Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 14, 2019 7:20 pm

Smile Google Currents – reinkarnacija Google+ društvene mreže

Google+ je ugašen početkom ovog meseca, ali njegov kod i dalje živi na Google-ovim serverima. Nakon što je kompanija odustala od ove društvene mreže, pojavila se njena renikarnacija u obliku Google Currents servisa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Google-currents

Interesantno je da ovo nije prvi Google proizvod sa tim imenom. Originalno to je bila magazin aplikacija koja je lanisrana 2011. godine, da bi dve godine kasnije bila preimenovana u Play Newsstand (sadašnji Google News).

Današnji Google Currents je zamišljen kao enterprise društvena mreža za internu komunikaciju koja može da bude manje formalna od email-a. Google ovu mrežu zamišlja kao mesto na kome će zaposleni moći da razmenjuju znanja i da učestvuju u diskusijama vezanim za posao, bez obzira na geografsku lokaciju na kojoj se nalaze. Na Currents-u, zaposleni će moći da vide diskusije koje su u trendu u njihovoj organizaciji i da prate teme koje ih interesuju.

Korisnički interfejs i iskustvo rada ne razlikuje se mnogo od Google+-a. Postovima određenih osoba (recimo direktora), mogu se dodeliti viši prioriteti kako bi se prikazivali na naslovnoj strani, uz razne opcije sortiranja diskusija. Naravno, uz postove je moguće deliti slike i dokumenta.

Google Currents je trenutno u beta fazi, ali ako žele, administratori u organizacijama već mogu da zatraže pristup za svoju kompaniju, slanjem email-a na currentsbeta@google.com.

Izvor: 9TO5Google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 14, 2019 7:24 pm

Smile Coinbase i Visa: Debitna kartica za kriptovalute

Mnogi korisnici koji kupuju kriptovalute ne znaju šta da rade sa njima. Korisnici u Velikoj Britaniji možda više neće imati taj problem, jer sada mogu da dobiju debitnu karticu koja je vezana za kriptovalute, tako da mogu da ih troše u običnim prodavnicama ili online. Na ovaj potez odlučio se Coinbase, jedna od najpoznatijih online menjačnica kriptovaluta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Coinbase-card

U pitanju je Visa kartica, što znači da može da se iskoristi za plaćanje bukvalno na milionima mesta koji su uključeni u Visa mrežu. Coinbase je lansirao i aplikaciju koja je vezana za karticu, preko koje korisnik može da bira kriptovalutu koju će upotrebiti za plaćanje. Aplikacija podržava sve kriptovalute koje su izlistane u menjačnici. Rad u aplikaciji je maksimalno pojednostavljen, jer ne postoji potreba da se povlače sredstva sa osnovne Coinbase aplikacije u Conibase Card aplikaciju – ona je vezana direktno za Coinbase nalog korisnika.

Kartica podržava preuzimanje novca sa ATM-ova, kao i beskontaktno plaćanje. Transakcije se obavljaju odmah, a u aplikaciji se mogu videti detalji o kursu koji je primenjen.

Cena ove debitne kartice je 4.95 funti (6.5 dolara), a prilikom transakcija u Velikoj Britaniji obračunava se provizija od 2.49 procenta (1.49 procenta za konverziju i jedan procenat za transakciju). U drugim evropskim državama provizija je 2.69 procenta, a u ostalim državama na svetu 5.49 procenata. Naknada za obradu troškova je prilično skupa i košta 20 funti (26.20 dolara). Ne postoji naknada za održavanje, kao ni dodatni troškovi za podizanje novca na bankomatu sve do iznosa od 200 funti mesečno.

Izdavač kartice je kompanija Paysafe, a aplikaciju Coinbase Card je razvila kompanija Apto Payments (ranije poznata kao Shift Payments). Ako se ovaj „eksperiment“ pokaže uspešan, Coinbase planira da lansira svoju debitnu karticu i u drugim evropskim državama.

Izvor: TechCrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 14, 2019 7:27 pm

Smile Windows XP: I poslednja verzija konačno ostala bez podrške

Mnogi tvrde da je Windows XP bio jedna od najomiljenijih Windows verzija, te se i danas nalazi na nekim računarima. Podrška za ovu verziju operativnog sistema ipak je dočekala svoj kraj sa krajem produžene podrške za poslednju Windows XP varijantu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Windows-xp

Poslednja varijanta koja se zasnivala na XP prethodniku bio je Windows Embedded POSReady 2009, ali se ne radi o onoj verziji koje se korisnici sećaju, a koja je prethodila Vista-i, Windows-u 7, Windows-u 8/8.1, i poslednjem Windows-u 10. Uprkos tome što se poslednja varijanta razlikovala od XP originala, zasnivala se na Windows XP kernelu, te je produžena podrška za ovu varijantu potrajala sve do 9. aprila 2019.

Tako je Windows XP potrajao 17 godina, sedam meseci i 16 dana, što ga za sada čini najtrajnijom verzijom Windows operativnog sistema. Pretpostavlja se da će Windows 10 jednog dana prevazići taj rekord, a najviše zbog toga što se oslanja na češća ažuriranja, umeto na monumentalne update-ove koji se objavljuju na godinu ili više dana.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Windows-xp2

Podrška za Windows XP Home i Professional završila se još u aprilu 2014, ali ovi i dalje žive u okviru nekih računara, budući da se prema istraživanjima Windows XP nalazi na 1,74% od ukupnog broja računara. Tako se pretpostavlja da će i poslednja varijanta poživeti još neko vreme, ali je ovo ipak kraj, budući da bez produžene podrške to neće biti još dugo.

Izvor: PC Gamer
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 14, 2019 7:32 pm

Smile Messenger se vraća u glavnu Facebook aplikaciju

Uoči najavljene integracije svih Facebook servisa koje korisnici između ostalog koriste i za komunikaciju, Messenger bi mogao da se vrati u glavnu Facebook aplikaciju. To znači da bi korisnici u budućnosti mogli da instaliraju samo jednu aplikaciju i tako dobiju pristup i društvenoj platformi i servisu za razmenjivanje poruka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Messenger

Nova funkcija se još uvek testira, a promena će, tvrde eksperti, iskoristiti Messenger taster koji se još uvek nalazi u okviru glavne aplikacije, a koji trenutno vodi na odvojenu aplikaciju. Uskoro bi pritiskom na isti taster moglo da se ulazi direktno u poruke, čime bi se eliminisala potreba za odvojenom aplikacijom. Messenger se kao odvojena aplikacija pojavio još 2011. godine, a Facebook je 2014. uklonio Messenger funkcionalnost iz glavne aplikacije. Pola decenije kasnije kompanija se sprema da integriše sve postojeće servise za razmenjivanje poruka – Messenger, Instagram i WhatsApp – tako da će se sve funkcije naći u okviru glavne aplikacije, tako da se i Messenger vraća odakle je i krenuo.

https://twitter.com/wongmjane/status/1116557782193299456/photo/1
Jane Manchun Wong
@wongmjane
Facebook is bringing the Chats back to the app for preparing integrated messaging
Tip @Techmeme
6:24 AM - Apr 12, 2019


Facebook planira da svaki servis i aplikacija nastave da postoje i nakon integracije, pa bi to moglo da važi i za Messenger aplikaciju, budući da eksperti spekulišu da bi mogla da ostane zbog onog dela korisnika koji ne odlazi često na glavnu aplikaciju.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 14, 2019 7:39 pm

Smile LinkedIn imitira Facebook sa svojim biznis orijentisanim reakcijama

Ne, LinkedIn nije odustao od svog cilja da prati trendove kao i ostale društvene mreže. Poslovna društvena mreža usmerena ka karijeri uvodi opciju „Reakcije“ koje se ne ponašaju tako suptilno poput Facebook-ovih, samo s izrazito poslovnim karakterom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Linkedin-5-720x720

Pored lajkovanja i reakcije „loving“, na postove možete da iskoristite „celebrate“ kako biste nekoga pohvalili za novi posao, „insightful“ kada smatrate da je nešto mudro napisano i „curious“ kada vas navedu na razmišljanje. Nije iznenađujuće što ne postoje potencijalno negativne reakcije, jer ne možemo da zamislimo kolegu koji će dobro reagovati ako od nekoga dobije reakciju smeha na njegovu značajnu prezentaciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 ReactionsGIF_GTM_03262019

Međutim, ukoliko želite da pohvalite vaše poslovne prijatelje, morate da budete strpljivi. Reakcije se sada pojavljuju, ali će biti dostupne tek „negde u narednim mesecima“ za sve korisnike širom sveta, kako na mobilnim aplikacijama tako i na vebu. Ipak, posmatrajte to na ovaj način: kad god da se pojave, pružiće vam jednostavan način da pohvalite nečiju promenu radnog mesta, čime ćete izbeći pisanje generičkih fraza.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 15, 2019 6:23 pm

Smile Koliko nepotrebnih aplikacija držite na svom telefonu?

Kompanija Connecthings koja se bavi lokacijskim analizama na mobilnim telefonima, napravila je interesantno istraživanje o upotrebi mobilnih aplikacija na dnevnom nivou. Istraživanje je sprovedeno na 1034 korisnika koji su demografski pokrili populaciju SAD-a, a obuhvaćen je period od oktobra do decembra 2018. godine (Q4 2018).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Aplikacije

Rezultati su pokazali da korisnici na svojim telefonima imaju instalirano između 25 i 50 aplikacija, dok većina koristi samo pet aplikacija na dnevnom nivou. Više od polovine anketiranih korisnika (56 odsto), ocenilo je sebe kao osobe koje brzo prihvataju nove tehnologije, ali polovina na svojim telefonima nema instalirano više od 25 aplikacija. Samo četiri procenta korisnika prijavilo je da ima instalirano više od 100 aplikacija. Čak 84 odsto korisnika je navelo da na dnevnoj bazi koristi manje od 10 aplikacija.

Prilično su iznenađujući rezultati koje su naveli pripadnici Generacije Z. Čak 42 procenta ovih korisnika upotrebljava manje od pet aplikacija dnevno, dok samo 14 procenata upotrebljava više od 20 aplikacija na dnevnom nivou (što je ipak više od svih ostalih generacija zajedno). Ako gledamo istraživanje po polovima, više od dve trećine muškaraca (69 procenata) „čisti“ svoje telefone bar jednom mesečno. Oni sortiraju aplikacije po folderima i redovno brišu aplikacije koje više ne žele da koriste. Dva od pet (40 procenata) muškaraca taj posao obavlja bar jednom nedeljno (dok je kod žena taj procenat 29 odsto).

Zanimljivo je i kako se korisnici odnose prema notifikacijama na telefonu. Više od polovine anketiranih (58 odsto), odgovorilo je da otvore tek oko četvrtinu notifikacija koje prime. Niko ne gleda sve notifikacije, a samo 10 odsto korisnika pogleda tri četvrtine pristiglih notifikacija. Najviše se prate notifikacije vezane za vremensku prognozu (38 odsto korisnika ih pogleda), a u ruralnim područjima taj procenat je još veći (52 odsto). Pripadnici Baby Boomers generacije (rođeni nakon drugog svetskog rata, pa do sredine šezdesetih godina prošlog veka), najviše se nerviraju zbog pristiglih notifikacija.

Ovo istraživanje imalo je za cilj da otkriju navike korisnika mobilnih telefona, na osnovu čega bi se mogle u budućnosti kreirati adaptabilne aplikacije koje bi prepoznale i personalizovale iskustvo njihove upotrebe.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 18, 2019 7:48 pm

Smile Dark Mode za Facebook-ov Messenger sada kao službena opcija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Početkom marta, Facebook je krenuo u testiranje Dark Moda za mobilnu aplikaciju Messenger. Ista nije odmah bila svima dostupna, pa je deo zainteresovanih korisnika morao da posegne za malim trikom.

Podsetimo, bilo je potrebno nekome poslati poruku koja u sebi sadržala i emotikon meseca, nakon čega se na uređaju pošiljaoca prikazala poruka o uspešnom pronalasku Dark Moda. Još je bilo samo potrebno otići u podešavanja i tamo ga aktivirati. Razlog ovom neophodnom koraku je bio taj što u tom trenutku Facebook nije mogao da garantuje da će Dark Mode u svim delovima aplikacije raditi ispravno.

Čini se kako je sada testiranje dovršeno i da nisu uočeni (veći) problemi, u radu, jer je Dark Mode sada postao i službena opcija u Messenger-u na mobilnim uređajima sa iOS i Android operativnim sistemom. Lokacija Dark Moda nije se promenila, i dalje se nalazi u podešavanjima, odmah ispod korisničkog imena.

Dark Mode se možda ne čini kao presudna opcija za mobilne aplikacije, ali je koristan. Posebno, ako se telefon koristi u lošije osvetljenim prostorima, ili ako je telefon opremljen sa OLED ekranom, tada se i potrošnja baterije osetno smanjuje.

Sledeća, takozvana, velika izdanja iOS-a i Android-a Dark Mode bi trebali da podržavaju na nivou sistema, što znači kako bi se aktiviranjem Dark Moda u podešavanjima OS-a, isti aktivirao i za sve ostale aplikacije. Za sada je Dark Mode potrebno uključivati za svaku aplikaciju zasebno.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 18, 2019 8:23 pm

Smile Kiwi Browser za Android dobija podršku Google Chrome ekstenzije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Kiwi Browser, jedan od poznatijih internet browsera u verziji za Android dobio je novu funkcionalnost. S novom nadogradnjom stiže i podrška za Google Chrome ekstenzije za Kiwi Browser u verzijama za Android pametne telefone i tablete.

Kako bi mogli da koristite ekstenzije potrebno je u adresnu traku upisati chrome://extensions, aktivirati developerski način rad, preći na desktop način prikaza posetiti Chrome Web Store te tamo pronaći željenu ekstenziju.

Za sada nije garantovana podrška za sve ekstenzije koje se nalaze na Chrome Web Store-u, pritom se posebno misli na x86 ekstenzije koje uopšte neće funkcionisati.

Verzija Kiwi Browser-a koja podržava ekstenzije već je dostupna na preuzimanje na službenoj Google Play prodavnici aplikacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Apr 18, 2019 8:29 pm

Smile Microsoft izdao još jedno upozorenje na Windows 10 ažuriranja

Iako je Microsoft nedavno objavio da će korisnici imati potpunu kontrolu nad Windows 10 ažuriranjima, to ne znači mnogo ako kompanija i u budućnosti bude morala konstantno da se izvinjava zbog problema u oviru update-ova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Windows10-1

Samo nedelju dana nakon što je Windows 10 ažuriranje izazivalo „zamrzavanje“ računara širom sveta, Microsoft je upozorio na novi problem u okviru update verzije KB4493509, budući da i ona utiče na to da računari prestanu sa radom – bilo usred nekog posla ili tokom pokretanja uređaja. Problem pre svega utiče na poslovne računare, budući da pogađa Cluster Shared Volumes (CSVs), a nastaje zbog konflikta sa antivirus softverima. Najviše problema pojavilo se u vezi sa antivirus programom ArcaBit, ali se spisku priključuje sve više brendova, pa problem postaje sve ozbiljniji.

Funkcija zahvaljujući kojoj će korisnici moći da odlažu nova ažuriranja trebalo bi da u budućnosti ublaži ovakve probleme, ali nova opcija stiže tek u maju, što je nezgodno budući da se april do sada pokazao kao prilično loš mesec za Windows 10. Sa druge strane, problemi su se javljali i u januaru, aprilu, oktobru i novembru 2018, tako da bi možda tačnija vremenska odrednica bila – loša godina.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Windows-10

Omogućavanje da se problematična ažuriranja odlože samo je deo rešenja, budući da celokupno rešenje podrazumeva potpuni izostanak opasnih update-ova.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 21, 2019 6:36 pm

Smile Popis svih Huaweijevih modela koji dobivaju nadogradnju na EMUI 9.1

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EMUI-9_1-nadogradnja

Nakon što smo doznali da Huawei Mate 20 Pro uskoro dobiva EMUI 9.1, stigle su i informacije o ostalim Huaweijevim modelima koji će uskoro dobiti ovu nadogradnju. Među njima su i prošlogodišnji P20 i P20 Pro, ali i raniji modeli kao npr. Mate 10 Pro i Mate 9 Pro. Cijela lista slijedi u nastavku.

Modeli spremi za nadogradnju na EMUI 9.1

Huawei Mate 20
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 X
Huawei Mate 20 RS Porsche Design
Modeli na kojima se EMUI 9.1 testira

Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate RS Porsche Design
Huawei Mate 9
Huawei Mate 9 Pro
Huawei Mate 9 Porsche Design
Huawei P20
Huawei P20 Pro
Huawei P10
Huawei P10 Plus
Huawei Nova 4
Huawei Nova 3
Huawei Nova 3i
Huawei Nova 2S
Honor Play
Honor 10
Honor Play 8A
Huawei Maimang 7
Honor View 10
Honor View 10 Lite
Honor Note 10
Honor 9
Honor V9
Honor 8X
Modeli planirani za nadogradnju na EMUI 9.1

Huawei Nova 4e
Huawei Nova 3e
Huawei Enjoy 9 Plus
Huawei Enjoy 8 Plus
Huawei Enjoy MAX
Huawei Enjoy 9S
Huawei Enjoy 7S
Huawei Enjoy 9e
Honor 9 Lite
Honor 8X Max
Honor 20i
Honor 9i
Honor 7X
Huawei MediaPad M5 Tablet 10.1
Huawei MediaPad M5 Tablet 8.0
Huawei MediaPad M5 Tablet 8.4
Huawei MediaPad M5 Pro Tablet 10.8
Huawei MediaPad Tablet 5T 10.1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 21, 2019 6:39 pm

Smile BlackBerry Messenger odlazi u penziju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

U zadnje vreme dosta se servisa i mobilnih aplikacija ugasilo, većinom Google-ovih. Ali, uskoro u penziju odlazi jedna koja nosi BlackBerry-jev potpis. Reč je o njihovom Messenger-u.

Kako stoji u njihovom službenom blogu, BlackBerry je pokušao da oživi BlackBerrry Messenger u verziji za privatne korisnike zadnjih par godina. Ali, u tome nisu uspeli jer su postojeći korisnici prešli na druge platforme, a nove je korisnike bilo teško privući.

Podsetimo, BlackBerry Messenger je prvo bio ekskluziva za BlackBerry-jevu mobilnu platformu, a od 2013. godine počeo je da bude dostupan i za Android i iOS. Ali, konkurencija je na tom polju očito bila prejaka – WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, Telegram, Signal i drugi pa je BlackBerry Messenger najpre pao u drugi plan, a potom i u zaborav.

BlackBerry je najavio kako je zadnji dan za BlackBerry Messenger ujedno i zadnji dan meseca maja - 31. maj. Do tog datuma biće moguće koristiti aplikaciju kao i sve ove godine, ali, već od 1. juna neće. Nažalost, korisnici koji su kupili ili na drugi način nabavili stickere, iste neće moći da preuzmu offline, jer kako BlackBerry navodi na svojim stranicama isti ne funkcionišu bez Messenger-a. Stoga kupcima savetuju da zatraže povrat novca preko App Store-a i Google Play-a.

Isto vredi i za BBMoji ikone – ni njih neće biti moguće koristiti nakon što se ugasi Messenger, ali za njih ne nude povrat novca. Što se fotografija i videa tiče – njih je moguće preuzeti na uređaj do 31. maja 2019. godine, nakon toga više ne, jer od tog dana više neće biti moguće otvoriti BlackBerry Messenger.

Ostali podaci koji se nalaze na tvrtkinim serverima biće po gašenju Messenger-a obrisani. Ali, poručuju kako će taj proces potrajati i do 180 dana. Detaljnije informacije o tome šta će se dogoditi sa servisima, ikonama i uopšteno podacima nakon gašenja Messenger-a možete proučiti ovde.
https://help.bbm.com/en/support/solutions/folders/19000163838
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 21, 2019 6:44 pm

Smile Chrome dobija “čitalački” mod za desktop

Desktop verzija Google Chrome pretraživača dobija mod za udobnije čitanje, a koji služi da se sa stranica uklone nepotrebne pozadine, što neki tekst čini prilično lakšim za čitanje. Opcija je 18. aprila stigla na Chrome-ovu eksperimentalnu Canary verziju, te bi do ostalih korisnika trebalo da stigne sa sledećim verzijama pretraživača.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Chrome2

Modovi koji olakšavaju čitanje postali su uobičajena opcija u okviru pretraživanja interneta, te ih je Safari uveo još 2010. godine, a Firefox i Edge 2015. Sve tri verzije korisnicima omogućavaju da menjaju boju pozadine na nekoj stranici, te veličinu fonta podese na onu koja je najudobnija za čitanje. Novi čitalački mod nije potpuno nov ni na Chrome-u, budući da je jedno vreme postojao na Android verziji pretraživača pod imenom “Simplified view.“

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Chrome

Oni koji već žele da isprobaju novu opciju za lakše čitanje moraju da nabave poslednju verziju Chrome-ove Canary verzije, i odu na “chrome://flags/#enable-reader-mode” kako bi aktivirali funkciju, te na kraju restartuju pretraživač. Nakon toga opciju mogu da aktiviraju ako kliknu na Settings taster u gornjem desnom uglu i izaberu “Distill page.”

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 21, 2019 6:48 pm

Smile Instagram testira skrivanje brojača 'lajkova' od očiju posetilaca

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Bc66abdfc3902735a98565b90a791f9e

Svako ima svoje mišljenje o tome šta nije u redu sa društvenim mrežama, onakvim kave ih vidimo u današnje vreme, ali mnogi smatraju da su "lajkovi" među najčešćim problemima. Jane Manchun Wong je sada pronašla opciju, u okviru test funkcija Instagrama, koja posetiocima ne dozvoljava da vide koliko je lajkova neka objava dobila.

Osoba koja je objavila sadržaj i dalje vidi ovu statistiku. Ali kako aplikacija opisuje: "Želimo da se vaši pratioci fokusiraju na ono što delite, a ne na to koliko lajkova objave dobijaju. Tokom ovog testiranja, samo osoba koja deli objavu će videti ukupan broj lajkova".

Ostaje da se vidi da li će i koliko će ovo imati uticaja na to kako korisnici vide društvene mreže. Instagram je potvrdio da obavlja interne testove funkcije, koja još uvek nije dostupna javnosti. Kompanija takođe nije sakrila brojač pratilaca, koji uobičajeno meri popularnost nečijeg naloga. Takođe, izgleda da nema uticaja ni na to kako se objave rangiraju od strane Instagramovog algoritma.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Insta

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 21, 2019 6:56 pm

Smile OKI ES7170dn MFP: Raskošne mogućnosti za obimno štampanje

Serija 7 uređaja u OKI portfoliju predstavlja modele koji su primarno namenjeni za izuzetno veliki mesečni obim štampe i generalne upotrebe. Shodno tome, svoju najbolju primenu imaju u velikim kompanijama. Jedan od takvih modela o kojem smo pisali je ES7131dnw, ali je u pitanju standardan štampač. Sa druge strane, nedavna tema nam je bio i ES4192 model koji predstavlja MFP uređaj ali sa manjim obimom mesečne štampe. Kada OKI pomeša karakteristike ova dva uređaja, dobijamo ES7170dn.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Oki1-1

Kada su u pitanju štampač funkcije, ES7170dn nudi veliki obim štampe i veliku brzinu, baš kao i ES7131. Maksimalni mesečni obim štampe je velikih 200.000 odštampanih strana, što uz primenu OKI LED tonera velikog kapaciteta omogućava veliki broj odštampanih strana bez potreba za servisiranjem i menjanjem tonera. Standardni ulazni kapacitet je 630 listova, pri čemu standardna kaseta prima 530 listova, a višenamenska kaseta još 100, a uz opciju dodatnih kaseta za papire ovaj broj se može povećati na čak 3160. Brzina štampe iznosi 52 strane u minuti, a prva strana iz štampe izlazi nakon pet sekundi. Za funkciju kopiranja, do prve strane treba koji sekundi više (ukupno 8), jer uređaj mora obaviti i funkciju skeniranja.

Upravo zbog pitanja brzine, ES7170dn poseduje moćniji procesor i više memorije (2 GB standardno, plus 160 GB hard disk) što omogućava bolje iskorišćenje i dodatnih mogućnosti koje poseduje. Maksimalna rezolucija je 1200×1200 dpi, što garantuje dobar kvalitet otiska bez obzira šta se štampa. Kada je u pitanju skeniranje i kopiranje, maksimalna rezolucija je 600×600 dpi. Uz uređaj dolazi ugrađena heftalica (bez finišera) sa kojom korisnik može da zahefta svoje papire, što je veoma praktična funkcionalnost. Naravno, visok stepen automatizacije procesa štampanje i skeniranja je prisutan kroz sistem dvostranog skeniranja i duplex štampe, uz napredne opcije finiširanja (heftanje, savijanje itd). ES7170dn poseduje i uređaj za automatsko skeniranje kapaciteta 100 strana koja služi za dvostrano skeniranje, čime se proces skeniranja velikog broja dokumenata ubrzava.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 OKI-MB770-1

Dodatne mogućnosti koje ima ES7170dn vezane su za OKI sXP (smart Extendable Platform), što predstavlja softversku osnovu za laku integraciju raznih softverskih paketa. Kolor ekran osetljiv na dodir je nešto veći (9 inča), što daje opciju da eventualni dodatni softver krajnjem korisniku ponudi još lakši rad sa uređajem. Zbog efikasnosti, sa desne strane ekrana se nalazi dosta veliki set „direktnih“ tastera koji pomažu da se određeni zadatak brže obavi bez potrebe dodatnih intervencija na ekranu.

Naravno, upotreba Google Cloud Print i Apple AirPrint sistema se podrazumeva, što uključuje mogućnost štampe sa svih modernih mobilnih uređaja. Podrška za Sendys Explorer softver se podrazumeva u ovoj klasi OKI MPF uređaja, pa se njegova upotreba preporučuje. Sendys Explorer omogućava korisniku da konvertuje dokumente i distribuira ili prenese na izabranu lokaciju, pružajući fleksibilnost za uređivanje, pristup, štampanje, preuzimanje i deljenje datoteka. ES7170dn nudi i povećanu bezbednost podataka, kroz IP/MAC filtriranje, HDD enkripciju podataka u realnom vremenu i još neke opcije koje će olakšati posao sistem administratorima zaduženim za kontrolu sa jednim ili više ES7170dn uređaja u sistemu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Original-logo-1

Kombinacijom funkcija i njihovim integrisanjem u ES7170dn dobija se uređaj koji može veoma efikasno odgovoriti svim A4 MFP zahtevima velikih poslovnih sistema kod kojih je brz rad sa velikom količinom A4 monohromatskih dokumenta kritičan za uspešno poslovanje.

Kontakt: Original
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 22, 2019 10:03 pm

Smile Apple radi na kreiranju univerzalnih aplikacija za iOS i macOS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 96a383e2c8b9822a23265c2f1bf5749a

Apple sve ozbiljnije radi na pristupu koji je svojevremeno implementirao Microsoft (i koji je propao), a to je da značajnije poveže iOS i macOS kako bi dva ekosistema spojio za laku tranziciju iz jednog u drugi.

Jedna od kompanijinih najnovijih akcija jeste fokusiranje na to da više iOS funkcija migrira na macOS, a izveštaji sugerišu da će najnovija verzija desktop operativnog sistema doneti nekoliko poboljšanja na ovom polju. Očekuje se da će macOS imati Screen Time i Siri Shortcuts, koji su već dostupni za iOS uređaje, a ovo će tehnički omogućiti spajanje mobilnih i PC uređaja.

Siri Shortcuts, koji može da se instalira na iPhone i iPad sa App Store-a će biti dostupan i za macOS korisnike kasnije tokom godine. Screen Time će stići sa novim panelom u System Preferences, a korisnicima će omogućavati da konfigurišu koliko dugo žele da pokreću određenu aplikaciju.

Više detalja o projektu se očekuje u junu, tokom Apple WWDC konferencije, a kompanija će verovatno od developera insistirati da pripreme svoje aplikacije za spajanje između iOS i macOS platformi.

Izvor: Softpedia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 22, 2019 10:14 pm

Smile Austrija zabranjuje anonimno ostavljanje komentara na internetu

Anonimnost na internetu može da dovede do fatalnih ishoda, što je tema kojom se bave mnogi filmovi kao što je Nerve. Online komentari, uprkos tome što su samo reči, mogu da budu i te kako zlonamerni i štetni, toliko da smo imali prilike da vidimo kako su internet trolovi oterali nekoliko poznatih ličnosti sa društvenih mreža. Nejasno je da li će takve vrste zlonamernih komentara ikada nestati, ali u Austriji postoji inicijativa da se nešto uradi povodom toga.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Comments

Vlada je izradila nacrt zakona koji bi u suštini učinio nezakonitim ostavljanje komentara na veb stranicama anonimno. To bi zapravo zahtevalo od korisnika da registruju svoja prava imena i adrese prilikom ostavljanja komentara na internetu, što bi, po svoj prilici, donelo veću odgovornost korisnicima interneta prema onome što pišu na internetu.

I dalje biste mogli da koristite javne nadimke, ali pošto bi u ovom slučaju bili registrovani, olakšano bi bilo praćenje zlonamernih komentara sve do njihovih vlasnika. Ako se zakon usvoji, primenjivaće se samo na veb stranice koje imaju više od 100.000 registrovanih korisnika, ili koje zarađuju više od 500.000 evra godišnje ili primaju novčane subvencije veće od 50.000 evra.



Postoji zabrinutost u vezi sa ovim zakonom, te kako bi neke grupe mogle da ga zloupotrebe, kao što su „hate“ grupe koje možda nemaju tako veliku bazu korisnika, čime je sprečeno da zakon ima bilo kakav uticaj nad njima. Tu je i pitanje privatnosti jer je potrebna adresa, što znači da će biti više podataka koji će biti ranjivi ako hakeri ikada upadnu na veb stranicu. U svakom slučaju, ako se usvoji, očekuje se da će zakon stupiti na snagu 2020. godine.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 22, 2019 10:18 pm

Smile Nakon kazni, na Android-u u EU od sada pet pretraga na izbor

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Google je zbog Android-a u Evropskoj uniji prošle godine bio kažnjen novčanom kaznom od 4,34 milijarde evra, i to zbog iskorišćavanja dominantne tržišne pozicije. Prema podacima Evropske komisije, objavili smo tada, Google je koristio Android na telefonima kako bi, na tržišno nepošten način, povećavao svoju dominaciju na područiju pretraživanja Interneta. Kompanija je od proizvođača telefona tražila da na uređaje predinstaliraju njihovu pretragu i mobilni internet browser, što je direktno dovodilo do preusmeravanja korisnika na Google-ove usluge, zaključila je tada EU.

Kako bi izbegli ponovne kazne, u Google-u su odlučili da promene način na koji Android tretira internet pretrage. Kako su sada objavili, prvi puta kada, nakon nove nadogradnje, korisnik poseti Play Store, biće mu ponuđen izbor od pet pretraživača i pet internet browsera (kao na slici).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Korisnici će sa tog mesta moći instalirati koje god browsere i pretrage žele, kažu iz Google-a. Onima koji se odluče za preuzimanje neke od aplikacija za pretraživanje bit će ponuđeno i da odaberu zadati pretraživač unutar Chrome-a.

Najavljeno je da će ove promene biti implementirane u narednim nedeljama – kako za postojeće tako i za nove telefonne zasnovane na Android-u koji se koriste i prodaju u Evropskoj uniji.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 26, 2019 7:59 pm

Smile Chrome dobio dark mode

Chrome 74 zvanično je prekjuče, 24. aprila, pušten za Windows, Mac i Linux računare, koji je uveo nov taman režim (dark mode) za korisnike Windows 10 OS-a. Isti tamni režim stigao je prošlog meseca na macOS sa Chrome-om 73, a nova ispravka uključuje automatsku Windows 10 podršku. To znači da će se Chrome automatski sinhronizovati ako je u podešavanjima Windovs 10 omogućen dark mode. Krajnji rezultat je da Chrome izgleda gotovo identično kao njegov Incognito Mode prozor.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Dark-mode-chrome-800

Iako Google omogućava ovaj novi dark mode u Windows-u, kompanija ga još nije potpuno omogućila za sve korisnike Chrome-a. „Mogu da potvrdim da ovu funkciju sada omogućavamo malom broju Chrome M74 korisnika i da će opcija postati dostupnija u bliskoj budućnosti“, objašnjava Chrome community menadžer. Chrome 74 je dostupan za preuzimanje sa Google-ovog Chrome sajta ili iz Help>About Google Chrome>Updates ako već koristite browser. Ako do vas još uvek nije došlo ažuriranje, a ne želite da čekate da Google u potpunosti omogući opciju, postoji prečica za aktiviranje tamnog režima, piše The Verge:

Pronađite prečicu koju koristite da biste pokrenuli Chrome i desnim klikom na ikonicu otvorite properties
Dodajte „–force-dark-mode“ na kraj target location-a (bez navodnika)
Pokrenite Chrome i dark mode će biti omogućen. Ako obično pokrećete Chrome iz pinovane ikonice na taskbar-u, moraćete da kliknete desnim tasterom miša na unpin, a zatim ponovo zakačite na taskbar da biste je zadržali

Nama ovaj trik nije pošao za rukom, ali smo ažuriranjem Chrome-a automatski omogućili opciju, tako da vam preostaje da probate trik i javite nam da li je i kod vas ista situacija. Međutim, kada ste ažurirali Chrome na verziju 74, a ipak želite da se vratite na Light mode, pritisnite taster Windows na tastaturi, i u tekstualno polje upišite „Color settings“, i kliknite na tu opciju. Odatle scroll-ujte menijem dok ne dođete do odeljka „Choose your default app mode“. Ovde ćete imati opciju za prebacivanje između Light i Dark mode-a. Klikom na Dark će se automatski postaviti tamni režim na Windows-u, Chrome-u i svim drugim aplikacijama koje podržavaju temu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Chrome-1

Jedna stvar koju treba da imate na umu ako imate prilagođenu Chrome temu je da tamni režim možda izgleda pomalo smešno u tom slučaju na računaru. Možda postoje elementi koji ne prikazuju ispravno tamnu temu. Ili ćete morati da se nosite sa čudnim dizajnom i sačekate da programer ažurira temu ili da se vratite na podrazumevani Chrome, piše AndroidAuthority.

Chrome je oduvek nudio podršku za teme kako bi omogućio neku vrstu tamnog režima, ali ovaj zvanični režim sada znači da su kontekstni meniji pravilno označeni preko browser-a i moći ćete da ispravno čitate download bar. Chrome 74 takođe uključuje i brojne druge promene koje nisu tako očigledne da bi bile vidljive. Novi Chrome 74 sada onemogućava animacije koje kod dela korisnika mogu da izazovu vrtoglavicu i mučninu, a postoji i nova zastavica koja blokira da sajtovi otkriju Incognito Mode.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 26, 2019 8:23 pm

Smile Windows 10 update: Problem sa USB priključcima i SD karticama

Microsoft je izdao saopštenje u kojem se upozorava da majsko ažuriranje za Windows 10 uređaje neće stići na one koji imaju USB priključke, te SD kartice, zbog nepravilnog raspoređivanja drajvera koje sprečava instaliranje novog update-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Usb-1

Do nepravilnog raspoređivanja drajvera može da dođe na svim onim računarima na koje su priključeni USB prostori za skladištenje ili SD kartice, pa su takvi uređaji trenutno blokirani kada je novo Windows 10 ažuriranje u pitanju. Tako će korisnici koji na vreme ne uklone sve što je povezano na pomenute priključke dobijati poruku da je majsko ažuriranje blokirano zbog problematičnih uređaja koji su povezani na računar. Problem može da se reši prilično brzo, budući da je dovoljno da korisnici koji su dobili poruku uklone problematične priključke i restartuju update instalaciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Usb2-1

Nova Windows 10 komplikacija neće se odraziti na sve korisnike, već samo na one koji imaju Windows 10 verziju 1803 (ažuriranje iz aprila 2018), te 1809 (iz oktobra 2018), dok će oni koji imaju starije verzije bez problema moći da dobiju majsko ažuriranje, bez obzira da li su uklonili USB priključke ili, pak, ne.

Izvor: ZD Net
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 26, 2019 8:27 pm

Smile Huawei EMUI dostigao 470 miliona dnevno aktivnih korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 521db15c57c9ed80de3d5850c0d51120

Huaweijev EMUI skin je nedavno dostigao 470 miliona korisnika koji su aktivni na dnevnom nivou. Informaciju je objavio Wang Chenglu, predsednik grupacije za poslovanje sa korisnicima kineske kompanije. On je objavio dostignuće tokom konferencije za medije, koja je bila posvećena EMUI platformi.

Wang je istakao rast EMUI korisničkog interfejsa tokom poslednjih nekoliko godina, koji predstavlja rezultat prodaje Huawei telefona (kako sopstvenog brenda, tako i Honor modela). Trenutno, EMUI je dostupan na 77 jezika u 216 zemalja i regija u svetu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Emui2_2

Huawei zvaničnik nas je takođe podsetio na novitete koje su implementirale različite verzije EMUI interfejsa. EMUI 5 je bio "brz i lak" operativni sistem, EMUI 8.2 je implementirao GPU Turbo, EMUI 9 je stigao uz Link Turbo, a najnoviji Emui 9.1 dodaje poboljšani fajl sistem i Huawei Ark kompajler za bolje performanse.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Apr 26, 2019 8:30 pm

Smile WhatsApp će blokirati screenshotovanje?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Iz Facebook-a, kompanije koja stoji iza aplikacije WhatsApp, najavili su velike promene.

Najveće polemike vode se oko mogućnosti ukidanja mogućnosti screenshota. Opcijom "autentifikacije" planiraju da omoguće blokiranje snimaka ekrana. Na ovaj način žele da povećaju privatnost korisnika, odnosno potencijalno daljnje deljenje privatnih razgovora.

Uvodi se i mogućnost otvaranja aplikacije otiskom prsta i to na uređajima koji imaju tu funkciju. Dok su korisnici iPhone-a već mogli isprobati metodu otisaka, uskoro će to biti moguće i za Android korisnike.

Velika je vest i da WhatsApp radi na implementaciji animiranih stikera. WhatsApp još nije službeno objavio kada će se nove promene tačno realizovati.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 28, 2019 6:25 pm

Smile Kako uključiti Dark Mode na Chromeu za Android

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Google-chrome-logo

Kao dio sveopćeg trenda prelaska svega i svačeg na dark mode, odnosno tamnu temu, Google je u i najnovijoj verziji Androida za Chrome omogućio uključivanje ove opcije. Ukoliko ju želite, prvo što trebate nadograditi Chrome na najnoviju verziju koja nosi oznaku 74.0.3729.112.

Međutim, s obzirom da se radi o eksperimentalnoj funkciji, aktivacija tamne teme za Chrome nije moguća instantno, već morate učiniti još nekoliko koraka. Prvi je da sljedeći string: chrome://flags/#enable-android-night-mode kopirate i zalijepite u Chrome adresnu traku. Nakon toga će vam se pojaviti eksperimentalni izbornik, gdje u prvoj stavci njegovog izbornika trebate odabrati „enabled“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Screenshot_20190427_183402_com.android.chrome

Nakon toga morate ponovno pokrenuti Chrome ili možda čak resetirati uređaj (kao u mom slučaju), nakon čega će vam se u uobičajenom Settings izborniku Chromea pojaviti opcija Dark mode. Tada je samo uključite i to je to. Ukoliko vam iz nekog razloga uzrokuje probleme ili vam se ne sviđa, jednostavno ju isključite.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 28, 2019 6:34 pm

Smile Nokia 8110 4G V15 ažuriranje omogućava globalnu podršku za WhatsApp i Facebook

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 D9c07a1871f39a79275ec2c18a47d81c

Nokia 8110 4G je ranije ovog meseca u Indiji dobio WhatsApp, a sada ovaj "banana telefon" dobija podršku za WhatsApp i Facebook na globalnom nivou, preko najnovijeg ažuriranja.

HMD Global je počeo da isporučuje novi firmware, koji nosi verziju broj 15.00.17.03 i težak je 38MB. Nakon što se ažuriranje instalira, moguće je preuzeti Facebook i WhatsApp sa KaiStore-a.

Nokia 8110 4G je objavljen u februaru prošle godine i predstavlja modernu verziju legendarnog Nokia 8110 modela, koji se pojavio u Matrix filmu. Telefon koristi Snapdragon 205 čipset i koristi KaiOS.

Izvor: NokiaPowerUser
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 28, 2019 6:38 pm

Smile Web verzija Google Drive-a dobija offline mod uređivanja datoteka

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Google je predstavio novosti koje se tiču njihovog servisa za skladištenje podataka u oblaku Google Drive.

Novost je opcija "Offline preview" koja korisnicima omogućava uređivanje Docs, Sheets i Slides dokumenata kada korisnici nisu povezani na Internet ili je internet veza slaba.

Treba napomenuti da je iste dokumente već moguće uređivati bez internetvveze, ali samo ako se prethodno uđe u odgovarajuću aplikaciju (Docs, Sheets ili Slides), dok je sad isto moguće učiniti direktno iz Google Drive web aplikacije.

Za aktiviranje opcije potrebno je označiti datoteku koju želite da koristite u offline načinu rada, putem dedicirane opcije do koje se stiže desnim klikom mišem na odabranu datoteku.

Putem interfejsa korisniku će se dati do znanja da je ta datoteka uskladištena na njihovom uređaju te da se može uređivati bez pristupa Internetu. Sivom bojom biće označene datoteke koje nije moguće modifikovati na ovaj način.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 29, 2019 6:42 pm

Smile Windows 10 od maja će zahtevati diskove od najmanje 32 GB

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Krajem sledećeg mjeseca Microsoft bi trebao da omogući svim korisnicima Windows-a 10 nadogradnju na najnoviju verziju, onu oznake 1903 i naziva Windows 10 May 2019 Update. Preuzeti ovogodišnju prolećnu nadogradnju moći će svi oni koji su pre toga na računaru imali aktuelnu verziju (October 2018 Update) i oni koji zadovoljavaju nove, pomalo izmenjene, minimalne hardverske zahteve.

Naime, u popratnoj dokumentaciji za Windows 10 verzije 1903 stoji da će po novome za instalaciju biti potrebno imati hard disk kapaciteta od najmanje 32 GB. Do sada je ovaj minimalni prag bio postavljen na 16 GB za 32-bitni, te na 20 GB za 64-bitni Windows. Od maja će, dakle, i za 32-bitnu i za 64-bitnu verziju biti potrebno imati nešto više prostora na disku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Ova promena verovatno neće zabrinuti veliku većinu korisnika, ali mogla bi pogoditi neke koji koriste novi Windows, i žele da nastave da ga koriste, na nekim manjim i starijim SSD diskovima ili laptopovima sa malim eMMC diskovima. Jedan od razloga za ovu promjenu je, kažu, činjenica da će Windows početi da rezerviše po 7 GB prostora na primarnom disku za potrebe budućih nadogradnji, što je najavljeno još početkom godine.

Veća "glad" za skladišnim prostorom neće zahvatiti verzije Windows 10 IoT Enterprise, dok ostali hardverski zahtevi za sve ostale verzije nisu izmenjeni.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu