Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyJuče u 6:51 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

+40
Batista
Johny Bravo
country girl
crni labud
Komsinica
furija
Vukota
Sinaj
Strelac
Marea
Admin
djavolica
Loreal
Time
Evgenija
carsamuilo
Debilko
laza
Vrdalama
Fi Pi
Nova clanica
slavena
Hipi
Mastifal
Prince
Dotore
inspy
Johnny-Azra
Orhideja
Snowflake
svejedno
Bass
shondononda
RINGE
Cleopatra
Lila
digitalmandrak
Fristajlo
Dragana
Avramova
44 posters

Strana 21 od 44 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 44  Sledeći

Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Čet Nov 11, 2010 11:28 pm

Znala sam ja da ce se prica na kraju svesti na to da su oni koji ne slusaju ultra-mega-giga-turbE folk u stvari sramota za ovu drzavu Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 1221565979
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Čet Nov 11, 2010 11:54 pm

Ja sam sramota za ovu državu, ja sam izrod :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Čet Nov 11, 2010 11:58 pm

Burla ::Ja sam sramota za ovu državu, ja sam izrod Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
na kraju si, ipak- shvatio. Ima nade za tebe... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Ne trudi se, to je prepametan svet, ne dohvataš ti do tih visina; prigrli svoju osrednjost... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 441346
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 12:00 am

Ja sam cak mislila da odem jedno pet minuta u cosak i da se stidim Embarassed
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 12:02 am

Moja osrednjost? To mu dođe ono što mi je u sredini? Nešto između? :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Ne mogu dosta sam se 'vato svoje osrednjosti :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 12:02 am

Snowflake ::Ja sam cak mislila da odem jedno pet minuta u cosak i da se stidim Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 696131
Pravilno. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 12:04 am

Burla ::Moja osrednjost? To mu dođe ono što mi je u sredini? Nešto između? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Ne mogu dosta sam se 'vato svoje osrednjosti Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Ovom banalizacijom samo si dokazao tezu da si jedan primitivus; i ti u ćošak sa Snouflejk, i nemo' se pipkate i kikoćete tamo... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 12:07 am

Fristajlo ::
Burla ::Moja osrednjost? To mu dođe ono što mi je u sredini? Nešto između? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Ne mogu dosta sam se 'vato svoje osrednjosti Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Ovom banalizacijom samo si dokazao tezu da si jedan primitivus; i ti u ćošak sa Snouflejk, i nemo' se pipkate i kikoćete tamo... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719

Samo mi još to fali u životu, da se pipkam sa pahuljicom :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Ne bih ni za živu glavu Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 341069712
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 12:24 am

Dzabe pipkanje, ni od cega krv ne udara u glavu kao od Cece 🇭🇲
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 12:35 am

Utišaj Cecu dok se pipkaš možda neštA i ispadne da nas čovek nije džaba turio u ćošak :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 12:52 am

Ja se samo plasim da se ne istopim na "39.2" :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 12:58 am

Kad si nežna pahulja, smanjićemo na 10c, a Ceca nek se istopi i ispari iz etra :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Snowflake Pet Nov 12, 2010 1:18 am

To bi onda bila svojevrsna cenzura, a to je nedopustivo u jednoj takvoj demokraCkoj drzavi kakva je Srbija Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 2945899434
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 1:35 am

Mirni tamo, inače će vi puštim Cecu i Seku odjednom, pa ću posle da vas propitam o čemu je text; ko ne bude znao, sledi Karleuša... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 606297
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 1:49 am

Misliš Jelena KarauŠla? :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 8:27 am

Burla ::Meni se čini da sam izraz arhidžiber upotrebio za Željka efendiju Joksimovića, jok za one koji slušaju Cecu, ajde proveri života ti , mene mrzi :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Tacno, ne diraj mi Zeljka. :kamera: :kapa: :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:

Johnny-Azra ::
Divlja ::
Pa to ti kažem...Ne slušaju kao ti i ja ...Na njih utiče... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3835376317 ...Nego koleginice,ja misli da je oni slušaju,a mi čujemo samo...Razlika je moraš priznati ,velika... Very Happy
Jeste, razlika je u....... Ushima. Njihove su tananije, sve o Ceci znaju, njene frekvencije su im poznate, uticu im na vijuge njeni kratki tekstovi bez smisla i dubine, sirine, visine, napravio bi haos neki kratki tekstic u njihovim glavama- ali je ne cuju, sva sreca po njih i njihovo zdravlje. Chudo kolega moj, chudo!
Mi je cujemo ali ne slusamo kako treba. Ukljucimo podsvest kolega. Posle mozemo i da se stidimo.
Mozemo se zalagati za zabranu slusanja ''Ceca zraka'' na javnim povrsinama, u sokacima i budzacima, cim zazivi ovaj zakon o zabrani pusenja da damo svoj doprinos kulturi, sta kazes, da im se pridruzimo ili da ''pustamo' 'i dalje Cecu da ih tangira? Sta kaze tvoja kokoska na to sve ? Zelim chuti tj.slushati.

Evo Mitra Mirica iz USA, sta mu fali, vrti pet reci i razbija, drmaju se guze uz ovu ''bombu''.
Neka peva. Pa ko ga cuje cuje, ko ne, super!
Tekst mu je......................... Ali, to je Mitar Miric. Voli ga i Marija Kalas( i ziva i mrtva).

Kolega, mrdas li guzu uz ovo? :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:
Smejes li se kolega moj slatko? Ja da. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 907769211
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 10:17 am



JA ne mrdam guzom, obično ležim i slušam muziku, jašta, i bitan mi je tekst.

Ako se vas dvoje sprdate i kao "branite" Cecu jerbo vam je to neki fazon, kao da budete duhoviti i slično, ja se izvinjavam što nisam toliko inteligentan da otkrijem i osetim taj vaš istančan smisao za humor.

Ukoliko ste ozbiljni takođe se izvinjavam što nisam dovoljno pametan da ukapiram Cecine "veeeeeeelike" tekstove i da se saživim sa njima.

Hvala
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 11:11 am

Snowflake ::Znala sam ja da ce se prica na kraju svesti na to da su oni koji ne slusaju ultra-mega-giga-turbE folk u stvari sramota za ovu drzavu Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 1221565979
Loše znaš.... Smile
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pet Nov 12, 2010 11:22 am

Divlja ::
Smijem kleginice kako ne smijem..Umirem od smijeha na neke teze napisane na ovoj temi...E jbg sad...Da je CECA kojim slučajem kao Mitar Miric ,vjerovatno bi bila predmet obožavanja i nebi se dizala ovolika hajka na nju...Nego koleginice,ne činili ti se da je sve pogrešno na ovoj temi...Evo ja svečano obećavam da više neću pisati a znam da ću lagati,jer ovoliko glupih teza nisam pročitao ni na jednoj temi...Ali šta da radimo,kad neko ne razumije,onda ne razumije...Ako nekoga ko ne sluša CECU dodiruju njeni tekstovi i muzika toliko,za mene taj nije normalan...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 11:35 am

Ovde imamo i testiranje karaktera, jbt... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 11:44 am

Obavestenje:
Uopste se ne sprdamo kad je u pitanju cenzura- protiv smo cenzure!

@Johnny kolega

Smesno mi je to toliko insistiranje na pokazivanju i dokazivanju muzickog ukusa sa bilo cije strane bas na ovoj temi. Smile

@Ostali..........

I konacno smo resili sve nedoumuce:

Covek se ne ceni po muzici koju slusa, to su predrasude kojima se bave narocito malogradjani sa ili bez muzickog ukusa, nezavisno.

Moze se slusati i ''trash'' a da ti vijuge ne budu ostecene. Sve zavisi od toga kako ''vijugas'' sta u zivotu.
Sta cujes dok slusas- sto bi rekao moj kolega Johnny- ako si na ''Otavi''''Cece'' te mogu i opustiti. Zamisli ti to ako smes. Ili pusti druge da zamisljaju.

Kultura se u nekom narodu podize na visi stepen edukacijom kroz obrazovni sistem, a ne cenzurom koju svaki umetnik dozivljava kao atak na slobodu stvaranja, kao napad na sustinu umetnosti. Umetnik je sam sebi najbolji cenzor.

Umetnost je borba u kojoj se covek koji se umetnicki izrazava upravo svojom umetnoscu (ili sundom, kako ko) bori za prava svakoga, ama bas svakoga coveka da slobodno misli, kaze nesto, peva, pise, slika.....- pa makar to i ne vredelo mnogo u ''umetnickom smislu''. To je umetnost- revolucija ideja.

Mozete li fini, kulturni i nadasve kulturno nadogradjeni auditorijume sa ove omrazene teme da to pravilno shvatite?

Ne moze se uvoditi nikakva ''mentalna policija'' od strane drzave u sferu muzike jer je muzika univerzalno sredstvo izrazavanja, ne poznaje zabrane, note su note- ne mere se zakonima i uredbama, reci su reci u nekoj pesmi- nekom vrede, nekome ne vrede. Super!
Svako muziku(umetnost uopste) dozivljava na svoj poseban nacin. To se ne propisuje zakonima. Svi mi smo unikati, svako je specifican na svoj nacin i drugacije percipira nesto. Imamo svako pravo na tu razliku jer se sa njom radjamo. Kultura moze da nas doradi u mnogo sfera, drzava moze da pomogne u toj nasoj nadogradnji, ne da zabranjuje ''Cece'' vec da stvori uslove da je drugi umetnici nadmase.

P.S.
Znam kolega moj da se samnom slazes, a tvoje misljenje mi je najbitnije, jer ti jesi umetnik choce!
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 327314487 Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pet Nov 12, 2010 12:02 pm

Johnny-Azra ::.Ako nekoga ko ne sluša CECU dodiruju njeni tekstovi i muzika toliko,za mene taj nije normalan...

Ne zaboravi da isto tako mogu i ja za tebe napisati ili bilo ko drugi, i zato molim da se zadržimo na temi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Pet Nov 12, 2010 12:13 pm

Divlja

Smesno mi je to toliko insistiranje na pokazivanju i dokazivanju muzickog ukusa sa bilo cije strane bas na ovoj temi. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 197741
Zalosno mi je toliko dokazivanje odsustva bilo kakvog kriterijuma, ali sam radostan jer to objašnjava neke druge mehanizme...

Sta cujes dok slusas- sto bi rekao moj kolega Johnny- ako si na ''Otavi''''Cece'' te mogu i opustiti.
Zaista mudro...

Kultura se u nekom narodu podize na visi stepen edukacijom kroz obrazovni sistem
...kad ona postoji; budući da je u haosu, ne ostaje drugo nego da se nekom redukcijom sloboda stvari malo urede.
Ukoliko nisi u stanju da to vidiš, mogu samo da pomislim da si uskraćena za edukaciju...

Umetnost je borba u kojoj se covek koji se umetnicki izrazava upravo svojom umetnoscu (ili sundom, kako ko) ... To je umetnost- revolucija ideja.
Ovo je revolucionarno glupo, jer šund nema veze sa umetnošću... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719

Ima svako pravo na tu razliku jer se sa njom radjamo.
...ali i obavezu da tu razliku zadrži za sebe, ukoliko je ona nekom iritantna, a ne da sa njom maše ispred nosa ljudima koji su to jasno dali do znanja.
Tvoje shvatanje slobode je vrlo nakaradno, i svo okrenuto prema spolja; svi treba da trpe sve, jel'? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Svaka sloboda postaje svoja suprotnost, ako ugrožava slobodu drugih; šta ćemo sa, npr. mojom slobodom da mi se ne truje etar sa dugozavijajućim pseudo-pevanjem prošvercovanim sa srednjeg istoka? Kamo se ona dede? Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
Taj "muzički" krek ne treba da se "diluje" nekontrolisano, i toga su svi svesni, pa i ti, ma koliko se ovde i sad inatila sa nama, uz malu i slabašnu pomoć svog prijatelja, koji infantilno komunicira samo sa tobom; no, ti si sebi uzela novu slobodu, da se ni sa sobom ne slažeš... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Dotore Pet Nov 12, 2010 12:22 pm

Moze se slusati i ''trash'' a da ti vijuge ne budu ostecene. Sve zavisi od toga kako ''vijugas'' sta u zivotu.
Sta cujes dok slusas- sto bi rekao moj kolega Johnny- ako si na ''Otavi''''Cece'' te mogu i opustiti. Zamisli ti to ako smes. Ili pusti druge da zamisljaju.

To bi bilo isto k'o kad bi neko ko čita petparačke romane rekao da je načitan i obrazovan, jašta, to proširuje horizonte i širi vijuge.
Glede toga ko koga kako karakteriše, budi ljubazna i strpljiva pa pročitaj moje postove, pa onda lepo se idi u ćošak stideti jer nisi bila pažljiva.

Kultura se u nekom narodu podize na visi stepen edukacijom kroz obrazovni sistem, a ne cenzurom koju svaki umetnik dozivljava kao atak na slobodu stvaranja, kao napad na sustinu umetnosti. Umetnik je sam sebi najbolji cenzor.

Umetnost je borba u kojoj se covek koji se umetnicki izrazava upravo svojom umetnoscu (ili sundom, kako ko) bori za prava svakoga, ama bas svakoga coveka da slobodno misli, kaze nesto, peva, pise, slika.....- pa makar to i ne vredelo mnogo u ''umetnickom smislu''. To je umetnost- revolucija ideja.

Umetnost je sloboda izražavanja, ali postoji i kič, koji je opozit umetnosti i nemoj mi reći da je isto npr otići i pogledati pikasova/dalijeva dela i npr one kičerice na ulici što prodaju kod skc-a?

Što se tiče vrednosti u umetničkom smislu, o tome se ovde i ne raspreda, ovde se raspreda o kultu koji je gđa stvorila, na osnovu manje vredne, odnosno bezvredne muzike kojom nas siluju.

Mozete li fini, kulturni i nadasve kulturno nadogradjeni auditorijume sa ove omrazene teme da to pravilno shvatite?

Vidi dušo, ja niti sam kulturan u smislu u kome su oni koji slušaju Cecu i njene klonove, niti to ikada želim postati, a o mojoj kulturi, obrazovanju, načitanosti i bilo čemu drugom što se mene tiče možeš suditi ako bi me nekad/u nekom najluđem snu/ izazvana ludilom i beznađem upoznala, a do tog trenutka sudi po onome što sam ja pisao, a ne po onome što ti misliš da sam hteo reći.
Da li sam kulturno nadograđen, o tome govori ono što mislim, filaSuFija životna, a ako ću spasti na to da mislim da Ceca spada u umetnost, bolje je da me ti i tebi slični okarakterišete kao arhiseljačinu, jer će to za mene predstavljati tako lep kompliment kakav odavno nisam dobio.

Da ne bi lutala u razmišljanju, ja ću te uputiti, ja ne delim ljude po tome šta slušaju, nego po tome šta imaju da kažu, da li su zadrti, kruti, uskih pogleda na svet. I ponavljam ovo sam već pisao. Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 4027700691

Hvala na (ne)pažnji


Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pet Nov 12, 2010 12:48 pm

Opozit umetnosti jeste kihc. Tacno je to. Sve to ima svoje slavno ili neslavno mesto na kulturnoj sceni nekog drustva. Trebalo bi se znati da bez pozicije nema opozicije- umetnost je dakle zivotno povezana sa svojim uslovno receno kichem. Da nema umetnosti, ne bilo ni njenog kicha, i obrnuto.


Ovde ne pricamo o bilo cijoj (ne)kulturi, govorimo o ''Cecama'' i cenzuri, tako da, ako tako krenemo, bice da ipak predrasude pobedjuju?
Verujem da to ne zelis @Burla Smile
Govorimo o slobodi izbora, o pravu na dobar izbor, ali i o pravu na gresku, pogresan izbor. Svako slusa sta hoce, to se ne propisuje zakonom.

Neko moze biti i nepismen, slusati ''Cece'' a dobar covek. Ima onih koji ceo zivot citaju fine knjige islusaju rok a smradovi su nevidjeni od ljudi. Tako da, o cemu mi u stvari ovde govorimo, sta ko ovde pljuje?
Vecina pojma nema, glavno da se napljuje Ceca i to je to.

PS
O ''revolucionarnim glupostima'' i slobodama ne bih da razgovaram sa tobom @Fri,
ipak ti zagovaras ''nacional-komunizam'', stalno bi nesto da zabranjujes u sferi tudjih sloboda i tako stitis necije slobode, simptomaticno, zar ne?
Demokratija je za sve kriva. :parfem: :Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 3681966919:


Poslednji izmenio Divlja dana Pet Nov 12, 2010 12:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 21 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 44 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu