Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 31, 2020 6:08 pm

Smile Google bi mogao dodati snimanje poziva u svoju Android Phone aplikaciju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 538e6a4abadbcc630bc6039562d1bbf9

Google Phone aplikacija bi uskoro mogla korisnicima omogućiti snimanje poziva, ali i njihovu transkripciju. Ovo otkrivaju APK fajlovi do kojih je došao sajt 9to5Google, kao i testovi XDA Developers sajta.

Najnovija verzija 44 ove aplikacije uključuje i kod koji pokazuje ne samo postojanje pomenute funkcije, već i kako bi ona mogla biti implementirana a da to bude u okviru zakona. Pored toga, tu je i karakteristika koja sugeriše mogućnost transkripcije poziva, verovatno uz pomoć tehnologije koja je slična Google-ovoj postojećoj Recorder transcription aplikaciji.

Kako XDA Developers sugeriše, Phone aplikacija će pokazivati "record" taster tokom bilo kog telefonskog poziva, nakon što se funkcija implementira. Pritiskom na taster počinje snimanje, a ovo će verovatno pokrenuti i "odricanje od odgovornosti" koje će verbalno obavestiti obe strane o tome da se razgovor snima.

Ove funkcije su još uvek u fazi testiranja i nisu implementirane. To znači da bi se mogle pojaviti u budućim verzijama Phone aplikacije, ali postoji mogućnosti da se to ne desi. Pored ovoga, funkcije bi mogle biti ekskluzivne samo za Pixel telefone i na određenim tritorijama.

Izvor: XDA-Developers
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 31, 2020 6:13 pm

Smile Predstavljen Areal RNIDS, novo ćiriličko pismo za digitalnu upotrebu

Areal RNIDS, novo ćiriličko pismo koje se sastoji od četiri fonta, a čiju je izradu omogućila Fondacija „Registar nacionalnog internet domena Srbije“ (RNIDS) u saradnji sa udruženjem Tipometar, predstavljeno je danas u „Azbuci“, u okviru zdanja Doma Vukove zadužbine. Autorka fontova je profesorka Fakulteta primenjenih umetnosti Olivera Stojadinović, a fontove je moguće besplatno preuzeti sa sajta RNIDS-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 04

U uvodnom obraćanju, Predrag Milićević, rukovodilac Sektora marketinga i komunikacija RNIDS-a, naglasio je da je ovo pismo pogodno za upotrebu i u štampi i na vebu, iako je rađeno prevashodno imajući u vidu upotrebu na internetu.

Olivera Stojadinović, autorka fontova, saopštila je da je Areal RNIDS kreiran kao slabserifno pismo sa četiri fonta, jer se slabserifna i sanserifna pisma najčešće koriste na internetu. Pismo je moguće preuzeti u uspravnom i kurzivnom obliku, u dve težine. Prilikom kreiranja fontova autorka je dala prednosti njihovoj upotrebi na internetu, iako se u praksi fontovi prevashodnu kreiraju za upotrebu u štampi, pa prilagođavaju. Tokom izrade fonta kontinuirano je testiran digitalni prikaz, zbog čega se pismo izuzetno dobro prikazuje i čita na malim ekranima, kakvi su ekrani pametnih telefona putem kojih najčešće pristupamo internet sadržajima. Autorka je naglasila da je pismo pogodno za sve digitalne sadržaje, za upotrebu u softverima za kreiranje i uređivanje teksta, uključujući i profesionalne softvere za tekst i grafiku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Cir3

Docentkinja Fakulteta primenjenih umetnosti na predmetu Pismo, Ana Prodanović, objasnila je da svako pismo ima više stilova, težina za isticanje i kurzivnu varijantu, kao što imaju pisma u Vordu, softveru koji dominantno koristimo za kreiranje teksta. Problem pri upotrebi ćirilice u Vordu je što se za pojedina slova koriste oblici ruske ćirilice, čak i kad fontovi imaju srpska ćirilička slova, jer ta slova najčešće podržavaju samo profesionalne aplikacije za tekst i grafiku. Istakla je da je nedostatak kurzivnih fontova u ćirilici izuzetno izražen, uključujući i besplatne Guglove fontove koji imaju pristojne uspravne oblike. Areal RNIDS raspolaže kurzivnim fontom koji rešava ove probleme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Cir4

Olivera Batajić Sretenović, docentkinja FPU na predmetu Grafika knjige, objasnila je koliko je važna dostupnost adekvatnih fontova jer je često presudna za izbor pisma publikacije ili veb sajta. Pomenula je da u Srbiji postoji izuzetno veliki broj izdavačkih kuća i da postoji objektivna potreba za kvalitetnim ćiriličkim fontovima, koja će posebno doći do izražaja prilikom digitalizacije udžbenika. Deficit srpskih ćiriličkih fontova se oseća i u digitalnoj upotrebi i u štampi, i teško je naći fontove koji su kvalitetni u obe primene. Na primer, Guglovi ćirilički fontovi su, pored toga što najčešće umesto kurziva koriste „iskošene normale“, namenjeni prevashodno upotrebi na internetu. Areal RNIDS odgovara na oba izazova, jer se podjednako dobro može koristiti i za digitalne i za štampane materijale.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 08

Ovo je prvo ćiriličko pismo prevashodno namenjeno upotrebi na internetu čiju je izradu omogućila Fondacija RNIDS, a u planu je da se povodom obeležavanja rođendana .СРБ domena nastavi praksa poklanjanja kvalitetnih ćiriličkih fontova.

Ćirilički internet domen .СРБ je naš drugi nacionalni domen i, posle ruskog .РФ, to je drugi internet domen na svetu koji je moguće registrovati na ćiriličkom pismu, a njegova registracija je počela 27. januara 2012.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Cir2

Link za preuzimanje besplatnog pisma Areal RNIDS je: https://www.rnids.rs/lat/cirilica-na-internetu/cirilicki-fontovi-na-poklon
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 31, 2020 6:16 pm

Smile Google Translate: Prevođenje u realnom vremenu na Android uređajima

Google planira da uvede opciju za prevođenje u realnom vremenu na Google Translate aplikaciju za Android, zahvaljujući čemu će korisnici moći da prave audio snimke, te ih odmah prevode na neki drugi jezik.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Translate

Opcija je još uvek u probnoj fazi, i pretpostavlja se da će zahtevati internet konekciju, a ističe se da se radi o funkciji koja je složenija od prevođenja tekstualnih zapisa sa jednog jezika na drugi. Nova mogućnost neće funkcionisati kada su u pitanju stari audio fajlovi, budući da će se prevođenje odvijati u realnom vremenu, ali se tvrdi da će korisnici moći da puštaju starije snimke preko zvučnika, da bi na taj način dobili prevod.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Translate2

Još uvek nije poznato kada će Google tačno lansirati transkripciju, te prevođenje, u realnom vremenu, a ako se ima u vidu da Google Translate ne daje najtačnije prevode, pretpostavlja se da će proći još vremena dok do korisnika ne stigne proizvod koji je na zadovoljavajućem nivou.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:13 pm

Smile LastPass sprema univerzalnu web aplikaciju

Aplikacija LastPass, koja služi za upravljanje sačuvanim lozinkama, sa macOS aplikacije prelazi na web verziju, tako da će korisnici od 29. februara dobiti još sigurniji način za čuvanje lozinki.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Lastpass

U mejlu koji je stigao do korisnika stoji da je promena napravljena kako bi poboljšala korisničko iskustvo. I dok su druge slične aplikacije, poput 1Password, primenile ažuriranja kako bi implementirale novi sistem, LastPass je odlučio da potpuno ukine podršku za macOS aplikaciju, te kao zamenu ponudi novu Mac aplikaciju koja podržava novi sistem ekstenzija.

To znači da će nova aplikacija funkcionisati na različitim platformama, a kao najveći problem se ističe to što nova verzija nije kreirani uz pomoć Mac tehnologija, zbog čega ima nešto lošiji dizajn, i ostaje bez detaljnijih macOS funkcija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Lastpass2

Oni koji se odluče za stariju Mac App Store verziju i dalje će moći da je koriste, ali će nakon 29. februara prestati da dobija podršku i sigurnosna ažuriranja.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:18 pm

Smile Facebook aplikacije za razmenjivanje poruka kao unosni deo poslovanja

Broj Facebook korisnika i dalje raste, te u poslednjem izveštaju stoji da 2,26 milijardi ljudi koristi bar jednu aplikaciju, i to bar jednom dnevno, dok 2,89 milijardi to čini bar jednom mesečno. Brojevi ukazuju na porast od 11% kada je broj dnevnih korisnika u pitanju, te 9% kada se radi o mesečnim korisnicima, u odnosu na isti kvartal 2018. godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Facebook-2

Problem je u tome što, dok broj korisnika ostaje stabilan, dobit trpi. Facebook, naravno, i dalje ostvaruje profit, ali budućnost poslovanja zavisi od pronalaženja načina da se više zaradi na novim korisnicima, što se trenutno ne događa, a uprkos tome što Facebook koristi više ljudi nego ikada pre. Tako je profit u četvrtom kvartalu skočio za samo 7%, što je prilično loše u odnosu na skok od 61% koji se dogodio u istom periodu 2018. godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Facebook-1

Kompanija je tek u poslednjih nekoliko meseci broj korisnika počela da meri prema svim aplikacijama, a zbog toga što najveći broj novih korisnika uglavnom ne bira glavnu Facebook platformu ili mobilnu aplikaciju. Novajlije se umesto toga radije loguju na Facebook Messenger, Instagram ili WhatsApp, pa je glavna platforma ostala u pozadini, a posebno kada su mlađi korisnici u pitanju. Tako bi kompanija u budućnosti mogla da se okrene aplikacijama za komunikaciju, te da potpuno zapostavi tradicionalni format socijalne platforme.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:23 pm

Smile Google Earth dobija i “pogled iz kosmosa”

Oni koji odluče da se igraju sa zoom out opcijom u okviru Google Earth za web i Google Earth Pro za desktop, moći će da bace pogled na planetu Zemlju i zvezde u pozadini.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Google-earth2

Zvezdana pozadina je u okviru mobilne aplikacije do skoro bivala zamenjivana potpuno crnom, što se sada promenilo, budući da je Google Earth aplikacija dobila ažuriranje zahvaljujući kojem korisnici dobijaju „kosmičko iskustvo“ i na telefonima i tabletima. Tako može da se vidi i Mlečni put, a nudi se i nova perspektiva kada su zvezde u pitanju, budući da korisnik planetu gleda iz kosmosa, sa velike udaljenosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Google-earth

Google je objasnio da su zvezde na Earth dodate kako bi iskustvo bilo što više realistično, zbog čega su ranije dodati i animirani oblaci uz pomoć kojih se prikazuju meteorološke mape širom sveta.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:26 pm

Smile Korona virus je stigao na internet

Tehnologije detekcije kompanije Kaspersky otkrile su zlonamerne datoteke prerušene u dokumente povezane sa novootkrivenim korona virusom – virusnom bolešću koja je zbog svoje opasne prirode jedna od glavnih tema u medijima. Otkrivene zlonamerne datoteke prerušene su u pdf, mp4 i docx datoteke o korona virusu. Nazivi samih datoteka nagoveštavaju da je reč o sadržajima sa video uputstvima o tome kako se zaštititi od virusa, vestima o pretnji, pa čak i postupcima otkrivanja virusa, što zapravo nije slučaj.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Korona-virus-je-stigao-na-internet

stvari, ove datoteke su sadržale niz različitih pretnji, od Trojanaca do crva koji mogu uništiti, blokirati, modifikovati ili kopirati podatke, kao i ometati rad računara ili računarske mreže.

„Korona virus, kao glavnu vest širom svih medija, sajber kriminalci su već iskoristili kao mamac. Do sada smo videli samo 10 jedinstvenih datoteka, ali kako to obično biva u ovakvim slučajevima povezanim sa popularnim medijskim temama, očekujemo da će ta tendencija rasti. Dok se ljudi i dalje brinu za svoje zdravlje, verovatno ćemo uočiti pojavu sve više i više malvera skrivenih u lažnim dokumentima o širenju korona virusa“, rekao je Anton Ivanov, analitičar malvera, kompanija Kaspersky.

Proizvodi kompanije Kaspersky detektuju zlonamerne datoteke povezane sa korona virusom pod sledećim nazivima:

Worm.VBS.Dinihou.r

Worm.Python.Agent.c

UDS:DangerousObject.Multi.Generic

Trojan.WinLNK.Agent.gg

Trojan.WinLNK.Agent.ew

HEUR:Trojan.WinLNK.Agent.gen

HEUR:Trojan.PDF.Badur.b

Kako ne biste postali žrtva malicioznog programa prerušenog u ekskluzivan sadržaj, stručnjaci kompanije Kaspersky preporučuju preduzimanje sledećih koraka:

Pokušajte da izbegnete sumnjive linkove koji obećavaju ekskluzivni sadržaj. Za pouzdane i legitimne informacije obratite se službenim izvorima.
Pogledajte ekstenziju preuzete datoteke. Dokumenti i video datoteke ne smeju biti .exe ili .lnk formata.
Koristite pouzdano bezbednosno rešenje, poput Kaspersky Security Cloud, za sveobuhvatnu zaštitu od širokog spektra pretnji.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:30 pm

Smile Kako se obogatiti na Google-ovim bugovima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Google je 2019. godine isplatio vrlo lepe svote ljudima koji su otkrivali bugove u njegovom kodu, pa je tako 461 majstor pokupio nagrade u ukupnoj visini od 6,5 miliona dolara unutar Google-ovih Vulnerability Reward Programa, dok je najveća pojedinačna isplata iznosila 201.000 dolara.

Google kaže da je prošle godine platio otkrivanje bugova duplo više u odnosu na 2018. , a najviše novca je potrošio za Google program (2,1 milion), Android (1,9 miliona), Google Chrome (1 milion) i Google Play (800.000).

Iznos nagrada za bugove koji će biti otkriveni u 2020. godini ponovno će se povećati, a najprimaljivija je nagrada za otkriće buga koji omogućava daljinsko izvršćvanje koda sa uticajem na sigurnosni čip Titan M u Pixel telefonima, jer iznosi ni manje ni više nego puni milion dolara. Drugim rečima ako prvi otkrijete bug za Titan M, možete postati milioner preko noći.

Sve detalje o Android Security Rewards programu možete pronaći ovde.
https://www.google.com/about/appsecurity/android-rewards/

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:35 pm

Smile Google početkom 2021. gasi svoj App Maker

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Sa dolaskom 2020. godine Google je objavio kako namerava da ugasi još jedan svoj servis i to 19. januara 2021. godine.

Tada će biti ugašen servis Google App Maker zbog slabog interesa korisnika G Suite paketa. Reč je o interfejsu za izradu poslovnih aplikacija koje se mogu podešavati pomoću HTML-a, CSS-a, Javascripta i JQuery-a. Jednom dovršena aplikacija potom se može pratiti putem Google Analytics-a.

Usluga se pojavila u junu 2018. godine u sklopu G Suite Business, Enterprise i Education paketa za korisnike. Proces gašenja uključivati će tri faze, 27. januara ove godine aplikacije će biti i dalje aktivne, ali App Maker više nije u aktivnoj fazi razvoja.

Zatim 15. aprila developeri više neće moći da stvaraju nove aplikacije putem App Maker-a i na kraju sledi poslednja faza kada 19. januara 2021. godine aplikacije prisutne na servisu više neće biti funkcionalne. Za potpune informacije o procesu gašenja servisa moguće je posetiti službenu stranicu podrške.
https://gsuiteupdates.googleblog.com/2020/01/app-maker-update.html

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:38 pm

Smile EU će dozvoliti Huaweiju da implementira 5G tehnologiju ukoliko se budu ispunile zacrtane smernice

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 747363bfe1748385c39b3c08ead53472

Evropska Komisija je odlučila da odobri 5G kompanijama da sarađuju sa zemljama članicama Evropske Unije, pod uslovom da prate set postavljenih mera koje umanjuju rizik, koje su jednostavno nazvane "EU toolbox".

To znači da će kompanije, kao što su Huawei i ZTE, moći slobodno da isporučuju 5G mrežnu opremu svakoj od 27 zemalja članica Unije, ukoliko su vlasti tih zemalja saglasne sa progresom koju su kompanije načinile na polju mrežne sigurnosti i transparentnosti.

Ističe se da je ovakva odluka bitan korak u onome što bi trebalo da bude kontinuiran napor u Evropskoj Uniji da se bolje zaštite kritične infrastrukture.

Ono što je posebno zanimljivo, ova odluka je u direktnom kontrastu sa onim što SAD pokušavaju da urade - a to je kompletna zabrana svake trgpovine između američkih kompanija i kineskih proizvođača.

Kada je u pitanju Huawei, kompanija je objavila kratko saopštenje, u kojem ističe da ova odluka omogućava Evropi da ima sigurniju i bržu 5G mrežu.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 01, 2020 5:40 pm

Smile Provajderi antivirus programa nastavljaju da nude podršku za Windows 7

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 85ead8e65942088162d42279a005f8d1

Uprkos tome što je Microsoft 14. januara prestao sa zvaničnom podrškom za Windows 7 i objavio End-Of-Life (EOL) za operativni sistem, većina kompanija koje nude antivirus rešenja i dalje će nuditi svoje servise za Windows 7.

S obzirom na to da veliki broj korisnika nije ili neće biti u mogućnosti da se prebaci na noviju i podržanu verziju operativnog sistema (kao što je Winsows 10), provajderi antivirus programa vide lepu priliku da pridobiju nove korisnike koji žele da zaštite svoje računare od potencijalnih pretnji.

Zahvaljujući AV-Test izveštaju, imamo listu provajdera antivirusa koji će podržavati Windows 7, a lista uključuje sva najbitnija imena. Ovi keratori antivirus rešenja planiraju da Windows 7 podržavaju bar do 2022. godine.

Kada su u pitanju browseri, odnosno internet pregledači, Google planira da svoj Chrome browser podržava za Windows 7 bar do jula 2021. godine. Mozilla nije objavila zvanične informacije koje se tiču podrške za Firefox, ali ukoliko se bude držala taktike kao kod Windows XP softvera, Firefox će verovatno još izvesno vreme podržavati Windows 7.

Izvor: TechPowerUp
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 02, 2020 4:44 pm

Smile Deseta sreća? Google priprema novu chat aplikaciju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Podatak iz naslova nije šala – Google je do sada već pod svojim krovom imao devet različitih aplikacija za dopisivanje, a sada pokušava da "progurata" još jednu, jubilarnu desetu.

Neke od njih verovatno ste već i zaboravili, pa ponovimo: Google Talk, Google Voice, Google Buzz, Google+ Messenger, Hangouts, Spaces, Allo, Hangouts Chat i Google Messages.

Neke od njih namijenjene su privatnim, a neke poslovnim korisnicima, dobar deo ih je već ugašen, a sada u Google-u planiraju da krenu iznova. Nova aplikacija trebala bi da ujedini funkcionalnosti Gmail-a, Google Drive-a, Hangouts Chat-a i Hangouts Meet-a. Biće navodno namenjena primarno komunikaciji na radnom mestu, a omogućavaće slanje datoteka, video pozive i još štošta. Kao takva, trebala bi da bude konkurencija Slack-u ili Microsoft Teams-u.

Ali, za razliku od Slack-a, informacije koje za sada kruže govore da će Google-ovo novo rešenje imati tek mobilnu aplikaciju, ne i desktop verzije. U skorijoj budućnosti bi ova aplikacija mogla da bude uključena u naplatni paket G Suite.

Više o svemu moglo bi da se sazna na tradicionalnoj developerskoj konferenciji Google I/O koja se ove godine održava od 12. do 14. maja.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 02, 2020 4:48 pm

Smile Intelovi procesori pogođeni novom 'CacheOut' ranjivošću

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 843d143bc5fc6648b29c67c26218208a

Sigurnosni istraživači su otkrili novu ranjivost koja pogađa Intel procesore. U pitanju je napadački vektor koji utiče na to da Intelov mehanizam za keširanje dovodi do curenja podataka iz gotovo svakog hardverski zasnovanog sigurnosnog područja.

Nova ranjivost nosi naziv "CacheOut" i od strane Intela je okarakterisana kao pretnja srednjeg nivoa. Kompanija planira da uskoro objavi mikrokod koji će prebroditi ovu ranjivost. Srećom, ranjivost se ne može zloupotrebiti preko veb pregledača, što smanjuje potencijalnu štetu koju bi mogla načiniti.

Intelovi procesori, koji datiraju pre četvrtog tromesečja 2018. godine su podložni CacheOut ranjivosti, a kompanija je uspela da delimično ublaži delovanje CacheOut-a tako što je ispravio drugu ranjivost.

Ističe se da je poznato da AMD procesori nisu podložni CacheOut ranjivosti, ali postoji mogućnost da bi IBM i ARM procesori mogli biti pod uticajem ovog propusta.

Korisnicima Intel procesora se preporučuje da primene kompanijine mikrokod ispravke, koje će biti objavljene u vidu novih ažuriranja platforme (BIOS ažuriranja) ili primenjeni na nivou operativnog sistema za Windows korisnike.

Izvor: Overclock3d
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 02, 2020 4:52 pm

Smile 6G brzine u teoriji mogu dostići 1TB/s

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 51b9febd488b885507ca302261d0c562

Iako 5G pokrivenost još uvek nije dostupna ni u većini zemalja na svetu, istraživači već rade na bežičnoj mreži naredne generacije. Kinesko Ministarstvo za nauku i tehnologiju je nedavno započelo sa pripremama za 6G, a eksperti koji su uključeni u projekat veruju da brzine mogu biti i do 8000 puta više od aktuelnih 5G brzina.

Prema navodima članova radne grupe, 6G može da dostigne brzine od oko 1TB/s. Ikao je veliki broj istraživača i eksperata uključeno u projekata, očekuje se da nas bar nekoliko godina deli od implementacije 6G mreže. Poređenja radi, aktuelna 5G mreža, koja polako počinje da se implementira, je u razvoju još od 2008. godine.

S obzirom na to da 5G stiže rame uz rame sa IoT (Internet of Things), očekuje se da će 6G era omogućiti potpuno novu perspektivu u domenu konekcije.

Za sada nije poznato u kojim sferama bi se pomenute brzine, koje će 6G implementirati, mogle upotrebiti. Ipak, prema ranim pretpostavkama, mreža bi omogućila da se 40-50 filmova u 4K kvalitetu preuzme u sekundi (naravno, sve ovo je u teoriji).

Izvor: GizChina
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 03, 2020 5:39 pm

Smile  Microsoft Edge će omogućiti automatsko blokiranje preuzimanja neželjenih aplikacija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 86affe0affe455b3ca1130081bcffd61

Microsoft trenutno razvija funkciju za svoj Chromium Edge browser koja će, kada se omogući, automatski blokirati potencijalno neželjene aplikacije i adware. Ovi programi obično imaju oblik toolbarova ili ekstenzija za pregledače, ili reklama koje se ne mogu zatvoriti/isključiti.

U ovom trenutku, Edge anti-adware funkcija je dostupna samo testerima, a oni koji žele da je isprobaju moraće da preuzmu potencijalno nestabilnu beta verziju browsera kako bi joj pristupili.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Edge2_7

Ukoliko nemate problem sa bagovima u test programima, možete preuzeti Microsoft Edge Beta sa Edge Insider sajta (https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/). Takođe, ukoliko naiđete na ozbiljnije probleme možete ih pribaviti preko Insider foruma.

Beta verzije Edge pregledača se objavljuju svakih šest nedelja, a obično prikazuju veće ili bitnije funkcije i izmene koje se implementiraju. Dev kanal se ažurira svake nedelje, dok Canary kanal nove apdejte dobija gotovo svakodnevno.

Izvor: TechSpot
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 03, 2020 5:46 pm

Smile Microsoft je veliki broj novih Windows 10 funkcija implementirao zahvaljujući korisnicima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1ff157abc07284414e4dff8e7a4f75d9

Microsoft želi da Windows 10 korisnici znaju da su njihove povratne informacije oblikovale operativni sistem kakav koristimo danas. Softverski gigant je ukazao na neke veće izmene koje su se desile tokom poslednjih pet godina, a koje su direktan rezultat Windows Insider testiranja.

Jedna od Windows 10 funkcija, koja je direktan rezultat povratnih informacija korisnika, jeste WIN+(tačka) prečica na tastaturi, koja omogućava pozivanje prozora sa emotikonima i simbolima i njihovo olakšano korišćenje. Još jedna funkcija, koja je direktna posledica stava korisnika, jeste OneDrive files on-demand, uz pomoć koje se svi korisnikovi lični fajlovi mogu pronaći u File Exploreru.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Win2_26

Windows Insider povratne informacije su Microsoft naterale da omogući nove opcije za veličine i boje kursora i pokazivača. Ove opcije su dostupne u okviru Windows Ease of Access podešavanja i korisnicima omogućavaju da izaberu više veličina kursora i omoguće da se kursor lakše vidi. Ovim podešavanjima se može pristupiti preko Settings > Ease of Access > Mouse pointer ili Settings > Ease of Access > Text cursor.

Još jedna funkcija, koju je Microsoft odobrio, jeste GPU Performance Monitoring u Task Manager-u. Na kraju, tu je i novi Windows Terminal, za one kojima je potreban moćna i efikasna alatka za komandne linije.



Microsoft, naravno, konstantno od korisnika traži povratne informacije koje će bez sumnje i u budućnosti imati uticaja na funkcije u Windowsu 10. Feedback Hub kolekcijama se može pristupiti upotrebom WIN+F prečice, a više detalja o novim Windows 10 funkcijama zasnovanim na povratnim informacijama korisnika je dostupno ovde.

Izvor: HotHardware
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 03, 2020 5:51 pm

Smile Top 50 2019 – Izabrali smo najbolje sajtove u Srbiji

https://pcpress.rs/top-50-2019-izabrali-smo-najbolje-sajtove-u-srbiji/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 03, 2020 5:56 pm

Smile Sada Huawei ne želi Google servise

Iako se u Huawei-ju nadaju da će uskoro prestati sankcije usmerene ka njihovoj kompaniji, odustali su od planova da u budućnosti koriste popularne Google aplikacije na svojim Android telefonima. Drugim rečima, umesto Play Store-a, Search-a, Google Maps-a, Gmail-a i drugih aplikacija na koje smo navikli na Android-u, Huawei će instalirati sopstvene alternative.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Huawei

Samo tokom prošle godine Huawei je prodao više od 240 miliona telefona, što je povećanje od 34 miliona u odnosu na 2018. godinu. Ovo je izvanredan rezultat ako se uzme u obzir da se od sredine maja 2019. godine suočavaju sa pomenutim sankcijama. Mate 30 je bio prvi telefon iz flagship serije koji je lansiran bez Google aplikacija. Trenutno ova kompanija planira da u potpunosti zameni Google Mobile Services (GMS) sa sopstvenim Huawei Mobile Services (HMS) i po svemu sudeći neće se odreći truda koji je uložila u sopstveni ekosistem Android aplikacija. Takođe, ovo će biti preventiva u slučaju da se kompanija u budućnosti ponovo suoči sa sličnim sankcijama.

Uostalom, Huawei već ima iskustva u funkcionisanju bez Google servisa. Na njihovom domaćem i najvećem pojedinačnom tržištu (Kina), Google nema oficijalno prisustvo na Android telefonima, pa su se kineski korisnici navikli na upotrebu alternativnih aplikacija. Naravno, to će biti mnogo veći izazov u Evropi i ostalim zapadnim tržištima koja su mnogo više zavisna od Google-ovih aplikacija. Da bi to izmenio, Huawei je spreman da samo ove godine investira 3 milijarde dolara u više od 4.000 developera kako bi ubrzano “popunili” aplikacijama HMS system, dok je još jedna milijarda dolara rezervisana za marketinške aktivnosti.

Za popularne aplikacije koje potiču iz Amerike, kao što su Facebook ili WhatsApp, Huawei planira da koristi lokalne posrednike sa sedištem u Evropi, kako bi tim aplikacijama omogućio da funkcionišu na njihovim telefonima, mada za sada nije jasno kako bi to trebalo da izgleda u praksi.

Očigledno je da je Huawei spreman da u početnom periodu izgubi deo tržišta, jer će 2020. godina biti prva u kojoj novi telefoni uopšte neće imati Google aplikacije. S obzirom da će uskoro predstaviti prvi flagship telefon u ovoj godini, P40, koji takođe neće imati Google servise, moći ćemo da procenimo da li će i koliki će biti pad prodaje i da li je Huawei izabrao pravi put.

Izvor: BGR
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 5:29 pm

Smile Proizvođači antivirusnih rešenja podržavaće Windows 7 još barem dve godine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Pre neke dve nedelje službeno je završila proširena podrška za Windows 7 od strane Microsoft-a. Iako bi 14. januara 2020. u nekim idealnim scenarijima trebao da bude i zadnji dan kada će se Windows 7 koristiti naravno neće biti tako.

Iz raznih razloga Microsoft-ova sedmica biće još godinama aktuelna širom sveta. Ali, bezbednosne nadogradnje više neće izlaziti, zlonamerne osobe s vremenom će pronalaziti sve više propusta čime će taj operativni sistem polako postajati sve ranjiviji i nebezbedniji za korišćenje.

Zadnja linija odbrane, uz zdravu pamet, postaće proizvođači antivirusnih rešenja. Internet stranica AV-Test sastavila je stoga popis kompanija koje se bave razvojem antivirusnih rešenja, a koje su navele kako u skorije vreme neće ugasiti podršku za Windows 7.

Takvih kompanija je sa zadnjim danom januara dvadeset i pet. Većina kompanija sa popisa navela je kako planiraju da redovno održavaju svoja antivirusna rešenja za Windows 7 još barem dve godine, dakle negde do januara 2022. Ali, ima i njih par koje su ranije najavile kraj podrške za svoj antivirusni softver. Na primer, Sophos je najavio kraj podrške za decembar 2020., odnosno za jun 2021. za rešenja koja se oslanjaju na cloud.

F-Secure nastaviće da podržava Windows 7 minimalno do decembra 2021. godine. McAfee će redovnu podršku nuditi do decembra 2021, a zatim će uslediti “proširena“ podrška do decembra 2023. godine.

S druge strane Avira je najavila kako oni svoju podršku za Windows 7 striktno ukidaju u dovembru 2022. godine. Ceo popis kompanija koje će nastaviti nuditi podršku za penzionisani operativni sistem možete proučiti na službenim stranicama AV-Testa.

U trenutku pisanja teksta Windows 7 ima još uvek znatan udeo u svetu – 24,9%, što je ujedno i dobra poslovna prilika za proizvođače antivirusnog softvera. Koliku uslugu time čine samim korisnicima pokazaće kao i uvek - vreme.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 5:37 pm

Smile Unapređeni Apple Maps uskoro stiže u Evropu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Najsvježije ažuriranje Apple Maps-a najavljeno na WWDC konferenciji prošle godine, sada je u potpunosti dostupno širom Amerike, ali najnovije informacije kažu da iste uskoro stižu i u Evropu.

Kompanija Apple je nedavno predstavila redizajnirane mape svog navigacionog sistema, a kako ističu iz kompanije, raduju se što će nova verzija softvera doći i u ostatak sveta, počevši sa Evropom i Velikom Britanijom. Novo ažuriranje sada je značajno detaljnije, imaju tačnije podatke o pešacima i preciznije adrese, a biće integrisane i nove funkcije koje su u septembru predstavljene u iOS 13 operativnom sistemu.

Konačno je tu i njihova verzija "Street view" opcije Google Mapsa nazvana "Look Around". Za sada nije tačno precizirano kada će Apple Maps biti lansiran na starom kontinentu, ali će svakako biti zanimljiva alternativa, bar za iOS korisnike.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 6:06 pm

Smile Instagram od oglašavanja zaradio više od YouTube-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 1

Prema pisanju Bloomberg-a koji se poziva na svoje neimenovane izvore, popularna Facebook-ova aplikacija za deljenje fotografija i videa, prošle godine je od oglašavanja prihodovala 20 milijardi dolara što znači da je za skoro 5 milijardi prešišala YouTube koji je prihodovao 15,5 milijardi.

Gledajući iz perspektive Facebook-a, to je četvrtina ukupnog prihoda koji je ostvarila najveća svetska društvena mreža. Pored toga treba imati u vidu da YouTube deli svoje prihode sa kreatorima sadržaja te da njegova orijentacija na video stvara veće troškove zbog streaminga videa, što znači da je čista zarada Instagram-a još i veća u odnosu na YouTube.

Facebook ne želi da komentariše ove podatke i nije još u svoj javni finansijski izveštaj izdvojio prihode od Instagrama, tako da ova informacija još nije službeno potvrđena.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 6:13 pm

Smile Još jedno upozorenje za milione Windows 10 korisnika

Dobra je vest da je Windows 10 još uvek besplatan za milione onih koji napuštaju Windows 7, ali je loša vest da nova ažuriranja i dalje donose nova upozorenja, tako da mnogi imaju osećaj da proces ipak ima određenu cenu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Windows10

Poslednje upozorenje je u vezi sa dugo očekivanom zakrpom za File Explorer probleme (KB4532695), budući da i sama izaziva probleme, i utiče na audio, rad računara, gejming iskustvo, probleme sa drajverima, i na kraju izaziva i „plavi ekran smrti“. Tako su računari onih koji su preuzeli zakrpu ostali bez zvuka, pa su korisnici morali da se ozbiljnije pozabave novim ažuriranjem, a kako bi povratili svoje uređaje. Dobra vest je jedino to što KB4532695 nije obavezno ažuriranje, tako da su pogođeni samo oni korisnici koji redovno preuzimaju i ona ažuriranja koja nisu automatska.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Windows10

Korisnicima se preporučuje da budu oprezni, budući da na Microsoft-ovom web-sajtu i dalje stoji da je novo ažuriranje regularno, i da do sada nisu primećeni problemi sa preuzimanjem i instaliranjem, što, naravno, nije tačno.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 6:17 pm

Smile Nova Google aplikacija ujedinjuje Gmail, Drive i Hangouts

Prema izveštajima koji su se pojavili pre nekoliko dana Google radi na novoj aplikaciji koja će kombinovati funkcionalnosti nekoliko drugih aplikacija za komunikaciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Hangouts

Radi se o tome da će nova platforma za razmenjivanje poruka ujediniti sve one funkcije koje imaju Hangouts Meet, Hangouts Chat i Drive, a očekuje se da dobije i neke Gmail funkcije, pa će korisnici tokom komunikacije imati i uvid u poslednji mejl koji su poslali osobi sa kojom komuniciraju. U pitanju je mobilna aplikacije, pa još uvek nema pomena o web ili desktop varijanti, što je pomalo nezgodno, budući da većina poslovnih korisnika radije bira upravo ove varijante.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Google-1

Ukoliko ovaj servis bude ugledao svetlost dana označiće i Google-ovu desetu po redu aplikaciju za razmenjivanje poruka, a nakon Google Talk, Google Voice, Google Buzz, Google+ Messenger, Hangouts, Spaces, Allo, Hangouts Chat i Google Messages. Eksperti, ali i korisnici, sumnjaju u to da će nova aplikacija zaživeti, a zbog toga što Google do sada nije uspeo da se potpuno posveti ni jednoj od objavljenih aplikacija ovog tipa.

Izvor: Ars Technica
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 05, 2020 6:26 pm

Smile Windows 10 Search ne funkcioniše na mnogim uređajima

Opcija Search u okviru Windows-a 10 ne funkcioniše na svim uređajima, pa umesto rezultata pretraživanja prikazuje prazno polje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Windows-10

Pretpostavlja se da problem dolazi od Microsoft Bing-a, a trenutno nema preciznih podataka o problemu. Korisnici prijavljuju da su na isti problem naišli na svim svojim Windows 10 uređajima, budući da je search jednostavno prestao da radi. Problem ipak ne važi za sve uređaje, pa se pretpostavlja da su pogođeni samo oni koji su preuzeli problematična ažuriranja. Radi se i o tome da je Microsoft pokušao da Windows Search integriše u File Explorer, pa se od tog ažuriranja korisnici suočavaju sa mnogim problemima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Windows

Tako je search polje i ranije bilo nedostupno, te korisnici nisu mogli da koriste desni klik kako bi kopirali termin koji žele da pretražuju. Microsoft je već upoznat sa problemom, pa je već ranije objavio način da se integracija search-a i Explorer-a zaustavi, a preko Windows Registry polja.

Izvor: Tech Radar
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Feb 06, 2020 7:15 pm

Smile Twitter i AI: Više novih korisnika zahvaljujući unapređenim algoritmima

Twitter je u poslednjim mesecima 2019. godine zabeležio 152 miliona korisnika koji su na platformi svakog dana, a taj broj sada ubrzano raste, i to zahvaljujući unapređenim modelima mašinskog učenja koji korisnicima prikazuju one tvitove koji su relevantniji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Twitter-3

Platforma je u trećem kvartalu 2019. imala 145 miliona korisnika na dnevnom nivou, što je solidan napredak u odnosu na isti period 2018, kada je bilo 126 miliona korisnika. Do povećanja je, kako tvrde iz kompanije, došlo zbog poboljšanja proizvoda, a najpre načina na koje se korisnicima nude sadržaji. Unapređenje se odnosi i na notifikacije, pa će korisnici biti obaveštavani o onim tvitovima koje su lajkovali oni koje prate.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Twitter

Twitter ipak ima još prostora za rast, a ako se uporedi sa konkurentskim platformama, budući da je, na primer, Snapchat prijavio 218 miliona dnevnih korisnika u poslednjim mesecima 2019, a Facebook čak 1,66 milijardi.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 39 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu