Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Citati EmptyDanas u 8:53 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Citati EmptyDanas u 8:36 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Citati EmptyDanas u 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Citati EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Citati EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Citati EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Citati EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Citati EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Citati EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Citati EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Citati EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Citati EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Citati EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Citati

+18
Taktikus
Miškica
Strelac
djavolica
MisisM
Shapat
Jovanamilutin
slavena
Ckrebo
laza
Avramova
trijak
Istina ex Natasha
ttooma
Enna
Vulin
furija
Marea
22 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Citati Empty Citati

Počalji od Marea Uto Dec 04, 2012 10:36 pm

Citati iz raznoraznih romana, pjesama, prica..filma, obicnog i neobicnog covjeka..

Plakala sam što nisam imala cipele, dok nisam vidjela
      čovjeka koji nije imao nogu.

Helen Keller
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Ned Dec 09, 2012 4:36 pm

Blic, četvrtak, 3. maj 2001.
Naslov:
Milan Blanuša

"Ko ništa ne dobija, ne mora ni da daje."
-----------------------------------
Danas, ponedeljak, 17. mart 2003.
Nenad Prokić

"Uvek sam se pitao šta je potrebno da uradi Zoran Đinđić da bi Srbija zavolela lidera koji je mogao najbrže da je uvede u Evropu. I to sam sada shvatio. Bilo je potrebno da joj ponudi i svoje raskomadano srce."


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Vulin Ned Dec 09, 2012 4:45 pm

Gospodin Prokić se debelo zajeb'o. Mislim, ne želim da budem licemer (kao oni), ali moram da se zapitam šta bi bilo da je pokojni gospodin Đinđić stvarno shvatio da neko hoće da ga ubije? Ostavio bi svoju Ružicu bez muža? Svoju decu bez oca? Rekao bi "Ubijte me" ili "Pucajte, ja i sada držim čas" ? Zbog Srbije? Zbog Evrope? Zbog "demokratije"? Svašta...
Ako bi to bila istina, onda bi pokojni gospodin Đinđić bio veći gad nego što mislim da je bio.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Ned Dec 09, 2012 4:47 pm

Nisam ubeđena da toga nije bio svestan kao uostalom i svi političari s vrha vlasti.


Poslednji izmenio Avramova dana Ned Dec 09, 2012 4:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od furija Ned Dec 09, 2012 4:50 pm

"Kad ptica prestane voljeti drugu pticu,ona joj ne kaže; "Odleti sada hiljadu milja daleko da nebi gledala ravnodušnost kako se gomila u mojim zjenicama...!"

Jer ptica nije troma kao čovjek; daljina je za nju lepršanje slatke svjetlosti koja raspiruje ljubav.

Ne kaže joj; "Sad se sakrij hiljadu stopa duboko ispod zemlje,da ne čujež kako pjevam u predvečerje nježnu uspavanku drugoj dragani koja leži sa kljunom u mome krilu...!"

Jer ptica nije površna kao čovjek; ona zna da se otkucaji srca pod zemljom propinju još snažnije, i umjesto umirujućih zvukova uspavanke cijela bi šuma morala slušati tutnjavu podzemlja koju je izbacio bol...

Zato ptica kad prestane voljeti drugu pticu,ona ostane pokraj nje da tu umre u samoci.

...A čovjek kad prestane voljeti drugog čovjeka, od stida i pomutnje ne zna što bi,i bježeći sve dalje od njega, ugnijezdi u svom srcu njegovu tugu.... "


Vesna Parun
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Ned Dec 09, 2012 4:54 pm

Vulin :: Ako bi to bila istina, onda bi pokojni gospodin Đinđić bio veći gad nego što mislim da je bio.
A Če? Je l' i on gad?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Vulin Ned Dec 09, 2012 5:04 pm

Ne. Gospodin Ernesto, iliti drug Če je, za razliku od gospodina Đinđića - bio iskren čovek.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Ned Dec 09, 2012 5:06 pm

Kako ti znaš da Đinđić nije bio iskren? Sto puta sam to pitala i nikada nisam dobila konkretan odgovor. Sve nešto zavijeno u fraze kao, ja to ne mogu da razumem jer se ne bavim politikom. E, pa nije tako! Da bi se to objasnilo potrebno je samo par "običnih" rečenica, baš kako je i pričao Đinđić.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Ned Dec 09, 2012 5:25 pm

Dr Zoran Đinđić

Moto koji me vuče napred je nikad se ne predaj. Ako kreneš u preticanje, dodaj gas. Radi ono što smatraš da je ispravno, a ne ono što će većina da podrži. Poraze ne doživljavaj lično. Nikad se ne nerviraj zbog politike.

Mi znamo da ima teškoća. Mi znamo da ima ograničenja. Ali, taj ko mi to kaže, ja ga pitam: A da li su ta ograničenja samo u problemu ili su ta ograničenja i u tebi? Da li imaš ograničenja u svom srcu? Da li imaš ograničenja u svojoj volji?

Mi znamo da ima teškoća. Mi znamo da ima ograničenja. Ali, taj ko mi to kaže, ja ga pitam: A da li su ta ograničenja samo u problemu ili su ta ograničenja i u tebi? Da li imaš ograničenja u svom srcu? Da li imaš ograničenja u svojoj volji?

Treba nam velika ideja i velika vizija, nešto što nas vodi napred, nešto što je veće od "business as usual", veće od računica, od privrede, koja je za mene najvažnija stvar.

Ja sam na poslu na kojem me interesuju Indijanci, a ne poglavice. Potrebni su mi ljudi koji će da urade posao. Mogu nekoga da prihvatim i ako je desničar i ako je levičar, ako je monarhista ili republikanac zato što se u ovoj fazi postavljaju temelji, a ne farba se fasada. Tu estetika nije toliko bitna. Nevažno je da li je neko malo na ovu ili onu stranu; ako je stručan, ako je pošten, ako je vredan i ako može da uradi konkretan posao – dragocen mi je.

Ja možda jesam težak za saradnju i moje obrazloženje za to je: od ljudi tražim isto što tražim od samog sebe – dakle, maksimum.

Ne može da se promeni Srbija a da svi ostanemo nepromenjeni. Da bi se Srbija promenila, svako od nas mora pomalo da se promeni - u svom pristupu problemima, u svom mentalitet, u svojim radnim navikama. Jer, Srbija, to je zbir svih nas.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Avramova Pon Dec 10, 2012 3:32 pm

"Partneri se međusobno trajno poštuju samo ako seksualno imponuju jedno drugom." (Prenosi Politika: kolumna - Jovo Tošeski, prof. na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od furija Sre Jan 02, 2013 12:27 pm

"Sretni nikada ni ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne. Svi primete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni..."


"I mada živim dosta sretno, ja nemam nikoga konkretno uz kog bi bio i sretan i lud. I tako miran i siguran svud, ja nemam nikog da mašta i priča mi svašta svu noć…"

"Znala je da će dio nje zauvek ostati s njim. Tamo gdje su onoga dana stali, ostao je njegov ponos, njen inat, prokockana šansa i jedno obećanje. Imali su sve, a izabrali su ništa."

Đorđe Balašević
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Čet Jan 10, 2013 11:28 am

"Nana je rekla:Upamti to sada,i upamti dobro.Kao što igla kompasa pokazuje na sever,muškarčev prst,kad optužuje,uvek nađe neku ženu.Uvek.Dobro to upamti Marijam."

Haled Hoseini-Hiljadu čudesnih sunaca.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Čet Jan 10, 2013 1:09 pm

''Ljudi bez mašte i sanjarenja su piuni koji prvi nastradaju u okršaju sa večnošću.''

Ivo Andrić
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Pet Jan 11, 2013 10:52 am

˝Ljubav je divlja snaga. Kad pokušavamo da je ukrotimo, ona nas uništava. Kad pokušavamo da je zatočimo, ona nas zarobljava. Kad pokušavamo da je razumemo, ostajemo izgubljeni i zbunjeni... Pogledaćemo šta je na površini i prozrećemo ono što je ispod: tvrdokorni sloj naših običaja i vrednosti. Kad budemo uspeli da probijemo taj sloj, otkrićemo tamo sebe.˝

Paolo Koeljo ˝Zahir˝
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od ttooma Pet Jan 11, 2013 11:01 am

Jedna ljubazna rec moze da ugreje tri zimska meseca.
-kineska poslovica-
ttooma
ttooma
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1266
Datum upisa : 26.12.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Marea Sub Jan 12, 2013 2:12 am

Budi voljan da svako osecanje moze da podseti tvoju kucu. Bez iscekivanja neces znati za razocarenje. Kad ucis moras i da zapamtis, ali kad otkrivas ne moras da pamtis, ne postoji napor. Sta treba da se dogodi, dogodice se.
Prirodno stanje uma je da bude tih, prazan, OTVOREN..On postoji bez namera. Prestani da mislis i budi. Sloboda je besplatna ali nije jeftina. Zapravo neprocenjiva je. Kostace te vezanosti tvog zivota..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Pon Jan 14, 2013 2:36 pm

"Ne možete zamisliti kakva tuga i srdžba obuzimaju dušu kada veliku ideju, koju odavno poštujete kao svetinju, dohvate nevešti ljudi i izvuku je na ulicu pred glupake kakvi su i sami, i najedanput je nadjete na tržnici stareži, u prljavštini, naopako nameštenu, bez proporcija, bez harmonije - kao igračku kod nerazumnog deteta, i ne možete je više prepoznati... Ne!"

F. M. Dostojevski, "Zli dusi"
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Sre Jan 16, 2013 11:59 am

"Životom ne vlada volja ili namera. Život je pitanje nerava, vlakana i sporogorećih ćelija u kojima se misao krije a strast doživljava snove. Možda zamišljaš da si bezbedan i smatraš sebe jakim. Međutim, neočekivana nijansa boje u sobi ili na jutarnjem nebu, neki naročiti miris koji si nekad voleo i koji budi divna sećanja, stih iz zaboravljene pesme na koji si nekad naišao, akord iz muzičkog dela koje si prestao da sviraš – kažem ti, Dorijane, od takvih stvari zavisi naš život."

O.Vajld : "Slika Dorijana Greja "
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od furija Pet Jan 18, 2013 11:48 am

** **"U današnje doba se pet puta više investira u medikamente za mušku potenciju i silikone za žene, nego za lečenje Alzheimerove bolesti.Tako ćemo za par godina imati babe sa ogromnim sisama i dede s tvrdim penisom, ali se nijedno od njih neće sećati zašto je to dobro i čemu služi."****

Drauzio Varella, brazilski onkolog, dobitnik Nobelove nagrade za medicinu
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Pet Jan 18, 2013 12:25 pm

'' I kada se pred tobom otvore mnogi putevi a ti ne budeš znala kojim da kreneš, nemoj poći bilo kojim, nego sedi i sačekaj. Diši duboko i s poverenjem u sebe, onako kako si disala onog dana kada si došla na svet; ne dozvoli da ti nešto odvuče pažnju; čekaj, i dalje čekaj. Budi mirna, ćuti i slušaj svoje srce. Kad čuješ njegov glas, ustani i idi kuda te ono vodi."

Suzana Tamaro - Idi kuda te srce vodi
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Enna Sub Jan 19, 2013 10:45 am

''Večernji sutoni govoriće ti o Smrti, a tišine o Zaboravu.-A ti ćes odgovoriti sutonima i tišinama: "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce, a to je nerasudna ali nenadmašna vera u nerealno i nemogućno. I ima nešto što stoji iznad sudbine čoveka, a to je Ljubav koja je, kao i Smrt, uvek slepa moć prirode, a ne cilj čovečje sreće ili nesreće."

Jovan Ducic, Stari zapis
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od furija Sub Jan 19, 2013 11:14 am

Trećeg septembra 2012. iznenada je preminuo pisac i pesnik Džejms K. Flanagan, od srčanog udara, a pismo je objavljeno uz dozvolu njegove ćerke.

Ovako izgleda njegovo pismo unucima.

"Dragi Rajane, Konore, Brendone, Čarli i Meri Katarina,

Moja draga i mudra ćerka Rejčel tražila je od mene da zapišem neke savete za vas, one koje sam naučio u životu. Počinjem ovo pismo 8. aprila 2012, tačno na moj 72. rođendan.

1. Svako od vas je najlepši dar od Boga vašoj porodici i celom svetu. Setite se toga uvek, naročito kad sumnjate u sebe i kad ste obeshrabreni.

2. Ne plašite se nikoga i ničega i živite punim plućima. Sledite svoje želje i nade bez obzira na to koliko su teške i koliko se razlikuju od tuđih. Ljudi često ne rade ono što žele ili što bi trebalo jer konstantno razmišljaju šta će drugi misliti ili reći.

I zapamtite još jednu bitnu stvar - ljudi koji vam ne donesu pileću supu kad ste bolesni ili ako nisu pored vas kad ste u nevolji, nisu bitni!

3. Svi smo mi sasvim obični ljudi. Neki nose preskupu odeću ili imaju velike titule ili moć i misle da su iznad svih ostalih, ali nije tako. Oni imaju iste sumnje, strahove i nade, jedu, piju, spavaju i prde, kao i sav normalan svet.

4. Kad porastete i dobijete decu, uvek imajte na umu staru irsku poslovicu: Hvalite decu i ona će cvetati!

5. Budite dobri i uvek pomažite ljudima - naročito slabijima, onima koji su uplašeni i deci. Svi oni nose neku svoju tugu i potrebno im je vaše saosećanje.

6. Nemojte se pridružiti vojsci ili bilo kojoj drugoj organizaciji koja vas trenira da ubijate. Rat je zlo. Sve ratove su započeli stari ljudi koji su prevarili mlade muškarce da mrze i ubijaju jedni druge. Starci prežive i kao što su započeli rat olovkom i papirom, završavaju ga na isti način.

7. Čitajte knjige koliko god možete. One su predivan izvor uživanja, mudrosti i inspiracije.

8. Uvek budite iskreni.

9. Putujte kad god ste u mogućnosti, posebno dok ste mladi. Ne čekajte da imate dovoljno novca ili dok se sve kockice ne slože. To se nikada, ali nikada ne dešava.

10. Izaberite posao ili profesiju koju ćete voleti. Naravno, biće i teških momenata, ali posao mora da vam bude uživanje.

11. Ne vičite! To nikad ne uspeva, a povređuje i vas i druge. Svaki put kad sam vikao, doživeo sam neuspeh.

12. Uvek ispunjavajte obećanja koja ste dali deci. Nemojte da govorite „videćemo“ ako znate da je odgovor „ne“. Deca očekuju istinu, dajte im je s ljubavlju i dobrotom.

13. Nikad ne govorite nekome da ga volite ako nije tako.

14. Živite u harmoniji s prirodom: izađite napolje, obiđite šumu, planine, mora, pustinje. To je veoma važno za dušu.

15. Grlite ljude koje volite. Recite im sada koliko vam znače, ne čekajte da bude prekasno.
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Marea Ned Jan 20, 2013 9:32 pm

Pojam 'duhovno,' koji se obično povezuje sa nekim oblikom religije ili religioze prakse, zapravo ima mnogo šire značenje: "Svaka aktivnost koja ljudsko biće vodi nekom vidu napretka u odnosu na sadašnje stanje - fizičkom, emotivnom, intitivnom, društvenom - po svojoj suštini je duhovna." Ovom definicijom svaka reč, misao i delo imaju mogućnost da budu duhovni i da unaprede ljudske uslove.


Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Antonio De Melo BUDJENJE

Počalji od Istina ex Natasha Ned Jan 20, 2013 9:34 pm

"Kada smo bili mladi, programirani smo da ne budemo srećni. Učili su nas da je za sreću potreban novac, uspeh, partner lepog izgleda, dobar posao, prijateljstvo, duhovno uzdizanje, Bog, i ko zna šta još. Ako ne dođete do tih stvari, govorili su nam, ne možete biti srećni. Ovo ubeđenje da ne možemo biti srećni bez nečega, definisaću kao usmerenost, kao cilj. Kada jednom ubedimo sebe u to - i to prodre u našu podsvest, učvrstivši se u korene našeg bića - onda smo gotovi. Kako bih mogao da budem srećan bez novca?" Neko ima milion dolara u banci i oseća se nesigurno; neko drugi bukvalno nema para, ali uopšte ne izgleda nesigurno. Programiran je na drugi način, to je sve. Uzaludno je savetovati prvom čoveku šta treba da učini - on treba da shvati. Saveti nisu od velike pomoći. Neophodno je shvatiti da smo programirani,da je reč o pogrešnom ubeđenju. Potrebno je da ga sagledamo kao lažno, kao običnu fantaziju.Šta ljudi rade čitav svoj život? Bore se; samo se bore. I to se naziva samoodržanje. Kada prosečan Amerikanac kaže da se bori za goli život, to uopšte nije istina! On se bori za mnogo više nego što mu je potrebno za život. Dođite u Indiju i shvatićete. Nisu neophodni svi ti automobili, televizori, šminka za lice, tolika odeća itd., ali probajte da ubedite prosečnog Amerikanca u ovo o čemu govorim. On je podvrgnut pranju mozga - programiran je. I tako prosečni Amerikanci rade i bore se da bi pribavili predmete svojih želja koji će ih učiniti srećnim.Čujte sada jednu patetičnu priču - vašu priču, moju, svačiju priču. "Sve dok ne budem imao to što želim (novac, prijateljstvo, bilo šta) neću biti srećan. Moram da se borim da to pribavim i, kad ga budem imao, moraću da se borim da ga zadržim. Biće tako uzbudljivo, jedno vreme. Oh, tako sam uzbuđen, imam ga!" Ali koliko traje? Nekoliko minuta, možda nekoliko dana. Kada konačno kupite vaš novi auto, koliko traje emocija? Sve dok vam se neukaže novi cilj...."
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Marea Ned Jan 20, 2013 9:36 pm

Kada bi čovečanstvo, tokom istorije, došlo do vrhunca krize, Duhovna hijerarhija bi u svet slala Učitalja da ukaže na izlaz. Najpoznatiji od ovih božanskih glasnika bili su Krišna, Buda, Konfučije, Isus i Muhamed. Svaki od njih izrodio je jednu novu religiju.

Gotovo svaka duhovna tradicija sada iščekuje povratak svog poštovanog Učitelja da overi prošlost i da nastavi sa učenjem. Hrišćani očekuju Hrista; Jevreji Mesiju; Muslimani Imama Mahdija ili Mesiju, Budisti petog Budu, a Indusi Gospoda Krišnu. Ezoterijska tradicija na ispunjenje svih ovih očekivanja gleda kroz jednu ličnost - Učitelja sveta
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Citati Empty Re: Citati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu