Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Zašto verujete u Boga?? - Page 16 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zašto verujete u Boga??

+13
strško
SKYKING
lucegolupce
inspy
cvjeticanin
digitalmandrak
Miško
Avramova
Dragana
Cleopatra
sini_do
Fristajlo
Orhideja
17 posters

Strana 16 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći

Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Sre Sep 21, 2011 4:31 pm

Avramova:
A onda se hvataju za glavu zbog troškova slave, čak smanjuju broj gostiju i time čine greh. Ko slavi iskreno, taj zna kako se slavi. Ko neguje tradicijiu, taj zna kako se to radi i da vera nema veze s tim.
Joj... hvataju se za glavu jer je sve osim svece, kolaca i koljiva gozba...
Ne razumem ovu zadnju recenicu - ko slavi tradiciju a vera nema veze sa tim. Kako to mislis?


Nt:

Elem... ako je bio verski rat, to znaci da su pobijeni i ljudi u ime Boga,pobijen je nevin narod koji je samo se zadesio u pogresno vreme na pogresnom mestu... Da li bio Hodza,Pravoslavni svestenik svejedno uvek je blagosiljao te mladu vojsku da brani svoj narod, svoju Svetinju, svoje Sveto ognjiste,ali ivelicao je i kada je napadao, zeljan teritorija, pohlepe, interesa, tako je i nastala rec genocid, etnicko ciscenje.. itd....
Pitam se... da je bilo vise nereligioznih ljudi i atesta koji nisu zadojeni verom i mrznjom da li bi bilo rata,desetine hiljada stradalih nevinih zrtava, da li bi vise bilo tolerancije i postovanja, da li bi uopste bilo rata u bivsoj Jugoslaviji???
Onog momenta kada ukapiras da je rat industrijska grana bice mnogo lakse, a to je samo jedan od aspekata. Rat mora necim da se potkrepi.

Pitam se.. kako mozete da verujete u Boga jer cinjenica je da sa godinama cete umreti u najtezim mukama obez obzira da li ste vernik ili ne, jer starost ne bira..i starost nikom nije mila.,
Starost?
Moj drug umro je u 29-oj godini zivota od leukemije, bolovao je mesec i po dana. Posle njegove smrti pocela sam da se pitam hocemo li doziveti iole neku starost?


Zasto postoji gromobrani na crkvama ako vas Bog cuva..?????
Pa, sta znam, mozda sto sveti duh cuva bicikl...


Pitam se.... i umrecu se pitajuci se...
zasto sunce sija i na pravedne i na nepravedne?
rekla je Tesa od De Urbervlovih, a to mu dodje cista filozofija.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 4:42 pm

Vidra.. ni na jedno moje direktno pitanje nisi dala odgovor...sve je bilo samo ne odgovor... Smile
Verujem da nemas odgovore zato sto zaista i ne znas da odgovoris na njima...., zbunjuje me zasto ljudi idu dalje iako znaju da moja pitanja nisu za podcenjivanje..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od laza Sre Sep 21, 2011 4:46 pm

Neki tip ::...., zbunjuje me zasto ljudi idu dalje iako znaju da moja pitanja nisu za podcenjivanje..Smile

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 3235190673
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 4:53 pm

Vidra
Nisi zavrsio recenicu ili?
Moj sin bi bio tvoj savrsen sagovornik, on je poprilicno vispreno dete, i mnogi ga kotiraju kao odraslu osobu.
Mozda me nisi razumeo, ali to je bio samo primer. Ili nisam dobro objasnila...
I nisam razumela, u kom kontekstu si cekao pominjanje mitologije?

Dobro si rekla mitologija...i tu sam te cekao... kakve veze ima mit i
mitologija sa veronaukom... Vidra, to je nebo i zemlja...

<blockquote>
Ja....jer i mame koje ne veruju u Boga takodje su mame...
</blockquote>
ti....
da ipak ne diskutujemo o tome ko sve ima decu... glupo je...
a ja sam dala odgovor u svoje ime...
Da li si htela da kazes da majke koje ne veruju u Boga su losije majke???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 4:54 pm

[quote=]
Neki tip ::...., zbunjuje me zasto ljudi idu dalje iako znaju da moja pitanja nisu za podcenjivanje..Zašto verujete u Boga?? - Page 16 197741


ti...

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 705600 [/quote]

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 2496382268
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 10:35 am

Divlja ::
Jer, vidim, verujes da boga nema. Znaci, vernik si. Mora da u nesto ipak verujes. E to u sta verujes je upravo samo tvoj bog. Bog , Bog Zašto verujete u Boga?? - Page 16 3962887167

U bivsoj Jugi je bila klanica koju su neki nazvali verskim ratom. A to sa Bogom veze nije imalo.

A zasto mislis da rat u bivsoj Jugi nema veze sa Bogom i da nije to verski rat(sudar 3 vere) ????
Gde god ima vere ima ubijanja, mucenja, masakra... i to je cinjenica... ja to nisam izmislio !!!
Vise bi bilo mira u Svetu kada bi manje bilo nereligioznih ljudi.... oni ne bi ubijali u ime svog Boga !!!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 10:39 am

Neki tip ::
A zasto mislis da rat u bivsoj Jugi nema veze sa Bogom i da nije to verski rat(sudar 3 vere) ????
Gde god ima vere ima ubijanja, mucenja, masakra... i to je cinjenica... ja to nisam izmislio !!!
Vise bi bilo mira u Svetu kada bi manje bilo nereligioznih ljudi.... oni ne bi ubijali u ime svog Boga !!!

Ne, mislim da je to bila cista manipulacija verom od strane politike i politicara sa sve tri strane(tri veroispovesti), sto nasih domacih, sto onih stranih mocnih politicara koji vuku sve konce globalne politike na svetu. I svi su radili za ''svoju stvar'' koja nije imala veze sa verom i Bogom vec sa sasvim obicnom zeljom za moci, vlasti i novcem koja je udruzena sa crkvama koje politicare umesto da se bave necim sasvim drugim dovela do krvoprolica. Bog za to nije kriv.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 10:47 am

Bog nije kriv jer ne postoji i ne mozes optuziti nekog ako nemas kome da urucis optuznicu...
Krivi su ljudi koji veruju u nesto a niko ga jos nije video, to je manipulacija sirokim masama.

koja nije imala veze sa verom i Bogom vec sa sasvim obicnom zeljom za
moci, vlasti i novcem koja je udruzena sa crkvama koje politicare umesto
da se bave necim sasvim drugim dovela do krvoprolica

A koga crkva predstavlja i koje ime zastupa??? Da nije za busmane???
Smesno...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 11:10 am

Neki tip ::Bog nije kriv jer ne postoji i ne mozes optuziti nekog ako nemas kome da urucis optuznicu...
Krivi su ljudi koji veruju u nesto a niko ga jos nije video, to je manipulacija sirokim masama.

koja nije imala veze sa verom i Bogom vec sa sasvim obicnom zeljom za
moci, vlasti i novcem koja je udruzena sa crkvama koje politicare umesto
da se bave necim sasvim drugim dovela do krvoprolica

A koga crkva predstavlja i koje ime zastupa??? Da nije za busmane???
Smesno...

Da, krivi su ljudi, tu se slazem. Ali, nisu krivi sto veruju u boga, nego sto dovoljno ne veruju. Da su verovali dovoljno, nikada ne bi dizali ruku jedni na druge, jer ni jedna od te tri veroispovesti ne odobrava ubistva, osvete, bilo kakve zlocine, nista od onoga sto se desilo. Svi su bili izmanipulisani.
Nazalost, i danas je stanje slicno. Ali, uvek i medju kukoljem ima zita. Ne moze se crkva generalno za sve okriviti, mogu pojedinci iz tih crkava koji su huskali i pozivali u rat.

To opet nema veze sa verom u boga. Rekli smo, moze se verovati u bilo sta- to je tvoj bog i tvoja sloboda izbora. Bog se oseca, to je sila, ne materija u prvom redu.
U drugom, jednostavno ne razumes, i sad mi te pomalo i zao. Jer, ne razumes ono sto je jace, vece i mocnije od bilo koje vojske na svetu, ne razumes boga u sebi.

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 11:28 am

To opet nema veze sa verom u boga. Rekli smo, moze se verovati u bilo
sta- to je tvoj bog i tvoja sloboda izbora. Bog se oseca, to je sila, ne
materija u prvom redu.
U drugom, jednostavno ne razumes, i sad mi
te pomalo i zao. Jer, ne razumes ono sto je jace, vece i mocnije od bilo
koje vojske na svetu, ne razumes boga u sebi.

Nemoj tebe da bude mene zao, izuzetno mi dobro ide,i to mnogo bolje nego mnogim vernicima, i u materijalnom i dusevnom stanju, tako da zali nekog drugog..recimo svog koji utehu traze u Boga a nikako da im krene u zivotu..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od laza Čet Sep 22, 2011 12:35 pm

zato što jedino on može da me zaštiti od nekih tipova koji utripovaše da su bogovi.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Čet Sep 22, 2011 1:15 pm

Iz Pravilnika Ideja foruma:

Na forumu je zabranjeno:

  • reklamiranje.

  • širenje verske, rasne i nacionalne netrpeljivosti.

  • vređanje i prozivanje članova,

  • vulgarnosti i psovanje,

  • međusobni razgovori (chat varijante) između dva ili više člana (na forumu postoje privatne poruke koje za ovo služe) (izuzetak su forumi HOME, SWEET HOME, Cafe "Ideja", Hotel "Ideja".. ),

  • upotreba Caps (velikih slova jer se na forumu smatraju dranjem i vikanjem), osim ako neku reč želite istaći,

  • Itd. itd.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 1:19 pm

Neki tip ::
Nemoj tebe da bude mene zao, izuzetno mi dobro ide,i to mnogo bolje nego mnogim vernicima, i u materijalnom i dusevnom stanju, tako da zali nekog drugog..recimo svog koji utehu traze u Boga a nikako da im krene u zivotu..
Drago mi je zbog tebe.
Ali, kazem, steta sto ne razumes...

Dusevno si OK, ali, cim se ovoliko ''bunis'' na ovoj temi, i duhovno se budis, dobar je to znak. Zašto verujete u Boga?? - Page 16 3962887167
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Čet Sep 22, 2011 1:30 pm

Vidra ::Avramova:
A onda se hvataju za glavu zbog troškova slave, čak smanjuju broj gostiju i time čine greh. Ko slavi iskreno, taj zna kako se slavi. Ko neguje tradicijiu, taj zna kako se to radi i da vera nema veze s tim.
Joj... hvataju se za glavu jer je sve osim svece, kolaca i koljiva gozba...
Ne razumem ovu zadnju recenicu - ko slavi tradiciju a vera nema veze sa tim. Kako to mislis?

Mnogi slave jer su nasledili slavu i to nazivam negovanjem porodične tradicije ali nema veze sa verom.

Slava je upravo to što si ti opisala. Sve ne mora biti ali sveće, slavskog kolača, žita, tamjana i slavske vodice mora. Ko će osveštati slavsku vodicu do sveštenik.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Čet Sep 22, 2011 1:38 pm

Neki tip :: Pitam se... da je bilo vise nereligioznih ljudi i atesta koji nisu zadojeni verom i mrznjom da li bi bilo rata,desetine hiljada stradalih nevinih zrtava, da li bi vise bilo tolerancije i postovanja, da li bi uopste bilo rata u bivsoj Jugoslaviji???

Naprotiv, da su mnogi ostali u veri i da nisu dozvolili da im se uzme krst iz ruke a ćušne petokraka, ne bi bilo kako je bilo.

Pitam se.. kako mozete da verujete u Boga jer cinjenica je da sa godinama cete umreti u najtezim mukama obez obzira da li ste vernik ili ne, jer starost ne bira..i starost nikom nije mila.,

Uh, uh...
.
Vernik stavi krstacu u automobil, ubije se od alkohola i misli Bog ga cuva... smesno je...Sta vam znaci verovanje u Boga....

A ko kaže da je to vernik? Jesi li mu zavirio u dušu?

Pitam se da li stvarno toliko toga mozete da progutate, zazmurite i da i dalje verujete u Boga_????

Možemo jer ne doživljavamo veru kao suvi podatak već kao moć koju nam svima dade Stvoritelj. Naspram Njega, zavlada i Sotona i napravi haos na zemlji uz pomoć onih koji mu se prikloniše.

Amin.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Čet Sep 22, 2011 1:57 pm

Avramova.. odlican komentar.. a najvise si bila ubedljiva na odgovoru.... uh.. uh.... Zašto verujete u Boga?? - Page 16 2317702173 Zašto verujete u Boga?? - Page 16 670648
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Čet Sep 22, 2011 2:02 pm

"Uh" je bilo zbog mučnine kojiu osetih na tvoj neumesni komentar o smrti. Čovek je "izmislio" bolest a ne Bog.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Čet Sep 22, 2011 8:33 pm

Nt:
ni na jedno moje direktno pitanje nisi dala odgovor...sve je bilo samo ne odgovor...
Ajde opet. Ja sam i zaboravna, ponekada slabo i kapiram, pa te molim da ponovis.

Danas odgledah film, probaj da ga nadjes na nekom torentu, mozda ces naci neke odgovore



Neki tip ::
Dobro si rekla mitologija...i tu sam te cekao... kakve veze ima mit i
mitologija sa veronaukom... Vidra, to je nebo i zemlja...

Da li si htela da kazes da majke koje ne veruju u Boga su losije majke???
Mitologija nema veze sa danasnjom veronaukom, narocito ne CRTANI film o grckoj mitologiji.
Mozda da ponvo procitas moj post, a?
A ako su majke koje ne veruju u boga losije majke, to si ti rekao, a ne ja.
Prosto mi je neverovatno da izvrces moje recenice. Ako sam nesto nejasno napisala, mozes to da kazes, pa cu pokusati da bolje izrazim ono sto mislim.


Avramova:
Mnogi slave jer su nasledili slavu i to nazivam negovanjem porodične tradicije ali nema veze sa verom.

Slava je upravo to što si ti opisala. Sve ne mora biti ali sveće, slavskog kolača, žita, tamjana i slavske vodice mora. Ko će osveštati slavsku vodicu do sveštenik.
Kako mislis 'nema veze sa verom'?
Sto se tice osvestavanja 'slavke vodice', moram da priznam da bas ne znam sta do detalja to znaci. I mislim da se ne osvestava vodica, nego pre svega kuca, tj. ognjiste.
Hm... zanimljiv detalj...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Pet Sep 23, 2011 8:43 am

Avramova ::"Uh" je bilo zbog mučnine kojiu osetih na tvoj neumesni komentar o smrti. Čovek je "izmislio" bolest a ne Bog.

Covek je izmislio bolest a ne Bog???? affraid Zašto verujete u Boga?? - Page 16 670648

Izvini.. po kojim ti to merilima ili zakoniku ti odlucujes ko je izmislio bolest, covek Bog?? Zašto verujete u Boga?? - Page 16 155616
I ne razumem zasto je moj komentar neumesan.... zar sam ja rekao nesto sto nije tacno??

Vidra..
Ja ne izvrcem tvoje reci.. nego ti izvrces moje....
Rekla si.. Hvala Bogu sto imam decu... i sto je sve ok..
Ja odgovaram, zasto se zahvaljujes Bogu sto imas decu, Bog nije zasluzan za tvoju decu, jer imaju decu i majke koje ne veruju u Boga i takodje je sve ok...
Ti odgovaras...
Tako je.. imaju decu... ali bolje da ne komentarisem ko sve danas ima decu?
Znaci... zakljucak je... majke koje su nereligiozne su losije majkeod majke koje veruju u Boga i tom recenicom kazes, Da je jedino Verovanje u Boga pravi put radjanje dece..Zašto verujete u Boga?? - Page 16 197741
Sto naravno nije tacno...

<blockquote>Neki tip :: Pitam se... da je bilo vise
nereligioznih ljudi i atesta koji nisu zadojeni verom i mrznjom da li bi
bilo rata,desetine hiljada stradalih nevinih zrtava, da li bi vise bilo
tolerancije i postovanja, da li bi uopste bilo rata u bivsoj
Jugoslaviji???
</blockquote>
Avramova
Naprotiv, da su mnogi ostali u veri i da nisu dozvolili da im se uzme krst iz ruke a ćušne petokraka, ne bi bilo kako je bilo.

Sada je kriva petokraka sto se desilo u Bivsoj Jugoslaviji..Zašto verujete u Boga?? - Page 16 197741 Da nije bilo te petokrake draga moja koja te oslobodila od fasista, ko zna gde bi bila sada..i da li bi postojala..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od digitalmandrak Pet Sep 23, 2011 9:00 am

A da nije bilo te Crkve i vere u Boga ti bi se danas zvao Suljo ili Ibro....
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Pet Sep 23, 2011 9:06 am

digitalmandrak ::A da nije bilo te Crkve i vere u Boga ti bi se danas zvao Suljo ili Ibro....
Pa neka se zovem i lonac, samo da me nko ne razbije.. zar je bitno ko se kako zove??
Bitno je kakav si covek, sve ostalo je nevazno....
Crkva nema veze sa imenom... bas naprotiv... meni je kum dao ime telegramom,Vranjanac nije ni dosao na krstenje stipsa da se ne potrosi....nikada kuma nisam upoznao..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od digitalmandrak Pet Sep 23, 2011 9:24 am

Pa neka se zovem i lonac, samo da me nko ne razbije.. zar je bitno ko se kako zove??

Nema to veze sa imenom,vec sa necim drugim...Vera u Boga nas je u tim vremenima odrzala kao narod...

Crkva nema veze sa imenom... bas naprotiv... meni je kum dao ime telegramom,Vranjanac nije ni dosao na krstenje stipsa da se ne potrosi....nikada kuma nisam upoznao..

Mozda je to razlog sto si ateista... :Zašto verujete u Boga?? - Page 16 3681966919: (Salim se)

Vidi,uhvatio si se za ime,a poenta je da je crkva u vreme Osmanlija sacuvala nas nacionalni indetitet...Povukao si paralelu sa petokrakom i s tim sta bi bilo da je nije bilo(imam svoje gledanje na to,ali aj da ne ulazimo u offtopic)
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Pet Sep 23, 2011 9:33 am

Nema to veze sa imenom,vec sa necim drugim...Vera u Boga nas je u tim vremenima odrzala kao narod...
Bas na je jaka vera u Boga.. 500 godina nas tiranin Osmanlija zajebavao i svasta radio na nasoj zemlji..Smile
A Srbi su bili glineni golubovi gde god je ratovao..tako da bolje da ne pricamo o Bogu...Zašto verujete u Boga?? - Page 16 1714321156
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Pet Sep 23, 2011 9:40 am

Neki tip ::
Pa neka se zovem i lonac, samo da me nko ne razbije.. zar je bitno ko se kako zove??
Bitno je kakav si covek, sve ostalo je nevazno....
Bog nije Srbin a ni musliman. Zašto verujete u Boga?? - Page 16 3962887167

Eto, vidis kako tebi nekada izlete istine iz usta, same od sebe. Normalno, sasvim slucajno.
''Ime'' moze biti razlicito, pa kad je tebi bitno to kakav si covek bez obzira na sve ostalo, kako kazes, mom bogu je to najbitnije. Moj bog je mocan bog, najmocniji.Smile

Crkva je zajednica verujucih. Mnogo ljudi- mnogo cudi. Svi ponekada grese. Ali, ne mogu svi za sve sto se dogadja u nekoj zajednici biti krivi. Vera je subjektivna, svako veruje na svoj nacin, dogme su tu da usklade veru, ali, vera je i dalje, ako je ziva samostalna i stalno ispituje(ovo verovatno neces razumeti, ali, sta da ti radim).

Hriscanstvo je najrasprostranjenija religija na svetu, ali, ukoliko se pogledaju druge religije, nije u odnosu na njih najbrojnija. Znaci, kad se kaze Bog- ne moze se misliti samo i iskljucivo na ''hriscanskog'' boga, pogotovo ako kazes za sebe da si ateista.




Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od digitalmandrak Pet Sep 23, 2011 9:41 am

Bas na je jaka vera u Boga.. 500 godina nas tiranin Osmanlija zajebavao i svasta radio na nasoj zemlji..

Pa smo 1912. te iste turke isutirali sa Balkana...Na stranu ustanci i hajducija...
Ne pocinje istorija sa tobom i sa mnom niti ce se zavrsiti kad ti i ja odapnemo...

A Srbi su bili glineni golubovi gde god je ratovao..tako da bolje da ne pricamo o Bogu...

Pa u ratu se gine,rodjace...I ratom se sloboda kupuje...A ko se brani i Bog mu pomaze :haa:
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 16 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu