Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 26 Gosta :: 2 Provajderi

Dall

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 1 od 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:01 pm

Smile YouTube u martu gasi svoj stari desktop interfejs

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Kako bi se prilagodio trenutnim trendovima, YouTube je kao i mnoge druge kompanije razvijao i prilagođavao svoj izgled potrebama korisnika. Ali, ako ste još uvek ljubitelj starog dizajna, uskoro ostajete bez njega.

Iako su još u augustu 2017. godine prezentovali i pokrenuli novi YouTube desktop interfejs, korisnici su i dalje u mogućnosti koristiti njegovu stariju verziju.

Međutim, kompanija napominje da kao rezultat pružanja takve mogućnosti korisnicima, znači da oni propuštaju poboljšanja novog dizajna i neke nove funkcije, pa su doneli odluku da se stari dizajn interfejsa gasi u martu mesecu. Do tada će svi korisnici starog interfejsa dobijati redovna obaveštenja o prebacivanju na novi YouTube, što će možda zathtevati i ažuriranje Internet browsera.

Kako bi sve bilo izvedeno na vreme, ako ste jedan od njih, možda je vreme da se počnete navikavati na novi YouTube dizajn.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:04 pm

Smile Google Chrome mu ''pojeo'' 1,4 terabajta RAM-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Poznato je kako je Google Chrome jedan od najvećih proždrljivaca RAM memorije na desktop računarima i to nije ograničeno samo na Windows.

Nakon što je otkrio da browser troši čak 75 GB RAM-a na njegovom Apple Mac Pro računaru, YouTuber Jonathan Morrison odlučio je nadograditi računalo sa bolesnih 1,4 terabajta RAM-a i testirati limite, kako Mac Proa, tako i Google Chrome-a.

Kako bi to isprobao, Morrison je otvarao tabove u browseru, sve dok nije stigao do brojke od 6000. Kako ispada, Google Chrome je prvi prestao da radi, dok je računar i sa potrošnjom većom od terabajta RAM-a, još uvek radilo prilično glatko, kao što objašnjava u ovom videu.


U svakom slučaju, očito je da Google Chrome troši zaista puno RAM-a, no nemojte očekivati da će drugi browseri trošiti puno manje. Ako želite da uštedite RAM, nemojte otvarati gomile tabova i to je zapravo sve što možete učiniti osim nadogradnje računara u Morrisovom stilu.



IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:13 pm

Smile Emotet malver napada Wi-Fi mreže

U januaru 2019. godine sigurnosni istraživači iz celog sveta udružili su se u okviru projekta koji je bio posvećen deljenju URL-ova koji su korišćeni u distribuiranju malicioznih programa, da bi se potom eliminisali, a eksperti su tom prilikom uklonili oko 100 hiljada sajtova za koje se utvrdilo da su bili deo ovakvih praksi. Tom prilikom se u vrhu liste malvera koji se distribuiraju na ovaj način našao Emotet, koji se obično širio preko mejlova koji su sadržali dokumente sa malicioznim linkovima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Emotet

Nakon tišine od skoro četiri meseca ova maliciozna mreža je ponovo oživela, te je 16. septembra 2019. započela nove spam mejl kampanje. Mejlovi su sadržali maliciozne fajlove, te linkove koji su vodili do sajtova sa kojih se preuzimao malver. Oni koji su preuzimali zaražene fajlove, te ulazili na sumnjive linkove, na svoje uređaje su otpremali Emotet malver. Zaraženi računari su se potom priključivali Emotet mreži botova, a malver se ponašao i kao downloader, pa su žrtve preko Emotet-a preuzimale i druge maliciozne fajlove.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Emotet

Emotet sada ima novu taktiku, pa malver inficira neobezbeđene Wi-Fi mreže koje se nalaze u blizini nekog zaraženog uređaja, a potom se širi i na druge uređaje koji su na njih povezani. Emotet je već poznat po modulima koji preuzimaju lozinke za aplikacije, te po tome što se od jednog zaraženog računara širi i na sve ostale u okviru iste mreže, a kreatori mrežu botova koriste i kao Malware-as-a-Service (MaaS) preko kojeg svi zainteresovani cyber kriminalci mogu da plate za pristup računarima koji su zaraženi Emotet-om, te na njih otpreme i svoje lance malvera. Novim načinom širenja opasnost se još više povećava, a najviše zbog toga što je Emotet malver već prilično zastupljen u različitim računarskim ekosistemima.

Izvor: Threat Post
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:18 pm

Smile Korisnik protiv Google Maps: Kad put odvede u zaleđenu reku

Google Maps je sigurno jedna od najkorisnijih aplikacija od svih onih koje bi mogle da se nađu na Android i iPhone uređajima, te korisnicima nudi virtualne mape koje pomažu pri orijentaciji u nepoznatom prostoru.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Maps

Google je pre samo nekoliko dana najavio redizajn aplikacije, što znači da će do korisnika doći još korisnih funkcija, čak i do onih koji su sa Google mapom imali i određenih problema.

Jedan korisnik se nedavno požalio da ga je Google Maps aplikacija inspirisala da pokuša da prepešači zaleđenu reku. Korisnik je nakon nekoliko koraka propao kroz led koji nije izdržao njegovu težinu, a iz vode ga je izvukla vatrogasna ekipa. Vatrogascima je nakon toga objasnio da je za njegovu avanturu odgovoran Google Maps, budući da je u okviru virtualne mape navodno dobio putokaz koji je vodio upravo preko zaleđene površine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Maps2

Spasilačka ekipa mu je odmah objasnila da su mu mape najverovatnije sugerisale da reku pređe preko obližnjeg mosta, a ne preko leda, budući da Maps u navigaciji koristi samo proverene puteve, a ne prečice koje bi mogle da ugroze život onoga koji se orijentiše na ovaj način. Budući da se incident dogodio tri sata posle ponoći pretpostavlja se da je zbunjeni korisnik bio pod uticajem alkohola, što objašnjava nesporazum koji se, srećom, dobro završio.

Izvor: BGR
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:22 pm

Smile Microsoftove redizajnirane Office aplikacije za iOS su brže i jednostavnije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Be3eaf884c6a4d3a8a98ec2c689fd3e5

Microsoft je ispunio obećanje da će redizajnirati svoje mobilne Office aplikacije. Kompanija je upravo objavila nove iOS (i iPadOS) verzije Excel, PowerPoint i Word aplikacija, koje implementiraju jednostavniji, brži i lepši redizajn.

Drugim rečima, aplikacije sada imaju dosledniji izgled i interfejs koji omogućava laku obradu dokumenata kada niste za svojim desktop računarom.

Ažuriranje ne donosi veliki broj novih funkcija. Najveća promena odnosi se na Excel, koji sada ima novu XLOOKUP gunkciju koja pomaže u pronalaženju podataka u tabelama. Takođe je moguće čitati komentare i odgovarati na njih direktno iz e-maila.

Bez obzira na to koja aplikacija se koristi, tu je sada i novi alternativni tekst panel koji pomaže kod dodavanja teksta i obeležavanja elemenata.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:25 pm

Smile Firefox 73 implementira globalna podešavanja zumiranja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 0759b6d03dc4c9d35c98c61c593066d6

Mozilla je objavila Firefox 73, a iako ažuriranje nije preterano veliko, tu su neka poboljšanja koja će olakšati pregled sadržaja na sajtovima. Među njima je i opcija podešavanja zumiranja stranica na sajtovima, koja sada nudi globalne, podrazumevane nivoe zumiranja. Takođe, poboljšan je High Contrast Mode za Windows.

Sa najnovijom verzijom Firefoxa, korisnici mogu da odu u about:preferences sekciju i podese globalne nivoe zumiranja u okviru Language and Appearance dela. Zumiranje pojedinačno po sajtu je i dalje dostupno onima koji žele da podese samo nekoliko sajtova.

Pored ovoga, Mozilla je podesila način na koji Firefox prikazuje veb stranice kada je omogućen High Contrast Mode. Na ovaj način, stranice postaju čitljivije ukoliko postoje pozadinske fotografije.

Još neke izmene koje Firefox 73 ažuriranje implementira uključuju:

- Poboljšani kvalitet kada se zvuk pušta brže ili sporije;
- Modifikovano prisustvo "save login" prozora;
- WebRender za laptopove sa Nvidia grafikom i drajvere novije o 432.00 i ekrane manje od 1920 x 1200 piksela.

Firefox 73 ažuriranje se automatski preuzima za Windows i macOS.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:31 pm

Smile Microsoft: Windows 10X ažuriranja će se instalirati za manje od 90 sekundi

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) E053fc71eb18e3080096df364ef849b9

Windows ažuriranja mogu imati različit raspon dužine trajanja instaliranja najnovijeg apdejta - od nekoliko minuta do nekoliko desetina minuta, pa čak i duže (u zavisnosti od veličine određenog ažuriranja). Međutim, Microsoft najavljuje mnogo kraća veremena ažuriranja za Windows 10X - ispod 90 sekundi.

Nije potpuno jasno kakva ugrađena tehnologija omogućava da Windows 10X korisnicima ponudi brža ažuriranja. Microsoft, prema navodima, koristi neku vrstu "state separation" sistema, kako bi odvojio drajvere i aplikacije od samog Windows 10X operativnog sistema. Ovo omogućava da se Windows 10X uređaji jednostavno prebacuju na najnoviju verziju OS-a po restartovanju.

Windows 10X je prvi put predstavljen u oktobru 2019. godine, a dizajniran je kako bi najbolje radio na računarima sa dva ekrana i hibridnim modelima, kao što je Microsoft Surface Neo. Glavni cilj operativnog sistema je prilagodljivost, a Microsoft planira da ga bez poteškoća primeni na više formata u budućnosti.

Izvor: TechSpot

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 12, 2020 6:35 pm

Smile Snapchat: Nova alatka za bolje mentalno zdravlje

Briga o mentalnom zdravlju postaje sve važnija, a najpre zbog sve većeg stresa koji se trpi na poslu i u privatnom životu. Upravo je zbog toga Snapchat lansirao alatku za pretraživanje – Here For You – koja olakšava pronalaženje eksperata koji bi mogli da pomognu u teškim situacijama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Snap

Tako će korisnici koji pretražuju teme koje su u vezi sa mentalnim poteškoćama pored ostalih rezultata dobijati i kontakte eksperata koji bi brzo mogli da pomognu. To je važno i zbog toga što Snapchat ima mladu publiku, pa 90% korisnika čine oni između 13 i 24 godine, što je grupa koja je najosetljivija na nasilje, i često ga trpi u školi i na ulici.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Snapchat

Snap nije prva društvena platforma koja je odlučila da se bavi mentalnim problemima i strategijama protiv nasilja, budući da je Instagram 2019. objavio „Restrict“ mod koji korisnicima omogućava da blokiraju nasilnu komunikaciju, dok je Pinterest korisnicima omogućio da lakše dođu do tumačenja problema koji su u vezi sa depresijom i anksioznošću.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 4:55 pm

Smile Opera stiže u novoj verziji za Android uređaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Opera je predstavila novu verziju svog internet browsera u ovom slučaju namenjenu Android mobilnim uređajima.

Nova Opera 56 donosi poboljšanu opciju čitanja (reader mode), a može se aktivirati putem posebnog dugmeta koje se nalazi na adresnoj traci te na kompatibilnim stranicama omogućava jednostavnije praćenje sadržaja stranice bez potencijalno nametljivog sadržaja.

Novina je i mogućnost personalizacije adresne trake odnosno dugmeta koji se nalazi sa desne strane same adresne trake. Poboljšana je i pojednostavljena mogućnost vraćanja već ugašenih kartica (tabova).

Tabovi koji su bili zatvoreni predstavljaju se po hronološkom rasporedu što olakšava pronalazak željene prethodno zatvorene kartice.

Kao i obično tu su i ispravke bugova i poboljšanja što se tiče performansi i stabilnosti. Browser se može preuzeti putem službene Google Play prodavnice aplikacija.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 4:58 pm

Smile Sve više virusa za Mac računare

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Mac računari, što stini, a što laptopovi dugo su vremena važili kao računari bez virusa i malvera. To je bilo nešto što pogađa samo računara sa nesigurnim i šupljim Windows-om. Kako već sigurno znate taj mit je davno srušen i Mac OS X, a potom i njegov naslednik macOS postali su gotovo rdovni domaćini virusima i svakojakim zloćudnim aplikacijama. Još uvek ih ima manje nego za Windows, ali ih ima.

Malwarebytes je to prikazao u svojom najnovijjem izveštaju, gde su Mac računari znatno ispred računara sa Windows-om po broju napada od strane malvera. U priloženom grafikonu se jasno vidi kasko su Windows računari u 2019. godini napadani malverima u proseku 5,8 puta, a Mac računari 11 puta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Znatan je raskorak između Windows i Mac računara, a još više između samih Mac računara. Naime, prema istom izvoru tokom 2018. godine Mac računari su bila u proseku napadana 4,8 puta da bi se godinu dana kasnije broj napada povećao na već spomenutih 11 puta. To bi značilo kako su "proizvođačima" malvera sada Mac računara zanimljivija od onih sa Windows-om te kako su se napadi na Mac računara tokom 2019. godine povećali za 400% u odnosu na godinu ranije.

To ne bi trebalo nikoga da čudi, Apple-ovi računari sve su popularnija, veća im je zastupljenost, a samim time su i postali zanimljiviji hakerima, i ostalim mutnim tipovima. Apple će zbog svega navedenog morati dodatno poraditi na zaštiti svog operativnog sistema, a krajnji korisnici će početi više pažnje da pridaju zaštiti svojih računara.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 5:02 pm

Smile Microsoft je ažurirao novi Edge pregledač, koji sada nudi za 13% bolje performanse

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Fc02381f413326d8b8175bab71785178

Prošle nedelje UL Benchmark je pohvalio Microsoft za poboljšane performanse koje nudi kompanijin novi Chromium-zasnovani browser. UL Benchmark je zabeležio poboljšanje performansi od 10 procenata u odnosu na stari Edge.

Sada je Microsoft objavio da je izmerio poboljšanje do 13 procenata u preformansama pregleda interneta u poslednjoj verziji Edge-a, koristeći podatke iz Speedometer 2.0 benchmarka.

Dolazeći Edge beta build će implementirati ova poboljšanja, mada najnoviji Dev i Canary buildovi već nude ove izmene. Poboljšanja će pomoći kod toga da Edge ima bolji odziv pri unosu sadržaja, kao i da se stranice brže učitavaju, a sve zajedno će omogućiti poboljšano iskustvo pregleda interneta.

Nakon što Microsoft odobri ova ažuriranja, kompanija će objaviti Edge mejnstrim korisnicima, nudeći brže iskustvo pregleda interneta kompletnoj Edge korisničkoj bazi. Ove optimizacije bi trebalo da stignu sa verzijom Edge 81.

Izvor: Overclock3d
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 5:08 pm

Smile Facebook objavio novu društvenu mrežu – Hobbi

Kompanija Facebook je objavila novu aplikaciju, koja za sada deluje kao konkurencija već poznatom i uspešnom Pinterestu. Iz Facebook-a su još prošle godine najavili da će jedan tim raditi na eksperimentalnom kreiranju novih aplikacija izvan glavnih brendova kompanije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 10_FacebookPay

Pinterest za hobiste

Kako je preneo The Information portal, nova aplikacija iz Facebook-a deluje grozno. Nazvana je Hobbi, namenjena je za deljenje fotografija, i u kojoj možete snimiti i organizovati svoj kreativni proces. Tu spadaju kuvanje, pečenje, umetnost, zanati, fitnes, uređenje doma i još mnogo toga. Ovo su samo neke od ideja koje su navedene na zvaničnoj stranici aplikacije na App Store-u.

Ideja je da ovu aplikaciju koriste svi oni koji imaju određene hobije i hteli bi da svoje načine rada podele sa drugima, i kako bi drugi ljudi pratili njihov napredak tokom vremena. Još uvek ne postoji mogućnost deljenja sadržaja na društvenim mrežama, ali nudi mogućnost kreiranja video snimaka projekata nakon što su oni gotovi.

Hobbi aplikacija prvo je puštena u prodavnicama u Kolumbiji, Belgiji, Španiji i Ukrajini, ali se od četvrtka uveče može preuzeti i u Americi. Kompatibilna je sa iPhone-om, iPad-om i iPod touch uređajima počev od iOS 11 i novijim. Još uvek nije definisano kako bi ova aplikacija mogu da upotpuni portfolio koji Facebook već ima, ali s obzirom na dosadašnje neuspehe, moguće je da će i ova otići u zaborav ako se ne proslavi dovoljno.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 5:12 pm

Smile Microsoft najavio velike promene za Windows 10

Iako još uvek može da se preuzme besplatno, Windows 10 i dalje frustrira korisnike, kako zbog problematičnih ažuriranja, tako i problema koji se tiču transparentnosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Windows10-1

To bi moglo da se promeni, budući da je Microsoft otkrio svoje planove za buduća Windows ažuriranja, kao i sledeći veliki update koji čeka nezadovoljne korisnike.

Na događaju Microsoft 365 Developer Day se, između ostalog, govorilo i o sledećoj Windows 10 generaciji – Windows 10X – koja se očekuje pre kraja 2020. godine. Tako je moglo da se čuje da će se Windows 10X ažuriranja preuzimati za svega 90 sekundi, što će biti moguće zahvaljujući tome što će operativni sistem, drajveri i aplikacije biti odvojeni od korisničkih podataka. Microsoft o ovoj promeni razmišlja već godinama, ali je bilo potrebno da se potpuno promeni dosadašnji sistem ažuriranja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Windows-10

Ostaje da se vidi hoće li i starija Windows 10 verzija dobiti iste mogućnosti, te da li će Microsoft pokušati da ono što se naučilo u okviru nove Windows 10X verzije primeni i na običan Windows 10, a najviše zbog toga što i starija verzija traži hitne i temeljne promene, a kako bi se stalo na put greškama i propustima.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 16, 2020 5:16 pm

Smile Google Earth View i hiljadu novih fotografija

Google već godinama deli snimke najegzotičnijih pejzaža na planeti Zemlji, a Google Earth View je nedavno dobio i pojačanje u obliku hiljadu novih fotografija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Zemlja

Tako Google Earth View kolekcija sada ima preko 2.500 hiljade prizora iz različitih delova sveta, a snimci su boljeg kvaliteta, te imaju vibrantnije boje. Mogu da se koriste kao wallpaper za Android, ili za Chromecast i Google Home, a tu je i Chrome ekstenzija koja može da se instalira i otvori pristup novoj kolekciji snimaka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Zemlja2

Earth View tako ima moć da korisnike otvori ka celoj planeti, ali i kosmosu, i tako ih bar za trenutak odvoji od ekrana, i pomogne im da donekle sagledaju veličinu svega što nas okružuje, a dobar početak tog puta je upravo Google Earth View kolekcija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Zemlja3

Izvor: CNN
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 18, 2020 7:09 pm

Smile ''Špijunska'' aplikacija ToTok uklonjena sa Google Play Store-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 1

Popularna aplikacija za dopisivanje pod nazivom ToTok ponovo je uklonjena sa Google Play Store-a nakon što je vraćena u januaru.

ToTok se pojavio u julu prošle godine te je stekao veliku popularnost u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. S obzirom na činjenicu da su aplikacije poput WhatsApp-a i Skype-a blokirane u ovoj zemlji na Bliskom istoku, ToTok se činio kao dobra alternativa, međutim, premašio je očekivanja te je postao popularan širom sveta.

Međutim, samo nekoliko meseci nakon što je uklonjen sa iOS App Store-a i Google Play Store-a, ToTok ponovo nije dostupan, a razlog je kršenje pravila. Detalja za sada nema.

New York Times je obavio istragu, a razlog uklanjanja je to što ToTok navodno prikuplja sve tipove informacija o aktivnosti svojih korisnika, uključujući razgovore i lokacije.

Kao i većina sličnih aplikacija za dopisivanje, ToTok je tražio dozvolu od korisnika da pristup kameri, fotografijama, mikrofonu, lokaciji, kalendaru i kontaktima. To je navodno omogućio developerima ToTok-a i obaveštajnoj agenciji Ujedinjenih Arapskih Emirata da aplikaciju koristi kao alat za nadzor, odnosno špijuniranje.

ToTok tvrdi da je uklanjanje aplikacije rezultat "tehničkog problema" i da se radi na rešenju. Ipak, o špijuniranju nije bilo reči.

Aplikacija je početkom januara vraćena na Google Play Store, situacija se smirila, ali je ToTok ponovo uklonjen. Razlog za sada nije poznat.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 18, 2020 7:15 pm

Smile Outlook Spaces će omogućiti lakše upravljanje projektima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 9b1d61c614c782d65381f085c7557cac

Microsoft radi na novoj funkciji za Outlook sajt, pod nazivom Spaces, a ovo sugeriše tvit korisnika WalkingCat. On je objavio video, koji prikazuje nekoliko različitih "Spaces", koji izgledaju kao table, gde korisnici mogu ubacivati informacije iz različitih izvora u okviru Office 365 ekosistema.

U traci sa strane vidljiv je širok spektar opcija i različitih elemenata, koje uključuju Word, Excel i PowerPoint, fajlove, linkove, liste i drugo. Sa desne strane je još jedan toolbar, sa dodatnim informacijama, kao što su e-mail poruke i kalendar za događaje, koji se takođe mogu dodati direktno u Spaces.

Konceptualno, Outlook Spaces deluje kao više poslovno orijentisana verzija Whiteboard funkcije, gde podaci dolaze primarno iz Office 365 prostora. U videu nije sugerisano da li u istom "prostoru" može raditi više korisnika, ali je moguće da će ovo biti opcija u nekom trenutku.

Oni koji imaju komercijalni Office 365 nalog već sada mogu pristupiti Spaces funkciji, ali su potrebne neke izmene u okviru developer alatki browsera.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 18, 2020 7:20 pm

Smile Korisnici su spremni za Linux „Y2K“ bag

Za manje od 18 godina, 19. januara 2038. godine u 03:14:08h po GMT-u, najavljen je kraj Linux sveta. OK, ne baš bukvalno, ali tog trenutka će se desiti situacija koju su Windows korisnici prošli sa Y2K bagom. Naime, Unix i 32-bitni Linux zasnovani sistemi počinju merenje vremena od 1.1.1970. godine u 00:00:00h, u 32-bitnom single signed integer formatu. U vreme koje smo naveli na početku ovog teksta, biće dostignut maksimalan broj sekundi u ovom formatu od Epoch datuma (datum početka merenja). Sekund posle toga, brojač će se resetovati i nastaviti sa brojanjem od njegove negativne vrednosti, što će poremetiti mnoge stvari u OS-u.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Linux-bug

Linux developeri su na vreme uočili potencijalni problem. Zato je Linux kernel developer Arnd Bergman, zajedno sa mnogim drugim programerima uzeo aktivno učešće na ispravljanju tog nadolazećeg problema. Ta ispravka će biti implementirana u Linux 5.6 kernel-u, tako da će 32-bitni sistemi biti u stanju da rade i nakon 2038. godine.

Postavlja se (logično) pitanje ko još koristi 32-bitne operativne sisteme? Već odavno upotrebljavamo 64-bitne računare, pa je stoga i softver prilagođen njihovim sposobnostima. Međutim, postoji mnogo embedovanih sistema i IoT uređaja koji se zbog raznih ušteda (u prostoru i memoriji) i dalje zasnivaju na 32-bitnim, uglavnom Linux sistemima. A očekuje se da će se takvi sistemi i u narednim godinama/decenijama upotrebljavati na novim uređajima ovog tipa.

Zato ne treba mnogo pametovati. Kao što znamo, Y2K bag je početkom 2020. godine ponovo „napao“ računarske sisteme, pa ne sumnjamo da bi to moglo da se desi i za 18 godina sa Linux-om. A kada sve bude prebačeno na 64-bitni Linux, bićemo sigurni sve do 4. decembra 29.227.702.659. godine u 15:30:08h, po GMT-u.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 18, 2020 7:23 pm

Smile Facebook otkazao veliku konferenciju

Konferencija koja je bila planirana za javnost, i na kojoj je trebalo da prisustvuje preko 4.000 zvanica, otkazana je zbog Korona virusa koji je do sada ugrozio preko 60.000 ljudi. Ona je trebalo da bude održana u martu u centru Moscone, u San Francisku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Facebook-2

Otkazan i MWC Barselona 2020

Portparol Facebook-a je za portal The Verge izjavio da je njihov prioritet “zdravlje i bezbednost timova, pa je u skladu sa tim, globalni samit o marketingu ove godine otkazan zbog Korona virusa“. Ove nedelje je još i MWC Barselona sajam otkazan, iz istih razloga.

I mnoge druge kompanije su uvidele koliko je Korona virus opasan za masovna okupljanja ljudi, pa je tako i prisustvo na najvećem kongresu mobilne telefonije svoje prisustvo prethodnih dana i nedelja otkazao Amazon, Facebook, Intel, LG, Sony i Nvidia.

Do sada je umrlo preko 1.650 ljudi, a zaraženo preko 69.000 ljudi. Ovo je posle SARS-a najveća epidemija koja je zadesila svet u poslednjih 20 godina, tako da su mnoge svetske kompanije spremne da učestvuju u suzbijanju virusa, tako što otkazuju masovna okupljanja i zatvaraju fabrike u kriznim momentima.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 18, 2020 7:26 pm

Smile Google Stadia dobija još 3 ekskluzive

Biblioteka Google-ovog Stadia striming servisa će se uskoro povećati jer je tehnološki div potvrdio još pet igara koji bi trebalo da dođu u narednim mesecima. Od tih pet, Google navodi da će tri biti Stadia eksluzive.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Stadia-streaming-service

Prve su Lost Words: Beyond the Page, Spitlings, i Stacks on Stacks (on Stacks), koje dolaze na Stadia servis tokom ovog proleća i leta. Iako još nema datuma izlaska igara, dogovoreno je da se sva tri naslova prvo pojave na Google-ovoj striming platformi pre nego što izađu za druge platforme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Google-stadia-games

Kao dodatak, Google je potvrdio da na Stadia-ju dolaze i Panzer Dragoon remake i Serious Sam Collection. Ove najave dolaze nakon skoro 2 meseca bez ijedne najavljene igre za striming platformu tehnološkog diva, koji je prethodno bio najavio 120 igara na platformi u 2020. godini, uključujući i veoma atratkivne igre poput Marvel’s Avengers, Cyberpunk 2077, Doom Eternal, Watch Dogs: Legion, Baldur’s Gate III i Destroy All Humans. Besplatna verzija usluge, Stadia Base, biće lansirana tokom godine.

Izvor: gamespot
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 21, 2020 7:30 pm

Smile Microsoft Defender stiže na iOS i Android

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Bd0fde90ad7108ff341caa6d51616191

Microsoft je objavio da planira da svoj Defender antivirusni softver implementira za iOS i Android. Pored ovoga, kompanija je obećala i da će naredne nedelje demonstrirati aplikaciju.

Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection) je već dostupan za macOS, a sada i javni preview stiže na Linux. Kompanija ističe da je podrška za Linux veoma zahtevana od strane korisnika, a od sada ju je moguće i testirati.

Sve ovo je deo Microsoftove opširnije Microsoft 365 strategije. Kompanija želi da korisnici budu u mogućnosti da koriste Microsoftove servise bez obzira na to koju platformu preferiraju, a ovo uključuje i macOS, Linux, Android i iOS. Krajnja sigurnost je glavni fokus, a Microsoft sebe svakako smatra dominantnijim u odnosu na konkurenciju u pobudi te sigurnosti.

Kada je u pitanju Defender za iOS i Android, nije poznato šta će konkretno ova rešenja nuditi, ali se očekuje zaštita od phishinga i drugih sigurnosnih problema.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 21, 2020 7:33 pm

Smile Twitter olakšao povezivanje novih sa starijim tvitovima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Cd1dbd379dba6804db496c81cccdb9f8

Korisnici više neće morati da besomučno pretražuju svoje tvitove kako bi odgovorili na njih, odnosno ažurirali ih novim informacijama. Twitter je sada dodao funkciju koja olakšava povezivanje tvita koji je aktuelan sa ranijim objavama.

Kada korisnik kreira svoj najnoviji tvit, potrebno je samo da pogledai ranije tvitove, izabere opciju "continue thread" ili taster sa tri tačke kako bi se pronašao tvit na koji se može odgovoriti.

Ovo je praktično novi način da se uradi nešto što je već bilo omogućeno neko vreme. Funkcija će koristiti onima koji često menjaju i ažuriraju svoje tvitove novim informacijama i korisnicima će uštedeti dosta vremena.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 21, 2020 7:36 pm

Smile Android 11 Developer Preview ukazuje na brojne novitete

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Ba0f37bcc18c62945309e3d53374702f

Google obično tokom marta objavljuje Developer Preview za novi Android, ali je kompanija ovoga puta nešto ranije predstavila novitete koje će naredna verzija platforme implementirati. Android 11/R je dostupan u Developer Preview 1 formatu, koji nije namenjen standardnim korisnicima, ali nam pruža uvid u nove funkcije i opcije koje bi mogle biti deo ovogodišnje finalne verzije Androida 11.

- Kada je u pitanju konekcija, Android 11 će u potpunosti biti fokusiran na 5G, a deveoperi će lakše moći da iskoriste prednosti poboljšanih brzina koje 5G mreža nudi. Implementirana su i poboljšanja za servis "screeninga" poziva, Wi-Fi sugestije i Passpoint poboljšanja.

- Podrška za pinhole/punch-hole i "waterfall" ekrane će biti dostupna na nivou kompletne Android platforme, pa proizvođači telefona neće mortai da ulažu dodatni napor da dodaju sopstvenu podršku.

- Obaveštenja su dodatno poboljšana, pa je tu sekcija za dodeljene razgovore u delu za obaveštenja. Tu su i mehurići/oblačići koji razgovore drže u pregledu i može im se pristupiti dok radite druge stvari na telefonu. Ukoliko aplikacija podržava copy/paste fotografija, Android 11 će moći da ubacuje fotografije u odgovore na obaveštenja.

- Opcije privatnosti uključuju nove, jednokratne dozvole za lokacije, kao i istu opciju za mikrofone i kamere. To znači da aplikacije mogu da pristupaju dozvolama dok god ste u njima, nakon čega ponovo moraju da traže dozvolu.

- Vraća se snimanje ekrana, koje je bilo dostupno u ranijim verzijama Androida 10, a potom je odbačeno. Ova opcija se pokreće u okviru nove Quick Settings sekcije. Tamna tema će moći automatski da se uključuje ili gasi, u zavisnosti od doba dana ili na osnovu korisnikovih želja i podešavanja.

- Ostale karakteristike uključuju novi Neural Networks API koji proširuje operacije i kontrole dostupne developerima, kao i veliki broj poboljšanja sigurnosti.

Android 11 Developer Preview u beta verziji će biti moguće instalirati na Pixel telefone od maja. Više detalja o onome što Android 11 Developer Preview implementira možete pronaći u linku izvora.

Izvor: Android-developers
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 21, 2020 7:40 pm

Smile Gmail pretvara inbox filtere u 'čipove' za lakšu pretragu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Bc29b4af48d2084992fedae25bb9ddba

Google je počeo da isporučuje novu Gmail funkciju, koja će olakšati potragu za specifičnim e-mail porukama u korisnikovom pretrpanom inboxu. Funkcija nosi naziv "search chips", a pomoći će kod sužavanja dobijenih rezultata. Na ovaj način je, na primer, moguće pretraživati ime kolege, potom kliknuti na search čip kako bi se pronašao specifičan e-mail koji se traži.

Na osnovu search chip opcije je moguće suziti izbor pretrage u zavisnosti od toga da li oni imaju prilog (attachment), ili čak na osnovu vrste attachmenta (PDF, tabela, tekstualni fajl). Takođe će moći da se pretražuju e-mailovi primljeni u određenom periodu, kao i filtriranje rezultata poput razgovora i kalendara.

Pretraživanje mailova je već moguće ručnu, kucanjem komandi u filtere: "has:attachment" i "from:[email address]". Funkcija će u svom punom obliku stići prvo G Suite korisnicima, a u budućnosti će biti dostupna i standardnim Gmail korisnicima.

Izvor: Google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 22, 2020 7:03 pm

Smile Windows 10 ikonice dobijaju novi dizajn

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) 69bcefc5ff38ffaedb724e4664974fd4

Microsoft je prošle godine osvežio izgled Office ikonica, a sada je došao red i na Windows 10. Softverska kompanija počinje sa isporukom ažuriranja za ikonice glavnih aplikacija u Windowsu 10, počevši od Calendar i Mail aplikacija u novom Release Preview za Windows Insider-e.

Dizajnerski tim kompanije je istakao da je želeo da ravne i bezbojne ikonice, koje imamo danas, zameni onima koje su konstantnije sa novim brendiranjem (uključujući i aplikacije van Windowsa) i dovoljno drugačije kako bi korisniku olakšale da pronađe ono što želi.

Svakako se radi o veoma iščekivanom i traženom potezu, jer Microsoft nije menjao glavne ikonice za Windows 10 od 2015. godine (kada je platforma debitovala). Ažuriranje će Windows 10 promovisati u modernu eru, dok će korisnicima biti dostupan živopisniji operativni sistem.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 22, 2020 7:06 pm

Smile  Mozilla omogućava svoj Firefox VPN servis na Androidu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) C8a7ecfc0a983e1f175ddbeb464af535

Za mobilne uređaje postoji veliki broj VPN opcija, ali ukoliko vam je potrebna neka alternativa možda će vas zanimati da je Mozilla objavila svoju VPN aplikaciju za mobilne uređaje. Aplikacija je trenutno u zatvorenoj beti, a za korišćenje je potrebna pozivnica.

Firefox Private Network je naziv Mozillinog VPN servisa, koji će biti pokretan od strane Mullvad VPN-a. Ovaj servis tvrdi da ima "no-logging" politiku, što znači da korisnikove aktivnosti neće biti snimane dok koristi VPN, što dodaje novi sloj privatnosti za one kojima je to od važnosti.

Mozilla takođe tvrdi da će Firefox Private Network koristiti noviju verziju WireGuard standarda, što će obezbediti veće brzine i bolju enkripciju.

Firefox Private Network se nudi po ceni od 4,99 dolara mesečno. Oni koji su zainteresovani za učestvovanje u zatvorenoj beti više detalja mogu pronaći ovde.
https://fpn.firefox.com/vpn

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu