Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 19, 2019 4:14 pm

Smile Amazon lansirao servis Amazon Music HD

Kompanija Amazon predstavila je novi servis Amazon Music HD, za slušanje muzike i audio zapisa visokog kvaliteta. Ovo je nadogradnja njihove već postojeće streaming platoforme Amazon Music Unlimited.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Amazon-music-hd-800x450-1

Amazon Music HD nudiće preko 50 miliona pesama u audio formatu bez gubitaka, odnosno veoma visokog kvaliteta. Ova kompanije je takođe napravila i katalog sa milionima Ultra HD pesama u audio formatu bez gubitaka. U muzici visoke HD definicije, korisnici će imati prilike da uživaju uz muziku na 850 kbps i 16 bit/44.1kHz, dok će za Ultra HD katalog muzičke numere biti na 3730 kbps at 24 bit/192kHz i moći će da se slušaju u veoma visokom kvalitetu.

“Dok smo razvijali Amazon Music HD, razgovarali smo sa mnogim umetnicima koji su bili oduševljeni mogućnošću našeg servisa da streamuje njihovu muziku onako kako je snimljena.”, rekao je potpredsednik Amazon Musica Steve Boom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Amazon-music-hd-800x450

Amazon Music HD je dostupan za 14.99 dolara i za 12.99 dolara za Amazon Prime članove. Oni koji su već članovi Amazon Music Unlimited pretplate i porodične pretplate mogu da dodaju Amazon Music HD za dodatnih 5 dolara mesečno.

Rok veteran Nil Jang koji zagovara upotrebu digitalnih zvučnih formata zapisa bez gubitaka i pristalica servisa Amazon Music HD izjavio je da će se čitava planeta Zemlja zauvek promeniti sa novim Amazonovim servisom audio streaminga: “Ovo će biti najveća stvar koja će se desiti u muzici u poslednjih 40 godina, od kada je predstavljen digitalni format.”

Izvor: Techcrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 19, 2019 4:21 pm

Smile Save to Medium: Sistem za čuvanje online tekstova na jednom mestu

Sigurno je mnogo onih koji su umorni od načina na koje su do sada mogli da čuvaju tekstove koje žele da čitaju kasnije, te beskrajnih bookmark listi koje vremenom postaju nepregledne, pa samim tim i nekorisne. Medium bi to mogao da promeni, te olakša kasnije čitanje sačuvanih online članaka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Medium

Naime, radi se o novoj funkciji “Save to Medium” koja korisnicima omogućava da tekstove sa bilo koje lokacije na internetu sačuvaju u okviru jednog interfejsa, te ih pročitaju kada za to nađu vremena. Funkcija je, tvrde oni koji su je isprobali, još uvek ograničena, pa trenutno još uvek nije korisna koliko bi mogla da bude. Tako tekstovi za sada mogu da se čuvaju samo preko Chrome ekstenzije, te najnovijih iOS i Android verzija aplikacije, te će oni koji koriste Safari ili Firefox morati da budu strpljivi dok opcija ne stigne i do njih.

Medium
@Medium

Introducing 'Save to Medium,' a new feature that lets you save stories from any URL, from any device, and view it in the Medium app http://read.medium.com/qpifvys


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EExL3UNXoAI0QbC?format=jpg&name=small

8:57 PM - Sep 18, 2019

Očekuje se da Medium ubrzo ukloni sve prepreke, te korisnicima omogući čisto i pregledno čuvanje članaka, i tako sredi jedan deo internet iskustva koji već neko vreme traži veliko spremanje.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 20, 2019 6:24 pm

Smile Twitter testira funkciju skrivanja odgovora na tvitove

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 5e50217a6286db94455839a4eff19fb5

Twitter je počeo sa testiranjem funkcije, koja korisnicima omogućava da skrivaju trol komentare i odgovore na servisu. Društvena mreža je objavila početak testiranja svoje kontroverzne "hide replies" funkcije u SAD i Japanu.

Umesto brisanja napadnih, uvredljivih i neželjenih odgovora, nova opcija omogućava korisniku da ih pojedinačno sakrije. Korisnici će moći da skrivaju odgovore na tvitove i na desktop sajtu i na mobilnoj verziji aplikacije.

Twitter je istakao da mogućnost skrivanja tvitova korisnicima daje više kontrole nad razgovorima. Kritičari ovog poteza tvrde da će ovakva funkcija omogućiti korisnicima da sprečavaju izražavanje različitog mišljenja. Međutim, kreatori platforme veruju da će vidljivost skrivenih odgovora (kao i činjenica da će svi moći da ih vide) sprečiti cenzuru.

Twitter je funkciju ranije testirao u Kanadi, a rezultati su ohrabrujući. Korisnici su uglavnom skrivali tvitove koji su bili nebitni, uvredljivi ili nerazumljivi. Više od četvrtine (27 procenata) korisnika čiji su tvitovi skriveni su istakli da će razmisliti o tome da svoje akcije ne ponove u budućum tvitovima.

Funkcija "hide replies" nije trajna, pa bi u zavisnosti od testiranja za tržišta SAD i Japana Twitter mogao da je u potpunosti odbaci.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 20, 2019 6:32 pm

Smile Apple počeo da isporučuje iOS 13 sa Dark modom i drugim poboljšanjima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 C5036f25d8fed1ebc969d00736bd4701

Apple je iOS 13 najavio još u junu, tokom WWDC konferencije, a operativni sistem sada pristiže na kompanijine uređaje. U okviru softvera stižu sistemski Dark Mode, Apple Arcade i nova Memoji prilagođavanja. Tu su i nove Maps i Photos aplikacije, kao i dodatak svajp kucanja na iOS tastaturi. Pored ovoga, iOS 13 omogućava Face ID otključavanje bržim za 30 procenata.

iOS 13 ažuriranje je kompatibilno sa 15 uređaja, a to su:

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPod touch (7. generacije)

Pored iOS 13 softvera, Apple je počeo da nudi i watchOS 6 za Watch Series 3 i 4 pametne satove, dok će ga Watch Series 1 i 2 dobiti kasnije tokom jeseni. Pored ovoga, Apple planira da objavi iPadOS i iOS 13.1, koji stižu 24. septembra.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 22, 2019 5:45 pm

Smile Ministarstvo obrane: Ne instalirajte iOS 13

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Nakon što je Apple službeno lansirao svoj operativni sistem iOS 13, mnogi korisnici su odmah krenuli u nadogradnju svojih uređaja. Američko ministarstvo obrane (US DoD) im preporučuje da bi bilo bolje da to ne učine.

U emailu poslanom zaposlenima i spoljnim saradnicima DoD kaže da novi operativni sistem nije siguran jer dolazi sa brojnim bugovima koje je najlakše izbeći tako da se uopšte ne instalira.

DoD savetuje da korisnici pričekaju novu verziju iOS 13.1 koja će izaći 24. septembra, jer bi u njoj Apple treba da zakrpi sve rupe koje su otkrili stručnjaci za bezbednost Ministarstva obrane SAD-e.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 22, 2019 5:56 pm

Smile Google Maps dobija Incognito načina rada

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Za vreme Google-ove ovogodišnje I/0 konferencije održane u maju najavljeno je kako će kartografski servis Google Maps dobiti incognito način rada.

Da opcija zaista postoji potvrdilo je testiranje preview verzije Google Maps-a gde se nalazi upravo ta opcija. Incognito način rada dakle skriva lokacije koje je korisnik pretraživao ili za koje su zatražene upute.

Opciju je moguće jednostavno aktivirati i deaktivirati i to tapkanjem po profilnoj fotografiji. Nalazi se u 10.26 preview verziji Google Maps-a. Incognito način rada se već nalazi u drugim Google-ovim aplikacijama kao što je Google Chrome i YouTube.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 22, 2019 6:04 pm

Smile Više od 500 miliona Android korisnika instaliralo aplikacije sa opasnim malverom

Već neko vreme se govori o opasnim malverima koji zaposedaju Google Play Store, te su poslednjih meseci mogla da se čuju upozorenja o aplikacijama koje su se u prodavnici nalazile mesecima, čak godinama, i koje je preuzelo više miliona korisnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Malver-2

Najnovije upozorenje odnosi se na četiri VPN i dve selfie aplikacije, koje je ukupno preuzelo preko 500 miliona korisnika, a koje sadrže opasni adware koji može da nanese velike štete. Tako su VPN aplikacije pogođene korisnike bombardovale reklamama, a cilj je bio da napadači dobit steknu preko broja prikazivanja. Sve četiri aplikacije potekle su iz Kine, a dve imaju skoro identičan kod, što ukazuje na to da bi mogle da potiču od istih napadača. Radi se o aplikacijama HotSpotVPN, Free VPN Master, Secure VPN, te CM Security Applock AntiVirus, a korisnicima se preporučuje da ih uklone sa svojih uređaja.

VPN aplikacije preuzelo je preko 500 miliona korisnika, dok je dve selfie aplikacije na svoje uređaje otpremilo milion i po žrtava, a radi se o aplikacijama Sun Pro Beauty Camera i Funny Sweet Beauty Selfie Camera koje ekrane ugroženih telefona takođe opsedaju reklamama. Ističe se da dozvole koje se dodele aplikacijama mogu da nanesu više štete nego same reklame, a tu spada snimanje audio zapisa bez znanja korisnika, instaliranje prečica, te automatsko pokretanje aplikacija nakon restartovanja uređaja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Malver

Problematične aplikacije su uklonjene iz Google prodavnice, a eksperti ističu da su najopasnije zbog toga što se adware često smatra trivijalnom komplikacijom, iako bi maliciozni kod uvek trebalo da se uzima ozbiljno, ako ništa drugo a ono zbog toga što opterećuje CPU i troši bateriju.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 22, 2019 6:33 pm

Smile Google prikazao neke funkcije koje ove godine stižu u Chrome

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 734f30cd8e0a8ed2beaa25fe129bf6cc

Google je najavio nekoliko funkcija, koje će implementirati u Chrome tokom narednih meseci. One uključuju bolje upravljanje tabovima, poboljšani omnibox i ugrađene teme koje omogućavaju menjanje boje Chrome prozora. Google nije objavio konkretan datum kada će ove funkcije biti dostupne, ali je istaknuto da će to biti tokom ove godine.

Kada je upravljanje tabovima u pitanju, Android korisnici će uskoro dobiti novi grid, koji omogućava lak pregled svakog taba. Prevlačenje tabova jedan preko drugog omogućava njihovo grupisanje. Pred ovoga, na mobilnim uređajima će biti omogućeno lako sinhronizovanje tabova sa drugim Chrome instalacijama u koje je korisnik ulogovan.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1568938770_chromesocial_grouptab_v03

Tabovi će biti poboljšani i na desktopu. Ukoliko se otvori veći broj Chrome tabova, oni se smanjuju i u nekim slučajevima skrivaju naslov ili čak i tab ikonicu. Sa novim ažuriranjem, prelaskom mišem preko otvorenog taba prikazuje se naslov stranice i slika stranice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1568938774_copy_of_chromesocial_hovertab_v02

Jedna od stvari, kojima se Google pozabavio jeste i brzina pretrage. U dolazećem ažuriranju, korisnik će moći da ukuca pojam u adress bar i da dobije odgovore bez pritiska na "enter" taster. Pored ovoga, ukoliko se posećuju stranice na stranom jeziku, omogućen je pristup alatkama za prevod u Chrome meniju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1568938832_copy_of__chromesocial_customizecolors_v02

Na kraju, Google planira da korisnicima omogući ugrađene alatke za prilagođavanje, a ovo uključuje boje za prozor pregledača, tabove i pozadinu tab stranice.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 22, 2019 6:40 pm

Smile Androd slavi 11. rođendan

Pored search-a, te kandidata kao što su Chrome i Maps, Android je sigurno u vrhu najznačajnijih Google-ovih proizvoda, a 23. septembra puni 11 godina.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Android

Pre nekoliko nedelja se pojavio Android 10, budući da Google svake jeseni lansira novu verziju operativnog sistema, a od pojave prve verzije proteklo je čitavih 11 godina, budući da se 23. septembra 2008. pojavila zajedno sa telefonom HTC Dream – prvim koji je podržao Android. Novi operativni sistem bio je temelj Google-ove vizije kada su pametni telefoni u pitanju, a pojavio se godinu dana pre nego što je Apple predstavio iPhone. Tokom poslednjih deset godina operativni sistem je doživeo radikalne transformacije, ali su neke od korisnih funkcija prisutne od samog početka, poput opcije koja je omogućavala da se korisnici na svoje Google naloge loguju i preko telefona. Tako su Google Calendar, Contacts i Gmail postali dostupni preko pametnih telefona, što je značajno olakšalo baratanje važnim informacijama. Danas je tu 2,5 milijardi aktivnih Android uređaja, a možda je najimpresivnije to koliko je ova platforma bila fleksibilna tokom godina, te uspela da ostane funkcionalna kako na premijum, tako i na telefonima iz nižih segmenata, te stigne i na druge uređaje, poput TV prijemnika i infotainment sistema u automobilima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Android2

Ostaje da se vidi šta će se sa ovim operativnim sistemom događati u narednih 10 godina, ali šta god da se dogodi sigurno je da Android već zauzima značajno mesto na istorijskoj lestvici, ako ništa drugo a ono zbog toga što se radi o najuspešnijem i najkorišćenijem operativnom sistemu još od najslavnijih dana Windows-a 95.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Sep 23, 2019 4:42 pm

Smile Twitter zatvorio preko 10 hiljada naloga zbog lažnih vesti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Poznata microblogging platforma Twitter ponovno provodi proces kontrole i brisanja korisničkih naloga za koje se utvrdi da šire lažne informacije.

Twitter je trajno suspendovao 10.112 korisničkih naloga koji su poslužili za širenje lažnih vesti, dezinformacija i političku propagandu.

Među zatvorenim korisničkim računima ističu se oni vezani za aktualne prosvede u Hong Kongu, tokom leta broj suspendovanih naloga vezanih za Hong Kong bio je 936, da bi sada narastao na brojku od 4301. Suspendovani nalozi imaju svezu i sa zemljama kao što su Saudijska Arabija, Ekvador, Egipat, Ujedinjeni Arapski Emirati i Španija.

Uz statističke podatke o gašenju korisničkih naloga Twitter održava i bazu o ugašenim nalozima koja će pomoći istraživačima da prikupe što je više moguće informacija o takvim nalozima kako bi se sprečile buduće zloupotrebe.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Sep 23, 2019 5:04 pm

Smile Majkrosoft potvrdio nove propuste u Microsoft Update-u za svoje korisnike

U razgovoru za BleepingComputer, Majkrosoft je potvrdio da menja svoju politiku kada su ažuriranja Windows-a 10 u pitanju, tako da će uskoro ažuriranja biti podeljena na ona koja su potrebna i opciona. Na taj način korisnik će imati veću mogućnost nad unapređenjem sistema svog računara, i moći da odabere ažuriranja koja smatra neophodnim, makar kada je reč o opcionim ažuriranjima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Microsoft-HQ

To je vest koja je došla nakon nekoliko lošijih vesti u toku proteklog meseca o problemima koje su izazvala ažuriranja drajvera koje je kroz WIndows Update Majkrosoft poslao korisnicima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Microsoft-wallpaper-on-screens

Zbog toga su odlučili na promenu za koju se ispostavlja da je već bila deo Windows 7. Reč je o ažuriranju na “Important” i “Optional” Update-e. Postavlja se pitanje kada će 800 miliona korisnika Windows-a na svetu moći da vide koristi od ove funkcije? Ovu opciju moći će da koriste na proleće 2020. godine, odnosno sa Windows 10 20H1 Upgrade-om.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Microsoft-Update-Windows-7

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Sep 23, 2019 5:09 pm

Smile Samsung slavi 50. rođendan! Šta još možemo očekivati ​​od ovog tehnološkog giganta?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 48f330cec48d32ff0285ad0f4c3c1c69

U 2019. godini NASA je proslavila 50 godina od istorijske misije Apolo 11 i prvog sletanja na Mesec. Svetsko prvenstvo u košarci samo što se završilo, dok će 19. decembra biti predstavljen treći i poslednji nastavak trilogije „Ratova zvezda“. Poslednja godina u ovoj deceniji pamtiće se po mnogim značajnim događajima. Međutim, 2019. predstavlja i veoma važan jubilej u istoriji kompanije Samsung Electronics koja slavi pedesetogodišnjicu postojanja u svetu tehnologije.

Sve je počelo 1969. godine, kada je Samsung lansirao svoj prvi crno-beli televizor i počeo da izvozi proizvode van Koreje. Naravno, put do uspeha bio je pun uspona i padova, sve dok Samsung nije postao lider i jedan od najvećih tehnoloških inovatora u svetu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Sam2_306

Sloganom „Inspiriši svet, kreiraj budućnost“, koji predstavlja deo vizije kompanije za 2020. godinu, Samsung je zaintrigirao sve ljubitelje tehnologije i naveo ih na razmišljanje o onome što tek sledi.

U vezi sa tim, najavljeno je da će se u budućnosti ulagati u startap kompanije, sa fokusom na veštačku inteligenciju, Internet stvari, augmentovanu i virtuelnu stvarnost, te blockchain tehnologiju, kao i da će ove tehnike kompanija koristiti u proizvodnji svojih budućih uređaja.

Biće sjajno videti šta Samsung priprema za svoje korisnike u godinama koje dolaze. Ono što je sigurno jeste da će kompanija ostati jedan od najvećih inovatora kada su u pitanju originalni proizvodi i usluge.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Sam3_97

Pored inovacija i tehnologije, briga o potrošačima i njihovim potrebama širom sveta je od samog početka u središtu misije i vizije kompanije. Upravo zbog toga, Samsung je odlučio da proslavi ovaj jubilej u Srbiji donirajući svoje vrhunske tehnološke proizvode onima kojima je pomoć najpotrebnija, čineći im život lakšim i funkcionalnijim. Osim toga, zaposleni će učestvovati u nizu volonterskih aktivnosti, dajući i lični doprinos lokalnoj zajednici.

Pored društveno-odgovornih aktivnosti, kompanija će ovu važnu godišnjicu obeležiti i jedinstvenim ponudama koje je pripremila za svoje korisnike. Naime, pored iznenađenja u vidu promocija, korisnike svake nedelje očekuju i vrhunske servisne akcije. Za više informacija o promocijama, posetite https://www.samsung.com/rs/.

Izvor: Samsung
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Sep 24, 2019 7:08 pm

Smile Google službeno počeo puštati Dark mode u Gmail aplikaciji

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Gmail-Tamna-tema

Nakon što ju je isprva pustio samo određenom broju korisnika, Google je danas i službeno pokrenuo toliko željenu nadogradnju Gmail aplikacije koja će vam omogućiti korištenje dark mode načina, odnosno tamne teme.

Da biste uživali u tamnoj strani, svakako morate nadograditi aplikaciju na najnoviju verziju, no s obzirom da je promjena inicirana sa serverske strane, aktivacija same tamne teme ne mora nužno biti odmah dostupna.

Prema informacijama s Googleovog službenog bloga, svi iOS i Android korisnici će ovu mogućnost moći koristiti najkasnije za dva tjedna.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Gmail-Dark-mode

Benefite tamne teme ne treba posebno objašnjavati. Radi se promjeni boja prikaza, tako da je pozadina crna, a font bijele, odnosno kontratne boje, dakle obrnuto od onoga što imamo sad. Također, vlasnici uređaja s AMOLED zaslonima će dodatno uštedjeti na bateriji, budući da ova tehnologija za prikaz crne ne troši energiju.

Ukoliko vam je Google već omogućio prelazak na tamnu stranu, aktivirati ju možete u općim postavkama Gmail aplikacije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 26, 2019 4:32 pm

Smile  Instagram dobija dark mode – testira nove funkcije za štednju baterije

Instagram testira novi dizajn korisničkog okruženja, koji bi osim funkcionalnosti trebalo da donese i veće trajanje baterije za korisnike mnogih high-end telefona.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Instagram-dark-mode-logo

Prema internet portalu Android Police, desetine instagram korisnika koji trenutno koriste beta verziju aplikacije, mogu da vide kako izgleda dark mode kada se uključi. Većina interfejsa u ovom modu promenjena je iz bele boje u crnu, ali ovi efekti na vašem telefonu više su od same kozmetike. Pored toga što manje napreže oči, tamna tema na Andoridu takođe u mnogome štedi bateriju pre svega na uređajima koji imaju OLED ekrane. Kod ove tehnologije, u potpunosti crni pixeli ne troše struju jer su isključeni umesto drugih koji emituju svetlo kako bi imitirali crnu boju. Zbog toga crne teme na OLED uređajima značajno štede energiju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Instagram-dark-mode

Isprva, ovo je opcija u kojoj je trebalo da uživaju samo korisnici telefona koji radi na Android 10, međutim izgleda da je takva odluka preinačena s obzirom da je tamna instagram tema viđena na nekim Samsung telefonima koji još nemaju najnoviji Android OS.

Android entuzijasti željni da što pre probaju benefite ovakvog ažuriranja mogu to da urade pre vremena tako što će da se prijave na Instagram Bet-u(https://pcpress.rs/PCout/?url=https://play.google.com/apps/testing/com.instagram.android). Oni još nestrpljiviji mogu direktnim linkom sa članka Andorid Police sajta(https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.androidpolice.com/2019/09/24/instagram-dark-mode-android-10/), da odu pravu na verziju aplikacije 114.0.0.024 alfa. Ipak, budite obazrivi, još nije poznato da li će svi Android uređaji dobiti ovaj update.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 26, 2019 4:40 pm

Smile 130 godina kompanije Nintendo

Kompanija Nintendo slavi značajan jubilej – 130 godina poslovanja. Fusajiro Yamauchi je 23. septembra 1889. godine osnovao kompaniju Nintendo Koppai u japanskom gradu Kjoto. Originalno to je bila kompanija koja se bavila proizvodnjom karti za igru („koppai“ znači „karte“).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Nintendo

Samo tri godine pre osnivanja kompanije, japanska Vlada je legalizovala kartanje, konkretno kartašku igru „hanafuda“, koje je bila jedna od najpopularnijih kockarskih igara tog vremena. Čak i danas, hanafuda se često igra tokom praznika za proslavu japanske Nove godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Nintendo-2

Početkom XX veka, Nintendo je postao jedan od najvećih proizvođača karti za igranje u Japanu. Taj momentum je iskorišćen za ulazak u druge industrije, taksi servis, proizvodnju nudli, hotele za iznajmljivanje soba na sate i naravno, video igre. Samo jedna od tih industrija je ostala živa do današnjeg dana (pretpostavljate koja), a svetsku popularnost Nintendo je doživeo zahvaljujući malom italijanskom vodoinstalateru.

Danas Nintendo vredi miliijarde dolara, a najveći profit donose mu konzole (od Switch-a do Wii-ja), kao i serijali igara kao što su kultni „The Legend of Zelda“ i novija „Animal Crossing“.

Izvor: Kotaku
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 26, 2019 5:01 pm

Smile Microsoft preporučio hitnu bezbednosnu zakrpu za Windows korisnike

Microsoft je svim Windows korisnicima preporučio da instaliraju bezbednosnu zakrpu koja je objavljena izvan rasporeda ostalih ažuriranja, pa se čini da se radi o ranjivosti koja zahteva hitno rešenje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Explorer

U pitanju je propust u nekim verzijama Internet Explorer-a koji bi napadačima mogao da dozvoli da sa udaljenosti pokreću maliciozni kod na pogođenim uređajima. Problematični kod se na računare otprema preko malicioznih web stranica, te linkova koji su deo phishing kampanje, a napadač koji uspešno iskoristi ranjivost može da preuzme potpunu kontrolu nad zaraženim sistemom. Detalji o ranjivosti još uvek nisu objavljeni, ali je jasno da je aktivna, te da više od 7% od svih Internet Explorer korisnika na svojim uređajima ima pogođene verzije 9, 10 i 11. Tako su pogođene i sve Windows verzije koje podržavaju ovaj pretraživač – Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10, te neke verzije Windows servera.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Internet-explorer

Većina korisnika zakrpu može da preuzme preko Windows Update, te tako reše problem koji je dovoljno ozbiljan da Microsoft motiviše da objavi zakrpu izvan planiranog rasporeda.

Izvor: Tech Crunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 26, 2019 5:07 pm

Smile Sigurnosno upozorenje za 23 miliona YouTube kreatora nakon velikog hakerskog napada

Premijum korisnici YouTube platforme bili su meta cyber napada tokom proteklog vikenda, a eksperti upozoravaju da se radilo o masovnom i dobro organizovanom napadu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Youtube-1

Napadnuti su profili visoko profilisanih i poznatih YouTube kreatora, a posebno nalozi influensera u okviru automobilske zajednice, mada su žrtve bili kreatori iz svih influenserskih žanrova. Korisnici su tokom napada izgubili pristup svojim nalozima, a pogođeno je preko 23 miliona naloga. Napad je izveden uz pomoć dobro organizovane phishing kampanje, pa su mejlovi stigli na adrese ciljanih YouTube influensera, da bi ih namamili na lažnu Google login stranicu. Na taj način se došlo do osetljivih informacija, uključujući i lozinke, pa su napadači lako pristupili i YouTube kanalima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Youtube2-1

YouTube je reagovao nakon objave vesti o ovom masovnom napadu, te se tom prilikom istaklo da tokom vikenda nisu primećene sumnjive aktivnosti koje bi navele da se pomisli kako se radi o masovnom napadu. U saopštenju stoji i to da se korisnici obaveštavaju u slučaju da postoji sumnja da je u toku neki hakerski napad, te da se ohrabruju da koriste dvofaktorsku autentifikaciju koja smanjuje rizike od potencijalnih napada.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 3:51 pm

Smile Google lansirao Play Pass servis na pretplatu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Google je lansirao servis Play Pass koji omogućava korisnicima Android uređaja korišćenje više od 350 "potpuno otključanih" aplikacija bez dodatnih "in-app" plaćanja i oglasa uz mesečnu pretplatu u visini od 4,99 američkih dolara. Svaki pretplatnik će imati mogućnost da svoju pretplatu deli sa do 5 članova porodici ili prijatelja.

Valja naglasiti da je servis trenutno dostupan samu u SAD-u, ali planirano je i međunarodno lansiranje, a u trenutnoj fazi radi se samo o aplikacijama koje su već dostupne u Google Play prodavnici, što znači da za sada ne nude nikakve ekskluzive.

Među aplikacijama koje se nalaze u Play Passu su Accuweather, Star Wars: Knights of the Old Republic, Risk i Pic Stitch. Osim što nećete morati plaćati one koje se inače prodaju poput Star Wars KoTOR, nećete plaćati ni dodatne mogućnosti kakve recimo nudi Accuweather koji je "besplatan", a iz njih će biti uklonjeni i svi oglasi.



Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 3:58 pm

Smile Galaxy S10 serija ažuriranjem dobila gomilu Galaxy Note 10 funkcija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 2

Vlasnike nekog od telefona serije Galaxy S10 zanimaće ova nova OTA nadogradnja koja na njihove telefone donosi gomilu Galaxy Note 10 funkcija. Galaxy S10 serija dobila je Night Mode na selfie kameru, podršku za DeX for PC ali i druge trikove.

Samsung-ovi najsvežiji telefoni, oni iz serije Galaxy Note 10 osim još bolje S Pen olovke doneli su neke zanimljive novosti po pitanju kamere ali i produktivnosti.

Među zapaženijim kamera trikovima ističu se Night Mode na selfie kameri te oni AR Doodle trikovi šaranja po facama. Tu su još i Super steady stabilizacija videa te Live focus video.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Nakon ovog novog OTA ažuriranja sa firmware oznakama G970FXXU3ASIG, G973FXXU3ASIG i G975FXXU3ASIG za pojedini model, te funkcije stižu i na Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10e.

DeX for PC može biti vrlo dobar trik, koji omogućava jednostavno pretvaranje Galaxy-a Note 10 u pravi mali PC. Dovoljno je USB kablom povezati podržani Galaxy uređaj sa računarom. Od sada će to dakle moći i Galaxy S10 serija.

Uz to stiže i podrška za Link to Windows bežično povezivanje Galaxy telefona sa PC računarima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:02 pm

Smile Facebook ulaže više od pola milijarde dolara u tehnologiju za ''čitanje misli''

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Facebook je objavio da su preuzeli platformu koja stvara računarske korisničke interfejse kontrolisane izravno ljudskim neuronima, CTRL-labs. Iako finansijski detalji ove akvizicije nisu objavljeni, Bloomberg je objavio informaciju dobijenu iz pouzdanih izvora koja govori da je Zuckerberg-ova kompanija platila između pola i jedne milijarde američkih dolara za ovaj četiri godine star startup.

CTRL-labs se, slično kao Neuralnik, bavi "čitanjem misli", odnosno tumačenjem signala koje mozak šalje u delove ljudskog tela putem neurona, ne bi li se ti signali mogli upotrijebiti kao inputi za kontrolu elektronskih uređaja. U CTRL-labsu imaju viziju izraditi narukvicu koja bi mogla tumačiti neuronske signale i pretvarati ih u naredbe računaru, što bi, smatraju, računare stavilo u poziciju prirodnog produžetka ljudskog tela.

Potpredsednik Facebook-ovog odeljenja za AR i VR Andrew Bosworth u svojoj je objavi ukratko pojasnio o kakvoj se ovde tehnologiji radi. Prema njegovim rečima razvoj ovih tehnologija dovešće do intuitivnijih načina interakcije sa računarima tako što će oni moći direktno pretvarati električne signale iz ljudske mreže neurona u digitalne naredbe. Krajnji cilj je ovakav korisnički interfejs, koji direktno povezuje mozak i računar (brain-computer interface), uklopiti u iskustva virtualne i proširene stvarnosti, te iz korena promeniti način na koji ljudi upravljaju računarima.

Narukvica koju u CTRL-labsu razvijaju još uvek je duboko u fazi prototipa, ali u Facebook-u se nadaju da će uz njihovu pomoć u komercijalnu primenu stići nešto ranije nego što je to sada u planu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:05 pm

Smile Google proslavlja 21. rođendan

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 0062290fcea6b0f0477d9a16ebaf8876

Pre tačno 21 godinu, jedna od najvećih kompanija na svetu je pokrenula prototip pretraživača pod nazivom Google. Danas Google proslavlja rođendan preko zanimljivog Doodle-a, sa retro fotografijom računara iz prošlosti koji prikazuje Google search ekran. Na fotografiji je i datum osnivanja servisa: 27. septembar, 1998. godine.

Pretraživač, kakav danas poznajemo, je počeo kao projekat diplomaca, a Larry Page i Sergey Brin su u svojim studentskim sobama kreirali portal za pretraživanje pod nazivom Backrub. Backrub je potom razvijen u Google, godinama kasnije. "Izabrali smo Google, kao ime našeg sistema, zbog toga što je u pitanju uobičajeno pogrešno pisanje reči 'googol', odnosno 10100 i savršeno se slaže sa našim ciljem da se kreiraju pretraživači velikog obima", istakli su Page i Brin tada.

Pretraživač je postao izuzetno popularan nakon dodatnog razvoja. Uskoro je kompanija Sun Microsystems finansijski podržala pretraživač, što je kasnije preraslo u Google Inc. Google je postao pravni subjekat i osnopvao je svoju prvu kancelariju u Kaliforniji.

Google je 2001. godine dobio svoj prvi patent za sopstvenu tehnologiju, a Larry Page je postao pronalazač. Nakon ovoga je kompanija javno izlistana. Tokom godina, Google je predstavio veliki broj proizvoda, uključujući Gmail, Google Drive, Google Docs, kao i pregledač veba pod nazivom Google Chrome.

Kompanija je potom kupila popularni video portal YouTube, a svoje delovanje je proširila i na telefone, hardver za prenosne računare, pametne zvučnike (Google Home), pa čak i na samovozeće automobile.

Tokom 2015. godine, Google je prošao kroz korporativno restruktuiranje i Alphabet Inc. je postao majka kompanija Google-a. Zajedno, Alphabet i Google predstavljaju neke od najvećih svetskih konglomerata. U septembru 2019. godine je objavljeno da je neto vrednost Google-a procenjena na oko 300 milijardi dolara, dok je za Alphabet procenjena vrednost bila oko 900 miliona dolara, što ga je smestilo na treće mesto po vrednostui, iza Amazona i Apple-a.

Izvor: NDTV
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:10 pm

Smile MIUI 11 stiže sa poboljšanim izgledom, zvukom, Mi Go i Mi Work paketima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 97dcabcdd19fec51232c07e49111778e

Zajedno sa novim Mi 9 Pro i Mi Mix Alpha telefonima, Xiaomi je zvanično predstavio i najnoviju verziju svog prilagođenog Android interfejsa - MIUI 11. Novi firmware je zasnovan na Android 10 verziji i implementira poboljšani dizajn, kao i nekoliko ključnih poboljšanja funkcija.

Kada su u pitanju vizuelni aspekti, tu su nešto svedenije ikonice, sistemski tamni mod, Mi Lan Pro font za sistem i poboljšana "always-on display" funkcionalnost. Prisutne su i nove animacije, teme, pozadine i poboljšan sistem obaveštenja.

Jedan od većih dodataka u MIUI 11 jeste poboljšano iskustvo zvuka, sa novim dinamičkim i prirodnim zvučnim efektima i alarmima. Xiaomi je najavio i nove Mi Go Travel i Mi Work pakete. Mi Work stiže sa preinstaliranim WPS office aplikacijama i poboljšanim upravljanjem fajlovima.

MIUI 11 javna beta stiže 27. septembra, dok će puna verzija platforme početi da se isporučuje od sredine oktobra.

Faza 1 (sredina oktobra)

Mi 9
Mi 9 Explorer
Mi 9 SE
Mi Mix 3
Mi Mix 2S
Mi 8
Mi 8 Youth
Mi 8 Explorer Edition
Mi 8 In-display Fingerprint Edition
Mi 8 SE
Mi Max 3
Redmi K20 Pro
Redmi K20 Pro Premium Edition
Redmi K20
Redmi Note 7
Redmi Note 7 Pro
Redmi 7

Faza 2 (krajem oktobra)

Mi 9 Pro 5G
Mi CC 9
Mi CC 9 Meitu Custom Edition
Mi CC 9e
Mi MIX 2
Mi Note3
Mi 6
Mi 6X
Redmi 7A
Redmi 6 Pro
Redmi Note 5
Redmi 6A
Redmi 6
Redmi S2

Faza 3 (početak novembra)

Mi Mix
Mi 5s
Mi 5s Plus
Mi 5X
Mi 5C
Mi Note2
Mi Play
Mi Max 2
Redmi Note 8
Redmi Note 8 Pro
Redmi 5 Plus
Redmi 5
Redmi 5A
Redmi 4X
Redmi Note 5A

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:13 pm

Smile Redizajnirana Yahoo aplikacija donosi red u inbox

Način na koji se koristi mejl komunikacija se tokom godina menjao, pa je od komunikacije koja je podrazumevala razmenu poruka „1 na 1“ došao do inboxa koji okuplja sve – od newsletter mejlova, preko kupona za popuste prilikom kupovine, pa sve do spam i poruka koje niko ne čita. Tako je inbox postao neuredan, a Yahoo Mail pokušava da to promeni, i to uz pomoć aplikacije koja je nedavno ponovo oživela.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Yahoo

Naime, aplikacija problemu neurednog inbox-a pristupa preko opcije “Views,” a sa kategorijama Deals, Travel, Subscriptions i Attachments koje mejlove klasifikuju prema temama koje sadrže. Tao opcija podseća na Gmail tabove, samo što Yahoo ide malo dalje, pa više podseća na ugašeni Google Inbox. Tako, na primer, u Subscriptions tabu korisnici mogu da vide mejlove koji su u vezi sa servisima na koje su pretplaćeni, te newsletter-e, a iz aplikacije mogu da se isključe sa bilo koje liste, i to samo preko jednog klika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Yahoo2

Nova Yahoo aplikacija stigla je na iOS i Android 23. septembra.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:35 pm

Smile Facebook počinje sa testiranjem sakrivanja lajkova]Facebook počinje sa testiranjem sakrivanja lajkova

Facebook sa testiranjem sakrivanja lajkova počinje 27. septembra, prvo na području Australije, a broj lajkova će tokom testiranja biti sakriven, pa će se prikazivati samo to da je neki sadržaj lajkovao „određeni prijatelj i ostali.“

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Facebook-2

Testiranjem bi trebalo da se utvrdi da li novi pristup brojanju lajkova utiče na celokupno stanje korisnika, pa ako se pokaže da se bez brojanja lajkova kod korisnika povećava osećaj dovoljnosti funkcija bi trebalo da stigne i u druge delove sveta. Vlasnici će i dalje biti u mogućnosti da kliknu na lajkove, i tako provere kome se sve neki post dopada, ali broj lajkova više neće biti vidljiv u News Feed-u. Eksperti procenjuju da bi sa prestankom brojanja lajkova mogao da se smanji i osećaj anksioznosti i depresije, budući da se sve više mentalnih poteškoća povezuje sa aktivnostima na društvenim mrežama.

Jane Manchun Wong
@wongmjane
Facebook is working to hide like counts, too!https://wongmjane.com/blog/fb-hiding-likes …
Tip @Techmeme


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EDd1Y4BUEAANtCk?format=jpg&name=small
4:30 PM - Sep 2, 2019

Instagram je prvi počeo sa testiranjem ove opcije, prvo na području Kanade, da bi se broj oblasti proširio nakon što su korisnici istakli da im se sakrivanje broja lajkova dopada, i da čini da se bolje osećaju.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 27, 2019 4:39 pm

Smile Google Play upozorenje: Neodobrene naplate nakon probnih perioda za Android aplikacije

Google Play prodavnica suočila se sa još jednim problemom, te je ponovo pogođeno nekoliko Android aplikacija koje imaju po više miliona preuzimanja. Ovoga puta se ipak ne radi o malveru, već o propustu koji developerima omogućava da korisnicima naplaćuju sume koje idu i do 100 i 200 dolara, a nakon što se završi probni period za preuzetu aplikaciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Android-1

Tako su pojedini developeri zloupotrebili grešku u okviru Play Market-a, gde korisnici mogu besplatno da testiraju aplikacije. Oni koji nisu na vreme uklanjali aplikaciju, te o kašnjenju obavestili developera koji stoji iza proizvoda, plaćali su sume koje uopšte nisu zanemarljive, budući da se ne radi o samo nekoliko centi. Utvrđeno je da aplikacije koje zloupotrebljavaju ovaj propust nisu odgovorne i za distribuciju malvera, tako da se maliciozne radnje kreću u samo jednom smeru, te im je cilj da od korisnika iznude novac za aplikacije koje verovatno niko ne bi platio – poput čitača za barkod, digitrona, te jednostavnih foto-filtera.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Android2-1

Ova prevara se ipak nalazi u sivoj zoni, budući da zavisi i od ponašanja korisnika, ali se ističe da visoke nadoknade za aplikacije koje nude bazične funkcije ipak ukazuju na loše namere, te krše prava potrošača.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu