Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li su Jevreji najpametniji narod?

+37
mrvica*
Batista
Cleopatra
Vukota
Strelac
Time
Mesrine
paket
Mojra
sini_do
Lilith
Johny Bravo
pirat
Prince
Avramova
L2
shondononda
SKY RAPTOR
RINGE
Fraya
Debilko
Akhenaton
Mastifal
Orhideja
Sub-Ad
cvjeticanin
Fristajlo
Bass
Istina ex Natasha
BG_HIGHLANDER
Johnny-Azra
All Angel
Dragana
Vidra
digitalmandrak
pjer
ellen
41 posters

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Orhideja Ned Jul 25, 2010 10:21 pm

Akhenaton ::Imaju oni i te kakvog razdora,ali im je drzava iznad svega...politicari moraju da postuju pravila...a sve konce vuce onaj koji ih je i postavio,ne dozvoljavajuci im da bilo sta pokusaju protiv naroda i drzave.

Kod nas klinci izbegavaju vojsku,a kod njih je,na primer, Netanjahuova kcerka dosla iz Nju Jorka da sluzi visegodisnji vojni rok,iako pre toga nikada nije ni bila u Izraelu...politacri daju primer...a narod je duboko podeljen,ne samo na Sefarde i Askenaze,vec se pojavili i Falasi (crnci jevreji iz Etipoije).
Ma pazi mogu se oni dijeliti između sebe ovako i onako ali da ih neko napadne, skakali bi kao jedan.
A kad političari daju primjer onda...u koga mi da se ugledamo, recimo sad trenutno a na vrhu...
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Akhenaton Ned Jul 25, 2010 10:24 pm

To si potpuno u pravu....zato su opstajali vekovima i bez drzave.
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fraya Ned Jul 25, 2010 10:38 pm

A i okruzeni su i ljudima koji nisu bas prijateljski raspolozeni
prema njima. Osim toga potrebni su itekako Americi kada bude
vodila sledeci rat, jer ce iz Izraela ici i sva logistika.

A sledeci rat je na pomolu:

Bivši šef CIA: Napad sve izvesniji
25. jul 2010. | 19:07 -> 21:30 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
Istanbul, Vašington -- Bivši direktor CIA Majkl Hajden kaže da je vojna akcija protiv Irana sada izglednija, jer će Teheran nastaviti svoj nuklearni program.

Iran nastavlja svoje napore, bez obzira što Sjedinjene Američke Države budu učinile na diplomatskom planu, kaže Hajden.

U intervjuu za CNN Hajden je rekao da je, dok je on bio na čelu CIA, u vreme administracije DŽordža Buša, napad na Iran bio je jako nisko na popisu opcija, ali da sada takva akcija izgleda neumoljiva.

Hajden je rekao da očekuje da Iran razvije svoj nuklearni program do tačke, pre posedovanja nuklearnog oružja. To će, kako je rekao, destabilizovati region kao da Teheran zaista poseduje atomsku bombu.

Zapadne zemlje, sa SAD na čelu, tvrde da je cilj iranskoga nuklearnog programa da zemlja dođe u posed nuklearnog oružja.

Iran odbacuje te optužbe i tvrdi je da cilj programa mirnodopsko korišćenje nuklearne energije.

Američki zvaničnici kažu da je vojna akcija ostaje opcija ukoliko se Iran ne bude mogao sankcijama privoleti da odustane od nuklearnog programa.

.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Orhideja Ned Jul 25, 2010 10:48 pm

Znači uništavaju još jednu zemlju. Divno.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fristajlo Pon Jul 26, 2010 12:33 am

Orhideja ::u koga mi da se ugledamo, recimo sad trenutno a na vrhu...
U dno. Tu su nam sad najbolji.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Debilko Pon Jul 26, 2010 12:54 am

Fraya ::A i okruzeni su i ljudima koji nisu bas prijateljski raspolozeni
prema njima. Osim toga potrebni su itekako Americi kada bude
vodila sledeci rat, jer ce iz Izraela ici i sva logistika.

A sledeci rat je na pomolu:

Bivši šef CIA: Napad sve izvesniji
25. jul 2010. | 19:07 -> 21:30 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
Istanbul, Vašington -- Bivši direktor CIA Majkl Hajden kaže da je vojna akcija protiv Irana sada izglednija, jer će Teheran nastaviti svoj nuklearni program.

Iran nastavlja svoje napore, bez obzira što Sjedinjene Američke Države budu učinile na diplomatskom planu, kaže Hajden.

U intervjuu za CNN Hajden je rekao da je, dok je on bio na čelu CIA, u vreme administracije DŽordža Buša, napad na Iran bio je jako nisko na popisu opcija, ali da sada takva akcija izgleda neumoljiva.

Hajden je rekao da očekuje da Iran razvije svoj nuklearni program do tačke, pre posedovanja nuklearnog oružja. To će, kako je rekao, destabilizovati region kao da Teheran zaista poseduje atomsku bombu.

Zapadne zemlje, sa SAD na čelu, tvrde da je cilj iranskoga nuklearnog programa da zemlja dođe u posed nuklearnog oružja.

Iran odbacuje te optužbe i tvrdi je da cilj programa mirnodopsko korišćenje nuklearne energije.

Američki zvaničnici kažu da je vojna akcija ostaje opcija ukoliko se Iran ne bude mogao sankcijama privoleti da odustane od nuklearnog programa.

.
Ja lično uvek dajem podršku intervenciji u Islamskim zemljama.Islam je opasnost za čovečanstvo i krajnje je vreme da se ceo hrišćanski,civilizovani svet ujedini i napravi malo reda na ovoj planeti,A ne svaki diktatorčići da jahe svoj narod na očigled celog sveta.Kao što su kod nas čekali devet godina da bi intervenisali.
Ja sam za to da svugde gde nema demokratije ili je pod znakom pitanja dođe hitno do spoljne intervencije.
A gde je islam državna religija,urgentno i bez razloga.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fristajlo Pon Jul 26, 2010 2:32 am

Debilko ::

Ja lično uvek dajem podršku intervenciji u Islamskim zemljama.
A ja bih rekao da ti imaš neki skriveni motiv u ovoj tezi... Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Debilko Pon Jul 26, 2010 2:42 am

Ne raumem,pojasni mi.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fristajlo Pon Jul 26, 2010 3:31 am

Pa, da se pokolju jedni ultraši sa drugima; diktatori sa demokratama... Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 520643
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fraya Pon Jul 26, 2010 9:15 am

Debilko ::[
Ja lično uvek dajem podršku intervenciji u Islamskim zemljama.Islam je opasnost za čovečanstvo i krajnje je vreme da se ceo hrišćanski,civilizovani svet ujedini i napravi malo reda na ovoj planeti,A ne svaki diktatorčići da jahe svoj narod na očigled celog sveta.Kao što su kod nas čekali devet godina da bi intervenisali.
Ja sam za to da svugde gde nema demokratije ili je pod znakom pitanja dođe hitno do spoljne intervencije.A gde je islam državna religija,urgentno i bez razloga.

Prvo bi,onako za pocetak, trebalo da se unisti Saudisjka Arabaija, ali su to najveci prijatelji
kolevke demokratije.

A koji je to faktor na ovom svetu da odredjuje sta je demokratija i sta je diktatura?

Amerika je uvek podrzavala diktatore jer se sa njima najbolje saradjuje.

Kada bi se otrgli kontroli, onda su sledile bombe.

Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Mastifal Pon Jul 26, 2010 9:17 am

Mnogo pametuju od '45. pa na ovamo...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fraya Pon Jul 26, 2010 9:55 am

Od 48 ( tada je osnovana drzava Izrael).
Izrael je useljenicka zemlja,,zitelji Izraela su useljinici iz vise
od 40 drzava,pored hebrejskog i arapskog jezika,
govore se jos 15 razlicitih maternjih jezika.

Samo iz arapsko-islamskog sveta potice 42% danasnjih
Jeverja,a tu se radi o ljudima kojima su Holokaust, aili
uopste maltertiranja zbog religije, nepoznata tako da oni
ne mogu da postanu dobrii Cionisti.
Izrael ni dan danas nema Ustav, ali ni zacrtane drzavne granice.
Za ovo drugo uvek se pozivaju na americki Ustav
(povelju o nezavisnosti) koji takodje nema definisane drzavne granice.




Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Mastifal Pon Jul 26, 2010 10:01 am

Dakle,bio sam u pravu.
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Debilko Pon Jul 26, 2010 10:51 am

Fraya ::
Prvo bi,onako za pocetak, trebalo da se unisti Saudisjka Arabaija, ali su to najveci prijatelji
kolevke demokratije.

A koji je to faktor na ovom svetu da odredjuje sta je demokratija i sta je diktatura?

Amerika je uvek podrzavala diktatore jer se sa njima najbolje saradjuje.

Kada bi se otrgli kontroli, onda su sledile bombe.

Slažem se za Saudijsku Arabiju,ali njihova vlast je svesna gde je moć pa se njima ne zameraju.Najubitačnije za jedan narod je kada se diktator toliko ostrvi,da počne da udara i na najače,opijen onom moći koje ima u svom stadu.
Ali Amerika finansira,šalje vosjsku,pa ona i neka bira koga će prvo.Ali ja ne videh ni jednu njenu grešku do sada.
E to bih se složio i bio protiv intervencije da slučajno napadne Francusku,Englesku, Nemačku.Apsolutno bih stao u zaštitu istih,Ali ove banana republike,ma to veruj mi nema nikakve greške. Ne znam samo odakle vama kao Srbima večiti afinitet i saželjenje prema primitivnom svetu.MOra da vam je ostalo još od Titovog pokreta Nesvrtanih.
Po meni,centar kulture današnjeg savremenog čovečanstva,posle ranije Mesopotamije,Atine,Sparte,Rima, se nalazi na relaciji Pariz-London.Ostalo sve su provincije i rezervati.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fraya Pon Jul 26, 2010 11:09 am

Debilko ::[
A koji je to faktor na ovom svetu da odredjuje sta je demokratija i sta je diktatura?


]
Slažem se za Saudijsku Arabiju,ali njihova vlast je svesna gde je moć pa se njima ne zameraju.Najubitačnije za jedan narod je kada se diktator toliko ostrvi,da počne da udara i na najače,opijen onom moći koje ima u svom stadu.Ali Amerika finansira,šalje vosjsku,pa ona i neka bira koga će prvo.Ali ja ne videh ni jednu njenu grešku do sada.
E to bih se složio i bio protiv intervencije da slučajno napadne Francusku,Englesku, Nemačku.Apsolutno bih stao u zaštitu istih,Ali ove banana republike,ma to veruj mi nema nikakve greške. Ne znam samo odakle vama kao Srbima večiti afinitet i saželjenje prema primitivnom svetu.MOra da vam je ostalo još od Titovog pokreta Nesvrtanih.
Po meni,centar kulture današnjeg savremenog čovečanstva,posle ranije Mesopotamije,Atine,Sparte,Rima, se nalazi na relaciji Pariz-London.Ostalo sve su provincije i rezervati.

Imas neki primer za tog diktatora koji se ostrvio pa udario na najjace.
Udaraju samo na svoj narod.

Oni sami vide greske (pa sada se povlace i iz Avganistana i iz Iraka i ostavljaju
pustos za sobom i sprzenu zemlju sa ljudima,zajedno, a o Vjetnamo i da ne govorimo).

Mozda nam je ostalo od Tita da barem malkice budemo humani ljudi i da razumemo
bol i patnju i arapske dece,kao i africke ili kineske.

A za kulturu stvari danas stoje malo drugacije.Kulturni centri su Njujork( barem zadnjih
30 - 40 godina ) i Berlin (zadnjih 5-6 godina).

U Parizu i Londonu skoro da nema vise domorodaca Very Happy
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Orhideja Sre Jul 28, 2010 5:06 pm

[quote]
Debilko ::
Ja lično uvek dajem podršku intervenciji u Islamskim zemljama.Islam je opasnost za čovečanstvo i krajnje je vreme da se ceo hrišćanski,civilizovani svet ujedini i napravi malo reda na ovoj planeti,
Do ovoga će kad tad morati doći.

Ja sam za to da svugde gde nema demokratije ili je pod znakom pitanja dođe hitno do spoljne intervencije.
Ne možeš tako. Ko smo mi da sudimo šta je kome demokratija. primjer Kosova, imali su sve doslovno i jezik i škole i vrtiće i pismo..sve im je dozvoljeno pa opet...? Na osnovu demokratskih prava Srbija je bombardovana.
Mi smo puno demokratičniji od ostalih ali ne pije vode jer oni tumače demokratiju drugačije.
Hodajući ivicom noža i tumačeći je kako je ko taj dan ustao i dobili smo ovo što imamo, prava za sve -gejeve, pedofile, zoofile i sve ostale moguće nastranosti jer svi govore jedno "ista prava za sve".
Sama riječ demokratija je po ličnom mišljenju sdaleko odmakla od svog izvora i zaista je već ofucana.

Tražeći od žena u islamskim zemljama da skinu feredže i čadore jesmo li sigurni da oni to žele, jer to je njihova kultura i religija, to je nešto nacionalno što oni imaju.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Akhenaton Sre Jul 28, 2010 6:24 pm

Fraya ::
Imas neki primer za tog diktatora koji se ostrvio pa udario na najjace.
Sakasvili ...udari na Rusiju....50 puta brojniju,i enormno puta jacu od sebe....dva dana dreke!


Bilo ih je jos....svi diktatori koji su izgubili rat znaci da su udarili na najace,inace bi pobedili...od Napoleona do Hitlera.
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od RINGE Sre Jul 28, 2010 6:28 pm

Napoleon je imamo interesantne porive tokom boravka u severnoj africi Smile
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Akhenaton Sre Jul 28, 2010 6:45 pm

RINGE ::Napoleon je imamo interesantne porive tokom boravka u severnoj africi Smile
Hehehe...e pa jeste,u pravu si...

A zato i Sfinga nema nos,vezbali gadjanje iz topova...ali ozbiljno...
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Debilko Sre Jul 28, 2010 6:55 pm

Tražeći od žena u islamskim zemljama da skinu feredže i čadore jesmo li
sigurni da oni to žele, jer to je njihova kultura i religija, to je
nešto nacionalno što oni imaju.
E zato treba intervencija.Sistematski zaglupljivati i zatupljivati svoj narod.Upravo zbog tih koji ne žele,moraju se skinuti režimi koji vaspitavaju decu da je najveća sreća poginuti za alaha i to protiv nevernika,da je najveća sreća sedeti u kavezu ko ptica,a da ti vlasnik donosi hranu i vodu.Upravo to zabrinjava.U protivnom bi bila dovoljna samo podrška unutrašnjim nemirima koje bi te žene izazuvale.Ovako, isprani mozgovi,moraju se spašavati bar nova pokoljenja od toga.
I sad kao treba raspravljati da li je ok da žena bude tretirana u Islamskom svetu na taj način.Isključivo se moraju pitati žene van toga sveta.Ako nema ni jedne koja bi se sa njima menjala,znači da sa njihovom psihom nešto nije u redu.A krivica je strah,ili nakaradno obrazovanje.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Orhideja Čet Jul 29, 2010 3:52 pm

Debilko ::
E zato treba intervencija.Sistematski zaglupljivati i zatupljivati svoj narod.Upravo zbog tih koji ne žele,moraju se skinuti režimi koji vaspitavaju decu da je najveća sreća poginuti za alaha i to protiv nevernika,da je najveća sreća sedeti u kavezu ko ptica,a da ti vlasnik donosi hranu i vodu.Upravo to zabrinjava.U protivnom bi bila dovoljna samo podrška unutrašnjim nemirima koje bi te žene izazuvale.Ovako, isprani mozgovi,moraju se spašavati bar nova pokoljenja od toga.
I sad kao treba raspravljati da li je ok da žena bude tretirana u Islamskom svetu na taj način.Isključivo se moraju pitati žene van toga sveta.Ako nema ni jedne koja bi se sa njima menjala,znači da sa njihovom psihom nešto nije u redu.A krivica je strah,ili nakaradno obrazovanje.
To je njihova kultura.
Pazi smatram da se oblačim dosta pristojno, farmerice i majica, jeste da je sve usko ali i nema nešto šlampavo a ne bih ni skrivala jer nemam razloga. Gledajući oko sebe ne mogu se oteti utisku da je sve više i više razgolićenosti koja ponekad djeluje vulgarno.
Dosta je mladih katolkinja, Engleskinja i ostalih zapadnjačkih djevojaka koje prelaze na islam i na njihovo oblačenje zatvorenog tipa. Ne mogu da shvatim da jedna djevojka koja živi i raste u Londonu odjednom oblači čador i veže feredžu, stavlja zar preko lica i to smatra ispravnim. Otišlo je iz krajnosti u krajnost, ili-ili. I sad je ona sretna i govori da nema ko da gleda njeno lice sem porodice i budućeg muža.
Žene koje odrastaju u islamskom svijetu, one se tome uče od rođenja, stavljanje feredže je ulazak u djevojaštvo i momenat kad ona postaje djevojka kojoj se traži muž.
Nije to tako jednostavno kako izgleda. To je njihova nacionalna nota i patrijahalnost je veoma izražena bez obzira na školu i obrazovanje. Zna se šta je ženino i to je to.
Može se nama to sviđati ili ne ali ko smo da tražimo od njih da se mijenjaju ako ne žele?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fraya Čet Jul 29, 2010 4:05 pm

Prelaze labilne zamlate u islam. Takvi karakteri su lak mamac
i za svakojake sekte,Zasto Jevreji/Jevrejke ne menjaju
veru?Zasto muslimani ne menjaju veru?

Ne bih se slozila s tobom da zene u islamu rado idu zakukuljene i
zamumuljene. Svaka zena zeli da pokaze svoju lepotu,cari
i drugim ljudima, ne samo svom muzu. To je prirodno,neprirodno
je ovo drugo. Turkinjama je zabanjeno da sa maramom ulaze
u administracije (ako se ne varam ni u banke) ili da devojcice idu
u skolu,fakultet sa maramom na glavi. Nemam utisak da su Turkinje
nesrecne zbog toga. Kada vidis Iranke na ulici ( uglavnom na TV)
primecujes da su i nasminkane i da viri neki cuperak kose.

Jer ako kazes da se tome uce od rodjenja, onda se uce i od rodjenja
da se devojcice obrezuju.Ovo nije specijalitet islama, ali
u Egiptu to rade svi muslimani.Kopti ne.

Ja sam za striktnu zabranu nosenja marama ( a o ovim feredzama
i da negovorim) u evropskim zemljama.

U Nemackoj ima nekoliko miliona Turaka. U svojoj zemlji ne
smeju da maltretiraju cerke i zene da nose marame, ali zato to rade
ovde. Devojcice uopste ne idu na sport, jer im roditelji
ne dozvoljavaju da skidaju te velove.

Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Fristajlo Pet Jul 30, 2010 3:06 am

Ma, to sa burkama je providan politički potez radikalnog islama; napipali su slabu tačku dekadentnog zapada, i koriste slabosti isto tako podmuklo kao i protivnik. Udario brat na brata, reklo bi se; ovi njih bombama i sankcijama, ovi njih verskim zloupotrebama...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Mastifal Pet Jul 30, 2010 10:20 am

Progledao im Hitler kroz prste...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Orhideja Sub Jul 31, 2010 10:27 pm

Mastifal ::Progledao im Hitler kroz prste...
Ne zezaj se.
Naprotiv on ih je ujedinio i upravo zbog tog silnog stradanja to su što su danas.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li su Jevreji najpametniji narod? - Page 3 Empty Re: Da li su Jevreji najpametniji narod?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu