Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 03, 2017 7:14 pm

Smile Formatiranje polja u Word-u

U nastavku priloga iz PC#241, bavimo se kontrolom prikaza teksta koji je rezultat definisanih polja. Prekidači i službene reči koje opisuju rezultujući tekst mogu da fino podese, dorade i uniformišu izgled ne samo formulara i obrazaca već i drugih tekstova šire namene. Hajde da vidimo neke od interesantnijih primena u formatiranju tekstualnih polja kroz izraze i njihovo specijalno značenje pri obradi i kontroli sadržaja polja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Word1

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Word3

U poljima koja umeću tekstualne rezultate u dokument, možete da kontrolišete pisanje velikih slova pomoću prekidača formatiranja koji se sastoji od znakova \* praćenih službenim rečima koja određuju promenu izgleda:

\* Caps Menja svako početno slovo reči rezultata u veliko.

\* FirstCap Menja prvo slovo prve reči rezultata u veliko.

\* Lower Menja sva slova rezultata u mala.

\* CharFormat Menja formatiranje (kao što su bold, italic ili vrsta fonta i njegova veličina) tako što primenjuje vrednosti koje poseduje prvi znak.

\* MergeFormat Primenjuje formatiranje prethodne vrednosti polja, nakon što se vrednost osveži i promeni.

\* alphabetic Prikazuje numeričke rezultate malim slovima (a za 1, b za 2, c za 3 i tako dalje).

\* Alphabetic Prikazuje numeričke rezultate velikim slovima (A za 1, B za 2, C za 3 i tako dalje).

\* roman Prikazuje brojeve kao rimske, malim slovima.

\* Roman Prikazuje brojeve kao rimske, velikim slovima.

\* ordinal Prikazuje brojne rezultate dopunjene slovnim nastavcima kao engleske redne brojeve, tj. 1st, 2nd, 3rd itd.

\* OrdText Predstavlja redne brojeve engleskim rečima, npr. 22 kao twenty‑second.

\* CardText Predstavlja numerički rezultat engleskim rečima, npr. 23 kao twenty‑two.

\* DollarText Predstavlja numerički rezultat engleskim rečima, uz decimalni deo kao razlomak stotine, npr. 22.44 kao twenty‑two and 44/100.

Uređuje Vladislav Struharik
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 03, 2017 7:18 pm

Smile Kako je mobilna revolucija transformisala svet?

Digital Day 2017 konferencija će se ove godine održati 16. maja u beogradskom Domu omladine. Sedma po redu konferencija nosi naziv “Connected Shopper“, a njena glavna tema je korisničko iskustvo i trgovina putem interneta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 M_Connected-Shopper-3-x-4

Konferencija posvećena o digitalnom i interaktivnom marketingu je edukativnog karaktera i na njoj će govoriti eminentni predavači sa razvijenih tržišta i iz uspešnih kompanija. Oni će upoznati posetioce sa aktuelnim industrijskim trendovima, najboljim metodama, praksom i iskustvima iz oblasti digitalnog marketinga. Pored predavanja, u programu konferencije su i paneli u kojima će učestvovati eminentni stručnjaci iz zemlje i regiona.

Konferencija Digital Day 2017 – „Connected Shopper“ okupiće eksperte iz industrije koji će podeliti svoja znanja i iskustva i time ovu temu dodatno približiti lokalnoj publici. Među predavačima su i Katarzyna Paliwoda iz kompanije Facebook, Jonathan Francis iz Google kreativnog tima “The ZOO”, Hossein Houssaini iz marketinške agencije Havas, Steve Lok iz renomiranog magazine The Economist i i mnogi drugi. Katarzyna Paliwoda, partner za retail i FMCG klijente, kompanije Facebook za region Centralne i Istočne Evrope, jedan je od glavnih govornika na ovogodišnjoj konferenciji. Bogato iskustvo u Facebook-u, samo je nastavak njene uspešne dugogodišnje karijere u kompaniji Procter & Gamble, u kojoj se Katarzyna najviše bavila brend menadžmentom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Digital-Day-Katarzyna-Paliwoda

Na ovogodišnjoj konferenciji Katarzyna će u svom predavanju akcenat baciti na mobilne komunikacije i navike potrošača na putu od ideje do kupovine samog proizvoda. Velika mobilna revolucija, koja je transformisala svet u poslednjih nekoliko godina imala je ogroman uticaj i na potrošače i njihove navike. Pametni telefon u svačijem džepu je postao najjače oružje za borbu za potrošače. Oglašavanje prilagođeno svakom kupcu ponaosob, bilo da su u pitanju lokalni ili globalni brendovi, pokazao se kao najefikasniji vid reklame. S druge strane društvene mreže, posebno Facebook, su omogućile svima: od proizvođača automobila, do lokalne pekare, da imaju iste šanse da dopru do potencijalnih kupaca, i to je ono što je drastično utiče na definisanje marketing strategije. Takođe, ovaj način reklamiranja omogućio je ciljanje vrlo uske publike, relevantne za konkretan brend ili proizvod. O transformaciji tržišta, koje je uz pomoć društvenih mreža za 5 godina postiglo ono što TV nije mogao za 67 godina, ali i o mobilnoj strategiji oglašavanja možete čuti na njenom predavanju na ovogodišnjoj konferenciji Digital Day.

Informacije o ostalim predavačima i sve dodatne informacije možete pronaći na zvaničnom sajtu konferencije, a sva aktuelna dešavanja i novosti možete pratiti putem Facebook stranice.
https://www.facebook.com/DigitalDaySerbia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 6:38 pm

Smile Najgore rebrandiranje ikad?

Nije da nismo u skorijoj prošlosti videli nekoliko loših primera rebrandiranja poput Google u Alphabet, i konfuznu tranziciju Hotmail servisa u Outlook, ali je novi pobednik te kategorije Yahoo!

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Novi-Yahoo

Ovu kompaniju je prošlog leta pazario američki telekomunikacioni operater Verizon za 4,5 milijarde dolara, a plan je da Yahoo i AOL funkcionišu zajedno pod novim imenom – Oath. Prosto nismo sigurni kako da adekvatno izrazimo naše mišljenje vezano za novi brend: niti je jednostavan za izgovaranje, niti asocira na nešto pozitivno, a ni online zajednica nije nešto specijalno oduševljena ovim potezom. Nakon prodaje kompanije Yahoo! deonice koje je ova kompanija imala u kompanijama Yahoo Japan i Alibaba biće preimenovane u “Altaba”. A taman ste pomislili da od “Oath” nema dalje?

Ashley Mayer ❄️ @ashleymayer
FAQ:
Q: Is "Oath" Yahoo or AOL?
A: Boath
Q: What will determine success?
A: Groawth
Q: What's the strategy
A: Build a competitive moath
2:26 AM - 4 Apr 2017
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 6:42 pm

Smile Umetnost minimalizma na društvenim mrežama

Preplavljeni ste sve većim brojem opcija i funkcija na društvenim mrežama? Kolumnista i strateg za sadržaj iz agencije Bitly, Blaise Lucey, kaže da je vreme da se, barem kada su društvene mreže u pitanju, neke stvari pojednostave i rastereti gužva.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Cover

Minimalizam. Koliko znamo, to je umetnost bacanja stvari sve dok vaš stan ne izgleda poput Apple prodavnice. Takođe je i korisna vežba – naročito kada je reč o prioritizaciji i organizaciji. Ako je, pak, u pitanju kompanija, reč je o reprioritizaciji. U 2010. kada su društvene mreže bile u punom jeku, postojao je i realan strah da će nas Budućnost zaboraviti i ostaviti na cedilu. Morali ste zaposliti eksperte za društvene mreže koji dobro poznaju Budućnost. Morali ste se fokusirati na izgradnju prisustva na svakom kanalu kako biste se povezali sa Budućnošću.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Social-media-1806995_960_720

Svi su bili ubeđeni da bi kazne bile strašne. Kao što su nagrade za one koji su se među prvima prilagodili, bile ogromne i besplatne. Za nekolicinu srećnika to se ispostavilo da je istina. A ostali? Skoro polovina (42%) marketara i dalje pokušava da izračuna ROI („return on investment“ ili povraćaj novca) na društvenim mrežama. Vreme je da počnemo da razmišljamo minimalistički. Obratite pažnju na količinu vremena koju provodite na društvenim mrežama i vreme koje provodite na kreiranju sadržaja za sve kanale. Da li je vaš marketing na istim zatrpan? Da li se konstantno osećate razapeto između previše različitih medija? Možda je vreme da počnete praktikovati umetnost minimalizma na društvenim mrežama.

Analiziranje nereda

Vaše prosečno preduzeće sada plasira svoje proizvode/usluge na osam različitih kanala. To ne znači da su svi oni podjednako efektivni. Samo sa mailing listom i website-om mogli biste verovatno generisati značajniju prodaju nego sa, recimo, Twitter nalogom ili Facebook stranicom.

Znamo da gotovo polovina marketara ne zna ROI društvenih mreža. Istovremeno, potrošači ne kupuju proizvode/usluge direktno sa društvenih medija. Izveštaj Mary Meeker „2016 Internet Trends Report“ pokazuje da je samo 12% korisnika na Facebook i Instagram mreži na tim kanalima radi kupovine. Na Twitter-u taj broj je 9%. LinkedIn? 5%. Snapchat? 3%. Uprkos izvikanoj ideji o „social buy buttons“, istraživanje pokazuje da je to i dalje više teorija nego realnost.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Hexagon-1743514_960_720

Hajdemo sada više da pričamo o pokazateljima angažovanja. Svima je dobro poznato da je Facebook platforma u stilu „plati da se igraš“, čak i ako samo pokušavate da komunicirate sa fanovima koje već imate. U nekim slučajevima organski domet sadržaja je potonuo na samo 2% ukupne publike na stranici. Istraživanja iz Quintly pokazuju da Instagram sledi isti put: U proseku angažovanje na Instagramu je opalo za 27% na slikama i 39% na video sadržajima postavljenim na toj mreži. Da biste praktikovali umetnost minimalizma na društvenim mrežama izvršite reviziju. Pronađite kolika je stopa angažmana na svakoj platformi i otkrijte koliko saobraćaja pokreće svaki od tih kanala. Koliko zaista klikova Twitter i Facebook dovode do vašeg website-a? A Instagram? Da li koristite kodirane linkove koji prate koliko korisnika posećuje vaš sajt? Ne plašite se da smanjite nered.

Pojednostaviti, pojednostaviti, strateški isplanirati

Bolje je biti prisutan na samo dve, ali efektivne društvene mreže, nego na pet, osam ili deset koje vam samo oduzimaju vreme, a ne donose rezultate. Trka za Budućnošću je završena. Nema potrebe za panikom. U suštini, bolje je sačekati i videti. Ako sada budete slušali ceo taj „hajp“, na kraju ćete završiti praveći i Snapchat nalog. Sa rejtingom od 3,43/8, Snapchat je rangiran od strane marketara kao druga najmanje efektivna platforma, pobedivši jedino AOL. Pravi rizik od tolike gužve jeste taj da ćete završiti pomerajući se na druge platforme pre nego što utvrdite da je prethodna platforma zaista vredna vašeg vremena. Gomilate platforme i obaveze iz prostog razloga samo da biste rekli da ih imate. („Naravno da imamo Snapchat, deca nas obožavaju!“).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Finger-769300_960_720

Poenta minimalizma na društvenim mrežama ogleda se u prkošenju tog „hajpa“ i fokusiranju na ono što zaista „radi“ za baš brend. Nije kanal, već sadržaj i publika ono što će ga učiniti vrednim. Ako Facebook ne prikazuje vaš sadržaj ljudima, a nemate budžet da to sami uradite, možda je vreme da umesto njega porazmislite o Instagramu ili YouTube-u. Pre nego što počnete sa nagomilavanjem, pojednostavite i isplanirajte strategiju. Napravite plan šta ćete postovati na kanalu i razmislite o tome kako ćete da obezbedite sve neophodne resurse i dokažete uspeh.

Praktikovanjem minimalizma na društvenim mrežama nećete se osećati preopterećeno, a dobićete veći ROI zbog toga!

Izvor: Marketingland
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 6:48 pm

Smile Želite da zaradite? Netflix traži kvalitetne prevodioce

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Američki Netflix je pre nešto više od godinu dana krenuo je u globalno širenje, a najčešća kritika njihovih potencijalnih pretplatnika širom sveta, pa tako i u Srbiji, bila je da pre toga nisu osigurali gotovo nikakvu lokalizaciju sadržaja. Međutim, s vremenom se stvari polako menjaju, a sada će tek biti bolje.

U te su svrhe pokrenuli platformu Hermes, koja služi za online testiranje veština prevođenja i titlovanja njihovih filmova i serija. Ovom platformom žele da privuku prevodioce za preko 20 jezika koje trenutno imaju u ponudi i među njima odabrati one najbolje, koje će potom angažovati na izradi titlova.

Na ovaj način će lakše osigurati kontrolu nad procesom prevođenja i održavati željeni nivo kvaliteta titlova. Kako biste se i sami okušali u prevođenju za Netflix, već sada možete pokrenuti test na ovim stranicama. On je fokusiran na prevođenje engleskih idiomatskih fraza, traženje lingvističkih grešaka i veštine izrade titlova. Pet faza testiranja ukupno traje više od dva sata, a potom će ih pregledati i oceniti stručne osobe i javiti vam rezultate kroz 10 radnih dana.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 6:52 pm

Smile Android izbio na prvo mesto u svetu po web saobraćaju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Prema podacima kojima raspolaže StatCounter, Android operativni sistem je u globalnom web saobraćaju pretekao Windows. Tako je u martu njegov udeo u iznosio 39,93%, dok je Windows operativni sistem zauzeo 37,91% udela.

Udeo iOS operativnog sistema u web saobraćaju sada iznosi 13,09%, a macOS-a 5,17%. Linux broji 0,75%, dok je 2,85% saobraćaja nepoznatog porekla.

Za ovako velik udeo Android-a zaslužna su uglavnom azijska i afrička tržišta u razvoju, dok situacija u Americi i u Evropi pokazuje da korisnici još uvek većinom surfuju na računarima.

Tako u SAD Windows platforma vodi s 38,3% web saobraćaja, sledi je iOS sa 28,34%, a Android je trećem mestu s 19,97% udela. U Velikoj Britaniji Windows zauzima 41,48% saobraćaja, iOS 26,22% a Android 18,8%.

U Srbiji je prednost Windows platforme još veća, jer u ukupnom saobraćaju još uvek učestvuje sa vrlo visokih 66,89%, dok je Android na drugom mestu sa 25,17% prometa. iOS se u Srbiji smestio na treće mesto sa 3,51% saobraćaja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 6:58 pm

Smile Chrome je i dalje najpopularniji browser

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Iako Microsoft već neko vreme snažno zagovara svoj internet browser Edge, čak i putem raznih obaveštenja i reklama u svom operativnom sistemu Windows 10, on ne uspva da prikupi veći korisnički udeo.

Prema podacima kompanije NetMarketShare, Edge je u martu imao tržišni udeo od 5,61% (rast od 0,06% u odnosu na februar), što je dovoljno tek za četvrto mesto.

Microsoft-ov drugi operativni sistem, sada već zastareli Internet Explorer, koji dobija samo bezbednosne nadogradnje, po zastupljenosti se nalazi na drugom mestu objavljenje lestvice kompanije NetMarketShare, s udelom od 18,95%.

Čelno mesto na lestvici i dalje drži Google-ov Chrome, s udelom od 58,64%. Treće mesto na lestvici između Internet Explorer-a i Edge-a zauzima Mozillin Firefox, s udelom od 11,79%.

Iza Edge-a na lestvici se nalaze Safari (sa udelom od 3,37%) i Opera (sa udelom od 1,18%).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 04, 2017 7:02 pm

Smile Ukidanje naplate EU roaminga: pozivi i SMS neograničeno, prijenos podataka 1 GB mjesečno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EU-Flag-ragl

Dva i pol mjeseca su ostala do potpunog ukidanja naplate roaming usluga među operaterima unutar Europske unije. Do sada se moglo čuti kako će naknade biti u potpunosti ukinute, kako za pozive i SMS poruke, tako i one za prijenos podataka.

Ipak, najnovija odluka Europske komisije detaljnije precizira svaku pojedinu stavku, te donosi najnoviji naputak operaterima za primjenu nove regulative u praksi od 15. lipnja.

Tako ćemo pozive i SMS poruke moći koristiti neograničeno, dakle kao u Hrvatskoj, no prijenos podataka u roamingu će biti ograničen na 1 GB mjesečno. Svaki daljnji megabajt naplaćivat će se po za sada još neutvrđenom cjeniku, o čemu će odluka biti donijeta naknadno.

Povjerenik Europske komisije za telekomunikacije navodi da je ova odluka donesena sukladno dogovoru s operaterima. Naime, španjolski, francuski, talijanski, grčki, portugalski i ciparski operateri tražili su ovakvo ograničenje iz razloga što im je naplata roaminga jedan od glavnih prihoda, budući da se radi o turistički orijentiranim zemljama.

Iz komisije dodaju da su hrvatski operateri u ovom slučaju ostali suzdržani, dakle nisu zahtijevali posebnu naplatu podatkovnog prometa, budući da na domaćem tržištu ostvaruju dovoljno visoke prihode od vlastitih korisnika.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 05, 2017 7:46 pm

Smile Program finansiranja za nabavku IT tehnologija

U Srbiji je pokrenut “easylease” program finansiranja za nabavku Cisco tehnoloških rešenja, koji omogućava preduzećima da sa minimalnom početnom investicijom i pristupačnim mesečnim ratama nabave kvalitetnu tehnologiju i značajno unaprede ukupno poslovanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Telegroup-1200x900-300dpi_thumb

U Srbiji se ovom programu priključila kompanija TeleGroup, koja u našoj zemlji posluje preko 16 godina kao provajder informaciono – komunikacionih tehnologija, sa ciljem da preduzećima omogući optimalne uslove za nabavku Cisco tehnologija.

Preduzeća u Srbiji shvataju značaj primene tehnologije u svakodnevnom poslovanju, ali često zbog skromnih budžeta nisu u prilici da implementiraju sve tehnološke alate koji su im neophodni kako bi obezbedili održivi razvoj. Značajan razvoj i unapređenje IT sektora kreira kontinuiranu potrebu za dodatnim investiranjem u ovaj sektor.

Prema rezultatima SEE Forum istraživanja koje je sproveo IDC, a koje je uključivalo 50 velikih kompanija u regionu, 57 posto sredstava usmereno je upravo na kreiranje novih IT rešenja ili transformaciju postojećih. Prema IDC prognozi iz januara meseca, u 2016. godini ukupna vrednost investicija u Srbiji u IT sektor dostigla je iznos od 835 miliona dolara, odnosno 116 dolara po glavi stanovnika, što je znatno ispod proseka regiona. U Bugarskoj ukupna vrednost investicija u IT sektor iznosila je 1,04 milijardu dolara, što je 145 dolara po glavi stanovnika, a u Hrvatskoj je ukupna investicija prevazišla 1,07 milijardi dolara, odnosno 240 dolara po glavi stanovnika. Po glavi stanovnika, najviše je uloženo u Sloveniji, čak 404 dolara, tako da ukupna je vrednost prevazišla 802 miliona dolara.

Sa ciljem da se obezbedi podrška za sve veće potrebe klijenta kada je u pitanju ulaganje u informaciono-komunikacione tehnologije, globalni partneri UniCredit Leasing i Cisco kreirali su poseban program finansiranja – easylease 0% , kojem se kao Cisco partner priključila i kompanija TeleGroup. Klijentima u Srbiji ovaj program omogućava brzu i jednostavnu nabavku kompletnih ’end-to-end’ rešenja, uključujući hardvere, softvere i usluge u maksimalnom iznosu od 250.000 evra, sa iznosom kamatne stope od nula posto i rokom otplate od 24 meseca. Zahvaljujući ovom programu, početna investicija preduzeća, odnosno učešće, iznosi 10 posto od neto vrednosti opreme, što ostavlja dodatni prostor za ulaganje sredstava u druge projekte.

Na primer, ukoliko se preduzeće odluči za kupovinu Cisco opreme u ukupnoj vrednosti od 100.000 evra, učešće bi iznosilo 10.000 evra, dok bi mesečna rata iznosila 3.750 evra.

Za više informacija o zahtevima fnansiranja vaše Cisco tehnologije posetite web-stranicu easylease program ili pošaljite e-mail TeleGroup timu na it@telegroup.rs.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 05, 2017 8:21 pm

Smile Stigao iOS 10.3.1 - donosi radost za vlasnike iPhone-a 5 i 5c

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Nakon što su nedavno pustili iOS 10.3, Apple je sada u opticaj pustio i ažuriranje 10.3.1. Lista novosti nije naročito duga, a najviše će razveseliti vlasnike iPhone-a 5 i 5c.

iOS 10.3.1 u naravi nije ništa drugo do ušminkana verzija iOS-a 10.3. Čini se da je osnovni zadatak ove nadogradnje bio zakrpiti bezbednosni propust u iOS-u 10.3 kojeg je neki loš momak iz blizine mogao iskoristiti kako bi vaš uređaj napao putem Wi-fi čipa. Ažurirate li na iOS 10.3.1, bićete po tom pitanju spokojni, kažu iz Apple-a.

U uvodu smo rekli da se iOS 10.3.1 možda i najviše tiče vlasnika starijih uređaja sa 32-bitnim čipom poput iPhone-a 5 i 5c. Naime, ti modeli do sada nisu bili kompatibilni sa iOS 10.3 ažuriranjem, ali 10.3.1 jeste pa i na te starije iPhone donosi novi Apple-ov File System koji bi trebao da poboljša performanse i oslobodi deo memorije ali i sve ono ostalo što je sa sobom doneo iOS 10.3.

Treba li uopšte debatovai o tome u kojem bi paralelnom svemiru neki Android iz 2012. dobio službenu nadogradnju u 2017?

Ako ažurirate i sami uočite neke novosti, dojavite nam ih u komentarima ispod.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 05, 2017 8:24 pm

Smile Otkrivena nova opasna pretnja za Android uređaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Prošlog leta je objavljeno kako je poznata grupa trgovaca "cyber oružijem" NSO Group razvila mobilni spyware nazvan Pegasus kojim su brojne agencije na nacionalnom nivou vršile promatranje aktivista na područiju Bliskog Istoka.

Ova verzija namenjena iOS operativnom sistemu koristila je tri različita propusta u iOS-u, nazvana Trident, kako bi omogućila napadaču preuzimanje zlonamernog sadržaja na zaraženi uređaj. Nakon preuzimanja zlonamjernog sadržaja, napadač može u potpunosti da nadgleda rad uređaja. Apple je na otkrivanje Pegasus-a reagirao nadogradnjom sistema kako bi zaštitio svoje korisnike na uređajima iPhone i iPad.

Međutim, zajedničkom akcijom bezbednosnih stručnjaka iz kompanija Google i Lookout otkriven je novi spyware namenjen uređajima na Android operativnom sistemu. Google je novu pretnju prigodno nazvao Chrysaor, prema bratu mitskog Pegaza, upravo zato što se ova dva malvera veoma slično ponašaju u različitim okruženjima.

Obe verzije imaju mogućnost praćenja dugmića na ekranu, prenošenja slike i zvuka, pristupa podacima različitih preuzetih aplikacija kao što su WhatsApp, Skype, Facebook i Twitter te uvida u istoriju browsera i imenik uređaja. Poput iOS verzije, Chrysaor takođe poseduje mogućnost samouništenja te brisanja tragova o svojem postojanju sa zaraženog uređaja kako bi otežao otkrivanje pretnje.

Za razliku od Pegasus-a koji je uređaju pristupao putem navedenih ranjivosti, Chrysaor koristi tehniku "Framaroot" koja napadaču dopušta promenu dozvola na uređaju te preuzimanje zlonamernog sadržaja. Zlonamerni se sadržaj, u slučaju malvera Chrysaor, preuzima kada korisnik, nakon što pristupi phishing stranici, odabere opciju koja mu nudi preuzimanje "legitimnog" sadržaja na uređaj.

U saradnji sa stručnjacima iz kompanije Lookout, Google je o pretnji obavestio moguće mete, onemogućio preuzimanje zlonamernog sadržaja te ponudio informacije o otklanjanju. Kako se danas koristi sve veći broj mobilnih uređaja, polje njihove bezbednosti postaje sve važnije pitanje u kontekstu računarske bezbednosti te stručnjaci iz obe kompanije upozoravaju kako će broj mogućih pretnji sve više rasti, a zlonamerni sadržaj će postajati sve složeniji što će njegovo otkrivanje dodatno otežati.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 05, 2017 8:28 pm

Smile  Windows 10 koristi 50% Steam igrača

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Verovatno vam je poznato da je najomiljeniji operativni sistem Microsoft-a još uvek Windows 7, čiji korisnici nisu kteli da pređu na nove OS-ove Windows 8/8.1 i Windows 10 mada su svoje računare mogli da nadograde besplatno.

Prema trenutnim statistikama Windows 7 se još uvek nalazi na skoro 50 posto računala u svetu, mada je Microsoft objavio da neće imati punu podršku za najnovije AMD Ryzen i Intel Core procesore.

Ali, kod gamera je situacija prilično drugačija. Statistike operativnih sistema na Valve-ovoj Steam platformi ukazuju da je 64-bitniWindows 10 u proteklom mesecu uspeo da pređe 50% udela, što znači da je najnoviji Microsoft-ov OS suvereni vladar u tom okruženju. Ono što će Microsoftu biti posebno drago je što Windows 7 u gamingu sve više tone pa sada čini 34,74posto udela.

Što se tiče konkurentskih platformi, Microsoft nema razloga za brigu, jer Linux čini samo 0,77 posto, od čega je najpopularniji Ubuntu 16.04.2 LTS 64-bit s 0,22 posto, dok se na Apple-ovom Mac OS X-u igra 3,11 posto gamera.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 09, 2017 8:27 pm

Smile Budućnost skladištenja podataka

http://pcpress.rs/buducnost-skladistenja-podataka/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 09, 2017 8:28 pm

Smile Na prvom ENTERU - od Googla do robotike i uspešnih domaćih IT kompanija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Utorak 25. i sreda 26. april su dani kada u zgradi zadužbine Ilije M. Kolarca otvaramo neka zanimljiva pitanja i teme u okviru prvog izdanja ENTER konferencije i upoznajemo talentovane i jedinstvene žene koje svojim radom svakodnevno daju doprinos na polju IT-a kod nas, ali i u svetu.

ENTER treba da postane mesto susreta, razmene znanja i iskustva, ali i mesto inspiracije i ohrabrenja i otvoren je za sve.

U ovogodišnjem programu čućemo programerku i profesorku Goldsmith univerziteta o tome kako su sve popularnije igre koje u kombinaciji sa tehnologijom ljudsko telo čine ravnopravnim delom iskustva igranja igara. Milica Đurić Jovićić iz Inovacionog centra ETF-a će nam objasniti kako je od analize hoda na štiklama došla do prvog bežičnog senzorskog sistema za analizu hoda u Evropi, a koji se danas koristi na klinikama širom sveta. Biće reči o novoj mobilnoj industrijskoj platformi koja bi trebalo da unapredi poslovanje različitih grana industrije, ali i kako VR, AR, AI i IoT utiču na budućnost mobile i web razvoja. Tu su i teme posvećene modernoj verifikaciji softvera, tehnologiji u službi obrazovanja, robotici, a od Google inženjerke ćemo saznati kako izgleda ceo proces apliciranja za posao u ovoj kompaniji, ali i šta je to na čemu trenutno radi.

Kako izgleda kad počneš da se baviš programiranjem sa 22 godine, a onda uspeš da vrtoglavo napreduješ i radiš sa različitih krajeva sveta, podeliće sa nama Jelena Ristić. Čućemo i aktuelnu svetsku i evropsku prvakinju u kik boksu, Dianu Dabetić, koja će govoriti o sličnostima između ovog sporta i C# programskog jezika. Sa Marijom Boljanac, softverskom inženjerkom, razgovaramo o radu u okviru Top Eleven tima, a saznaćemo i čemu vas sve nauči rad u marketingu od menadžerke za odnose sa javnošću vrlo uspešnog estonskog startapa, kao i koja je uloga emocionalne inteligencije u poslu.

Pored ovih i drugih predavanja, u okviru programa ENTER konferencije biće održane i radionice: “VR za sve”-kreiranje VR iskustva za smart telefone koju će voditi Phoenix Perry i radionica posvećena razvojnom ciklusu web aplikacija koju nam sprema dvojac iz EXECOM-a. Više informacija o radionicama i načinu prijavljivanja pogledajte na sajtu ENTER konferencije http://www.enterconference.net/workshop/.

Za one koji bi aktivnije da se uključe u razgovor, moći će to da učine za vreme panela posvećenog nedostatku kadrova u IT-u, kao i tokom razgovora o ženama u tech preduzetništvu.

Ulaz na ENTER konferenciju je besplatan, ali je broj mesta ograničen, pa je neophodno registrovati se preko formulara koji je dostupan na sajtu ENTER konferencije. Svi oni koji ne stignu da se prijave na vreme, program konferencije će moći da prate putem live stream-a.

Aktuelne vesti i informacije u vezi sa ENTER-om možete pratiti na sajtu, Facebook, Twitter i Instagram stranama uz zvanični hashtag konferencije - #entercon

Tekst i foto: PR
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 09, 2017 8:29 pm

Smile Konačna odluka: od 15. lipnja EU roaming bez ograničenja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 EU-zastava

Prije nekoliko dana na našoj ste stranici mogli čitati o tome kako će ograničenje za prijenos podataka u roamingu unutar EU od 15. lipnja iznositi 1GB. Naravno, to je daleko od istine jer se radilo o prvoaprilskoj šali.

Prava istina je da ograničenja neće biti jer je Europski parlament odobrio nedavno dogovorene veleprodajne cijene telekomunikacijskih usluga među operaterima.

Upravo te cijene, koje si europski operateri međusobno naplaćuju za korisnike u roamingu, bile su ključne za postizanje konačnog dogovora oko njiovog ukidanja za krajnjeg korisnika. Zato od 15. lipnja na snagu stupa potpuno ukidanje naplate roaminga unutar Europske unije, što znači da ćemo sve pozive, SMS poruke i podatkovni promet moći koristiti pod istim uvjetima kao u Hrvatskoj.

Najnoviji dokument Europske komisije kaže da nikakvih ograničenja neće biti, a hoće li uvijek dosjetljivi operateri i ovome na neki način doskočiti, vidjet ćemo uskoro. Ipak, mućke su malo vjerojatne, budući da će njihovi postupci biti pod povećalom regulatornih agencija.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 09, 2017 8:31 pm

Smile IT scena Srbije na jednom mestu

Preko trideset IT kompanija će se predstaviti i ponuditi poslove na ovogodišnjem ITkonektu (www.it-konekt.com), koji se, treći put za redom, održava 20. i 21. maja u hotelu Crowne Plaza. ITkonekt će okupiti i preko 15 inostranih i domaćih IT predavača na konferenciji, IT organizacije, IT edukativne ustanove, gejming scenu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 ITkonekt-2017-slika

Ulaz je besplatan, a prijave su obavezne na sledećem linku. Dovoljno je samo napraviti profil, čime je osiguran ulaz na događaj. Do novih poslova će posetioci dolaziti na potpuno novi, futuristički način – preko narukvice za virtuelno povezivanje. Svaki posetilac će dobiti narukvicu u koju će moći da unese svoj mejl i Facebook profil. Ne samo da će na štandovima osetiti delić atmosfere iz IT kompanija, nego će prislanjanjem narukvice na štand, automatski na mejl dobiti poslove koje kompanija u tom trenutku nudi.

Umesto na klasičan način, posetioci ovogodišnjeg ITkonekta će se i međusobno povezivati – virtuelno, preko narukvice. Umesto da dele vizit karte, oni će uz pomoć narukvice razmenjivati kontakte i automatski se dodavati na Fejsbuku. Ideja ITkonekta je povezivanje IT scene na jednom mestu. To ne samo da donosi nove poslove, znanje, nego je i ogroman potencijal za networking, povezivanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 M_ITkonekt-narukvica

Neke od IT kompanija koje će se predstaviti su Microsoft Development Center Serbia, Endava, 3AP, Quantox Technology, Levi9, Symphony, Mozzart, Comtrade, i drugi. U okviru ITkonekta, paralelno se tokom dva dana održava se i IT konferencija namenjena senior i intermediate developerima. Poznati svetski IT predavači će pričati o temama kao što su testiranje u PHP-u, Laravel i Docker, Java, Maschine Learning, IoT (Python), kreiranje VR aplikacija i sl. Program i teme konferencije će uskoro biti objavljene, a karta za konferenciju će se naplaćivati.

Na ITkonektu se posetioci uvek dobro zabave, a sa sobom ponesu neko novo iskustvo. Osim druženja sa Dart Vejderom, Dart Maulom i cosplay junacima, oni mogu da igraju zanimljive igrice, provozaju formulu ili električni skuter, dožive neko novo VR iskustvo, probaju kako izgled augmentativna tj. proširena realnost i slično.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 09, 2017 8:32 pm

Smile Google I/O event zakazan za 17. svibnja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Https-2F2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fstory2Fthumbnail2F348642F53629158-d5a6-4aa5-be99-02fbe48f9acd

Redoviti godišnji Googleov I/O event odigrat će se 17. svibnja, objavljeno je danas iz Googlea. Na konferenciji koja će trajati oko dva sata, Google će predstaviti novosti iz svojih radionica, koje je pripremao proteklih godinu dana.

Naravno, najzanimljivija među njima je novi Android O, o kojem će Google tada svakako otkriti više detalja. Naime, prije nekoliko dana pustio je prvi Developer Preview nove verzije ovog operativnog sustava, kako bi se developeri, ali i ostali zainteresirani mogli upoznati s novostima koje donosi.

Od ostalih detalja, očekuju se novosti vezane uz Google Home, dok su ostali detelji za sada nepoznanica.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 10, 2017 7:17 pm

Smile YouTube ukinuo oglase na malim kanalima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Proteklih pisalo se o tome kako je YouTube stvorio paniku, jer su korisnici uočili da su algoritmi za smeštanje reklama uz video zapise u nekim slučajevima reklame prikazivali uz neprikladne sadržaje. Iz Google-a su odmah najavili nekoliko promena u politici oglašavanja, a još jednu novost odlučili su da uvedu naknadno.

Od sada vlasnici "malih" kanala na YouTubeu više neće moći da zarađuju od njih, niti će korisnici koji posećuju takve kanale na njima videti reklame. Naime, donja granica da bi se reklame uopšte mogle prikazivati uz video s nekog kanala iznosi – ukupno 10.000 pregleda videa na kanalu. Tek nakon što prikupe 10.000 otvaranja svojih videa njihovi autori će moći da dođu u obzir za plasiranje reklama i deljenje zarade.

Za nove autore sadržaja na snazi će biti i novi proces revizije, tj. kada neko i prikupi spomenutih 10.000 pregleda njegov kanal će prvo morati da prođe evaluaciju kako bi YouTube bio siguran da je u skladu sa svim njihovim pravilima, objavili su na svom blogu.
https://youtube-creators.googleblog.com/2017/04/introducing-expanded-youtube-partner.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 10, 2017 7:19 pm

Smile Podesite Windows 10 računar - glasom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Od samih početaka Windows je do danas prošao brojne faze instalacionih procesa, da bi danas instaliranje i odabir željenih podešavanja postalo zaista vrlo jednostavno čak i totalnim početnicima.

Microsoft sada to želi da podigne na još jedan nivo, pa je prema izveštajima testera nove Creators Update nadogradnje koji učestvuju u Windows Insider programu, omogućio da za podešavanje Windows-a 10 tokom instalacije bukvalno ne morate da pomerite ni prst.

To dolazi u obliku glasovnog asistenta Cortane, koja dobija sposobnost da vas vodi kroz proces instalacije, postavlja vam upite i reaguje na vaše glasovne komande i potvrde, što uključuje osnovne potvrde tipa "da" i "ne", ali joj između ostaloga možete reći i da se poveže na vašu Wi-Fi mrežu, uključi željenu opciju tastature i regionalnih settinga, kao i da prijavi računar u vaš Microsoft nalog.

Od ove funkcije će naravno najviše koristi imati početnici, ali verujemo da će se dopasti i onima malo stručnijima kojima će osloboditi ruke za obavljanje nekih drugih poslova u kući pod uslovom da dovoljno glasno izdaju komande dok recimo peglaju veš.

Naravno, za malo kompleksnije setupe moraćete se ipak došetati do miša i tastature.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 10, 2017 7:22 pm

Smile Poslovni Facebook uskoro će biti besplatan

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 2

Facebook je krajem prošle godine lansirao Workplace, društvenu mrežu koja se mogla koristiti unutar kompanije, za komunikaciju, organizaciju poslovanja, razmenu slika i videa, i slično. Korišćenje ovog konkurenta Slack-u i sličnim poslovnim alatima Facebook naplaćuje – a cena je 3 dolara mesečno po korisniku, ili nešto manje za kompanije sa preko 1.000 zaposlenih.

Ali, sada je u intervjuu za CNBC Facebook-ov direktor proizvoda Simon Cross najavio da bi uskoro mogla postati dostupna i besplatna verzija Workplace-a. Ona će nuditi sve iste opcije kao i dosadašnja, osim naprednih administrativnih i analitičkih alata za administratore u kompanijama. Tim potezom dobićemo dve paralelne društvene mreže – besplatni Workplace Standard i naplatni Workplace Premium.

U Facebook-u se nadaju da će otvaranjem besplatnog pristupa privući više manjih kompanija na svoju platformu, kao i onih manje imućnih iz zemalja u razvoju.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 10, 2017 7:24 pm

Smile Hakeri objavili detalje o NSA-inim špijunskim alatima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Hakerska grupa Shadow Brokers prošlog decembra je objavila da je u posedu niza sofisticiranih špijunskih alata koji mogu da posluže za cyber napade i prisluškivanja, te exploite kojima se može prodreti kroz mnoge bezbednosne firewall-ove. Te podatke su, na nepoznat način pribavljene iz cyber odeljenja agencije NSA, prvo ponudili na prodaju, a kasnije stavili i na svojevrsnu internet aukciju, a sada ih pak – daju besplatno.

Razočarani trenutnom političkom situacijom u SAD-u, a posebno Donaldom Trumpom kojeg su ranije podržavali, hakeri grupe Shadow Brokers odlučili su da izađu u javnost sa svojim najjačim adutom. Dokumente za koje je potvrđeno da su vlasništvo NSA postavili su na GitHub i javno objavili lozinku kojom ih možete dekriptovati (ako vas baš zanima, lozinka glasi CrDj”(;Va.*NdlnzB9M?@K2)#>deB7mN).

Svoj su potez objasnili u podužem visoko ispolitizovanom tekstu na Medium-u, u čije detalje sada nećemo ulaziti. Ono što je bitno jest da je s više strana potvrđeno kako se radi o legitimnim dokumentima NSA, te da je njihovu verodostojnost potvrdio i čovek koji mnogo zna o curenju tajnih podataka – Edward Snowden. On smatra i da je objavljeni materijal dovoljno opsežan da bi NSA lakoćom morala da može da utvrdi izvor odakle je isti procureo.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 10, 2017 7:26 pm

Smile Google Duo od sada nudi i glasovne pozive

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Duo-glasovni-pozivi

Nakon što je Duo aplikacija za iOS i Android uređaje prošle godine lansirana isključivo kao servis za video, Google ju je nedavno osposobio i za audio, odnosno glasovne pozive.

Do sada je ova mogućnost bila ograničena na nekoliko zemalja, a sada je postala dostupna u cijelom svijetu, odnosno u svim državama u kojima Google posluje.

Znači ako su vam Skype, WhatsApp, Viber ili sam Googleov Hangouts dosadili, znajte da internet pozive možete ostvariti i preko Google Duo aplikacije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 11, 2017 7:37 pm

Smile Microsoft Word ima izuzetno opasan bezbednosni propust

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 1

Najnoviji zero-day bezbednosni propust uočen je u megapopularnom alatu za obradu teksta, Microsoft-ovom Word-u. Bezbednosna rupa još je opasnija ako znamo da se nalazi u svim dostupnim verzijama ovog programa (i na svim OS-ovima), pa čak i u onima nadograđenima sa svim najnovijim zakrpama, a hakeri navodno već počeli da je iskorišćavaju. Kako bi zarazili računar i preuzeli kontrolu nad njime, hakeri moraju prvo da žrtvi pošalju Word dokument posebno pripremljen da bi zavarao bezbednosne sisteme.

Otvaranjem takvog sadržaja dokument uspeva da zaobiđe uobičajene prepreke (antiviruse i firewalle), te sa Interneta preuzima malicioznu HTML aplikaciju, koja korisnicima izgleda poput bezopasnog .rtf dokumenta. U pozadini se pak događa proces instalacije malwarea, pojasnili su iz McAfee-ja.

O pronađenom propustu iz navedene su kompanije i još jedne bezbednosne kompanije, FireEye, obavestili i Microsoft, koji je pak obećao da će zakrpu izdati već ove nedelje. Uspeju li da zakrpe pronađeni propust, on će biti ispravljen danas, u sklopu redovne mesečne nadogradnje.

Do ispravke, korisnicima se strogo savetuje da ne otvaraju Word datoteke koje im pristignu iz neproverenih izvora, te da prilikom pregleda eventualno sumnjivih datoteka koriste tzv. Zaštićeni prikaz (Protected view), jer ga novootkriveni malware, čini se, ne može zaobići.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 11, 2017 7:40 pm

Smile Jednostavno dijelite lokaciju sa svojim kontaktima u Google Kartama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Google-Krte-lokacija

Ono što je nekad davno postojalo u obliku Google Latitude aplikacije, a kasnije unutar Google+ društvene mreže, sada je implementirano u kao jednostavan dodatak Google Kartama i dostupno svima.

Ukoliko s nekim od svojih kontakata želite podijeliti lokaciju, to jednostavno možete učiniti odlaskom u izbornik i odabirom stavke «Share location». Tada ćete imati dvije mogućnosti: dijeliti lokaciju sat vremena ili na neodređeno vrijeme, dakle dok dijeljenje sami ne isključite.

Nakon toga jednostavno dodajte kontakte, nakon čega ćete dobiti jedinstveni link, kojeg možete poslati ljudima s kojima želite dijeliti lokaciju.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 11, 2017 7:46 pm

Smile U 1. kvartalu prodano 307 milijuna smartfona, Samsung ponovo na tronu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Samsung-1

Nakon što je u prethodnom kvartalu od bio oboren s trona od strane Applea, Samsung se u prvom kvartalu ove godine na njega vratio, javlja Trendforce. Izvješće ove kompanije koja se bavi analizom tržišta govori da je prodaja porasla zahvaljujući modelima srednjeg i nižeg cjenovnog razreda.

Razlog tome je što novi top modeli u prodaju kreću u 2. kvartalu, dok je za pad prodaje u prethodnom glavni krivac bio Galaxy Note 7, koji je zbog problema s baterijom bio povučen s tržišta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Global-Smartphone-marketshare-Q1-2017

Tako je Samsungov udio narastao na 26,1%, dok je Appelov pao na 18,5%. Treći je Huawei, čiji je udio od 11,3% praktički nepromijenjen, a LG je ponovo izgubio dio tržišta, koji sada zauzima 4,6%.

Trendforce navodi da će tek 2. kvartal a Samsung biti unosan, budući da uskoro kreće prodaja Galaxyja S8 i S8+, za koje je inicijalni interes veći nego za Note 7, barem ako je suditi po prednarudžbama na korejskom tržištu.

Ukupna prodaja smartfona u 1. kvartalu je iznosila 307 milijuna primjeraka, dakle za oko 30% manje u odnosu na kvartal ranije, što je i razumljivo s obzirom da 4. kvartal za ovu industriju inače najunosniji zbog sezone blagdana.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 30 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu