Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

+40
Batista
Johny Bravo
country girl
crni labud
Komsinica
furija
Vukota
Sinaj
Strelac
Marea
Admin
djavolica
Loreal
Time
Evgenija
carsamuilo
Debilko
laza
Vrdalama
Fi Pi
Nova clanica
slavena
Hipi
Mastifal
Prince
Dotore
inspy
Johnny-Azra
Orhideja
Snowflake
svejedno
Bass
shondononda
RINGE
Cleopatra
Lila
digitalmandrak
Fristajlo
Dragana
Avramova
44 posters

Strana 22 od 44 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Sledeći

Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 12:48 pm

Avramova ::
Johnny-Azra ::.Ako nekoga ko ne sluša CECU dodiruju njeni tekstovi i muzika toliko,za mene taj nije normalan...

Ne zaboravi da isto tako mogu i ja za tebe napisati ili bilo ko drugi, i zato molim da se zadržimo na temi.
Čoče,ja sam rekao,koga dodiruju njeni tekstovi a ne sluša je ...Za mene nemožeš da napišeš to jer mene njeni tekstovi ne dodiruju,a još manje muzika...Ja samo čujem ,a ne slušam i ne analiziram njene tekstove...Tačnije,ne interesuje me...Dok ste se svi vi unijeli u njene tekstove i bavite se glupostima...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 1:22 pm

Divlja
Govorimo o slobodi izbora, o pravu na dobar izbor, ali i o pravu na gresku, pogresan izbor.
Zašto li mislim da si malo iskočila iz teme? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 74719
Govorimo li o tome, da li to podrazumeva i odgovornost, ili samo pravo? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 74719

O ''revolucionarnim glupostima'' i slobodama ne bih da razgovaram sa tobom @Fri,
ipak ti zagovaras ''nacional-komunizam'', stalno bi nesto da zabranjujes u sferi tudjih sloboda i tako stitis necije slobode, simptomaticno, zar ne?
Demokratija je za sve kriva.
Tipično... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 1:35 pm

Niko ovde ni ne osporava da karakter coveka nema veze sa onim sta on slusa, nego ispade da oni koji ne podnose kich i shund treba da se pravdaju zato sto to ne vole, jer je pojedinima neshvatljivo kako neko ne moze da "pusti mozak na otavu" uz Cecu, e o tome se radi.

A sto se cenzure tice, tuga je sto pojedini "umetnici" ne poseduju malo vise samo-cenzure, ne bi bilo lose uopste Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 3137150671
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pet Nov 12, 2010 1:43 pm

Johnny-Azra ::Ja samo čujem ,a ne slušam i ne analiziram njene tekstove...Tačnije,ne interesuje me...Dok ste se svi vi unijeli u njene tekstove i bavite se glupostima...

Hajde to što čuješ a ne slušaš i ne analiziraš (?!) odakle onda do sada ni manje ni više nego 87 tvojih postova pa još bez unošenja na ovoj temi? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 2862510338

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 3:24 pm

Avramova ::
Čoče,nemogu više stvarno...Aoooooooooo... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 3726945182
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pet Nov 12, 2010 3:28 pm

Možeš, možeš ali ne da "kresne". Imaj poštovanja za one koji to ne bi.
Čoče, oli si me razumeo? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 1073830050:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 3:34 pm

Snowflake :: nego ispade da oni koji ne podnose kich i shund treba da se pravdaju zato sto to ne vole, jer je pojedinima neshvatljivo kako neko ne moze da "pusti mozak na otavu" uz Cecu, e o tome se radi.
O čemu ti pričaš života ti ..Kakvo pravdnaje...Ko je pominjao pravdanje...Ko je tebe osudio zato što ne voliš da slušaš CECU...A zašto tebi ili bilo kome od nas nije shvatljivo ako neko može mozak na otavu da pusti uz CECINE pjesme,nije mi jasno...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 3:41 pm

Avramova ::Možeš, možeš ali ne da "kresne". Imaj poštovanja za one koji to ne bi.
Čoče, oli si me razumeo? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 1073830050:
Oli jesam Čoče..Nek oni poštuju ljude koji slušaju CECU I nema problema...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 3:57 pm

@Divlja
Ne seća, se da sam bilo koga okarakterisao kao smrada zbog toga što sluša Cecu, niti sam rekao da samo dobri ljudi slušaju rok, mora da nisi dobro čitala moje postove.

Da je to odraz kiča i nedostatka kulture, jeste, ali ne i odraz kvaliteta nečije ličnosti.

Ako si gledala Pikasove monografije videla si da je kao dete od 9 godina slikao sjajne slike, da se igrao bojama i kičicom na jedan magičan način, a sumnjam da je imao pojma da kič uopšte postoji.


O čemu ti pričaš života ti ..Kakvo pravdnaje...Ko je pominjao pravdanje...Ko je tebe osudio zato što ne voliš da slušaš CECU...A zašto tebi ili bilo kome od nas nije shvatljivo ako neko može mozak na otavu da pusti uz CECINE pjesme,nije mi jasno...

Priča o tome da joj je nejasno kako neko može da se valja u kaljuzi dok ima pored sebe čist potok u kome se može okupati, a da pri tom onaj koji vidi nekoga da se valja u kaljuzi ne sme da mu kaže i da mu objasni da nije u pravu i da je voda čistija od blata i mulja, i još da se zbog svoje dobre namere mora pravdati.
Ovo je bila metafora Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691

@Pahulja

Izvini što sam odgovorio u tvoje ime Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 4:47 pm

@Fristajlo
''Zašto li mislim da si malo iskočila iz teme?
Govorimo li o tome, da li to podrazumeva i odgovornost, ili samo pravo? ''

Misli ti sta hoces i slusaj sta hoces, drugima neces nametati sta da slusaju, a sta da ne slusaju. Neka grese, sta ti pa imas sa tim?

Odgovornost za ono sto slusam je samo moja, da nece mozda drzava da mi brani da ''slusam Cece'' i da mi naredjuje sta da slusam?
O, kako bi to bila slobodna drzava, jedna velika Frislavija! Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4022889699
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 4:54 pm

Burla ::
Da je to odraz kiča i nedostatka kulture, jeste, ali ne i odraz kvaliteta nečije ličnosti.

Ako si gledala Pikasove monografije videla si da je kao dete od 9 godina slikao sjajne slike, da se igrao bojama i kičicom na jedan magičan način, a sumnjam da je imao pojma da kič uopšte postoji.

Priča o tome da joj je nejasno kako neko može da se valja u kaljuzi dok ima pored sebe čist potok u kome se može okupati, a da pri tom onaj koji vidi nekoga da se valja u kaljuzi ne sme da mu kaže i da mu objasni da nije u pravu i da je voda čistija od blata i mulja, i još da se zbog svoje dobre namere mora pravdati.
Ovo je bila metafora Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691
Sad da rascistimo jednom za svagda:
Mani se ti mojih kaljuga i mojih potoka, ja se u tvoje ne mesam.
Budi ti cistunac, svetac koji nikada ne gresi, bar se predstavljaj tako. Predstavljaj se kako hoces-tvoja stvar.
O kaljuzanju u kvazi-moralu bi mogli da pricamo, ali na drugoj temi.

Licemerni ste do bolova u grlu.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 5:06 pm

Burla ::
@Pahulja
Izvini što sam odgovorio u tvoje ime Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691
No problemo, naprotiv, ne mere bolje Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 A070


I jos jedna stvar:
Johnny-Azra :: O čemu ti pričaš života ti ..Kakvo pravdnaje...Ko je pominjao pravdanje...Ko je tebe osudio zato što ne voliš da slušaš CECU...
Pa, kad kazes da je neko folirant zato sto ne vari maltene-majku-terezu-zvanu-Ceca, onda to prilicno zvuci kao osuda, znas Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691

Johnny-Azra ::A zašto tebi ili bilo kome od nas nije shvatljivo ako neko može mozak na otavu da pusti uz CECINE pjesme,nije mi jasno...
Mogu ja to da shvatim. Ali necu da mi dete jednog dana bude izlozeno samo kojekakvim Cecama i nicem drugom (a u tom smo pravcu krenuli) i da usvaja model ponasanja od doticne i njoj slicnih. Lako je tebi, ti si odrastao covek, formirana licnost, mozes da slusas sta hoces, ali problem je sto je kod danasnjih klinki preovladjujuci nacin razmisljanja "nemam nikakve kvalitete, al' imam dobro sise i dupe, to uvek moz' dobro da prodje". Sumnjam da su to pokupile gledajuci naucni program.

Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 5:58 pm

Burla ::
Priča o tome da joj je nejasno kako neko može da se valja u kaljuzi dok ima pored sebe čist potok u kome se može okupati
Pa što ako se kupa u kaljuzi,nekome je kaljuga čist potpok...Mislim da niko nema pravo da daje sebi za pravo kritiku nečijeg ukusa...A ti to radiš čitavo vrijeme...Za tebe se neko ko sluša CECU,kupa u kaljuzi...Ti slušaš svoje i niko ti to pravo ne osporava,ali daj to pravo i drugima..Nek svako sluša šta hoće...
Burla ::
, a da pri tom onaj koji vidi nekoga da se valja u kaljuzi ne sme da mu kaže i da mu objasni da nije u pravu i da je voda čistija od blata i mulja, i još da se zbog svoje dobre namere mora pravdati.
Vidiš Burla koliko ova tvoja metafora ima predrasuda i koliko je prljava i niska..Zašto bi meni tvoja muzika bila čista voda,i zašto bih ja bio gori ili bolji slušajući drugačiju muziku od tebe...Mislim,stvarno ti je ova metafore obično sranje...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 6:15 pm

Mani se ti mojih kaljuga i mojih potoka, ja se u tvoje ne mesam.
Budi ti cistunac, svetac koji nikada ne gresi, bar se predstavljaj tako. Predstavljaj se kako hoces-tvoja stvar.

Dušo,
1. Nemoj biti nervozna, kao što ti napomenuh u jednom predhodnom postu, čitaj pažljivo šta pišem, pre nego pomisliš da si shvatila šta sam napisao.
2. Ja nisam moralista ni lažni ni pravi i ne govorim u ime morala, niti o moralu, govorim o građenju kulta koji je napravljen na osnovu kiča i neukusa, i o tome kako ga ja ne sledim i šta on predstavlja za mene jok za tebe niti koga drugoga, i isključivo kada o tom kultu govorim izražavam svoje mišljenje
3. Ne sećam se da sam igde bilo kome nametao šta će slušati, i opet te molim da pročitaš sve moje postove, da ne bi napamet sudila, vođena svojom "ingenioznošću" i mojim "plitkim" razmišljanjima
4. Ako vidim kaljugu ja ću je preskočiti, ne gledajući ko se u njoj kupa, samo sam kolegi kome je "kresnulo" pokušavao da objasnim šta je gđica Pahuljica pokušala da kaže, pošto sam sasvim ubeđen bio da je htela upravo to reći

Ja protiv Cece nemam ništa niti je slušam, niti sam o njoj razmišljao dok ovde nisam naišao na ovu temu, ali imam protiv njenog kulta i modela koji se usvaja, ja isto tako mogu reći i za Britni Spirs ili bilo koju drugu tandrkaču i lelemudu iz inostranstva i ovde. Moje dete od 2 godine i 9 meseci nema izgrađen nikakav stav o bilo čemu, ali kad mu pustim neke stvari koje slušam on uživa i traži ih ponovo, vidi, izgleda je previše zreo za svoje godine :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 3681966919:

Glede cenzure, svaki čovek trpi cenzuru, što onu koju sam sebi nameće, ako je dovoljno zreo, što onu koja mu je nametnuta propisima, obočajima, moralom i drugim glupostima.
Da bi se izvršila edukacija, mora se sprečiti silovanje, da bi se sprečilo silovanje mora se uvesti podnošljivi prag kvaliteta koji opet neko mora da poštuje, a to su mediji.
Svako ima pravo da slobodno izabere način na koji uživa, ali ako je to javno i ako je nekvalitetno onda mora doći do cenzure, a to je isto kao kad bismo rekli svako ima pravo da zarađuje za život, pa za narkodilera da je u stvari poštenjačina koja samo želi sebi da obezbedi pristojne prihode. Za to postoje ZABRANE, jerbo su neophodne









Još jednom hvala na (ne)pažnji


Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 6:20 pm

Snowflake ::
Pa, kad kazes da je neko folirant zato sto ne vari maltene-majku-terezu-zvanu-Ceca, onda to prilicno zvuci kao osuda, znas Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691
Pa ko kaže da je ja varim,ali kažem,ne smeta m i ne pogađa...Znaš koja je razlika kad nešto slušaš i kad nešto samo čuješ....Ogromna...
Snowflake ::
Mogu ja to da shvatim. Ali necu da mi dete jednog dana bude izlozeno samo kojekakvim Cecama i nicem drugom (a u tom smo pravcu krenuli) i da usvaja model ponasanja od doticne i njoj slicnih.
I šta ćeš ti tu da uradiš?????????...
Snowflake ::
Lako je tebi, ti si odrastao covek, formirana licnost, mozes da slusas sta hoces, ali problem je sto je kod danasnjih klinki preovladjujuci nacin razmisljanja "nemam nikakve kvalitete, al' imam dobro sise i dupe, to uvek moz' dobro da prodje". Sumnjam da su to pokupile gledajuci naucni program.
Nekad nisam bio formirana ličnost,nego tinejdžer i slušao disko muziku koja nema veze s vezom...Pa sam slušao narodnu i upoznao njenu vrijednost....Nekad nisam slušao ništa...Od trenutka do trenutka...Kad sam malo sazrio slušao sam sve..U tom periodu našao sam se u Roken-Rolu gdje sam i danas...Roken-Rol...Roken-Rol mi je pružio ono što ostali pravci nisu...Dakle,ne sjekiraj se ti ništa za današnju djecu,ako budu predodređeni da slušaju CECU,slušaće...Što se tiče sisa i dupeta,pa i mi smo imitirali ponekoga i nazivani narkomanima i drogašima,nego smo zašli izgleda u godine,pa smo zaboravili...Sjećaš li se Loše i njegove lenjinovke..90 % mladih je tada nosilo...A ko je Loša,ništa bolji od CECE...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 7:04 pm

Johnny-Azra ::
Snowflake ::
Mogu ja to da shvatim. Ali necu da mi dete jednog dana bude izlozeno samo kojekakvim Cecama i nicem drugom (a u tom smo pravcu krenuli) i da usvaja model ponasanja od doticne i njoj slicnih.
I šta ćeš ti tu da uradiš?????????...
Ja nista, a drugi bi trebalo da se pozabave time. Drugi koji su u mogucnosti i u poziciji.



Johnny-Azra ::
Nekad nisam bio formirana ličnost,nego tinejdžer i slušao disko muziku koja nema veze s vezom...Pa sam slušao narodnu i upoznao njenu vrijednost....Nekad nisam slušao ništa...Od trenutka do trenutka...Kad sam malo sazrio slušao sam sve..
Sve to zato sto si imao IZBOR da slusas ovo ili ono. Danas taj izbor nemas, jer te sa svih strana truju turbo-folkom i ostalim ingenioznim produktima TV Ruzicastog Ispljuvka.

I da se razumemo, ja nemam nista protiv narodne muzike, jer ona ne prenosi poruku kakvu prenosi ova tzv. novokomponovana "narodna" Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 3137150671
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pet Nov 12, 2010 7:45 pm

Johnny-Azra ::Što se tiče sisa i dupeta,pa i mi smo imitirali ponekoga i nazivani narkomanima i drogašima,nego smo zašli izgleda u godine,pa smo zaboravili.

To što Ceca uz izuzetno nakaznu muziku nudi narodnim masama jeste i njen imidž koji je od velikog uticaja na mlade i naravno negativan. Dakle, ako izostavimo izgled, njenu priču, koeficijent inteligencije, obrazovanje i sve ostalo što ona jednako plasira kao i "muziku", ceca je "šteta pojava" i društveni problem.

Rokeri su ponudili nešto što se s puno prava zove - muzika i savršeno je svejedno da li su se u svojim kućama bockali u vene, pili ili sedeli na "ladan beton". To niko nije video niti je uticalo na njihov stvaralački opus.

Govorimo o Ceci kao simbolu čitave plejade kič produkcije i uvaljivanje šunda u svakom mogućem smislu. Da nije tako, našli bismo se na temi o muzici i pisali isključivo o cecinim glasovnim mogućnostima i tome sl.

Kakva je naša moć da pročistimo umetnost? NIkakva dokle god je onih koji kažu - neka sluša ko šta hoće, a oni koji bi nešto mogli učiniti samo posmatraju i trljaju ruke. Možda u narodu prepoznaju sindrom devedesetdevete - samo ne bombe, sve ostalo može. Zaurliči Ceco, natucaj Tucakovićko, plagiraj kompozitoru, uperi refletorke u hiljadu boja, "primadona" nudi sise na izvolte a onda - ajmo ruke gore i ruke se dižu pa se zaori "Isuse", a crkve prazne. Heeej, Srbijo!

@Johnny

Odakle ti sada takav ton na temi? Do sada si se šenlučio, pisao posprdno, možda i uživao misleći da nas "zajebavaš", a odjednom pišeš ozbiljno? Nije li to omalovažavanje sagovornika i ovog foruma? Nisi korektan i ja se nadam daljem razumevanju.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 7:57 pm

Narode, razumeju oni oboje savršeno o čemu mi govorimo, i uistinu misle vrlo slično; sujeta je tu u pitanju, i čist inat. Zbog neslaganja u mnogo čemu drugom, a ne samo trivijaliji kao što je ova, zanamćorili su se i brane neodbranjivo; pada ceo njihov koncept, sistem pseudo-vrednosti i sad su besni.
Eto, o čemu se radi... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 8:03 pm

Burla ::
Dušo,
1. Nemoj biti nervozna, .....

Ja protiv Cece nemam ništa niti je slušam, niti sam o njoj razmišljao dok ovde nisam naišao na ovu temu, ali imam protiv njenog kulta i modela koji se usvaja, ja isto tako mogu reći i za Britni Spirs ili bilo koju drugu tandrkaču i lelemudu iz inostranstva i ovde. Moje dete od 2 godine i 9 meseci nema izgrađen nikakav stav o bilo čemu, ali kad mu pustim neke stvari koje slušam on uživa i traži ih ponovo, vidi, izgleda je previše zreo za svoje godine :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 3681966919:

Glede cenzure, svaki čovek trpi cenzuru, što onu koju sam sebi nameće, ako je dovoljno zreo, što onu koja mu je nametnuta propisima, obočajima, moralom i drugim glupostima.
Da bi se izvršila edukacija, mora se sprečiti silovanje, da bi se sprečilo silovanje mora se uvesti podnošljivi prag kvaliteta koji opet neko mora da poštuje, a to su mediji.
Svako ima pravo da slobodno izabere način na koji uživa, ali ako je to javno i ako je nekvalitetno onda mora doći do cenzure, a to je isto kao kad bismo rekli svako ima pravo da zarađuje za život, pa za narkodilera da je u stvari poštenjačina koja samo želi sebi da obezbedi pristojne prihode. Za to postoje ZABRANE, jerbo su neophodne
Još jednom hvala na (ne)pažnji
Ma nisam ja nervozna, nego, ti stalno odasiljes ono na kraju posta'' hvala na (ne)paznji'' pa se sve pitam, snima li se ovo? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 2862510338 Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 341069712 Ne volim da se slikam........

Jako ti to poredjenje narkodilera sa ''Cecama'', preterujes malko.
Ali se sa tvojom recenicom:
''Da bi se izvršila edukacija, mora se sprečiti silovanje, da bi se sprečilo silovanje mora se uvesti podnošljivi prag kvaliteta koji opet neko mora da poštuje, a to su mediji''mogusloziti.Samo,za to su potrebni slobodni, jaki, nezavisni mediji.
A gde da nadjemo takve u drustvu koje je potrosacko?
Sve se meri gledanoscu i citanoscu, tirazima?
Uvek sam protiv cenzure jer cenzura nije isto sto i propisi- regulativa.
Kod nas ima more propisa ali se ne postuju. I tu je jedan deo problema.

Umetnosti ce biti uvek, i kicha pride- tako to ide.

Nijedan umetnik nikada nece dati svoj glas cenzuri kao meri u borbi protiv shunda jer ceni da postoje bolji nacini da se pomogne umetnosti. Osim ako misljenje umetnika oko umetnosti nikoga ne zanima.To bi bilo jako licemerno.To mi se ne svidja, i protiv toga sam uvek- cenzura ne valja.
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pet Nov 12, 2010 8:04 pm

Besan kum čoče na mene. Do 10. strane je samo skandirao Ceca, Ceca....kao da mu je iz oka ispala a sada piše kao da je sociolog. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 406126375

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Vrdalama Pet Nov 12, 2010 8:06 pm

Snowflake ::

Sve to zato sto si imao IZBOR da slusas ovo ili ono. Danas taj izbor nemas, jer te sa svih strana truju turbo-folkom i ostalim ingenioznim produktima TV Ruzicastog Ispljuvka.

Ako je vec rec o onom nasem izboru podsetio bih da se nesto nesecam da je u moje vreme sve trestalo na televiziji od Ac/Dc,Pink Floyd,Doors,Azre,Riblje corbe.....ma da ne nabrajam

Pa gde onda mi pokupismo sve to?I danasnja deca imaju izbor sta ce slusati.Mnogo veci nego sto smo mi imali.Bez obzira na to sta televizija forsira.Danas kada je net svima dostupan,a na njemu milijarde pesama i zanrova koji svako pozeli samo za sebe.
Mnogo zavisi naravno od onoga sto je u kuci,ali kao sto rece Dzoni Azra sam je pronasao muziku koja ga je zadrzala uz sebe.Znaci ni to nam ne moze niko nametnuti.
Muzika je univerzalna stvar.Ima je za sve trenutke zivota,pa je prema tome i treba konzumirati.Od prilike do prilike.Nista lose ne vidim u tome sto moja cerka slusa Cecine pesme,kada gotovo sve drugarice to slusaju,Ali ne primecujem kod te dece,pa ni svog da se duboko bave Cecinom licnoscu kao sto mi to cinimo.Pesma je pesma i oni slusaju neke pesme koje izvodi Ceca.Pesme su jedno,a izvodjac nesto sasvim drugo.Mnogo se mi bavimo likom i delom gospojice iz Zitoradje.A trebali bi da se ogranicimo na njene pesme.Pa kome se svidjaju neka slusa,kome ne ne mora, niti ga neko tera da slusa.

Najmanje se treba sa bilo kim na forumu svadjati oko Cece...Ako nam ona kvari decu onda je to po meni najmanje zlo u ovoj zemlji...
Vrdalama
Vrdalama
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3139
Datum upisa : 15.03.2010
Lokacija : Idealna za izvrdavanje

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 8:24 pm

Vrdalama ::Nista lose ne vidim u tome sto moja cerka slusa Cecine pesme,kada gotovo sve drugarice to slusaju

To i jeste najveca tuga. Svi to slusaju zato sto "to slusaju i ostali", vecina te dece nema ni izgradjen kakav-takav muzicki ukus, vec slusaju to sto im se servira. A servira im se upravo ovo.

Blago tebi kad te to ne tangira. Mene uhvati bedak svaki put kad kod klinaca u skoli prepoznam nacin izrazavanja i dubokoumnost kakvu nudi Tucakovicka, kad prepoznam nacin oblacenja, vrednosti koje oni cene, impresioniranost likom i delom kakve silikonske tandrkace opisane u pismenom zadatku i tome slicno. I nikad necu oguglati na to.
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Vrdalama Pet Nov 12, 2010 8:31 pm

Snowflake :: To i jeste najveca tuga. Svi to slusaju zato sto "to slusaju i ostali", vecina te dece nema ni izgradjen kakav-takav muzicki ukus, vec slusaju to sto im se servira. A servira im se upravo ovo.

Blago tebi kad te to ne tangira. Mene uhvati bedak svaki put kad kod klinaca u skoli prepoznam nacin izrazavanja i dubokoumnost kakvu nudi Tucakovicka, kad prepoznam nacin oblacenja, vrednosti koje oni cene, impresioniranost likom i delom kakve silikonske tandrkace opisane u pismenom zadatku i tome slicno. I nikad necu oguglati na to.

Pa zasto bi me tangiralo povremeno slusanje Cece?Kada znam sta moje dete slusa,odnosno da Ceca nije Numero uno u njenom asortimanu muzike koju slusa.A ima razne muzike tu...Koliko god sam se trudio da je usmerim na muziku koju slusam ja kada je bila mala,jednostavno drustvo cini svoje.Kao sto je i kod mene imalo da tako kazem mozda presudan znacaj.postoji muzika koja je u trendu,a postoji muzika koja je za dusu i ono sto ostaje...trendovi se menjaju,a prave vrednosti ostaju...
Vrdalama
Vrdalama
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3139
Datum upisa : 15.03.2010
Lokacija : Idealna za izvrdavanje

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Sub Nov 13, 2010 2:08 am

@Divlja

Ma nisam ja nervozna, nego, ti stalno odasiljes ono na kraju posta'' hvala na (ne)paznji''

Ne snima se dušo, nego se to odnosi na to da mi trpaš u usta nešto što nisam izgovorio, na to se odnosi (ne)pažnja.

Jako ti to poredjenje narkodilera sa ''Cecama'', preterujes malko.

Uvek preterujem zlato moje, i to ne malko, nego bez ikakve mere.

Umetnosti ce biti uvek, i kicha pride- tako to ide.

Naravno, ali to ne znači da treba dati prednost kiču u odnosu na umetnost Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691
niti ga treba tolerisati. Uvek će biti korova u bašti, pa se počupa, ne neguje se uz reči, neka to je biljka neka raste, jer će taj korov "pojesti" zdrave plodove. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691

Ovde je korov Cecin kult.

Nijedan umetnik nikada nece dati svoj glas cenzuri kao meri u borbi protiv shunda jer ceni da postoje bolji nacini da se pomogne umetnosti. Osim ako misljenje umetnika oko umetnosti nikoga ne zanima.To bi bilo jako licemerno.To mi se ne svidja, i protiv toga sam uvek- cenzura ne valja.

Umetnik neće dati svoj glas cenzuri, ali će svaki od njih dati svoj glas protiv kiča, što nas dovodi do neophodnosti cenzure. Jer je naš korov prevelik i guši umetnost. I ja ne govorim o cenzuri protiv umetnosti već protiv kiča, a složili smo se negde čini mi se da je umetnost opozit kiču.Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 4027700691

@Vrdalama

Ako je vec rec o onom nasem izboru podsetio bih da se nesto nesecam da je u moje vreme sve trestalo na televiziji od Ac/Dc,Pink Floyd,Doors,Azre,Riblje corbe....

JA ne znam koliko godina ti imaš, ali kad se pojavio Ok kanal krajem 80-tih ja sam baš na tom kanalu gledao Ramba Amadeusa, čuo prvi put za ganse, antraks, ac/dc i tako dalje, i nije bilo silovanja Cecama i ostalim glupostima

Ali ne primecujem kod te dece,pa ni svog da se duboko bave Cecinom licnoscu kao sto mi to cinimo.Pesma je pesma i oni slusaju neke pesme koje izvodi Ceca.Pesme su jedno,a izvodjac nesto sasvim drugo.Mnogo se mi bavimo likom i delom gospojice iz Zitoradje.A trebali bi da se ogranicimo na njene pesme.Pa kome se svidjaju neka slusa,kome ne ne mora, niti ga neko tera da slusa.

Ne znam koji ti je bio omiljeni bend kad si bio klinac, da ti frontmen ili neki član benda nije bio idol možda? Kao što je većini dece? Ili si rastao lišen idolopoklonstva.

Nisu opasne njene reči, opasan je njen kult, to što se deca ugledaju na nju, kao ja npr onomad na Iana Skota ili Džoja Beladonu, Hetfilda i Aksela. Tu je suština.

Svaka pesma šalje neku poruku, pa i Cecina, koliko god glupa bila, a ti poslušaj tekstove i vidi o čemu se tu radi i da li je ta poruka dobra i kvalitetna.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Sub Nov 13, 2010 4:02 am

Avramova ::
Kume Coce procitao sam samo prvu recenicu tvog posta,,,Ako promasim sustinu nemoj zamjeriti...Dakle ,CECA nudi to sto nudi i tu mi nista nemozemo...Stvafr je u tome dali ce neko prihvatiti imidz ili nece...Opet da ponovim...Losin imidz jew bila lenjinovka,90% posto omladine je u tom trenutku kupilo lenjninovke,cak i ja...Prema tome KUME COCE togaq ce vazda biti i bioce...Prtije dvades godina lenjinovke,duge kose,danas CECA i njen imidz...I to je to ,,
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 22 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 44 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu