Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 75 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 75 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 09, 2018 6:57 pm

Smile Politički oglasi na Facebook-u biće jasno označeni

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Kako bi smanjio štetu za sopstveni ugled, ali i smanjio mogućnost da se njihova društvena mreža ponovno iskoristi za širenje lažnih vesti i manipulisanje izborima i referendumima, u Facebook-u gotovo svakodnevno najavljuju neke nove promene. Ovoga puta objavili su nova pravila koja će se odnositi na oglase vezane uz političke kampanje, izbore i slične situacije.

U slučajevima kada će neko hteti da plati oglas na Facebook-u koji se tiče postizanja političkih ciljeva, takvi oglasi će morati da budu jasno označeni. Isto tako moraće da bude vrlo jasno istaknuto ko je za njih platio, kako se birači ne bi (namerno ili slučajno) dovodili u zabludu. Prve promene u označavanju političkih reklama korisnici Facebooka počeće, naravno u SAD-u, već tokom ovoga proleća.

Osim u slučajevima političkih oglasa za razne izbore na isti način biće označeni i oglasi koji promovišu pojedine strane na referendumima (poput Brexita ili referenduma o pobačaju u Irskoj) ili promovišu neke slične ideje koje imaju veći uticaj na društvo.

Povećanje transparentnosti i odgovornosti za sadržaje objavljene na Facebook-u zahvatiće i vlasnike stranica (Pages) koje imaju veliki broj pratilaca. Iz kompanije su objavili kako će svi administratori "velikih" stranica (nije objavljen broj pratilaca koji se smatra velikim) morati da potvrde svoj identitet. To bi trebalo da omogućoi da oni koji stranice vode sa lažnih profila više na njima ne mogu objavljivati nikakav sadržaj. Samim time kvalitet i istinitost objava trebale bi da se povećaju.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 09, 2018 7:01 pm

Smile VirusTotal predstavio Droidy, novu Android sandbox tehnologiju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

VirusTotal, Google-ov javno dostupni internet servis za analizu sumnjivih datoteka i URL-ova te detektovanje malvera, predstavio je novu funkciju naziva Droidy. Droidy je simulirano Android okruženje namenjeno analizi ponašanja Android aplikacija te generisanju rezultata analize malvera. Rezultati analize uvelike mogu doprineti u određivanju vrste zlonamernih sadržaja.

VirusTotal naglašava kako je Droidy naslednik njihovog prvog Android sandbox okruženja kojeg su izdali 2013. godine, godinu dana nakon što je Google preuzeo servis.

Droidy bi, za razliku od prethodnika, trebao obuhvatati više informacija o funkcijama zlonamernog sadržaja kao što su:

– Mrežna i SMS komunikacija
– Reflektivni pozivi unutar Jave
– Interakcija sistemskih datoteka
– Korišćenje SQLite baze podataka
– Pokretanje i zaustavljanje servisa
– Promene dozvola
– Aktivnosti registrovanih prijemnika
– Aktivnosti vezane uz šifrovanje

Kako bi pristupili Droidy sandbox izveštaju, korisnici moraju nakon postavljanja uzorka na stranicama servisa VirusTotal odabrati opciju behaviour te u padajućem meniju odabrati Droidy. Sada su omogućene tri opcije za analizu Android zlonamernog sadržaja: VirusTotal Sandbox, VirusTotal Droidy i Tencent HABO.

Takođe, svi detalji Droidy izveštaja dostupni su i u ostalim VirusTotal funkcionalnostima kao što su VirusTotal Intelligence i VirusTotal Graph.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 10, 2018 6:35 pm

Smile YouTube planira ručno biranje sadržaja za Kids aplikaciju

YouTube planira da u bliskoj budućnosti objavi verziju svoje aplikacije YouTube Kids koja nije kontrolisana od strane algoritma, kako bi se izbegao neadekvatan sadržaj za decu, navodi se u izveštaju BuzzFeed News-a. Modifikovana verzija aplikacije će takođe biti ograničena na video zapise iz ručno odabranih kanala koje će tim ljudskih moderatora na YouTube-u odobriti. Google će korisnicima ponuditi dve verzije YouTube Kids aplikacije – u jednoj će se za izbor sadržaja kao i dosad brinuti algoritmi, dok će u drugoj verziji sadržaj birati Google-ovi zaposleni.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Child-1183465_960_720

Odluka, iako tek treba biti zvanično najavljena, dolazi uz dugogodišnju zabrinutost zbog YouTube-ovog algoritma za predloge koji po svojoj prirodi usmerava gledaoce ka sve više ekstremističkom sadržaju. Prošlog meseca, izveštaj Business Insider-a ilustrovao je kako aplikacija YouTube Kids predlaže deci da gledaju video zapise pune dezinformacija i teorija zavere u vezi sa sletanjem na Mesec, da li postoje vanzemaljci, kao i na primer video materijal u kojem se tvrdi da je Zemlja ravna ploča.

Prošle godine YouTube je bio upleten u kontroverzu koji uključuje video sadržaja koji prikazuju junake dečijih TV serija u nasilnim ili zastrašujućim situacijama. Platforma je takođe napadnuta zbog ekstremističkog sadržaja, a uz pomoć oštrije kontrole smirio oglašivače koji svoje proizvode reklamiraju zajedno sa diskutabilnim sadržajem. Pored ovih kontroverzi, YouTube se borio sa kreatorima sadržaja koji stoje iza kanala koji nisu imali najadekvatniji sadržaj, uključujući i teoretičara zavere Alex Jones-a, čiji je kanal ostao bez reklama i influensera Logan Paul-a, koji je ostao na 90-dnevnoj suspenziji jer se oglušio o YouTube-ovu politiku.

YouTube je uložio više napora da pokuša i ukloni neprimeren sadržaj posebno onaj dečiji, uključujući uklanjanje reklama iz miliona videa, neprimerenih komentara, nametanje starosnog ograničenja za označene sadržaje i povećanje broja moderatora koji kontrolišu platformu. Za borbu protiv dezinformacije, YouTube je prošlog meseca objavio da će koristiti Wikipedia-u da bi pomogao u proveri video snimaka osumnjičenih za pokretanje teorije zavere, da bi se Wikipedi-a okrenula i javno objavila da nikada nije bila obaveštena o odluci.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Youtube

Ne znamo kada će se pokrenuti posebna verzija aplikacije YouTube Kids, ali BuzzFeed izveštava da bi opcija namenjena prvenstveno roditeljima za prebacivanje na verziju koju ne proverava algoritam već čovek, mogla da stigne već ovog meseca. U izjavi, portparol YouTube-a nije porekao vesti, ali nije ni eksplicitno potvrdio. “Mi uvek radimo na ažuriranju i poboljšanju YouTube Kids-a, ali ne komentarišemo glasine i špekulacije”, stoji u saopštenju.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 10, 2018 6:43 pm

Smile Facebook će obavestiti sve čiji su podaci završili kod Cambridge Analytice

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Svih 2,2 milijarde ljudi koji imaju otvoren nalog na Facebook-u trebali bi ovih dana da dobiju obaveštenje od te društvene mreže o tome kako se postupa sa njihovim privatnim podacima. Unutar obaveštenja biće o link na stranicu na kojoj se nalaze sve aplikacije koje imaju pristup privatnim podacima – pa će ih korisnici tako moći lako da provere i po potrebi im ukinue pravo pristupa.

Onih 87 miliona korisnika, pak, čiji su podaci neovlašćeno prosleđeni do analitičke kompanije Cambridge Analytica dobiće nešto drugačije i detaljnije "pismo" od Facebook-a. U njemu će biti istaknuto da je ova kompanija, koju su za manipulisanje izborima angažirovali političari iz SAD-a i Velike Britanije, pristupila privatnim podacima kojima inače nije trebala da ima pristup.

Za to su iskorištene "third party" aplikacije poput thisisyourdigitallife, koja je naizgled služila za ispunjavanje zabavnih kvizova ličnosti, a u pozadini je prikupljala podatke ne samo o onima koji su kvizove ispunjavali, već i o njihovim prijateljima. Takvih je najviše bilo u SAD-u, oko 70 miliona, a od evropskih zemalja najviše je ovime bilo pogođeno Ujedinjeno Kraljevstvo s oko milion kompromitovanih korisnika.

Mark Zuckerberg će ove bedelje, u danas i sutra, o celom slučaju svedočiti pred istražnom komisijom u američkom Kongresu, gde će morati da objasni na koji način je došlo do propusta i curenja velike količine podataka u ruke onih kojima nisu bili namenjeni.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 10, 2018 6:45 pm

Smile Chrome Canary donosi jednostavno ubacivanje emojija na macOS računarima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Emoji su vrlo popularni na mobilnim uređajima, a puno manje na desktop računalima i laptopovima gde je njihova upotreba za korisnika puno zahtevnija.

Prema pisanju internet stranice 9to5Google, to bi se ipak moglo promeniti zahvaljujući novoj verziji internet browsera Chrome Canary sa brojčanom oznakom 67.0.3389.3. Canary je verzija Chrome browsera namenjena testiranju novih mogućnosti koje u slučaju uspešnog testiranja ulaze u beta verziju Chrome browsera.

Spomenuta verzija Canary browsera u verziji za macOS računare donosi mogućnost aktivacije menija u kojem je moguće izabrati neki od popularnih emojija. Radi se najverovatnije o svojevrsnom shortcutu na sistemske macOS emojije, s obzirom na to da ista opcija nije dostupna na Windows računarima i nije poznato hoće li ikad biti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 11, 2018 6:35 pm

Smile Telekom Austrija planira ulaganja u regionu

Generalni direktor kompanije Telekom Austrija, Alehandro Plater izjavio je da ta kompanija mora više da investira u zemlje nekadašnje SFRJ. “Istok nam je u DNK. Moramo više investirati u Srbiju, Hrvatsku i ostale zemlje bivše Jugoslavije”, izjavio je Plater, navodeći da Telekom Austrija na raspolaganju ima milijardu evra da uloži u akvizicije van granica matične države.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 31_A1_haber

“Verujem da je međunarodna ekspanzija najbolji način da se stvore radna mesta u Austriji”, rekao je direktor kompanije koja pripada meksičkoj mobilnoj telekomunikacionoj kompaniji America movil, milijardera Carlosa Slima. “Austrija je malo tržište i kompanija ne može da dostigne neophodnu veličinu da bi bila konkurentna ovde. Mi se takmičimo sa dve velike kompanije i najbolji način da se zaštite kvalitetni poslovi u Austriji je širenje u inostranstvu, u suprotnom će biti sve manja”, rekao je on.

Telekom Austrija u Nemačkoj se organski razvija, a ostala tržišta na kojima je prisutan biće konsolidovana kroz akvizicije, rekao je. “Svake godine smo kupovali kompanije u vrednosti od 100 do 200 miliona evra kako bi dopunili našu imovinu u zemljama poput Hrvatske, Belorusije, Bugarske i Makedonije. Sledeći korak je proširenje na nove zemlje na Istoku. Potrebno je više investicija u Srbiju, Hrvatsku i druge zemlje bivše Jugoslavije”, kaže Plater. “Ako bi postojala prilika za kupovinu, za to bi se lako moglo prikupiti milijardu evra, bez povećanja kapitala. Međutim, trenutno ne postoji odluka o kupovini ove vrste. Privatizacija državnog Telekoma Srbija ili Telekoma Slovenije pokušana je nekoliko puta, ali prodaja na kraju nije uspela zbog cene. Očekivanja u pogledu cene prodavca uvek su bila bazirana na rejtingu od pre pet godina, ali ove cene više nisu ostvarive”, rekao je Plater.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Telekom-srbija-10-n1

Telekom Austrija bio je jedini ponuđač na prvom tenderu za prodaju 51 odsto Telekoma Srbija 2011. godine, a nudili su 1,1 milijardu evra. Prema tadašnjim procenama, vrednost Telekoma Srbije bila je oko 2,3 milijarde evra. I drugi pokušaj prodaje Telekoma Srbije u decembru 2015. godine završen je neuspešno, jer ni najveća ponuđena cena za 58 odsto kapitala te kompanije nije zadovoljila Vladu Srbije. Na tender je stiglo šest obavezujućih ponuda, uglavnom investicionih fondova. Ovoga puta nije saopšteno koliko je iznosila najbolja cena, ali je rečeno da bi, da je bila za 100 do 200 miliona veća, Telekom verovatno bio prodat.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 11, 2018 6:39 pm

Smile File Manager iz 90-tih se vraća na Windows 10

Microsoft je omogućio programski kod popularnog File Managera iz 90-ih godina prošlog veka potpuno besplatnim za korišćenje za sve zainteresovane. Postavljen je u njegovoj izvornoj varijanti u sklopu open source licence na GitHub odakle ga možete preuzeti. Da stvar bude bolja, odande se može preuzeti i verzija koja funkcioniše kao izvorna x86 ili x64 desktop aplikacija – što znači da File Manager sa daškom devedesetih, uz manje izmene, možete pokrenuti i u najnovijem 64-bitnom Windows 10.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 File-manager-iz-windowsa-30-dostupan-i-u-windowsima-10_oXDsHL

File Manager, Microsoft-ov alat za upravljanje datotekama i mapama, prvi je puta pušten 1990. godine u sklopu Windows 3.0. Život je nastavio u Windows NT 4.0, ME, pa čak i unutar Windows 95 – međutim u to vreme već ga je u upotrebi kod širokog auditorijuma zamenio mnogo popularniji i danas aktivni Windows Explorer.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 File-manager-iz-windowsa-30-dostupan-i-u-windowsima-10_44Zvan

Popularni File Manager bio je Microsoft-ovo prvo rešenje za upravljanje datotekama koje je prigrlilo grafički korisnički interfejs, prikaz strukture mapa kroz „grananje“ na levoj strani ekrana, te uz prilagodljivi prikaz sadržaja odabrane mape u desnom prozoru. File Manager je mnogima koji su tada koristili računare bio prvi susret sa upravljanjem datoteka na vizualni način, nakon „mračnog razdoblja“ preklapanja po mapama i datotekama kroz komandne linije DOS-a.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 11, 2018 6:46 pm

Smile Budućnost logovanja bez lozinki

Kako je najavljeno 10. aprila, internet pretraživači bi uskoro mogli da omoguće drugačiji način za logovanje, a preko novog standarda WebAuthn, koja se našla u najnovijoj verziji Firefox-a, pa bi trebalo da se pojavi i u okviru novih verzija Chrome-a i Edge-a u nekoliko narednih meseci.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Key2

Naime, WebAuthn čeka na W3C odobrenje već skoro dve godine, a ovo je prva najava koja potvrđuje da bi ova podrška za pretraživače i druge servise uskoro mogla da postane dostupna svima. Tako bi korisnike trebalo da udalji od korišćenja lozinki, te ih usmeri prema sigurnijim login metodama, koje bi uključivale biometrijske parametre i USB tokene. Opcija se već koristi na platformama kao što su Google i Facebook, gde korisnici, pored tradicionalnog načina logovanja na svoje profile, mogu da koriste i Yubikey token koji je kreiran prema FIDO standardu.

WebAuthn bi trebalo da ovu funkciju učini pristupačnijom za manje servise, gde bi mogli da se koriste kao drugi faktor za autentifikaciju, a sve dok u potpunosti ne zamene lozinke. Budući da se ova opcija nudi kao open-source kod, developerima će u budućnosti biti lakše da implementiraju ovakav način logovanja, te da globalnu mrežu polako oslobode lozinki. Prethodno je rad na podršci za tokene uz pomoć kojih bi korisnici mogli da se loguju uključivao samo velike kompanije, koje su kreirale posebne drajvere, a sa WebAuthn bi ta opcija trebalo da postane dostupnija, budući da podrazumeva tokene koji bi bili dostupni svima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Key

Sve ovo je moguće zahvaljujući tome što se FIDO standard zasniva na “dokazu nultog znanja” (zero-knowledge proof), koji u kriptografiji predstavlja metodu zahvaljujući kojoj jedna strana može da dokaže drugoj da zna neku vrednost X, a da ne pruža dodatne informacije, sem činjenice da joj je poznata pomenuta vrednost X. Budući da u okviru te metode ne postoji niz slova i brojeva, koji nazivamo i lozinkom, već se nalogu pristupa samo preko „dokaza nultog znanja,“ konvencionalni phishing, te drugi napadi, biće praktično nemogući. Ovakav način logovanja je još uvek redak, čak i na servisima na kojima je dostupan, ali je sigurno da pruža pouzdan način za osiguravanje privatnih i poslovnih naloga.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 11, 2018 6:49 pm

Smile Kaspersky Security Network – bezbednost na prvom mestu

https://pcpress.rs/kaspersky-security-network-bezbednost-na-prvom-mestu/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 11, 2018 6:50 pm

Smile Inovacije koje čine život lakšim

https://pcpress.rs/inovacije-koje-cine-zivot-laksim/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 12, 2018 6:34 pm

Smile Instagram dobija novu Focus opciju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Korisnici Instagram-a koji u džepovima nose neki od odabranih iOS i Android uređaja će ovih dana na raspolaganje dobiti jednu novu i prilično zanimljivu opciju.

Naime, Instagram je objavio kako će vlasnicima iPhone 6S i novijih Apple-ovih telefona, odnosno vlasnicima "odabranih Android uređaja", uskoro ponuditi opciju Focus, koja imitira Portrait funkciju sa Google-ovih Pixel telefona i Plus modela iPhone-a 7 i 8.

Focus će vam tako omogućiti da automatski izoštrite lica osoba koje se fotografišu, te da usput zamutite pozadinu fotografije.

Pored toga, iOS verzija dobija i mogućnost da tagujete prijatelje u posebnim stickerima koje je moguće dodati u Instagram Stories, koja će korisnicima aplikacije zajedno sa opcijom Focus postati dostupna u toku sledećih nekoliko dana.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 12, 2018 6:36 pm

Smile Novi iOS doneo probleme vlasnicima iPhone-a 8

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 13

Apple se nikako ne može rešiti raznih softverskih bugova i propusta u najnovijoj verziji iOS operativnog sistema. Nakon najnovije nadogradnje (iOS 11.3) vlasnici iPhone-a 8 koji imaju zamenske ekrane otkrili su da su im telefoni prestali da reaguju.

Nadogradnju su objavili krajem marta, a korisnici koji su ranije telefone popravljali zamenskim staklima otkrili su da im touchscreen više ne reaguje, prenosi Guardian.

Glavne novosti u ovoj nadogradnji su trebale da budu informacije o radu baterije i mogućnost da se isključi problematično usporavanje telefona koje je bilo povezano sa ranijim skandalom kad je otkriveno da je Apple namerno ograničavao performanse. Međutim, novi iOS doneo je i nove probleme. Korisnicima ekran radi, ali ne reaguje na dodir, uređaji su praktično beskorisni.

- Korisnici su besni i čini se kao da Apple namerno radi ovo kako bi sprečili popravke sa zamenskim delovima - rekao je za Motherboard Aakshay Kripalani iz servisa InjuredGadgets. Jedino rešenje je ponovna zamena ekrana i to onim originalnim i puno skupljim.

Inače, slična stvar se dogodila i prošle godine sa iPhone-om 7. Tada je Apple objavio nadogradnju koja je omogućila da telefoni opet prorade, a ceo je problem bio povezan sa zamenom Home tipke.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Animated%2BGIF-source
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 12, 2018 6:41 pm

Smile Microsoft odložio sledeće veliko ažuriranje za Windows 10

Microsoft je, kako je nedavno objavljeno, odložio sledeće veliko ažuriranje za Windows 10, a pošto je u okviru novog upgrade-a otkrivena greška.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Windows102

Greška je izgleda dovoljno velika da odloži sledeću verziju Windows-a 10, koja je trebalo da se pojavi 10 aprila. Kompanija će nastaviti sa procedurom za lansiranje Spring Creators Update-a (verzija 1803) čim greška bude ispravljena, što će se, prema nezvaničnim najavama, dogoditi tek za nekoliko nedelja.

Windows 10 Spring Creators Update donosi niz novih opcija, te poboljšanja, a od bolje HDR podrške, preko audio podešavanja za svaku aplikaciju, do poboljšanih kontrola za Microsoft Game, te mnoge druge. Jedno od značajnijih poboljšanja je i ono koje se odnosi na skraćivanje vremena koje je potrebno za ažuriranje nekog uređaja (reduced system downtime), a koje će značajno ublažiti proces instalacije upgrade-ova, koji obično smeta korisnicima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Windows10-1

Problem su verovatno otkrili Windows 10 insajderi, koji obično dobijaju rani pristup svakoj novoj verziji, a kako bi je proverili pre nego što stigne do korisnika.

Izvor: Oveclock3d
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://overclock3d.net/news/software/microsoft_delays_the_release_of_windows_10_s_spring_creators_update/1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 12, 2018 6:47 pm

Smile Istorija buđenja za posao

Od 1800, pa sve do kraja šezdesetih godina prošlog veka, oni koji su radili u fabrikama nisu imali mnogo izbora, pa su se, da bi na vreme stigli na posao, oslanjali na „ljudske budilnike.“

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Budjenje

Pre svakojakih gadgeta, pre običnih budilnika, radnike u Velikoj Britaniji i Irskoj budili su oni kojima je to bio posao, a zvali su ih “knocker-uppers.” Tako je buđenje drugih bio plaćen posao, a „ljudski budilnici“ su svoje klijente razbuđivali tako što su im bambusovim štapom kucali na prozor. Oko 1800. godine ljudi su tek bili počeli da rade u fabrikama, te su morali da ustaju rano da bi na vreme stigli na svoje radno mesto. Većina takvih radnika je za svoje poslove dobijala minimalne novčane nadoknade, satovi su u to vreme bili skupi, pa nije bilo načina da se probude na vreme. I tu su na scenu stupali „ljudski budilnici,“ koji su u velikim industrijskim gradovima, u kojima su već postojale višespratnice, koristili štapove kako bi dosegli prozore klijenata. Štapovi su na jednom kraju imali kuke ili omče, što ih je činilo prilično efektnim, budući da je njima moglo i da se grebe po staklu, što se pokazalo kao najefektniji način za buđenje. Neki drugi „budilnici“ dovijali su se na druge načine, pa su usnule radnike budili tako što bi na prozore bacali zrna graška, budući da vikanje nije bilo dozvoljeno kako se ne bi uznemirile komšije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Budjenje2

Jedno od najvažnijih pitanja je: ko je budio one čiji je posao bio da bude druge? Istoričari pretpostavljaju da su jednostavno imali drugačiji ritam, i da su spavali tokom radnog vremena onih za čije su buđenje bili zaduženi.



Izvor: Vubble
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.vubblepop.com/video/how-waking-people-up-used-to-be-the-knocker-uppers-job
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 12, 2018 6:50 pm

Smile Oštećen podvodni kabl ostavio deo Afrike bez Interneta

Pre desetak dana, 30. marta, došlo je do prekida rada jednog podvodnog komunikacijskog kabla koji spaja zemlje Zapadne Afrike sa ostatkom sveta, prema izveštajima. Nedaleko od obale Mauritanije došlo je do pucanja internet kabla u vlasništvu kompanije African Coast to Europe (ACE), inače delom grupacije Oracle.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Screenshot-101

Nakon toga stanovnici šest zemalja koje uveliko zavise o ovom načinu povezivanja na Internet ostale su, delom ili u potpunosti, bez pristupa svetskoj mreži. Sijera Leone, Mauritanija, Liberija, Gvineja Bisau, Gvineja i Gambija imale su problema prilikom povezivanja na Internet tokom celog vikenda pretprošle nedelje. Najviše je bila pogođena Mauritanija koja je ostala „offline“ gotovo cela dva dana, dok su manji problemi u pristupu Internetu zabeleženi i u još nekoliko susednih zemalja, osim spomenutih.

Za sada nije poznato šta je uzrokovalo pucanje kabla, a problemi u komunikacijskoj mreži otklonjeni su 1. aprila. Reč je bilo o kablu koji je dug više od 17.000 kilometara, a koji spaja zemlje Zapadne Afrike s Portugalom i Francuskom na severu, te se proteže čak do Južnoafričke Republike. Potencijalni kapacitet prenosa podataka mu je 5,12 Tbps, njegovim radom upravlja konzorcijum od 19 telekom operatora, a u rad je pušten u decembru 2012. godine.

https://twitter.com/jlvuillemin/status/983648865650905088/photo/1

To je problem koji projekti poput Alphabet-ovog balona i Facebook-ovih solarnih dronova pokušavaju da reše, bar u teoriji. Ali u praktičnom smislu, sve što je stvarno potrebno je više kablova i tačaka za povezivanje – kao što ima Nigerije ali Mauritanija ne. I posle višegodišnjeg razvoja kompleksnih tehnologija kao što je šlanje raketa na mesec, i dalje nemamo puno opcija u ovakvim banalnim situacijama kada se kabl pokida.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 6:41 pm

Smile Gmail dobija nov dizajn

Google radi na redizajnu veb verzije Gmail servisa, a G Suite korisnici su prvi saznali za ovo. Zvanična objava ovog redizajna još uvek nije stigla, a primetan je u Early Adopter Programu za regularni Gmail i G Suite.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 6133587103_93b8e75a12_b

E-mail, koji je poslat korisnicima dve platforme, sugeriše novi izgled za Gmail, kao i lakši pristup G Suite aplikacijama direktno iz Gmail-a. Korisnici će takođe moći da iskoriste prednosti Smart Reply funkcije na veb-u, a ne samo na mobilnim uređajima, kao i da izaberu kada se će poruke pokazivati u inbox-u (snooze). Google predstavlja i izvornu offline podršku za Gmail, a kada ova funkcija zaživi kompanija planira da ugasi Gmail Offline Chrome aplikaciju.

Očekuje se da će u dolazećim nedeljama biti više informacija o novim funkcijama, kao i o ukupnom Gmail redizajnu. U međuvremenu, oni koji mrze promene treba da se pripreme za novi izgled Gmail-a na vebu, jer je portparol Google-a potvrdio: „Radimo na nekim većim ažuriranjima Gmail-a, koji su još uvek u fazi nacrta“.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 6:45 pm

Smile Veštačka inteligencija menja oftalmologa

Američka administracija za kontrolu hrane i lekova je po prvi put odobrila neki uređaj koji uz pomoć veštačke inteligencije može da dijagnostikuje neku bolest, te ne zahteva tumačenje rezultata od strane specijaliste.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Ai

Naime, softverski program IDx-DR može da utvrdi bolest oka, a preko fotografije mrežnjače. Sistem funkcioniše tako što lekar prvobitno na uređaj otpremi fotografiju mrežnjače oka koja je napravljena specijalnom kamerom, te softver prvo procenjuje kvalitet fotografije, budući da su mu za dijagnozu potrebni snimci visoke rezolucije, pa potom analizira fotografiju, a da bi utvrdio da li pacijent ima dijabetesnu retinopatiju, bolest usled koje prevelika količina šećera u krvi oštećuje krvne sudove u zadnjem delu oka. Ovo oboljenje predstavlja jednu od najčešćih komplikacija kod onih koji boluju od dijabetesa, ali je na globalnom nivou i dalje retko.

Tokom kliničkog testiranja IDx-DR je na uzorku od 900 fotografija uspostavio tačnu dijagnozu u 87% slučajeva, a softver je jedinstven zbog toga što ne zahteva konsultacije sa specijalistom, te, kako navode kreatori, samostalno uspostavlja dijagnozu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Ai2

Tako je ovo još jedan korak ka tehnologiji koja bi u budućnosti mogla da samostalno uspostavlja dijagnoze, a deo tog trenda je i DeepMind AI kompanije Google koji se trenira tako da može da detektuje bolesti oka.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 6:49 pm

Smile Rusija blokirala aplikaciju Telegram

Ruski regulator tržišta telekomunikacija, Roskomnadzor, zatražio je od suda u toj zemlji da naredi blokiranje mobilne aplikacije Telegram koja svojim korisnicima omogućava enkripcijom zaštićenu privatnu komunikaciju. Kao razlog za ovaj zahtev navodi se činjenica da Telegram ne želi s ruskim vlastima i tajnim službama da podeli enkripcijske ključeve, to jest otvori im „zadnja vrata“ za nadgledanje komunikacije koja se odvija unutar ove aplikacije. Sud u Moskvi danas je reagovao na zahtev Roskomnadzora i nakon samo 20 minuta „suđenja“ doneo odluku kojom se Telegram u Rusiji mora blokirati – a odluka stupa na snagu odmah.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Telegram

Telegram je poznat po svom sistemu zaštite u kojem se enkripcijski ključevi stalno menjaju, i kao takav smatra se jednim od najsigurnijih rešenja za one koji ne žele da budu prisluškivani. Međutim, istovremeno Telegramom i sličnim aplikacijama koriste se i teroristi za širenje svoje propagande i koordinaciju ilegalnih aktivnosti – što itekako smeta onima koji bi želeli da nadgledaju komunikaciju koju požele.

Osim Telegrama sličnim načinom end-to-end enkripcije mogu se pohvaliti i WhatsApp, Signal, Viber, i ostali popularni servisi za razmenu poruka i multimedijalnog sadržaja – a svi su oni, navodno, na meti ruskih vlasti. Telegram je izabran kao jedan od manjih kako bi se njegovim blokiranjem „poslala poruka“ većim kompanijama koje ne žele da sarađuju sa ruskim obaveštajcima.

Izvor: Fortune
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://fortune.com/2018/04/13/russia-telegram-blocked/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 6:55 pm

Smile Pet stvari koje omogućavaju e-mail bezbednost

Uz sofisticiranije pretnje, raznovrstan digitalni sadržaj, malvertising i krađe identiteta, održavanje korporativne bezbednosti sve je veći izazov. Ni sistemi velikih kompanija nisu imuni na napade – među žrtvama sajberkriminala nalaze se i državne institucije, banke i tehnološke korporacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 CT-Cisco-NEW

Činjenica da društvene mreže omogućavaju hakerima da prikupe informacije o žrtvama i izvedu ciljane napade otežava posao bezbednosnim stručnjacima. Jedno je sigurno: vaš sistem može da bude kompromitovan u svakom trenutku.

Uzroci i posledice

Kompanije često nisu ni svesne koliko je širok opseg pretnji koje bezbednosna rešenja treba da pokriju. Više nije dovoljno da se zaštitite od spama i zlonamernih e-mail priloga – današnji sajberkriminalci koriste daleko naprednije tehnike za upade i krađu podataka. Kako se osigurati protiv ovakvih napada? Za početak, potrebni su adekvatni odbrambeni mehanizmi. Tradicionalna rešenja i platforme za upravljanje bezbednošću stvaraju „rupe” koje hakeri mogu da detektuju i zloupotrebe. Zbog toga je za firme važno da izaberu rešenje koje ne ostavlja prostor napadačima. U nastavku pročitajte pet glavnih kriterijuma koja rešenja treba da ispune.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Cyber-kriminal

Zaštita pre, u toku i nakon napada

Rešenja za e-mail bezbednost treba da obezbede stalno nadgledanje i analizu računarske mreže. Na taj način kompanije mogu na vreme da reaguju na pretnje i zaštite korisnike u svim fazama napada. U slučaju kompromitovanja, IT timovi moći će da procene opseg štete i obezbede adekvatnu reakciju kako bi se sistem što pre vratio u normalu.

Uvek korak ispred pretnji

Više nije dovoljno da idete u korak s napadačima – morate da budete korak ispred. Jedna od neophodnih protivmera jesu rešenja koja blokiraju malver sa sumnjivih, ali i legitimnih sajtova, pre nego što nanese štetu korisnicima. Rešenje treba da bude intuitivno, tj. da korisnisima omogući pristup potrebnim sajtovima, a u isto vreme spreči pristupanje zabranjenim sadržajima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Hacking-Cyber-Security-Internet-Security-2851201

Odbrana od svih vrsta spama i virusa

E-mail pretnje stalno dolaze u novom obliku. Jedna od novijih je takozvani snowshoe spam. Napadači koji šalju ovu vrstu pretnje konstantno menjaju poruke u telu mejla, linkove i IP adrese s kojih spam stiže. Uz rešenja koja pružaju višeslojnu antispam zaštitu i automatski integrišu različite bezebednosne funkcionalnosti, moguće je detektovati i preko 99 odsto ovakvih napada.

Sprečavanje curenja podataka

Za kompanije je važna mogućnost da detektuju, blokiraju i kontrolišu rizike koji prete odlaznom e-mail saobraćaju. Rešenja koja im u tome pomažu dolaze sa data loss prevention funkcionalnostima, kao i mogućnostima enkripcije i detekcije spama u outbound mejlovima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Cyber

Sveobuhvatna zaštita

Da bi sprečile gubitak i krađu podataka, organizacije moraju u svakom trenutku da znaju koji korisnici pokušavaju da pristupe mreži, s koje lokacije i kog uređaja. Za to im je potrebno fleksibilno e-mail rešenje koje obuhvata fizičke uređaje, virtuelne aplikacije, cloud i hibridna okruženja.

Rešenja koja „staju na crtu” modernim pretnjama

Kao odgovor na ove zahteve, kompanija Comtrade System Integration u ponudi ima Cisco rešenja za e-mail bezbednost. To su vodeći proizvodi na tržištu, razvijeni u skladu sa industrijskim standardima za detekciju i odbranu od e-mail pretnji. Pored implementacije rešenja, Comtrade SI konsultanti pomažu organizacijama da kreiraju bezbednosnu strategiju i primene mehanizme zaštite u skladu sa svojim IT i poslovnim potrebama.

Mile Jelić, Business Development Manager – Security Expert
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 7:05 pm

Smile Uskoro ćete moći da skinete sve što ste objavili na Instagram-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Po uzoru na Facebook, na Instagramu ćete uskoro takođe imati više kontrole nad svojim podacima i moći ćete skinuti kopiju svih svojih fotografija i poruka koje ste podelili unutar ove aplikacije.

To su potvrdili za TechCrunch, ali nisu otkrili kad bi ova opcija trebala da stigne u aplikaciju. U svakom slučaju najverovatnije će to biti pre 25. maja, kad na snagu stupa GDPR, odnosno Opšta uredba o privatnosti podataka EU. Naime, prema Uredbi kompanije moraju korisnicima omogućiti preuzimanje kopije svojih podataka.

Ovo će biti korisno za one koji možda žele da ugase svoj profil ili pak otići na neku drugu društvenu mrežu - iako se tu nameće pitanje ko je dovoljno jak rival Instagram-u na koji bi se bilo interesantno prebaciti.

Još se čeka i potvrda šta će tačno uključivati ovo skidanje podataka, jer na Instagram-u možemo deliti fotografije, videa, priče, poruke te hoće li nam se fotografije skinuti u punom kvalitetu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 13, 2018 7:10 pm

Smile Švedska planira da puteve pretvori u punjače za električna vozila

Vlasnici električnih vozila u Švedskoj sada će moći da pune svoje automobile i tokom vožnje, ali za sada samo duž dva kilometra na jednoj od saobraćajnica u ovoj zemlji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Ev

Naime, dva kilometra puta izvan Stokholma obogaćeno je električnim šinama, a planira se da se ova tehnologija primeni i u okviru drugih saobraćajnica u ovoj zemlji. Punjenje će funkcionisati tako što će se automobil posebnom ručkom povezivati na šine, kako bi se napunio. Neki tehnologiju upoređuju sa igračkama-automobilima koji se kreću po šinama, te se tako pune, dok drugi kažu da ručka za povezivanja više liči na gramofonsku iglu. Ručka se automatski diskonektuje čim automobil skrene sa šina, a da ne bi došlo do oštećenja, a ovaj način punjenja može da se primenjuje samo na vozila koja su u pokretu. Sistem može i da izračuna količinu energije koja je utrošena na punjenje nekog automobila, te da na osnovu toga vlasniku isporuči račun.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Ev2

Procenjuje se da će instaliranje ovih šina koštati oko milion evra po kilometru, što je, na primer, pedeset puta jeftinije od izgradnje nove tramvajske linije.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 14, 2018 6:50 pm

Smile Apple Music na 40 miliona pretplatnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

U oktobru prošle godine preneli smo informaciju kako je Apple-ov servis za streamovanje muzike Apple Music dostigao brojku od 30 miliona pretplatnika.

Šest meseci kasnije stiže vest kako Apple Music sada ima 10 miliona više pretplatnika u ukupno 155 zemalja u svetu.

Informaciju da Apple Music sada ima preko 40 miliona pretplatnika objavio je vodeći čovek Apple Music-a, Oliver Schusser, koji je do sada bio zadužen za App Store, iTunes, filmski i serski sadržaj te podcaste, a sada će voditi Apple Music i International Content odeljenje direktno iz Cupertina (do sada je bio smešten u Evropi).

Što se tiče poređenja sa konkurencijom, 40 miliona pretplatnika na Apple Music je brojka koja još uvek zaostaje za ubedljivo vodećim Spotify-jem koji ima 70 miliona pretplatnika i još dodatnih 90 miliona korisnika na uslugu popraćenu reklamama (Apple Music ima samo pretplatničku uslugu, ali probni period trenutno upotrebljava 8 miliona korisnika).

Apple Music je s druge strane u prednosti što se tiče broja ponuđenih muzike, ima katalog od oko 40 miliona pesama, dok Spotify nudi oko 30 miliona pesama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 14, 2018 6:52 pm

Smile Google pregovara o kupovini dela poslovanja kompanije Nokia

Američki tehnološki gigant Google pregovara sa finskom kompanijom Nokia o kupovini njenog poslovanja sa širokopojasnim Internetom u avionima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Google-1

Kako izveštava Bloomberg, pozivajući se na obaveštene izvore, tehnologija kompanije Nokia mogla bi pomoći Google-u da ponudi bržu alternativu postojećem bežičnom Internetu u avionima, navodi se u izveštaju.

Pregovori su u poodmakloj fazi i dve strane mogle bi uskoro postići dogovor. Konačna odluka, ipak, nije doneta i kompanije još mogu odustati od sporazuma, naglašava Bloomberg. U Google-u nisu hteli odmah da odgovore na pitanja novinara Reuters-a u vezi sa ovom informacijom, a ni predstavnik kompanije Nokia nije želeo da da komentar.

Izvor: Bloomberg
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-04-10/google-is-said-in-talks-to-buy-nokia-s-airborne-broadband-system
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 14, 2018 6:54 pm

Smile Podaci za PowerBI Desktop

https://pcpress.rs/podaci-za-powerbi-desktop/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 14, 2018 6:59 pm

Smile Start meni u stilu „sedmice“

Ako niste ljubitelj Start menija s njegovim Live Tiles pločicama koje su rasprostrte širom vašeg ekrana, postoji način da se vratite na Start meni koji je sličan onom koji smo imali u operativnom sistemu Windows 7. Prvi korak je otvaranje Start menija i isključivanje pločica desnim klikom na svaki Live Tile i izbor opcije Unpin from Start. Nažalost, ne postoji opcija za centralizovano uklanjanje Live Tiles‑a odjednom. Kada se sve ukloni, izađite iz Start menija i prebacite se u Windows Settings / Personalization / Start i uverite se da je Show app list in Start menuB uključen. Sada kada otvorite meni Start, videćete minimalistički klasičan prikaz.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Windows-Bajtovi-253-01

Kao dodatak, ako se vratite na Windows Settings / Personalization / Start i kliknete na Choose which folders appear on Start, možete postaviti nove prečice na levoj strani novog Microsoft Windows 7 Start menija za brzi pristup sistemskim i korisničkim direktorijumima, kao što su Documents, Music, Videos i Pictures. Za autentični ugođaj, postoji prečica za File Explorer, pa možete i nju da uključite.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu