Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 79 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 79 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Brak. Institucija osnovana od Boga EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Brak. Institucija osnovana od Boga

+8
paket
trijak
Marea
Peni Vajs
Avramova
Vulin
Enna
Istina ex Natasha
12 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Uto Jan 22, 2013 8:12 am

Kada je Gospod govorio o braku, jasno je dao do znanja da to izmedju muza i zene za uvek. /i Mojsijeva 2:24/. Bog mrzi razvod braka. Evo sta pise u Malahiji 2:16: 'Ja mrzim razvod. I mrzim coveka koji cini nasilje. Kontrolisi sebe i svoj duh i ne krsi Zakon.'

Isus je rekao: Nema razvoda osim ako je u pitanju neverstvo. Matej 5:31-32 i 4-6:
'Da li si procitao da je u pocetku stvoreno musko i zensko. Za to ce covek ostaviti svoje roditelje i ujediniti se sa svojom zenom da postanu kao jedno telo. Oni vise nisu dvoje nego jedno. STO BOG SPOJI ZAJEDNO , COVEK NE SME RASTAVITI'.

Covek i zena su vezani zajedno sve dok ih smrt ne rastavi. Rimljanima 7:1-3 ' Da li znate, braco /govori apostol Pavle/- govorim coveku koji zna Zakon - da Zakon ima autoritet, nad covekom sve dok je ziv. Na primer, zena je vezana za svog muza sve dok je on ziv. Tada je oslobodjena od braka. Ako se uda za drugog coveka a muz joj jos ziv ucinila je nemoral. Ali ako njen muz umre, oslobodjena je od Zakona i nije nemoralna, iako se uda za drugog coveka.

Takodje, Zakon kaze da vernik ne mora da se razvede i ako je u braku sa nekim ko je nevernik. /I Korincanima 7-10 - 16./ Ako neverna osoba koja je u braku zeli da se odvoji, moze to da ucini. I Korincanima 7: 15 "Ako nevernik ode, neka ide. Covek vernik, ili zena vernica, nisi vezani u tom slucaju.'

Ako dodje do nesporazuma u braku, bracni drugovi moraju razresiti svaki nesporazum izmedju sebe. Rimljani 12:8 'Koliko je najvise moguce, imaj mir sa svakim.'

Evandjelje po Mateju 5: 23-24. "Ako ides do oltara /crkve/ i tu ostavis svoj prilog, seti se ako je neko imao nesto protiv tebe. Ostavi svoj prilog tu, ispred oltara. Prvo idi te se izmiri sa bratom svojim onda idi i daj svoj poklon crkvi /tj. Gospodu/.

Matej 18-18. Ako tvoj brat pogresi protiv tebe, idi kod njega i reci mu sta je uradio. Ako te poslusa dobio si ga opet. Ali ako nece da cuje, uzmi sa sobom jos jednu ili dve osobe. Svaki nesporazum mora da se iznese. Ako i dalje odbija da poslusa. Reci crkvi. Ako i dalje odbija da slusa, tretiraj ga kao da je neznabozac. Zaista, sve sto svezete na zemlji bice svezano i na nebu. I sto god razresite na zemlji bice razreseno i na nebu."

Takodje, Isus preporucuje, i u slucaju neverstva da jedna strana drugoj oprosti i da ostanu zajedno.

Seks pre braka nije dozvoljen i smatra se nemoralom, tj. teskim grehom. Nista necisto tj. gresno, tj prljavo ne moze uci u Carstvo Bozije.

Postoje samo dva puta: Put u zivot i put u smrt, tj. u pakao.

Birajte!


Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Uto Jan 22, 2013 10:55 am

Sve je to važilo za Jevreje tada, kada je pisano tako kako je pisano.

Danas se parovi ne venčavaju samo u crkvi. Na ovom primeru se lepo vidi upliv čoveka u ''božije stvari'', sve je namešteno onako pod konac, niko živ to ne bi mogao ispoštovati a da ne pogreši, bar jedared. Ili da se brak posmatra malko drugačije, pa da svima lakne, nismo fariseji.Brak. Institucija osnovana od Boga 2979583794

Evo sam se zamislila sada, pošto je ova tema oko vezanih žena i muškaraca obrađena u Novom Zavetu ovoliko, biće da je i sam Isus bio oženjen, jedino tako bi bilo fer da daje savete na ovu temu, uvek je tako i radio, sve govorio potkrepljujući to ličnim primerom. O oženjenom Bogu Ocu, neću misliti ovom prilikom. Brak. Institucija osnovana od Boga 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Uto Jan 22, 2013 9:12 pm

Enna ::

Evo sam se zamislila sada, pošto je ova tema oko vezanih žena i muškaraca obrađena u Novom Zavetu ovoliko, biće da je i sam Isus bio oženjen, jedino tako bi bilo fer da daje savete na ovu temu, uvek je tako i radio, sve govorio potkrepljujući to ličnim primerom. O oženjenom Bogu Ocu, neću misliti ovom prilikom. Brak. Institucija osnovana od Boga 363364791

Ne pise da je Isus bio ozenjen. Svako moze da pretpostavlja sta hoce. Sta ako nije pa se ogresimo? Dok sam studirala Sveto Pismo postavljala sam i sama mnoga pitanja...sta ako ovo, sta ako ono? Naravno, to smo svi cinili dok nismo spoznali ISTINU.



Receno je u Novom Zavetu da postoje samo dva razloga za razvod: Preljuba i smrt bracnog druga. Vec sam ponovila, preporucuje se da se oprosti i preljuba i nastavi bracni zivot.

Ja cu pratiti Zakon jer VOLIM Gospoda svim srcem, svom dusom i svom mislju svojom! Volim njegovog sina Isusa koji zivi u mom srcu i ja ne zivim vise sebi nego njemu. On je svetlost koju zelim pokazati u sebi sto vise mogu.

Da dodam, svakom je data slobodna volja da tumaci po sopstvenim zeljama ne misleci da ono sto 'covek poseje ono ce i poznjeti'. U Knjizi zivota ce pisati dela ljudi koji su cinili sta su hteli, odstupili od Zakona i nisu oprastali i molili Boga za oprostenje grehova svaki put kada za to ima i najmanji razlog.' Prema tome, covek osudjuje sam sebe sa onim sto radi a ne Bog. Bog je ljubav!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Vulin Uto Jan 22, 2013 10:00 pm

Naziv teme je glup. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Avramova Uto Jan 22, 2013 11:21 pm

Može li: "Brak po Božijoj želji" ili "Brak po želji Boga"

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Vulin Uto Jan 22, 2013 11:29 pm

Ne može. Brak je izmislio čovek (u stvari žena), i nema nikakve veze s Bogom. S biblijom i religijom da, ali s Bogom - jok.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Peni Vajs Sre Jan 23, 2013 7:14 am

sa bogom bi jedino veze moglo da ima alhemijsko vencanje Brak. Institucija osnovana od Boga 2979583794
Peni Vajs
Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Marea Sre Jan 23, 2013 10:30 am

U uvodnom postu pise, Bog mrzi razvod braka? Bog ne mrzi nista i nikoga. , jer ne postoji odvojen od svijeta. Jednostavno JESTE. Ako je brak institucija osnovana od Boga, onda je i razvod "njegovo djelo"..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 23, 2013 10:38 am

Marea ::U uvodnom postu pise, Bog mrzi razvod braka? Bog ne mrzi nista i nikoga. , jer ne postoji odvojen od svijeta. Jednostavno JESTE. Ako je brak institucija osnovana od Boga, onda je i razvod "njegovo djelo"..

Ti ne znas sta govoris! Hulis na Boga! Pazi da te ne stigne neko veliko zlo pa ces se setiti da si bila opomenuta.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Marea Sre Jan 23, 2013 10:40 am

Zasto da pazim, Kada Bog nije taj koji kaznjava. To je covjek i to takav slican tebi.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Sre Jan 23, 2013 11:12 am

Natasha ::

Ne pise da je Isus bio ozenjen. Svako moze da pretpostavlja sta hoce. Sta ako nije pa se ogresimo? Dok sam studirala Sveto Pismo postavljala sam i sama mnoga pitanja...sta ako ovo, sta ako ono? Naravno, to smo svi cinili dok nismo spoznali ISTINU.

Ja cu pratiti Zakon jer VOLIM Gospoda svim srcem, svom dusom i svom mislju svojom! Prema tome, covek osudjuje sam sebe sa onim sto radi a ne Bog. Bog je ljubav!

Jevanđelje po Judi, po Tomi, po Mariji Magdaleni, jevanđelje po Filipu- četiri nova jevanđelja iz kojih ćeš dopuniti mnogo toga što znaš, nabrojala sam ih da ti zagolicam želju za istraživanjem, sva četiri su autentična Nato. Brak. Institucija osnovana od Boga 363364791

I još ih ima. Šta hoću reći? Šta pitam? Šta tvrdim?

Jevanđelja su pisali Matej, Luka, Marko i Jovan, od osamdeset do sto godina posle Hrista.
Irenej ih je odabrao i postavio za crkveni kanon jer su to sinoptički spisi koji potkrepljuju sve vezano za Stari Zavet koji se isključivo odnosi na ortodoksne Jevreje i njihovu veru, to im je bio osnovni cilj.
U izvesnom se smislu može držati da je proces kanonizacije završen latinskim prevodom Biblije, Vulgatom Svetoga Jeronima, koji je svoje delo izveo između 383. i 406. god. Preveo je većinu starozavetnih knjiga, dok je neke starozavetne i novozavetne preuzeo iz starog latinskog prevoda Vetus latina, a u neke je uneo i promene, npr. evanđelja. Do definitivne kanonizacije dolazi tek na Tridentskom saboru koji je zasedao u tri navrata u razdoblju od 1545.-1563. godine s osnovnom namerom da razgraniči protestantizam i Rimsku crkvu. Vidiš li tu delo čoveka Nato? Znam da vidiš.

Isus je svakako istorijska ličnost, verujem u njegovu žrtvu i njegovu poruku, ali se ne može prenebeći u sve i mešanje čoveka, usklađivanje sa tadašnjim prilikama itd
Sve je to u redu, sve je od boga ali sve- onako kako i Marea kaže. Pa i brak i razvod isto- da se danas piše Novi Zavet, sigurno bi bio usklađen sa sadašnjim prilikama u ovom smislu- to tvrdim.

Istina je da Bog Jeste Ljubav, to svakako jeste istina. Brak. Institucija osnovana od Boga 3653457754
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 23, 2013 12:01 pm

Draga Ena, citala sam Biblije stare i po 600 godina. Ima to ovde.

Da li ima jos sta. Da li je prepravljano i sta je ko prepravljao. I to me nije briga. Postoji dovoljno podataka i u Novom Testamentu, ako se vec drzis da Stari Zavet ne vazi. Isus je rekao: 'Nisam dosao da menjam Zakon nego da ga ucvrstim.' Ono sto pise to i govorim.

Ko smatra da nisam u pravu, tj. da Biblija laze i da je razvod, tj. nemoral dozvoljen, neka izvoli. Njegova je slobodna volja. Sta to ima sa mnom. Na mene se ne treba osvrtati i mene ruziti /ne mislim na tebe/ nego direktno neka napada i vredja Gospoda i Isusa a ne mene. Ja samo prenosim ono sto je pod uticajem Duha Svetog napisano u Bibliji...

Ne trazim nikakve izgovore niti istrazujem. Ja sam hriscanka od 1998. godine. Od tada se odricem svega sto je propisano u Bibliji da hriscanin ne cini.

Razlog je sto VERUJEM i sto VOLIM GOSPODA jer je on pravedan i istinit.

Dakle, iz ljubavi prema Svevisnjem i bliznjem svom. Ne tice me se kuda idem posle smrti. Isuvise sam zaokupljena da ugodim svom Stvoritelju i da budem hriscanski evandjelista. To je za mene smisao zivota. Tako sam izabrala. Tako volim i tako hocu. Necu traziti nikakve 'rupe' u vec postojecem Zakonu da zadovoljim zelje svog tela ili radi propadljivog bogastva. Odrekla sam se svega sto sam najvise mogla i zato sam srecna...

Naglasavam da ja ne koristim svoje vreme i svoj novac da bi ovde pisala za neku korist nego za dobrobit i blagoslov onih koji citaju. I to iz ljubavi jer ne zelim da bilo ko ne zna i da krene putem koji vodi u vecnu smrt. Amen.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 23, 2013 12:06 pm

Marea ::Zasto da pazim, Kada Bog nije taj koji kaznjava. To je covjek i to takav slican tebi.

Kaznjavas se sama, dusice, ako radis dela nepravedna. Sa tim nema nista covek i ja.

Bog je dao Zakon. Odstupis li od njega, sama sebe si kaznila.

Hajde, zimsko je vreme, izadji napolje obucena kao u leto. Setaj tako. Razboleces se. Ko ti je kriv? Znala si kakvo je vreme. Da treba da se dobro obuces i obujes a ti nisi. Ko te kaznio? Sama si se kaznila...

Pisi i dalje. Ja ti vise ne odgovaram. Sve ti je receno. Pisi sama sebi.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Marea Sre Jan 23, 2013 12:19 pm

Draga Nato, ti si potpuno zavedena. Ako mislis da je Bog odvojen od tebe, tu je smrt, konacna smrt. Rekoh vec, sebe vidis kao "talas" (covjek) u okeanu (Bog), tada talas jasno vidi da drugi talasi umiru, cak i u njegovom podizanju tu iza je smrt. I tu ne mozes dugo obmanjivati sebe, dakle umrijeces kao i svi Mi. Ali ako talas zna da on nije, a okean jeste, onda je jasno da covjek umire ali ne i zivot, ne kosmos i ne umire postojanje. Postojanje nastavlja da se talasa u drugima. I dok jedan talas iscezava drugi se radja. E to, to je Bog.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Sre Jan 23, 2013 12:21 pm

Natasha ::Draga Ena, citala sam Biblije stare i po 600 godina. Ima to ovde.

Da li ima jos sta. Da li je prepravljano i sta je ko prepravljao. I to me nije briga. Postoji dovoljno podataka i u Novom Testamentu, ako se vec drzis da Stari Zavet ne vazi. Isus je rekao: 'Nisam dosao da menjam Zakon nego da ga ucvrstim.' Ono sto pise to i govorim.

Ko smatra da nisam u pravu, tj. da Biblija laze i da je razvod, tj. nemoral dozvoljen, neka izvoli.

Natasha, razumem da znaš Sveto Pismo, to je dobro, naravno da je dobro i govoriti ljudima tu radosnu vest o Hristu spasiocu.

Naravno da nije bitno je li nije prepravljano bilo šta jer ne može da se sakrije ništa što je bitno u Novom Zavetu. A najbitnije je šta?
Isus je onaj koji prašta i ljubi nas grešne. Voli nas. Sve redom, istom bezuslovnom ljubavlju.

Danas se parovi ne venčavaju samo u crkvama, to sam rekla, dakle, faktički i ne podležu crkvenim kanonima onda.

Dobar razvod je mnogo bolji od lažnog braka u kome nema ljubavi i poštovanja, znam da je to istina ovog kao i svih vremena od pre. Brak nije institucija stvorena od boga, ljubav u braku je od boga, ako je nema, brak je ništavan i ne vredi ništa.

Najbolje je ne žuriti sa ženidbom ili udajom, moj prim. predlog. Brak. Institucija osnovana od Boga 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Sre Jan 23, 2013 12:23 pm

Marea ::Ali ako talas zna da on nije, a okean jeste, onda je jasno da covjek umire ali ne i zivot, ne kosmos i ne umire postojanje. Postojanje nastavlja da se talasa u drugima. I dok jedan talas iscezava drugi se radja. E to, to je Bog.

Very Happy

Veličanstveno more života.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 23, 2013 12:54 pm

Marea ::Ali ako talas zna da on nije, a okean jeste, onda je jasno da covjek umire ali ne i zivot, ne kosmos i ne umire postojanje. Postojanje nastavlja da se talasa u drugima. I dok jedan talas iscezava drugi se radja. E to, to je Bog.

Tacno. Puna su groblja kostiju. A dusa se vratila svom Stvoritelju. Ma nije bitno da li je neko bas u groblju, pod vodom ili izgoreo...Dusa je ziva! Tako Pismo kaze. Jedni dolaze jedni odlaze. Odakle dolaze duse? Ko odlucuje da li ce doci tj. roditi se ili ne? Ne ja. Ne ti. Mi samo zelimo ili ne zelimo a njegova je odluka i on zna da li treba ili ne. Njegova je poslednja. Odlucujemo li kad cemo da umremo? Bas tog dana i tog sata? Ne. On odlucuje. Nista ne biva, kaze Pismo a da on ne zna. On zna koliko imamo kose na glavi. Ni jedan vrabac ne padne na zemlju mrtav a da On ne zna. I to u Pismu pise. Zasto svaki covek ima drugaciji DNK? Drugaciji otisak prsta? Zato sto je svaki Stvoritelju vazan i za svakog postoji plan.

Ima svako pravo, koliko puta da ponovim da veruje u okeane, talase, kosmos, ovi odlaze, oni dolaze...Naravno postojanje ne umire, tj. duse. Odlaze na dva mesta. Ili u vecni zivot ili u pakao. Nema dalje.

Drage moje, verujte kako zelite. Ko vam brani! Ja cu ovako kako vam pisem.

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Marea Sre Jan 23, 2013 12:58 pm

Najgore je sto ti vjerujes kako ti se nalaze, a mi onako kako zivimo, kako jeste.
I Nato, niko ne odlazi nikuda, to je jednostavno proces, kretanje..kao sto rijeka ima svoj tok...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od trijak Sre Jan 23, 2013 1:48 pm

Ne probah još tu blagodet ljudskor roda ,a nevolim nagađati niti proricati ,ako nekada oprobam jasno ću znati šta je istina !
trijak
trijak
Banovan
Banovan

Broj poruka : 516
Datum upisa : 04.01.2013
Godina : 69
Lokacija : Trebinje

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od paket Sub Feb 09, 2013 8:06 pm

Adam i Eva, nisu bili u braku.Solomon je imao 300 zena.Abraham je imao dve. Lot je incestuirao sa svojim cerkama......
Mormoni imaju vise zena

Poligamija u Hriscanstvu
http://en.wikipedia.org/wiki/Polygamy_in_Christianity
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Avramova Pon Feb 11, 2013 4:13 pm

Ako je vera moć čovekove duše a jeste, s kojim pravo neko sudi kakav je ko vernik?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 6:27 pm

Natasha :: Dusa je ziva! Tako Pismo kaze
A šta ti kažeš,kakav je tvoj stav,ali tvoj lični,bez pominjanja pisma...
On odlucuje. Nista ne biva, kaze Pismo a da on ne zna.
Opet,a šta ti kažeš Nataša,kakav je tvoj lični stav...Jesili stekla takav utisak čitajući pismo,ili si samo naučila napamet...Citirati sveto pismo i prorešetati sebe dok čitaš sveto pismo nije isto...Sveto pismo je rešeto duše,mač sa dvije oštrice,a ne pjesmica koja se uči napamet i recituje...Istina o vjeri nije u pismu nego u tebi...Ti konstantno pišeš,,TAKO KAŽE PISMO,,a mene interesuje šta ti kažeš...Kao što vidiš,svi imaju svoje stavove bez obzira kakvi su,ali su njihovi,a ti koliko ja vidim nemaš nego samo pišeš,tako kaže pismo...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 6:34 pm

Marea ::Draga Nato, ti si potpuno zavedena. Ako mislis da je Bog odvojen od tebe, tu je smrt, konacna smrt. Rekoh vec, sebe vidis kao "talas" (covjek) u okeanu (Bog), tada talas jasno vidi da drugi talasi umiru, cak i u njegovom podizanju tu iza je smrt. I tu ne mozes dugo obmanjivati sebe, dakle umrijeces kao i svi Mi. Ali ako talas zna da on nije, a okean jeste, onda je jasno da covjek umire ali ne i zivot, ne kosmos i ne umire postojanje. Postojanje nastavlja da se talasa u drugima. I dok jedan talas iscezava drugi se radja. E to, to je Bog.
Ovo nije Bog,ovo je samo tvoj stav o životu i ciklusu rađanja i umiranja...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Pon Feb 11, 2013 7:46 pm

paket ::Adam i Eva, nisu bili u braku.Solomon je imao 300 zena.Abraham je imao dve. Lot je incestuirao sa svojim cerkama......
Mormoni imaju vise zena

Poligamija u Hriscanstvu
http://en.wikipedia.org/wiki/Polygamy_in_Christianity

Sve tačno, eto linka da se proveri.

Brak jeste institucija koju je čovek smislio da bi se doveo u neki kakav takav red. Isto tako je stvorio i državu, sudove, pa i crkve...
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od laza Pon Feb 11, 2013 8:12 pm

bog je ljudima podario ljubav a brak je čovekova umotvorina,čak nešto najbolje što je čovek mogao smisliti da bi sebii ulepšao život.
sve drugo su loša tumačenja svetog piosma....
brak je institucija bračnog para,samo njihova i ničija više,samo su oni krojači svoje sreće i svog zajedničkog življenja a crkva je samo mesto gde su se zavetovali da je ono što su obećali jedno drugom svetinja,nešto što ne sme da se pogazi.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu