Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

djuro

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

+18
Balonero
Mastifal
Johnny-Azra
Orhideja
Arwen Evenstar
digitalmandrak
Lila
shondononda
Avramova
Debilko
Hipi
Prince
Cleopatra
svejedno
Bass
w2403
HEROJ ULICE
Fristajlo
22 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sub Okt 23, 2010 9:58 pm

da, u pravu si ispred je...ali 2011...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Sub Okt 23, 2010 10:54 pm

Rado bih se fokusirala na post paradno stanje u državi. Ima li kakvih novosti, boljitka za "ugroženu" populaciju i šta je dalje u planu? Nisam informisana a žudim za novim informacijama i to baš na forumu. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 2555104738

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sub Okt 23, 2010 11:18 pm

Nema tu nekih informacija, samo utisaka.
Prvi i najjasniji, da se tu uopšte nije radilo o paradi, nego "merenju kite- čija je duža" između uzdrmane države i gnevnog naroda. Posle cele te predstave niko više i ne pominje gej populaciju i njihova famozna prava- postigli su svoje, isterali svoj inat svima, po leđima svih. Ostaje još da se vidi šta će se dalje dešavati i da li će sukob demonstranata sa policijom ostati "huliganska predstava" ili najava nekih događaja koji slede posle toga, kao artikulisani politički i socijalni nemiri.
Opozicije više nema; opozicija je samo običan narod. Ovo što sedi po skupštinskoj zgradi nije opozicija; da t zaista jesu, vratili bi svoje mandate i izašli na ulicu, među radnike u štrajku, nezaposlene, opljačkane, otpuštene; ne bi sedeli tamo da vuku plate i privilegije.
Sve je to ista bagra...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sub Okt 23, 2010 11:21 pm

Ma sve je to sra.. kroz gusto granje....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sub Okt 23, 2010 11:28 pm

Uživanje mi je ovako dubiozne i vrlomislene sentencije dešifrovati... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 44570
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sub Okt 23, 2010 11:35 pm

aaa???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Sub Okt 23, 2010 11:51 pm

eeee! 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Sub Okt 23, 2010 11:58 pm

ih dajjjj... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 1656610304
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Ned Okt 24, 2010 12:02 am

Pokušaj da se držiš teme... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 65710
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 1:00 am

Fristajlo ::
Opozicije više nema; opozicija je samo običan narod.

Da, sada smo im obični, a nekada nismo bili.

Ovo što sedi po skupštinskoj zgradi nije opozicija; da t zaista jesu, vratili bi svoje mandate i izašli na ulicu, među radnike u štrajku, nezaposlene, opljačkane, otpuštene; ne bi sedeli tamo da vuku plate i privilegije.
Sve je to ista bagra...

Koliko znam, jedino radnici tu i tamo štrajkuju dok ostali (nezaposleni, opljačkani, otpušteni), nit' govore, nit' romore. kao da im je sve potaman.

Nikada mi neće biti jasno zbog čega kod nas nema solidarnosti, a to je jedan od značajnijih faktora za svaku državu.

Uverena sam da se sutra pojavi neki Vuk Drašković, naraod bi krenuo za njim i ponovo pravio performanse u sred ciče zime i tako dok neko ne da znak za stop, a stop je onda kada oni načine hop, pa u fotelje. :bum:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Ned Okt 24, 2010 1:10 am

Avramova

Da, sada smo im obični, a nekada nismo bili.
Hteli smo tako, sami smo krivi. Ko izabere miran i tih život, treba da zna da na kraju njega ima nešto, suštinski- isto...
kao da im je sve potaman.
Nije, ali im nije ni dovoljno loše; biće, uskoro.
Uverena sam da se sutra pojavi neki Vuk Drašković, naraod bi krenuo za njim i ponovo pravio performanse u sred ciče zime i tako dok neko ne da znak za stop, a stop je onda kada oni načine hop, pa u fotelje.
Njemu slične "Mesije" su nas u ovo i uvele. Takvih se treba najviše čuvati. Galamdžija je bilo dosta; treba malo ćutati. Iz tišine se rađa mudrost, ne iz galame. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 894808
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 1:25 am

Fristajlo ::
Hteli smo tako, sami smo krivi. Ko izabere miran i tih život, treba da zna da na kraju njega ima nešto, suštinski- isto...

Pa nije baš da smo hteli ovako, ali drugačije jesmo. Gde nam je miran i tih život?

Nije, ali im nije ni dovoljno loše; biće, uskoro.

Ma meni je prekardašilo a verujem i mnogima. Možda mudruju, a ja zapela da ponovo popravljam gvoždje na nezagadjenim ulicama ali ovoga puta na drugačiji način, tako bih ja. Izgleda da ću umreti u zabludi.

Njemu slične "Mesije" su nas u ovo i uvele. Takvih se treba najviše čuvati. Galamdžija je bilo dosta; treba malo ćutati. Iz tišine se rađa mudrost, ne iz galame.

Znam ja da je to tako samo što većini treba galamdžija na čelu. I dokle ćutati? Parada se priredi očas posla, a traženje prava na osnovne uslove za život treba sačekati ćutke.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Ned Okt 24, 2010 1:35 am

Avramova

Pa nije baš da smo hteli ovako, ali drugačije jesmo. Gde nam je miran i tih život?
Da niste upozoravani, vi, koji ste šetali i lupali u šerpe, ne bi bili ništa krivi; no, hteli ste da verujete u šarenu lažu; sad se igrajte s njom. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 473429

Ma meni je prekardašilo a verujem i mnogima.
Sad je mir, čekamo da uđemo u EU, i sve će biti lepo.


Znam ja da je to tako samo što većini treba galamdžija na čelu. I dokle ćutati? Parada se priredi očas posla, a traženje prava na osnovne uslove za život treba sačekati ćutke.
Tako je to s demokratijom. Budeš strpljiv, onda crkneš i rešiš sve probleme. Ta "unija" isto rešava sve probleme. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 2:01 am

Uh, kad se setim povorke od preko 20.000 ljudi, pa peške do trga. Ko nas je to opominjao i kome smo u tim danima mogli verovati? Bilo je teško a neko je iskoristio tu narodnu tegobu.

Ček, čekam da udjem u EU da bi nas potamanila.

Lepo ja sebi kažem, mani se političarenja, uzmi i slikaj, čitaj, pevaj, šetaj, radi, voli, druži se. Ionako je sve džaba, a bi bruka.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Ned Okt 24, 2010 5:01 pm

Avramova
Uh, kad se setim povorke od preko 20.000 ljudi, pa peške do trga.
Sećam se ja toga. I tada mi je bilo čudno kako su ljudi mogli tako lako da poveruju celoj toj bulumenti i bajci da te onaj, koji te drži u izolaciji, bombarduje te i priča najmonstruoznije laži o tebi u stvari želi dobro.
Sada mi je jasno, no, ne želim više o tome da pričam, jer nema efekta. Svako do toga mora da dođe sam, da bi se došlo do osnovne polazne tačke.
Ko nas je to opominjao i kome smo u tim danima mogli verovati? Bilo je teško a neko je iskoristio tu narodnu tegobu.
Taj ko je opominjao je ispao kriv za sve, a bio je samo za ponešto.

Lepo ja sebi kažem, mani se političarenja, uzmi i slikaj, čitaj, pevaj, šetaj, radi, voli, druži se. Ionako je sve džaba, a bi bruka.
Tačno tako.
I politika je stvar talenta; tek po neko ga ima, a svi misle da imaju.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 5:12 pm

A lepo je meni moja sestra iz belog sveta govorila: ne zviždi, posle ćeš zviždati što si zviždala i bila je u pravu.

Da sam talentovana za politiku, bila bih makar član OO neke stranke ali nisam. Ono za šta sam talentovana jeste da znam odvojiti loše od dobroga kada je politika u pitanju, ali sada je džaba i ko zna da li će mi to iskustvo ikada više zatrebati.

Hajte vi sada političarite, ja vas čitam kao i uvek. Skupe novine. :10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 3681966919:


Poslednji izmenio Avramova dana Uto Okt 26, 2010 1:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : korekturna greška)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pon Okt 25, 2010 9:45 am

Avramova ::
Fristajlo ::
Opozicije više nema; opozicija je samo običan narod.

Da, sada smo im obični, a nekada nismo bili.

Ovo što sedi po skupštinskoj zgradi nije opozicija; da t zaista jesu, vratili bi svoje mandate i izašli na ulicu, među radnike u štrajku, nezaposlene, opljačkane, otpuštene; ne bi sedeli tamo da vuku plate i privilegije.
Sve je to ista bagra...
Koliko znam, jedino radnici tu i tamo štrajkuju dok ostali (nezaposleni, opljačkani, otpušteni), nit' govore, nit' romore. kao da im je sve potaman.
Nikada mi neće biti jasno zbog čega kod nas nema solidarnosti, a to je jedan od značajnijih faktora za svaku državu.
Uverena sam da se sutra pojavi neki Vuk Drašković, naraod bi krenuo za njim i ponovo pravio performanse u sred ciče zime i tako dok neko ne da znak za stop, a stop je onda kada oni načine hop, pa u fotelje. :bum:
U pravu je Fri za ove iz opozicije. I za ove u poziciji da odlucuju(kao) je ponesto u pravu, mada, nemaju ni oni , niti bilo ko sledeci na spoljno politickom planu sta da odlucuju- sve je vec odluceno.
Pitanje je, hocemo li se ukljuciti u EU tokove iz sopstvenog interesa ili ostati po strani, izopsteni? Ponovo.
Na unutrasnjem planu, nema solidarnosti.Tacno Av, nema je. Zasto je nema?
Nauceni smo da je sindikat ono kad nam se podeli dva dzaka krompira i dzak luka, i kada ides besplatno na more- komunisticka boljka stare Juge nikako da nas prodje. Sindikat u zapadnim zemljama drugacije funkcionise. Mi za Prvi maj, praznik radnika i rada, njihovih prava i dalje po staroj navici zapalimo na brda i u dolove da pecemo prasici i raznjici a oni idu na paradu. Opet te parade!
Da, parade. Ljudi ulicu koriste da sistematski, legalno kazu, pokazu svoje nezadovoljstvo ili zadovoljstvo, da upozore na probleme, i sve to rade u okviru zakonskih ovlascenja. Dozvoljeno im je da to rade.
Strajk je normalno, legalno sredstvo borbe radnika za svoja prava u okviru sistema nekog zapadnog drustva. Radnici danas tamo koriste svoja prava. Ne ruse u Francuskoj ili Nemackoj , u U.K. danas i juce radnici u strajku svoj demokratski sistem vec se bore za svoja prava; traze ukidanje zakona koji ih dovodi u polozaj da tek u 62-oj godini zivota idu u penziju, kritikuju vladine mere stednje i traze posteniju raspodelu ''zatezanja kaisa''. Ne strajkuju da bi ugrozili necija ljudska prava i slobode vec da bi se izborili za svoja sopstvena koja su im zagarantovana Ustavom i vazecim zakonima. Da bi se to shvatilo, mora se imati u vidu sta je to slobodno drustvo, sta su ljudska prava i jesmo li ih svi zasluzili ili nismo?
Ukoliko u Srbiji vecina naroda smatra da nismo, neka ukine Ustav koji je na snazi, donese drugi iz koga izbacuje prava, slobode za one kojima ih ne bi dala. Pa da vidimo gde ce nas to dovesti? Ima li nize? A ne da se spinuje i raspravlja o osnovi demokratskog drustva u nedogled.

Ekonomski problemi se mogu resavati u okviru sistema, ne mora se zbog njih izivljavati nad nijednom manjinskom grupom u drustvu. Ali, svest o pravima gradjana u ovoj zemlji je na tako niskom nivou da je to bolesno. Ne znamo ni sta je to strajk u pravom smislu, a ne nesto drugo. Edukacija nam je potrebna, a ne populizam sa onim floskulama, ''narod hoce, narod zna, ...''.

U Srbiji neko namerno sve spinuje i koristi da bi urusio ovo malo demokratije sto imamo, koci i kritikuje kao i svaki demagog bez resenja. Bruka i sramota za Srbiju. Bruka za sve nas. Mi nemamo mogucnost da biramo, naterani smo da se drzimo ovoga sto imamo upravo zbog traljave, njanjave, bezizrazajne opozicije koja ne nudi nista dobro, a htela bi svu vlast, preko ko zna cijih sve ne ledja i krvi. Sramota.

Tradicionalno, vecina naroda ovde iz neznanja, neobavestenosti, fobija usadjenih vremenom, sledi svoje idejne vodje, pa kada ih nasankaju bira druge- iste kao i prve i stalno se pita: Zasto propadamo?
Neznanje, snobizam, populizam, mitomanija i nekultura- glavni problemi srpskog drustva.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pon Okt 25, 2010 2:04 pm

Divlja
niti bilo ko sledeci na spoljno politickom planu sta da odlucuju- sve je vec odluceno.
Pitanje je, hocemo li se ukljuciti u EU tokove iz sopstvenog interesa ili ostati po strani, izopsteni? Ponovo.
Nije još ništa odlučeno; pogledaj Francusku, Nemačku, Grčku- i oni ulaze u probleme, u promene. Svetom vlada neverovatno moćna šačica potpuno dekadentnih, a ovaj haos i nesreća je rezultat toga. Kako ubediti ljude da vole ono što njih mrzi?
Mislim da je jasno- nekad je bolje biti izopšten, ako sve ide u vražju mater...

Ne ruse u Francuskoj ili Nemackoj , u U.K. danas i juce radnici u strajku svoj demokratski sistem vec se bore za svoja prava; traze ukidanje zakona koji ih dovodi u polozaj da tek u 62-oj godini zivota idu u penziju, kritikuju vladine mere stednje i traze posteniju raspodelu ''zatezanja kaisa''.
Obim te pobune govori nešto sasvim drugačije; vremenom, artikulisaće s -šta...

Ekonomski problemi se mogu resavati u okviru sistema
Ne, ukoliko je problem sistemske prirode; to je suština svih naših dilema.

Tradicionalno, vecina naroda ovde iz neznanja, neobavestenosti, fobija usadjenih vremenom, sledi svoje idejne vodje
..a i zato što su ovde periodi blagostanja vezani samo za periode prosvećenih apsolutista na vlasti. Demokratski periodi vezani su za stalne nemire, trvenja i krize, koje su se završavale tragično. To je samo istorijski instinkt naroda- zato svi trčkaraju samo za svojim "firerčićima", i sapliću sve druge. Rekoh jednom- ovde je partijsko opredeljenje pseudoreligijska, a ne politička determinanta.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pon Okt 25, 2010 2:39 pm

Tacno. Svetom vladaju krupni kapitalisti. Mi- Srbija to sigurno necemo promeniti.
Mi tek gradimo nekakav sistem u drzavi, koji nece biti apsolutisticki. Reci da su nam takvi sistemi bili dobri- ruzno je, jer nisu valjali sustinski gledano, narod u celini nikada nije imao dovoljno slobode ovde, zato ne ume sa njom ni da se ponasa, ni sa svojom slobodom, a bogami ni sa tudjom.
Zato sto nismo znali za bolje, ne znaci da nismo zasluzili bolje.
Revolucija u razmisljanjima je ona koja nam je najpotrebnija.To bi nam pomoglo da prezivimo. To je najvaznije u ovim vremenima, ako gledamo pragmaticno. Nemamo mi ni znanja, kapaciteta, snage i moci da budemo sami za sebe. Cak da to i imamo, ne bi bilo normalno da se tako ponasamo.
Zivimo na Zemlji, ne na Mrasu.
Mozes da promenis nesto samo ako u tome aktivno sudelujes, ako radis na promenama, ne cekas da ih drugi donesu za tebe. Komunizam nece da se vrati.

Medeni, dobar ti post. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 724303795
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pon Okt 25, 2010 3:01 pm

Divlja

Tacno. Svetom vladaju krupni kapitalisti.
I zato treba pomoći u njihovom razvlašćenju, na svaki način.
Mi- Srbija to sigurno necemo promeniti.
Ne treba ni pomagati tome, prihvatanjem takvog ustrojstva; to je stvorilo EU, a ovde se to plasira kao dobra ideja...

narod u celini nikada nije imao dovoljno slobode ovde, zato ne ume sa njom
Narod treba da bude slobodan od slobode; dok god se od njega mnogo toga krije, sloboda je klopka. Mnogo toga treba da znaš, da bi ti sloboda bila korisna; sad imamo "slobodu", i? Da li nam je dobro?

Zato sto nismo znali za bolje, ne znaci da nismo zasluzili bolje.
Znali smo, samo, nismo znali cenu; duga je to priča...
Revolucija u razmisljanjima je ona koja nam je najpotrebnija.To bi nam pomoglo da prezivimo. To je najvaznije u ovim vremenima, ako gledamo pragmaticno. Nemamo mi ni znanja, kapaciteta, snage i moci da budemo sami za sebe.
Terminološki preciznije, ti misliš na -evoluciju; ja- na revoluciju, zato što nismo spremni na sledeći korak, jer nam je i prethodni kratak i nesiguran. Nemamo mi snage za toliko eksperimentisanje, samo da bi se uverili da nam nešto ne odgovara. Prvo selo mora da se lepo razvije i sredi- tek onda možemo da razmišljamo o tome - kako da od njega napravimo grad.
Treba sačuvati selo.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pon Okt 25, 2010 6:25 pm

Da, moglo bi se reci da mislim na evoluciju. Ali, to je u nasem slucaju i revolucija-brza promena koju trebamo. Brza koliko vec moze biti brza u nasem slucaju.

Primeni na Srbiju ono sto upravo ti radis u privatnom zivotu; Kazes odprilike, ispravi me ukoliko sam te pogresno razumela ,bas na ovo temi, ''necu da idem iz te strane firme, pokazacu ja njima koliko vredim i znam, ne idem do njihovog kraja''.....
Zasto ne mozes da prihvatis da i drugi ljudi tako, na taj nacin vode svoje ''revolucije'' , pokazujuci koliko vrede radeci za neke strane firme?
EU nije u Srbiji. EU sigurno nije raj za Srbiju, ali, jeste neko resenje, bar privremeno resenje. Kada bude necega boljeg za nas, super. Do tada, revolucije mozemo da vodimo upravo na nacin kako ti to radis.
Hajde da ne budemo gladni revolucionari,ili bar da ne budemo licemerni i da trazimo da drugi gladuju zarad onoga naseg ''bili smo u pravu''.
Mislim da me razumes dobro Fri. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pon Okt 25, 2010 7:18 pm

Divlja
Primeni na Srbiju ono sto upravo ti radis u privatnom zivotu; Kazes odprilike, ispravi me ukoliko sam te pogresno razumela ,bas na ovo temi, ''necu da idem iz te strane firme, pokazacu ja njima koliko vredim i znam, ne idem do njihovog kraja''.....
Zasto ne mozes da prihvatis da i drugi ljudi tako, na taj nacin vode svoje ''revolucije'' , pokazujuci koliko vrede radeci za neke strane firme?
Zato, luda moja forumska ratnice, što imam svest o tome ko sam i kakav ja, a ko su i kakvi su oko mene... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 74719 Ne merim ja svet po sebi, ja mu mera nisam. To što mogu ja, ne mogu neki drugi; to nije nikakvo samoljublje, to je činjenica koja i mene opterećuje, samo zato što meni nije dovoljno da sam deo one manjine kojoj je dobro.
Odavno sam ja mogao da budem mnogo bolje plasiran u ovom "društvu"; bilo je i šansi i prilika; problem je u tome -šta je to trebalo da podrazumeva...
Ta firma, u kojoj radim, jedan je od mehanizama prevaspitavanja ovog naroda, proizvođač "pigra mase", kojoj je namenjena sudbina topovskog mesa u tuđim planovima za progres, koje ta masa plaća svojim nazadovanjem. To je činjenično stanje, ja to vidim i jasno mi je, i ne pada mi na pamet da u tome saučestvujem, čak ni da o tome ćutim. U tome i jeste štos- ne treba njima moje znanje, već moja bespogovorna poslušnost, dok oni rade svoje. Budući da sam toga svestan, moje je pravo da njihovu laž isterujem do kraja, i insistiram na svom profesionalnom obavljanju stručnih zadataka, što im prilično ometa planove. Duga priča, a i nije za ovde. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 169658
EU sigurno nije raj za Srbiju, ali, jeste neko resenje, bar privremeno resenje. Kada bude necega boljeg za nas, super.
Bilo bi tako, kada EU ne bi bila to što jeste- gomila prevrtljivih i najljigavijih lažova, ucenjivača i prevaranata, što su pokazali svih ovih godina jugoslovenske krize, nebrojeno puta. Meni nije dovoljna reč da će nam pomoći, nekog ko je toliko puta prevario i okoristio se načim sukobima. Dok smo mi ovde ratovali, prodavali su nam oružje, potpaljivali vatru pristrasnim stavovima, koje su menjali svako malo. EU je fatamorgana koju je izazvala patološka žeđ za redom i mirom, i nećemo je tamo utoliti, već samo izgubiti i ovo malo preostale snage, ako je uopšte išta peostalo.
Ja poznajem strance, gledam ih godinama, razgovaram sa njima. Vrlo hladnim razmišljanjem došao sam do svojih stavova, a i inače sam vrlo nesklon emocionalnom pristupu nekim tako koncipiranim sistemima, kakvi su politički; tu je uvek i samo po sredi interes.
Hajde da ne budemo gladni revolucionari,ili bar da ne budemo licemerni i da trazimo da drugi gladuju zarad onoga naseg ''bili smo u pravu''.
Hajde da ne tražimo od svih da žmurećki uletimo u još jedan tamni vilajet, samo na osnovu svoje procene zasnovane na optimizmu da će to biti dobar potez.
Tako je urađeno i oktobra 2000.-te, a ti ubedi oovaj narod da je to bilo dobra ideja.
Ja vidim kakva nam je uloga namenjena u tom evropskom kazanu, i siguran sam da sitost nije nešto čemu se možemo nadati; kao i u celoj EU, to će dobiti samo 10-20 procenata, u manjoj ili većoj meri. Svi ostali bili bi uskraćivani za to izobilje manjine.
Kome je do toga- samo napred... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 904507
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Pon Okt 25, 2010 7:41 pm

Oktobar 2000-dite se desio ,nema nazad Fri.
To nije bila nikakva ideja radi ideje, nekakva sharada radi ko zna cega vec borba za goli opstanak.
Ako to ne mozes da ukapiras, o cemu da govorimo uopste?
Miloseviceva klika bogatasa, mafijasa, ratnih profitera uopste nije razbijena, nije bilo lustracije, nije bilo hapsenja onih koji su zasluzili da budu u zatvoru svojim nedelima protiv ove zemlje i celokupnog naroda. Zato danas imamo probleme koji su utrostruceni i ne znamo sta bi sa sobom.
Umesto da radimo na jacanju institucija ,neki bi da ih ruse.
I to je kljucno pitanje za nas:
Hocemo li mi uopste da imamo institucije u ovoj drzavi?
Ako hocemo, onda nam valja raditi na tome. Vecina u ovoj zemlji glasa za to, ne za ovu spregu starih-novih korumpiranih mafijaskih snaga rasporedjenih po svim sektorima u drustvu i drzavnom aparatu.
Mislim da se razlikujemo u pristupu, ti bi da se rusi, a da ne znas kako da gradis, sa kim niti sa cime kucu iznova. Ja bih da pokusamo spasiti institucinalno to sta vec moze da se spasi, nemamo po tri zivota, ne zelim nasoj deci da uvaljujem ''vruce krompire'' za buducnost. Znam da se na ''starim temljima ne gradi nova kuca'',zato nam trebaju jake nezavisne institucije, da to rese uz nasu pomoc.
Mozda sam naivna, mozda zelim da verujem u bolje sutra na nevidjeno,ali, sta drugo preostaje coveku u Srbiji danas?
Haos , ratovi, mrznje, ubijanja, segregacije? Nikada necu to prihvatiti, nikada.
EU svakako nije savrsena zajednica, ali, kada ne umemo sami sebi da nametnemo ciljeve koji su vredni truda, kada vec ne znamo kako da pomognemo nasoj deci i sami sebi- neko nam je potreban, sa znanjem , investiciono, iskustveno, svakako. Govorim kao majka i kao covek- zena koja ne misli samo na sebe. Volela bih da bar toliko mozes, pokusas da razumes.
Ali, vidim da ti se to ne dopada, zalis za S.M.-om. Ne mogu da verujem, a vidim da zalis.... I to mi je prestrasno, plasi me to kao coveka. Ali, borac sam ja, ne brini..... No pasaran ono sto je bilo , ne ponovilo se nikome nikada, idemo dalje.... :divlja:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Fristajlo Pon Okt 25, 2010 10:25 pm

Divlja
To nije bila nikakva ideja radi ideje, nekakva sharada radi ko zna cega vec borba za goli opstanak.
Ako to ne mozes da ukapiras, o cemu da govorimo uopste?
Ako ti stvrno veruješ u ovo što si rekla, i ja se pitam čemu ova priča?
Sve vreme "5-oktobarskih događanja" bio sam na ulici i među narodom. Savršeno mi je bilo jasno da se radi o scenariju, u kome su neki tačno znali svoje role, a ostali uživali u spontanosti događaja...
Pričaš o golom opstanku? Kome je bio ugrožen, sreće ti? Tebi? Bio sam i ja tih godina u Srbiji, pričao sa ljudima; jedini ko je bio ugrožen bio je opozicioni blok, koji nikako nije uspevao da svrgne Miloševića, i potpuno izgubio nerve, pa pribegao puču u dosluhu sa nekim tajnim službama, više ne tako tajnim...

Miloseviceva klika bogatasa, mafijasa, ratnih profitera uopste nije razbijena, nije bilo lustracije, nije bilo hapsenja onih koji su zasluzili da budu u zatvoru svojim nedelima protiv ove zemlje i celokupnog naroda.
Pa, kako je to, majku mu, i dalje on kriv, 10 godina posle, kad su od tad ti koji ga svrgnuše na vlasti? I dalje su "njegovi", iako je on pod zemljom; ve što ne valja, njegovo je, a ono malo dobrog , e, to nije? Uviđaš li koliko idiotski sve to zvuči, aman, viš 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 363690 e....

Nikada necu to prihvatiti, nikada
Hoćeš, još kako. Kao god što je Srbija "prihvatila" sankcije, otimanje teritorija, bombardovanje, hapšenja.
Govorim kao majka i kao covek- zena koja ne misli samo na sebe. Volela bih da bar toliko mozes, pokusas da razumes.
Govoriš kao jedna mala grupa građana u ovoj zemlji, koja je izgubila poverenje naroda, i ono malo što je imala. To je za mene i moje pojmove potpuno neprihvatljiv koncept privilegija za vrlo mali broj građana Srbije na štetu svih ostalih. Misli ti o tome kao o Eldoradu, ja u tome vidim samo radni logor za ovaj naivni narod, kome bi neki od nas, ako zasluže- mogli biti kapoi... 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 222653
Ali, vidim da ti se to ne dopada, zalis za S.M.-om.
Ne, dotičnog i ne poznajem, a imam dosta primedbi i n njegovu eru vladavine. No, ono za šta ga strani faktor i dan danas pljuje je ono zbog čega će, pre ili kasnije biti proglašen za sveca, i pored mnogih brljotina koje je napravio na unutrašnjem planu. Takvi su Srbi, vole da preteruju u svemu; i u hvaljenju, i u osudi...
A za njim će mnogi žaliti, za brzo vreme; slično kao danas za Staljinom, u Rusiji. Stvar nostalgije, valjda, s tim, što je u njegovo doba bilo neuporedivo više slobode i demokratije nego danas.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Gost Uto Okt 26, 2010 9:45 am

Ako S.M. bude pre ili kasnije proglasen za sveca SPC, onda je kraj hriscanstva u Srbiji.
Znam ja da medju svecima ima svakojakih ljudi, ali on da bude ''sveti S.M.''?
Pa, ako je R.M. skoro pa svetac, poklapa se sve to, nema smisla, ali se uklapa.

Inace, ti izgleda imas amneziju cim pricas o devedesetima kao o nekim godinama gde je poneko imao nekih privatnih problema, zato sto je bio u opoziciji?
Sramota i bruka. Uopste necu da te podsecam na sve sto je bilo. Izgleda mi da ti nemas decu i da te vojni kamion nikada nije nigde izbacio u cik zore, onako sabajle, da vodis rat za ognjista, do poraza koji se nazirao vec na pocetku svih tih nacionalistickih budalastina.

Kakogod, oboje danas vidimo problem u drustvenom i drzavnom sistemu. Samo bi na drugaciji nacin da resavamo te probleme; ja nisam za nasilje.

A da bi se nesto imalo, mora da se radi. Nazalost , u tudjoj firmi na nacin kako to vlasnik propisuje, i tu je isto sistem na snazi. Nema vise onoga ''radio ne radio, svira ti radio''. Moze da svira, ali mora da se mnogo radi po taktu onoga ko te placa. Sad samo jos da se nadjemo svi u toj prici i prihvatimo realnost, svoje obaveze i svoja prava i slobode.. 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 2191740389
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

10. oktobar 2010.- ponos ili bruka? - Page 7 Empty Re: 10. oktobar 2010.- ponos ili bruka?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu