Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

+18
Snowflake
Dotore
inspy
Nova clanica
Fraya
Cleopatra
Anica
Prince
laza
digitalmandrak
cvjeticanin
Orhideja
cat09
Fristajlo
Bass
BG_HIGHLANDER
Johnny-Azra
Avramova
22 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Killjoy Pon Apr 11, 2011 1:53 pm

Najbolje je domaće "meso".
Domaće snajke su zakon.
Killjoy
Killjoy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1048
Datum upisa : 24.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fraya Pon Apr 11, 2011 2:07 pm


Danas je pola Srbije Beograd,znaci prestonica, bioskopi i tako odumiru,ziv covek v ise
ne ide u bioskop ( i tako u celom svetu), pozorista se takodje zatvaraju ili prezivljavaju
tako sto ih finansira gradski budzet, ali i tu je sve tanje i tanje( opet, tako je u celoj
Evropi) , nisam bas sigurna da se u beogradu ceka u redu za ulaznice za operu, a
oni sto se mlate po stadionima ( sport) , oni i tako dolaze dan ranije na utakmice
iz raznih seoskih i graddskih vukoyebina.

Noleta ne gledate valjda tako sto putujete u Majami Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2979583794

Da,ima na selu jos posela, predu vunu,odeveni svi u narodne nosnje, imaju
folklorne sekcije, devojcice ne idu u skole nego uce da vezu natrodne vezove i tako.

Shvatam da ti je to odvratno.

Pricas bre zeno o zivotu na selu ko sto je nekada pisao MIlovan Glisic.

Da li ti shvatas da u Evropi ( Srbija nije Evropa) uopste ne postoji razlika izmedju
zivota ljudi na selu i ljudi u gradu. U Nemackoj konkretno od 84 miliona stanovnika
1% su seljaci,a na selima zivi sigurno i dvadesetak miliona ljudi. Samo sto ovde nikada
nije bilo sramota reci da si sa sela ili rodjen u selu ili da su ti roditelji, ali i ti sam
seljak,zemljoradnik.

Toga ima samo u beskrajno malogradjanskim drustvima , u drustvima koja zive izemdju
sela i grada a nisu nigde.Stide se svog porekla, a to je jako,jako ruzno.

Najcuveniji univerziteti ovog sveta nalaze se u jako malim mestima, nikada nisu
najbolji u Rimu,Londonu.Njujorku ili Berlinu.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 2:10 pm

Cleopatra :: Apsolutno netacno, na selu nema desavanja, nema bioskopa, pozorista, galerija, sporta... eventualno imaju organizovan folklor i seoski turnir u fudbalu, tu je i seoska slava kao najbolji provod u godini ili prosecna subota u nekom velikom gradu.

A kako će selo sa stotinak kuća da ima bioskop, pozorište, galeriju? Potrebe za tim se zadovoljavaju u prvom gradu koji sve to ima, mada nisam sigurna u zainteresovanost prosečnog seljanina za takve sadržaje.

U većim selima sam viđala sve što si pobrojala pa čak i mini galerije, pozorišta. Ako postoji potreba, svako selo će to urediti.

Nedostatak informacija je jos jedan veliki problem sela, kad zivis tamo kao da si na neki nacin odsecen od sveta, nisi u toku... sto odgovara ljudima manje dinamicnog karaktera (koje po defaultu gusi konkurencija) i pustinjacima.

Pored TV pa i radija, nema šanse da iko bude neinformisan onoliko koliko želi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fraya Pon Apr 11, 2011 2:16 pm

Avramova :: A kako će selo sa stotinak kuća da ima bioskop, pozorište, galeriju? Potrebe za tim se zadovoljavaju u prvom gradu koji sve to ima, mada nisam sigurna u zainteresovanost prosečnog seljanina za takve sadržaje.

Pored TV pa i radija, nema šanse da iko bude neinformisan onoliko koliko želi.

Ja znam ljude iz Zajecara recimo, koji idu redovno na koncerte u Beograd.
Naravno, kada gostuju neki njihovi Ramstajni ili koga vec vole.

Uostalom i ovde u Nemackoj, recimo Stounsi ili Madona gostuju u dva grada
pa sada oni koji to vole putuju tamo.
Wagner se izvodi samo u gradicu u kome je Wagner i ziveo, a to je jako malo
mesto u Bavarskoj. Ljudi se otimaju za ulaznice pa putuju i po 5-6 sati.



Pa gde bre to postoji da imas kucu ,stan preko puta opere
ili kongresnog centra u kome se odrzavaju koncerti?


Zapravo jedno i iskljucuje drugo Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3629869021

Ljudi, (mladi ljudi) na selu svi imaju kompove,svi su na netu, bas kao i mi ovde
sa ovog foruma. Slabo rade ti vezovi i folklorne sekcije Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2979583794
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od inspy Pon Apr 11, 2011 5:51 pm

Kleopatra:
Apsolutno netacno, na selu nema desavanja, nema bioskopa, pozorista, galerija, sporta... eventualno imaju organizovan folklor i seoski turnir u fudbalu, tu je i seoska slava kao najbolji provod u godini ili prosecna subota u nekom velikom gradu.
Nedostatak informacija je jos jedan veliki problem sela, kad zivis tamo kao da si na neki nacin odsecen od sveta, nisi u toku... sto odgovara ljudima manje dinamicnog karaktera (koje po defaultu gusi konkurencija) i pustinjacima
.

Ziva istina. Moje selo, brdo iznad Drine, jedva da ima i struju. U drustvenom smislu pustos. Taman za one "dosta mi je svega" gradske dushe dorasle zadatku. ..
...dok se stvari drasticno ne promene, +za uvoz dusha.


Poslednji izmenio inspy dana Pon Apr 11, 2011 10:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 8:03 pm

inspy ::

Koliko interesovanja, toliko sadržaja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od inspy Pon Apr 11, 2011 10:10 pm

Tesko za sada da ce Slavica i Petronije da slikaju ili prave herbarijume ili iz znatizelje konstruishu vetrenjace.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Snowflake Pon Apr 11, 2011 10:43 pm

Na kraju ce ispasti da je selo maltene zivlje od grada :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:

Posto ste se u'vatili za opere i koncerte, ja cu pokusati slikovitije da vam docaram:
Kad zivis na selu, obicno te zna svaka šuša. Zna kad si gde otis'o, kad si se vratio, s kim si bio, sta si radio. Ukratko: svako ko nema svoj zivot, trpa se u tvoj. A zasto nema svoj zivot? Zato sto je dosadno. Zato sto je glavni nedeljni zaplet da l' se komsija Ziki otelila krava. Kakve je kolace Zivadinka posluzila na slavi onomad. To je bas onako totalno dinamicno. Gde cemo se naci veceras? Boooze, pa kod semafora! Veceras cu da sedim za ovim stolom u kafani jer sam sinoc sedela za onim susednim, pa da malo promenim...

Smorim se posle jednog dana kad odem u goste, a ne da zivim tamo. Mora bit' da sam zesce razmazena Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 E035
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fristajlo Pon Apr 11, 2011 10:49 pm

Snowflake :: Mora bit' da sam zesce razmazena Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 E035
Ma, neeee, otkud ti to!? Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 129758
A šta je otelila Žikina Šarulja? Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 1495693230
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Snowflake Pon Apr 11, 2011 11:16 pm

Tele :pegla:
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Orhideja Pon Apr 11, 2011 11:39 pm

Cleopatra ::
Smorila si me, nijedna cinjenica, nijedan odbranjen stav.
[/quote]
Činjenice su oko tebe ali ih ne vidiš. Ni sva sela nisu takva kako ih Fri opisuje. Ja sam u Lijevču polju, zemlja plodna i obradiva, sela bogata, kuće sređene da im pozavide mnoge gradske, ali nije to bitno. Zemlja se obrađuje traktorima, malo ko kopa i malo ko sadi sve i svašta uglavnom je to jedna ili dve kulture koje se prodaju na veliko. Žive veoma dobro, žena nema na poljima.

Baba devojka.
Vidiš, ovo je veoma ružna riječ. Ja bih rekla da je ona zrela djevojka a ne baba djevojka.
A sad pitanje: ako će naši momci da žene Albanke a naše djevojke da sjede u kući i čekaju priliku da odu u grad i žive tamo, koliko ćemo mi imati "zrelih djevojaka" u skorašnje vrijeme?

Negdje si pomenula intelektualce i razgovore i ok.
Druga kuća od mene, djevojka završila faks i polaže pravosudni za sudiju, momak koga ima je kuvar, doduše u jednom dobrom restoranu i sa veoma velikom platom za ovdašnje prilike. Zabavljaju se već 5 godina od kad je ona krenula na studij. Ona počinje da radi i kao novu počinju je ispitivati o svemu i svačemu pa i o momku. Kad je rekla čime se on bavi dobila je salve smijeha jer "zaboga pa on nije za nju"...Nije prošlo malo ona prekida sa njim jer "zaslužuje boljeg"u momentu kad je on prosi. On razočaran odlazi u Italiju kod rodbine,zapošljava se tamo,nakon par mjeseci upoznaje ženu koju ženi i s njom osniva porodicu (dvoje djece). Ona je tražila momka i bilo ih je ali....danas 14 godina poslije ona je još uvijek sama, rijetko izlazi jer nema više generacije, Novu godinu dočekuje sama sa roditeljima i ostale gluposti nazovimo (koje čine život). Život je surov, njena glupost i naivnost a sad je mogla biti ko zna gdje, jeste sudija ali ko mari? Udala bi se ali nema za koga. Tržiš pprimjer a ima ih na tone.

Fraya ::Nasi zivoti i tako proticu u okruzenju nekolicine ljudi tako da je svejedno gde zivis.
Ovo je sasvim tačno.

Apsolutno netacno, na selu nema desavanja,
Ali svi imaju aute pa idu u grad gdje su dešavanja.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fraya Uto Apr 12, 2011 10:44 am

Snowflake ::Na kraju ce ispasti da je selo maltene zivlje od grada :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:

Posto ste se u'vatili za opere i koncerte, ja cu pokusati slikovitije da vam docaram:
Kad zivis na selu, obicno te zna svaka šuša. Zna kad si gde otis'o, kad si se vratio, s kim si bio, sta si radio. Ukratko: svako ko nema svoj zivot, trpa se u tvoj. A zasto nema svoj zivot? Zato sto je dosadno. Zato sto je glavni nedeljni zaplet da l' se komsija Ziki otelila krava. Kakve je kolace Zivadinka posluzila na slavi onomad. To je bas onako totalno dinamicno. Gde cemo se naci veceras? Boooze, pa kod semafora! Veceras cu da sedim za ovim stolom u kafani jer sam sinoc sedela za onim susednim, pa da malo promenim...

Smorim se posle jednog dana kad odem u goste, a ne da zivim tamo. Mora bit' da sam zesce razmazena Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 E035

Ti nisi razmazena, ti si nesto drugo,ali nije potrebna uza definicija, mozda i shvatis o cemu se kod
tebe i inima radi kada procitas izvod iz knjige jedinog srpskog filozofa, a koji se bavi, rasclanujuci na sitne komadice nacin misljenja i malogradjanstinu u Srbiji
(mada to vazi i za svakog drugog kome praziluk viri iz doopeta,ali nosi tange da bi to zabasurio.
Sama kazes da ides na neke slave u neko selo pa te to sve smori, a to znaci
da si i sama seljackog porekla koga se sada stidis).

Ja nikada nisam isla kod nekoga u selo, jer je i moj deda,pradeda vec krajem 19.veka
dosao u Zajecar, a tu (izuzev mene) zive i dan danas generacijama njihovi unuci ,praunuci
itd. I nemaju nikakav problem na relaciji selo,grad. I da, jos nesto: moj pradeda se zvao Aleksandar,
prababa Selina ❤ ,enivej nije bilo Miladinki i Zivadinki, a danas tih imena u Srbiji ima
samo u serijama "Selo gori, a baba se ceslja".

A gde se ti sreces sa momkom? Kod semafora ili u kaficu na cosku?

Ili u pariskoj operi?

Nego procitaj ovih nekoliko recenica:

Iskustvo nam je palanacko.
Ponekad,opasno je (i kaznjivo) reci to na uho palanackoj oholosti,
ponekada,medjutim ova je rec do pojma sudbinskog: palanka je,
kaze se,nasa sudbina,nas zao udes. Nema nit moze da bude promene.
Istorija nas je zaboravila,kao u nekakvoj rasejanosti.Izmedju sela
i grada,ovako zaboravljen, svet palanke nije ni selo ni grad.
Duh njegov,medjutim ,jeste duh izmedju plemenskog,kao idealno-
jedinstvenog, i svetskog duha,kao idealno-otvorenog.Kada ovaj duh
ovako govori o svojoj zloj sudbini,on govori o svojoj izuzetosti iz
istorije. Ali, i kada je oglasava za prokletstvo,on hoce tu izuzetost.
Osnovna pretpostavka duha palanke negde je u tome: da je to duh
koji, zaboravljen od istorije, pokusava sada ovaj udes da preobrazi
u svoju privilegiju, time sto ce i sam (onako kao sto se klin klinom
izbija) da zaboravi istoriju,ovim zaboravom da se ovekoveci u samom
sebi,zaveren trajanju, s onu stranu vremena.Vreme je s druge strane
brda, tamo gde pocinje svetski haos, ili haos apsolutno-otvorenog sveta."


Filosofija palanke
R.Konstantinovic
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Avramova Uto Apr 12, 2011 10:55 am

Snowflake :: Boooze, pa kod semafora!

Madam, pa vi ne pišete o životu na selu. Ne videh ni jedan semafor pa me baciste u totalnu dubiozu. Možda mi je promaklo što-šta. Ako je tako, utoliko je radost moja veća a i želja da se otisnem međ' seljane. Al' do mog života teško da će prići baš kao i sada u zgradi sa 16 stanova. Ne dam svoju privatnost ni po koju cenu. Moguće je i to postići, naučila me pok. baba. Bila je nerešiva enigma za sve koji su je hteli rešiti. Volim što sam po malo na nju.




____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Cleopatra Uto Apr 12, 2011 11:51 am

Pa gde bre to postoji da imas kucu ,stan preko puta opere
ili kongresnog centra u kome se odrzavaju koncerti?
Here I'm. Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3227673718

Ja ne znam sta se svi pravite blesavi. Srbija je centralizovana drzava. Za to nismo krivi mi, drzavljani ovog smeca od drzave, vec uprava. Niko od nas ne moze da promeni svet ali moze svoj zivot da ucini lepsim. Fraya je to prva ucinila svojim odlaskom iz ove drzave, a eto sad misli kako ovde do jaja ziveti i raspadati se od posla da bi zadovoljio egzistencijalne potrebe. Nije, niko to nije zasluzio i nikome to ne zelim. Sredstva su razlicita, a ja bih prva posegnula za svim da se iscupam iz takve neke zivotne pozicije, iako ni ovom trenutnom nisam nesto ocarana, bar ne stagniram u mestu, kao sto bih tamo negde u malom mestu sa malim mogucnostima i zluradim svetom oko sebe.

inspy ::Ziva istina. Moje selo, brdo iznad Drine, jedva da ima i struju. U drustvenom smislu pustos. Taman za one "dosta mi je svega" gradske dushe dorasle zadatku. ..
...dok se stvari drasticno ne promene, +za uvoz dusha.

Ja te brdske zapizd*** cak i volim, kad poredim s ovim vojvodjanskim selima. Tu je tek situacija da provristis, ulice blatnjave, prasina u vazduhu... kad dodju do grada, prvo brisu cipele od blata...


____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fraya Uto Apr 12, 2011 1:18 pm

Cleopatra ::
Ja ne znam sta se svi pravite blesavi. Srbija je centralizovana drzava. Za to nismo krivi mi, drzavljani ovog smeca od drzave, vec uprava. Niko od nas ne moze da promeni svet ali moze svoj zivot da ucini lepsim. Fraya je to prva ucinila svojim odlaskom iz ove drzave, a eto sad misli kako ovde do jaja ziveti i raspadati se od posla da bi zadovoljio egzistencijalne potrebe. Nije, niko to nije zasluzio i nikome to ne zelim. Sredstva su razlicita, a ja bih prva posegnula za svim da se iscupam iz takve neke zivotne pozicije, iako ni ovom trenutnom nisam nesto ocarana, bar ne stagniram u mestu, kao sto bih tamo negde u malom mestu sa malim mogucnostima i zluradim svetom oko sebe.

inspy ::Ziva istina. Moje selo, brdo iznad Drine, jedva da ima i struju. U drustvenom smislu pustos. Taman za one "dosta mi je svega" gradske dushe dorasle zadatku. ..
...dok se stvari drasticno ne promene, +za uvoz dusha.

Ja te brdske zapizd*** cak i volim, kad poredim s ovim vojvodjanskim selima. Tu je tek situacija da provristis, ulice blatnjave, prasina u vazduhu... kad dodju do grada, prvo brisu cipele od blata...


Zamolila bih te Cleo da mi se ne obracas u tom tonu jer sam ja prilicno
pristojna osoba koja vodi racuna u nacinu obracanja drugim ljudima (svejedno da li je forum,blog ili realnost po sredi)

Naslov topika su snajke, ti i pahuljica ste divno kakile po selu,palankama,
eto ti se i pohvali da stanujes preko puta pariske opere (Beograd je Pariz),
ja pisem uvek ( a tako ce i ostati i tu promene kod mene nece biti) tako
sto odgovaram svom sagovorniku koji je pre mene nesto napisao.

Mene Pahuljica ne zanima ( ti jos manje), nisam zbog vas dve dosla na ovaj
forum, pa bih te zamolila da mi ne objasnjavas funkcionisanje foruma,
a usput i da ne govoris o meni u stilu"ova". To je nepristojnost,nevaspitanje
jer se tako insinuira da je "ova" neka budala.

Nikada,ali nikada mi neko nije objasnjavao gde sta da pisem, a narocito
objasnjavajuci nekoj publici da sam ja " ova".
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Avramova Uto Apr 12, 2011 1:47 pm

Joj, ma samo da nabasam na kakav lik, odmah bih se pretvorila u "uvoznu robu". :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:

Dosta mi je više Beogradske opere pored koje u poslednje vreme samo prolazim. A karte skupeeeee, tri mesna ručka za decu da napravim za jednog Seviljskog berberina. Ne može, zna se prioritet.

C'est la vie! Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 4242552882


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Snowflake Uto Apr 12, 2011 6:58 pm

Ja ne bih da komentarisem ovo sto mi je Fraya savetovala da procitam. Znam sta je palanka i palanacki nacin zivota i razmisljanja, hvala sto brines o mojoj obavestenosti. Nego, negde izmedju kacenja tog famoznog teksta i pljuvacine po meni propustila si da primetis da ja nigde nisam napisala da se stidim sela, vec da sam pisala o tome zasto ne bih mogla tamo da zivim, posto nije bilo jasno iz prethodnih mojih postova, pa je bilo potrebno da se "nacrta". Vidim, tebi to sto ja povremeno odlazim na selo predstavlja veliki problem, a jos veci to sto mi bude dosadno tamo. Ne znam samo zasto ti, ako ne delis moje misljenje, ne zivis u nekom selu kojeg se, za razliku od mene, ne stidis, nego prosipas pamet iz razvijene Nemacke, naravno iskljucivo na pristojan nacin (najvise mi se svideo onaj deo sa prazilukom koji viri iz dupeta Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 D025) I izuzetno mi je drago sto su tvoji dosli u Zajecar, pa eto ponosno mozes da se pohvalis svojim neseljackim poreklom :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919: Mada, mene se to tice otprilike isto kol'ko i spoljna politika Burkine Faso Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Dotore Uto Apr 12, 2011 11:20 pm

Priznaj da si seljanka da skratimo :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:, i kad si uspela da počupaš taj praziluk iz ljubinke ja se ne setih da sam ga vid'o Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434

Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Fraya Sre Apr 13, 2011 11:39 am

Naslov topika je selo,muskarci koji nemaju gde,ne znaju kako
uvoze nekakve snajke. Uopste nije biilo pitanje ko gde i kako zeli da zivi, nego je valjda i topik postavljen da bi ukazao na probleme danasnjih
mladih muskaraca sa sela.

Ako se ne varam ja sam bas bila ta koja drugom forumu postavih
ovaj topik i problematiku jer se to ( kao sto i rekoh u jednom svom postu)
i ne tice samo sela u Srbiji.

Onda ste ti i Cleo pocele o zivotu na selu i kako je to shit i dosada, ali
ja ocekujem da se ljudi ukljuce u diskusiju samo ako imaju nesto
da kazu o sustini problema , a ne da nas informisu sta se njima svidja
ili ne svidja.

A i jeste zalos i tuga da ja iz ove razvijene Nemacke shvatam i bolje razumem probleme ljudi na selu, nego vas dve koje stanujete preko puta opere.

Mozda suvise ocekujem od svojih sagovornika.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Snowflake Sre Apr 13, 2011 1:45 pm

Fraya ::Naslov topika je selo,muskarci koji nemaju gde,ne znaju kako
uvoze nekakve snajke. Uopste nije biilo pitanje ko gde i kako zeli da zivi, nego je valjda i topik postavljen da bi ukazao na probleme danasnjih
mladih muskaraca sa sela.
....
Onda ste ti i Cleo pocele o zivotu na selu i kako je to shit i dosada, ali
ja ocekujem da se ljudi ukljuce u diskusiju samo ako imaju nesto
da kazu o sustini problema , a ne da nas informisu sta se njima svidja
ili ne svidja.

Da, i onda se povela prica o tome sta fali stalama, kravama i zivotu na selu.
No, u svakom slucaju je lepo znati da si ti pisala o sustini problema kada si analizirala moj lik i delo. Moram da izrazim narocito zaljenje sto ne prozimam sustinu problema tako uspesno kao sto to radite vi u razvijenoj Nemackoj i sto sam, samim tim, nekompetentan sagovornik Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 A060
Ne stanujem ni preko puta Opere, koliko li ce tek to da me sroza u tvojim ocima, ziva nisam :albino:


Dotore :: i kad si uspela da počupaš taj praziluk iz ljubinke ja se ne setih da sam ga vid'o Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434
To je zato sto ne nosim ove tanke, fensi tange, vec one malo deblje, domacinke Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Dotore Sre Apr 13, 2011 8:23 pm

Snowflake ::

Ne stanujem ni preko puta Opere, koliko li ce tek to da me sroza u tvojim ocima, ziva nisam :albino:

Imaš li baram brauzer koji se zove opera, to te možda povadi :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:

Snowflake ::
Dotore :: i kad si uspela da počupaš taj praziluk iz ljubinke ja se ne setih da sam ga vid'o Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434
To je zato sto ne nosim ove tanke, fensi tange, vec one malo deblje, domacinke Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 2945899434
PA one sakriju praziluk ? Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 4237942484
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Orhideja Sre Apr 13, 2011 8:24 pm

Djevojke mašite temu.
Ukoliko nastavite sa ličnim prozivkama biće brisanja.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Cleopatra Sre Apr 13, 2011 9:47 pm

Fraya ::
eto ti se i pohvali
Tashtina... Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 1050154034

pa bih te zamolila da mi ne objasnjavas funkcionisanje foruma,
a usput i da ne govoris o meni u stilu"ova".
Nesmotrenost, nije mi bila namera da ti se obratim na taj nacin, ponajmanje da te uvredim. To "ova" mi se zaista omaklo, sve ostalo nije. Nacepila si me prozivkom Pahuljice, vise nego da si prozvala mene.

Onda ste ti i Cleo pocele o zivotu na selu i kako je to shit i dosada, ali
ja ocekujem da se ljudi ukljuce u diskusiju samo ako imaju nesto
da kazu o sustini problema , a ne da nas informisu sta se njima svidja
ili ne svidja.

To jeste sustina problema, sela nece oziveti dok se ne ulozi u privredu ove drzave i decentralizaciju. Nije to samo sta se meni svidja ili ne svidja, vec glavni razlozi zasto ljudi beze sa sela. A beze manje vise trbuhom za kruhom, koliko god se neko pravio blesav kako su sela simpaticna, zdrava i kul, na selima su jako surovi uslovi za zivot. I niko nema prava da krivi ljude sto odlaze u potrazi za boljim zivotom, pa cak i one koji propadnu u pokusaju, sto su probali da promene svoj zivot.
Novca od poljoprivrede zaista nema i to nije jedina privredna grana koja nam je u gabuli, a posla preko glave, posle plodove svog rada prodaju banbadava i treba da budu srecni? Ma idi...

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Snowflake Sre Apr 13, 2011 10:32 pm

Orhideja ::Djevojke mašite temu.

Dotore:
a) je zena Question
b) ne maši temu Question


(bilo je jace od mene :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919Smile
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Dotore Sre Apr 13, 2011 10:33 pm

Snowflake ::
Orhideja ::Djevojke mašite temu.

Dotore:
a) je zena Question
b) ne maši temu Question


(bilo je jace od mene :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919Smile

Ološu :Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Snajke iz uvoza - spas za Srbiju - Page 4 Empty Re: Snajke iz uvoza - spas za Srbiju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu