Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:26 pm

Smile Početkom decembra iOS 12 pokreće 70% Apple-ovih mobilnih uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Apple redovno svakog meseca (uz poneki izuzetak) na svojim stranicama za developere objavljuje podatke o zastupljenosti pojedinih verzija iOS-a. Shodno tome niti zadnji mesec u 2018. godini (decembar) nije izuzetak od tog pravila.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Najnovija verzija Apple-ovog operativnog sistema za mobilne uređaje iOS 12 slovi ujedno i za najbrže prihvaćenu. Tako je barem na nedavnom njujorškom događaju ustvrdio Tim Cook, prvi čovek Applea, što su i razne analitičke kompanije i potvrdile.

Razlog tome zasigurno leži u odluci da se stane s razvojem novih mogućnosti i da se postojeće ispeglaju od bugova koji su, ako se sećate, bili jedni od neželjenih featurea iOS-a 11. Čini se kako je Apple odradio dobar posao jer se iOS 12 vrlo brzo našao prvo na 50%, a zatim i na 60% Apple-ovih mobilnih uređaja.

Prema ovomesečnim podacima koji su zaključeni sa 3. decembrom, iOS 12 instaliran je na 70% podržanih Apple-ovih mobilnih uređaja. Njegov prethodnik je tako sa prošlomesečnih 29% udela pao na 21%. Starije verzije poput iOS-a 10 i starijih su očito zapele u svojevrsnoj beskonačnoj petlji, jer i dalje čvrsto drže udeo od 7%, koliki su imale i zadnjih par meseci.

Sličan je slučaj bio i u protivničkom taboru (Google) gde su duži vremenski period Androd Ice Cream Sandwich i Gingerbread imali po 0,3% korisnika. Gingerbread je tek krajem oktobra pao na 0,2% čime se približio skorom izgonu sa Google-ove lestvice.

Od pre par meseci Apple je počeo da objavljuje i statistiku starosti mobilnih uređaja na kojima temelji podatke o zastupljenosti. Od svih uređaja koji su zaključno s 3. decembrom imali instaliran iOS 12, 72% njih je prodat u zadnje četiri godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:30 pm

Smile Google zvanično gasi podršku za Android Ice Cream Sandwich

Android 4.0 Ice Cream Sandwich je pušten u javnost još 2011. godine, što znači pre sedam godina. S obzirom da smo sada došli do Android 9.0 Pie verzije operativnog sistema, sigurno je da su mnogi korisnici od tada ažurirali i prešli na nove verzije Android-a te dobili nove uređaje, tako da ne iznenađuje ova vest.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Android-nom-ice-cream-sandwiches

Obaveštenjem objavljeno na blogu Android Developers Blog, Google je otkrio da neće više podržavati uređaje koji pokreću Android Ice Cream Sandwich. „Android Ice Cream Sandwich (ICS) platforma je sedam godina stara i broj aktivnih uređaja je neko vreme bio ispod 1%. Shodno tome, mi zaustavljamo podršku za ICS u budućim izdanjima Google Play usluga. Za uređaje koji pokreću ICS, Google Play prodavnica više neće ažurirati APK usluge za reprodukciju izvan verzije 14.7.99.“

Ovo znači da ako iz bilo kog razloga i dalje imate Android Ice Cream Sandwich uređaj, Google i Google Play Store ga više neće podržavati. Međutim, kao što smo rekli, s obzirom na to koliko je verzija sistema stara i s obzirom na Google statistiku distribucije ažuriranja, uticaj njihove odluke bi trebalo da bude minimalan u najboljem slučaju.

Što se tiče developera, to znači da će morati da podignu svoj ciljni API na nivo 16 ili, alternativno, mogu da kreiraju više APK-ova, s onim koji nastavljaju da ciljaju/podržavaju Ice Cream Sandwich ako odluče da nastave da ga podržavaju.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:35 pm

Smile Chrome 71 za Android stiže sa sigurnosnim i drugim poboljšanjima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 409cf7f3e3d6f33fb26e0ec5f5f84d3f

Chrome 71 pristiže na Android platformu sa brojnim sigurnosnim poboljšanjima i izmenama, koje imaju za cilj da smanje maliciozno logovanje i iznuđivanje novca od korisnika.

Najnovija verzija Chrome-a za Android će prikazivati upozorenje u browseru kada stranica ne prikazuje potrebne informacije o tome kako će uneti lični detalji biti korišćeni kao deo pretplate. Chrome će takođe detektovati stranice koje nemaju jasno istaknuto da će se transakcija obaviti. Ovo je svakako dobra stvar, jer mnogi korisnici u podešavanjima imaju postavku za plaćanja jednim dodirom i maliciozni sajtovi mogu lako da manipulišu ovakvim transakcijama ukoliko korisnik nije oprezan.

Chrome 71 takođe ima rešenje i za sajtove koji prikazuju reklame kao sistemska obaveštenja, a često u okviru njih postoje i lažni "Dismiss" tasteri. Google ističe da će novo ažuriranje sprečiti ovakve sajtove da kradu osetljive korisničke podatke.

Još jedan dodatak u najnovijem Chrome ažuriranju za Android jeste mogućnost dsa developeri prilagođavaju kako se veb aplikacije pokazuju u fullscreen pregledu.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:39 pm

Smile Apple korisnicima Safarija nudi bezbedniju pretragu uz USB security key

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Aa0b344f41ab91d09e0b178df4232d00

Apple-ova najnovija preview verzija safarija uključuje podršku za WebAuthentication (WebAuthn) API, koji korisnicima omogućava da se loguju uz pomoć USB sigurnosnih stikova.

Korisnici mogu da pokrenu funkciju koja im omogućava logovanje pomoću USB-baziranih CTAP2 stikova, koji nude više nivoe zaštite u odnosu na regularne lozinke. Hardverski uređaji se tipično koriste u paru sa lozinkama, za zaštitu u dva koraka koja otežava hakovanje i phishing.

Safari nešto kasnije implementira ovu funkciju u poređenju sa drugim browserima, s obzirom na to da je Firefox početkom godine objavio podršku za WebAuthn, nakon čega je isto učinio i Google za Chrome. Individualni sajtovi i aplikacije takođe podržavaju standard, uključujući Twitter, Facebook i Office 365.

USB key autentifikacija je još jedna opcija za sisteme zaštite u dva koraka koji koriste SMS poruke ili aplikacije kao što su Duo ili Google Authenticator. Hardverski ključevi su posebo efektivni, a Google ističe da je uz pomoć njih kompletno eliminisao phishing napade.

Naravno, problem može nastati ukoliko se hardverski ključ izgubi, a ovaj sistem zahteva nošenje dodatnog uređaja. Oni koji žele da isprobaju novu funkciju, Safari Preview release 71 je dostupan za preuzimanje, mada nama garancija da će funkcija biti dostupna širokom krugu korisnika.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Dec 08, 2018 5:24 pm

Smile Messenger Lite dobija nove opcije među kojima i slanje GIF-ova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Lakša verzija Facebook-ove aplikacije za razmenu poruka Messenger, Messenger Lite, u verziji za Android, dobila je nekoliko novih opcija.

Iako je sama aplikacija manja od 10 MB sad je putem nje moguće slati GIF-ove (opcija pregledavanja GIF-ova bila je dostupna već u ranijim verzijama aplikacije).

Sada je moguća i detaljnija personalizacija razgovora u vidu promene boje za pojedini razgovor te dodavanja nadimka za pojedinog učesnika razgovora. Razgovori se mogu konfigurisati jednostavnim pritiskom na dediciranu tipku sa gornje desne strane samog interfejsa aplikacije.

Korisnici Messenger Lite aplikacije moći će podieliti svoje audio i video datoteke te fotografije pritiskom na "+" ikonu. Ova nadogradnja nalazi u fazi distribucije, ali biće potrebno nekoliko dana da bude dostupna svim korisnicima putem službene prodavnice aplikacija Google Play.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Dec 08, 2018 5:34 pm

Smile HMD navodno namerno odlaže Android Pie ažuriranja kako bi pojačao prodaju Nokia 8.1 modela

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 0067e2e2038d187be1c042e65bd6a23e

Prema izveštaju sajta PhoneArena, baziranom na industrijskim izvorima, HMD global nije objavio Android Pie ažuriranja za Nokia 5, Nokia 6 i Nokia 8 telefone, iako su ona spremna već neko vreme. Razlog ovoga je, prema navodima, to što kompanija zadržava ažuriranja u nadi da će to pomoći u poboljšanju prodaje najnovijeg Nokia 8.1 modela.

Iako je Nokia 8 primećen na GeekBenchu uz najnovije Android Pie ažuriranje, ova nadogradnja je originalno obećana za novembar a već smo više od nedelju dana zagazili u decembar.

Prema navodima izvora, Nokia 8 možda neće videti Pie nadogradnju pre kraja godine ili čak početkom januara, taman nakon završetka praznične kupovne sezone.

Izvori tvrde da je Nokia 8 ažuriranje bilo spremno još početkom novembra, ali da je Juho Sarvikas - CFO kompanije HMD - odlučio da zadrži ažuriranje kako bi se pojačala prodaja Nokia 8.1 modela. Nokia za sada nije reagovala na ove navode.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Dec 08, 2018 5:40 pm

Smile Microsoft potvrdio da pravi svoj Chrome, Mozilla se naljutila

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Microsoft-ov korporativni potpredsednik Joe Belfiore, službeno je potvrdio vest o kojoj smo pisali ovih dana, da se internet browser Edge gasi i u Windows 10 stiže novi temeljen na Google-ovom Chromiumu, mada je to rekao na malo drugačiji način. Naime, ime Microsoft Edge će i dalje ostati, ali kompletan browser će biti redizajniran i prebačen na Google-ov open source Chromium engine. To znači da će postati kompatibilan sa svim Google-ovim ekstenzijama i servisima, odnosno iznutra će postati klon Chrome-a, dok će spolja i dalje glumiti Microsoft-ov proizvod, mada bi bilo zgodno da se i zove Microsoft Chrome.

Google je nakon ove objave Belfiore-a pozdravio odluku Microsoft-a, pa je portparol kompanije rekao: "Chrome je oduvek bio prvak open weba, a mi pozdravljamo ulazak Microsoft-a među Chromium doprinosioce".

S druge strane Mozilli se ovo nikako ne dopada, pa kaže da će time Google steći preveliku prednost na tržištu browsera, a Firefox će ostati jedini borac za "pravi otvoreni web".

Prvi preview build novog (preuređenog) Microsoft-ovog browsera trebao bi se pojaviti početkom 2019. godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Dec 08, 2018 5:47 pm

Smile Microsoft PowerPoint dobija titlove koji mogu da se koriste tokom prezentacija

Microsoft je za početak 2019. godine najavio titlove za PowerPoint, koji će se prikazivati u realnom vremenu, i koji će onima koji imaju problema sa sluhom olakšati razumevanje prezentacija, te uz pomoć prevođenja premostiti i jezičke barijere.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Powerpoint

Nova opcija će podržavati 12 različitih jezika kada je audio emitovanje u pitanju, te 60 kada se radi o prikazivanju teksta na ekranu. Pored titlova tu su i objašnjenja fotografija i drugih elemenata u okviru prezentacije, koja se zasnivaju na Microsoft projektu za nove sisteme veštačke inteligencije, a oni koji drže prezentaciju moći će da ih prilagođavaju potrebama publike.



Microsoft ove opcije planira za Office 365 verziju PowerPoint-a, te se očekuje da do korisnika stignu do kraja januara sledeće godine za Windows, PowerPoint za Mac, kao i za online verzije programa.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 09, 2018 6:29 pm

Smile CEO Mozille kritikuje Microsoft zbog prelaska na Chromium

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 9be185de9fedc3cb752396ef614c99b9

Prošle nedelje pojavile su se glasine o tome da bi Microsoft mogao preći na Chromium - rendering endžin koji Google koristi za Chrome pregledač. Microsoft je kasnije potvrdio da je ovo istina i da planira prelazak na Chromium.

Trenutno, deluje kao da je ovo dobra ideja jer bi potez omogućio poboljšano iskustvo pretrage. Pored toga, prelazak na Chromium bi mogao ohrabriti više korisnika da počnu da koriste Microsoftov Edge browser, koji trenutno nije rasprostranjen onoliko koliko se Microsoft nadao. Međutim, iako bi prelazak na Chromium mogao doneti prednosti Microsoftu, ne dele svi ovaj entuzijazam. Među njima je i Chris Beard - CEO kompanije Mozilla.

U objavi na Mozilla sajtu, Beard je praktično kritikovao Microsoftovu odluku da sa EdgeHTML-a pređe na Chromium. On priznaje da bi ovo predstavljao dobar potez u poslovnom smislu, ali takođe veruje da prelazak na Chromium znači odbacivanje slobode izbora koji nam je internet nekada nudio.

Prema mišljenju Bearda: "Iz društvene i lične perspektive, kontrola fundamentalne onlajn infrastrukture od strane jedne kompanije je veoma loša stvar. Ovo je razlog zbog kojeg Mozilla postoji. Mi se takmičimo sa Google-om ne zbog toga što u tome vidimo dobru poslovnu priliku. Sa Google-om se takmičimo radi održanja zdravlja interneta i onlajn života baziranog na konkurenciji i izboru. Ovi atributi zavise od toga da li korisnici mogu da odluče da li žele nešto bolje i da preuzmu akciju u tom smeru".

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 10, 2018 7:04 pm

Smile Chrome tamni mod za macOS stiže početkom 2019

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 94c55c99009e5fe9340887ba4d8e1438

Jedna od karakteristika koju Apple macOS Mojave implementira jeste podrška za tamni mod (Dark Mode). Ovo znači da, kada se primeni, neke aplikacije dobijaju tamniju temu, koja ne zamara oči kada se pregleda u uslovima slabijeg osvetljenja. Nažalost, ova opcija nije primenjiva na sve aplikacije jer i developeri moraju da se uključe u podršku.

Nedavno je Google objavio ažuriranje za Chrome, koje implementira nekoliko novih funkcija (zaštitu od reklama koje varaju korinike), ali nije bilo opcije za tamnu temu. Ipak, objavljeno je da se podrška za dark mode očekuje početkom 2019. godine. Ovo je bazirano na objavi na Redditu (foto: MacRumors), koja ukazuje na novu izmenu u kodu koja je pronađena u Chromiumu.

Izmena koda sugeriše da će podrška za tamni mod na macOS-u stići u budućem ažuriranju. Promene u Chromiumu se uobičajeno pojavljuju svakih šest meseci, što znači da se dark mode za macOS očekuje u ranim mesecima naredne godine.

Prateći screenshot pokazuje i kako će tamni mod za Chrome izgledati na macOS-u.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 10, 2018 7:07 pm

Smile Xiaomi Mi A1 počeo da dobija stabilno Android 9.0 Pie ažuriranje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 E83576973ef14321957d7f1e028b024a

Prošle nedelje Xiaomi je počeo da isporučuje Android Pie beta ažuriranje testerima, a apdejt je isporučivan kao stabilan u nekim zemljama (poput Holandije). Sada isto ažuriranje počinje da pristiže većem broju korisnika.

Pored Android Pie 9.0 karakteristika, kao što su Adaptive Battery, Adaptive Brightness, nove Pill-bazirane navigacije i preporučene Apps and Actions, ažuriranje konačno donosi i Dual 4G VoLTE i podršku za FM Radio.

Xiaomi Mi A1 Android 9.0 (Pie) ažuriranje nosi build broj PKQ1.180917.001.V10.0.2.0.PDHMIFK, donosi decembarsku sigurnosnu zakrpu i ima veličinu od 1074,9MB.

Kineska kompanija ovaj build naziva "nightly", a predstavlja beta Stable objavu pre finalnog ažuriranja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Dec 10, 2018 7:34 pm

Smile Uber i Lyft se spremaju da izađu na berzu

Tokom protekle nedelje dve velike američke kompanije iz sektora transporta, koje su jedna drugoj najžešća konkurencija – Uber i Lyft – skoro istovremeno su pokrenule proces inicijalne prodaje svojih akcija na berzi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 61f83840-0ea0-4488-95a8-6017b965c11e-b01_uber_lyft_06

Kako prenosi Engadget, prvi je taj potez u četvrtak, 6.decembra, povukao Lyft, koji je američkoj Komisiji za hartije od vrednosti (SEC) predao svu potrebnu dokumentaciju za pokretanje postupka inicijalne javne ponude akcija (IPO). Iz Lyfta još uvek nisu objavili koliko akcija i po kojoj ceni će ih plasirati u javnost, kao ni vremenski okvir – navedeno je samo da će proces IPO-a započeti jednom kad nadležni to odobre, to jest kada kompanija prođe celokupnu potrebnu proceduru. Nagađa se da bi to moglo da bude negde u martu ili aprilu sledeće godine.

Samo dva dana nakon toga javila se sa istim novostima i druga, nešto veća kompanija Uber, prenosi Engadget. U noći između petka i subote (7. i 8. decembar) došla je vest kako su i iz Ubera SEC-u predali sve dokumente potrebne za pokretanje IPO-a. Uberova tržišna vrednost sada se kreće iznad 70 milijardi dolara, a analitičari procenjuju da bi cena akcije tokom izlaska na berzu mogla da bude postavljena čak i više od toga – pa bi Uber mogao da dostigne tržišnu vrednost od čak 120 milijardi dolara. Uber planira da pokrene IPO već tokom prvog kvartala 2019. godine, te izgleda kao da su s tim požurili kako bi preduhitrili Lyft.

Osim na američkom tržištu deljenja taksi prevoza, Uber i Lyft će tako, verovatno, u bliskoj budućnosti postati i konkurenti na finansijskom tržištu, boreći se za investitore.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 11, 2018 7:30 pm

Smile Facebook Lite preuzet više od milijardu puta sa Play Store-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Lakša verzija službene aplikacije za društvenu mrežu Facebook, Facebook Lite službeno je zabeležila više od 1 milijarde preuzimanja putem prodavnice aplikacije Play Store.

Toliki broj preuzimanja dostignut je u četiri godine postojanja Facebook Lite aplikacije u sklopu službene Google-ove prodavnice aplikacijama.

Facebook Lite aplikacija teži oko 1 MB te je namenjena prvenstveno korisnicima u zemljama u razvoju (sa manje kvalitetnom i sporijom infrastrukturom u odnosu na uslovno rečeno razvijenije zemlje) te korisnicima koji žele da ograniče svoju potrošnju data saobraćaja.

U ovih nekoliko godina postojanja u Facebook Lite su implementirane i neke opcije zbog kojih i ova lakša verzija verno sledi svoj uzor, punu verziju aplikacije Facebook sa funkcijama kao što je su opcije Reactions i Stories.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 11, 2018 7:34 pm

Smile Microsoft i Amazon vredniji od Apple-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 1

Ne tako davno pisali smo da je Apple postao prva kompanija na svetu čija vrednost je narasla na više od bilion dolara.

Na žalost po ekipu iz Cupertina, novi iPhone-ovi im nisu pomogli da održe ili povećaju vrednost kompanije, jer je Apple-ova deonica počela da tone i za sada se ne vide nikakvi znakovi oporavka.

Nakon što je pre nedelju dana Microsoft izbio na prvo mesto po vrednosti, Apple je sada najverovatnije izgubio i drugo mesto, jer ga prestiže i Amazon.

Microsoft je tako prošli petak imao tržišnu vrednost od 804,6 milijardi dolara, a Apple je bio drugi sa 799,6 milijardi, dok je Amazon zauzimao treće mesto sa 796,6 milijardi dolara, no analitičari kažu da će Amazon tokom ove nedelje izbiti na drugo mesto, dok će se Microsoft zadržati na prvom.

Analitičari smatraju da je ovakvom padu Apple-a najviše doprinela ovogodišnja generacija iPhone telefona, čija prodaja je znatno ispod očekivanja, pa je Cupertino već dvaput korigovao narudžbine od dobavljača kako bi se nosio sa smanjenom potražnjom. Drži se da je jedan od glavnih razloga slabije prodaje njihova visoka cena.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 11, 2018 7:38 pm

Smile Smart Reply stiže na Google Hangouts

Google Hangouts postaje bogatiji za još jednu opciju, budući da pametni odgovori stižu kao dodatak koja ubrzava komunikaciju, te je čini jednostavnijom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Hangouts

Naime, korisnici će tokom komunikacije dobijati po tri pametna odgovora, od kojih će moći da izaberu onaj koji najviše odgovara, da bi ga potom prilagodili komunikaciji i poslali. Iz kompanije kažu da je nova opcija podržana mašinskim učenjem, slično kao kod Smart Reply opcije u okviru Gmail-a, te dodaju da je ovo još jedan u nizu koraka da se pametne alati implementiraju u sve delove G Suite-a. Tako bi opcija za pametno i brzo odgovaranje uskoro trebalo da postane nerazdvojni deo Google komunikacije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 DtwAQfHXcAAZ2M5?format=jpg&name=small

Opcija Smart Replay bi do svih Hangouts Chat korisnika trebalo da stigne u nekoliko narednih dana, a u početku će biti dostupna samo na engleskom jeziku.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 11, 2018 8:12 pm

Smile Još jedan Google+ bag kompromitovao podatke 52,5 miliona korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 E87ad03f68a42bd7275f12861a900a9d

Google-ova polu-funkcionalna platforma za društvene medije Google+, pretrpela je drugo probijanje podataka za tri meseca i, kao rezultat, biće potpuno zatvorena u aprilu, četiri meseca ranije nego što je prvobitno bilo planirano.

Google je u oktobru otkrio da je pronašao veliki sigurnosni bag koji je potencijalno uticao na oko pola miliona Google+ korisnika. Kompanija je u tom trenutku donela odluku da ugasi servis narednog avgusta. Prošlog meseca je Google još jednom primetio sigurnosni problem, koji bi potencijalno mogao ugroziti lične informacije oko 52,5 miliona korisnika - uključujući imena, adresu e-pošte, zanimanje, pol, datum rođenja, status veze i starost, bez obzira da li su postavljeni javno ili ne. Kompanija je potom najavila da će se servis zatvoriti četiri meseca ranije, a API će prestati da funkcioniše u roku od 90 dana.

Iako je API greška potencijalno uticala na desetine miliona korisnika, Google tvrdi da nije našao nikakve dokaze o tome da je greška eksploatisana i da se korisnički podaci zloupotrebljavaju. Sigurnosni propust je već ispravljen, tako da će nekoliko preostalih fanova Google+ servisa moći da uživa u njemu, bar do proleća.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 11, 2018 8:15 pm

Smile Instagram omogućava slanje glasovnih poruka na svojim Android i iOS aplikacijama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 6397687cb45ba7d59391f194482cdac8

Instagram dodaje novu funkciju za glasovno slanje poruka, koja pristiže na iOS i Android verzije servisa. Funkcija se dodaje u Instagram Direct, sekciju aplikacije za slanje direktnih poruka. Ovo je još jedna od funkcija pozajmljenih iz Facebookovih WhatsApp i Messenger servisa, a stiže šest meseci nakon što je Instagram dobio opciju video razgovora.

Kao što naziv sugeriše, Voice Messages u Direct-u se mogu koristiti za slanje glasovnih beleški u chatu. Poruka se može snimiti pritiskom i držanjem ikonice za mikrofon u bilo kom chatu. Poruka se može poslati ili podizanjem prsta sa ikonice ili obrisati prevlačenjem ulevo u delete ikonicu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Insta2_4

u je i korisna funkcija, koja korisnicima omogućava slobodne ruke tokom snimanja. Nakon što se ikonica mikrofona pritisne, mala zaključana ikonica počinje da pluta po dnu ekrana. Prevlačenjem prsta preko nje zaključava se snimanje.

Maksimalno trajanje glasovnih poruka je jedan minut. Voice Messages za Instagram Direct bi trebalo korisnicima da pristiže postepeno širom sveta.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 12, 2018 7:18 pm

Smile Prelazak s iOS-a na Android

https://mob.hr/prelazak-s-ios-a-na-android/

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 12, 2018 7:25 pm

Smile Šta guglamo: Najpretraživaniji pojmovi

Kompanija Google je objavila rezultate godišnjeg izveštaja najpretraživanijih termina u 2018. godini, nudeći jedinstvenu perspektivu o najznačajnijim momentima i trendovima u Srbiji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Google1

Građani Srbije su, u 2018. godini, na Google pretraživaču najčešće pretraživali rijaliti i serijske programe, kao i sportske događaje. Događaji kao što su Svetsko prvenstvo u fudbalu i fudbalska utakmica Zvezda – Liverpul najviše su zanimali građane u proteklih 12 meseci. Veoma su popularne bile i pretrage aktuelnih televizijskih sadržaja, pre svega domaćih i stranih igranih serija, kao i rijaliti programa koji su zabavljali građane u ovoj godini.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Google-1

U produžetku možete pogledati liste najpretraživanijih pojmova, TV serija i događaja u Srbiji tokom 2018. godine.

Najpretraživaniji pojmovi u Srbiji:

Zadruga
Nebojša Glogovac
Svetsko prvenstvo
Zvezda – Liverpul
Ubice mog oca
Istine i laži
Južni vetar
Beer Fest
Evrovizija
Zvezda – Napoli

Najpretraživaniji događaji:

Svetsko prvenstvo
Zvezda – Liverpul
Beer Fest
Evrovizija
Zvezda – Napoli
Vimbldon
Uskrs
Srbija – Švajcarska
Srbija – Brazil
Australian Open

Najpretraživanije serije:

Ubice mog oca
Istine i laži
Jutro će promeniti sve
Ćerke
Pogrešan čovek
Žigosani u reketu
Povratak Lukasa
Za mog sina
Istanbulska nevesta
Nemanjići – rađanje kraljevine

Najpretraživaniji sportisti:

Milan Pavkov
Novak Đoković
Luka Modrić
Aleksandar Kolarov
Kevin Anderson
Najpretraživaniji filmovi:

Južni vetar
Pedeset nijansi – oslobođeni
Venom
Deadpool 2
Bohemian Rhapsody

Najpretraživaniji muzički festivali:

Beer Fest
Evrovizija
Beovizija
Exit
Enter Festival

Više informacija o rezultatima godišnjeg istraživanja kompanije Google širom sveta možete pronaći na: Najpretraživaniji pojmovi 2018
https://trends.google.rs/trends/yis/2018/RS/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 12, 2018 7:28 pm

Smile Chatbot u neuspešnoj borbi protiv depresije

NHS aplikacija koja je kreirana da bi pomogla korisnicima koji pate od depresije, te drugih mentalnih poteškoća, naišla je na kritike stručne javnosti, a nakon što nije reagovala na prijave nasilja i ozbiljnih mentalnih komplikacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Bot

Chatbot-ovi Wysa i Woebot funkcionišu uz pomoć veštačke inteligencije, a pre svega su namenjeni tinejdžerima koji prolaze kroz neki težak period. Nedavno se došlo do saznanja da su botovi ignorisali ozbiljne poruke koje govore o seksualnom i fizičkom nasilju, te su na njih odgovarali šablonskim porukama. Botovi su pravili promašaje i u slučajevima drugih problema, te su, na primer, korisniku koji je pokušao da prijavi poremećaj u ishrani, a u okviru poruke u kojoj piše da „jedva čeka da povrati ono što je pojeo“, odgovarali sa „Uvek je lepo kada naučimo više o tebi i o stvarima koje te čine srećnim.“

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Bot2

Eksperti upozoravaju da ovakve aplikacije mogu da donesu više štete nego koristi, a posebno kada su u pitanju mladi koji su u ranjivom periodu života, i ističu da je važno da se oni sa većim poteškoćama na vreme usmere ka tome da potraže stručnu pomoć.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 12, 2018 7:31 pm

Smile Firefox 64 donosi pametne preporuke sadržaja

Najnovija verzija Firefox-a, verzija 64, izašla je 11. decembra, i dolazi sa boljim funkcijama za korišćenje tabova i ekstenzija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Firefox-2

Iz Mozilla-e kažu da će korisnici sada dobijati bolje preporuke za nove opcije i ekstenzije na osnovu toga kako pretražuju mrežu, te dodali da opcija neće funkcionisati u privatnim prozorima, i da se ne zasniva na istoriji pretraživanja. Jedan od primera za novu opciju je onaj u okviru kojeg Firefox preporučuje Google Translate, u slučaju da neki korisnik često upotrebljava ovu alatku za prevođenje.

Još jedna nova opcija je i ona koja je opisana kao bolje upravljanje tabovima, što znači da će korisnici od sada moći da grupišu srodne tabove kako bi ih zajedno premeštali, čuvali ili zatvarali. Pored toga, unapređeni Task Manager obaveštava korisnike o tabovima koji troše najviše energije, a u slučaju da se pretraživanje vrši preko laptop uređaja ili pametnih telefona, gde preterano trošenje energije i zauzimanje prostora usporava uređaj.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Firefox-1

Kada je Android u pitanju, Mozilla kaže da je poboljšanja funkcionalnost Firefox-a, te brzina skrolovanja, ali da nema novih revolucionarnih opcija.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 12, 2018 7:34 pm

Smile Microsoft Cortana dobija podršku za više korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 E42d56c46889f14a7c885f3ddf8239bf

Iako se suočava sa velikom konkurencijom na tržištu digitalnih asistenata, Microsoft nastavlja da podržava Cortanu i uključuje njenu podršku na gotovo svakom uređaju i aplikaciji. Iako kompanija još nije objavila nove planove za Cortanu, postoje nagoveštaji da će kompanijin asistent dobiti nove karakteristike.

Navodno, Cortana će uskoro nuditi jednu korisnu funciju - podršku za više korisnika. Nova karakteristika se već pojavila za neke Xbox i Harman Kardon Invoke korisnike, a šira dostupnost se očekuje uskoro.

Nova opcija će korisnicima omogućiti da istreniraju Cortanu da prepozna njihov glas, kao i glasove do pet drugih ljudi. To znači da do šest različitih ljudi neće imati problema da koristi isti uređaj sa Cortana asistentom.

Drugi digitalni asistenti, kao što su Amazon Alexa i Google Assistant, nude podršku za više korisnika već neko vreme, tako da Microsoftov potez Cortanu stavlja rame uz rame sa konkurencijom.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 14, 2018 7:08 pm

Smile Twitter uklanja pola miliona spam naloga mesečno

U svom izveštaju o transparentnosti, Twitter je objavio da prima oko 500.000 prijava za spam na mesečnom nivou, prema podacima iz prve polovine 2018. godine. Iako ovo izgleda kao ogromna brojka, moramo da naglasimo da ona pokazuje trend opadanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Twitter-spam

Na početku godine, tačnije u januaru 2018. godine, kroz sistem je evidentirano 868.349 spam prijava, dok je u junu ta brojka pala na 504.259. Ovo smanjenje je direktna posledica nove tehnologije za proaktivno identifikovanje naloga za koje se sumnja da su spamerski i njihova zabrana pre nego što počnu sa tom aktivnošću. Twitter se sve više oslanja na automatizovane tehnologije za tu namenu. Za sada su postigli tačnost od 75% u identifikaciji spamerskih naloga, koje zatim redovno proveravaju i po potrebi suspenduju. Prema Twitter-ovoj definiciji spamerom se smatra svaki nalog koji pokušava bilo koji maliciozni vide automatizacije. Pod time se ne podrazumeva samo slanje poruka sa linkovima za kupovinu Viagre, već i nalozi u bot mrežama koji se koriste u političkim kampanjama.

U pomenutom izveštaju, Twitter takođe navodi da je u proteklom periodu značajno povećan broj zahteva od Vlada različitih država za uklanjanje sadržaja sa sistema. U protekle dve godine bilo je čak 80% više zahteva, koji su se odnosili na više nego duplo naloga, u odnosu na period prethodnog istraživanja. Čak 87% ovih zahteva došlo je od Vlada dve države – Rusije i Turske.

Još jedno polje na kome je Twitter pokazao pozitivne rezultate je označavanje i uklanjanje terorističkih sadržaja. U prvih šest meseci ove godine uklonjeno je 2015.156 naloga pod sumnjom da sadrže terorističke sadržaje. Ipak, to je znatno manje nego u poslednjih šest meseci 2017. godine, kada je zbog istog razloga suspendovano više od 1.2 miliona naloga. Dobra stvar je što je čak 91% ovih naloga otkriven automatizovanim putem, dok je samo 0.1% naloga suspendovan nakon zahteva neke od Vlada.

Po pitanju seksualne eksploatacije dece, Twitter je u prvih šest meseci ove godine suspendovao 487.363 naloga, a 97% od toga otkriveno je automatizovanim putem.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 14, 2018 7:11 pm

Smile Tumblr se vratio na Apple nakon ukidanja erotskih sadržaja

Tumblr, platforma čija su ciljna grupa uglavnom mlađe generacije, poznata je po brojnim pornografskim, te erotskim sadržajima, koji bi uskoro trebalo da budu uklonjeni kako bi se aplikacija vratila u Apple Store, te bila po ukusu širokih narodnih masa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Tumblr-1

Aplikacija je iz Apple prodavnice uklonjena još u novembru, a kao posledica toga što se Tumblr okrenuo agresivnijem moderiranju sadržaja, te što su takozvani „sadržaji za odrasle“ zahvaljujući novim filterima postali default opcija još u februaru 2018. godine. Budući da Tumblr nije mogao da se nosi sa gubitkom iOS korisnika, najavljena je zabrana erotskih sadržaja, što je na kraju dovelo do toga da se vrati u Apple prodavnicu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Tumblr

Problematični sadržaji biće uklonjeni 17. decembra, tako da su se ipak ponovo našli u Apple-ovoj online prodavnici, a ostaje da se vidi koliko će ova promena uticati na korisničko telo, budući da je sve više nezadovoljnih korisnika koji ovaj potez nazivaju bespotrebnom cenzurom.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 14, 2018 7:15 pm

Smile Facebook najavio širenje video platforme

Facebook Watch se i dalje širi, uprkos tome što nije uspeo da privuče željeni broj mlađih korisnika kojima je digitalno okruženje postalo prirodni ambijent.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Facebook

Kompanija je najavila da Watch stiže i na desktop, te na Facebook Lite. Ovaj potez usledio je nakon što je Facebook investirao u originalne informativne programe u saradnji sa CNN, Buzzfeed i ABC News kućama . Za kreiranje informativnih sadržaja određen je budžet od 90 miliona dolara, ali postoje naznake da se ova sredstva preusmeravaju na druge oblasti, budući da je deo Watch servisa namenjen za informativne programe doneo daleko manje prihode od očekivanih.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Watch

Tako se kompanija preusmerava na video sadržaje koje više podsećaju na klasičan televizijski program, a kako bi Watch platformu podigla na sledeći nivo, i učinila je ozbiljnijim konkurentom za zrelije video servise.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 36 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu