Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

+19
Time
Johnny-Azra
Miško
madam mim
Batista
Lilith
furija
Mojra
RINGE
Avramova
digitalmandrak
svejedno
L2
Dragana
Orhideja
cat09
Bass
IMHO
Istina ex Natasha
23 posters

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 11:59 am

Meni cesto jedno isto jelo bude drugacije zbog improvizacije i trenutne. inspiracije Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 1179806630
Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od furija Pet Maj 09, 2014 1:23 pm

oblica ::Ne verujem u neku unapred zapisanu i nepromenljivu sudbinu. U svakom trenutku imamo mogućnost izbora i naši izbori nas vode dalje.
Ili vracaju nazad  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 3681966919 Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 479116528 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 1:25 pm

oblica ::Ne vidim ništa čudno u tome što neko može da se opusti kod unuke u gostima ili na godišnjem odmoru. Čak i da si navela primer gde nije promenjeno okruženje već samo navika i to je ok. Nisam ni rekla da naviku nije moguće promeniti. Govorim o tome da je neke navike teško uočiti.
Pa eto, ti probaj neku da otkriješ, ako hoćeš.

A i ne moraš..  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 363364791

Postoje neke stvari koje radim na isti način ne zato što se to urezalo u mene već zato što smatram da je tako ispravno i bez razmišljanja ponavljam se. Istu tu radnju ću u cugu promeniti ako sam čula, razmislila i prihvatila savet od nekoga u koga imam poverenja. Neću se vratiti na prethodni način ni jednom, znači nisam se navikla iako sam tako radila godinama. Primer je pranje zuba, dalje ne moram.

Ostale radnje koje smo učili od malena ne tretiram navikama jer navike zapravo i ne priznajem.  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 363364791 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 1:27 pm

dobro..  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 363364791 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Lilith Pet Maj 09, 2014 1:33 pm

nisu navike uvek loša stvar... nisam nikada volela šablone.
često uz naviku ide i osećaj sigurnosti, ušuškanosti, mislim pre svega na stabilnost... ne bih ovo uvlačila u neki negativni kontext, znači ne mislim na lažni osećaj, već nešto što daje rezultate, pozitivne.
to koliko su ljudi spremni da ulaze u analizu svojih postupaka, modela ponašanja, načina razmišljanja i da li su uopšte je druga priča... i koliko su spremni da menjaju ono što ne valja.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 1:42 pm

Npr. volim da sedim na jednoj nozi, često utrne (nakon višesatnog sedenja nije ni čudo), pa dok je ne dovedem u red muke moje, važno je da ne boli. Posle sedim na drugoj i sve tako.

Da li je to navika ili to radim zato što tako volim i mogu?

O ostalome, što pišeš Lilith isto bih rekla. Radimo ono što nam godi pa neka traje koliko god hoće, ali to nisu navike već želje, uverena sam.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Batista Pet Maj 09, 2014 1:46 pm

Cak Noris je pobjegao od sudbine.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 1:54 pm

Hm, niko kao Čak pa čak ni genijalni Bruce Lee.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od madam mim Pet Maj 09, 2014 2:26 pm

Naš narod voli da misli da je sve "zacrtano", "unapred predodređeno" i tome slično, samo da nešto ne bi od njega zavisilo. Meni se to pozivanje na sudbinu uopšte ne dopada, sem ako se pod tim ne podrazumeva jedinstven splet okolnosti (dakle, slučajnost), a ne predodređenost. Što reče Oblica, naši izbori čine naš život. Tačka.
Ne volim mešanje sudbine sa sujeverjem.

PS Opet, bre, teoretišem, obiće mi se o glavu, stvarno nisam normalna... Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 4027700691 
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 2:29 pm

madam mim :: Što reče Oblica, naši izbori čine naš život. Tačka.

Poenta je u izboru. Zašto sam odabrala ovo a ne ono?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Batista Pet Maj 09, 2014 2:34 pm

Ako covjek izabere jednu opciju koja se kanije ispostavi kao losa onda se ne moze vaditi na sudbinu. To se zove pogresan izbor.
Za mene je sudbina nesto sto je van moje kontrole, na sta nisam mogao nikako da uticem.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 2:38 pm

I kada je opcija dobra opet se ne možemo vaditi na sudbinu. Ništa nije zacrtano i sve je samo rezultat spleta okolnosti i još po nečega.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od madam mim Pet Maj 09, 2014 2:40 pm

Batista ::
Za mene je sudbina nesto sto je van moje kontrole, na sta nisam mogao nikako da uticem.

Pa to i kažem: splet okolnosti, slučajnost, a ne predodređenost! To ima smisla. Onda i svako od nas ima jedinstvenu sudbinu, tj splet okolnosti u kojima je donosio odluke (ovakve ili onakve). A ne: "tako je Bog hteo" ili neko već treći...
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Miško Pet Maj 09, 2014 2:40 pm

...NE ! ( svi ćemo jednog dana otići tako tiho kao što smo došli)
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Batista Pet Maj 09, 2014 2:42 pm

Pa nismo bas tiho dosli. Dernjali smo se ko na leskovackoj pijaci. Very Happy 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Miško Pet Maj 09, 2014 2:44 pm

kako ko
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Lilith Pet Maj 09, 2014 3:03 pm

madam mim ::
Batista ::
Za mene je sudbina nesto sto je van moje kontrole, na sta nisam mogao nikako da uticem.

Pa to i kažem: splet okolnosti, slučajnost, a ne predodređenost! To ima smisla. Onda i svako od nas ima jedinstvenu sudbinu, tj splet okolnosti u kojima je donosio odluke (ovakve ili onakve). A ne: "tako je Bog hteo" ili neko već treći...

slučajnosti ne postoje, samo zakon akcija/reakcija.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od madam mim Pet Maj 09, 2014 3:14 pm

Lilith ::
madam mim ::
Batista ::
Za mene je sudbina nesto sto je van moje kontrole, na sta nisam mogao nikako da uticem.

Pa to i kažem: splet okolnosti, slučajnost, a ne predodređenost! To ima smisla. Onda i svako od nas ima jedinstvenu sudbinu, tj splet okolnosti u kojima je donosio odluke (ovakve ili onakve). A ne: "tako je Bog hteo" ili neko već treći...

slučajnosti ne postoje, samo zakon akcija/reakcija.

Ja kupila tiket za Loto, baš kao i 7000 drugih ljudi. Svi se nadamo da ćemo izvući sedmicu na LOTO-u. Šanse su podjednake za sve. Akcija neke tamo Loto devojke koja vadi brojeve iz bubnja je relevantna samo onoliko koliko je neophodno nešto ili neko da izabere broj. Nije stvar svesne odluke o broju. Prema tome, dobitni broj je čista slučajnost.
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Lilith Pet Maj 09, 2014 3:15 pm

pa ako misliš da su sreća i slučajnost jedno isto, neka bude da je tako. Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 500484114
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od madam mim Pet Maj 09, 2014 3:21 pm

Ne mislim. Samo, slučajnost postoji, a ja je ne identifikujem sa srećom i nema razloga da se 'vataš za glavu.To što je kasetna bomba tokom bombardovanja Srbije 1999. godine pogodila malu Milicu na noši ne znači da su Nato snage gađale Milicu. Neeeeee, oni su našli ogavan termin za to - "kolateralna šteta". Ali to ne menja na suštini. Milica je bila slučajna žrtva. Nisu baš nju ciljali.
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 3:23 pm

madam mim :: Ja kupila tiket za Loto, baš kao i 7000 drugih ljudi. Svi se nadamo da ćemo izvući sedmicu na LOTO-u. Šanse su podjednake za sve. Akcija neke tamo Loto devojke koja vadi brojeve iz bubnja je relevantna samo onoliko koliko je neophodno nešto ili neko da izabere broj.  Nije stvar svesne odluke o broju. Prema tome, dobitni broj je čista slučajnost.

Devojka je namerno obrtala bubanj, ti si s namerom kao i ostali 6669 ljudi namerno odabrala brojeve, čak iako nasumce birane, opet birane. Dobitnog broja ne mora da bude što opet nije slučajnost je ni jedan učesnik nije slučajno pogrešio. To što mi zovemo slučanost samo je zato što nešto ne možemo objasniti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 3:27 pm

madam mim ::Ne mislim. Samo, slučajnost postoji, a ja je ne identifikujem sa srećom i nema razloga da se 'vataš za glavu.To što je kasetna bomba tokom bombardovanja Srbije 1999. godine pogodila malu Milicu na noši ne znači da su Nato snage gađale Milicu. Neeeeee, oni su našli ogavan termin za to - "kolateralna šteta". Ali to ne menja na suštini. Milica je bila slučajna žrtva. Nisu baš nju ciljali.

Poenta je da su namerno ciljali i da namerno nisu razmišljali kako ispaljena bomba može da ubije i Milicu. Nema slučajnosti, sve se dešava iz namere promišljene ili ne, svejedno je.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od madam mim Pet Maj 09, 2014 4:30 pm

Teorija verovatnoće je matematička disciplina koja izučava zakonitosti slučajnih pojava. Matematika definiše slučajni događaj na sledeći način: Slučajni događaj je onaj događaj čija se realizacija ne može pouzdano predvideti (što ne znači da ne postoji!)
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 4:48 pm

Zar to nije isto što sam navela u primerima? Ne može se predvideti realizacija ali su stvoreni preduslovi za istu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Johnny-Azra Pet Maj 09, 2014 5:09 pm

Sudbnia ne postoji, postoji samo zakon pravde, koji je cesto spor ali stigne kad ,tad... Very Happy 
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 3 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu