Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyJuče u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

+18
Balonero
Mastifal
Johnny-Azra
Orhideja
Arwen Evenstar
digitalmandrak
Lila
shondononda
Avramova
Debilko
Hipi
Prince
Cleopatra
svejedno
Bass
w2403
HEROJ ULICE
Fristajlo
22 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Johnny-Azra Čet Okt 14, 2010 10:50 pm

Đe...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Čet Okt 14, 2010 11:33 pm

Teoretski, ima je svuda, i po pričama svakog režima. U praksi, ima je samo po ovim forumima, i ne daje skoro nikakve rezultate.
To, što mi vidimo kao demokratije, nisu ništa drugo do podvrste dobro maskiranih prosvećenih apsolutizama, poneka diktatura sa solidnijim društveno- ekonomskim rezultatima...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Johnny-Azra Čet Okt 14, 2010 11:50 pm

O čemu mi onda pričamo...Odgovori se nalze u ludnici..Ko hoće nek pročita.... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 1555288004
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pet Okt 15, 2010 7:58 am

Avramova ::
Kad sam već kod 10. oktobra, pa lepo se mi obrukasmo. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 1369909122
Da, obrukasmo se. Svi zajedno.

Mogla bih se sloziti sa Johnnijem da prava demokratija ,ono totalna demokratija i ne postoji nigde na svetu. Postoje nekakvi zaceci svega toga, tih ideja o vladavini prava i sloboda za sve ljude i postovanju zakona od strane svih ljudi neke drzave, drustva. Podrazumeva se da zakone donosi narod preko svojih predstavnika izabranih na demokratski nacin. Sve se podrazumeva, malo toga u praksi zivi i funkcionise.
Srbija kao zemlja zaostaje i zatim''malo'' demokratskim sistemima u nekim zemljama sveta.

@Fri
Nisam te poredila sa Gebelsom. Govorila sam o tvojoj ''komunistickoj ideologiji'' koja ima nacionalni predznak, i samim tim nema veze sa komunizmom vec sa nacional- socijalizmom i jos bi se tu dalo nesto udenuti samo od sebe. To sto ti to zoves drugacije od onoga sto jeste ustvari je generalno i problem ove zemlje,ovde se stalno zamenjuju teze. Nazalost je tako.
Ona tvoja recenica koja sadrzi u sebi...''Srbi i jedino Srbi treba da budu u vlasti u Srbiji'',,,,sve govori o tvom ''komunizmu'', to bi ''drug''Gebels mogao da ti objasni i potapse te po ramenu.
Dakle, drug Gebels je neko drugi, ti si ti.

A Ludnica je otkljucana. :pegla:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pet Okt 15, 2010 12:35 pm

Divlja ::
@Fri
Nisam te poredila sa Gebelsom. Govorila sam o tvojoj ''komunistickoj ideologiji'' koja ima nacionalni predznak, i samim tim nema veze sa komunizmom vec sa nacional- socijalizmom i jos bi se tu dalo nesto udenuti samo od sebe. To sto ti to zoves drugacije od onoga sto jeste ustvari je generalno i problem ove zemlje,ovde se stalno zamenjuju teze. Nazalost je tako.
Ona tvoja recenica koja sadrzi u sebi...''Srbi i jedino Srbi treba da budu u vlasti u Srbiji'',,,,sve govori o tvom ''komunizmu'', to bi ''drug''Gebels mogao da ti objasni i potapse te po ramenu.
Jok i nisi... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719
Nego, kad me već citiraš, da ti onda ponudim i smisao; ti, kao veliki poštovalac imena i dela SAD, seti se njihovih uslova da bi neko bio i vršio vlast tamo, u "prvoj zemlji demokratije" ( 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 441346 ) šta mora da bude? Koji je ključni uslov?
Eeee, Micika, sve si mi cvećka. Tebi se ne sviđa činjenica, pa bi da joj oduzmeš i logičko utemeljenje propagandističkim tlapnjama o diskriminaciji, o fašizmu, nacizmu, Gebelsu; dok se tim baviš, promiče ti ispod nosića ključno...
Srbin se ne postaje rođenjem nego ponašanjem. Znam bolje Srbe među onima koji govore mađarski, i ne znaju reč srpskog od nekih kojima su čukundede rođeni kraj Morave; promiče ti da se Srbin postaje odnosom prema svojim sugrađanima i prema svojoj državi, prema narodu koji je proporcionalno stradao kroz istoriju toliko koliko su možda još samo Jevreji, da bi "zaradio" ovu državu, koju sad ala i vrana pokušavaju da satru. Sin vojvode Mišića je bio polu-Nemac, ali veći Srbin i od tebe i od mene zajedno.
Ljudi uzmu Judaizam, odu da žive u Izrael, i postanu Jevreji; ništa im preče nije od njihove države i nacije, a rodili su se Boga-pitaj-gde, kao Boga-pitaj-šta.
No, samo u Srbiji to je bljak, ovde možeš da budeš sve, samo ako si Srbin, to je retro, to je nacizam, to je gušenje prava manjina. I sve je to tebi normalno, i nije uvreda za narod koji su toliko klali kroz istoriju ovi isti narodi koji nas opet nađoše kao krive za sve i svašta, dužni i krivi pred nama, što pokušavaju da "plate" time što hoće da nas unište, da nas nema. 20 godina ova zemlja i narod je izložena tihom genocidu zapadnih sila, željnih da nas vide satrtima, jer im treba ovo naše mesto pod suncem- imaju oni neke svoje planove sa ovom njivom. I naravno, posežu ponovo zapetom kolonom, koje je ovde uvek bilo lako naći, prvo- među Srbima.
Nisu Srbi oni koji su to rođenjem, već odnosom prema onome što su neki jučerašnji Srbi učinili za ove današnje, koji to zaboravljaju. Nepoštovanjem tih žrtava ne kupuje se svoj mir i izdvajanje iz liste meta; ne pokazuje se svoje "evropejstvo" i kosmopolitizam time što se albanska golgota i kosovske legende pokazuju kao idiotski romantizam, ili pljuvanjem po SPC, koja nekad trapavo zastupa (jer se time ne bavi onaj ko bi morao-država) srpskim interesima i njihovom zaštitom i odbranom, ali je možda i poslednji institut koji pokušava da zakrpi rupu na koritu, koju mnogi razvaljuju.
Srbin se rodiš; ako tako ne živiš- džaba ti krštenica, u kojoj piše da si Srbin. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 834150
Moja Micika, sve si ti pobrkala. Eto, kako neko pametan, što ti jesi, može da bude istovremeno i vrlo- hmmm, neću reći... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 682252
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sub Okt 16, 2010 10:17 am

Prvo, uopste nisam postovalac ''imena i dela SAD''.... :zvizduće:
Postovalac sam ideje o ljudskim pravima i slobodama koje vaze za SVE ljude.
Uopste nisi u pravu kada kazes da je ''biti Srbin retro''. Ima mnogo Srba koji nisu retro, ima i onih koji to jesu. Nasilje je problem, i ideolozi tog '' srpskog projekta'' ne toliko ko je retro, a ko moderan po shvatanjima. Ako je retro ne mora da bude i fasista. Ukoliko nosis sajkacu jesi retro, ali nisi fasista, sem ako ne pocnes da palamudis kako se Srbinom ne radjas vec to postajes vremenom. Po tebi je biti Srbin nekakvo zanimanje, treba da to ''postanes'', to su neka visa bica , stvarno opasno, opasno razmisljas. Unistavas sopstveni nacionalni korpus tim svojim razmisljanjima o sopstvenoj velicini, trujes ih time da si ti, eto postao pravi Srbin jer si kivan na ceo svet koji kuje zavere protiv takvih Srba koji ti slice, i onda jos nekom spotices narcisoidnost?
Strasno, prestrasno , ali, sva sreca ne prelazi na one koji su prvo ljudi pa tek onda pripadnici plemena. Mi smo imuni na tu naci- bolestinu.

''SRBIN se postaje svojim ponasanjem?'' :hulahop: - jos jedan dokaz kako verujes u ideju o ''izabranim narodima''. Strasno je to Fri, strasno i tuzno, jako tuzno- otuzno.
Tvoja recenica:....homoseksulaci i manjine bi trebalo da shvate da Srbi i jedino Srbi treba da vladaju u Srbiji...''
Ti u ''Srbe'' verovatno ubrajas one koji se nasisaju Cosicevske i Crncevicevske ideologije, odu da se prekrste kod Kostunice a okadi ih Amfilohije- mitraljezac ispod ikone svetog Mladica, dok im ideoloski predaje( u vise tomova) dr Seselj Vojislav(Hrvat) cinjenicu da se kao Srbin ne radjas vec to postajes? Uzas! Fasisticko-nacisticki uzas iza kojega stojis sminkajuci sve u nekakav '' nacionalni komunizam''. Jesi li uzeo u obzir da medju Srbima ima homoseksualaca i onih koji pripadaju nekim manjinskim interesnim grupama? Nisi, znala sam, oni po tebi i nisu Srbi.

Prvo sam odluci sta hoces, a onda komentarisi druge ljude i njihove ideje, jer , ako je to sto hoces ono sto si napisao, nema mi druge nego da ti porucim da ces prvo ti i svi kao sto si ti morati sve( drugacije) da nasiljem, cistkama, zabranama, segregacijama, osudama, pretnjama i ostalim takvim ''demokratsko-nacisticko-komunistickim sredstvima'' ucutkas, eliminises iz Srbije. Tek onda ce zaziveti ta tvoja ''nacional- komunisticka Srbija''. Dacu sve od sebe da ti ne krene, i nece ti krenuti. Sva sreca pa ima i drugacijih Srba od takvih kao sto si ti u svojim razmisljanjima.
Hajde u zdravlju i kloni se ''druga'' Gebelsa.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sub Okt 16, 2010 11:59 am

Divlja

Postovalac sam ideje o ljudskim pravima i slobodama koje vaze za SVE ljude.
...osim ako se to odnosi na neki srpski interes... Eee, Micika, viri ti Vorlikova iza leđa... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719

Ti u ''Srbe'' verovatno ubrajas one koji se nasisaju Cosicevske i Crncevicevske ideologije, odu da se prekrste kod Kostunice a okadi ih Amfilohije- mitraljezac ispod ikone svetog Mladica, dok im ideoloski predaje( u vise tomova) dr Seselj Vojislav(Hrvat) cinjenicu da se kao Srbin ne radjas vec to postajes? Uzas! Fasisticko-nacisticki uzas iza kojega stojis sminkajuci sve u nekakav '' nacionalni komunizam''. Jesi li uzeo u obzir da medju Srbima ima homoseksualaca i onih koji pripadaju nekim manjinskim interesnim grupama? Nisi, znala sam, oni po tebi i nisu Srbi.
I ti meni posle pričaš o Gebelsu? 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719
Vidim da si dobro proučila njegovo delo- ovo je pravo iz njegove kuhinje; iskonstruišeš neku denuncijantnu persiflažu, kojom kuražiš svoje sledbenike omlitavelog entuzijazma, ne bi li se malo trgli i zagrajali.
Možda- i da im pustiš "Paradu" od Leni Rifenštal... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719
A promiče ti suština. A ona je sledeća, tebi za ravnanje: Komunizam, zbog PRAVDE u raspodeli, nacionalizam zbog pravde u društvenim odnosima. Ko koliko ulaže, toliko treba i da dobije; kad ti to postane jasno, shvatićeš o čemu govorim, Micika... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 76573


Prvo sam odluci sta hoces, a onda komentarisi druge ljude i njihove ideje, jer , ako je to sto hoces ono sto si napisao, nema mi druge nego da ti porucim da ces prvo ti i svi kao sto si ti morati sve( drugacije) da nasiljem, cistkama, zabranama, segregacijama, osudama, pretnjama i ostalim takvim ''demokratsko-nacisticko-komunistickim sredstvima'' ucutkas, eliminises iz Srbije. Tek onda ce zaziveti ta tvoja ''nacional- komunisticka Srbija''. Dacu sve od sebe da ti ne krene, i nece ti krenuti. Sva sreca pa ima i drugacijih Srba od takvih kao sto si ti u svojim razmisljanjima.
Hajde u zdravlju i kloni se ''druga'' Gebelsa.[/quote]
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Ned Okt 17, 2010 10:11 am

Kosmopolitizam ,kao ideja o ravnopravnim ljudima, pojedincima u nekom drustvu, drzavi je tekovina citavog ljudskog roda, citavog dela slobodoumne civilizacije svih proteklih vremena na ovoj nasoj planeti, od kada su ljudi poceli da razmisljaju o univerzalnim vrednostima koje treba da vladaju, odnosno treba da oslobode ljude jarma nacionalizama, populizama radi populizama, kvazi-moralnih nacrtanija i ostalih skalamerija onih koji bi da dominiraju jer su eto ''izabrani'' ili su to vremenom ''postali''.
Covek se radja, licnost se postaje vremenom. Ne Srbin ili neki drugi pripadnik nekog drugog naroda vec Covek kao slobodna licnost sa ispravnim sistemom vrednosti koji vazi za sve ljude. To je sustina kosmopolitizma-covekoljublja: Pluralizam u misljenju , pravo izbora i nenasilje po bilo kom osnovu.

Nacionalizam i pravda u drustvenim odnosima plus komunizam zbog pravde u raspodeli da se spoje, u bilo cijoj ''kuhinji', sta se dobije tim miksom?
''Nacional-komunizam''?- ili da ga nazovemo onako da nas ceo svet razume: Nacional-socijalizam? Zato sam ti pomenula druga G.-a.
Progon homoseksualaca, pravda za vecinski i samo vecinski narod, obracun sa manjinama koje ne misle kao uzviseni arijevci(Nemci) koji su to postali voljom boga i svojom posebnom prirodom, tako lepi,dobri, cisti, krotki, vredni, radni, naivni u krugu svih ostalih koji manje vrede i stalno provociraju, podseca li te to da se fasizam usunja u drzave i drustva preko neke ''kristalne noci'' i dok mu se jedni(fasisti) raduju, svi drugi pate?
Mozda ti to sto mislis, mislis bez predumisljaja, onako lakonski, opusteno, spontano, ali ipak preterano lici na ovo sto sam gore napisala, a istorija moze da posvedoci- u dlaku se podudara.
Zabrini se Fri, komunizam i nacionalizam NIKAD ne idu zajedno- to bi trebao da znas, to je nemoguc miks. Dok nacionalizam i ''pravda za jedne i samo jedne jer su to zasluzili'' ide zajedno i naziva se -nacional-socijalizam u raznim varijacijama. Dakle, nisi izmislio rupu na saksiji, ''drugovi arijevci'' su to vec odavno uradili pre tebe.
Necu vise da spamujem temu, a ti nemoj da se brukas, ne prilici ti. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Ned Okt 17, 2010 10:07 pm

Divlja
Kosmopolitizam ,kao ideja o ravnopravnim ljudima, pojedincima u nekom drustvu, drzavi je tekovina citavog ljudskog roda, citavog dela slobodoumne civilizacije svih proteklih vremena na ovoj nasoj planeti, od kada su ljudi poceli da razmisljaju o univerzalnim vrednostima koje treba da vladaju, odnosno treba da oslobode ljude jarma nacionalizama, populizama radi populizama, kvazi-moralnih nacrtanija i ostalih skalamerija onih koji bi da dominiraju jer su eto ''izabrani'' ili su to vremenom ''postali''.
Covek se radja, licnost se postaje vremenom. Ne Srbin ili neki drugi pripadnik nekog drugog naroda vec Covek kao slobodna licnost sa ispravnim sistemom vrednosti koji vazi za sve ljude. To je sustina kosmopolitizma-covekoljublja: Pluralizam u misljenju , pravo izbora i nenasilje po bilo kom osnovu.
Bla, bla, truć truć; ne davi više sa ovom prežvakotinom, gušiš, Micika. Niko tu robu više ni džabe neće, pocepalo se odavno.

Progon homoseksualaca, pravda za vecinski i samo vecinski narod, obracun sa manjinama koje ne misle kao uzviseni arijevci(Nemci) koji su to postali voljom boga i svojom posebnom prirodom, tako lepi,dobri, cisti, krotki, vredni, radni, naivni u krugu svih ostalih koji manje vrede i stalno provociraju, podseca li te to da se fasizam usunja u drzave i drustva preko neke ''kristalne noci'' i dok mu se jedni(fasisti) raduju, svi drugi pate?
Objašnjavao sam ti, ali tebi ne odgovara taj koncept, jer direktno diskvalifikuje ovaj tvoj; mehanizmi zaštite manjina su vrlo jasni i logični, i neću da ti ponavljam, ne padam na te fore. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 829402

Zabrini se Fri, komunizam i nacionalizam NIKAD ne idu zajedno- to bi trebao da znas, to je nemoguc miks. [/quote]
Vrlo je moguć, i sledi, Micika, posle ovih društveno- političkih idiotizama koji su praktikovani poslednjih decenija.
Će vidiš, pa će se čudiš; neće biti baš puno prostora za sve i svakog a naročito svašta, a to i jeste osnovna ideja... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 834150
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pon Okt 18, 2010 12:47 pm

Ti si postao Srbin vremenom, sa idejom o komunizmu umiksanom u nacionalizam, putem nasilja i zabrana ces ostvariti svoje namere da stvoris drustvo u kome manjine ''shvataju'' da nisu potrebne pa daju sav potreban prostor onima koji su kao i ti,a one, nepotrebne manjine izvetre, nestanu zbog preke potrebe vecine? Salis se, jel'da , ne mogu da verujem da to pises?
I to tvoje trabunjanje nije bla, bla ,truc, truc?
Bruka, bruka moj Fri, velika bruka te je snasla. :zvizduće:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pon Okt 18, 2010 3:29 pm

Divlja ::Ti si postao Srbin vremenom, sa idejom o komunizmu umiksanom u nacionalizam, putem nasilja i zabrana ces ostvariti svoje namere da stvoris drustvo u kome manjine ''shvataju'' da nisu potrebne pa daju sav potreban prostor onima koji su kao i ti,a one, nepotrebne manjine izvetre, nestanu zbog preke potrebe vecine? Salis se, jel'da , ne mogu da verujem da to pises?
I to tvoje trabunjanje nije bla, bla ,truc, truc?
Bruka, bruka moj Fri, velika bruka te je snasla. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 395306
Toliko si zabrazdila u spinovanje, da si izgubila sposobnost racionalnog razmišljanja; ne valja ti pos'o, Micika... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 730838 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719
Ovi tvoji stvaraju društvo koje je po obećanju bilo Raj na zemlji; praksu vidimo. 10 godina!
Kada (ne ja, već...) moji budu preuzeli volan, posle godinu dana narod će moći da oceni- ko bolje vozi. Ne ti, ne ja, niko ponaosob; to je potpuno nevažno za istorijski i politički kontekst. Ne pravi se ni jedna država, ni jedan sistem zbog neke Micike, Fristajla, Žike, Mike, nego zbog -naroda. To, šta ti ili ja o tome mislimo je lična stvar, i uopšte se ne projektuje na problem. Broji se samo statistički rezultat, odnosno, koliko procenata ljudi nešto oceni kao dobro, ili kao loše. Stvar zdrave pameti, tu emocije samo smetaju; hladna matematička jednačina.
Ljudi hoće red, pravdu i sigurnost. Ti sama razmisli, da li je ovaj režim to doneo. Kad dođeš do odgovora, koji racionalnom analizom od dve sekunde može i mnogo manje inteligentna osoba od tebe da dokona, nameće se svest o sledećem koraku- kako stići do željene situacije iz boldiranog. Što duže traje kriza, rešenje koje je izabrano je radikalnije; ova naša traje opasno dugo.
Smisao svih mojih tirada je bio "sportski" pokušaj upozorenja na taj logični sled događaja. No, nisam imao nekih iluzija da će biti i rezultata; moj glas je tih, dopire sa margine, na koju sam osuđen sklopom svoje ličnosti, i nemam problem s tim. Odatle se odlično vidi ono što gledam, i to mi je prednost koju koristim kad gledam. Volim da igram čisto, bez faulova; takvo mi je shvatanje sporta... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719
Više ne sumnjam; sad sam siguran- biće belaja. Velikog. Stradaće i ko nije morao, i šta nije moralo, jer je nastao nered, činjena nepravda i ukinuta sigurnost, i to ne jenjava, već se pojačava. To, po političkoj i istorijskoj zakonitosti dovodi do opasnih, radikalnih rešenja, Micika. Ja ne prizivam, ja upozoravam, ali, izgleda- nemam slušaoce. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429
Neka; neću ja stradati, savest mi je čista. Biće opet nesrećnih, ali- statistički manje- a to je ono što se broji, na izborima, ovakvim ili onakvim, Micili... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 65710
I ne mlati više sa tim manjinama, to samo ubrzava proces; toliko je raubovano, da bazdi...
Osim toga i nekorektno je.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Uto Okt 19, 2010 10:35 am

Koji su to ''tvoji'' Fri, nisi mi ih pokazao?

Ljudi zele red, pravdu i sigurnost tako sto ce krsiti jedni drugima prava i slobode, zabranjivati osnovna ljudska prava nekima koji im se ne dopadaju zbog njihovog seksulanog opredeljenja, a u Ustavu ove zemlje pise da se ta prava MORAJU postovati? Tesko da ce biti napretka u Srbiji ukoliko se bude i dalje tako razmisljalo.
Ovaj rezim bas i nije uspeo da donese neku sigurnost, mira ima, red se uspostavlja kroz institucije koje ne mogu da zazive, jer svi zajedno odmazemo, pogotovo oni koji bi nasiljem nad slabijima da dokazuju svoju superiornost.

Jadno je to, sve te fobije, paranoje, ego- tripovi, pozivanje na porodicne vrednosti dok nam deca lutaju ulicama u interesu nekih politickih i kriminalnih grupacija, dok se trguje zenama i istom tom decom naveliko u Srbiji, nasilje u porodici je kultna radnja , balkanski nacin da se pokaze ko je ko u kuci, incest je svakodnevna ali skrivena tema o kojoj niko ne zeli da prica jer je sramota o tome javno govoriti- to je odradilo to patrijarhalno porodicno vaspitanje mozgovima ovdasnjih zena najpre, sve mogu da otrpe, moraju, u interesu porodice i najposle srpstva koje je bezgresno? Ne moraju, imaju pravo da budu ravnopravne i da se pitaju, da ih niko ne sikanira, da kazu dosta je nasilja! Svakako bih ucestvovala kao podrska u takvoj jednoj ''paradi ravnopravnosti''. Sve je to povezano, svemu tome kumuje crkva koja trabunja kojesta, mesa se svugde a ne radi dobro svoj posao; drzava koja nema jake institucije da se obracuna sa mafijom koja joj se uvukla u redove i komanduje; narod koji je i pored svih stvari koje je preziveo i dalje zaljubljen u sebe.Tome najvise dopronosi kulturni i politicki mejnstrim ovog drustva koji ne moze da izadje na kraj sa populizmom i odlepi se od uvlakackih parola namenjinih za dnevnu upotrebu.
Ma da, nema pedera u Srbiji(???) nema ni incesta (?) , nema ugnjetenih zena i dece(?),sve manjine uzivaju(?) sva prava i slobode,sto bi paradirali i javno se pokazival? Mozda u necijim snovima i jeste tako, stvarnost to demantuje surovo.

EU nije raj, ali ima vredonosni sistem koji bi mogao da nam pomogne, tu je caka koju ti ne zelis da vidis pa pricas o svemu, a ne dozvoljavas da drugi isto to urade kada ih prozoves. Dvostruki standardi, zamena teza, i sa onim ''Srbi i jedino Srbi'' - fasizam u najavi.
Oni klinci sa ulice sto lupaju, pale i divljaju nisu najkrivlji, krive su idejne vodje tog nasilnickog projekta uterivanja straha u kosti neposlusnima iz tabora manjina koje ne zelite da gledate jer ste eto vecina, to je zacrtano u mnogim glavama ovde u ime ''porodicnih vrednosti''- guranja problema pod tepih.To svakako nisu principi demokratije vec autokratije i terora , to je ono sto bi vi ''vecina'' u sustini zeleli u Srbiji. Zato bi trebalo da malo ohladite glave i razmislite da sve sto zelite sebi, morate dopustiti i drugima- tako funkcionise slobodno drustvo drugovi ''nacional-komunisti''.

Dao si me u razmisljanje Fri, da, upravo to i hoce desnica u ovoj zemlji, komunizam u nacionalnoj odori (?), to sanja a da i ne zna.

Ovo jeste tema o pravima manjina, i to ti treba milion puta ponoviti izgleda. Ti bi da ih krsis, sam si to toliko puta ponovio. Znaci, onaj gore moj post je skup onoga sto si ti izrekao na ovoj temi o Srbima koji to''postaju'', homoseksualcima i svim ostalim manjinama. Zar treba to da dokazujem? Pa sad ti vidi ko zamenjuje teze. Na stranu sto brkas babe i zabe, pa komunizam i nacionalizam povezujes u celinu, to je tek da oprostis na izrazu nevidjena glupost.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Uto Okt 19, 2010 1:21 pm

Divlja

Ljudi zele red, pravdu i sigurnost tako sto ce krsiti jedni drugima prava i slobode
Ne, već tako što niko neće kršiti njihova; akcenat je na nečinjenju, Micili... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429

svemu tome kumuje crkva koja trabunja kojesta,
Aha, to li je... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719 Da, stvarno, Crkva je najveći problem ovog društva; slučajno, to je poslednji bastion bilo kakvog moralnno etičkog koda, makar i preživelog (po nekima), pošto je građanski nestao netragom, i zamenjen sistemom finansijskih i zatvorskih kazni... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719 Tu smo, dakle...
Ma da, nema pedera u Srbiji(???) nema ni incesta (?) , nema ugnjetenih zena i dece(?),sve manjine uzivaju(?) sva prava i slobode,sto bi paradirali i javno se pokazival? Mozda u necijim snovima i jeste tako, stvarnost to demantuje surovo.
...pa predlažeš da Irinej "raspusti bandu", jerbo su oni krivi za to? 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719

EU nije raj, ali ima vredonosni sistem koji bi mogao da nam pomogne, tu je caka koju ti ne zelis da vidis pa pricas o svemu, a ne dozvoljavas da drugi isto to urade kada ih prozoves. Dvostruki standardi, zamena teza, i sa onim ''Srbi i jedino Srbi''... fasizam u najavi.
vidi ovo: EU=dvostruki standardi... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429

To svakako nisu principi demokratije vec autokratije i terora , to je ono sto bi vi ''vecina'' u sustini zeleli u Srbiji. Zato bi trebalo da malo ohladite glave i razmislite da sve sto zelite sebi, morate dopustiti i drugima- tako funkcionise slobodno drustvo drugovi ''nacional-komunisti''.
Ma, jok, Micika, sve si pobrkala. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 844217
Sloboda je vrlo precizna materija; to što ti hoćeš, to je oduzimanje slobode jednima da bi se dala drugima, koji su manjina- to je realnost... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429 Zato bi trebalo da malo ohladite glave, i razmislite da sve to, što želite za sebe, zapravo otimate drugima, koji vam to nikad neće dozvoliti- tako funkcioniše normalno društvo, drugarice- liberal- fašisto... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 129758

Dao si me u razmisljanje Fri, da, upravo to i hoce desnica u ovoj zemlji, komunizam u nacionalnoj odori (?), to sanja a da i ne zna.
Stativa, Micili- to hoće narod, tu se ne pita ni levica ni desnica, ni ti, ni ja. To je prirodno stanje stvari, sa prejakom gravitacijom da bi joj se iko odupreo, ma koliko se trudio. Ti to možeš da "krstiš", kao prvosveštenica NSP i nacional- komunizmom, no, nije to politički determinisano, već zdravim razumom. To je prirodno stanje stvari... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 76573
Na stranu sto brkas babe i zabe, pa komunizam i nacionalizam povezujes u celinu, to je tek da oprostis na izrazu nevidjena glupost.
Ma, kakvi, Micika; to ja hoću da ti objasnim plastičnim primerima stanje stvari, šok- terapijom, jer vidim da si zbunjena. Nema tu ni levo, ni desno; svi ćemo tim putem, sviđalo nam se ili ne. Pokušavam da ti pokažem da brkanjem slobode sa samovoljom upadaš u začarani krug narcizma, i da to uvek ima isti ishod- haos.
Hoću da ti pomognem, Micili; 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 74719 pruži svoju ručicu... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 90644
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sre Okt 20, 2010 10:17 am

EU nema bas neke visoke standarde kada se radi o nama. Da ima, ne bi sa nama ni razgovarali dusice. 🇭🇲
Zanimljivo mi je da vidim da crkvu ''brane'' oni koji ne veruju u Boga. Da sam episkop ja bih se zabrinula. Smile
''Narod hoce''.....- Opet parola, floskula, a gde je tu primena zakona i gde se tu broji onaj deo naroda koji to nece?
Gde je tu primena ZAKONA slatkisu, ponavljam?
To je ono napisano i overeno u skupstini, na sudu, ono sto se MORA postovati. Drzava: Izvrsna, zakonodavna, sudska vlast. Zar nije?

Daj ti bolje rucicu Semsi, da te povede ispod duge i objasni ti uz put da nemas razloga za tolike fobije, mozda te oslobodi tolike zelje za nasiljem jer je nasilje u ovom slucaju kontraproduktivno. Upereno je na pogresnu stranu, SISTEM treba graditi, a ne rusiti.
Jel' narcisoidno stajati na strani slabijih, ili je to pak ukoliko stojis na strani jacih bas , bas samoljubljivo, ha, pitam se? :trt:

Super mi je kad se neki pitaju kako su to gejevi ugrozeni u zemlji Srbiji? A digne se huka i halabuka zbog jedne pisljive parade gde se oni mirno prosetaju ulicom, ali ne skrivajuci se vec onako kako to rade hetero- parovi oduvek. Kao, ''nema diskriminacije'', dajte molim vas.....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sre Okt 20, 2010 2:40 pm

Divlja
EU nema bas neke visoke standarde kada se radi o nama.
Jedini visok standard koji oni imaju je -lični standard onih koji su to smislili, taj ekonomski. Sve ostalo služi tome.
Zanimljivo mi je da vidim da crkvu ''brane'' oni koji ne veruju u Boga. Da sam episkop ja bih se zabrinula. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 197741
Šteta što nisi. Mene ateizam ne sprečava da kažem istinu- on me obavezuje na to. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 937850
''Narod hoce''.....- Opet parola, floskula, a gde je tu primena zakona i gde se tu broji onaj deo naroda koji to nece?
Gde je tu primena ZAKONA slatkisu, ponavljam?
Ako ti demokratiju shvataš kao pravo manjine da onemogućava sprovođenje volje većine- razmisli kako se to zove; seti se teme koja izvlači paralelu između liberalizma i fašizma, Micika... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 384
Drzava: Izvrsna, zakonodavna, sudska vlast. Zar nije?
Samo izvršna; sudska i zakonodavna je u nekim ambasadama, to je svima odavno jasno, a ubeđen sam, i tebi... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 90644

Kao, ''nema diskriminacije'', dajte molim vas
O, ima diskriminacije, kako da ne; slažem se ja da je gej populacija izopštena iz društva. No, sestro, treba malo da razmisliš- zašto?
Kad to malo proradiš, razmisli i o tome- da li se nasiljem nad logikom može sprovesti neka druga? 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429
Prirodno je da neprirodno bude izopšteno; neprirodno je da nezdravo tkivo ne bude odbačeno. Možda se to tebi ne dopada, ali, to je mišljenje većine ljudi, i da se na glavu postavite, nikad neće biti drugačije. A to, što ti misliš da se nekim dekretima i Tadićevim fermanima to može izmeniti, govori o nekoj čudnoj deformaciji u tvojoj percepciji realnosti...
Ne sekiraj se, Micika, biće to sve u redu. Vremenom, to će se srediti, kad običan, normalan svet bude imao pristojne uslove za život, neće ga mnogo iritirati što se dva bate ili dve seke drže za ruke, i ne samo za ruke, i tolerisaće to. No, dok je stanje ovakvo, insistiranje na tome da je to njihovo pravo, i da su ugroženi- biće shvatano kao bezočna provokacija. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sre Okt 20, 2010 2:48 pm

Vec je drugacije, a niko se nije postavio na glavu, tu je ''vas'' problem.

Sta je to prirodno a sta neprirodno, moglo bi se govoriti nadugacko i debatovati nasiroko. Logicno bi bilo da svako zivi svoj zivot slobodno.

Rekla sam ti da sam shvatila kako ti posmatras demokratiju- pogresno si postavio stvari, zato te sve to oko demokratije- sprovodjenja zakona najpre - buni toliko. ''Nacional komunista'' ostaje to do groba, ili se moze promeniti?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sre Okt 20, 2010 3:10 pm

Divlja
Vec je drugacije, a niko se nije postavio na glavu, tu je ''vas'' problem.
Ako je ovo tebi drugačije, svaka ti čast... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 129758

Logicno bi bilo da svako zivi svoj zivot slobodno.
Gde se dede sloboda od vređanja verskih uverenja, zdrave pameti naroda, građanskog morala? Ko ima pravo da tu slobodu ograničava?
Nije to po sredi, Micika; ako toga nisi svsna, ima samo dva rešenja.
Ili si težak licemer, ili potpuno zaslepljena sobom. Gubite živce jer ne postižete pomak, pa ste pribegli čistom nasilju, a jasno je, kuda to vodi.

Rekla sam ti da sam shvatila kako ti posmatras demokratiju- pogresno si postavio stvari, zato te sve to oko demokratije- sprovodjenja zakona najpre - buni toliko. ''Nacional komunista'' ostaje to do groba, ili se moze promeniti?
Slobodna si da misliš tako, to je tvoje pravo. Međutim, nisi kompetentna da oceniš ispravnost ili pogrešnost mojih stavova, a da je tako, dokazuje tvoja druga rečenica, koja je u formi uvrede, barem u tvom vrednosnom sistemu, prema kojem nemam ni malo poštovanja, jer nije zasnovan na autohtonoj, već usvojenoj osnovi.
Prilično je jadno toliko prezirati svoj narod, Micili; nema tu ničeg za mene, a nema ni za tebe; čuvaj se, bićeš vrlo nesrećna zbog toga, kad shvatiš pravilno, zašto ja tako posmatram "demokratiju"... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 730838
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Čet Okt 21, 2010 10:12 am

Drugacije je jer se dogodilo prvi put. Prvi put je najteze.

Sloboda od vredjanja verskih uverenja?
Daj molim te Fri, sto me skakljis, a necu da se smejem? :hulahop:
Nikada nije bilo vise crkvi u Srbiji i manje pravih vernika- to potpisujem, ma ko da se uvredi, sta da mu radim kada je istina. Vernici ce znati o cemu govorim:
Vera u Boga i nasilje ne idu jedno sa drugim NIKADA.

Gradjanski moral nije ugrozen nicijom setnjom, to je kvazi-moralisanje preko tudjih ledja- to sam ti vec rekla. Samo se ponavljam..... :spava:

Pa sad jos i ovo, da se razumemo kao ljudi: Nisam kompetentna toliko da bih sudila tvojim stavovima, moja nijedna recenica nije upucena tebi da bih te ja ovde vredjala, samo sam citala tvoje postove, bas na ovoj temi i povezala tvoje recenice u celinu. Iz toga sam mozda pogresno, a mozda ne, neko ce vec videti i znati Smile, shvatila da ti demokratiju vidis kao ''torturu'' vecine nad manjinama u smislu - ''moze nam se, u vecini smo''- to nije demokratija. Ukoliko je tako vidis, gresis, toliko sam kompetentna sto se tice demokratije. Tek to sam ti htela reci. A sad nadalje, obrati paznju koliko ti mene prozivas po privatnoj liniji a da se i ne znamo licno seceru. Pogotovo ti ovo: ''Prilično je jadno toliko prezirati svoj narod...'' zvuci optuzujuce, a da za to nemas ni jedan jedini fakat mileni, samo puste insinuacije. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 2862510338 :divlja:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Čet Okt 21, 2010 11:35 am

Divlja :: Vera u Boga i nasilje ne idu jedno sa drugim NIKADA.

A sa kim/čim idu najdraža moja :divlja:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Čet Okt 21, 2010 11:47 am

Vera u Boga i mir u srcu- to je kombinacija, nema tu bas mesta za nasilje nad drugima, koje bi trebalo bar razumeti ako ne i voleti.Uh, tesko je to svakome, pa i meni, priznajem. :mmm:

Verujem u samoodbranu, ali ovde nije rec o samoodbrani, ma ko zeleo to da tako predstavi.
Moral se cuva tako sto se trudis da budes moralan za sebe, a ne tako sto ces druge terati da budu isti kao ja ili ti po shvatanjima; zakoni su tu da se postuju, grade sistem vrednosti koji smo bar deklarativno prihvatili, brane slobode drugih od nas i nase slobode od njih, razlikujemo se, ali se ne moramo zbog toga tuci po ulicama, zar ne draga Av? :divlja:
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 327314487
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Mastifal Čet Okt 21, 2010 11:51 am

objektivno gledano, vise pedera - vise slobodnih zena u opticaju... :uziva1:
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Čet Okt 21, 2010 12:06 pm

Divlja ::Vera u Boga i mir u srcu- to je kombinacija, nema tu bas mesta za nasilje nad drugima, koje bi trebalo bar razumeti ako ne i voleti.Uh, tesko je to svakome, pa i meni, priznajem. :mmm:

Najdraža moja, Bog nam kaže "ne mrzi, ne ubij, ne govori protiv bližnjega svoga... voli, praštaj da bi ti bilo oprošteno..." Ima tu još toga i ti to znaš ali... šta drugi kažu a da je u suprotnosti sa ovim što istrgnuh iz mojih misli.

Bog to ne kaže onima koji to ne mogu već onima koji su spremni, koji to znaju, mogu. U tome je bit poimanja mog života i nisam usamljena, samo sam mrvica koja leluja od draga i nedraga očekujući spas za sve.

Verujem u samoodbranu, ali ovde nije rec o samoodbrani, ma ko zeleo to da tako predstavi.

Znam ja mnogo fuliti (na svoju štetu, priznajem) ali mi je i odbrambeni mehanizam jak a ti znaš i u kom smislu. Možda smo tu negde na istoj platformi, samo nam je koreografija različita do pred samog skoro savršenog svršetka.

Moral se cuva tako sto se trudis da budes moralan za sebe, a ne tako sto ces druge terati da budu isti kao ja ili ti po shvatanjima; zakoni su tu da se postuju, grade sistem vrednosti koji smo bar deklarativno prihvatili, brane slobode drugih od nas i nase slobode od njih, razlikujemo se, ali se ne moramo zbog toga tuci po ulicama, zar ne draga Av? :divlja:
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 327314487

Čini mi se da se moral i ja medjusobno razumemo pa i čuvamo. Ne znam, možda je ovo blesavo a meni se čini da je to baš prava stvar.

Ne bih se, najdraža moja, složila da mi prihvatamo zakon više nego što on prihvata nas. Kako god, traljavo je ali moramo dalje sve dotle dokle ne budemo svi zadovolni. Ako je ovo moja iluzija, želim da dalje i ostane pa makar bila i poslednja u mom životu.

Moja tri prijatelja, divna i predivna su ono što ne bih želela da su moji sinovi. Jednoga od četvorice više nema i ja i danas tužim zbog toga, strašno.

VOLIM ČOVEKA!


Poslednji izmenio Avramova dana Čet Okt 21, 2010 12:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Mastifal Čet Okt 21, 2010 12:08 pm

a stho nema pedera na ovoj temi... nekako dosadno bez njih, a...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Čet Okt 21, 2010 12:16 pm

Mastifal,
pokušaj stvar posmatrati iz svih uglova. Meni je to pošlo za rukom i nadjoh se u svim situacijama a ostah pri svom, za vaskoliko dobro. Pošteno. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 2518772342

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Mastifal Čet Okt 21, 2010 12:23 pm

ne, ja stvari posmatram jednostavno, onakvima kave jesu, dok ih vi komplikujete... napravili biste filozofiju i od tacke na i... ☀
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 4 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu