Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Brak. Institucija osnovana od Boga

+8
paket
trijak
Marea
Peni Vajs
Avramova
Vulin
Enna
Istina ex Natasha
12 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Pon Feb 11, 2013 8:17 pm

Ovo si lepo napisao lazo. Very Happy

Kad bi brak podrazumevao zajednicu dve duše, dve psihe povezane u jedno davanjem sebe što je čista ljubav, i poništenjem svega što deli te dve duše, kad bi bio simbol sjedinjenja do kraja bez kraja, dve duše nestaju jedna u drugoj, poništavaju sebe dajući se jedno drugome, onda bi to bio ''božiji brak''. E sad, mislim da i toga ima. Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od laza Pon Feb 11, 2013 8:31 pm

sviđa mi se to.....poništenje svega što deli dve duše...prava misao.....

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 2785128194
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:06 pm

Bog je iznad svega a u svemu..Tvar života,životodavac....Bog je sveukupan,energija koja prožima naže biće...Dovodi nas do spoznaje života i smrti...Ovo što je rekla Marea,ali ipak to nije Bog,to je dio BOGA,jedan segment veoma bitan za čovjeka...Bitan shvaćen,ali ograničen u svom bivstvovanju,jer talasi umiru mladi,i traju dok duvaju vjetrovi...Duša traje jer je to njen karakter,karakter bivstvovanja u vječnosti....Svemir je preveliki za čovjekovo oko,ali je mali za čovjekovu vječnost...Želim da kažem da je čovjek u svom bivstvu vječan,iako naizgled prolazan,jer je ovaj svijet prolazan...Ali ako duša čovjekova stremi ka beskonačnosti,i misao će stremiti ka beskonačnosti...A brak,brak između dvoje je žešće sranje jer je ograničen moralom...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od laza Pon Feb 11, 2013 9:12 pm

misliš da je društvo bez morala rešenje,da to nije njesra.
to je bila otrcana fraza dece cveća sve dok se nije ukapiralo da to nisu deca već konji u blatu naduvani travom i ostalim opijatima.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Mesrine Pon Feb 11, 2013 9:16 pm

Johnny-Azra ::Bog je iznad svega a u svemu..Tvar života,životodavac....Bog je sveukupan,energija koja prožima naže biće...Dovodi nas do spoznaje života i smrti...Ovo što je rekla Marea,ali ipak to nije Bog,to je dio BOGA,jedan segment veoma bitan za čovjeka...Bitan shvaćen,ali ograničen u svom bivstvovanju,jer talasi umiru mladi,i traju dok duvaju vjetrovi...Duša traje jer je to njen karakter,karakter bivstvovanja u vječnosti....Svemir je preveliki za čovjekovo oko,ali je mali za čovjekovu vječnost...Želim da kažem da je čovjek u svom bivstvu vječan,iako naizgled prolazan,jer je ovaj svijet prolazan...Ali ako duša čovjekova stremi ka beskonačnosti,i misao će stremiti ka beskonačnosti...A brak,brak između dvoje je žešće sranje jer je ograničen moralom...

Ne uvlači se Marea-i ,Džoni ,neće da ti "da",jer će da "da " meni ... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919
Šta ona zna ,pa nju citiraš? Pojma nema,samo misli da zna,a to je najopasniji stadijum ... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919
Pazi sad , Božija žena je Sofija ( u slobodnom prevodu Mudrost. )
Ranije religije su to pretstavljale na sledeći način.
Merkur je Muškarac,a njegov metal je Kalaj, dok je žena Venera ,a njen matal je bakar.
Sjedinjavanjem ova dva metala , dobija se bronza. Da l` ti to nešto govori ? ( da te potsetim da se na jednom mestu u Bibliji pominje bronzana zmija ).
Dalje kažu ,kako će Sunce ( sinonim za Boga ) da poraste i "proguta" Merkur i Veneru i sjedini ih u večnosti.
Sve su to neke personifikacije i šta ti ja znam...
Da se vratim na Sofiju. Sofija je Mudrost, žena na Boga,kao i njegova reč.
Bog bez njegove Reči i Mudrosti ne može da boravi u materijalni svet, razumeš?
Ja ne razumem ništa,nego napisah možda ti provališ,pa mi pojasniš ... affraidBrak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 479116528
A da, a "prstenovanje" prilikom sklapanja brakova pretstavlja Saturnove Prstenove ,koga pre-antičke religije pominju kao zlu planetu,planetu smrti,iliti boga... Pa ti sad vidi... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:18 pm

laza ::misliš da je društvo bez morala rešenje,da to nije njesra.
to je bila otrcana fraza dece cveća sve dok se nije ukapiralo da to nisu deca već konji u blatu naduvani travom i ostalim opijatima.
Moral mora biti shvaćen,a ne načelno prihvaćen...Moral izlazi iz srca a ne iz glavića....Uostalom,sve izlazi iz srca,život je mač sa dvije oštrice...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Pon Feb 11, 2013 9:22 pm

Mesrine ::
A da, a "prstenovanje" prilikom sklapanja brakova pretstavlja Saturnove Prstenove ,koga pre-antičke religije pominju kao zlu planetu,planetu smrti,iliti boga... Pa ti sad vidi... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919

Ijuuuu a ja baš... Embarassed Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3642151539 Nisam znala da je toliko opasno. Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919 neću to više raditi...

Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Mesrine Pon Feb 11, 2013 9:26 pm

Enna ::
Mesrine ::
A da, a "prstenovanje" prilikom sklapanja brakova pretstavlja Saturnove Prstenove ,koga pre-antičke religije pominju kao zlu planetu,planetu smrti,iliti boga... Pa ti sad vidi... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919

Ijuuuu a ja baš... Embarassed Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3642151539 Nisam znala da je toliko opasno. Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919 neću to više raditi...


Ti Marea i ja kad se venčavamo ,ja ću vam vržem crven konac oko ruke ,prstenje otpada... Ko da `mre ,kad sreća tek treba da počne ... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Enna Pon Feb 11, 2013 9:27 pm

Eto,znala sam, ti si idealan za NAS, znaš kako ići do ženskog srca pravo pa malo nakrivo da ne kažem nastrano... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919 Ima da se uzmemo nas troje.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:29 pm

Mesrine ::
Mesrine ,ja shvatam zaebanciju i tovje znajnje iz hemije i Memdeljejev periodni sistem i po malo astrologije,ali bih te zamolio da me ne zamaraš tvojim sranjima...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od laza Pon Feb 11, 2013 9:29 pm

Johnny-Azra ::
laza ::misliš da je društvo bez morala rešenje,da to nije njesra.
to je bila otrcana fraza dece cveća sve dok se nije ukapiralo da to nisu deca već konji u blatu naduvani travom i ostalim opijatima.
Moral mora biti shvaćen,a ne načelno prihvaćen...Moral izlazi iz srca a ne iz glavića....Uostalom,sve izlazi iz srca,život je mač sa dvije oštrice...

moral je društvena norma ne lična i ne izvire iz srca...srce i moral su daleko....
brak započinje iz srca a da bi bio obostrano prihvatljiv mora da postoje pravila,norme inače dolazi do sukoba i raspada.
zamisli svet bez morala,normi,pravila.......i anarhija bi bila blaga definicija.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Mesrine Pon Feb 11, 2013 9:30 pm

Johnny-Azra ::
Mesrine ::
Mesrine ,ja shvatam zaebanciju i tovje znajnje iz hemije i Memdeljejev periodni sistem i po malo astrologije,ali bih te zamolio da me ne zamaraš tvojim sranjima...

Dobro, Džoni ,nemo` se ljutiš ,će ti da Marea, šalEo sam se ... affraidBrak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:33 pm

Mesrine,ne ljutim se ja,niti mogu da se naljutim na tebe,nema šansi..Čak naprotiv,drag si mi...Ali mi te žao...No,sve je stvar izbora...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:34 pm

laza ::.
Laki,sve je stvar srca...Ako osjećaš moral u svom srcu bićeš moralan,,,Ako ne osječaš,nećeš...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Mesrine Pon Feb 11, 2013 9:35 pm

Johnny-Azra ::Mesrine,ne ljutim se ja,niti mogu da se naljutim na tebe,nema šansi..Čak naprotiv,drag si mi...Ali mi te žao...No,sve je stvar izbora...

Nemoj nikoga ,nikada , da žališ ,moj Džoni... Jer je sreća tamo negde ... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:38 pm

Nije sreća tamo negdje,sreća je u tvom srcu...TAMO JE TRAŽI...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od laza Pon Feb 11, 2013 9:41 pm

Johnny-Azra ::
laza ::.
Laki,sve je stvar srca...Ako osjećaš moral u svom srcu bićeš moralan,,,Ako ne osječaš,nećeš...

to je ok....kada se i moral smesti u srce tu sreća vlada.....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Mesrine Pon Feb 11, 2013 9:42 pm

Je l` znaš da srce ima najjače magnetno polje ,jače i od mozga ?
Srce i jeste zaduženo za ljubav i još neke emocije ,a ne mozak ,kako neki pogrešno veruju...
Tamo "stanuje" svest ,tamo treba naću sebe ,svoju božansku prirodu...I to će nas odveti do sreće ,jer kad nađemo sebe ,mi više nijednu želju nemamo ,a to je jedini put ka sreći ...
U pravu si Džoni 100 %. Ovo retko priznajem ,ali si u pravu ...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Johnny-Azra Pon Feb 11, 2013 9:47 pm

Je l` znaš da srce ima najjače magnetno polje ,jače i od mozga ?
I to deset puta... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 456350969

Srce i jeste zaduženo za ljubav i još neke emocije ,a ne mozak ,kako neki pogrešno veruju...
Tamo "stanuje" svest ,tamo treba naću sebe ,svoju božansku prirodu...I to će nas odveti do sreće ,jer kad nađemo sebe ,mi više nijednu želju nemamo ,a to je jedini put ka sreći ...
U pravu si Džoni 100 %. Ovo retko priznajem ,ali si u pravu ...
Druže,ja znam što pričam... Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 137305807
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Jurivaka Pon Feb 11, 2013 11:43 pm

Činjenica je da je brak institucija (ljudska, naravno, a ne Božija) koja se održava milenijumima; pri tome je, manje-više, isti i danas kakav je bio i na početku. Isto tako je činjenica da se za to vrijeme sve promijenilo i to desetinama puta, počev od ljudske svijesti, pa do organizovanih ljudskih zajednica, njihovih institucija, i uopšte društvenih odnosa.
Dakle, brak mu dođe nešto kao i religija. Sve se mijenja, ali oni ostaju isti.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Avramova Pon Feb 11, 2013 11:58 pm

Jurivaka :: Dakle, brak mu dođe nešto kao i religija. Sve se mijenja, ali oni ostaju isti.
Šta je to što ga čini istim? I kako je moguće da je isti?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Uto Feb 12, 2013 12:11 am

Johnny-Azra ::
Natasha :: Dusa je ziva! Tako Pismo kaze
A šta ti kažeš,kakav je tvoj stav,ali tvoj lični,bez pominjanja pisma...
On odlucuje. Nista ne biva, kaze Pismo a da on ne zna.
Opet,a šta ti kažeš Nataša,kakav je tvoj lični stav...Jesili stekla takav utisak čitajući pismo,

Dragi Johnny, nemoj da mislis da mi je Biblija 'isprala mozak' i da sam tek tako odlucila da verujem u principe zapovesti i ostalih upustava za zivot. Itekako sam razmisljala o tome CELO VREME. I dok mi se licno nije dokazalo da je to pravi put za coveka. Ne samo za mene, nego za svako ljudsko bice. Da ne cini sta hoce i da ga ne bude briga da li je dobro ili ne. Da li ce to biti greh, da li ce nekog uciniti da bude ostecen, odbacen, nesrecan, sam ostavljen da pati bez nicije utehe. Da se svetim i zelim zlo nekom ko je bio los prema meni a da ne oprastam. Izabrala sam to o cemu pisem i tako cu izdrzati do kraja. To je moj izbor bez ikakvog interesa i nagadanja sta ce biti posle moje smrti.

Svakom je dozvoljeno sve. A dali mu je to sve za dobro ili zlo on ce sam videti. Nije moje da o tome sudim. To sto pisem TAKO PISMO KAZE, samo zelim da dokazem da ne izmisljam i da sa tim samo zelim da potvrdim da se slazem. Da predlazem drugima da budu takvi ako hoce. Ako nece. Njihov problem. Ko veruje u Boga verovace i u Isusove reci i upustva. Sto onda slavite Bozic /Isusovo rodjenje/, Uskrs /Isusovo uskrsnuce iz mrtvih i odlazak kod Oca na nebo?/. Odakle ste to naucili ako nije bilo u Bibliji? Neko izmislio ili je to samo jedno obicno ime i datum da se dobro najedete i da tih dana ne idete na posao. Ako sebe nazivate hriscanima onda treba da naucite odakle to potice, kakvo znacenje i nacin zivota ste izabrali? Kao, rekla bih, ja sam kompozitor a nemam pojma ni o notama ni o tehnici komponovanja. Ne znam da li je dobar primer.

Neko ce pronaci u ovom tekstu da ja nisam znala sta je dobro a sta zlo pa sam to naucila pa se trudim da da idem po pravilima a da to nisam JA. Naravno da sam mnogo znala i pre nego sto sam cula za Isusa i Bibliju. Govorili su nasli stari nemoj pa se ne boj. Zlo radi zlu se nadaj. Bojali smo se mi cesto da nam se ne vrati nesto sto smo lose uradili. Osecali smo se krivi ako uzmemo nesto sto nije nase.Bilo nam je zao necije nesrece. Znali smo i ljudski zakon da ako nesto uradimo za to se placa kazna ili ide u zatvor. Sve zavisi sta. Znali smo da volimo i da poklanjamo.

PISMO je samo potvrda i jos vise znanja da budemo ljudi tj. putokaz ka jos boljem. Vera da Gospod postoji i da je Isus postojao i zasto je postojao....
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Marea Uto Feb 12, 2013 12:15 am

Izabrala sam to o cemu pisem i tako cu izdrzati do kraja. To je moj izbor bez ikakvog interesa i nagadanja sta ce biti posle moje smrti.

Ne moras nista da izdrzis?, tako zivis, tako radis, tako osecas.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Jurivaka Uto Feb 12, 2013 12:15 am

Mislim da je objašnjenje dosta jednostavno. Potomstvo i briga o njemu! Porodica jeste osnovna i najvažnija ćelija društva, a brigu o potomstvu na ovom stepenu organizovanosti društva, ne može niko bolje obaviti od porodice.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Istina ex Natasha Uto Feb 12, 2013 12:21 am

Marea ::Izabrala sam to o cemu pisem i tako cu izdrzati do kraja. To je moj izbor bez ikakvog interesa i nagadanja sta ce biti posle moje smrti.

Ne moras nista da izdrzis?, tako zivis, tako radis, tako osecas.

Ne moram. Ali volim. To je smisao mog zivota. Volim Gospoda, volim Isusa, volim Sveto Pismo i volim da radim sve sto je pravedno, posteno, dobro i moralno. I za mene i za sve druge. To sam JA!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak. Institucija osnovana od Boga - Page 2 Empty Re: Brak. Institucija osnovana od Boga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu