Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zašto verujete u Boga??

+13
strško
SKYKING
lucegolupce
inspy
cvjeticanin
digitalmandrak
Miško
Avramova
Dragana
Cleopatra
sini_do
Fristajlo
Orhideja
17 posters

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Uto Sep 20, 2011 10:21 pm

Neki tip ::E ako su intimne stvari verovanje u Boga, izvinjavam me...vas privatan zivot necemo uzimati u obzir.... Ali onda nemoj ni da ucestvujes u raspravi... mada za iznosenje tvoje intime nije odgovar ni Pera ni Mita, nego ti sam...

A ako su za tebe budalastine ono sto pricam za mene nisu...kao ni za mnoge ljude koje si slazu sa onim sto ja pricam.
Jesu budalastine jebo te,kako nisu...I ti si bio nečije dijete pa niko nije uticao na tvoje opredjeljenje da budeš ateista...Jel tako,jeste... Zašto verujete u Boga?? - Page 14 2214231980
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Orhideja Uto Sep 20, 2011 11:46 pm

Čitam.... čitam i zaista me mrzi sad da odgovaram na pojedine postove, mada ih ima na koje bih odgovorila ali me mrzi sad. Međutim jedna misao mi ne daje mir, mi svi odreda odgovaramo Nekom tipu zašto vjerujemo a sad ja postavljam njemu pitanje, zašto ti (ili Vi) ne vjeruješ/te samo bez nauke i dokazivanja jer nauka je ostala nijema na mnoge stvari, ne teraj me da kopam po netu.
Zašto ne vjeruješ Neki tipe?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Fristajlo Sre Sep 21, 2011 12:04 am

I mene zanima zašto ne veruje...
Za sebe znam, ali me zanima- što on ne veruje? Zašto verujete u Boga?? - Page 14 1495693230
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Sre Sep 21, 2011 9:04 am

lucija ::.Krstila sam se u 18-oj u nadi da cu biti normalnija...ali nista od toga... Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3962887167
:Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3681966919: Izvinjavam se, morala sam da se nasmejem. :Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3681966919:
Crkveno vjencanje nisam prihvatila iz jdnog razloga....da bih imala opciju za "dobar razvod" ako zatreba jel.....
Mudro! :Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3681966919: (Bože oprosti mi!)
Na nebu ga ne vidim..vec u mojoj neposrednoj blizini, i to mnogo blize nego sto se moze zamisliti...dise kroz nase srce, i daje nam iskustvo uzvisene ljubavi...
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 2034808023
U kog Boga vjerujem?...Verujem u velicanstvenog Boga , rece moja baka jednom i ode....
Zašto verujete u Boga?? - Page 14 2034808023

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Sre Sep 21, 2011 9:10 am

inspy ::
Neki tip ::Nikada nisam skrivao glavu u pesku i nikada nisam probleme stavljao ispod otiraca, uvek sam se nosio hrabro i to samo moja dusa zna, kako sam sve izdrzao...Nije istina da mi koji ne verujemo u Boga nemamo dusu i da smo mi manji ljudi od vernika...
Vi vidite izlaz iz mracnog tunela zato sto verujete u Boga iako vam dusa pati...A zasto vam onda Bog ne pomogne u tom slucaju, ako ga toliko velicate??
lJudi ste kao i mi... sa Bogom ili bez njega... samo sto ja se oslanjam na svoju snagu a vi na nesto sto mislite da postoji..
otkud ateista da veruje u postojanje duse? Embarassed

Ajd' što je meni promaklo, a što tebi Neki tip da "promakne"? Dakle ... Zašto verujete u Boga?? - Page 14 1369909122

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 9:23 am

Ateisti su isto neka vrsta vernika. Veruju da Boga nema. Ali to ne mogu da dokazu. Isti ti ateisti od teista traze dokaze da bog postoji.

A sve to sto se pominje na temi, Uskrsi, Bozici, slave, pa nazalost i krstenja su u mnogim porodicama vise deo tradicije, predanja, ono, ide vera sa kolena na koleno, ko babin srebrni servis se nasledjuje, a uz put se umrtvila nacisto, svi kao vernici, a tako malo vere. Svi znaju ko je bio npr. Sveti Sava, a o Hristu, ako govorimo o hriscanima, a vidim da se o njima najvise ovde govori, o Hristu se jako malo zna. Ispada sporedan lik u prici.
To je tako, otkada je drzava sklopila pakt sa crkvom(svaka drzava sa svojom ''vecinskom'' crkvom), znaci od pamtiveka. Zbog tog saveza izmedju crkve i drzave, popa i zemaljskog vladara- tradicija kojoj nista ne fali opstaje, pa tako i veroispovest, uz folklor, narodne pesme i price.To je sasvim u redu, ako se gleda interes naroda kao jedne velike drustvene zajednice, njegovog kulturnog, socioloskog, etnoloskog opstanka. Ali, ko kao veruje u nesto zbog ''sela'', slaba mu je valjda od takvoga verovanja, moje je misljenje. Tu svi mesetari, sto crkveni, sto oni uz skute drzave, nalaze prostor za malverzacije i manipulacije.U toj gomili istoverujucih kopiranih vernika po nasledstvu za koje misli i odlucuje njihov pop i njihov vladar jako je lako nametnuti tarife, cenovnike da ti se zavrti u mozgu, za ova nasa oskudna vremena, po kojima se sve placa, pa cak i sopstvena vera u boga.

Vera nije nesto sto se moze secirati pred svima za primer, uz objasnjenje. Tesko je objasniti bilo kome svoju slobodnu volju da verujes u ono iznutra u sebi, sto te pokrece, od cega si sazdan kao duhovno bice, onoga sto te u sustini cini covekom.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Sre Sep 21, 2011 9:53 am

Divlja :: A sve to sto se pominje na temi, Uskrsi, Bozici, slave, pa nazalost i krstenja su u mnogim porodicama vise deo tradicije, predanja, ono, ide vera sa kolena na koleno, ko babin srebrni servis se nasledjuje, a uz put se umrtvila nacisto, svi kao vernici, a tako malo vere.

Upravo ovo mi bode oči, negovati tradiciju slaveći nasleđenu slavu. Tradicija nije vera, može se negovati na hiljadu drugih načina a ne slaveći često i na silu. Mnoge porodice slave kažu iz poštovanja prema precima. A onda se hvataju za glavu zbog troškova slave, čak smanjuju broj gostiju i time čine greh. Ko slavi iskreno, taj zna kako se slavi. Ko neguje tradicijiu, taj zna kako se to radi i da vera nema veze s tim.

Tradicionalisti ne isključuju veru kao što ni vernici ne isključuje tradiciju. Tvrdi tradicionalisti su često kočnice napretku.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Orhideja Sre Sep 21, 2011 10:44 am

Fristajlo ::I mene zanima zašto ne veruje...
Za sebe znam, ali me zanima- što on ne veruje? Zašto verujete u Boga?? - Page 14 1495693230
A šta ti misliš da si izdojen iz pitanje, e pa nisi ...
Zašto ne vjeruješ Fristajlo?

Samo da znate za obojicu znam zašto ne vjerujete ali hoću da čujem od vas.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 10:55 am

Neki odgovori teista zaista su smesni,neki vredjaju inteligenciju,neki i sami znaju da su pogresni ali kazu cisto da bi rekli, neki se plase istine i misle da propovedom ce biti bolji ljudi i blizi raju..


U svakom slucaju, potrebno ceo dan da bi odgovorio na sva vasa pitanja... Toliko toga nije Vam jasno i potrebno vam je objasnjenje.... tu sam da pomognem, nedoknadu ne trazim..Zašto verujete u Boga?? - Page 14 197741..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Zašto verujete u Boga??

Počalji od Miško Sre Sep 21, 2011 11:07 am

Nijedne greške ne možemo spoznati a da zbog toge nebi patili...zbog toga su ljudi bolesni,doživljavaju neuspehe i nesreće..patnja nas uvek vodi u novo spoznanje...Čovek je tek onda kada se probude u njemu sile spoznaje svestan života i bivanja(postojanja)... S spoznajom se u čoveku volja prasile uvek manifestuje kao želja...Svest, da postoji, i osećaj da je samostojan u mišljenju i delovanju , uzrokuje u čoveku osećaj , da je sam, napušten, znači da je sam odgovoran za svoj život...
Čovek misli da je odvojen od sile koja ga je stvorila, i misli da sada mora vlastitom snagob brinuti za svoj život...Naime stalno delovanje prasile(sile koja je sve stvorila i sve stvara) materijalnom oku čoveka nije vidljivo. Nijedno materijalno čulo neposredno ne opazi stalne prisutnosti prasile.A pošto čovek predpostavlja da su ta opažanja i stvarna , zaključuje, da prasila koja ga je stvorila nema više nikakog uticaja na njegov život.
Usvoji pogrešan životni nazor(pogled na život) koji ga okrade svake pomoći prasile... onda čovek sa vlastitiom silom razuma i volje pokuša postići to što bi mu prasila dala sama od sebe: ako bi bio svestan istovetnosti sa njom, ako bi poznavao zakon pred određenosti i imao poverenje u svakom životnom položaju u prasilu...I ako čovek zbog tog neznanja nije ništa kriv , uvek se, po zakonu, to nepoverenje prasili britko osveti sa tim da se ostvari suprotno od onoga što se želi ... Bez tih britkih iskustava , viši razvoj bi bio nemoguć i nikada ne bi mogli spoznati ISTINE..- Volja prasile je, da čovek živi. Znači da od volje prasile zavisi i kako čovek živi. Tu volju prasila nagovesti čoveku preko njegovih želja. Da se želja i ostvari,čovek ne sme biti do prasile nepoverljiv. Ako imamo poverenje u prasilu onda imamo i u sebe.Poverenje u sebe je ona sila koja planine pomera, vera(poverenje) sama po sebi je merilo svih mogućnosti!!!


Poslednji put izmenio Miško dana Sre Sep 21, 2011 9:29 pm, izmenio ukupno 3 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 12:23 pm

Neki tip ::
Prosvijetli me...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 12:27 pm

Ti si potpuno pogresno ukapirao N.Tipa...jer on bas upravo govori o slobodi....dakle on o jabukama a ti Dzoni o kruskama...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 12:38 pm

Ajde....Nisam ukapirao..Hvala na prosvetljenju...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 12:45 pm

Prosvijetli me....je jedino sto govoris...ali bas to moras uraditi sam...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 12:50 pm

Pa eto,tvojim odgovorom si me prosvijetlila...Hvala...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 12:52 pm

Pomaze Bog svima, pa i tebe ce..a ja nisam Bog jos ..Zašto verujete u Boga?? - Page 14 25601
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 12:57 pm

Meni je vec pomogao... Smile
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 12:58 pm

Ja mislim da se on samo malo salio sa tobom...Zašto verujete u Boga?? - Page 14 25601
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 1:04 pm

Ili s tobom...Cudni su putevi gospodnji...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 1:08 pm

Jeste..a i zivot je cudan zar ne?..nisu toliko cudni putevi , koliko su zaebane krivine...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 1:11 pm

Da li ti to Lucija mene branis, ljubim te u levo oko?..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Sre Sep 21, 2011 1:18 pm

lucija ::Jeste..a i zivot je cudan zar ne?..nisu toliko cudni putevi , koliko su zaebane krivine...
Krivine suzaebane pogotovo kad u njih udjes malo brze...Znaju da uzbace...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 1:27 pm

pa to je prosto, kao Ivan Gavrilovic i njegovih cuvenih..200 na sat u krivinu.....Krivine su zaebane samo ako u njih ulazis lagano..tj ako ih sijeces...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 1:30 pm

N.T. ne branim te ja...vec cinjenice...ljubim ja tebe i u to desno..Zašto verujete u Boga?? - Page 14 197741
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Sre Sep 21, 2011 1:31 pm

Bravo, jasno ko dan. Krivine i ne postoje ako vozis tako da ih ne osecas, i ne primecujes.

A Bog postoji. Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3962887167

Bog jeste Ljubav jer On nas ljubi, sad se svi mozemo izljubiti izmedju sebe u Njemu. Ali polagano, jer Bog i krivina nisu isto. :Zašto verujete u Boga?? - Page 14 3681966919:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 14 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu