Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 3 od 35 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 03, 2020 5:34 pm

Smile Plaćanje Viberom uskoro u Srbiji?

Viši direktor prodaje za Centralno-istočnu Evropu rakuten Viber, Konstantin Kostadinov izjavio je juče da će usluga plaćanja preko Vibera biti moguća ako građani Srbije to budu želeli.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 14033358136_2df66f70c0_b

Konstantin je to rekao na panelu “Kako ćemo plaćati u budućnosti” u okviru Kopaonik biznis foruma, govoreći o usluzi koja je uvedena u pojedinim zemljama, poput Rumunije, Mađarske i Ukrajine, a kojom se omogućava transfer novca sa jednog na drugi račun. Kako je rekao, korisnici žele što manje aplikacija i žele jedno mesto sa koga će moći što više funkcija da obavljaju. “Prioriteti u oblasti plaćanja treba da budu brzina, bezbednost, privatnost i kontrola troškova“, rekao je Kostadinov.

Velika očekivanja, spor napredak

Generalni director iPay see Srbija, Marko Petrović, rekao je da je potrebno redizajnirati postojeće tehnologije kako bi se korisnicima olakšalo elektronsko plaćanje. Dodao je i da je sve vezano za bankarstvo u partnerstvima. “Veliki broj igrača može da radi u interakciji, ali u stvarnosti uvek ćete izabrati korisničko iskustvo“, rekao je Petrović.

Direktor informacionih tehnologija, CKB Montenegro, Ivan Vučinić, smatra da su velika očekivanja od bankarskog sistema i da se od njega uvek očekuje da izađe u susret zahtevima klijenata. “Morate pratiti trendove da izađete u susret zahtevima klijenata. Za korisnika je bitno da može da veruje kompaniji. Pitanje je koji su zahtevi klijenata, oni su važni, ali to zavisi od strukture troškoba, jer se na kraju sve svodi na matematiku i ako nemate prihode zašto bi ste nešto radili“, rekao je Vučinić.

Menadžer razvoja poslovanja, Olive BiH, Dženan Muftić smatra da su se u poslednjih 20, 30 godina promenila očekivanja klijenata ali i da su se banke dosta transformisale ka komercijalnim bankama, zbog čega diktiraju drugačiju dinamiku.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 03, 2020 5:37 pm

Smile Akcionari žele promene u Twitteru

Na čelo akcionara u Twitteru stao je hedž fond Elliott Management Corp. Oni su postali veliki deoničari u ovoj kompaniji, i počeli su aktivno da rade na tome da se možda promeni i trenutni izvršni direktor, Jack Dorsey.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Twitter

Bloomberg objavio, a Rojters potvrdio vest

Ovaj hedž fond predložio je četiri člana u bordu direktora u Twitteru, u pokušaju da se popune tri prazna mesta na ovogodišnjem velikom sastanku borda, navodi se iz izvora. Vest je prvo objavio Bloomberg, a zatim potvrdio i Rojters, međutim i kompanija Twitter i hedž fond Elliott Management odbili su da govore o ovoj temi.

Još uvek nije poznato koliki je stvarni udeo Elliotta u Twitteru, kao i sa kim žele da zamene sadašnjeg izvršnog direktora. Iz izvora se napominje i da su iz hedž fonda želeli da Dorsey ostane izvršni direktor za stalno ako se odrekne svojih drugih funkcija. To se međutim nije desilo, jer je on odbio takvu ponudu, i sada se očekuje da dođe do promene na kormilu Twittera.

Velike tehnološke kompanije kao što su Facebook i Google izdaju različite klase akcija. To sa Twitterom nije slučaj, jer on izdaje samo običnu klasu akcija, što svim akcionarima daje jednaka glasačka prava. Samim tim, kompanija je podložnija otkupljivanju velike količine akcija od strane aktivističkih akcionara. Elliott se smatra jednim od najuspešnijih aktivističkih akcionara, koji rade na oživljavanju cena akcija.

Izvor: CNN
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 03, 2020 5:49 pm

Smile Google Play Store aplikacija će uskoro dobiti taster za tamnu temu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 4156e88e02973602d0d14af1da758641

Jedna od najvećih funkcija, koje je Android 10 implementirao, jeste tamna tema na sistemskom nivou. Međutim neke aplikacije, kao što je Google Play Store, će omogućiti/onemogućiti tamnu temu u zavisnosti od sistemskih podešavanja. Korisnici će uskoro dobiti taster koja će omogućiti lakšu kontrolu menjanja teme.

Prema nedavnim izveštajima korisnika Androida 10, Google Play Store aplikacija sada ima dodatnu opciju u meniju za podešavanja, pod nazivom "Theme". Opcija omogućava da se nametne svetli mod kada su sistemska podešavanja postavljena u tamni mod i obrnuto. Ili ih je moguće ostaviti kako bi se pratila podrazumevana podešavanja u sistemu.

Za sada, funkcija je dostupna samo na selektovanim uređajima a ne postoji APK za njeno testiranje, tako da je potrebno sačekati serversko ažuriranje.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 03, 2020 5:54 pm

Smile Huawei Search je sledeći korak kompanije u nezavisnosti od Google-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Da4362f959656e24d6657ab25173e93a

Huawei je tokom prethodnog perioda praktično primoran da razvija sopstvene aplikacije i usluge kako bi zamenio Google servise. Svakako nije lako u periodu od nekoliko meseci realizovati ono na čemu Google radi već godinama, a nedostatak nekih funkcionalnosti je dokaz toga. Jedna stvar koja primetno nedostaje u novom Huawei Mobile Services jeste Google Search. Iako se na opciji već radi, mnogi postavljaju pitanja o Huaweijevoj zameni za Search.

Većina korisnika Androida verovatno će pretraživati internet sadržaj pomoću Google-a, čak i bez namenske aplikacije kao što je Google Search, s obzirom na njegovo prisustvo na mobilnoj platformi. Aplikacija, međutim, služi i za više od pukog pretraživanja jer koristi i funkcije kao što su Google Assistant, Lens i drugo. Naravno, vlasnici novijih telefona kompanije Huawei zvanično nemaju pristup ovim funkcijama i kompanija sada razvija način da bar nešto od od ovih opcija vrati.

Huawei je pozvao korisnike u UAE da testiraju kompanijinu novu aplikaciju za pretragu, koja je još u razvoju. Kompanija je obezbedila i APK za učitavanje aplikacije, koja izgleda funkcioniše na bilo kom novijem Huawei telefonu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Search2

S obzirom da Huawei i dalje nema ekvivalent ovih aplikacija, nije iznenađenje što Huawei Search nudi samo osnovne rezultate pretraživanja i srodne funkcije, poput vremenskih prilika, konverzije valuta i vesti. Može da se vrši i pretraga u okviru Huaweijevih aplikacija.

Huawei nije otkrio konkretno šta pokreće kompanijin pretraživač. Moguće je da Huawei koristi sopstveni dizajn, a samim servisom upravlja kompanijina podružnica iz Irske.

Izvor: XDA Developers
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 03, 2020 6:05 pm

Smile VHS Vault: Internet arhiva za nostalgične

Internet arhiva, najpoznatija po Wayback Machine koja nudi bogat izbor starih internet stranica, ima i besplatne filmove, knjige, softver i muziku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Vhs

Ono što je manje poznato jeste da ova arhiva ima i bogat izbor VHS snimaka koji su spakovani u takozvani „VHS Vault“. U arhivi je trenutno preko 20 hiljada video zapisa, a najveći deo je iz devedesetih godina prošlog veka, poput Nickelodeon reklama iz 1998. Tu je i bogat izbor duhovitih snimaka, a novi sadržaji se konstantno dodaju.



Oni željni nostalgije će tako moći da provedu sate u potrazi za uspomenama, a posebno ako su odrastali devedesetih godina.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 05, 2020 6:18 pm

Smile WhatsApp dobio dark mode

https://www.itvesti.info/2020/03/whatsapp-dobio-dark-mode.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 05, 2020 6:25 pm

Smile Zaposleni Twitter-a moraju da rade od kuće

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Twitter je još jedna od tehnoloških kompanija koje ograničavaju dolazak na posao svojim zaposlenima zbog epidemije COVID-19 koronavirusa. Na svom blogu Twitter kaže kako je zaposlenima iz Hong Konga, Japana i Južne Koreje do daljnjega zabranjeno da dolaze na posao i smeju da rade samo od kuće.

Pored toga kompanija preporučuje i svim ostalim zaposlenima širom sveta (njih oko 5.000) da ne dolaze na posao, a svima su zabranjena i poslovna putovanja osim onih od "esencijalne važnosti".

Između ostaloga, kompanija je otkazala učšće na South by Southwest konferenciji u Austinu, Teksas.

Kako bi omogućio zaposlenima rad od kuće, Twitter im je ponudio rešenja koja će im to omogućiti poput remote desktop softvera za spajanje na kancelarijske računare.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 05, 2020 6:28 pm

Smile Ovo je novi Windows 10 Start meni

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Nakon što je operativni sistem Windows 10X postao službena stvar, mnogi korisnici su poželeli da Microsoft u njemu donese promene u Start meniju, među kojima je i napuštanje živih pločica (live tiles).

Kako se čini Microsoft se i dalje ne želi odreći živih pločica, ali ih je odlučio malo ispolirati, što je demonstrirao u novom Windows Insider podcastu.

Kao što možete videti na slici gore, žive pločice su sada ostale bez kućica u raznim bojama, pa Start meni deluje malo decentnije i manje nametljivo.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 05, 2020 6:56 pm

Smile Koji browser je trenutno najpopularniji?

Do sada je bilo veoma teško, praktično nemoguće, precizno proceniti koji browser je globalno najpopularniji. Mnoge kompanije su tvrdile da imaju takve podatke, ali su njihove procene zasnivane na relativno malim uzorcima koji se ne mogu uzeti kao reprezentativni. Sada konačno imamo uzorak koji može da prikaže preciznije podatke.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Chrome-browser

Naime, Digital Analytics Program (DAP) u okviru US Federal Government-a objavio je log-ove pristupa sajtovima američke vlade u periodu od 90 dana. Iako možda ne može da se primeni na globalne uslove, ovo je obezbedilo definitivno najdetaljniji uvid u upotrebu browser-a na američkom tržištu.

Chrome, pa Safari

Uzorak se sastojao od 4.02 milijarde zabeleženih poseta sajtovima, u periodu od početka decembra 2019. godine, do kraja februara 2020. godine. Kao najpopularniji browser izdvojio se Google Chrome sa 49 procenata. Na drugom mestu je Apple Safari sa 31.6 procenata. Interesantno je kako je Safari zauzeo tako visoko mesto, pošto se zna da su Mac računari zastupljeni na Američkom tržištu samo sa 9.3 procenta. Odgovor je u mobilnim uređajima. Naime, danas 46.9 odsto browsing tržišta otpada na mobilne platforme. Na američkom tržištu najprodavaniji su Apple-ovi telefoni (29.5 odsto), kojima možemo da dodamo i 3.1 odsto browsing tržišta preko iPad uređaja. Drugim rečima, najveći broj Safari korisnika „otpada“ upravo na mobilne korisnike.

Treće mesto na listi zauzeo je IE sa 5.7 procenata. Od toga, najviše se upotrebljava IE 11 (5.1 odsto), dok vremešni IE 7 još uvek upotrebljava 0.5 procenata korisnika. Novi Microsoft-ov browser, Edge zauzima samo 4.7 procenata tržišta, dok je Firefox još lošije pozicioniran, samo sa 3.6 odsto zastupljenosti. Ovaj browser je u prethodnih pet godina doživeo najveći pad – 2016. godine koristilo ga je 11 procenata korisnika, dok je 2018. godine taj broj opao na 8.2 procenta, a danas ga koristi više nego duplo manje korisnika u odnosu na taj period. To ukazuje da bi Firefox morao nešto radikalno da promeni da bi ponovo zadobio poverenje korisnika. Uostalom, u tu priču uklapa se i informacija da je sredinom januara Mozilla, kojoj pripada Firefox, otpustila 70 radnika.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 05, 2020 7:01 pm

Smile Twitter testira tvitove koji nestaju nakon 24h

https://pcpress.rs/twitter-testira-tvitove-koji-nestaju-nakon-24h/


Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 06, 2020 6:22 pm

Smile Sada možete instalirati Android 10 na iPhone 7 i 7 Plus

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Ekipa developera iz Corelliuma očigledno nije imala drugog posla u životu kada je odlučila razviti projekt Sandcastle, koji je usmeren instaliranju operativnog sistema Android na iPhone.

U ovom trenutku njihov "hack" funkcioniše samo na iPhone-u 7, iPhone-u 7 Plus i iPad Touchu, a obzirom da se radi o beti možete očekivati da vam neke stvari neće raditi kako treba ako odlučite na svoj iPhone instaliraju Google-ov operativni sistem.

Kao što developer objašnjava, Android 10 se može dobro instalirati na iPhone 7, ali nećete imati podršku za GSM i Bluetooth, ali ćete moći koristiti Wi-Fi za spajanje na Internet.

Pored toga nećete na iPhone-u moći da koristite Google-ove aplikacije, niti bilo koje druge programe koji koriste Google Mobile Services. Sve druge aplikacije će vam raditi kada ih preuzmete iz drugih online prodavnica ili ako koristite neke APK instalere.

Druga stvar koju trebate da znate je da instaliranje Android-a na iPhone pomoću Project Sandcastela nije trajno "flashovanje" operativnog sistema, jer kada restartujete iPhone, instalacija Androida će se izgubiti i uređaj će ponovno raditi na iOS-u.

Corellium kaže da će projekt uskoro podržavati više modela iPhone-a.

Ako nemate šta da pametno radite sa svojim iPhone-om 7 i želite da vidite kako na njemu radi Android, posetite ovaj link.
https://projectsandcastle.org/status

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 06, 2020 6:26 pm

Smile I Twitter testira ''stories'', korisnici nisu oduševljeni

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Po uzoru na Snapchat, Instagram, Facebook i druge slične društvene mreže, i Twitter je odlučio da eksperimentiše sa "stories" opcijom. Kao i kod ostalih, objave postavljene na ovaj način mogu da sadrže tekst, video, fotografije ili animirane GIF-ove, prikazivaće se u posebnom odjeljku u vrhu korisničkog interfejsa i nestaće nakon 24 sata.

Twitter svoje "storije" naziva Fleets. Na njih neće biti moguće javno odgovoriti, lajkovati ih niti retvitovati. Drugi tviteraši će na Fleetse moći njihovom autoru tek poslati odgovor privatnom porukom. Prvi test ove opcije započeo je prekjuče na područiju Brazila, ali korisnici, da se blago izrazimo, nisu oduševljeni.

Uvođenje ovog dodatka pretvoriće Twitter u Instagram, smatraju mnogi koji se ne slažu sa tim smerom razvoja ove društvene mreže. O nezadovoljstvu korisnika ovom idejom govori i činjenica da je vrlo brzo po najavi testa Fleetsa u Brazilu među trending teme na Twitter-u (globalno!) na prvo mesto zaseo hashtag #RIPTwitter.

Misao vodilja koja stoji iza pokušaja Twitter-a da se dodvori i mlađim korisnicima jeste dati im mogućnost da se lakše otvore i podele svoje misli, bez straha da će ih odgovori i komentari zatrpati negativnim reakcijama. Deljenje sopstvenih misli upravo zbog reakcije okoline može biti zastrašujuće – pa ako ih možete slobodno izraziti bez bojazni od povratne informacije, biće vam to lakše činiti, smatraju odgovorni u ovoj društvenoj mreži.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 10, 2020 6:15 pm

Smile Google Assistant Text-to-Speech funkcija startovala na Android-u

Google je prikazao novu mogućnost Google Assistant-a da naglas čita web stranice na više od 42 različita jezika, a sve to uz pomoć glasovnih komandi. Google-ova “Read It” funkcija končno je spremna za objavljivanje. Uz ovu opciju koja može pomoći mnogima, dodat je prirodnije sintetizovan glas sa ekspresivnijom intonacijom i ritmom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Google-Assistant

Kako aktivirati Read it?

Da bi aktivirali “Read it” dok čitate neki sadržaj na određenoj stranici, jednostavno recite “Hey Google, read it” ili “OK Google, read this page”. Od tog momenta, Google Assistant će početi da čita članak naglas pri tom obeležavajući reči koje su izgovorene u tom trenutku, i spuštajući stranu samostalno kada dođe do kraja. Kao i do sada, korisnici mogu da biraju između različitih glasova i prilagode brzinu govora Google Assistant-a njihovim potrebama.



Na žalost, ne postoji informacija kada će “Read it” biti dostupan na iOS-u, Chrome OS-u ili čak Chorme pretraživaču za desktop.

Izvor: gizmodo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 10, 2020 6:19 pm

Smile Spam simulator i čitanje tuđih mejlova

Iako se spam mejlovi u realnom svetu proveravaju uz pomoć algoritama, budući da ih ima toliko da ne bi bilo moguće uposliti dovoljno ljudskih radnika koji bi ih čitali, igra PanComOS nudi drugačiji scenario.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Mejl

Igrač dobija ulogu zaposlenog čiji je zadatak da proverava tuđe mejlove, i određuje da li se radi o legitimnim, ili pak spam porukama. Nakon provere mejlovi koji se procene kao ispravni šalju se u ‘Send’ sekciju, dok spam ide na mesto rezervisano za trash poruke. PanComOS nudi i retro operativni sistem, koji je potpuno izmišljen, ali funkcioniše kao pravi, a igra se odvija tako što igrač zarađuje imaginarni novac svaki put kada pravilno rasporedi poruku, te gubi kada pogreši. Tu su i dodatni sadržaji za proveru – maliciozne poruke, poruke od različitih napadača, a igra počne da ponavlja proces kada napravi pun krug.



Pre nego počne da prikazuje iste mejlove igra je prilično zabavna, budući da igrača tera na razmišljanje, pa je šteta što se kreativnost u nekom trenutku potroši, i igra uđe u beskonačno ponavljanje.

Izvor: PC Gamer
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 10, 2020 6:27 pm

Smile Apple Maps dobija preporuke za putovanja

Apple Maps konstantno dobija nove funkcije, pa se aplikacija značajno popravila od kada je prvi put stigla do korisnika. Dodavanje novih funkcija je poželjno, a posebno ako je u pitanju oblast sa ozbiljnom konkurencijom, pa je Apple objavio još jedni korisnu opciju, a ovog puta se radi o preporukama za putovanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Apple-maps

Traži se svetski putnik

Budući da opcija još uvek nije stigla do korisnika, radi se samo o glasini, koja je potekla iz jednog oglasa za posao u okviru kojeg je moglo da se pročita da Apple planira ovu funkciju. Posao je ponuđen pod nazivom “Product Manager – Maps, Writer/Editor,” a u opisu je moglo da se pročita da se traži ekspert koji bi Apple korisnicima mogao da asistira u istraživanju sveta, kako lokalno, tako i na nivou čitave planete. Od kandidata se očekuje da imaju želju za otkrivanjem novih lokacija, te sposobnost da ta otkrića prenesu na način koji bi zainteresovao korisnike, kao i poznavanje lokalnih kuhinja, modnih i šoping trendova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Apple-maps2

Preporuke za putovanja nisu ništa novo, pa su se već pojavile u okviru nekih drugih sličnih servisa – na primer Google Maps, gde opcija Local Guides nudi nešto slično – ali se čini da Apple planira nešto bogatiju funkciju, budući da borba za nove korisnike postaje sve surovija.

Izvor: Ubegizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 10, 2020 7:01 pm

Smile Još jedna funkcija iz Windows-a 95 dolazi u Windows 10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Microsoft će u Windows 10 uključiti još jednu funkciju koja poreklo vuče iz doba Windows-a 95. Ovoga puta se radi o aplikaciji Image Resizer, koja je u osnovi nova verzija alata za menjanje veličina slika kakav se nalazio u PowerToys-u.

Kao što samo ime sugeriše, Image Resizer vam omogućava da brzo i jednostavno promenite veličinu jedne ili više slika temeljem predefinisanih podešavanja. Nešto kao kad napravite "actions" tog tipa u Photoshop-u, ali bez Photoshop-a.

Microsoft novu aplikaciju još razvija i nije objavio kada će je lansirati, a uz nju će stići i moderne verzije drugih alata iz PowerToys-a, uključujući i pojednostavljeno korišćenje ekrana "Podešavanja".

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 10, 2020 7:05 pm

Smile Facebookova eksperimentalna funkcija omogućava da se Stories objavljuju na Instagramu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 37027ef726e67aa4542ef05b881b23c8

Facebook je počeo sa testiranjem funkcije, koja će korisnicima konačno omogućiti unakrsno objavljivanje Stories sadržaja sa Facebooka na Instagram. Popularna mreža još od 2017. godine ima opciju da se Instagram Stories objavljuju na Facebooku, ali obrnuta opcija nije bila dostupna.

Istraživači aplikacija su otkrili opciju za eksperimentalni "Share Story to Instagram" taster u okviru podešavanja za Story Privacy, a paljenje ovog tastera aktivira "Share to Story" taster.

Facebook je u međuvremenu i zvanično potvrdio da testira funkciju, kako bi olakšao korisnicima deljenje momenata sa više ljudi. Facebook i Instagram imaju drugačiju korisničku publiku, tako da ukoliko želite da podelite određenu Stories temu sa prijateljima na obe platforme, uskoro ćete imati i tu mogućnost.

Društvena mreža je takođe istakla da će nastaviti da istražuje pojednostavljenja i poboljšanja Stories funkcije na svojim aplikacijama.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 12, 2020 6:12 pm

Smile Google Play Dark Mode je sada dostupan svima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 E492b42c08d7e32f74d77bbce7fa58e6

Telefoni sa Androidom 10 imaju podršku za Dark Mode u Google Play servisu već nekoliko meseci, a sada je Google konačno omogućio tamni mod i za uređaje sa starijim verzijama Androida. Prema najnovijoj Twitter objavi Google Play naloga, Dark Mode za Google Play je sada dostupan na svim Android uređajima.

Kako bi se iskoristile prednosti nove opcije, potrebno je da korisnici odu u meni za podešavanja gde će sada postojati nova Theme sekcija. Tu je potrebno izabrati između Light i Dark teme, ili zadržati System default opciju, koja se slaže sa izvornom temom telefona.

Pored ovoga taster će omogućiti onima, koji već koriste Android 10, da nateraju sistem da koristi svetli mod kada su sistemska podešavanja nameštena na tamni mod i obrnuto.

Nova Dark Mode tema menja bele elemente korisničkog interfejsa onima crne ili sive boje, zadržavajući prepoznatljive zelene akcente.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:09 pm

Smile Vivo već ima tim za razvoj 6G mreže

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Tek što se zahuktala priča oko implementacije 5G mobilnih mreža, pojavile su se početne informacije o sledećoj generaciji mobilnih mreža. Premijera buduće 6G mreže još je poprilično daleko, zakazana je najranije za 2030. godinu.

Tu u priču uskače kompanija Vivo koja je nedavno objavila kako već ima posebni istraživački tim u Kini koje je specifično namenjen istraživanju tehnologija vezanih za 6G mreže.

To istraživanje uključuje i saradnju sa univerzitetima te istraživačkim institutima širom sveta. Zadatak će biti potražnja za različitim scenarijima i dokazima da nova tehnologija uvodi poboljšanja u različitim aspektima života.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:13 pm

Smile No Google, no problem: Kako do najpopularnijih aplikacija na Huawei uređajima?

https://mob.hr/no-google-no-problem-kako-do-najpopularnijih-aplikacija-na-huawei-uredajima/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:17 pm

Smile EU planira 'pravo na servisiranje' pravila za telefone i tablete

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 0259f4d7cf31e76aff6dc2316eb436ff

Evropska Unija (EU) je usvojila novi akcioni plan (Circular Economy Action Plan), koji uključuje nekoliko ciljeva kojima Unija teži. Jedan od ovih ciljeva je i uvođenje "prava na servisiranje" građanima EU, a ovo bi trebalo da zaživi do 2021. godine.

Ukoliko budu uspešno implementirana, ova pravila će značiti da će uređaji biti od koristi duže pre nego što budu morali da se recikliraju ili završe na deponijama. Planovi su predstavljeni kao deo širih inicijativa za različite proizvode, koji uključuju i tekstile, plastiku, ambalažu i hranu, sa ciljem da ekonomski blok postane neutralan prema klimatskim promenama do 2050. godine.

Pored uvođenja novih pravila u okviru "prava na servisiranje", EU želi i da proizvodi od starta budu održiviji kada je dizajn u pitanju. U okviru novog plana, proizvodi bi trebalo da budu izdržljiviji, podobni za višekratnu upotrebu, dostupni za nadogradnju i konstruisani od većeg broja recikliranog materijala. EU se nada i da će moći da nagrađuje proizvođače koji ostvare ove ciljeve. Konačno, Evropska Unija razmatra nove šeme koja će potrošačima omogućiti da lakše prodaju ili vrate stare telefone, tablete ili punjače.

EU je prošle godine predstavila "pravo na servisiranje" pravila za kućne uređaje, kao što su televizori, frižideri i veš mašine, a sada svoja pravila o ekološkom dizajnu želi da proširi na elektronske uređaje. Prema navodima The Guardiana, veruje se da se manje od 40 procenata ovih uređaja reciklira u EU.

Postavlja se pitanje koliko će ovih inicijativa biti funkcionalno u praksi, a zvanična najava Evropske Unije ne daje direktan odgovor na ovo. Na primer, da li će kompanije biti forsirane da omoguće korisnicima da servisiraju svoje uređaje ili će pravila dozvoliti kompanijama da primoraju kupce da im se obrate direktno?

Ovo zakonodavstvo je još uvek u ranoj fazi i moraće da ga odobre države članice EU, kao i Evropski parlament, kako bi postalo zakon. Više detalja i dokumentacije o ovom akcionom planu je dostupno ovde.

Izvor: XDA Developers
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:21 pm

Smile Gmail dobija podršku za višestruke potpise

Jedan od čestih pritužbi korisnika na Gmail je što se u njemu može koristiti samo jedan potpis uz poruke. To je značilo da, ukoliko korisnik želi da uz određenu poruku pridruži neki drugačiji potpis, to mora da uradi ručno – da ga sam napiše, ili da izmeni postojeći potpis. Uskoro to više neće biti problem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Gmail-potpis

Kako pristupiti novoj opciji?

Google je predstavio podršku za višestruke potpise na svom web mail servisu, pri čemu će korisnici moći da odaberu jedan od potpisa kao podrazumevani. Da bi se podesili potpisi potrebno je da se ode u Settings opciju Gmail-a gde će u „Settings/General“ tab-u, biti moguće da se upišu različiti potpisi.

Nova opcija je dostupna i za lične i za G-Suite naloge i počela je da se pojavljuje u korisničkim Gmail setovanjima. Prvo se aktivira korisnicima sa Rapid Release pravima, dok će svima postati dostupna 24. marta.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:24 pm

Smile 5G bezbedan, ali potrebna strožija pravila o radijaciji

Trenutno se u svetu vodi polemika oko ispravnosti 5G mreže i njenog uticaja na čoveka i životnu sredinu. Velike kompanije se za to vreme utrkuju koja će pre izbaciti na tržište svoje prve 5G telefone, dok države sve to posmatraju zabrinuto i žele dodatne analize pre nego sve to zaživi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 5G-pokrivalica-1

5G telefoni treba da podležu strogim standardima

Standardizaciono telo koje stoji iza pravila o 5G mobilnim mrežama kaže da one ne mogu da izazovu rak ili druge bolesti. Oni navode da su više godina proveli proučavajući literaturu o elektromagnetnim poljima, i da je globalni zaključak da 5G ne može i neće uticati na razvoj bolesti kod čoveka.

Njihove nove smernice, kažu, pružiće poboljšanu zaštitu kada su pitanju 5G tehnologije koje će se koristiti sa visokim frekvencijama. Ovo je prvi put da ažuriraju svoja uputstva o zaštiti ljudi od zračenja od mobilnih mreža, WiFi i Bluetooth mreže. Bitno je naglasiti da ova ažuriranja nemaju veze sa 5G baznim stanicama, već isključivo sa telefonima koji će imati 5G čip. Promene su fokusirane na frekvencije koje su veće od 6 Ghz, za koje se smatra da će biti primenjivane u budućnosti.

Naučnici su složni u jednoj veoma važnoj činjenici, a to je da osim zagrevanja dela tkiva ljudskog tela, drugih dokaza o štetnosti nema. Na osnovu toga, svi jednoglasno kažu da 5G ne može da utiče na ljudsko zdravlje, ali ni da izaziva bolesti. Iz insajderskih izvora dolazi informacija da su proizvođači mobilnih telefona već počeli da rade na svojim 5G telefonima u skladu sa najnovijim standardima.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 14, 2020 10:28 pm

Smile Ozbiljan sigurnosni propust u JavaScript engine-u Avast antivirusa

Češki proizvođač antivirusnog softvera, Avast, preduzeo je ekstremnu meru isključivanja jedne od glavnih komponenti u svom antivirusu, nakon što su istraživači pronašli bezbednosni propust koji može ozbiljno da ugrozi korisnike. Greška je pronađena u Avast JavaScript engine-u, internoj komponenti Avast antivirusa koja analizira JavaScript kod pre nego što dozvoli njegovo izvršenje u browserima ili email klijentima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Avast

Bezbednosni problem gde ga ne sme biti

Svaki bezbednosni propust u ovom procesu je kritičan jer obezbeđuje lak udaljeni pristup računarima. Eksploatacija ovog baga je trivijalna. Dovoljno je da se korisniku putem mail-a pošalje maliciozni JavaScript kod. Jednom kada Avast preuzme i pokrene taj kod unutar svog engine-a, izvršiće se maliciozne operacije na računaru korisnika i to na sistemskom nivou. To bi teoretski omogućilo hakerima da instaliraju malware na svakom računaru na kome se nalazi Avast antivirus.

Kompanija je 4. marta obaveštena o ovom bag-u, ali do današnjeg dana nije bilo odgovora na to, niti je korisnicima ponuđena ispravka. Umesto toga, Avast se odlučio da do daljeg isključi sposobnost skeniranja JavaScript-a. Ta opcija će biti isključena sve dok se ne obezbedi zakrpa, mada se još uvek ne zna kada će se to desiti.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Mar 16, 2020 6:51 pm

Smile WhatsApp testira poruke koje se same uništavaju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 1

Najpopularniji internet chat servis na svetu testira novu funkciju za slanje poruka. U dve verzije beta aplikacije Whatsapp pronađene su opcije za nameštanje brisanja poruka nakon određenog vremenskog perioda od slanja.

Tačnije, u verziji 2.20.83 i 2.20.84 Whatsapp Beta aplikacije moguće je postaviti automatsko brisanje poslatih poruka nakon jednog sata, dana, nedelje, meseca ili godine od slanja poruke. Ako se postavi bilo koja od ovih opcija, pored vremena slanja pojaviće se ikona štoperice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 2

Nije poznato kada će ova funkcija biti dostupna svim korisnicima Whatsapp aplikacije, kojih prema poslednjim podacima ima preko 2 milijarde u svetu.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 3 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 35 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu