Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:28 pm

Smile Symantec: Izveštaj o bezbednosnim pretnjama na Internetu

Kompanija Symantec je uspostavila najsveobuhvatniji izvor podataka na svetu o pretnjama na Internetu pomoću mreže Symantec Global Intelligence Network, koja je sačinjena od više od 63,8 miliona senzora napada i koja beleži hiljade događaja u sekundi

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Istr-1024x585

Ova mreža nadgleda aktivnost pretnji u preko 157 zemalja i teritorija koristeći kombinaciju Symantec proizvoda i usluga kao što su Symantec DeepSight Intelligence, Symantec Managed Security Services, Norton korisnički proizvodi i drugi izvori podataka trećih strana.

Symantec je otkrio više od 430 miliona novih jedinstvenih primera malvera u 2015. godini, do 36% više nego prethodne godine. Ono što je mozda najzanimljivije je to što nas ti brojevi više ne iznenađuju. Kako je stvaran i virtuelni život sve teže razdvojiti, sajber-kriminal je postao deo našeg svakodnevnog života.

Napadi na kompanije i zemlje toliko često se nalaze na naslovnim stranama da smo oguglali na broj i porast sajber-napada.

Većina izveštaja o napadima samo zagrebe površinu toga što napad jeste, dok sveobuhvatnost Symantec podataka omogućava da Izveštaj o bezbednosnim pretnjama na Internetu (ISTR) ispita različite činjenice, uključujući ciljane napade, pretnje za pametne telefone, prevare na društvenim mrežama i slabe tačke Interneta Stvari (IoT), kao i taktike, motivaciju i ponašanje napadača.

Izveštaj možete pogledati ovde.
https://www.symantec.com/security-center/threat-report
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:35 pm

Smile Održan SAP Hybris Day

U utorak, 10. maja 2016. godine kompanija SAP je u Beogradu organizovala SAP Hybris Day

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1.-SAP-Hybris-Day-u-StartIt-centru-1024x683

Poslovanje se kroz vreme korenito menjalo i transformisalo. Tako se iz industrijske ekonomije, u kojoj je suština bila da se na zahteve korisnika odgovori razvojem novih proizvoda, prešlo u potrošačku, gde su se kompanije trudile da povećaju želju korisnika za svojim proizvodima kroz reklame. Sada ulazimo u digitalnu ekonomiju u kojoj kompanije moraju da se angažuju oko sve zahtevnijih korisnika kako bi ostvarile poslovni uspeh. To je i razlog zašto je SAP obavio akviziciju kompanije Hybris i sada omogućava svojim korisnicima da na platformi SAP Hybris (integrisana front-office platforma u čijoj osnovi je SAP HANA), rade u realnom vremenu u nekoliko modula Hybris namenjenih prodaji, marketingu, trgovini i uslugama.

Govoreći o karakteristikama i prednostima rešenja SAP Hybris, Ivan Grujović, Senior Sales Executive, SAP Hybris South East Europe osvrnuo se na istraživanja koja pokazuju potrebu korišćenja integrisane front-office platforme. Naime, bilo je potrebno 75 godina da 50 miliona ljudi počne da koristi telefon, 38 godina da isti broj koristi radio, 13 godina za televiziju, a danas je potrebno samo 35 dana da nova video-igra stigne do brojke od 50 miliona korisnika. Koliko je teško kompanijama da na pravi način priđu svojim korisnicima, jasno se vidi iz podataka da čak 99,76% oglasa na webu niko nikada ne pogleda, da se 57% procesa kupovine završi pre nego što korisnik ostvari prvi kontakt sa prodajnim timom neke kompanije, a čak 60% kupaca odustane od kupovine zato što nisu zadovoljni uslugama kompanije od koje kupuju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 2.-Prakti%C4%8Dna-demonstracija-SAP-Hybris-re%C5%A1enja-1024x683

Danas su se navike korisnika dramatično promenile. Oni više ne čekaju da im kompanije kroz svoje marketinške i prodajne kanale ponude nove proizvode ili usluge, već sami istražuju i tačno znaju šta žele i pre nego što se neki proizvod ili usluga pojave na tržištu. Tako 80% korisnika svoju povezanost sa brendom počinju online istraživanjem. Mobilne telefone tokom posete prodavnici koristi 33% korisnika kako bi potražili dodatne informacije o proizvodima, a 20% njih odgleda neki video o proizvodu ili usluzi. Pet puta je veća verovatnoća da će korisnici kupiti u prodavnici proizvod o kome su već imali saznanja i o kome su napravili online istraživanje. Iz ovoga je jasno da svaka kompanija mora da ima mnogo informacija o svakom svom korisniku, kako bi mu na pravi način i u pravom trenutku približila svoje proizvode.

Danas kompanije moraju u realnom vremenu da isporučuju korisnicima tačno ono što oni žele i što im treba. To se postiže tako što se navike svakog korisnika prate. Hybris je alat koji analizira šta je korisnik radio i šta trenutno radi u bilo kom vidu komunikacije sa kompanijom, kako bi mogao da predvidi šta je to što bi korisnik želeo u budućnosti.

Platforma za trgovinu je omnikanalna, što znači da integriše sve digitalne i fizičke tačke dodira sa klijentom unutar jedne platforme. Samim tim, komunikacija potrošača sa kompanijama izuzetno je kompleksna i odvija se na brojne načine: na sajtu, putem mobilnih uređaja, korisničkog servisa, društvenih mreža ili na prodajnom mestu. Hybris pomaže kompanijama da unaprede poslovne rezultate usvajanjem dodatnih prodajnih kanala i pružanjem doslednog korisničkog iskustva u svim kanalima, kao i korišćenjem alata neophodnih za povećanje prihoda i efikasnosti. Hybris omogućava da poslovna politika postane potpuno okrenuta ka klijentu, jer je klijent taj koji preuzima kontrolu nad poslovnim odnosom. Korisnici rešenja SAP Hybris mogu da biraju i segmentiraju proizvode ili oglasne kampanje prema ciljnim grupama, kao i alate koji će se tom prilikom koristiti. Prava snaga ove platforme leži u njenoj prilagodljivosti svakom korisniku i njegovim potrebama.

Primer iz prakse predstavili su gosti iz Agrokora sa svojim online tržnim centrom. Abrakadabra je jedina e-commerce platforma u regiji koja podržava čak četiri poslovna modela: CrossDock, Marketplace, Deposit i Dropshipment.

Izvor: SAP
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:38 pm

Smile Osma Međunarodna Konferencija o bezbednosti informacija (BISEC’2016)

Metropolitan univerzitet u Beogradu najavljuje Osmu Međunarodnu konferenciju o bezbednosti informacija (BISEC’2016), koja će se održati 15. oktobra.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Metropolitan

Konferencija je prvi put organizovana 2009. godine, kao nacionalna konferencija. Ove akademske godine, podignuta je na viši nivo, jer je organizuju Metropolitan univerzitet i Matematički institut Srpske akademije nauka i umetnosti.

Misija Konferencije BISEC je da poveže sektor privrede, javni sektor i akademske krugove u oblasti bezbednosti informacionih i komunikacionih sistema uzimajući u obzir savremene standarde u pomenutoj oblasti i najnovije informacione i komunikacione tehnologije u praksi, što je i ostvareno prethodnih godina.

Zainteresovani mogu da svoje prisustvo potvrde putem mejla na adresu: http://bisec.metropolitan.ac.rs/registration/

Učesnici koji žele da aktivno učestvuju i prijavite rad za Konferenciju, mogu to najaviti na mail info@bisec.rs.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Iceman Ned Maj 15, 2016 7:53 am

Brave Heart ::Smile  Održan SAP Hybris Day



Malo mi SAP-a na poslu pa si mi ga i na forum doneo. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Avramova Ned Maj 15, 2016 1:25 pm

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919

Izvinjavam se ali ja moram da se nasmejem komentaru iznad. Ovo mi je osvežilo mestimično tmuran dan a taman sam se nameračila u nedeljnu promenadu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 15, 2016 10:38 pm

Smile Prevođenje sa Google Translate aplikacijom sada je još lakše

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 KRpAtms8TWbHOwwM06ACKQTv-bhKEedD-fgTAfNxdPfsMpnp389Y9cG6nccdXvTZzHpZ36NTngALYh7o40OUIUBR

Google je najavio niz novih poboljšanja aplikacije Google Translate za Android (i donekle za iOS). Pored Offline načina rada za Apple korisnike, te World Lens in Chinese za instantno vizualno prepoznavanje i prevođenje kineskog pisma, tu je nama najinteresantnija opcija za lakše prevođenje iz bilo koje aplikacije.

Tap to Translate je za sada raspoloživ samo na Andorid operativnom sistemu, a omogućava lako prevođenje bez promene aplikacije. Dovoljno je samo da kopirate tekst koji želite da prevedete i pojaviće vam se opcija da dobijete prevod. Prema kompaniji Google, ova opcija radi za 103 jezika, a moguće je ju je koristiti i u Offline načinu rada.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 15, 2016 10:42 pm

Smile XIV junsko savetovanje – Platne kartice 2016

Privredna komora Srbije, Grupacija za razvoj platnih kartica organizuje tradicionalno XIV junsko savetovanje – Platne kartice 2016 organizuje XIV junsko savetovanje – Platne kartice 2016, u Resavskoj 15.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Priv-komora-srbije

Tematski okvir savetovanja:

Aktuelno stanje na tržištu platnih kartica u zemlji i inostranstvu
Razvoj i nove tehnologije
Razvoj infrastrukturne mreže (telekomunikacije, oprema)
Beskontaktni platni sistemi
Tehnološki aspekti prevencije i zaštite (proizvodnja kartica, oprema i sl)
Prevencija i zaštita od zloupotreba platnih kartica
Akceptantska mreža
Kompanijske kartice
E – commerce i M – commerce
Platne kartice i osiguranje
Ukoliko ste zainteresovani da učestvujete na savetovanju sa prezentacijom u okviru navedenih tema molimo vas da naziv prezentacije i teze dostavite Programskom odboru na mejl bankarstvo@pks.rs najkasnije do 10. maja (?).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 15, 2016 10:44 pm

Smile Šesti Beogradski bezbednosni forum – Da li će demokratija preživeti krizu svetskog poretka?

Beogradski bezbednosni forum, koji će se održati 12. oktobra u hotelu Hajat, rezultat je inicijative tri organizacije civilnog društva: Beogradskog fonda za političku izuzetnost, Evropskog pokreta u Srbiji i Beogradskog centra za bezbednosnu politiku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Forum

Pokrenut je 2011. godine i od tada predstavlja prostor za razmenu mišljenja o aktuelnim bezbednosnim pitanjima između donosilaca odluka, predstavnika bezbednosnih institucija, akademske zajednice i civilnog društva sa Balkana ali i ostalih delova Evrope i sveta.

Prvih pet konferencija okupile su 2000 učesnika, više od 400 diskutanata i 200 mladih naučnika.

Izabrani radovi na osnou završenog konkursa biće predstavljeni tokom akademskog skupa Beogradskog bezbednosnog foruma, a nakon konferencije biće recenzirani za objavljivanje u časopisu Journal of Regional Security.

Više informacija o pozivu i akademskom skupu može se naći na linkovima www.belgradeforum.org i http://bezbednost.org/Events/6018/Belgrade-Security-Forum-2016-Call-for-Papers.shtml.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 15, 2016 10:46 pm

Smile Dobra priprema – garancija uspeha

Uvođenje poslovnog softvera u kompaniju je ozbiljna odluka, koja se mora sprovesti tako da konačno rešenje bude prihvaćeno i donese korist

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Erp-1024x842

Implementacija ERP rešenja u poslovanje jedne kompanije je proces koji zahteva ozbiljnu posvećenost i pažljivo razmatranje svakog koraka. Naravno, moguće je izbor napraviti i na osnovu toga koliko je neko rešenje poznato ili po sistemu „ako radi kod partnera, radiće i kod nas“, ali posledice takvog pristupa mogu biti katastrofalne po poslovne rezultate, kao i po kompaniju u celini.

Priprema za uvođenje ERP rešenja jedan je od najbitnijih faktora koji utiču na uspeh implementacije. A priprema podrazumeva da se najpre postavi organizacija projekta uvođenja ERP rešenja i da se dobro isplanira svaki korak metodologije po kojoj se implementacija sprovodi. Adekvatna priprema je neophodan i obavezan korak pre samog uvođenja, a njegova puna realizacija garantuje da će ERP rešenje ispuniti svoj cilj.

Organizacija projekta
Pre nego što se pristupi sprovođenju metodologije projekta za implementaciju ERP rešenja, neophodno je postaviti organizaciju projekta i definisati načine komunikacije unutar ovog tima. Organizaciju za sprovođenje projekta čine nadzorni organ (osoba koja donosi odluke, uglavnom direktor kompanije), menadžer projekta (osoba koja obezbeđuje da sve faze implementacije teku kako treba, a koja može biti delegirana od strane korisnika ili izvođača), timovi ključnih korisnika kupca po procesima i tim inženjera izvođača.

Nazdorzni organ donosi bitne odluke, odnosno odluke koje nisu operativnog karaktera a predstavljaju vrlo važne tačke. Nadzorni organ se ne uključuje u svakodnevne operacije, ali mora imati širok pregled i kontrolu nad svim fazama, jer donosi odluke o svim bitnim pitanjima u vezi s projektom i prati da li se on odvija po planiranim kontrolnim tačkama.

Menadžer projekta upravlja svim operativnim aktivnostima i izveštava nadzorni organ o toku projekta. On vodi timove ključnih korisnika i inženjera, upravlja logističkom podrškom i generalno se stara da projekat bude izveden onako kako je potrebno i dogovoreno.

Budući korisnik ERP rešenja treba da imenuje i vođu projekta ispred svoje kompanije, kao i tim ključnih korisnika koji će učestvovati u postavljanju i testiranju sistema, kao i u obuci svojih kolega koji će u implementiranom sistemu raditi. Interni vođa projekta zadužen je za to da saradnja sa izvođačem teče neometano, da mu pruža neophodnu podršku i informacije tokom realizacije i tokom izrade dokumentacije projekta. Definisanje ključnih korisnika je takođe veoma važno – oni moraju odlično da poznaju poslovne procese preduzeća, jer buduće ERP rešenje mora biti usklađeno s njima. Važno je i da imaju pozitivan stav prema promenama koje ERP donosi, kao i da nemaju odbojnost prema upotrebi računara. Ova grupa korisnika mora da posveti deo svog radnog vremena projektu tokom njegove implementacije, a kasnije postaje prvi nivo podrške za druge krajnje korisnike i eventualno rešavanje njihovih problema.

S druge strane, izvođač definiše tim inženjera za sprovođenje projekta, a njega čine konsultanti za definisane poslovne procese, programeri, administratori baza podataka, tehnički inženjeri za servere i inženjeri za mrežu. U zavisnosti od kompleksnosti sistema, na svakoj poziciji može biti uključeno i više ljudi. Tim inženjera bavi se projektovanjem i postavljanjem sistema, a kasnije organizuje obuku za ključne korisnike i pomaže im da naprave dokumentaciju za upotrebu sistema.

COMING Computer Engineering je kompanija koja je prva na tržištu Srbije, još 2008. godine, počela sa pružanjem cloud servisa, od infrastrukture do softvera, pokrivajući celovito poslovanje kompanija, od domen kontrolera, preko sistema za komunikaciju i kolaboraciju, do ERP, CRM i BI rešenja i B2B portala. COMING‑ovom ponudom obuhvaćeno je sve što je potrebno za poslovanje. Za sedam godina rada nije bilo zastoja, niti nedostupnosti servisa koje bi izlazile van okvira ugovora o dostupnosti (SLA).
http://www.coming.rs/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Iceman Ned Maj 15, 2016 11:50 pm

Avramova ::Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919

Izvinjavam se ali ja moram da se nasmejem komentaru iznad. Ovo mi je osvežilo mestimično tmuran dan a taman sam se nameračila u nedeljnu promenadu.


Tebi je možda smešno ali meni je ceo dan u SAP-u Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Avramova Ned Maj 15, 2016 11:59 pm

Iceman Came :: Tebi je možda smešno ali meni je ceo dan u SAP-u Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 500484114
Moram ponovo Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3681966919

Zar se nisi do sada navikao na SAP? To je kao kada radiš svaki dan bilo šta što moraš pa prihvatiš to kao neodvojivi deo života, plus dobiješ platu. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 3486417944

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 16, 2016 7:42 pm

Smile Video pozivi stižu na WhatsApp

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Nije prošlo puno vremena od kada je WhatsApp uveo mogućnost korišćenja glasovnih poziva. Najpre ga je iskušavao ograničen broj korisnika, a kasnije je putem pozivnica njihov krug bio proširen, da bi na kraju usluga zaživela za sve korisnike.

Sledeći logičan korak su video pozivi, koje je očito već u poodmakloj fazi testiranja, o čemu svedoči screenshot koji je procurro. Upravo zato verujemo da će WhatsApp video pozivi uskoro biti službeno predstavljeni i dostupni širem krugu korisnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 16, 2016 7:47 pm

Smile Policija upozorava: Ne koristite reakcije na Facebook-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Facebook je u februaru uveo šest reakcija kojima možete izraziti svoje mišljenje o nečijoj objavi, fotografiji ili bilo čemu što se pojavi na toj društvenoj mreži. Belgijska policija je sada upozorila građane da to ipak ne čine ako žele da sačuvaju svoju privatnost.

Naime, policija tvrdi da Facebook na taj način prikuplja podatke o korisnicima kako bi znao kada im je najbolje prikazivati reklame, piše Independent. "Reakcije ne pomažu samo u tome da izrazite osećaje, nego pomažu i Facebook-u kako bi poboljšao efikasnost reklama na vašem profilu", stoji u saoštenju policije.

Navode da to rade tako da Facebook uočava po vašim reakcijama kada ste dobre volje pa vam u to vreme prikazuje reklame na profilu. Kada smo dobre volje, automatski smo i otvoreniji i lakše prihvatamo oglašavanje.

Ovo nije prva optužba protiv Facebook-ovih novih reakcija koje su uveli. Mnogi korisnici su od samog početka upozoravali da one uopšte nisu uvedene s ciljem bolje interakcije na društvenoj mreži, nego da bi oglašivači i kompanije lakše procenjivali što se korisnicima sviđa, a što ne te tako povećali zaradu od reklama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 16, 2016 8:11 pm

Smile FIS – moćan, fleksibilan i povoljan ERP

Kompanija DIGIT svoj ERP sistem FIS opisuje kao rešenje neograničenih mogućanosti za ograničen budžet. Da je zaista tako, svedoče reference brojnih firmi iz Srbije i Crne Gore

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Shutterstock_FC00057-1024x683

Na tržištu ERP sistema kompanija DIGIT nastupa sistemom FIS, koji je referentno i prepoznatljivo poslovno rešenje i predstavlja snažnu kombinaciju tehnoloških i industrijskih standarda. Zasnovan je na Oracle-ovoj tehnologiji i razvijen korišćenjem modernih Oracle-ovih razvojnih alata kao što su Internet Developer Suite, programski jezik Java i XML dokumenti.

FIS je fleksibilan sistem koji se, zahvaljujući modularnoj strukturu, lako prilagođava specifičnostima raznih preduzeća i može se primeniti u kompanijama iz oblasti energetike, trgovine, usluga, telekomunikacija, kao i u hemijskoj, farmaceutskoj, tekstilnoj, građevinskoj, prehrambenoj, drvnoj i mašinskoj industriji. Implementacijom FIS‑a u organizaciju obezbedićete:

-Sve podatke grupisane u jedinstvenu bazu podataka,

-Konzistentnu organizaciju i prezentaciju podataka,

-Veću produktivnost,

-Punu sigurnost sistema,

-Efikasnu primenu proverenih Oracle-ovih tehnologija,

-Prilagođavanje pravilima poslovanja na nivou korisničkih procesa,

-Implementaciju logičkih kontrola,

-Automatizaciju procesa knjiženja promena.

-Uvođenje procedura za automatsko generisanje dokumenata.

FIS omogućava kontrolu, analizu i upravljanje poslovima i finansijskim tokovima, čime automatizuje celokupni poslovni proces preduzeća. Lako se prilagođava potrebama malih, srednjih i velikih firmi, i time se pozicionira kao jedno od vodećih ERP rešenja. Budući da podržava Web interfejs i interaktivne aplikacije sa efikasno organizovanim menijima, postoji mogućnost pristupa sistemu sa bilo kog mesta i u bilo koje vreme, a tu je i moćan online help sistem. Svi moduli podržavaju obradu podataka za više pravnih lica u zajedničkoj bazi, a kao rezultat se dobija visok nivo integracije materijalnih, proizvodnih i finansijskih tokova kompanije i primetno unapređenje kvaliteta poslovanja preduzeća.

Da biste instalirali FIS, potrebno je da prethodno instalirete Oracle bazu. Kompletan izvorni kod programa koji korisnik dobija, kao i detaljna korisnička uputstva, garantuje bezbedno poslovanje i pomaže u daljem razvoju celog sistema. Razvojem se bavi Digit‑ov tim koji čini više 25 profesionalaca, a oni organizuju i obuku radnih timova korisnika, njihovo uvođenje u operativni rad, kao i prilagođavanje softvera konkretnim potrebama klijenta. Naravno, dobija se i garancija za isporučeni softver.

Sistem FIS se razvija u skladu sa standardom ISO 9001:2008, sertifikaciju je izvršio SIQ, a Digit za FIS ima i ASFU (Application Specific Full Use) ugovor sa Oracle-om. FIS je usaglašen s domaćom pravnom regulativom i međunarodnim računovodstvenim standardima.

DIGIT je već 25 godina lider među sistem-integratorima i solution-provajderima u Srbiji, sa brojnim referencama u domenu izgradnje kompleksnih informacionih sistema u svim segmentima poslovanja. Kadrov­sku strukturu DIGIT‑a čine vrhunski sertifikovani inženjeri i konsultanti sa bogatim iskustvom na realizaciji najkompleksnijih projekata izgradnje informacionih sistema. Digit radi dizajn, razvoj i implementaciju ERP i Billing sistema, obučava profesionalni IT kadar u centru ORACLE University, pruža usluge konsaltinga, ICT servisa i prodaje, i obezbeđuje najviši nivo servisa računarsko‑komu­nikacione opreme.
Reference
Telekom Srbije, Telenor, Termoelektrane i kopovi Kostolac, Hidroelektrana Đerdap, Elektrosrbija, PD Centar, Elektroprivreda Crne Gore, Luka Bar, Plantaže 13. juli, Kolubara Univerzal, Kolubara građevinar, FAM, Galenika Fitofarmacija, Darex, Fabrika ulja Banat, Dunav Grocka, Tikkurila Zorka Color, Mlekara Šabac, Vindija, PK Sava Kovačević, Multikom, Zorka Pharma Hemija, Ocean Montenegro.
www.digit.co.rs
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 16, 2016 8:14 pm

Smile ERP na web-u

Internet više nije mreža koja služi samo za pretragu informacija i razmenu poruka. Veći deo poslovnih procesa i ukupnog poslovanja kompanija danas se odvija preko Interneta. S obzirom na to da se poslovanje prebacuje na globalnu mrežu, javlja se potreba za softverskim rešenjima koja će omogućiti upravljanje poslovanjem preko Web‑a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Vizual-FSD-USLUGE-1024x612

FSD je srpska softverska kompanija koja se na svetskom tržištu pozicionirala kao provajder ERP rešenja F‑leader za mala i srednja preduzeća. F‑leader predstavlja ERP rešenje za upravljanje svim segmentima poslovanja i donošenje optimalnih odluka.

Kompanija FSD osnovana je 2010. u Novom Sadu. Danas ima više od 50 zaposlenih, pri čemu 40 radi u odeljenju za razvoj. Pri izradi rešenja, većinom se koriste open source tehnologije: PHP‑Symfony 2; JS okviri (Ember, Angular, Node) i drugi. Broj zaposlenih brzo se povećava a narednih nekoliko godina očekuje se veliki rast s obzirom na ugovorene projekte. Osnovne kompetencije FSD‑a obuhvataju: Web development (custom Web aplikacije, e‑commerce rešenja, full stack development), IT konsalting, mobile development, Web dizajn, Web hosting. FSD ima kancelarije u Novom Sadu i Beogradu.

Za razliku od većine drugih softverskih kompanija u Srbiji, FSD se fokusira na sopstvene proizvode. Najznačajniji je pomenuti F‑leader, ali tu su i F‑webshop i F‑ace (Web CMS). Jedan deo poslovanja podrazumeva i outsourcing na dugoročnim projektima, gde se razvijaju kompleksna IT rešenja, uglavnom za klijente iz zemalja Zapadne Evrope: Švajcarska, Nemačka, Austrija i Velika Britanija.

Modularan i jednostavan
F‑leader obuhvata predefinisan skup standardnih ERP modula, ekvivalentan najpoznatijim svetskim ERP rešenjima. Moguća su i različita proširenja, u zavisnosti od konteksta poslovanja. Osnovni koncepti na kojima je ovaj ERP izgrađen jesu modularnost, brzina i kratak period implementacije u okviru poslovnih sistema, bogat i savremen korisnički interfejs, kao i visok nivo podesivosti prema potrebama poslovnog sistema. U razvoju su korišćene savremene open source Web tehnologije. F‑leader je pre svega namenjen kompanijama koje se bave proizvodnim, trgovinskim i uslužnim delatnostima, ali s obzirom na visok nivo fleksibilnosti rešenja, moguća je primena i u svim ostalim privrednim granama. Nad F‑leader‑om mogu se postaviti i određeni B2B i B2C servisi. Može se koristiti i kao SaaS usluga (Software as a Service), što znači da kompaniji nije potrebna dodatna hardverska infrastruktura za upravljanje poslovanjem. Implementiran je u više od 70 kompanija u Srbiji, Švajcarskoj, Austriji i Nemačkoj koje se bave trgovinom, poljoprivredom, automobilskom industrijom, osiguranjem i dr. Posebno su razvijeni inteligentni servisi za poslovnu analitiku i izveštavanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 IlustracijaFSD-1024x1024

Zaposleni u FSD‑u podeljeni su u projektne timove od pet do osam ljudi, a svi projekti rade se po SCRUM metodologiji. A ova kompanija sertifikovana je za najznačajnije IT standarde ISO 9001, 27001, SGS.

FSD ima poseban program saradnje sa fakultetima, a najintenzivnije sarađuje s Katedrom za elektronsko poslovanje Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu. Zajedno s tom katedrom, FSD je organizovao nekoliko značajnih IT događaja, radionica, kurseva, seminara, letnjih škola na kojima je učestvovao veliki broj studenata, ali i ljudi iz privrede. Ova kompanija je i osnivač udruženja Ember Srbija, čiji je glavni cilj diseminacija znanja vezanih za JS frejmvorke, posebno Ember. Redovno učestvuje i na sajmovima zapošljavanja, konferencijama i drugim društvenim aktivnostima. Ove godine, FSD je po drugi put nastupio na najznačajnijem IT sajmu – Cebit 2016.

Jelena Vlček
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Avramova Pon Maj 16, 2016 8:29 pm

Brave Heart ::Smile  Policija upozorava: Ne koristite reakcije na Facebook-u

Mirna sam, nemam nalog na FB. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 2379809758

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Iceman Pon Maj 16, 2016 9:02 pm

Avramova ::
Brave Heart ::Smile  Policija upozorava: Ne koristite reakcije na Facebook-u

Mirna sam, nemam nalog na FB. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 2379809758

Imala si Question
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Avramova Pon Maj 16, 2016 9:08 pm

Jesam, grešna mi duša. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 18102421

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:11 pm

Smile Google-u još jednom preti kazna Evropske unije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1Ywxqw3g_jDY7Des1Ahx8emAYBoygviGfwLlwz0toyADW9kGQgdH2OxpG3YkeSprdelQofnQR4tn3tfyxHJEC7OWEHc

Google je zbog monopolističkog ponašanja suočen s rekordnom kaznom Evropske komisije od tri milijarde evra, a odluka se očekuje sledećeg meseca, objavio je britanski The Sunday Telegraph.

Evropska unija optužila je Google da na internet pretrazi promera svoje prodajne usluge, a na štetu konkurentskih servisa. Slučaj se, inače, proteže još od 2010. godine.

Nekoliko osoba upoznatih s problematikom prošlog meseca su Reutersu rekli kako veruju da nakon tri neuspela pokušaja kompromisa u proteklih šest godina Google više nema planova za nove nagodbe, osim ako EU-regulatori ne promene svoje stajalište.

Prema Telegraphovim izvorima upoznatim sa situacijom, kazna bi mogla biti objavljena sledećeg meseca, ali još uvek nije definisano koliko će iznositi.

Google-u će se isto tako zabraniti daljnja manipulacija rezultatima pretrage kojima favorizuje svoje usluge, a na štetu konkurenata, navodi se takođe u Telegraphu.

Evropska komisija može kazniti kompanije do iznosa od 10 posto vrednosti njihove godišnje prodaje, a to bi u Google-ovom slučaju maksimalno moglo iznositi više od šest milijardi evra.

Do sada je najveću kaznu zbog monopolističkog ponašanja platio proizvođač čipova Intel 2009. godine – 1,1 milijardu evra.

Evropska komisija i Google za sada nisu komentarisalii spomenute navode.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:14 pm

Smile Get Windows 10 aplikacija sada još više smara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 23cfnLU63t0pDqgjCfUpzNde-5VJmd5ouUgO5Vl1BvingtWcAMa0QCZ-r7dNvtkeJjiPgZ-Xg83-TYOa8JO3ioBqBg

Kako se bliži kraj besplatnog roka za nadogradnju na Windows 10 i Get Windows 10 aplikacija polako postaje sve napornija. Aplikacija koja je do sada obaveštavala korisnike o dostupnosti nadogradnje, sada u njihovo ime odlučuje kada će nadogradnja biti primenjena.
O čemu se radi najbolje se vidi iz priloga. Aplikacija je odlučila kako će dotično računar na kojem se nalazi instaliran Windows 7 biti nadograđen na Windows 10 17. maja u 11:00 sati (po našem u 23 sata).

Srećom po korisnike Microsoft je ostavio mogućnost prilagođavanja vremena početka nadogradnje kao i mogućnost potpunog odustajanja. Ali, korisnici koji često ne proveravaju status aplikacije bi se u nekom trenutku mogli naći iznenađenima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Resize?url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-U5AAF3e5P-M%2FVzoZ_InihwI%2FAAAAAAAA6uw%2Fbb4phjlDxEg7htLyKNspG575WXZ7KPvLwCLcB%2Fs640%2F1.jpg&sizes=647x*!0
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:18 pm

Smile Google nastavlja da ubija Flash

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 YZGngrHA5-9q0__zd8Lv4u1eDmE68jdkVeqEFNFp6Pcimd1UVPcJXKCYWyfm9vrYlofqivDHX41bmkx5ZPjIRI83vA

Tokom ove godine, verovatno u poslednjem kvartalu, Chrome će učiniti još jedan korak prema webu bez Flash tehnologije. Prema planu izloženom u sklopu Chromium developerskog projekta HTML5 će postati po "defaultu" uključena i primarna tehnologija za prikazivanje web sadržaja.

To znači da će sve stranice koje podržavaju i Flash i HTML5 prikaz uvek biti prikazivane u HTML-u 5, a za sve druge Flash sadržaje korisnika će Chrome izričito pitati želi li ga aktivirati. Kako bi se pojednostavilo korištenje Interneta na najčešćim će stranicama koje zahtevaju Flash (Facebook, YouTube, Yahoo, Twitch, Amazon, itd) on biti podržan bez dodatnog upliva samog korisnika.

Ova "bela lista" će od 10 domena kojima se Flash toleriše biti osvežavana svakih godinu dana, stoji u Google grupi posvećenoj ovoj temi.

1. YouTube.com
2. Facebook.com
3. Yahoo.com
4. VK.com
5. Live.com
6. Yandex.ru
7. OK.ru
8. Twitch.tv
9. Amazon.com
10. Mail.ru
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:21 pm

Smile IoT Week 2016 besplatno za 10 studenata

Studiraš? Zanima te svet Interneta inteligentnih uređaja? Želiš da posetiš IoT Week 2016? Postani deo globalnog događaja koji okuplja najeminentnije IoT stručnjake, predstavnike svetskih kompanija, obrazovnih i evropskih institucija okupljenih oko oblasti Interneta inteligentnih uređaja!

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 IoT-2016_thumb

Prijavi se OVDE(http://goo.gl/forms/Wpg3pRu2wP) do 20. maja, kaži nam zašto želiš da učestvuješ na IoT Week konferenciji, a studenti sa 10 najoriginalnijih odgovora dobiće gratis ulaznice za konferenciju IoT Week koja se održava u Beogradu u Crowne Plaza Hotelu od 31. maja do 2. juna!

Cena redovne ulaznice za sva tri dana konferencije uz studentski popust iznosi 99 EUR.
IoT Week konferencija će kroz tri dana, koliko traje, okupiti ključne institucije koje se bave razvojem IoT-a u svetu: Evropska komisija, IoT Savet, IoT Forum Brazil… Među potvrđenim govornicima su predstavnici najvećih svetskih kompanija koje razvijaju IoT tehnologije, uključujući Microsoft, Ericsson, Siemens, IBM Research, Fujitsu i Bosch. Neke od tema o kojima će biti reči na konferenciji su: kako IoT i analiza podataka menjaju maloprodaju, Koja je veza IoT i poljoprivrede i kako IoT doprinosi pametnijoj poljoprivredi, kako uz IoT gradovi postaju pametniji. Pogledaj kompletan program konferencije.

Prijavi se i otkrij nove dimenzije IoT sveta!
Ukoliko želite da se priključite konferenciji, možete se registrovati online, a za sva dodatna pitanja u vezi sa konferencijom IoT Week 2016, možete kontaktirati organizatora na 2016@iot-week.eu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:24 pm

Smile ITkonekt 2016 – Najveći IT događaj u Srbiji i regionu

ITkonekt 2016, 20. i 21. maja u hotelu Jugoslavija biće jedinstveno mesto gde će posetioci moći da isprobaju najnovija dostignuća u razvoju virtuelne realnosti i da se “transportuju” u pustinju, na dno okeana ili možda u svemir, ali i da uživo isprobaju prave oklope i mačeve kakve su nosili vitezovi u srednjem veku. Društvo će im praviti Dart Vejder, Iron Man, Poison Ivy, kao i Kalisi i drugi junaci iz Game of Thrones. Na samom ulazu u događaj, posetioce će pozdraviti hologramski likovi osnivača i glavnih organizatora ITkonekta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Slika-ITkonekt-1-325x173

Ovo je samo deo nesvakidašnje zanimljive atmosfere koju će osetiti posetioci najvećeg IT događaja koji se održava 20. i 21. maja od 10h do 18h u hotelu Jugoslavija. Ovo će istovremeno biti i demonstracija novih dometa IT industrije, ali i toga kako IT kompanije u Srbiji pomeraju granice kada su u pitanju uslovi za rad i radno okruženje, koji se ne razlikuju od najsavremenijih uslova u razvijenim evropskim zemljama.

Ulaz je besplatan, a dovoljno je da se svi zainteresovani prijave na sajtu www.it-konekt.com, i na taj način osiguraju sebi besplatno prisustvo na ITkonekt 2016.

Ovaj događaj je namenjen pre svega IT stručnjacima, a osim sjajne atmosfere i nesvakidašnjih doživljaja, oni će moći da pronađu posao u IT-ju među brojnim otvorenim radnim mestima koje će ponuditi IT kompanije. Neki od kadrova koji će se tražiti su Java i PHP programeri, C# i C++ programeri, ASP.NET, QA inženjeri, Android developeri, i mnogi drugi.

IT-jevci će na događaju moći da testiraju svoja znanja na štandovima kompanija, da rešavaju kvizove i nagradna pitanja, takmiče se u brzom kucanju ili pravljenju aplikacije, a samo neke od zanimljivih nagrada koje ih čekaju su dron, naočare za virtuelnu realnost ili let čak avionom!

Oni će takođe moći da osvoje i korisne besplatne kurseve u IT-ju, u posebnom EDU delu na događaju, gde će se predstaviti edukativne ustanove u IT-ju.

Glavni partner događaja je Microsoft Development Center Serbia, a radna mesta u IT-ju će ponuditi i Quantox, Prodyna, Seven Bridges, Deploy, Cosmic Development, Comtrade, Zuhlke, Summa, Telesign, Emric, Holycode, Think-cell i drugi. Glavni edu partner je Admin Training Center ATC. ITkonekt je podržao Grad Beograd i Nacionalna služba za zapošljavanje.

Događaj je podržao i donesi.com, koji je pripremio posebno iznenađenje za posetioce ITkonekta 2016.

Ovo je jedini događaj koji na jednom mestu okuplja čitavu IT scenu u Srbiji. Na ovom najvećem IT sajmu u Srbiji na jednom mestu će se naći IT kompanije koje nude poslove u IT-ju, IT organizacije, edukativne ustanove, IT stručnjaci, i inostrani i domaći predavači koji će držati IT predavanja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:27 pm

Smile Prvi hakaton – Do inovacija u bankarstvu za samo 48 sati

Počinje odbrojavanje do prvog hakatona u Srbiji za digitalno bankarstvo. Prvi srpski „Fintek“ hakaton (Fintech hackathon), u organizaciji ICT Hub-a, KPMG i Sosijete ženeral banke održaće se od 27. do 29. maja u Beogradu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Fintech-hack-1-325x244

Ovo je jedinstvena prilika za sve koji žele da se u roku od samo 48 sati oprobaju u kreiranju inovativnog rešenja za digitalno bankarstvo, a za tri najbolja softverska rešenja obezbeđen je novčani nagradni fond od 5000 evra, uz moguću podršku u daljem razvoju i komercijalnoj primeni proizvoda.

“Ovaj hakaton je samo prvi u nizu događaja kroz koje će “mali” raditi sa “velikima” sa misijom da zajedno nađu inovativna rešenja koja će unaprediti tradicionalne industrije.

Upravo gradeći partnerstvo s uspešnim kompanijama kao što su KPMG i Sosijete ženeral banka, ICT Hub aktivno radi na približavanju startap zajednice u Beogradu i Srbiji s velikim korporacijama”, rekao je Kosta Andrić, izvršni direktor ICT Hub-a.

fintech hack 3Prijavljivanje je otvoreno za već formirane timove, od maksimalno pet članova, i za pojedince (IT-jevce, dizajnere, ljude iz sveta biznisa, preduzetnike) kojima je omogućeno da se upoznaju pre takmičenja, kako bi oformili svoje timove. Rok za prijavu je 23. maj, a svi zainteresovani mogu da se prijave i nađu sve potrebne informacije na vebsajtu ICT Hub-a ili direktno putem linka http://hackathon.icthub.rs/.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 17, 2016 7:29 pm

Smile FEFA: besplatne stipendije za studente prve godine

FEFA je, u saradnji sa vodećim ICT kompanijama, razvila jedinstveni studijski program u Srbiji i regionu sa ciljem objedinjavanja znanja i veština iz oblasti informacionih tehnologija i ekonomije i stvaranja profila koji su među najtraženijim i najplaćenijim na globalnom tržištu rada

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Slika-FEFA-obrada1-1024x691

Studijski program „Menadžment informacionih tehnologija“ omogućuje najkvalitetnije multidisciplinarno znanje u oblastima od kreativnog dizajna i razvoja softvera, preko programiranja, pa do finansija, upravljanja projektima, menadžmenta, marketinga i unapređenja konkurentnosti. Posebna pažnja pridaje se razvoju preduzetničkog duha i podršci razumevanju razvojnog puta od ideje do gotovog softverskog proizvoda, kako bi se što više mladih motivisalo da pokrenu sopstveni biznis.

Zbog velikog interesovanja, konkurs za stipendije je produžen. Polaznici su u mogućnosti da konkurišu za tri pune stipendije za prvu godinu do 15. juna. Sve dodatne informacije možete pronaći na stranici www.fefa.edu.rs.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu