Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 31, 2016 6:38 pm

Smile Surfovanje Internetom je sve češće putem mobilnih uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 OTqWfO_LDXVMU83OsCT3jIn-CX2pJlGyIUDr8i_aeAJpFHGMCnVtgWY4UZ1eUXNRJRNQd5EwLlrn0hs6-pK_6dlA0Ps

Prema istraživanju koje je sprovela kompanija Zenith, predviđa se kako će sledeće godine u celom svetu korisnici koji pristupaju Internetu u 75% slučajeva to činiti putem mobilnih uređaja.

Navedeni udeo mobilnih uređaja među uređajima koji se koriste za pristup Internetu bi tokom 2018. godine trebao narasti na nivo od 79%.

Za poređenje, tokom ove godine udeo mobilnih uređaja među uređajima kojima se korisnici služe za pristupanje Internetu iznosi 68%, dok je 2012. godine iznosio 40%.

Što se tiče vrste mobilnih uređaja kojima se korisnici služe za pristupanje Internetu, prevladavaju pametni telefoni, čiji faktor rasprostranjenosti u 60 zemalja iz celog sveta, koje su učestvovale u istraživanju, sada iznosi 56%, dok bi do 2018. trebao doseći nivo od 63%.

U Zenith-u ističu kako je Španija zemlja s najviše korisnika koji Internetu pristupaju putem mobilnih uređaja (njih 85%), dok je po rasprostranjenosti pametnih telefona vodeća Irska (92% ispitanika iz te zemlje poseduje pametni telefon).

Stoga je važan i podatak da će 60% prihoda od oglašavanja 2018. godine stizati sa mobilnih uređaja te da će samo tržište mobilnog oglašavanja te godine na globalnom nivou doseći vrednost od 134 milijarde dolara.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 31, 2016 6:42 pm

Smile Microsoft uklonio više od 170 hiljada aplikacija sa Windows prodavnice

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 PFp0a__5zq5FMIFusZGYk-lnnrF7J0q3SfbQlo3iVpXMPruHp-REJcvOdzzD0UI-SudqBIbzlQPcYsGOjVIDdXv6xg

Microsoft je u procesu uklanjanja aplikacija kod kojih nije naveden starosni uzrast. Prema računanjima italijanskog bloga WindowsBlogItalia uklonjeno je oko 100.000 aplikacija, barem što se tiče Prodavnice na uređaju s italijanskom regijom. Budući da je većina aplikacija globalno dostupna, globalna brojka uklonjenih aplikacija trebala bi da bude identična.

Drugi izvor kaže da je u nemačkoj prodavnici uklonjeno je 174.000 aplikacija od početka meseca, što je skoro pola aplikacija u Prodavnici. Budući da skoro niko nije primetio nedostatak aplikacija, čini se da je reč o legitimnom čišćenju koje će podići kvalitet Prodavnice.

Iako se smanjivanje broja aplikacija u ekosistemu čija je najveća kritika nedostatak aplikacija čini kao loš potez, ne mora nužno da bude. Vrlo verovatno većinu uklonjenih aplikacija koristiti mala populacija Windows korisnika (jer su nekvalitetne), a verovatno nisu ažurirane duži period vremena kada izdavač nije ispunio upitnik o primerenom uzrastu za aplikaciju. Prema službenoj By The Numbers stranici, u Windows Prodavnici (PC+smartfoni) ukupno se nalazi 669.000 aplikacija, ali reč je o starijim podacima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 31, 2016 6:45 pm

Smile MacBook Pro samo do 16 GB RAM-a zbog štednje baterije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 PLGuX56RzGq0NooZLu4eJj5cmfpTmcTmLQj_pG2V-KINQL8KRsijin8Y4ftopDEPVsykqqX8BiEsa-FrzYoxBo_pSw

Zadnjih par dana dosta vesti je povezano sa Apple-ovim novim MacBook Pro laptopovima. I dok se većinom mogu čuti pozitivni komentari, ipak ima i nekih negativnih.

Jedan takav je nemogućnost nabavke MacBook Pro laptopa sa većom količinom radne memorije od 16 GB. Kako bi proverio razlog toga jedan potencijalni kupac je poslao email Apple-u na koji mu je odgovorio sam Phil Schiller – glavni Apple-ov čovek za marketing.

Prema Schilleru razlog zbog čega MacBook Pro nije moguće nabaviti s više RAM-a je ušteda baterije. Naime, Schiller je objasnio kako bi povećanje količine radne memorije zahtevalo drugačiji memorijski sistem koji bi trošio više energije što bi se negativno odrazilo na vreme autonomije.

Ovim odgovorom Schiller je ujedno otkrio kako je Apple-u pored konačnih performansi vrlo bitno i da vreme autonomije ostane u dvocifrenom broju. Novi MacBook Pro bi trebao da može na jednom punjenju baterije omogućiti deset sati rada.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 01, 2016 10:47 pm

Smile #BIZIT2016: Softver, alat, softverski alat…?

Naš narod sa pravom kaže da je svakom njegova muka najveća. Da li se isto može primeniti i na IT menadžere? Sigurno da može. Bez obzira da li odeljenje IT-ja vodi računa o jednom reku sa jednim serverom (a taj server može biti izmešten i kod colocation kompanije), ili se brine o većem data centru gde ima dosta aktivne i pasivne opreme, jedno je sigurno – o stanju i sigurnosti podataka neko mora da vodi računa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 01

Sa porastom količine opreme i energije koju trebaju, važnosti data centra i podataka koje oni nose, zainteresovanih strana koje bi da ostvare uvid u rad data centra je sve više. “Gde su mi serveri?”, “Koliko struje mi troši data centar?”, “Kako da smanjim operativne troškove?”, “Kako da obezbedim neprekidnost poslovanja?”, “Kome da poverim održavanje?” itd. su pitanja koja mogu da budu postavljena od strane direktora, vlasnika, finansijskog rukovodioca, pa čak i krajnjeg klijenta.
Iza ovih pitanja stoje interesi. Nekada podudarni, mada najčešće bivaju suprotstavljeni. Finansijski bi da ostvari uštedu, a IT menadžer bi da ima najkvalitetnije hlađenje i nadzor nad stanjem opreme

Ima li “leka” da svi nađu odgovore na svoja pitanja?

Interesi su „pomireni“ uz pomoć softvera za upravljanje infrastrukturom data centra – DCIM-om. DCIM je skraćenica za “Data center infrastructure management” – upravljanje infrastrukturom data centra. StruxureWare za Data Centre je rešenje koje je dostojno svakog izazova. Zato i stoji jedno u prvi mah neobično pitanje u naslovu – da li je to: a) softver, b) alat (tool) ili c) sofverski alat. Svaki odgovor je tačan i možemo ga jednim imenom nazvati rešenje. StruxureWare za Data Centre je sveukupno rešenje za upravljanje, planiranje, nadzor i funkcionisanje Data Centra. Od jednog jedinog servera, preko reka, serverske sobe i na kraju čitavog objekta u koji je smešten data centar.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 02

DCIM nije nešto novo. Novo je što ovo StruxureWare rešenje spaja osnovne funkcije prethodnih generacija DCIM-a sa novim funkcijama kompletnog uvida u rad jednog data centra. Rezultat? Možda i najbitnije – integrisano iskustvo i za više korisnika i grupa koje upravljaju i infrastrukturom i operacijama data centra.
StruxureWare za Data Centre dovodi nekad suprotstavljene strane IT i održavanje na zajednički nivo, daje im sveobuhvatan uvid u funkcionisanje jednog Data Centra. Time je omogućeno da rukovodioci svih nivoa i zaduženja imaju uvid i kontrolu nad dnevnim radom data centra, radi donošenja pravovremenih odluka vezanih za planiranje kapaciteta, promena mesta i namene opreme i dostupnosti. Svako prema svojim pravima u okviru kompanije. Ovim rešenjem to je omogućeno i čini ga moćnim oruđem, obezbeđuje nam “poslovnu inteligenciju (business intelligence). Informacije teku u realnom vremenu, kombinovane kroz više nivoa, uz dodatke opcionih modula napravljenih da zadovolje specifične zahteve korisnika.
Da li od ovoga ima koristi? Sigurno će svako pronaći ponešto a neko čak i sve. Čak i krajnji korisnici koji dobijaju viši nivo pouzdanosti i sigurnosti svojih poslovnih procesa i podataka. Na kraju krajeva – to je i najbitnije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 01, 2016 10:50 pm

Smile Kraj podrške za Google Drive za Windows XP i Vistu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Google je u službenom saopštenju objavio kako od 1. januara 2017. godine više neće pružati podršku za službenu desktop Google Drive aplikaciju za Windows XP, Windows Vista i Windows Server 2003 sisteme.

Kao objašnjenje za ukidanje podrške navodi se da Microsoft više ne pruža podršku za navedene sisteme iako to nije sasvim tačno. Microsoft, naime, još uvek pruža korisničku podršku u vidu bezbednosnih nadogradnji za Windows Vistu (do aprila 2017. godine).

Ukidanje podrške za desktop Google Drive aplikaciju ne znači i kraj te aplikacije na spomenutim sistemima, s obzirom da je korisnici Windows XP, Windows Vista i Windows Server 2003 mogu nastaviti da koriste bez ikakvih problema, samo naravno bez pristupa novim nadogradnjama.

U sklopu saopštenja o gašenju podrške Google je pozvao korisnike navedenih sistema da nadograde svoje sisteme na nove verzije za koje postoji službena Microsoft-ova podrška kao što su Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 01, 2016 10:58 pm

Smile EU poslala upozorenja WhatsApp-u i Yahoo-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Evropska tela za nadzor privatnosti poslala su upozorenje WhatsApp-u vezano uz deljenje informacija o korisnicima sa Facebook-om, koji je vlasnik kompanije, te Yahoou zbog krađe informacija i pretraživanje elektronske pošte svojih korisnika za potrebe američkih obaveštajnih službi.

Nadavana promena WhatsApp-ove politike vezane uz zaštitu privatnosti prema kojoj je počeo da deli informacije o brojevima telefona s Facebook-om izazvala je reakcije regulatornih tela širom Evrope. Tako je italijansko protutrustovsko telo najavilo sopstvenu istragu, a zajedničko telo svih 28 članica Evropske unije objavilo je kako je zatražilo od WhatsApp-a prestanak deljenja korisničkih podataka s Facebook-om dok se ne osigura odgovarajuća pravna zaštita u skladu s zakonima u EU.

Predstavnici WhatsApp-a ističu kako kompanija sarađuje s telima za zaštitu privatnosti kako bi odgovorili na njihova pitanja.

Predstavnici EU zatražili su i od Yahoo-a objavu svih informacija vezanih uz krađu podataka o 500 miliona svojih korisnika i pretraživanje poruka za potrebe obaveštajnih službi u SAD-u, obaveštavanje pogođenih korisnika o mogućim posledicama, te saradnju s nacionalnim telima za zaštitu podataka u vezi svih pitanja i istraga.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 02, 2016 7:29 pm

Smile Uživanje u inženjeringu

http://pcpress.rs/uzivanje-u-inzenjeringu/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 02, 2016 7:31 pm

Smile Na autonomiju laptopova utiču zakoni širom sveta

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 ZfMPgKhinezJCyg-_Cdu_xhVwijA-pBEEt8GY4hnKzLBZkpRGHF7fYMHo6cgUJouicbcE2EkFYWlY1SQ0CfwgY9k

Jedan od čestih negativnih komentara upućenih prema Apple-u na ime novog MacBook-a Pro je smanjena debljina kućišta koja direktno utiče na veličinu baterije koju je moguće ugraditi. Manja baterija ujedno znači i manju autonomiju čime veliki broj korisnika opravdano nije zadovoljan.

Ali, ako se uporede kapaciteti baterija iz ranijeg (prošlogodišnjeg) MacBook-a Pro vidljivo je da se uprkos smanjenom kapacitetu autonomija baterije povećala za jedan sat, s 9 na ukupno 10 sati. Ipak, korisnici žele više, autonomiju od 12, 14, 24 sata ne znajući da bi time žrtvovali glavnu prednost prenosnih računara – njihovu prenosivost.

Naime, dok delu korisnika laptop računari služe kako bi posao mogli poneti kući unutar istog mesta, deo korisnika svoje laptop računare nosi svugde po svetu. Najčešće im je zbog brzine putovanja tada prevozno sredstvo avion. Kako je zaključio CNET koji je originalno obradio ovu temu Apple i drugi proizvođači sve i da hoće ne smeju u laptop računaro da stave bateriju većeg kapaciteta od 100 Whr jer ih u tome sputavaju zakoni o vazdušnom saobraćaju koji vrede u većini zemalja uključujući i SAD.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Resize?url=https%3A%2F%2F1.bp.blogspot.com%2F-tV9qOOH2vBM%2FWBkBrtB9E4I%2FAAAAAAAA8t4%2F5WFVU2oSrRgWb25mw0skhiIk_4TsYLpFgCLcB%2Fs640%2F1.jpg&sizes=647x*!0

Kada bi Apple ili bilo koji drugi proizvođač laptop računara ugradio bateriju većeg kapaciteta od 100 Whr, tada bi vam bio zabranjen ulazak u avion. Kako se to ne bi dogodilo Apple i drugi proizvođači radije igraju na sigurno – ugrađuju baterije manjeg kapaciteta i dužu autonomiju pokušavaju osigurati ugradnjom hardvera koji ima što manje energetske zahteve.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 02, 2016 7:33 pm

Smile Ko se druži na Facebook-u, živeće duže

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 LjHq_Pnl5n2sg7vKYQ_XdJXyDt-GhsAN4CQKBYKs0-Clpd937Gr4zCDj43gASkD99y88rZIoJXeT5MSZ0GSKcZ41ow

U američkom znanstvenom časopisu PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences) objavljena je studija o uticaju online društvenog života na zdravlje i dugovečnost ljudi. Iako je do sada smatrano da aktivnosti koje zahtevaju sedenje za računarom negativno uttiču na zdravlje, ova studija je pokazala da je povezivanje s drugim ljudima na društvenim mrežama u direktnoj vezi s dužim životom.

Studija je obuhvatila 12 miliona Facebook profila koji su upoređeni s podacima iz zdravstvenih kartona. Oni korisnici koji imaju više prijatelja na društvenim mrežama imaju manju verovatnost da će umreti nego oni koji nisu toliko povezani – stoji u zaključcima studije.

Ovo potvrđuje već od ranije poznatu činjenicu iz "stvarnog sveta", da ljudi koji imaju više prijatelja žive duže, a sada je to po prvi puta dokazano da vredi i za virtuelna prijateljstva.

Najveću korelaciju s dugovečnošću ima umereno korištenje Facebook-a. Takođe, korelaciju s dugim životom pokazuje i broj primljenih zahteva za prijateljstvom, dok slanje istih nije povezano s očekivanim životnim vekom. Ipak, kao najvažnije se pokazalo imati veći broj prijatelja – jer takvi korisnici žive primetno duže od onih koji su povezani s manjim krugom ljudi.

Naravno, studija tek dovodi ove faktore u korelaciju i ne tvrdi da ćete živeti duže ako imate nekoliko stotina Facebook prijatelja. Ali, s druge strane, ništa vas ne košta da si pokušate na ovaj način da produžite život.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 03, 2016 8:46 pm

Smile Android zauzeo 88% tržišta smartfona, iOS 12%, Windows i BlackBerry OS nestali s liste

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Androids

Strategy Analytics je danas objavio statističke podatke o prodaji smartfona u svijetu i zastupljenosti pojedinih platformi na tržištu. Tako je u trećem kvartalu isporučeno ukupno 375 milijuna uređaja, što je 6% više u odnosu na isto razdoblje godinu ranije.

Android platforma je u ovoj masi zauzela visokih 87,5% tržišnog udjela, što je vidljiv rast u odnosu na prošlu godinu, kada je držao 84,1% udjela. Appleov iOS zauzima 12,1% tržišta, dakle manje nego lani, kad je njegov udio iznosio 13,6%.

S liste su nestali Windows Phone (Mobile) i BlackBerry OS, koji sada zajedno s još pokojom mrtvom i polumrtvom platformom zauzimaju ukupno 0,3% udjela.

Strategy Analytics
http://www.businesswire.com/news/home/20161102006440/en/Strategy-Analytics-Android-Captures-Record-88-Percent
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 03, 2016 8:49 pm

Smile Pojavio se novi lažni Flash Player za Android

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Stručnjaci za bezbednost upozoravaju korisnike na lažnu malicioznu Flash Player aplikaciju za Android mobilne uređaje koja može ukrasti podatke o kreditnoj kartici i izbeći dvostruku autentifikaciju.

Istraživači iz Fortinet-a tvrde da je lažan Flash Player uočen 21. oktobra, ali nije dostupan putem Google Play prodavnice te nije jasan način distribucije. Ovaj malware može da kompromituje korisničke podatke za prijavu na 94 različite bankarske aplikacije. Ima mogućnost da presretne SMS komunikaciju što mu omogućava zaobilaženje dvostruke autentifikacije.

Prema Fortinet-u, malware se širi u SAD-u, Nemačkoj, Francuskoj, Australiji, Turskoj, Poljskoj i Austriji. Kada se aplikacija instalira, na uređaju se pojavljuje prečica lažnog Flash Player-a. Ako ga korisnik pokrene, javlja mu se mogućnost aktiviranja Flash Player-a koja, naizgled, dolazi od Google Play servisa, a zapravo se radi o lažiranom prikazu na ekranu.

Kada korisnik odabere opciju „Activate“, napadač dobija administratorska prava nad uređajem. Osim bankarskih aplikacija, malware pogađa i druge aplikacije kao što su Skype, Snapchat i Facebook.

Nakon što korisnik pokrene neku od zaraženih aplikacija, pojavljuje se poruka o unosu podataka o kreditnoj kartici kako bi se omogućilo pokretanje aplikacije. Uklanjanje malwarea moguće je onemogućavanjem administratorskih ovlašćenja lažnom Flash Player-u odabirom opcije Settings->Security->Devices Administrators->Google Play Service->Deactivate and uninstall Flash Player.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 03, 2016 8:52 pm

Smile [VIDEO] Naučite 10 super mađioničarskih trikova sa mobilnim telefonom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Možda ste bili u prilici da na TV-u ili internetu vidite trikove u kojima se mađioničari služe pametnim telefonom, ali s obzirom da oni trikove iz profesionalnih razloga nikada ne otkrivaju, niste mogli otkriti kako to izvode.

YouTube zvezda Evan Era nema takav profesionalni mađioničarski kodeks časti, pa nam je odlučio prikazati 10 zaista dobrih trikova u kojima se možete poslužiti iPhone-om ili drugim pametnim telefonom, ali i demonstrirati kako se izvode, kao što možete videti u ovom videu.

Nakon ove mađioničarske video škole otkrićete da se svi ti trikovi izvode zaista jednostavno, pa vam ništa ne stoji na putu da postanete zvezda žurke ili kafića kad svojem društvu pokažete "čuda" koja možete napraviti. Naravno, pod uslovom da oni ne pročitaju naš članak i ne pogledaju Evanov video.

Ako vi smislite neki svoj trik s telefonom, tabletom ili računarom i objavite video na YouTube-u slobodno nam pošaljite link.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 03, 2016 8:56 pm

Smile Samsung Gear S3 u Velikoj Britaniji rasprodat u samo par dana

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Pametne satove Gear S3 Samsung je predstavio na IFA sajmu u Berlinu ove godine, a napravljeni su u dve varante: elegantni Classic i robusni Frontier.

Cena pojedinog modela iznosi 349 funti i isporuka bi trebala krenuti 11. novembra, a u Velikoj Britaniji su rasprodani već svi satovi koji su se mogli kupiti putem prednarudžbe.

Gear S3 satovi dolaze s okruglim Super AMOLED ekranom veličine 1.3“, te su zaštićeni novom Corning zaštitom – Gorilla Glas SR+, imaju ugrađen optički senzor otkucaja srca, 4GB interne memorije te 768MB RAM-a.

Satovi imaju Samsung-ov Tizen 2.3.2 OS, funkcija Always On Display celo vrijeme pokazuje vreme uz uštedu baterije, a tu je i IP68 sertifikat koji garantuje otpornost na vodu i prašinu.

Satove pokreće dvojezgreni procesor koji kuca na 1.0GHz, a imaju i podršku za Wi-Fi i Bluetooth 4.2 te GPS.

Baterija je kapaciteta 380 mAh i navodno bi trebala da bude dovoljna za 3 do 4 dana korišćenja na jednom punjenju.

Podržavaju i bežično punjene, s tim da Frontier podržava 4G LTE mrežu, dok Classic podržava samo Wi-Fi.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 03, 2016 8:58 pm

Smile Samsung predstavio gomilu dodataka za mobilne uređaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Samsung je predstavio potpuno novu liniju dodataka za mobilne uređaje koja uključuje širok raspon uređaja od bežičnih zvučnika i slušalica do prenosnih baterija.

Wireless Speaker Bottle je bežični zvučnik specifičnog dizajna s mogućnošću reprodukcije zvuka u 360 stepeni. Sam zvučnik sadrži unutrašnje osvetljenje zahvaljujući LED lampicama u 16 miliona boja, a za promenu trenutne boje dovoljno je protresti zvučnik. Dodatna personalizacija zvučnika moguća je putem posebne mobilne aplikacije Lux Manager. Zvučnik će se na tržištu moći pronaći po ceni od 64,99 evra.

Wireless Charger Tray je uređaj s cenom od 50 evra, koji omogućuje istodobno bežično punjenje dvaju uređaja. Na primer, moguće je istovremeno puniti pametni telefon Galaxy S7 i gore spomenuti Wireless Speaker Bottle zvučnik.

Treći predstavljeni uređaj je prenosna baterija Battery Pack Kettle koja će biti dostupna u dva različita kapaciteta (5100 i 10200 mAh) i dve različite boje (boja nane i ružičasta). Osim LED ekrana za kontrolu punjenja uređaja, tu je i poseban držač koji omogućava prijatno gledanje sadržaja na mobilnom uređaja dok se on puni. Model od 5100 mAh prodavaće se po ceni od 24,99 evra, a model od 10200 mAh po ceni od 39,99 evra.

Četvrti predstavljeni uređaj je praktična USB LED Light lampa koja se koristi i spaja na Battery Pack Kettle prenosne baterije, a na tržištu će se prodavati po ceni od 10,99 evra.

Wireless Speaker Scoop je kompaktni prenosni zvučnik koji se može prikvačiti na odeću i jednostavno koristiti zahvaljujući integrisanim kontrolama, a tu je funkcija primanja telefonskih poziva bez upotrebe pametnog telefona.

Poslednji predstavljeni uređaj su In-ear Headphones Rectangle slušalice pri čijoj je proizvodnji korišćen metal, a sadrže i žice koje se ne mogu zapetljati te će se prodavati po ceni od 24,99 evra.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 04, 2016 6:41 pm

Smile Kako odabrati najbolju tarifu i uređaj, a da vas ne pokradu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Resize?url=http%3A%2F%2Fmob.hr%2Fblog%2Fwp-content%2Fuploads%2Fnoviupload%2FKako-odabrati-najbolju-tarifu-i-uredaj-a-da-vas-ne-pokradu-2.jpg&sizes=647x*!0

Pored upita o smartfonima, često dobivamo i one vezane uz operatere i tarife. Zamršenost tarifa je tu ponajprije da zbuni krajnjeg kupca koji naivno surfa po njihovim stranicama i pokušava odabrati idealnu opciju za sebe, te da ga u krajnjoj liniji ta kompliciranost stranice obeshrabri od daljnjeg istraživanja i uputi u najbližu poslovnicu operatera.

Tamo će vas za pultom dočekati vrlo ljubazni djelatnici i vjerojatno pokušati prodati tarifu i uređaj skuplji nego što ste to prethodno planirali. A kako i ne bi kad ste vjerojatno potrošili pola dana bespotrebno surfajući i još dobrih sat vremena čekajući u redu samo da vas prozovu, i već ste toliko nervozni da samo želite što prije riješiti sve i izaći van iz poslovnice.

Da bi vam donekle pokušali olakšati cijeli ovaj proces, dat ćemo vam nekoliko savjeta s kojim će vas puno teže preveslati čak i iskusniji prodavači. Princip je iznimno jednostavan, a mi smo ga olakšali tako da bude razumljiv apsolutno svima.

Prvo i osnovno, morate znati kakvu tarifu tražite, odnosno koliko mjesečno trošite na pozive, poruke i internet. Ovoga puta ne mislimo na novčanu vrijednost minuta, SMS-ova i megabajta, već na njihovu količinu. Ukoliko prosječno mjesečno trošite 500 minuta na razgovore, šaljete 100 SMS-ova i potrošite oko 1 GB interneta, onda trebate potražiti onu tarifu koja najbliže odgovara ovim vrijednostima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Resize?url=http%3A%2F%2Fmob.hr%2Fblog%2Fwp-content%2Fuploads%2Fnoviupload%2FKako-odabrati-najbolju-tarifu-i-ure%C4%91aj-a-da-vas-ne-pokradu-1.jpg&sizes=647x*!0

Ovo u prijevodu znači da dnevno razgovarate oko 15 minuta, šaljete 2-3 SMS-a, a internet većinom koristite za WhatsApp i razne ostale chat aplikacije. Valja pripaziti i na plaćanje uspostave poziva ukoliko ona postoji u određenoj tarifi. Riječ je o naknadi koju plaćate svaki put kad uspostavite poziv. Bez obzira koliko dugo taj poziv trajao, nju ćete platiti.

Naizgled izgleda vrlo jeftino, odnosno beznačajno, ali čak i da je cijena samo 10 lipa, i da dnevno uspostavite samo 10 poziva, to je već 1 kuna dnevno, odnosno 30 kn mjesečno. Ako imate 20 uspostava dnevno, a cijena uspostave je 20 lipa, mjesečno ćete potrošiti oko 120 kn samo na uspostave poziva, a to definitivno nije mala svota novca.

Kao primjer odabira naredne tarife, usredotočit ćemo se upravo na navedeni slučaj u kojem korisnik troši oko 500 minuta, 100 SMS-ova i 1 GB interneta mjesečno, s tim da tarifa nema uspostave poziva.

Sad kad znate koliko mjesečno trošite, gledat ćete tarifu koja vam približno nudi 500 do 1000 minuta, 100-300 SMS-ova i otprilike 1-2 GB interneta. Naš savjet je uvijek da uzmete tarifu koja ima malo više interneta nego što ga danas trošite jer su sve stavke koje šaljete i primate putem interneta, iz godine u godinu sve veće i veće.
Nekad davno, u početku ADSL-a, postojali su paketi interneta s 5 GB, i to je mnogima bilo dovoljno, dok je danas uz moderne tehnologije poput YouTubea i svega ostalog moguće potrošiti 5 GB u par sati. Upravo zato savjetujemo da uzmete barem malo više megabajta nego što vam u ovom trenutku treba.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Resize?url=http%3A%2F%2Fmob.hr%2Fblog%2Fwp-content%2Fuploads%2Fnoviupload%2Fvideo_preview_0002.jpg&sizes=647x*!0

Ukoliko vam vaš operater nudi 5000 minuta, 5000 SMS-ova i 5000 MB, to je vjerojatno prevelika tarifa za vas i velika je šansa da postoji neka jeftinija koja će odgovarati vašim potrebama. Recimo da će vas neka idealna tarifa za vas, sa 1000 minuta, 300 SMS-ova i 2 GB interneta koštati 100 kn mjesečno, odnosno
100 kn * 24 mjeseca = 2400 kn kroz dvije godine. To je cijena samo tarife, bez uređaja, što je vrlo važno. To je ono što ćete minimalno plaćati naredne dvije godine, uzeli smartfon ili ne, i potrošili vi cijelu tarifu ili ne. Ukoliko je prekoračite, valja pripaziti na cijene van paketa koje su najčešće čista pljačka, posebno nakon ukidanja tarifa s neograničenim internetom.
Naime, prije nešto više od godinu dana, svi operateri su ukinuli tarife s neograničenim internetom, odnosno, nudili su vam određen broj gigabajta po punoj brzini, nakon čega bi se brzina prometa smanjila.

Danas vam, pak, nude npr. 4 GB brzog interneta, nakon toga vam nerijetko spuste brzinu i još vam naplate to što ste prekoračili, bez obzira što je brzina ravna onoj na 56k modemu.
Pod pretpostavkom da u sklopu te tarife želite uzeti i neki novi uređaj, za primjer ćemo uzeti novi Samsung Galaxy A5 (2016), a operater vam ga nudi za još dodatnih 110 kn mjesečno.
I sad vi zbrajate koliko vas to izađe ukupno 210 kn * 24 mjeseca = 5040 kn kroz dvije godine
I naravno dignete galamu na vašeg operatera jer takav novi u trgovini dođe 2500 kn, a on vam ga prodaje za 5040.

No to je pogreška koju radi velika većina kupaca, jer zbrajaju cijenu uređaja skupa s tarifom.
Tarifu ćete ionako platiti 2400 kn kroz dvije godine, što znači da će vas Galaxy A5 koštati zapravo 110 kn * 24 mjeseca = 2640 kn.

Cijena je možda nešto viša nego u trgovini, što baš i nema neke logike, ali ju zato plaćate obročno. U slučaju da imate određene kartice koje vam nude otplatu uređaja na rate bez kamata, u tada je možda bolje otići do trgovine i karticu, čime ćete uštedjeti solidnih 200 – 300 kn u konkretnom slučaju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 FUFuL2z8pN8ulSBbUEElgyKjAa31ZghPw_agynaHTnoU-g0HafTGqzifBnlPOP9rDL1Y4c9S_J8eGOn9hM9s0ft9xYs

Jednom kad znate, odnosno izračunate koliko čega trošite, i koliko ste novca voljni izdvojiti, teško će vas preveslati. Nerijetko će vam dati i bolju ponudu ukoliko pokušate s pretplate prijeći na bonove, ili ne daj Bože kod drugog operatera. Ali isto tako će ponekad procijeniti da im se ne isplati baš toliko zadržati vas jer možda niste bili redovni platiša.

Danas postoje i razne obiteljske tarife kojima dobivate u paketu puno više, ali to se naknadno dijeli na više ukućana. U nekim slučajevima to i nije toliko loše ako stariji ljudi ne koriste internet, već samo pozive i poruke. U takvom slučaju ćete morati zbrojiti potrošnju cijele obitelji i vidjeti je lii takva obiteljska tarifa isplativa, pogotovo jer najčešće nije uopće povoljnija od 3 pojedinačne s kojima dobivate sličnu količinu poziva, poruka i interneta.
Idealno vrijeme za produživanje ugovora je božićno vrijeme jer tada svi imaju najbolje tarife i najveće popuste na uređaje. Nisu ni to popusti kao što su nekad bili, ukinute su mnoge subvencije pri kupnji smartfona, ali je i dalje u pravilu isplativije uzeti novu tarifu tada, nego u bilo koje drugo doba godine.

Nova tarifa ne mora nužno biti bolja i jeftinija nego trenutna koju imate. Možda zvuči čudno, ali je istinito. Operateri često prekrajaju svoju ponudu, izbace nove tarife i pritom ukinu stare, ali se često ispostavi da su upravo nove za vas nepovoljnije od starih. Zato se nikad nemojte žuriti, već prije svakog sklapanja ugovora, s obavezom ili bez, uzmite kalkulator u ruke i temeljito izračunajte je li vam nova tarifa isplativa s obzirom na vaše navike.

U nastavku pogledajte i video:

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 04, 2016 7:28 pm

Smile Milijardu ljudi na Facebook ide samo preko mobilnih uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 XOycaUOprHT6bO7_ZCS13yJEIR_MSGz7NXsZc6Wojl73OVbuwz1ZaUCd7PYsae8JkuL7s5n6zHQBPlvpLD5ZEpT5Mw

Facebook je objavio svoje finansijske rezultate za treći kvartal ove godine. Tokom tri meseca, od jula do septembra, društvena je mreža uprihodila 7,01 milijardi dolara, što je više nego što su analitičari očekivali. Prihodi od oglašavanja iznosili su 5,7 milijardi dolara, a vidljiv je snažan rast prihoda od mobilnog oglašavanja.

Istovremeno s objavom ovih dobrih rezultata iz Facebook-a su upozorili investitore da bi u tekućem kvartalu moglo doći do usporavanja rasta prihoda od oglašavanja. Razlog za to je fizičko ograničenje same društvene mreže u broju oglasa koji može prikazati korisnicima a da značajno ne umanji njihovo iskustvo korišćenja. Ova najava nije dobro odjeknula na Wall Streetu pa je deonica Facebooka potonula za oko 7% zbog slabijih očekivanja do kraja ove godine.

U sklopu objave finansijskih pokazatelja iz Facebook-a su se osvrnuli i na svoj broj korisnika. Facebook-om se trenutačno u svetu aktivno služi 1,79 milijardi ljudi (korisnici aktivni barem jednom mesečmo). Od njih, čak milijardu korisnika se tokom meseca na mrežu prijavljivalo isključivo putem mobilnih uređaja. Ovo je prvi put da Facebook beleži preko milijardu "mobile-only" aktivnih korisnika.

U promatranom tromesečiju Facebook je zaposlio dodatnih 1.200 ljudi, te sada zapošljava njih ukupno 15.700.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 06, 2016 6:51 pm

Smile Google: HTTPS na više od 50% stranica posećenih Chrome-om

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Google je objavio kako se više od 50% internet stranica učitanih preko desktop verzije njihovog internet browsera Chrome vezu ostvaruje putem HTTPS protokola.

Reč je o podacima dobijenim od korisnika koji su pristali da svoje podatke o učestalosti HTTPS povezivanja prilikom korišćenja internet browsera Chrome za Windows, Chrome OS, Linux i Mac OS X sisteme podele sa Google-om.

Što se tiče verzije browsera Chrome za Android uređaje, 40% internet stranica biva učitano putem HTTPS veze.

HTTPS ili HyperText Transfer Protocol Secure je internet protokol koji kombinuje protokole HTTP i SSL/TLS čime se osigurava sigurna komunikacija.

Inače, Google je pre nekoliko meseci najavio kako će HTTP zahteve ostvarene putem svoje pretrage automatski preusmeravati na bezbedniji HTTPS.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 06, 2016 6:55 pm

Smile Pregled događaja u mobilnoj industriji u 2016. godini

http://mob.hr/pregled-dogadaja-u-mobilnoj-industriji-u-2016-godini/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 07, 2016 5:49 pm

Smile McDonalds uvodi mobilno naručivanje i plaćanje hrane

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 7LDp_tcn-Mud86LuDd9THX4rxRAd21loRPphfEKelDSfqhwbS0eYabusUOmDby2UWAIx1p53VfdvaJPN--oIEvmd

Poznati svetski lanac brze hrane McDonalds će navodno, prema neimenovanim izvorima iz same kompanije (koje prenosi Business Insider), uskoro uvesti mogućnost naručivanja i plaćanja njihove brze hrane putem mobilnih uređaja. Zahvaljujući naručivanju i plaćanju putem mobilnih uređaja, smanjili bi se redovi čekanja te poboljšalo korisničko iskustvo.

Implementacija usluge bi trebala da započne tokom sledeće godine i to SAD-u te na vodećim McDonalds-ovim međunarodnim tržištima kao što su Francuska, Velika Britanija, Kanada i Australija. Do 2018. godine usluga bi trebala da bude dostupna u oko 20 do 25 hiljada McDonalds-ovih restorana u celom svetu.

Začetak nove funkcionalnosti je izjava glavnog izvršnog direktora McDonald's-a Stevea Easterbrooka iz jula 2015. godine, kada je govorio o budućoj kompanijinoj aplikaciji za mobilne uređaje putem koje će korisnici moći da unapred obave narudžbinu, a restoran će o njihovom dolasku biti obavešten putem geolokacione usluge na uređajima korisnika. Potom je sledilo kratkotrajno testiranje naručivanja putem mobilnih uređaja na 22 lokacije u američkoj saveznoj državi Georgiji.

Inače, poznato je kako McDonalds znatno sporije prihvata i implementira najnovije tehnologije, za razliku od njihove konkurencije u SAD-u kao što su na primer lanci Starbucks i Taco Bell.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 07, 2016 5:51 pm

Smile Spremite se za najveće popuste ove godine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Oxi35FSsfF0XU0Bj58S4SV1XZcJkraOqYswN5LVHKtkmPgdfKM7EpPAxBoXqYpe0xWTXue9KRolHyKgcFKsk5LzklA

Za dva dana na GearBest webshopu kreće velika akcija Sales Storm. Pored toga, imate mogućnost da dobijete besplatne gadgete ako podelite objavu, hvatate popuste preko weba ili telefona i još mnogo toga zanimljivog.

Najbolja stvar su ipak odlične cene. Već zadnjih nekoliko godina, 11. novembar važi kao dan kada možete da prođete najjeftinije. Ove godine se kreće par dana ranije kako bi imali vremena da uhvatite sve popuste.

Kuponi s dodatnim popustima i besplatni pokloni, sigurno će vam biti interesantni. GearBest je pripremio posebne akcije za nove i za postojeće kupce.

Najbolja stvar je to što možete da osvojite sjajne gadgete samo uz pomoć share-ovanja.

Dakle, spremite se! 9. novembra kreću verovatno najbolji popusti ove godine. Interesuje vas više? Posetite ovu stranicu(http://www.gearbest.com/m-promotion-active-252.html) i pripemite se za najbolju kupovinu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 08, 2016 6:56 pm

Smile Sada možete da šaljete GIF sličice na WhatsApp-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Korisnicima WhatsApp-a juče je stigla mogućnost da budu malo zadovoljniji svojom omiljenom aplikacijom za dopisivanje, ili pak da ih još više živciraju razni dodaci koje je moguće putem iste razmeniti. Naime, WhatsApp je u najnoviju nadogradnju svoje aplikacije za iOS dodao i podršku za animirane gifove.

Osim što se unutar chata sada, poput slika, videa i emotikona, mogu razmenjivati animirani gifovi s telefona ili direktno sa servisa Giphy, omogućene su i neke napredne opcije. Na primer, moguće je gifove dodatno urediti, iseckati na željenu dužinu, dodati im tekst, emotikon/stiker ili pak sopstveni crtež.

Svaki video s telefona koji je kraći od 6 sekundi WhatsApp će takođe automatski pretvoriti u gif spreman za slanje, a isto će se dogoditi i s "živim" fotografijama (Live Photos) s nekog od novijih modela iPhone-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 08, 2016 6:59 pm

Smile Italijansko ministarstvo obrane će istovremeno koristiti Windows 10 i LibreOffice

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Još u maju se dosta pisalo o nameri italijanskog Ministarstva obrane da napusti Microsoft-ov paket kancelarijskih alata Office i pređe na alternativni paket kancelarijskih alata LibreOffice.

Cilj migracije na LibreOffice biće smanjenje troškova, ukupno bi trebalo da bude ušteđeno oko 29 miliona evra. Do 2017. godine tako bi na LibreOffice trebalo da pređe 75 hiljada računara ministarstva, a potom do 2020. godine još 25 hiljada računara.

Ali sada se u italijanskim novinama pojavila informacija koja bi u nekoliko sledećih dana trebala da bude službeno objavljena javnosti. Reč je o dogovoru koje je isto Ministarstvo obrane postiglo s Microsoft-ovom, prema kojem će se na sve računare u ministarstvu instalirati najnoviji operativni sistem Windows 10.

Za sada nema nikakvih informacija o finansijskom aspektu dogovora niti o vremenskom okviru u kojem će se na računare ministarstva instalirati navedeni operativni sistem. Sve navedeno biće objavljeno naknadno.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 08, 2016 7:06 pm

Smile Gmail i Google Kalendar za iOS donose vizualne i funkcijske novosti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Gmail-1

Dobra vijest za sve koji na svom iOS uređaju koriste Googleove servise. Najnovije verzije Gmail i Kalendar aplikacija donose mnoge zanimljive novosti, od vizualnih do funkcijskih. Prema riječima Googleovih ljudi, radi se o najvećoj nadogradnji ovih aplikacija na iOS-u do sada.

Gmail je dobio osvježeni izgled s finijim detaljima i animacijskim prijelazima, tako da se sada bolje uklapa u ostatak iOS sučelja. Od novih funkcija dodana je mogućnost arhiviranja i brisanja stavki odvlačenjem (swipe), te jednostavnije i brže pretraživanje sa sugestijama. Tu je još i funkcija poništavanja slanja (undo send), za sve one koji se predomisle tek nakon poslane poruke.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Google-Calendar

Kalendar sada podržava mjesečni i tjedni pregled stavki u vodoravnom načinu, a dodano je i Spotlight pretraživanje, što znači da će korisnici moći pretraživati sastanke, podsjetnike i ostale događaje bez prethodnog pokretanja same aplikacije, tj. s početnog zaslona. Na kraju spomenimo da je sada moguće korištenje alternativnih kalendara, kao što su lunarni, islamski ili Hindu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 10, 2016 6:24 pm

Smile Prijavite se za IAB MIXX Awards Serbia

Manje od deset dana ostalo je za prijave za IAB MIXX Awards Serbia (Marketing and Interactive Excellence Awards), jedino globalno takmičenje koje je 100% – digital. Ove godine IAB Serbia prvi put organizuje ovo prestižno, međunarodno priznato takmičenje koje prepoznaje digital marketing excellence i dodeljuje priznanje za izuzetne i najbolje cross-media digitalne kampanje i projekte.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 AgBhXbDOhR9BCCZ7UwYXtiZspKTh896be4AdQbdSFqzYmSGCOMC8gnqVEzpRlqfZyYThV5nHO3082I-H0Q2voIINI0c

Najbolji prijavljeni radovi dobiće IAB MIXX nagradu, čime će postaviti standarde koji inspirišu, edukuju i prikazuju best-practice u industriji digitalnog marketinga. Nagrade za IAB Srbija IAB MIXX Awards Serbia se dodeljuju u 10 kategorija: Best Innovation, Best Microsite, Best Mobile, Best Corporate Website, Best Brand Awareness Campaign, Best Direct Response and Lead Generation Campaign, Best Social Media Campaign, Best Branded Content, Best Cross Media Integration i IAB MIXX Grand Prix – najprestižnija nagrada takmičenja. Za Grand Prix se kandiduju pobednički radovi iz svih kategorija, dok će odluku o pobedniku ove kategorije doneti stručni žiri glasanjem.

Nagrade će pobednicima biti dodeljene 15. decembra ove godine na svečanosti u okviru “IAB MIXX Conference Serbia 2016” koja će biti održana u Narodnom pozorištu u Beogradu. Na prestižnoj konferenciji, posvećenoj upotrebi tehnologije i inovacija u marketingu, digitalnoj ekonomiji i naprednim metodama digitalnog advertajzinga, govoriće Nicole Yershon (innovations direktor u agenciji Ogilvy & Mather, London, sudija Cannes Lion innovation & D&AD 2016. i jedna od 100 vodećih britanskih influensera/muvera), Dean Johnson (design leader, pisac, prezenter, BBC tech pundit i Head of Innovation u Brandwidth-u), Debi Bester (CEO and CCO Department of Change, Londonske innovation agencije, koja ima preko 20 godina iskustva u novinarstvu, advertajzingu i inovacijama, dobitnica više od 110 nagrada, uključujući 5 Grand Prix, za kreativnost i inovacije u Kanu i festivalima u Njujorku, Londonu itd.) Jonny Watson (25 godina iskustva u vodećim digitalnim agencijama) i druga velika imena digitalnih medija, marketinga i digitalnih biznis modela.

“IAB MIXX Conference Serbia 2016” je edukativnog karaktera. Ključni predstavnici industrije marketinga iz Srbije i regiona predstaviće svoja iskustva sa razvijenijih tržišta i sa publikom podeliti svoja znanja, najbolje prakse i najaktuelnije trendove u digitalnoj industriji.

Na ovoj konferenciji srešće se kreatori, vizionari, eksperti digitalnih medija i marketinga, stratezi, donosioci poslovnih odluka, kreativni umovi i tehnološki geekovi. Učesnici će biti u prilici i da, kroz networking, upoznaju buduće saradnike i partnere, a postojeća partnerstva učinite još snažnijim.

Karte za konferenciju biće u prodaji do 12. decembra a rok za prijavu radova za takmičenje je 18. novembar 2016. do ponoći.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 10, 2016 6:30 pm

Smile Samsung modernom učionicom nagradio pobednike konkursa Budi kao Tesla

U osnovnoj školi „Mihajlo Pupin“ iz Zemuna svečano je otvorena digitalna učionica koju je ova škola osvojila kao nagradu na nacionalnom konkursu „Budi kao Tesla“. Ovo takmičenje je povodom obeležavanja 160 godina od rođenja Nikole Tesle organizovala kompanija Samsung u saradnji sa Muzejom Nikole Tesle i Zavodom za kontrolu kvaliteta obrazovanja i vaspitanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 0hLbL20LOvorDvAeWDHvroWkKR9bD74E2TCqCW25-lTYht3PIvWEjw3OMYXnV366aamaKI_qo9vXtuy47FfsSnxN

„Naš cilj je bio da u godini jubileja što više dece upoznamo sa Teslinim stvaralaštvom i motivišemo ih da razmišljaju o važnosti nauke uz pomoć savremenih tehnologija“, rekao je Milan Vujović, direktor marketinga u kompaniji Samsung. “Otvaranje digitalnih učionica je način na koji Samsung doprinosi unapređenju obrazovnog sistema i većoj interaktivnosti u nastavi“.

Osnovna škola „Mihajlo Pupin“ iz Zemuna nagrađena je za projekat „Ringišpil“. U veoma jakoj konkurenciji, osnovci ove škole osmislili su, prema mišljenju publike i stručnog žirija, najinovativniji i najkreativniji rad inspirisan Teslinim pronalascima i na taj način najbolje odgovorili na zadatu temu. Ideja pobedničkog tima bila je da se pokrene ringišpil, pomoću pametnog telefona i tehnologije prepoznavanja zvuka. Đaci su primenili jednu od neostvarenih ideja i zamisli Nikole Tesle – bežični prenos podataka.

„Učenici širom Srbije su pokazali svoju kreativnost, veštine i kvalitetno znanje o našem velikanu nauke. Verujem da ćemo i po završetku ovog uspešnog projekta zajedno osmisliti nove načine da mladima približimo put nauke i dostignuća našeg najvećeg pronalazača“, istakao je Branimir Jovanović, direktor Muzeja Nikole Tesle.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FDigitalna-ucionica4_thumb.jpg&sizes=647x*!0

Kompletno renovirana učionica u Zemunu opremljena je najsavremenijom Samsung opremom koja obuhvata 30 tableta, štampač, elektronsku tablu, klima uređaj, Cisco opremu i instalaciju. Svi uređaji su međusobno povezani odgovarajućim softverom koji poseduje bazu podataka i multimedijalnih materijala za nastavu.

Kompanija Samsung posvećena je unapređenju obrazovanja nastojeći da uz pomoć savremenih tehnologija mladima omogući sticanje digitalnih veština i znanja. U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Zavodom za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja do sada su otvorene digitalne učionice u Požarevcu, Paraćinu, Lapovu i Beogradu. Proces učenja u ovim savremenim učionicama kreiran je tako da omogućava veću interakciju učenika i nastavnika i u znatnoj meri poboljšava koncentraciju i produktivnost.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu