Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 09, 2016 7:23 pm

Smile Ransomware postao vodeća bezbednosna pretnja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Shutterstock_103173644

Prema istraživanju stručnjaka iz ruskog Kaspersky Laba, vodeća pretnja za cyber bezbednost više nisu ATP (Advanced Persistent Threat) napadi, već su to sad ransomware zloćudne aplikacije.

U razdoblju od januara do marta ove godine otkriveno je 2900 novih ransomware modifikacija, što je je rast od 14% u odnosu na poslednji kvartal prošle godine. Osim toga, porastao je i broj napada na korisnike za 30% u odnosu na prethodni kvartal.

Tri vodeće porodice ransomwarea tokom prvog kvartala 2016. godine bile su Teslacrypt (58,4%), CTB-Locker (23,4%) i Cryptowall (3,4%). Najčešća metoda njihove distribucije bila je putem elektronske pošte kroz maliciozne attachmente ili linkove na maliciozne internet stranice.

Prema mišljenju Kaspersky-jevih stručnjaka, jedan od ključnih razloga za rast ransomwarea je činjenica da se korisnici koji su pogođeni ransomwareom većinom odlučuju na plaćanje tražene otkupnine kako bi opet dobili svoje podatke.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 09, 2016 7:26 pm

Smile Google, Mail.ru i Yahoo tvrde da je vest o ukradenim e-mail nalozima lažna

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Pre nekoliko dana preneli smo vest kako je jedan neimenovani ruski haker na Internetu prodavao korisničke podatke vezane za 272,3 miliona naloga elektronske pošte koji pripadaju nekim poznatijim servisima kao što su Gmail, Hotmail (Outlook.com), Yahoo Mail i Mail.ru.

Informaciju o tome prva je objavila kompanija Hold Security, a potom su je preneli mnogi svetski mediji. No nakon detaljne provere koju su sproveli zaposleni Google-a, Yahoo-a i servisa Mail.ru može se zaključiti da je informacija o ukradenim nalozima bila lažna.

Prema Google-u, od 24 miliona navodno ukradenih korisničkih naloga koji pripadaju njihovom servisu, u 98% slučajeva radi se o lažnim nalozima koji uopšte ne postoje.

Predstavnici ruskog servisa Mail.ru objavili su kako je od 57 miliona navodno ukradenih korisnički računa za njih 99,98% utvrđeno da nisu aktivni. Za 65% od tih naloga utvrđeno je da navedena lozinka nije tačna, 12% računa zatvorili su sami službenici servisa zbog sumnje da su njima upravljali botovi, a 23% naloga nikad nije ni postojalo.

Službenici Yahoo-a su u službenom saopštenju naveli kako nije utvrđena nikakva opasnost za korisnike njihovog servisa te kako navodi iz medija nisu tačni.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 09, 2016 7:32 pm

Smile ASUS najavljuje akcijski paket DOOM

Kupovinom jedne od kvalifikovanih ASUS-ovih gejming matičnih ploča ili jednog od kvalifikovanih ASUS-ovih gejming monitora, kupac na poklon dobija igru DOOM
Akcija se odnosi na proizvode kupljene između 9. maja i 11. jula, a Game Key se može preuzeti u periodu od 13. maja do 21. jula 2016. godine
Ponuda je aktuelna u zemljama Evrope, Srednjeg Istoka i Afrike


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Doom

ASUS je najavio akcijski paket DOOM. Svi kupci gejming matičnih ploča iz serija Z170 / X99/ H170/ B150/ C232/ Z97/ B85, kao i kupci gejming monitora iz serija PG / MG / VG/ VX dobijaju na poklon Game Key za igru Doom, vredan 59,99 dolara. Ova ponuda važi u svim zemljama Evrope, Srednjeg Istoka i Afrike.

Svaki kupac kvalifikovane gejming matične ploče ili kvalifikovanog gejming monitora, koji kupovinu obavi u periodu od 9. maja do 11. jula stiče pravo na preuzimanje besplatnog Game Key-a za igru DOOM, registracijom na za to predviđenom sajtu (www.asus.com/event/2016/rog/DOOM). Dobijeni Game Key se može zameniti za igru DOOM na Steam servisu najkasnije do 21. jula 2016. godine.

Igru DOOM je razvila kompanija id Software, dok je izdavač Bethesda Softworks. DOOM predstavlja ikonu svog žanra i smatra se za jednu od najuticajnijih igara ikada napravljenih. Najnoviji nastavak obećava vrlo izazovnu i modernu pucačinu. Naoružani arsenalom futurističkih i legendarnih oružja, igrači se u prvom licu (FPS) nalaze u intenzivnoj i uzbudljivoj borbi protiv demona iz dubina Pakla, ukoliko se igra u single-player režimu, dok se u jednom od brojnih multi-player režima igrači takmiče sa svojim prijateljima. Zvanična objava DOOM igre je zakazana za 13. maj 2016. godine.

Izvor: Asus
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 09, 2016 7:34 pm

Smile IT4biz – careers sajt za prijem zaposlenih

Verovali ili ne, koliko god da je teško naći zaposlenje, još je teže firmama (iz IT sektora) da pronađu odgovarajuće obrazovane kadrove, kojih očito ima malo. Rešenje – napraviti sajt samo za odabir i prijem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 It4biz-logo-1-127x127

Firma IT4biz koja implementira high tech IT rešenja upravo je to i uradila. Preko sajta http://careers.it4biz.rs/ traže posvećene, stručne, talentovane i kreativne saradnike sposobne da pomeraju granice kvaliteta i nude stalno zaposlenje u dinamičnom okruženju punom tehnoloških izazova, uz kontinuirano usavršavanje, napredovanje i rad sa najnovijim tehnologijama.

U jasnim segmentima savremeno dizajniranog okruženja ređaju se logične celine – “Ko smo mi? ”, ”Zašto da radite sa nama? ”, ”Naš tim” i ”Pridruži nam se” (sa spiskom trenutno otvorenih pozicija).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 10, 2016 6:38 pm

Smile Upozorenje: phishing na srpskom jeziku!

Na phishing smo odavno navikli (za neupućene, radi se o e-mail porukama koje imaju zaraženi prilog ili link koji vodi ka nekom zlonamernom kodu, sa ’ubedljivim’ sadržajem i maskirane tako da se na prvi pogled ne primeti da se radi o prevari), ali smo takođe i naučili da je opasno otvarati poruke od nepoznatih pošiljaca, pogotovo na stranom jeziku, tako da ova vrsta pretnji u našim krajevima nije imala previše efekta

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Phish

Ali, sada se pojavio phishing na srpskom jeziku, prilično dobro urađen, u obliku poruke navodno od Privredne komore Srbije, o navodnoji izmeni Zakona o porezu na dohodak građana, sa profesionalno napisanim tekstom, i u kojoj se poziva na preuzimanje navodnog PDF dokumenta. Ako dobijete takav e-mail, nipošto ne preuzimajte taj „PDF“, jer se u stvari ne radi o PDF-u već o izvršnoj datoteci koja će napadaču omogućti kompletan daljinski pristup vašem računaru.

Detaljnije o ovom phishingu pročitajte na sajtu IT Klinike
http://itklinika.rs/aktuelnosti/prvi-phishing-na-srpskom
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Maj 10, 2016 6:44 pm

Smile Televizori TCL Alcatel najzad na srpskom tržištu

Ako ste u trendu i volite plavu, svetlo plavu, narandžastu, belu ili pink i baš tako ste uredili svoj životni prostor, pred vama su televizori brenda TCL Alcatel koji će vam omogućiti da date lični pečat izboru televizora

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Ftcl-h32e4475-pictures-iso-sd_resized-945x1024.jpg&sizes=647x*!0

Proizvodi kompanija TCL Alcatel od sada su dostupani i na našem tržištu. Njihove modele televizora odlikuju zanimljiv dizajn i visokokvalitetna izrada, a serija trenutno dostupna kod nas će se savršeno uklopiti u svaku prostoriju vaše kuće ili stana. Kod nas ih možete nabaviti u maloprodajnim objektima lanaca Gigatron, ComTrade Shop, Emmezeta i Belotehna.

Na našem tržištu će ponuditi dobar odnos cene i kvaliteta i smatraju da ih upravo to izdvaja od konkurencije.

Trenutna ponuda na našem tržištu obuhvata televizore serije COLOR LINE E44 sa dijagonalama ekrana od 32” (81 cm) koji su idealni za dnevne sobe i veće spavaće sobe i 24” (61 cm) idealne za manje prostorije, dečije sobe i kuhinje. Televozori su HD Ready rezolucijr (720P). Dostupni su u već pomenutim živopisnim bojama koje su trenutno u trendu i ulepšaće vam vreme provedeno ispred ekrana svojim opuštajućim i toplim nijansama. Jednostavni za instalaciju i upotrebu, ovi LED televizori nude izuzetan kvalitet slike i obezbeđuju nisku potrošnju energije, kao i potpunu konektivnost. A tu je i tehnologija Dolby Digital Plus koja obezbeđuje savršeno audio iskustvo.

Kompanija TCL Alcatel proizvodi svaki deo televizora sama i kontroliše celokupan proizvodni proces. To kompaniji omogućava da predstavi konzistentno i veoma kvalitetno korisničko iskustvo. Kompanija proizvodi sopstvene TV panele, što je najskuplji deo televizora, u proizvodnim pogonima u čiju izradu je investirano 15 milijardi dolara.

Izvor: TLC Alcatel
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Avramova Uto Maj 10, 2016 6:48 pm

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 3582407438 A ja još moj samsung nisam prodala. Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 479116528

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:40 pm

Smile  WhatsApp od sada i na Windows i Mac računarima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 WG8-W35ScTsi3GRSSsV6_dJwiDJjOjRd5pljquUU-hb_1jRIU6WzXWe8bEyS5bSr36kFdiFec3rNlVj8zvD3iVKy

Jedan od najpopularnijih alata za komunikaciju na mobilnim uređajima, Facebook-ova aplikacija WhatsApp, od sada je, osim kroz web browser, korisnicima desktop računara dostupna u putem samostalne aplikacije. WhatsApp desktop aplikaciju mogu instalirati korisnici Windowsa 8 ili novijih kao i Mac OS-a 10.9 ili novijeg.

Za korišćenje WhatsApp-a na računaru potrebno je preuzeti odgovarajuću aplikaciju na ovom linku (https://www.whatsapp.com/download/), a za uspešnu komunikaciju s računara potrebno je WhatsApp imati instaliranog i na mobilnom – što trenutno ima više od milijardu ljudi u svetu. Prilikom aktivacije desktop aplikacija povezaće se s nalogom otvorenim na mobilnom (skeniranjem QR koda) – slično kao i postojeća web verzija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Resize?url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-wr3_y0m8tn0%2FVzMB4MQCYCI%2FAAAAAAAA6pU%2F9nwG4RUizcY2tIa_HY9zynYGKmT2HR19QCLcB%2Fs640%2F2.jpg&sizes=647x*!0
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:42 pm

Smile Microsoft će prestati da smara da Windows 10 nadogradnjom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 M8AFGp_I2AC2Y0ebgkasMhP93Hl7br6jkymQoiWxpdK47JGallIkNBj3Qa9Yz6WYv3J3fPbvgPAWXfFsEwgJ-pZS

Čini se kako je prilično loša reakcija korisnika na učestale poruke o nadogradnji na Windows 10 urodila plodom. Iz Microsoft-a su odlučili zaustaviti ovu praksu "guranja" novog operativnog sistema svim korisnicima u svakom mogućem trenutku. Takozvani nagware (gnjavatorski softver) Get Windows 10 trebao bi da porestane sa postojanjem u julu ove godine.

Za portal The Register to je potvrđeno putem portparola Microsoft-a. "Detalji se još uvek dovršavaju, no 29. jula aplikacija Get Windows 10 koja omogućava laku nadogradnju na Windows 10 biće onemogućena i uklonjena s računara širom sveta.

Ipak, kako je trebalo nešto vremena da se Get Windows 10 uvede, biće potrebno isto toliko i da ga se ugasi", poručuju iz Microsoft-a.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:48 pm

Smile PayPal više neće vraćati novac za propale crowdfunding kampanje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 3nxjS1rj3HPX7K_SjymfDKpefBnmMrLGCKklEfEMxQMgzj-JtAvysAWc6oNDJxxOyyT6G-L30t_-EP2K17NBTu_C9w

PayPal je objavio kako će od 25. juna ove godine za njihove korisnike vrediti novi opšti uslovi poslovanja, uklopljeni u obavezni User Agreement koji se odnosi na sve vlasnike PayPal naloga. U njemu stoji da će se promeniti opseg zaštite kupaca koji uključuje povra novca u slučaju da je kupac prevaren ili da nije dobio očekivani proizvod ili uslugu.

S novim promenama program zaštite kupaca biće ponešto ograničen. Uz dosadašnja područija koja njime nisu bila pokrivena (nekretnine, vozila i plovila, i slično), od juna se program Purchase Protection neće odnositi ni na plaćanja na crowdfunding platformama. Takođe, isključuju se uplate namenjene za kockanje, klađenje i sve ostale igre na sreću, kao i plaćanja državnim institucijama.

Kao posledica ove promene, korisnici više neće moći od PayPal-a tražiti povrat novca u slučajevima kada propadne crowdfunding kampanja koju su podupirali, ili kada ona ne ispuni njihova očekivanja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:52 pm

Smile Novi nivo bezbednosti

U hotelu Crowne Plaza Beograd, od 19. do 20. maja 2016. održava se konferencija ICT Security.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 IMG_6732-127x127

Kriminal na Internetu raste iz godine u godinu i sve više preti poslovanju. Da li velike kompanije koje rade na razvoju bezbednosnih rešenja imaju odgovor na to? Kako izaći na kraj s novim pretnjama i naprednim zlonamernim programima?

Kako se pokazalo tokom prošle godine, kompanije su bile prinuđene da ulažu sve veći deo svog IT budžeta u bezbednosna rešenja da bi sačuvale svoje podatke i poslovanje od cyber kriminala. „Od čega se zapravo branimo?“, često pitaju rukovodioci. Odgovor nikada nije kompletan, ali danas postoje rešenja koja mogu da zaštite vašu korporativnu mrežu i IT sisteme, ne od jedne, već od tri vrste napada – poznatih, naprednih i novih, trenutno nepoznatih, pretnji. Sa optimalnim ulaganjima postiže se nov nivo bezbednosti i stvara kvalitetna zaštita cloud rešenja, Internet mreže, mobilnih aplikacija, bankarskog poslovanja, elektronskog i mobilnog plaćanja, kao i drugih vitalnih delova IT sistema. Najveća prednost naprednih rešenja jeste u tome što bezbednosni sistem stalno uči i nastoji da vas zaštiti i od novih vrsta pretnji.Da nije sve u IT bezbednosnim rešenjima, pokazuju česti i uspešni napadi nazvani socijalni inženjering. Nekada napadači pribegavaju krađi tajnih podataka, lozinki ili nekih drugih, njima korisnih informacija, koristeći ljudsku neopreznost ili slabost. To samo pokazuje da uspešno implementirana IT zaštita treba da sadrži i dobru obuku zaposlenih kako bi se njen potencijal u potpunosti iskoristio. Odavno je uočeno da nikada nismo potpuno bezbedni. Stoga stalna edukacija i usavršavanje na ovom polju doprinose ne samo dobroj odbrani od cyber kriminala već i brzo reagovanje i zaustavljanje uočenih sumnjivih ponašanja u korporativnoj mreži još u ranoj fazi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 XPartneri

O ovim i mnogim drugi rešenjima iz domena IKT bezbednosti možete čuti na ovogodišnjoj konferenciji ICT Security.

Treća konferencija ICT Security, sa sloganom New Security Level, održaće se 19. i 20. maja u hotelu Crowne Plaza u Beogradu. Organizovana je u saradnji s PC Press-om, a generalni sponzor je kompanija Net++ technology sa svojim partnerom Symantec.

Konferenciju ICT Security otvoriće prof. dr Zoran Jovanović, dekan Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. U najavi su vrlo interesantne teme i izuzetni predavači iz oblasti informacionih tehnologija, bezbednosti platnih kartica i mobilnih aplikacija, digitalne forenzike, zaštite podataka, etičkog hakovanja i mrežne bezbednosti. Na sajtu konferencije možete pogledati najavljena predavanja, kao i IT radionice na kojima će se uživo prikazati sofisticirane tehnike napada na IT sisteme i mobilne aplikacije, ali i izneti rešenja za kvalitetnu zaštitu. Agendu konferencije naći ćete na adresi http://www.ict-conferance.org/agenda.html.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:54 pm

Smile Srpsko tržište poslovnog softvera

Tržište… poslednja granica. Pitanje je da li bi danas možda ovako zvučala naracija s početka čuvenog serijala Zvezdane staze? Umesto u zvezde, danas sve više gledamo u ekrane računara, tableta i mobilnih telefona. Istraživanje beskraja svemira zamenili smo istraživanjem beskraja tržišnih podataka – velikih podataka. „Dataverse“ zamenjuje „Universe“, a tržište Srbije polako se budi

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Trends-1024x683

Dok se neki „napolju“ igraju otkrivanja novih granica, mi još uvek imamo dilemu da li je poslovni softver uopšte potreban za uspešno poslovanje. Ili barem tako deluje, sudeći po poražavajućim rezultatima istraživanja Republičkog zavoda za statistiku o upotrebi IKT‑a u 2015. godini. U tom izveštaju možemo pročitati da 16,2 odsto firmi koristi neki integralni poslovni softver, što je doduše napredak u odnosu na 2014 godinu, kada je takvih firmi bilo tek 9,9 odsto.

Šta je tržište poslovnog softvera?
Često se u razgovorima s ponuđačima poslovnog softvera dotaknem tema veličine tržišta, broja ponuđača i kupaca i ključnog pitanja: Ima li mesta za sve? Opšte je mesto da situacija nije sjajna, uslovi za poslovanje su daleko od idealnih, propisi i regulativa su nejasni i podložni tumačenju, kupci su needukovani, a prodavci nemotivisani. Softver, iako neophodan za savremeno poslovanje, često ostaje „zadnja rupa na svirali“.

Ipak, tržište postoji i ne da se ignorisati, a razne struke različito ga definišu. Philip Kotler kaže da za ekonomiste tržište predstavlja skup svih kupaca i prodavaca koji obavljaju transakcije u vezi sa određenim proizvodima i uslugama. Za marketinške stručnjake, tržište predstavlja skup svih postojećih i potencijalnih kupaca određene vrste proizvoda i usluga. Tržište je skup kupaca, industrija je skup prodavaca. Veličina tržišta zavisi od broja kupaca koji bi mogli da budu zainteresovani za određeni proizvod ili uslugu. Potencijalni kupci imaju tri ključne odlike: interes, novac i dostupnost. Ako pođemo odatle, a potrebno je radi razumevanja ove procene, hajde da definišemo osnovne pojmove.

Pre svega, definišimo proizvod. Poslovni softver je svaki program koji se koristi kao podrška poslovnim procesima. Pre svega, misli se na podršku ekonomskim poslovnim procesima, kao što su izdavanje i prijem računa, izdavanje i prijem robe i slično. Cilj poslovnog softvera jeste da na adekvatan način pruži podršku pomenutim poslovnim procesima koji se odvijaju u jednoj firmi i u zavisnosti od tipa i delatnosti kojom se ona bavi, poslovni softver biće prilagođen specifičnim poslovnim procesima. Po ovoj definiciji, ERP, CRM i finansijsko‑računovodstveni softver spadaju u poslovne, dok programi za obradu teksta, slika, zvuka i slično, iako se koriste u poslovanju, nisu u grupi poslovnog softvera.

Drugo, definišimo prodavce. To je već jednostavnije. Prodavci su kompanije koje nude, svoja ili tuđa, rešenja (proizvode) i s njima povezane usluge (implementaciju, održavanje, podršku…) Sudeći po analizi „Poslovni softver u Srbiji 2014“, njih ima preko 120 – toliko se nalazi na Internetu, a u realnosti ih svakako ima i više.

Na kraju, definišimo kupce. U skladu s Kotler‑ovim ključnim odlikama, kupci moraju imati interes (potrebu) za poslovnim softverom, zatim dovoljno sredstava (čitaj: novca) da ga kupe i implementiraju i proizvod im mora biti dostupan, a to je u slučaju poslovnog softvera veoma važna stavka – lako i jednostavno održavanje. To znači da je dostupnost lokalne podrške od izuzetnog značaja za poslovni softver.

Pokušaj da se proceni tržište na ovaj način jeste izazov, naročito kada nema mnogo javno dostupnih podataka. Ipak, sve ono što je dostupno pokušao sam da integrišem u ovu procenu kako bismo stekli neki opšti utisak. Ključno pitanje glasi: Kome je potreban poslovni softver ERP ili računovodstvenog tipa? U ovom slučaju, sigurno je da su to kompanije koje vode knjige po principu dvojnog knjigovodstva, imaju dva i više zaposlenih i poslovali su u prethodnoj godini (dakle nisu u blokadi, stečaju, likvidaciji).

Kome treba poslovni softver?
Za osnovnu procenu korišćen je poslednji pregled koji je objavila Agencija za privredne registre o poslovanju privrede u Srbiji u 2014. godini. Uzeti su podaci samo za kompanije koje su predale podatke za statističku obradu i one se smatraju aktivnim za potrebe procene. Ukupan broj privrednih društava je 120.852. Od toga je 96.532 njih dostavilo podatke APR‑u.

Ukupan broj ustanova je 1.479. Od toga je njih 1.086 dostavilo podatke APR‑u. I za kraj, ukupan broj preduzetnika koji vode knjige po sistemu dvojnog knjigovodstva je 20.791. Od tog broja, njih 18.536 predalo je podatke APR‑u.

Ukupan broj firmi koje imaju potrebu za poslovnim softverom ERP ili računovodstvenog tipa iznosi nešto preko 116.000 (precizno, 116.154) privrednih društava, ustanova i preduzetnika. Deluje kao prilično velika brojka, međutim hajde da zakopamo malo dublje. Od ukupnog broja privrednih društava, 27.617 nema zaposlenih, a s jednim zaposlenim ima 22.284 (podatak iz izveštaja APR‑a za 2013, pošto novijeg nema). Pretpostavka je da većini njih računovodstvene agencije vode knjige i da nemaju preteranu potrebu za samostalnim korišćenjem ERP ili nekog računovodstvenog softvera. Dakle njih je, grubo, pedesetak hiljada (49.901).

Imamo zatim da 16,2 odsto kompanija već poseduje neki poslovni softver ERP ili računovodstvenog tipa po istraživanju upotrebe IKT‑a u Srbiji RZS‑a za 2015. godinu. To je cifra od 19.578 privrednih društava koja imaju neki poslovni softver. I njih možemo eliminisati iz procene jer je mala verovatnoća skorije promene softvera, osim ako nisu baš mnogo nezadovoljni. Setimo se, životni ciklus promene poslovnog softvera na tržištu Srbije traje između 7 i 15 godina.

Prostom računicom dolazimo do zaključka da oko 46.000 kompanija ne koristi nikakav softver. Pitanje je kako te firme vode svoje poslove? Čak i da pretpostavimo da im knjige vode računovodstvene agencije, ispada da oni u svom operativnom poslovanju ne koriste nikakav poslovni softver.

Tu možda leži potencijal i za ponuđače poslovnog softvera (potencijalni kupci) i za kupce poslovnog softvera (unapređenje poslovanja, preciznija evidencije, ažurni podaci). Ipak, ostaje pitanje i tema za razmišljanje: zašto svaka firma još uven nema barem neki osnovni program za vođenje poslovanja?

Ima li para u poslovnom softveru?
Prema podacima iz publikacije ICT in Serbia at Glance 2015 (podaci su iz 2013), tržište aplikativnog softvera dostiglo je vrednost od 36,3 miliona evra. Od toga veliki deo čine poslovna (ERP, SCM, računovodstvo) sa 47,5 odsto (17,2 miliona evra) i kolaborativna rešenja (DMS, CRM, ECMS, BI…) sa 30,2 odsto (10,9 miliona evra). Poslovni softver generisao je 2013. godine oko 28,2 miliona evra s tendencijom daljeg rasta, uzimajući u obzir trenutni potencijal tržišta i potrebe kompanija za efikasnijim upravljanjem.

Potencijala za rast ima u svim privrednim delatnostima i to je očigledno iz izveštaja Republičkog zavoda za statistiku Republike Srbije iz 2015. godine. Male i srednje kompanije najmanje koriste poslovni softver (12,8 odsto, odnosno 23,9 odsto), ali se ni velike ne mogu pohvaliti visokim stepenom upotrebe (49,6 odsto). Potencijal se dalje može utvrđivati po delatnostima, ali ostaje činjenica da veoma mali broj kompanija u Srbiji koristi bilo kakav, a kamoli neki napredniji poslovni softver ERP kategorije.

Kako god da posmatramo ove brojke, čak i sa ovako šturim podacima kakvim raspolažemo, možemo s veoma velikom sigurnošću tvrditi da vreme poslovnog softvera u Srbiji tek počinje. Računovodstvo i finansije važan su deo poslovanja svake kompanije i tu nema dileme. Na upravljanju finansijama i finansijskoj pismenosti tek treba da počnemo da radimo kako na pojedinačnom, tako i na kompanijskom nivou. Prošla iskustva još su sveža i prošlost nas, možda, u tom smislu ograničava, a sadašnjost ne obećava. Vreme kada računovodstvo nije bilo bitno (hiperinflacija…) je iza nas, ali privredu i dalje opterećuje „enkriptovan“ računovodstveni sistem koji, iako nazivno usklađen s međunarodnim računovodstvenim standardima, izgleda kao da je zamišljen da odmogne, a ne da pomogne kompanijama da lakše i bolje rade. A činjenica je i da će se s približavanjem Evropskoj uniji povećavati potreba za organizovanim, tačnim, pravovremenim i adekvatnim upravljanjem kompanijskim informacijama računovodstvenog tipa.

Na kraju stoji pitanje: Kako možemo da idemo napred, planiramo i predviđamo, kada nemamo dovoljno javno dostupnih informacija, a i one informacije koje imamo često ne tumačimo na pravi način. Podaci bi trebalo da nam kažu mnogo, ali umemo li da ih pročitamo?

Miodrag Ranisavljević
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 11, 2016 6:58 pm

Smile Najavljen LenovoTechWorld

Kompanija Lenovo najavila je stratešku tehnološku konferenciju LenovoTechWorld, koja će se održati u San Francisku, 9. juna 2016. godine. Druga po redu konferencija okupiće brojne industrijske lidere, a prisutnima će se obratiti i predsednik i glavni i izvršni direktor kompanije Lenovo, Jang Juanking (Yang Yuanqing), koji će govoriti o najperspektivnijim izumima i najaktuelnijim temama kada su u pitanju inovacije, uključujući virtuelnu stvarnost, povezane uređaje/IoT, kao i ulogu Cloud platforme u svakodnevnom životu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 LTW2016_thumb

Na konferenciji Tech World 2016 takođe će biti najavljeni neki od glavnih proizvoda kompanije Lenovo. Među njima je i prvi mobilni telefon za krajnje korisnike sa tehnologijom Project Tango, koji je Lenovo kreirao u saradnji sa kompanijom Google. Project Tango omogućiće korisnicima da iskoriste sve prednosti izmenjene stvarnosti na njihovim pametnim telefonim, uključujući video igrice, navigaciju i druge opcije. Ovaj uređaj omogućava korisnicima da dožive svet na potpuno drugi način – omogućavajući im da rade stvari koje nisu mogli da zamisle, od precizne navigacije unutar muzeja do kreiranja 3D okruženja za video igrice ili vizuelnog prikaza kako će se njihov novi komad nameštaja uklopiti u stan.

Kompanija Lenovo takođe će najaviti intersantne tehnološke koncepte nastale u njenim laboratorijama širom sveta. Ovi koncepti predstavljaju rezultat kreativnosti, eksperimentisanja i mašte brojnih inženjera, dizajnera i programera iz Lenova i Motorole.

U sklopu naše inicijative da podstakne što bolju interakciju sa potrošačima u SAD, odabrani broj potrošača će biti u mogućnosti da se pridruži kompaniji Lenovo na konferenciji TechWorld. Učesnici treba da na društvenim mrežama podele svoje iskustvo o tome kako su tehnološke inovacije promenile njihov život. Tri srećna dobitnika osvojiće VIP Experience putovanje na TechWorld konferenciju. Za više informacija o ovom nagradnom konkursu, posetite stranicu http://community.lenovo.com.

Direktan prenos konferencije počeće u 10:30 časova ujutru (PST vremenska zona (Pacific Standard Time)) 9. juna 2016. godine na stranici: www.YouTube.com/lenovo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 6:56 pm

Smile NAUČNO-STRUČNI SKUP “INFORMATIKA 2016”

[i]Društvo za informatiku Srbije, u saradnji sa Matematičkim fakultetom u Beogradu, organizuje u utorak, 17. maja 2016. u 11 sati, na Građevinskom fakultetu u Beogradu, Bulevar Kralja Aleksandra 73 – Velika sala, organizuje naučno-stručni skup – INFORMATIKA 2016. “Novi trendovi u razvoju informacionih sistema”.[i]

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Image011

Registracija učesnika od 10,30 do 11.00. u holu ispred Velike sale.

Zbog ograničenog broja mesta, dolazak sa naznakom“ INFORMATIKA 2016“ najavite na zoran.korunovic@novibeograd.rs ili office@dis.org.rs.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:03 pm

Smile Projekat – Jačanje lokalne transparentnosti

Završna konferencija Beogradske otvorene škole i Topličkog centra za demokratiju i ljudska prava održaće se u velikoj sali Medija centra – Beograd, u sredu 18. maja u 12 časova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Medija_centar

Na konferenciji će biti predstavljeni rezultati istraživanja transparentnosti na lokalnom nivou. Istraživanje je obuhvatilo 169 opština u Srbiji, mereći dostupnost 14 dokumenata / informacija od javnog značaja i analizu sadržaja informatora o radu svih opština. Takođe, biće predstavljen predlog praktične politike za unapređenje proaktivne transparentnosti, kao i rezultati pet lokalnih inicijativa sprovedenih u okviru projekta „Jačanje lokalne transparentnosti“.

Konferencija predstavlja završnu aktivnost projekta „Jačanje lokalne transparentnosti“ čiji je cilj unapređivanje transparentnosti rada jedinica lokalnih samouprava u Srbiji, kao i podizanje kapaciteta lokalnih organizacija civilnog društva za nadzor i praćenje transparentnosti rada lokalnih samouprava. Projekat „Jačanje lokalne transparentnosti” sprovodi Beogradska otvorena škola u partnerstvu sa Topličkim centrom za demokratiju i ljudska prava, uz saradnju sa Stalnom konferencijom gradova i opština, i podršku Delegacije Evropske unije u Srbiji.

Projekat sufinansira Kancelarija za saradnju sa civilnim društvom Vlade Republike Srbije.

Na skupu govore: Nj.E. ambasador Majkl Davenport, Šef Delegacije Evropske Unije u Republici Srbiji (tbc), Rodoljub Šabić, Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, Duško Pejović, vrhovni državni revizor Državne revizorske institucije (tbc), Dragan Dobrašinović, Toplički centar za demokratiju i ljudska prava, Milorad Bjeletić, Beogradska otvorena škola, Sanja Nasevski, Beogradska otvorena škola.

Zainteresovani mogu da potvrde svoje prisustvo preko mail-a jovana.bozickovic@bos.rs.

Agenda skupa – http://www.mc.rs/upload/documents/NAJAVE/2016/maj/BOSAgenda.pdf.

Više o projektu na sajtu www.dostup.no.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:06 pm

Smile Kompanija Bassilichi na konferenciji i izložbi bankarskih tehnologija Technobank 2016.

Srpska kompanija Bassilichi CEE, deo Bassilichi SpA (Italija) i ove godine učestvovala je na konferenciji Technobank. Zajedno sa svojim partnerima, kompanijama Diebold i Ingenico, izlagala je na štandu broj 10, gde su posetioci i klijenti mogli da se upoznaju sa novim, inovativnim transformacionim rešenjima u domenu digitalnog plaćanja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 D.Sikimic-Bassilichi-on-conference-1024x614

Dušan Sikimić, Project manager u Bassilichi CEE u redovnom programu konferencije imao je izlaganje pod nazivom „Pomeramo granicu” (We R.A.I.S.E. the bar – Redefine Architecture Innovation Solutions E-payments), na kome su posetioci mogli da čuju kako se primenom ASOFT-a digitalizuje kompletno bankarsko poslovanje.

Posle Dušana Sikimića, o svojim iskustvima govorila je Sanja Lakić, Rukovodilac kartičarskog poslovanja u Novoj Banci Banja Luka. Nova Banka je novi klijent kompanije ArsBlue, srpske softverske kompanije koja je razvila ASOFT, i deo je Bassilichi CEE.

Nova Banka, vodeća banka za mala i srednja preduzeća na Balkanu, sa sedištem u Banja Luci (Republika Srpska) je početkom 2016. godine u potpunosti transformisala svoju platformu kartičarskog poslovanja i upravljanja mrežom. Prebacivanje kompletnog kartičarskog portfolija, bezgotovinskog plaćanja i mreže bankomata sa tradicionalne na ovu, najsavremeniju platformu, završeno je februara ove godine. Jedinstveno upravljanje, integrisano sa sistemom autorizacije i poslovanja platnim karticama omogućilo je Banci da u potpunosti iskoristi koncept digitalnog bankarstva. Nova platforma uključuje efikasnu integraciju sa procesorom, što omogućuje bolju i direktnu kontrolu finansijskih transakcija, ubrzava usklađivanje računovodstvenih procesa i smanjuje troškove. Banka je 7. marta 2016. godine upotrebom nove platforme u saradnji sa Mastercard, lansirala SuperNova platnu karticu, kao i loyalty program.

Bassilichi CEE, sa sedištem u Beogradu, sa svojih 49 zaposlenih pruža usluge iznajmljivanja i prodaje, instalacije i tehničke podrške bankomata i POS terminala za region Balkana. Po poslednjim podacima iz decembra 2015. godine, kompanija upravlja sa 400 bankomata i 16.650 POS terminala. ArsBlue, softverska kompanija u okviru Bassilichi CEE, specijalizovana je za razvoj, prodaju i održavanje aplikacija za plaćanja (putem POS terminala, bankomata, kioska i mobilnih telefona), kartičarstvo, upravljanje dozvolama za 1.400 bankomata, 25.000 POS terminala i oko milion kartica. Najvažniji klijenti su locirani na Balkanu i u zapadnoj Africi. Na našoj referentnoj listi su veliki sistemi, kao što su Unicredit Banka Srbija, Nova Banka, itd.

Izvor: Bassilichi
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:08 pm

Smile Počinju prijave za Telenor Forum mladih 2016.

Digitalizacija za mir: putovanje od Osla preko Bangkoka do Nobelovog centra za mir

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Telenor-Youth-Forum-2016-1024x979

Telenor poziva mlade da se prijave na konkurs za učešće na Telenor Forumu mladih, koji se organizuje u saradnji Telenor grupe i Nobelovog centra za mir. Forum će se održati pod sloganom „Digitalizacija za mir“.

Studenti i diplomci, od 20 do 28 godina, koji veruju da digitalna rešenja mogu da doprinesu rešavanju društvenih izazova, mogu da se prijave za učešće putem sajta https://www.telenor.com/youthforum/, najkasnije do 15. juna. Nakon izbora užeg kruga kandidata, o finalnom izboru delegata iz Srbije odlučiće Telenorov žiri.

Dvoje delegata učestvovaće na Forumu mladih, gde će se okupiti mladi društveni lideri iz trinaest zemalja u kojima Telenor posluje. Forum počinje skupom u Oslu u nedelji svečanosti povodom dodele Nobelove nagrade za mir, u decembru, a delegati će se ponovo okupiti u Bangkoku, 2017. godine. Mladi će tokom godine u virtuelnim timovima raditi na rešenjima za koja veruju da mogu da odgovore na neko društveno pitanje. Takođe, sarađivaće s Nobelovim centrom za mir na pripremi digitalne izložbe koja će predstaviti njihov rad, a koja će biti otvorena na jesen 2017. godine.

Telenor Forum mladih organizuje se četvrtu godinu zaredom. Reč je o jednogodišnjem programu, čiji je cilj globalno angažovanje u prevazilaženju društvenih izazova uz doprinos digitalnih tehnologija.

Više o Telenor Forumu mladih i načinu prijavljivanja možete pronaći na sajtu http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Telenor-u-Srbiji/Telenor-Forum-mladih-2016/

Prijavite se ovde.
https://www.telenor.com/youthforum/application-requirements/

Izvor: Telenor
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:13 pm

Smile Viking Horde je novi malware, dostupan i na Google Play-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 SlKBy6bX1fSCW7HZv4Ihway7bwvnJWEgtO68atnib8EmEYc7warDwcfj_B7bUoaKFBqYQSMgOnaLVMlJURcqqvyK-g

Istraživački tim kompanije Check Point otkrio je novi malware namenjen uređajima temeljenima na operativnom sistemu Android.

Malware koji je dobio ime Viking Horde na uređaje korisnika dolazi putem nekoliko inficiranih aplikacija koje su prošle Google-ovu bezbednosnu proveru i dostupne su na Google Play-u. To su besplatne aplikacije Viking Jump, Simple 2048, WiFi Plus, Parrot Copter i Memory Booster.

Zabrinjavajuća je činjenica da se na određenim tržištima neke od navedenih aplikacija nalaze na vrhu ili pri samom vrhu najčešće preuzimanih besplatnih aplikacija.

Viking Horde podjednako napada rootovane i nerootovane Android uređaje koji jednom kada su inficirani postaju deo bootnet mreže, čiji je jedan od glavnih ciljeva generisanje klikova na oglašivačke bannere povezane s distributerima malwarea.

U slučaju rootovanog uređaja instaliraju se i dodatne aplikacije koje posao uklanjanja malwarea čine još težim. Google je o ovom malwareu obavješten 5. maja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:17 pm

Smile Instagram ima potpuno novi dizajn

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 2fWEXIGu2kVR2mBWNoN3c4u5hJg5bVlN4vDa4U3f3sPa3qzPrHHMP8TSPs40qBVLECLSPdLKsan16FzfAcpdqd1mpA

Izgleda da je novi trend crno-beli dizajn, a Instagram je jedna od prvih aplikacija koja se odlučila na ovaj potez. Razlog tome je što kompanija želi da stavi više fokusa na slike i video, ali u globalu raspored i funkcionalnosti su ostale iste, a je tako jedini deo u boji zapravo fotografija ili video.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Resize?url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-IC5r8JWbp1w%2FVzOcHidZC6I%2FAAAAAAAA6qY%2FOLsf4bMjcJIlcfiEAszdzR8On24gZamnACLcB%2Fs640%2F1.jpg&sizes=647x*!0

Ažurirati Instagram možete već sada, a osim njega kompanija je istu stvar primenila i na Layout-u te Hyperlapse-u. U videu ispod možete videti kako je do svega došlo, konkretno, kako je nastao novi logo. Više o promenama pročitajte u objavi na Instagram-ovom blogu.
http://blog.instagram.com/post/144198429587/160511-a-new-look
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:20 pm

Smile Nova Samsung-ova memorijska kartica - 256 GB za 250 dolara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 -AWvw7MijCkyfQRTRl1jNZ7seDkpKVk8_uNo7j270bi8w91UTPRKO_p_bnUpgGfTMp3xoVntfkTjAwDA1zOpWAdTHP0

Kad vam neko spomene 256 gigabajta, sigurno prvo pomislite na Macbook, Ultrabook, Surface ili bilo koji SSD inače. Malo ko će pomisliti da se ovoliki kapacitet može ugurati na microSD karticu.

Samsung je objavio da započinje s prodajom svoje EVO+ memorijske kartice s upravo ovolikim kapacitetom, koja se može koristiti u smartfonima, tabletima, računarima i čitačima kartica, ali će najzanimljivija verovatno biti vlasnicima akcionih kamera i onima što snimaju sadržaj u 360 stepeni.

EVO+ MicroSD kartica nosi oznaku UHS 3 i podržava brzine čitanja od 95 MB u sekundi, te brzine zapisivanja od 90 MB u sekundi. Prodaja na globalnom tržištu kreće u junu, a ono što se mnogima neće svideti je cena. Naime, Samsung za ovu karticu traži ni manje, ni više, nego 250 dolara.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 12, 2016 7:21 pm

Smile LG predstavio Action CAM LTE, novog “Frienda”

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Resize?url=http%3A%2F%2Fmob.hr%2Fblog%2Fwp-content%2Fuploads%2Fnoviupload%2Flgcam-tl.jpg&sizes=647x*!0

LG je prilikom predstavljanja modela G5 javnost upoznao s dodacima koji, primjerice, poboljšavaju rad kamere ili zvuk, a zajednički naziv im je Friends. Takav modularni dizajn jednom smartfonu proširuje mogućnosti, naravno, dok god izlaze novi “prijatelji”. To ne znači da svaki novi član “prijatelja” pravilno funkcionira isključivo s G5, baš naprotiv, danas predstavljeni Action CAM LTE je u potpunosti samostalan gadget.

Radi se o prvenstveno akcijskoj kameri koja ne mora biti povezana sa smartfonom da bi se video streamao na YouTube kanal, već koristeći 3G ili LTE mrežu na koji je povezana putem vlastite SIM kartice. Zahvaljujući certifikatu IP67, pogodna je za ekstremne sportove, ali lako može poslužiti i kao nadzorna kamera. Kasnije se planira i potpuno vodootporna varijanta koja će biti idealna za surfere i ronioce.

Evo i specifikacija:

Kamera: 12,3 MP, 4K video @ 30 fps, full HD video @ 60 fps, HD video @ 120 fps

Povezivanje: 3G, 4G, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth

Memorija: 2 GB RAM, 4 GB interne (samo za OS), micro SD do 2 TB

Dimenzije: 35 x 35 x 77,9 mm

Masa: 95 g

Baterija: 1400 mAh

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 CWc1KBYdR2-6J2c2gyT14Al51pqZc4MK4iQs2Pp47rg1P0UVEdQkmn4lPPc_wzgjsc8DfNkg9GcgV0FsvQSkYw3j5mk

Iako snima 4K video, Action CAM LTE može emitirati uživo najviše u rezoluciji 720p pri 30 sličica u sekundi. LG navodi da je baterija dostatna za četiri sata snimanja 1080p videa, što će većini biti dovoljno. Cijena i dostupnost za sada nisu poznati.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 7:51 pm

Smile CryptXXX ransomware postao još opasniji

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Y6iQqaMiltY_1NxfDr-IYkVuEt6lBv2zj_fW8taHLTkDB8OeKGMQd_-rcYm4h5zdwU-tldH1ucLPl-SS52IaQz2-

Istraživači za računarsku bezbednost iz kompanije Proofpoint otkrili su novu varijantu ransomware malvera koji zaobilazi zadnju verziju Kaspersky-evog alata za dešifrovanje. Do sada je postojala mogućnost dešifrovanja podataka pomoću Kaspersky-evog alata za dešifrovanje "RannohDecryptor" koje je šifrovao ransomware CryptXXX.

Sada taj alat nema nikakvog uticaja na novu verziju CryptXXX 2.006. Nova verzija šifruje podatke pomoću RSA ključa dužine 4096 bita. Takođe, osim šifrovanja podataka CryptXXX krade skladištene lozinke i korisnička imena iz internet browsera i e-mail klijenta.

Ako žrtva ima Bitcoin novčanik, tada će i on biti ukraden. Nova verzija CryptXXX prvo zaključa ekran na računaru žrtve i u pozadini šifruje podatke. Za sada je istraživačima još nepoznato kako su tvorci CryptXXX-a pronašli način onemogućavanja Kaspersky alata za dešifrovanje.

S obzirom na brzu prilagodljivost tvoraca tog malvera, istraživači Sunnyvale-a predviđaju da će CryptXXX biti sve veća pretnja u svetu računara.

Foto: Maksim Kabakou / Shutterstock
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:12 pm

Smile GitHub promenio cene

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 WRrOzkNLiApyRsuHC6TpxoZ1DPk93HliKyeEMfAD62YuWio0_9MxcapEYYBnpaI1OiLcd6tcQKjyO6tx3o7p7YvS

Popularno skladište izvornog koda softvera, GitHub, predstavio je novi model plaćanja njihovih usluga. Ključna novost je mogućnost da korisnici GitHub-a stvaraju neograničen broj privatnih skladišta.

Tu mogućnost individualni korisnici mogu dobiti plaćajući pretplatu koja iznosi 7 američkih dolara mesečno, a isto to organizacije mogu dobiti po ceni od 25 američkih dolara za prvih pet korisnika. Prethodni model model uzimao je u obzir količinu korištenih privatnih skladišta, što znači da je s brojem sklafišta rasla i cena usluge.

Na novi model plaćanja usluga u kompaniji su se odlučili zbog zahteva korisnika, ali i sve kvalitetnijih i konkurentnijih alternativnih servisa kao što su GitLab i Bitbucket. Inače, vredi spomenuti kako je na GitHub-u trenutno dostupno preko 35 miliona projekata.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:21 pm

Smile Adacta postala LS Retail Gold Partner za 2016.

Kompanija Adacta, kuća poslovnih softverskih rešenja, stekla je status zlatnog partnera (Gold Partner) kompanije LS Retail za 2016. godinu. LS Retail je softversko rešenje za maloprodaju u okviru Microsoft Dynamics NAV sistema za upravljanje resursima kompanija, i sastavni je deo mnogih Adactinih projekata u industrijama maloprodaje i ugostiteljstva u Srbiji i širem regionu. LS Retail rešenje je instalirano u više od 120 zemalja, u više od 3.700 kompanija sa 55.000 prodavnica.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Adacta-Logo-325x125

Status „LS Retail Gold“ osvaja se na osnovu postignutih rezultata u prodaji i plasmanu rešenja, ispunjavanja visokih standarda u pružanju usluga i podršci klijentima, kao i zadovoljavanja striktnih kriterijuma u radu i posvećenosti kao partnera kompanije LS Retail.

„Drago nam je što smo statusima zlatnog Microsoft ERP i CRM partnera dodali još jedno priznanje u istom rangu. LS Retal Gold status potvrđuje Adactinu ekspertizu i konkurentnost u implementacijama specijalizovanih, namenskih rešenja za pojedine industrije na širem regionalnom tržištu“, izjavio je tim povodom Ivan Đolić, direktor prodaje u Adacti Srbija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Ivan-%C4%90oli%C4%87-Adacta-325x258

„U veoma uspešnoj godini za kompaniju LS Retail, zahvalni smo partnerima koji su se posvećenošću i napornim radom istakli u vremenima velikih promena u delatnosti maloprodaje“, izjavio je Magnus Norddahl, direktor kompanije LS Retail, i nastavio: „LS Retail sa zadovoljstvom nagrađuje kompaniju Adacta za odličan rad u prethodnim godinama i napredak u okviru LS Retail partnerske mreže. Naši zlatni partneri obavili su izvanredan posao pružajući pomoć i podršku klijentima u ostvarenju poslovnih ciljeva – i zbog lojalnosti i pokazanih performansi zaslužuju našu najvišu ocenu“, zaključio je Norddahl.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 14, 2016 8:24 pm

Smile Konferencija i izložba TECHNOBANK

Organizator ASIT, zajedno sa resornim ministarstvima Republike Srbije, Narodnom bankom Srbije, Privrednom komorom Srbije, kao i sa vodećim poslovnim bankama, organizuje šesnaestu Konferenciju i Izložbu: TEHNOBANK.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Priv-komora-srbije

Technobank je vodeća konferencija u regionu zapadnog Balkana, poznata po velikom broju posetilaca, kvalitetu ponude redovnih izlagača i stalnom fokusu na najnovije teme iz oblasti globalnog bankarstva.

Technobank je “mesto okupljanja” banaka i izlagača iz regiona, koja služi kao platfoma za razmenu informacija o novim trendovima iz bankarske industrije. Teme koje konferencija obrađuje uvek se tiču budućnosti načina plaćanja i evolucije bankarske industrije i njenog uticaja na lokalna tržišta.

Kao i ranijih godina, specijalizovani forum – CARD FORUM & EXPO 2016, potpuno posvećen platnim transakcijama putem bankarskih kartica i podržanim ICT tehnologijama u Evropi i svetu, biće održan tokom Technobank Konferencije. Ovogodišnji CARD FORUM & EXPO će pokriti najvažnije aspekte kontaktnih i beskontaktnih platnih sistema na bazi smart kartica.

Tokom Technobank 2016 Konferencije, biće organizovan Okrugli sto sa sledećom temom:

“Digitalna Banka – ključni razvojni elementi za banku budućnosti”

Program Technobank 2016 Konferencije je blago modifikovan ove godine i uključuje, ali nije ograničen samo na:

Business Continuity Management (BCM) – Business
Continuity Planning (BCP) i Disaster Recovery (DR)
Upravljanje poslovnim procesima
Računarstvo u oblacima (Cloud Computing)
Društvene mreže
Data centri
Mobilna telefonija četvrte generacije
Mobline aplikacije u poslovanju
Upravljanje rizicima i naplata potraživanja
Identity and Access Management sistemi
Customer Relationship Management (CRM) i Contact Center (CC) tehnologije
Digitalno arhiviranje i sistemi upravljanja dokumentacijom
ICT bezbednosni aspekti u bankama
Secure document
Standardizacija sistema bezbednosti u bankarskim operacijama (ISO/IEC 27001:2005)
Nove vizije identifikacije i autentifikacije korisnika banaka – moguće korišćenje biometrijskih tehnika
Rešenja protiv krađe identiteta
HR – Human Resource
Savremene ICT bankarske infrastrukture
Novosti u tehnologijama plaćanja i operacija
Fizička i tehnička bezbednost u bankarskom okruženju –nova rešenja
Osiguravajuća društva i novi vidovi osiguranja
Business Intelligence (BI) i Management Information Systems (MIS)
Novi aspekti home banking i e-banking sistema
Kreditni biroi
Druga inovativna bankarska rešenja i primeri najbolje prakse
CARD FORUM & EXPO 2016

EMV i non-EMV kontaktni i beskontaktni platni sistemi
Beskontaktni POS terminali
NFC (Near Field Communications) platne tehnologije
M-banking i M-payment sistemi
Sistemi multiaplikativnih platnih kartica
Kartice lojaliteta, poklon kartice i kartice sa slikama
CAP i DPA EMV sistemi dinamičkih lozinki
CAP/DPA connected/unconnected čitači smart kartica
Access Control Server 3D secure sistemi – inhouse ili outsource?
Neki aspekti EMV migracije
Aspekti procesiranja kartica
Aspekti personalizacije i proizvodnje kartica
Instant issuance sistemi
Bezbednosni aspekti platnih kartica
PCI (Payment Card Industry) bezbednosni standard
E-commerce sistemi
3D Security sistem za bezbedne e-commerce sisteme
Nove platne aplikacije
Novi aspekti u tehnologijama POS terminala i bankomata
SEPA okvir
E-purse sistemi i šeme lojaliteta
Prevencija pronevera i upravljanje rizikom
Regionalna saradnja između banaka i drugih finansijskih institucija
Specifičnosti regionalnog tržišta – pretnje i mogućnosti
SECURITY

IT Security strategy
IT & users – new IT devices that are not corporative, mobility, tablets – from the point of security
Applying & security solutions implementation
Nowadays Cyber threats, evolution, challenges, protection
Virtual surrounding security – differences and challenges compared to classic systems
Cloud security – security in the cloud and out
Consciousness about security in Serbia (Case Studies)
Security from the point of view of security expert
Security from the point of view of security user
Security from the point of view of security hacker
Solutions against identity theft
OKRUGLI STO

Tokom Technobank 2016 Konferencije, biće organizovan Okrugli sto sa sledećom temom – “Digitalna Banka – ključni razvojni elementi za banku budućnosti”

IZLOŽBA

Izložba će se održati paralelno sa glavnim sesijama Konferencije. Učesnici će imati pristup izložbenom prostoru tokom cele Konferencije.

Za informacije o mogućnostima sponzorstva i izlaganja, molimo Vas da nas kontaktirate.
http://www.technobank.rs/rs/contact.html

Poseban interes je izazvao stand MUP-a koji je omogućavao zainteresovanima da na licu mesta, na osnovu lične karte sa čipom odmah bezplatno dobiju svoj kvalifikovani elektronski potpis.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu