microsoft tvrdi da je veliki broj pirata pribegao "kreativnim naporima" da pokrene nadogradnju na Windows 10, a nakon toga i kupio legalnu Windows 10 aktivaciju kroz Windows 10 prodavnicu.

Stoga će Microsoft piratima ponuditi priliku da jednim klikom nabave Windows licencu na Windows Store-u (ne besplatno) ili unesu aktivacioni kod kupljen na nekoj drugoj lokaciji.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 04, 2015 9:19 pm

Smile  LinkedIn ima 400 miliona registrovanih korisnika, samo četvrtina je aktivna

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Predstavnici poslovne društvene mreže LinkedIn su putem svog službenog bloga obavestili javnost kako je njihov servis tokom trećeg kvartala ove godine zabeležio 400 miliona registrovanih korisnika.

Radi se o respektabilnom broju korisnika, ali to su većinom neaktivni korisnici koji ovu društvenu mrežu ne koriste redovno ili ju uopšte ne koriste. Naime, LinkedIn tokom trećeg kvartala beleži samo 100 miliona mesečno aktivnih korisnika, a u odnosu na drugi kvartal ove godine zabeleženo je 3 miliona novih mesečno aktivnih korisnika.

Za poređenje, Twitter je tokom trećeg kvartala imao 320 miliona mesečno aktivnih korisnika, a Facebook tokom drugog kvartala nedostižnih 1,49 milijardi mesečno aktivnih korisnika.

Ali zahvaljujući poslovanju koje uključuje i model pretplate, LinkedIn je iz sektora pretplate tokom trećeg kvartala prikupio 138 miliona $, a ostvareni su prihodi u iznosu od 780 miliona $, što je bolje od predviđanja analitičara.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 05, 2015 6:00 pm

Smile EXCEL: Korišćenje imena u formulama

Kada definišemo imenovane opsege, možemo da kreiramo prečice koje koristimo da referišemo celu grupu polja. Najpraktičnija primena je svakako korišćenje imena opsega u formulama. Umesto da unosimo pojedinačnu referencu za svako polje ponaosob, za kalkulaciju nad svim poljima opsega dovoljno je da upotrebimo ime celog opsega i nakon toga formulu razvučemo adekvatno ostatku opsega. Ukoliko prestupimo van veličine imenovanog opsega i pokušamo da napravimo širu grupu, dobićemo polja sa greškom, što je svakako odlična dodatna kontrola koja nas upozorava da smo logički odlutali.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Copy-of-Tesla-3

Kada koristite imena opsega u referencama formula, ne samo da štedite vreme i prostor za zadavanje, već i povećavate preglednost i razumljivost, pa prema tome i tačnost, lakoću održavanja i kasnije izmene vaših tabela. Kada se jednom usvoji ovaj način rada, produktivnost i pouzdanost raste. Tokom analize i promena, umesto da vizuelno pratite nizove formula i referenci koje pokušavate da shvatite, vi pred sobom vidite samo jednu formulu sa jednom referencom. Ova razumljivost i jednostavnost naročito dolazi do izražaja kada više ljudi koristi ili pokušava da shvati i modifikuje iste tabele.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) ExcelKoriscenje

Excel 2013 dodatno olakšava rad sa nazivima opsega tako što ih integriše u Formula AutoComplete funkcionalnost. Čim počnete da pišete ime reference, Excel će sam dinamički tokom kucanja, u padajućoj listi zajedno sa adresama polja i imenima postojećih funkcija, ispisati i imena opsega. Dovoljno je da pritisnete Tab, Enter ili kliknete mišem na neku od nižih opcija i uštedeli ste kucanje imena.

Kada kreiramo niz formula koji koristi imena opsega, treba voditi računa da, ako opseg ima pet članova, onda i njegova „slika“ sa rezultatima takođe može da ima samo pet članova koji imaju formaciju istog oblika. Odaberimo početno polje i nakon toga unesimo formulu, odvucimo donji desni ugao ovog polja na ceo novi opseg i polja će se automatski popuniti. Drugi način, ako koristimo opsege‑kolone, jeste da odaberemo sva polja „slike“ rezultujuće kolone‑opsega i popunimo prvo polje, potvrdimo sa Enter i nakon toga u donjem polju otkucamo Ctrl+D i automatski popunimo sva selektovana polja odgovarajućim formulama i vrednostima. Ukoliko tokom rada promenite ime opsega, Excel će se pobrinuti da se sva njegova pojavljivanja neprimetno, bez vaše intervencije, promene u svim korišćenim formulama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 05, 2015 6:06 pm

Smile Twitter zamenio zvezdu srcem - uvedena opcija like

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Korisnici Twitter-a koji nisu videli službenu objavu verovatno su primetili da je nešto drugačije na toj društvenoj mreži. Umesto zvezde, odnosno opcije favorite po kojoj se Twitter razlikovao od ostatka, sada na njenom mestu stoji srce i nova opcija imena like.

"Nadamo se da vam se sviđa ono što vidite na Twitter-u i Vine-u danas: srca!", stoji u objavi na službenom Twitter-ovom blogu. Odlučili su se na ovu promenu jer žele da Twitter bude jednostavniji i zahvalniji za korišćenje te dodali kako smatraju da znaju kako je zvezda znala povremeno da bide zbunjujuća, pogotovo novim korisnicima. Njihovo rezoniranje glasi ovako - može vam se sviđati mnogo stvari, ali ne može svaka od njih biti najdraža.

U testiranju kojeg su vršili ovog leta korisnicima se više sviđala opcija like, pa su zbog toga odlučili zameniti staru opciju ovom novom. "Srce je univerzalni simbol koji odjekuje kroz sve jezike, kulture i vremenske zone. Srce je ekspresivnije i omogućava vam da izrazite širi spektar emocija i olakšava povezivanje s ljudima", zaključila je ekipa iz Twitter-a.

Srca su već neko vreme aktuelna na njihovom drugom servisu, Periscope, a sada će pokušati naći puteve do naših srca na Twitter-u (verzije za iOS, Android, web stranica, TweetDeck, Twitter za Windows 10 i svi tvitovi na internetu) i Vineu (aplikacija za Android i web tranica). Korisnici Twitter-a na Mac-u i Vine-a na iOS-u će morati pričekati malo duže za implementaciju ove opcije u njihove verzije.

Znamo da korisnici inače teško prihvataju promene na svojim omiljenim servisima što će ovde sigurno više doći do izražaja jer je zamenjeno nešto što se na Twitter-u nalazilo od njegovih početka, pa će biti zanimljivo pratiti kako će zajednica reagovati.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 05, 2015 6:12 pm

Smile Dali milion dolara za jailbreak najnovijeg iOS-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Kompanija Zerodium osnovana je u julu ove godine i bavi se pomalo neobičnim poslom – traži još neotkrivene bezbednosne (zero-day) propuste u raznim softverskim rešenjima, te ih onda prodaje zainteresovanim stranama. Kako bi privukli pažnju na svoje poslovanje raspisali su takmičenje za programere i hakere koji se žele okušati u jailbreakovanju najnovijeg Apple-ovog mobilnog operativnog sistema – iOS-a 9.1.

Kao nagradu za uspešan jailbreak softver (funkcionalan, ekskluzivan i dostupan kroz web pregledač) ponudili su čak milion američkih dolara. Takmičenje je završeno 31. oktobra, a prema informacijama koje prenose mediji bilo je uspešno – Zerodium je isplatio navedenih milion dolara jednom uspešnom hakeru.

Ovaj jailbreak se navodno može pokrenuti kroz posetu određenoj web stranici, kako je takmičenje i zahtevalo, a u Zerodiumu se nadaju da će svoje skupo plaćeno otkriće dobro i unovčiti. Potencijalni kupci su im, među ostalim, razne obaveštajne agencije. Iz Zerodium-a tvrde da ovaj jailbreak pogađa i beta verziju iOS-a 9.2.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 05, 2015 6:15 pm

Smile iOS 9 prisutan na 66% uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 13

Krajem septembra ove godine imali smo prilike saznati kako je iOS 9 najbrže prihvaćena verzija iOS-a ikada. Već tada samo tri dana od predstavljanja se nalazio na 50% Apple-ovih uređaja.

Sada gotovo dva meseca kasnije vidljivo je kako se trend usvajanja iOS 9 nastavlja i dalje. Prema Apple-ovim podacima na dan 2. novembar 2015. godine, 66% Apple-ovih uređaja bilo je pokretano iOS-om 9, što je povećanje od 14% u odnosu na kraj septembra (19. septembar).

Kako se broj korisnika iOS-a 9 povećava tako se razumljivo i broj korisnika starijeg iOS-a 8 smanjuje. Osmica je tako od 19. septembra izgubila 16% korisnika, i trenutno se nalazi na 25% uređaja. Broj korisnika starijih verzija (iOS 7 i stariji) se u istom razdoblju povećao za 1%, s 8% na 9%.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 06, 2015 5:45 pm

Smile Uspešno održan Bizit 2015

Rečeno, učinjeno. Bizit 2015 je uspešno održan 3. i 4. novembra 2015. u Klubu poslanika. Skupu je prisustvovalo preko 250 posetilaca, predstavnika domaćih proizvodnih i distributivnih kompanija, finansjijskih institucija kao i državne uprave.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) PS-TECH-4

Sa druge strane, posetiocima su se predstavili najznačajnije domaće IT kompanije kao i nezavisni IT konsultanti, koji su pokušali da odgovore na pitanja koja se tiču unapređenja poslovnih procesa uz pomoć novih informacionih tehnologija.

Osim novog ambijenta (Bizit 2014. održan je u okviru Sajma tehnike), Bizit 2015 je doneo i još jedan novitet: na njemu su učestvovali i predavači iz inostranstva, a na svečanom otvaranju, pored Dejana Ristanovića, glavnog urednika časopisa PC Press bio je i Sava Savić, pomoćnik ministra u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija u Vladi Republike Srbije.

Prvog dana, veliko interesovanje su izazvala predavanja koja se tiču Clouda, kao i implementacije ERP, CRM i drugih poslovnih rešenja. Kompanije koje su predstavile svoja rešenja su: Schneider Electric, Mainstream, GoPro, Vip mobile, Eunet, PS Tech, IIB, AB Soft, Coming i drugi. Naravno, na ovakvim skupovima korisno je zaokružiti celu priču i čuti korisnike i njihova iskutva, te su u prvog dana organizovane dve panel diskusije: “Lice i naličje Cloud-a” i “Kako da mi upravljamo poslovnim procesima, a ne oni nama?”.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Slika12_thumb

U isto vreme paralelno sa predavnjima organizovane su i dve stručne radionice, gde su polaznici imali priliku da aktivno rade i saznaju nove informacije vezane za Kompanijski online nastup i Unapređenje tehnika prodaje ICT rešenja.

Drugi dan je bio posvećen telekomunikacijama, komunikacijama i servisima, a za kraj je ostavljena bezbednost, kao kruna svakog informacionog sistema. Svoja rešenja u okviru drugog dana Bizita su predstavili: Viber (ipak se izgovara Vajber), PS Tech, Net++, Ericsson, Represent, Pioniri, Linkom-PC i mnogi drugi… Panel o mogućnostima 4G mreže u Srbiji je obeležiuo drugi dan, i u njemu su učestvovali predstavnici sva tri srpska operatora, RATEL i P3 Communications.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Slika35

I posetioci i predavači su se složili da je ovakav skup bio neophodan domaćoj IT biznis sceni i izrazili nadu da će se Bizit održavati i u naredenom periodu.

Sva predavanja sa Bizita 2015 će biti dostupna na zvaničnom YouTube kanalu Bizita, dok se fotografije sa događaja mogu pogledati na Bizit Facebook strani.

https://www.youtube.com/user/BizitRS

https://www.facebook.com/BizitRS/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 06, 2015 5:49 pm

Smile Dell predstavio nove Vostro i Inspiron uređaje

Kompanija Dell predstavila je najnovije unapređene verzije popularnih Vostro i Inspiron serija uređaja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Fotografija-03_Inspiron-3157_thumb

Vostro 3000 desktop serija: Vratio se klasični Vostro desktop

Pouzdana radna mašina za kućnu ili poslovnu upotrebu, Vostro Desktop računar poseduje mogućnost povezivanja zarad lakšeg obavljanja zadataka i Intel®️ HD grafike koje omogućavaju dinamične prezentacije i živopisne vizuelne efekte. Vostro Desktop (3900) poseduje mogućnost skladištenja veličine do 500GB. Vostro Desktop (Intel®️) 3000 serija napravljena je kako bi dugo trajala i bila spremna je za rad u svim vrstama radne sredine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Fotografija-06_Dell-Vostro-leva-strana_thumb

Vostro 14 5000 serija: Praktična prenosivost i tanak dizajn

Novu Vostro 14 5000 seriju (5459) računara karakterišu nove performanse, kao i jednostavne i bezbedne funkcije za korišćenje. Opciju touch screen pokreću energetski efikasani Intel®️ Skylake procesori, a diskretna grafika do 4GB pruža produktivnost i potrebne performanse. Samo 18,45 milimetara tanka Vostro 14 5000 serija računara i startna težina od 1,66 kilograma olakšava rad pružajući mogućnost odlične prenosivosti. Vostro 14 5000 serija računara pokreće se za nekoliko sekundi uz pomoć 256GB solid-state hard drive memorije i opcionom hard drive memorijom od 1TB za sve važne podatke. Opcioni TrueLife HD ekran osetljiv na dodir dijagonale 14 inča, pruža nezaboravno iskustvo. Unapređeni Waves MaxxAudio®️ Pro sistem pruža jasniji zvuk dok laptop takođe omogućava povezivanje sa tri USB 3.0 ulaza, od kojih jedan poseduje PowerShare funkciju i HDMI ulaz za konektovanje digitalnih uređaja i periferije.

Sa poklopcem od brušenog aluminijuma u Era Grey i Jingle Gold bojama, Vostro 14 računar takođe poseduje aluminijumsko kućište. Budući da je bezbednost ključni faktor prilikom poslovanja, korisnici mogu da se uloguju brzo i bezbedno, bez korišćenja lozinke sa opciono ugrađenim čitačem otisaka i Windows 10 Hello operativnim sistemom sa biometričnom funkcijom prepoznavanja. Podaci i sistem su dobro zaštićeni od malware virusa i cyber pretnji uz pomoć Windows 10 operativnog sistema i prethodno instaliranih sigurnosnih rešenja.

Spajanjem postojećih Inspiron modela takođe su poboljšane karakteristike dugo očekivanog Intel®️ Skylake procesora. Ovaj novi procesor garantuje još brže performanse i unapređenu efikasnost preko Inspiron opsega, a kompanija Dell danas debituje sa Inspiron 15 7000 notebook serijom, snažanim sub-1″ zabavnim i igračkim sistemom prilagođenim potrebama entuzijasta i može se pohvaliti boljim performansama od bilo kojeg Inspiron modela.

Inspiron 15 7000 serija: Predstavlja najjači Inspiron laptop

Za entuzijaste zabave i multimedija, nova Inspiron 15 7000 serija (7559) računara poseduje odličan dizajn i komponente koje pruža u okviru cele Inspiron laptop serije. Intel®️ Core 6th Gen Quad Core procesori i najnovije NVIDIA®️ GeForce®️ GTX 960M diskretne grafike sa 4GB neverovatno brze GDDR5 memorije i do 1TB konvencionalne dual-drive memorije M.2 128GB + 1TB HDD konfiguracije skladištenja, Inspiron 15 7000 serija sa lakoćom može baratati video ili foto montažom i igricama industrijskog kvaliteta.

Uz pomoć bilo kojeg nereflektujućeg IPS FHD ekrana sa širokim uglom gledanja ili odličnog 4K UHD ekrana osetljivog na dodir sa Truelife opcijom, mogu se oživeti igrice, TV serije i video snimci. Odličan zvuk upotpunjuje iskustvo, a 74WHr baterija produžiće period igranja igrica ili gledanja omiljene serije. Poput svih proizvoda iz ove serije, Inspiron 15 ima kvalitet koji se može porediti i sa skupljim konkurentnim uređajima.

Inspiron desktop family: Otkrijte svet mogućnosti

Redizajnirani Inspiron desktop računari poseduju Intel®️ procesore visokog kapaciteta hard drive memorije i do 2TB, kao i opciju performanse grafičke karte. Inspiron Desktop mini-tower (3650) računar poseduje revolucionarni dizajn koji smanjuje veličinu desktopa preko 45 odsto u poređenju sa prethodnim modelima, a još uvek ima veliki broj slotova za proširenje i dodatih ležišta za buduće nadogradnje. Ovaj novi Inspiron desktop računar čuva dosta prostora bez ometanja rada samog uređaja. Još kompaktniji Inspiron Small Desktop (3252) računar sa mnoštvom funkcija je upola manji nego Inspiron Desktop računar. Korisnicima sa ograničenim prostorom ovaj računar će pružiti iste performanse za celu porodicu.

Inspiron All-in-One Desktops: Atraktivan dizajn, lakoća korišćenja i visoke performanse

Čuvar prostora Inspiron 20 3000 serija (3052/3059) AIO računara poseduje HD+ ekran dijagonale 19,5 inča, brzu obradu uz napajanje iz Intel®️ procesora, ugrađene zvučnike i web kameru, upakovne u atraktivan tanki dizajn. Poseduje najnoviji Intel®️ Skylake procesor (i do 6th Gen Core®️ i5) i opcionu AMD Radeon™️ R seriju sa diskretnom grafikom za solidan performans i neverovatne vizuale koji će svako prikazivanje učiniti još većim uživanjem. Ovaj AIO računar takođe poseduje i do 1TB HDD memorije, opcionu optičku disk drive memoriju, četiri USB ulaza, 4-u-1 MCR i ugrađen široki ekran i HD web kameru.
Novi Inspiron 24 3000 serija (3452/3459) AIO računara poseduje 23,8 inča Full HD ekran širokog ugla gledanja sa IPS tehnologijom modernog, tankog dizajna dostupan je u crnoj i beloj boji. Ovaj model je priuštiv i poseduje najnoviji AMD APU do A8 Quad-Core procesor i Intel®️ procesor, plus opcionu AMD Radeon™️ R serije grafiku za bolje performanse i kvalitet slike. Sa poslednjom wireless tehnologijom dometa dužine 802,11ac i do 1TB HDD memorije i velikim izborom USB ulaza, takođe sa HD kamerom i studio zvučnicima, pruža neprocenjivu vrednost.
Inspiron 24 5000 serija (5459) AIO desktop računara je epicentar multimedijalne zabave. Pruža odlične performanse sa bogatim multimedijalnim funkcijama uključujući Skylake procesore i do 16GB DDR3L memoriju. Karakteristike doprinose odličnom multimedijalnom iskustvu uključujući: vrhunske vizuale na svom FHD ekranu širokog ugla gledanja dijagonale 23,8 inča sa opcionim edge-to-edge touch funkcijom, podršku za grafiku veličine do 4GB, tanki panel koji poseduje 2TB HDD memorije i ugrađen optički drive, stereo zvučnike i mnoštvo I/O ulaza.
Unoseći poslednje dimenzije u tehnologiju, ultra tanka Inspiron 24 7000 serija (7459) AIO desktop računara, Inspiron Flagship AIO od 23,8 inča poseduje 3D kameru sa Intel®️ RealSense™️ tehnologijom i Windows Hello operativni sistem za intuitivni i impresivni doživljaj korisnika. Ovaj moćni AIO računar poseduje poslednju Intel 6th generaciju procesora (i do Core i7 performanse), NVIDIA®️ Geforce grafiku sa 4GB memorije i edge-to-edge touch IPS ekran širokog ugla gledanja dijagonale 23,8 inča, i pruža intuitivno, prirodno i impresivno iskustvo korisniku. Postolje omogućava da se ekran pomeri za 65 stepeni ili da ravno uleže kako bi ostvario najudobniji ugao za gledanje.
The Inspiron 5000 serije: Aktuelno računarstvo sa elegantnim dizajnom i sjajnim funkcijama

Novi Inspiron 5000 serije 15 i 17 inča laptopovi (5559 i 5759) nude bogat izbor standardnih karakteristika i opcija, uključujući Intel®️ Skylake procesore koji se kombinuju kako bi olakšali korišćenje. Ekrani osetljivi na dodir omogućavaju lako manipulisanje objektima zahvaljujući opciji osetljivosti na svih deset prstiju za besprekorno zumiranje, skrolovanje i tapkanje. Pored toga, memorija do 16GB je odlična za multitaskere koji koriste nekoliko aplikacija istovremeno, s obzirom na to da ovi laptopovi ostaju brzi i reaktivni. Najnoviji procesori takođe rukovode današnjim softverom i sa lakoćom pružaju zippy reaktivni performans dok se surfuje internetom, pišu seminarski radovi, sređuju video materijali ili prilikom četovanja preko web kamere.

Intel®️ RealSense™️ kamera na Inspiron 15 5000 seriji (Intel®️) računara osetljivih na dodir poseduje izraženu osetljivu tehnologiju koja omogućava skeniranje 3D objekata koristeći gestove za kontrolu sistema ili za igranje igrica, pa čak i za kreiranje video čet okruženja poput stvarnog života sa računara. Inspiron 15 računar je pogodan za domaćinstva sa više korisnika koji laptop dele koristeći ga za različite potrebe (npr. roditelji se bave budžetom/projektima za posao, a deca rade domaći/gledaju film).
Konačno, Inspiron 17 5000 serija je idealna zamena za desktop računar. Smanjuje nered konvencionalnih stacionarnih podešavanja, pruža mogućnost nošenja posla sa sobom i pruža ekspanzivni ekran dijagonale 17,3 inča, savršen za rad na velikim projektima ili za filmsko veče sa prijateljima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 06, 2015 5:55 pm

Smile Surface Book je moćan, ali se teško popravlja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Poznata iFixit ekipa ne miruje, već su pronašli novi zanimljivi uređaj kako bi ga rastavili i saznali koliko ga je lako ili teško popraviti. Ovaj put su se dokopali Microsoft-ovog Surface Book-a, za kojeg od pre znamo da je hardverski moćan, a na žalost mnogih kupaca sada znamo i da je izrazito teško popravljiv.

Sve uređaje koje rastavljaju iFixit-ovci ocenjuju ocenama od 1 do 10. Jedinicu dobijaju oni uređaji koji predstavljaju noćnu moru svakog servisera, dok desetku dobijaju uređaji koje je vrlo lako popraviti jednostavnom zamenom delova.

Surface Book je na ovom testu dobio čistu jedinicu, jer kako smo već naveli Microsoft-ov prenosnik je vrlo teško popraviti. iFixit-ovci su Microsoft-u najviše zamerili što je staklenu zaštitu ekrana zalepio zajedno s LCD panelom pa zamena jednog od njih zahteva ujedno i zamenu drugoga – čime se i povećava cena popravka.

Nadalje, Microsoft je procesor i memoriju zalemio direktno na matičnu ploču, čime je prosečnom korisniku bez upotrebe specijalnih alata onemogućena zamena odnosno, nadogradnja tih komponenti. Daljnje zamerke idu na račun prekomerne uporabe lepka, kojim je obuhvaćena većina komponenti poput recimo glavne baterije.

Lošoj oceni kumovalo je i to što se većina komponenti nalazi sa zadnje strane matične ploče, što uslovljava njeno potpuno odvajanja od kućišta pre nego se pristupi popravku. Ipak nije sve tako crno, iFixit-ovci su otkrili kako je nakon komplikovanog rastavljanja moguće zameniti SSD.

Kratki video rastavljanja pogledajte u prilogu, a detaljniji pisani proces popraćen fotografijama na njihovoj službenoj internet stranici.

https://www.ifixit.com/Teardown/Microsoft+Surface+Book+Teardown/51972
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 06, 2015 5:58 pm

Smile Otkriven novi Android malware koji je gotovo nemoguće ukloniti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Bezbednosna kompanija Lookout Security je nedavno otkrila novi tip Android malwarea, koji nazivaju "trojanizovani adware" i koji je skoro nemoguće ukloniti sa zaraženih uređaja, prenosi ZDNet.

Hakeri spomenuti malware ubacuju u legitimne aplikacije sa Google Play prodavnice (poput Facebook-a, Snapchat-a, Twitter-a i drugih), te ih potom objave na third party prodavnicama aplikacija. A nakon što ih korisnici preuzmu i instaliraju na svojim uređajima, malware će se ubaciti u sam operativni sistem, bez da korisnik išta primeti, s obzirom da preuzete aplikacije u većini slučajeva funkcionišu bez ikakvih problema.

Nakon toga, malware hakerima otvara mogućnost da inficirani uređaj napadnu na više načina, a uz to i da zarađuju novac prikazivanjem posebnih reklama u različitim aplikacijama.

"S obzirom da delovi ovog adwarea rootuju uređaj i da se instaliraju kao sistemske aplikacije, postaju skoro nemoguće za ukloniti, često prisiljavajući žrtve da zamene svoje uređaje sa novim kako bi ih mogli normalno koristiti," izjavili su iz kompanije Lookout Security.

Srećom, spomenuti malware je pronađen samo u aplikacijama sa third party prodavnica, tako da se korisnici Android uređaja koji kupuju i preuzimaju aplikacije sa Google Play-a za sada nemaju čega brinuti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 08, 2015 6:02 pm

Smile Najavljena nova iRevolucija

Konferencija o najnovijim internet trendovima u digitalnom dobu #iRevolucija2015 održava se i ove godine u Valjevu. Internet konferencija, na kojoj će učestvovati neki od najpoznatijih veb preduzetnika, IT stručnjaka, uspešnih Valjevaca i Valjevki u oblasti internet poslovanja, kao i online medija, održaće se u subotu, 14. novembra u Centru za kulturu, sa početkom u 11 sati.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Logo_thumb

#iRevolucija2015 otkriva najnovije internet trendove, promoviše dobru praksu, ohrabruje mlade da pokrenu svoj biznis, podstiče internet preduzetništvo, podržava kulturu, kreira nove mogućnosti i umrežava zajednicu. Kroz šest predavanja i panel diskusiju #iRevolucija2015 doprinosi razumevanju najnovijih internet fenomena i približava mogućnost zarade na internetu. Fokus ovogodišnje iRevolucije je internet preduzetnišvo kroz model 4P: predavanja, panel, promocija i provod.

Učesnici #iRevolucija2015 su Ivan Ćosić, osnivač konferencije wwvrsac koja promoviše princip – Živi lokalno, radi globalno, odnosno ljude koji žive i rade koristeći internet za posao, zatim osnivač B2B platforme Knowledge Market Nikola Jovanović, koji će iz ličnog iskustva govoriti o usponima i padovima jednog startapa. O pametnim automobilma i primeni interneta u njima, govoriće Goran Milovanović, koji radi u HM Technik GmbH u Nemačkoj, dok će tema veb preduzetnika i blogera Miloša Petrovića biti “Potencijali internet poslovanja”. Predavanje o online medijima, njuzovca Nenada Milosavljevića nosi naziv Njuz.net vs Stvarnost.net, nakon koga će Marija Gavrilov, IT blogerka Startit-a, gde pokriva IT obrazovanje, preduzetništvo i nove tehnologije, govoriti na temu „Preduzetnik se po riziku poznaje“.

Na #iRevolucija2015 biće održana i panel diskusija pod nazivom Valjevo gruVA, koja donosi entuzijazam uspešnih Valjevaca i Valjevki, Marije Laganin (eUprava) Miloja Mijatović (DTC) i Ive Novičić (Iva did it), podstiče kritičko mišljenje i razmenu ideja, ohrabruje da istrajemo i budemo kreativni.

Na kraju konferenije, nastupiće Pop hor Muzičke škole „Živorad Grbić“, a za kasnije večernje sate, kao i prethodne godine, planirana je žurka.

Organizatori #iRevolucija2015 u Valjevu je udruženje građana “iRevolucija” sa prijateljima, koji su prošle godine pokrenuli ovu konferenciju sa ciljem da se i u ovom gradu govori o revoluciji u prenosu informacija, značaju i primeni poslovnih i društvenih mreža, uticaju i edukativnom karakteru blogova, alternativnoj valuti na internetu – bitkoinu, tradicionalnim i online medijima. Generalni pokrovitelj #iRevolucija2015 je Grad Valjevo, a ulaz za sve posetioce je besplatan.

Više informacija na sajtu konferencije http://2015.irevolucija.net/

http://irevolucija.net/



Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 08, 2015 6:06 pm

Smile YouTube dobio podršku za VR video snimke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Nakon što je u martu ove godine dobio podršku za video od 360 stepeni, YouTube je od prekjuče postao bogatiji i za podršku za VR video.

"Ako smo u YouTube-u naučili nešto tokom proteklih desetak godina, onda je to činjenica da je snimanje i deljenje videa odličan način da se zbeležite i družite sa ljudima koji nisu fizički tu," izjavili su iz YouTube-a na svom zvaničnom blogu, te dodali: "VR to iskustvo čini još boljim i imerzivnijim, zbog čega ćemo danas lansirati dve nove VR opcije u YouTube Android aplikaciji. A sve što vam treba za njihovo korišćenje su vaš telefon i Google Cardboard."

Prva od tih opcija je podrška za VR video, tokom čijeg gledanja bi trebali imati utisak da ste zaista na mestu na kojem je video snimljen, dok je druga opcija ubacivanje podrške za VR na sve video klipove uploadovane na YouTube. Naravno, kao i u slučaju specijalnih VR videa, za njihovo gledanje će vam trebati Google Cardboard, koji možete kupiti od Google-a ili ga sami napraviti od kartona.

A kada se odlučite isprobati YouTube u kombinaciji sa Google Cardboard-om, svakako bacite pogled i na Googleovu prvu playlistu sa VR video klipovima, koju možete pronaći na ovoj adresi.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 08, 2015 6:09 pm

Smile Facebook priprema Notify - aplikaciju za praćenje vesti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Ako je verovati izveštaju Financial Times-a Facebook će sledeće nedelje objaviti novu samostalnu aplikaciju nazvanu Notify. Ova će aplikacija korisnicima omogućiti pregled sadržaja i novosti koje prenose velike medijske kuće poput CBS-a, Washington Post-a, Vogue-a i ostalih.

Aplikacija je zamišljena kao samostalna konkurencija Twitter-ovom Moments-u, a cilj joj je da olakša pronalaženje vesti i smanji gustoću ovakvog sadržaja koji nije lični na Facebook-ovom timelineu. Ovo nije prvi Facebook-ov pokušaj da postane relevantan izvor novosti iz sveta. Ranije predstavljena mogućnost Instant Articles na mobilnu je verziju Facebook-a dostavljala važne vesti s devet velikih portala.

O aplikaciji Notify priča se već neko vreme. Ranije glasine govorile su da smo aplikaciju trebali dobiti još krajem oktobra, ali to se (očigledno) nije ostvarilo. Iz Facebook-a ćute, ne potvrđuju niti odbacuju ova glasine, pa pretpostavljamo da u njima ipak nešto ima.

Foto: Kesu / Shutterstock
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 08, 2015 6:14 pm

Smile Malware OmniRAT napada Android, PC, Mac i Linux

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Shutterstock_103173644

Nakon borbe sa DroidJack malverom, pojavio se sličan malver koji ne utiče samo na Android već i na Windows, Mac i Linux operativne sisteme. Navedeni malver naziva OmniRAT je najverovatnije nemačkog porekla, što je utvrdila kompanija Avast.

Otvoreno se prodaje po ceni od 25 dolara, a prodavac obećava da je to daljinski alat za administraciju, koji radi na Android pametnim telefonima. Takođe tvrdi da omogućava potpunu kontrolu nad Windows sistemima te delimičnu kontrolu nad OS X i Unix računarima.

Žrtve primaju tekstualnu poruku u kojoj piše da nije moguće otvoriti sliku zbog softverskog bug-a i da je potrebno preuzeti aplikaciju. Ukoliko žrtva ignoriše sva bezbednosna upozorenja koja se javljaju prilikom preuzimanja, OmniRat će biti instaliran. Malvera se teško rešiti jer i nakon brisanja preuzetog softvera ima potpunu kontrolu nad uređajem, te može pozivati, krasti podatke i kontrolisati druge uređaje.

Foto: Maksim Kabakou / Shutterstock
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:08 pm

Smile Microsoft i Red Hat sklopili partnerstvo

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 800pxmicrosoft_sign_on_german_campus

Američke softverske kompanije Majkrosoft i Red Hat objavile su partnerstvo u oblasti distribucije operativnog sistema RHEL (Red Hat Enterprise Linux) na platformi Azure.

Obe partnerske firme imaće posebnu tehničku podršku za tu distribuciju, objavljeno je na veb portalu nextinpact.com.

Distribucija će odmah početi, a određene izmene će uslediti narednih meseci.

U tom smislu će biti apdejtovana Red Hetova alatka „KlaudForms”, kako bi mogla da bude kompatibilna s Azurom, kao i Majkrosoftova alatka SCVMM (System Center Virtual Maćine Manager), navodi se u informaciji.

Izvor: Tanjug
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:14 pm

Smile  Pametni gradovi u Srbiji

http://pcpress.rs/pametni-gradovi-u-srbiji/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:18 pm

Smile Brzi Internet postaje ljudsko pravo u Velikoj Britaniji

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Britanski premijer, David Cameron, obećao je Britancima da će do 2020. godine svaki dom i poslovni prostor u Britaniji imati mogućnost uvođenja brzog broadband Internet pristupa. Istovremeno, svi ISP-ovi će biti obavezni omogućiti ovu uslugu po svima prihvatljivoj ceni i uslovima.

Time bi u Britaniji pristupačan broadband Internet postao ljudsko pravo izjednačeno sa snabdijevanjem vodom i električnom strujom.

Cameron je svoju najavu popratio zaključkom da Internet ne bi trebao biti luksuz, nego "apsolutno fundamentalno" pravo – doduše, mislio je isključivo na Britaniju, ali nadajmo se da će njegov entuzijazam zaraziti i naše vlasti.

Da se razumijemo, ovde brza Internet veza podrazumeva onu sa download brzinom većom od 10Mbps.

Foto: Peshkova / Shutterstock
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:24 pm

Smile WordPress koristi čak 25% web sajtova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Prema informacijama koje je objavio W3Techs, koji meri korišćenje i udeo na tržištu pojedinih tehnologija, WordPress koristi 58,7% svih stranica koje koriste neki sistem za upravljanje sadržajem.

Takođe se navodi kako se WordPress koristi na 25% svih internet stranica, ali među sistemima za upravljanjem sadržajima u proteklih nekoliko godine čak mu je malo i pao udeo. U WordPress-u ističu kako još uvek više od 57% stranica ne koristi nikakav sistem za upravljanje sadržajem, a to je područije na kojem vide prostor za daljnji rast.

WordPress je otvoreni i besplatni sistem za upravljanje sadržajem Internet stranica.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:27 pm

Smile Na Snapchat-u dnevno se pregleda 6 milijardi videa

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Facebook je pre nekoliko dana objavio kako njihovih milijardu i po korisnika svakog dana pregledaju 8 milijardi videa, ali sve veći rival im je očito Snapchat.

Ova društvena mreža potvrdila je kako se broj video pregleda u jednom danu utrostručio od maja i to na 6 milijardi.

Ali, dok se kod Facebook-a ovih 8 milijardi odnosi na preglede s desktopa i mobilnih uređaja, Snapchat se koristi isključivo na mobilnim uređajima, što dodatno govori o njihovoj snazi u privlačenju korisnika.

Direktor kompanije Evan Spiegel još je u maju najavljivao izlazak kompanije na berzu, ali bez konkretnog datuma, a pre dve godine odbili su Facebook-ovu ponudu od 3 milijarde dolara, piše Reuters.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 10, 2015 8:34 pm

Smile Canalys: Do sada je isporučeno gotovo 7 miliona primeraka Apple Watch-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Prema novom istraživanju kompanije Canalys, tokom drugog i trećeg kvartala ove godine Apple je isporučio gotovo 7 miliona primeraka svojeg pametnog sata Apple Watch. U Canalys-u ističu da ta brojka nadmašuje ukupne isporuke svih ostalih proizvođača pametnih satova u pet prethodnih kvartala.

Tokom trećeg kvartala ove godine Apple je bio jedini proizvođač koji je isporučio više od 300 hiljada pametnih satova, Peeble je isporučio više od 200 hiljada pametnih satova, dok su isporuke Samsung-ovog Gear sata pale zbog skorašnjeg početka prodaje Gear S2 sata.

Tržište fitness narukvica kontrolišu kompanije Xiaomi i Fitbit, tokom trećeg kvartala isporuke Xiaomi Mi Band narukvice dosegle su brojku od 10 miliona isporučenih primeraka od predstavljanja proizvoda u julu prošle godine, dok Fitbit beleži rast isporuka najviše zahvaljujući interesu korisnika za njihovu Charge HR narukvicu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu