Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kako je Sex&Grad promenio zene

+22
molitva
Cleopatra
Akhenaton
shondononda
Зорица
Arwen Evenstar
digitalmandrak
w2403
M.Z.K.I
L2
Fraya
laza
RINGE
Avramova
Lila
inspy
Balonero
cat09
slavena
Orhideja
Fristajlo
drdoktor
26 posters

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fristajlo Uto Jul 20, 2010 3:01 pm

To je odsustvo svesti o bolesti.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od drdoktor Uto Jul 20, 2010 3:36 pm

Fristajlo ::
Niko to nije ni pomenuo.
Da, upravo se o tome i radi, o toj ideji da je to cilj, i samo po sebi dovoljno. Pa, srećna vam "sloboda"!
...negde, do pedesete, kad vas nađu tako "srećnu i zadovoljnu", sa šakom tableta u stomaku, konačno, samo svoje... Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 834150
Pogledaj neke statistike o toj ciljnoj grupi; zamoli docu da ti da neke statistike o psihološkim problemima gore-opisanih, pa se onda spori sa tim ciframa.

Da, ovo sto si napisao je tacno. Posledice na mentalno zdravlje su velike pocevsi od depresije, anksioznosti, poremecaja licnosti itd. Procenat je negde izmedju 15 i 20 posto na svetskom nivou.

Serija na jedan manipulativni nacin propagira stil zivota koji se zasniva na otudjenosti i usamljenosti. Imate prijatelje, kao da ih nemate. Puno ljudi je oko vas, ali kao da nisu. Srecni su i svi se lepo provode, ali nije bas tako. Daje se prednost izolovanosti, naspram zajednice.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fristajlo Uto Jul 20, 2010 3:42 pm

drdoktor :: Daje se prednost izolovanosti, naspram zajednice.
Sugestija, sa težinom instrukcije; ko nije takav, biće izopšten. Strah od samoće, takođe još jedan iz tvog domena, gura sve veći broj ljudi u matrična sugerisana ponašanja, i to tako ide...
Vrlo dobro su znali šta rade; što je najcrnje, zna to i Divlja, ali je toliko samodopadna i samodovoljna da je empatija potpuno iščilela iz nje. Čudna žena.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 9:18 am

drdoktor ::
Posledice na mentalno zdravlje su velike pocevsi od depresije, anksioznosti, poremecaja licnosti itd. Procenat je negde izmedju 15 i 20 posto na svetskom nivou.

Serija na jedan manipulativni nacin propagira stil zivota koji se zasniva na otudjenosti i usamljenosti. Imate prijatelje, kao da ih nemate. Puno ljudi je oko vas, ali kao da nisu. Srecni su i svi se lepo provode, ali nije bas tako. Daje se prednost izolovanosti, naspram zajednice.
Procenti se odnose na seriju ;''Sex i grad'', ili, onako,uzete su sve zene koje pate od depresije i anksioznosti u obzir?

E moj Doco, danasnji svet upravo tako funkcionise, ''imate prijatelje, kao da ih nemate, puna ulica ljudi, a vi sami''.

U seriji i nije bas tako, zene se sastaju redovno, razgovaraju, dogovaraju, ogovaraju. Zive svoj zivot.
Pokazuje se upravo to da je danasnji covek usamljen, ali, da ukoliko imas iskrene prijatelje, prijateljice u slucaju Keri Bredso, nekako je lakse i lepse ziveti. Imas podrsku..
Svi mi koji imamo bar jednog, dva iskrena prijatelja, prijateljice to znamo.
Dakle, uopste se ne daje prednost usamljenosti, vec naprotiv. Pogledajte seriju, ali,... Ma ne vredi , Vi samo: Puj, puj, puj ! :twisted:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od drdoktor Sre Jul 21, 2010 11:24 am

Ko kaze da je nisam gledao? Mozda sam neko istrazivanje i napravio u vezi sa njom? Divlja, trudim se da iz mene ne progovara uvek psiholog. Medjutim, sve vise uvidjam da je to ne moguce, jer moja zapazanja su povezana sa poslom koji radim. Susrecem se svaki dan sa raznim ljudima koji imaju probleme. Uspesno lecenje podrazumeva sveobuhvatno shvatanje licnosti, ali i sve ono sto se u tu licnost sliva, od uticaja porodice, drustva, razni drugi faktori itd. Uzrok i posledica.

Iz te vizure proizilazi moje vidjenje

Svet se uvek menjao, i uvek ce se menjati. Imao je svojih dobrih, ali i veoma losih razvojnih perioda. Mislim da smo u periodu do sada ne vidjene manipulacije uma i psihe.


Poslednji izmenio drdoktor dana Sre Jul 21, 2010 12:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 11:36 am

Ima manipulacija svugde, tu ste u pravu Doco. Sigurno je i da ova serija moze nekoj zeni koja je priglupa dati neke glupe ideje, ali, to samim autorima serije sigurno nije bio cilj. Sve se moze gledati sa vise strana i okarakterisati sasvim razlicito. Najgore je biti zlurad pa videti samo lose stvari.
Verujte mi, nisam najpametnija zena na svetu, prosecno sam inteligentna i to je dovoljno da pogledam ovu seriju iz zenske vizure i kazem da je OK.
Budale za sve sto pogresno rade u zivotu pronadju izgovor, znate vi to Doco dobro.
Svaka ta koja bi rekla da joj je Samanta uzor u zivotu(?) ustvari se krije od sebe i svoje vlastite prirode, pa za svoj eventualni promiskuitet krivi izmisljen lik iz neke serije kojoj nije osnovno da promovise promiskuitetnost.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od laza Sre Jul 21, 2010 1:03 pm

konačno dijalog na nivou,doco,divlja je divna osoba još ako prihvatiš njen temperament i ,,divlju narav,, steći ćeš dobrog druga.
uvek sam bežao od onih što niti smrde niti mirišu,draži su mi bili oni ,,divlji,, iskreni

činjenica je da mediji deluju kulturološki na narod i da zbog toga imaju odgovornost ali i mogućnost zloupotrebe.nije ova serija sodoma i gomora,bilo je i gorih od nje ali nije ni uzorna ,niti bi trebalo da posluži ikome kao model u životu.
svaka kritika ima za svrhu da razbudi uspavanog građanina koji se polako kuva u loncu zvanom globalizam i opomene ga da ne prihvata ništa bez da je dobro razmislio i sagledao stanje i utvrdio šta je za njega dobro a šta loše.
ako ubaciš žabu u vrelu vodu iskočiće ali ako je ubaciš u hladnu i polako greješ skuvaće se.to dobro znaju svi oni koji medije koriste za sticanje bogatstva i drže se toga jer im omogućava da mi kao gledaoci(potrošači) prihvatamo sve što nam se servira jer nam doziraju malo po malo.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 1:49 pm

Embarassed Ijao Lazo, kad mi od tebe stizu lepe reci, jos su mi draze i lepse jer mislim da si iskrena osoba. Hvala!

Mediji se koriste za svasta. Ratovi se danas vode prvo u medijima , onda na terenu.
Tesko je odoleti propagandi, sa tim se slazem. Pogotovo ukoliko je to nekakva negativna, losa propaganda. Onda ide podmuklo, skriveno.
U ovoj seriji o kojoj govorimo, nema nekih teskih, dubokoumnih naklapanja, ali, serija nije ni tako povrsna i bez kvaliteta kako je predstavljena u prvom, uvodnom postu. Svakako da ima onih koji su njom odusevljeni, koji su ravnodusni, koji je i ne gledaju uopste. Pridavati ovoj seriji neki specijalno vazan znacaj i uticaj na danasnju savremenu zenu je deplasirano. Serija i jeste nastala u glavama njenih autora tako sto im je model bila danasnja savremena zena, nisu oni izmislili savremenu zenu. Verovatno su gledali danasnje zene kao one kojima ce serija biti namenjana, konzumente te serije, pazili su na afinitete tih zena, upakovali to tako da bude pitko ali ne i plitko za gledanje.

Suvise se pridaje znacaja ovoj seriji, ne znam samo zbog cega?
Oni muskarci koji umeju sa zenama, umece to i dalje, zene ce ostati zene, emancipacija se zalaufala, ali, ima i svoj zenit, svoj klimaks, kome je blizu. Bez obzira na seriju i njene sve moguce aspekte uticaja, zene ce i dalje morati da se bore za svoje mesto pod suncem, to je sasvim normalna pojava, nista specijalno. Takav je zivot.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fristajlo Sre Jul 21, 2010 2:20 pm

Serija i jeste nastala u glavama njenih autora tako sto im je model
bila danasnja savremena zena, nisu oni izmislili savremenu zenu.
Verovatno su gledali danasnje zene kao one kojima ce serija biti
namenjana, konzumente te serije, pazili su na afinitete tih zena,
upakovali to tako da bude pitko ali ne i plitko za gledanje.
Da, ovo je tačno. Vrlo pitko, gledljivo, duhovito, intrigantno- zanatski odlično urađeno, stilski precizno i precizno usmereno na tržište.
Naravno da postoji svet imun na poruke koje ta serija upućuje svojoj publici, i da one ne pogađaju svakog podjednako; neko će se samo dobro zabaviti, ponešto naučiti, čak, upoznati dinamiku i probleme savremenih Njujorčanki...
Postoji nešto, međutim, što je ovde zanemareno, kao, u ostalom i kod mnogih drugih (mal-te-ne svih, istini za volju), a to je- društvena odgovornost za sadržaj. Svesno se zanemaruje mogućnost da poruke i simbolika na neke delove ciljne grupe deluje u negativnom smislu; to su bolesti savremenog društva generalno, kao i 99% svih medija danas, ma gde da rade. Sve je podređeno profitu, i ne obraća se ni malo pažnje na takve stvari, na edukativni i vaspitni efekat emitovanog (štampanog)... Ili, možda, i nije tako, već upravo suprotno.
Ko će ga znati; kažu da danas, da bi znao nečiji cilj, moraš da pratiš trag do izvora novca. Kada to budemo pouzdano znali, možda shvatimo ko je i kakve ciljeve sa ovom serijom imao; dotle, ovo je priča o kokoški i jajetu.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od L2 Sre Jul 21, 2010 2:42 pm

Fristajlo ::
drdoktor :: Daje se prednost izolovanosti, naspram zajednice.
Sugestija, sa težinom instrukcije; ko nije takav, biće izopšten. Strah od samoće, takođe još jedan iz tvog domena, gura sve veći broj ljudi u matrična sugerisana ponašanja, i to tako ide...
Vrlo dobro su znali šta rade; što je najcrnje, zna to i Divlja, ali je toliko samodopadna i samodovoljna da je empatija potpuno iščilela iz nje. Čudna žena.

SAMODOPADNA,SAMODOVOLJNA ....

@FRI ..Mislim da je ovo sto ti radis neprihvatljivo i krajnje opasno.GOVORIM U SVOJE IME jer niko ne nalazi za shodno da to primeti.
Vec duze vreme Divlja je podvrgnuta tvojoj amaterskoj PSIHOANALIZI .Zbog cega ..zbog toga sto iznosi svoje misljenje koje se ne poklapa sa tvojim ; zbog tvog negativnog stava prema ljudima koji imaju takvo misljenje; zbog tvoje slobode da ljudima -u ovom slucajuovoj zeni ,PRIPISES MASU OSOBINA o kojima govori a koje uopste ne moraju, niti su verovatno njene osobine.Ja mogu shvatiti i opravdati izvesne preljube, ali to ne znaci da sam sama preljubnica, niti nemoralna osoba niti ko zna sta bi mi neko poput tebe pripisao.

Druze ti si mi jako drag i zato iznosim svoje misljenje i molim te da odustanes od kvalificiranja ljudi.To utice lose na atmosferu na forumu, dovodi ljude poput Divlje u situaciju DA SE BRANE zbog postenog i iskreno iznesenog misljenja.

Divlja je pokazala izuzetno visok stepen razumevanja problema i mene je licno prijatno iznenadila nekim svojim ostroumnim zapazanjima U VEZI SERIJE .Ko ne zivi na zapadu moze da stvori zaista pogresnu sliku .Zato je njen utisak za mene NEVEROVATNO VISPREN .Ona je shvatila sustinu.Pojedini iz dijaspore zivimo gotovo istim zivotom ,naravno u nekim segmentima.Zenske veceri nas u mom okruzenju su najlepsa druzenja ,cak lepsa nego sto sam ih ikada imala u staroj Jugi.Verovatno sto nas je upravo ta otudenost povezala neraskidivim vezama,sto nam ne pada na pamet da tracarimo nego uzivamo u tim izdvojenim satima razmenjujuci iskustva iz zivota ,sto idemo zajedno u saune , na sport,U KUPOVINU "skupih"cipela jednom recju STO OVDE ZIVOT TECE NEKIM DRUGIM TOKOVIMA koji su neminovni zbog brzog tempa,zbog prirode zivota i odnosa u njemu.Mi zivimo pored stanova i kuca u kojima su bracno vezani homoseksualci, ili lezbejke .Oni su nase komsije.Sa njima komuniciramo ali i dalje mislimo da to nije normalno.Mi obilazimo normalno sex sopove,crvene kvartove sa gostima iz juge,mi idemo na gej parade da vidimo i to cudo i sve skupa TO JE SLIKA ZAPADA ,ali ne TAKO STRASNA kao sto je vi prikazujete .I cudite se pri tom sto se taj isti svet zgrazava nad nasim RATNIM divljastvima,logorima, silovanjima.Je li to bio proizvod Holivuda i zapada ?

OK ,smetaju vam sopinzi, skupe cipele...neudate ,samostalne, emancipovane ..A sta kada nasi potrose citavo bogatstvo na svadbe da bi se pokazali pred svetom,sta kada nasi grade kuce na grobljima za pokojnike, sta kada nasi idu na more troseci zadnji dinar jer je to nobl.I tako redom ..Mi smo kao fini narod koga ce jedna serija da upropasti . I uopste sve te KAPITALISTICKE serije ce da upropaste ljude.

I treba li svaka analiza bajnih teoreticara i strucnjaka da bude merilo zivota.A sto neko ne progovori malo i o tim namestenim istrazivanjima,o istrazivanjima ljudi cija je strucnost vrlo diskutabilna ( diploma ,titule :dr,mr nikada nisu bili JEDINO merilo).Sta je o nama Srbima sve napisano i kakva su istrazivanja kolala zapadom o nama,nasim karakterima...TREBA LI OVI OVDE ISTO TAKO DA VERUJU TIM ISTRAZIVANJIMA ,JER IZA NJIH STOJE strucnjaci.



I na kraju NAJVAZNIJE : MI SMO VALJDA OVDE DA PRIJATELJSKI RAZMENIMO SVOJA MISLJENJA.PA MAKAR SVA ODREDA bila pogresna.Ispravljajmo ih u hodu mirno,prijateljski .MI SE DRUZIMO ,a druzenje bi trebalo u najmanju ruku da bude lepo i prijatno onoliko koliko je i u toj seriji izmedu cetiri zene : slucajno istinito preslikane iz zivota jedne od njih.

Nadam se da ces ovo shvatiti na pravi nacin . Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 904507
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 3:08 pm

L2, :)navikla sam ja na Frija i njegove friki komentare. Jednostavno, upravo zato sto ne razume o cemu pise, a pise, pise to sto pise. Very Happy
Njemu sve sto dolazi sa zapada ne valja.. Reci ce da nisam upravu kad izdaleka zakljucim da je ksenofob.

Inace,drago mi je sto si objasnila nama zenama i muskarcima zivot vas ''zapadnjaka'', vasa druzenja i sve oko toga. Upravo onako kako to i serija pokazuje.
Fenomenalan ti je komentar o Holividu i nasim ''ratnim .ranjima",''Rambo'' je verovatno za sve to kriv. Nije.

Na zapadu zive ljudi koji su mozda u cajtnotu sa vremenom, paz ure, ali, svakako nisu bez empatije, bez osecaja. Ja da se'' branim'' i govorim kako sam osecajna osoba nekom ko ne razume da postoje i drugaciji ljudi od njega, koji imaju sva prava da zive svoj zivot onako kako zele = necu.
Ne bi imalo efekta, ne bi nista objasnilo onima koji imaju predrasude o svemu, a brane ih toboz zalaganjem za tradiciju i porodicu. Iza toga se kriju mnogobrojne fobije i jos kojesta, kao u pandorinoj kutiji, bolje to ne dirati.
Pozzzz Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fristajlo Sre Jul 21, 2010 3:32 pm


Nadam se da ces ovo shvatiti na pravi nacin . Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 904507
Ja sve shvatimna način, kojim je napisano; da li je i pravi, zavisi od toga- kako je napisan.
Što se tiče kvalifikacija i ocena za Divlju, koje mi zameraš- bilo ih je mnogo više od nje prema meni- ti si došla kasnije, ne znaš za to, pa ti ne zameram; ipak, prošaraj malo temama- videćeš i sama. Tebi više smetaju, stičem utisak te kvalifikacije zbog sličnosti stanovišta, nego zbog njihove težine; ja je takvom vidim, i valjda mi je, u toj razmeni mišljenja, dozvoljeno i da iznesem svoje viđenje izvorišta njenih stavova. Kvalifikativi kojima je ona mene "častila" su mnogo teži, ali, dozvoljavam- tema je takva, da se može i takva reč omaći.
Toliko o tome.
Ona je shvatila sustinu.Pojedini iz dijaspore zivimo gotovo istim zivotom
Samo sam ti boldovao ključno; šta ćemo sa ne-pojedinima? Ko govori u njihovo ime?
TO JE SLIKA ZAPADA ,ali ne TAKO STRASNA kao sto je vi prikazujete
Mi smo ovde videli jednu malo drugačiju sliku '99. godine; postoje neke razlike u slikama, koje utiču na našu ocenu te lepote.
cudite se pri tom sto se taj isti svet zgrazava nad nasim RATNIM
divljastvima
,logorima, silovanjima.Je li to bio proizvod Holivuda i
zapada ?
Ti, vidim, vrlo malo znaš o genezi rata u SFRJ, devedesetih, i koliko je taj isti zapad doprineo obimu sukoba, i kolii procenat toga nije uopšte naš. To me veoma rastužuje.
RAZMENIMO SVOJA MISLJENJA.PA MAKAR SVA ODREDA bila pogresna.Ispravljajmo ih u hodu mirno,prijateljsk
Možda neki sebi mogu da dozvole i pogrešna mišljenja; ja za njih nisam zainteresovan, jer taj luksuz ovde mnogo, previše košta. Ovde niko neće reći da je njegovo pogrešno, niti je igde tako nešto rečeno; svi plediraju da je to njihovo jedino jevanđelje. A o ispravljanju grešaka u prijateljskoj promenadi prvo porazgovaraj sa NATO-m i tvojim domaćinima, koji su prednjačili u napadima na srpske ciljeve '99. Mi ovde na to gledamo kao na najveću uvredu Srbima ikad nanetu; to nije bila nimalo prijateljska razmena mišljenja.
Zato je ova serija mnogo bliža naslovu Bajićeve serije, u logičkoj vezi; dok je naše selo gorelo, njujorške babe su se češljale.
Ne očekuj da se tome divimo; mi to možemo samo da preziremo. Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 353681
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fraya Sre Jul 21, 2010 3:40 pm

Divlja ::L2, Smile
Inace,drago mi je sto si objasnila nama zenama i muskarcima zivot vas ''zapadnjaka'', vasa druzenja i sve oko toga. Upravo onako kako to i serija pokazuje.


Na zapadu zive ljudi koji su mozda u cajtnotu sa vremenom, paz ure, ali, svakako nisu bez empatije, bez osecaja. Ja da se'' branim'' i govorim kako sam osecajna osoba nekom ko ne razume da postoje i drugaciji ljudi od njega, koji imaju sva prava da zive svoj zivot onako kako zele = necu.
Ne bi imalo efekta, ne bi nista objasnilo onima koji imaju predrasude o svemu, a brane ih toboz zalaganjem za tradiciju i porodicu. Iza toga se kriju mnogobrojne fobije i jos kojesta, kao u pandorinoj kutiji, bolje to ne dirati.
Pozzzz Very Happy

Ja zivim vec vise od dve decenije na "zapadu",urbana sam zena (oduvek bila),
radoznala i ljubopitljiva, pet sest puta sam krstarila po USA i slozicu se sa
L2 da i na Zapadu,kao i na Istoku ima ovakvih i onakvih ljudi. Nisam sigurna da su citavi
narodi osecajni ili bezosecajni. Razlika glede ove teme bila bi ta da na Zapadu niko
nece glasno reci da je protiv parada,homoseksualaca,ljudi se prave da su tolerantniji
i pokusavaju da budu politicki korektni.

Privatno, u krugu tih zapadnih prijatelja i poznanika, cuces kojesta kao sto i ovde
na forumu cujes kojesta. Uostalom bas ta Amerika je napuritanskija drzava na
svetu. Gde bi inace predsednik najvece svetske sile bio prozivan po sudovima
zbog nekog oralnog seksa.

Te zene u seriji nikako ne predstavljaju ni promil promila zena sa Zapada.

Ne znam sta si mislila sa tim "osecajima"? Za koga i zasta osecaji?
Za prirodu ( i na moju veliku radost i za zivotinje) senzibilitet je veliki,
ali za komsije,decu nikakav.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od L2 Sre Jul 21, 2010 4:26 pm

@FRI mislim da si lepo shvatio sta sam htela reci,ali poznavajuci tebe odlutas nazalost opet u neke druge vode.
Kao prvo :bas zato sto racunam na tvoje razumevanje i tvoj status na forumu uputila sam tebi primedbu,a ona se odnosi ne samo na tebe nego Divlju i sve nas .Mislim da ne bi smeli dozvoliti etiketiranje .Dakle u pitanju je princip.
Drugo : ovaj svet izvan Srbije nije nista drugaciji SRBIJA.To shvati vec jednom.I ovde postoje razliciti drustveni slojevi i kulturoloske razlike .Naravno dane zastupam nikoga ,IZNOSIM SVOJE ..SVOJE MISLJENJE .Nikako ne bih mogla govoriti na primer o masi zena u burkama, pa ni o mnogim drugim .

Trece :MOLIM TE zapamti da sam ja aktivcno ucestvovala u ratnim desavanjima .Neka ti ovo ostane u pameti i nemoj da me povlacis za jezik.Upravo si ti taj koji nema dovoljno podataka o svemu sto se desavalo i svemu sto se upravo desava .
Momentalno se na GLAVNOM mestu za Balkan u EU ( odbrana ) nalazi covek koji je odigrao KLJUCNU ULOGU u ratnim desavanjima,koji je povezan sa svim bivsim republikama, danas samostalnim drzavama i on nam,VRSTAN JE POZNAVALAC NASIH PRILIKA i dalje ce nam krojiti kapu i sta dalje da pricamo.Samo jedan podataka koji je eto javnosti dostupan pa mozemo o njemu pricati .
Cetvrto : kako si samo izvrnuo ovo posljednje .Ja pozivam na lepo druzenje na forumu i prijatel;jsku razmenu misljenja pa cak i po cenu da nismo u pravu a ti meni savetujes da prijateljski popricam sa Nato..i sta ja vec znam .Hajde ne dovodi stvar do apsurda .ovo nije strucni forum, pa necemo valjda da elaboriramo naucno stvari posto ti ne mozes da prihvatis pogresna razmisljanja.Nije valjda da mislis da su tvoja OBJEKTIVNA I ISTINITA ..Daj molim te opusti se i uzivaj ..Lepota je upravo u razlicitosti, nikako u monolitnosti.

Bas nam je lepo...IDEM KUVAM RUCAK MOJI GLADNI...
Fraja posle cu ti odgovoriti.Izvini imam frkicu.Ti stvar potpuno razumes..naravno.\
I Fri ne gledaj mi na greske ,evo me u goloj vodi, okruzena radnicima,prasinom ,i kradem minute za druzenje sa vama ...STRASNO ..zar ne
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od drdoktor Sre Jul 21, 2010 4:38 pm

Fraya ::
Ja zivim vec vise od dve decenije na "zapadu",urbana sam zena (oduvek bila),

Urbana zena?! Zanimljivo vidjenje sebe. Ove druge koje nisu urbane su manje vredne?
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fraya Sre Jul 21, 2010 4:51 pm

drdoktor ::

Urbana zena?! Zanimljivo vidjenje sebe. Ove druge koje nisu urbane su manje vredne?

Ti kao da namerno ne zelis da razumes sta sam htela time da kazem?
Urbana u smislu da mi taj i takav nacin zivota nije nepoznat.
Od kud ja znam za te "tvoje,druge" da li sebe vide kao urbane zene?

A za sebe znam da sam urbana.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od drdoktor Sre Jul 21, 2010 4:57 pm

Fraya ::
Ti kao da namerno ne zelis da razumes sta sam htela time da kazem?
Urbana u smislu da mi taj i takav nacin zivota nije nepoznat.
Od kud ja znam za te "tvoje,druge" da li sebe vide kao urbane zene?

A za sebe znam da sam urbana.

Samo pazljivo citam sta pises. Zasto neko mora sebe da vidi kao urbanog? To je neko merilo? Cije? Cega?
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fraya Sre Jul 21, 2010 5:09 pm

Ja se ne javljam na topicima o negovanju cveca jer se u to
ne razumem. Ovde pisu dve urbane zene (Divlja i L2),
ja sebe smatram urbanom, a tema su takodje neke
urbane zene iz Njujorka. I sta je sada tu nejasno?

Da je tema Majka Jugovica ili Carica Milica sigurno
da ne bih pisala da sam urbana.

Svakako da je merilo da neko kome nije stran
ni shopping, ali ni blagougodni razgovori sa
prijateljicama na temu seks,muskarci, moze
ovde za sebe da kaze da je urban i da nesto napise.

Urban (van ovog konteksta) nije merilo nizasta,nemam pojma sto si se sada
toga uhvatio.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Зорица Sre Jul 21, 2010 5:18 pm

Znaci ko ne pise na ovoj temi on nije urban?! Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 128863565 Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 3835376317
Зорица
Зорица
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Lila Sre Jul 21, 2010 5:20 pm

To nije tema.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Fristajlo Sre Jul 21, 2010 5:27 pm

"L2"
Kao prvo :bas zato sto racunam na tvoje razumevanje i tvoj status na forumu uputila sam tebi primedbu,a ona se odnosi ne samo na tebe nego Divlju i sve nas .Mislim da ne bi smeli dozvoliti etiketiranje .Dakle u pitanju je princip.
Krpili smo se Divlja i ja i gore, ne brini; ona to sportski shvata, kao i ja. Ona je moj omiljeni protivnik, poodavno- to je privilegija... Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 834150
IZNOSIM SVOJE ..SVOJE MISLJENJE
Isti slučaj; mi smo Srbi, volimo jake izraze i teške reči, nismo toliko taktični kao zapadnjaci.. Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 834150

Samo jedan podataka koji je eto javnosti dostupan pa mozemo o njemu pricati .
A taj je...?
Ja pozivam na lepo druzenje na forumu i prijatel;jsku razmenu misljenja pa cak i po cenu da nismo u pravu a ti meni savetujes da prijateljski popricam sa Nato.
U toku te nezapamćene svinjarije, bez presedana u svetskoj istoriji, poginulo je mnogo ljudi, od kojih sam neke i poznavao, a mojoj zemlji u kojoj živim naneta ogromna šteta i još veća uvreda; pokušaj da razumeš da na to ne mogu da gledam potpuno hladno i priijateljski.
Lepota je upravo u razlicitosti, nikako u monolitnosti.
Monolitnost je nešto drugo, ali, dobro sad; a kad nam bude priznato pravo na tu različitost, prihvatiću tu lepotu... Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 834150

I Fri ne gledaj mi na greske ,evo me u goloj vodi, okruzena radnicima,prasinom ,i kradem minute za druzenje sa vama ...STRASNO ..zar ne
Idi, nahrani taj narod tamo, forumski zavisniče... Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od L2 Sre Jul 21, 2010 6:09 pm

@FRI evo divim se sama sebi.Ipak sam ja tebe dobro ocenila pa mi nesto drago .Za poslednji post ti saljem veliki drugarski poljubac. Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 730838 Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 730838 Predomislila sam se vidis dva poljupca .
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 6:13 pm

Jao Fri, nemoj tako jako, Smile pa kad sam uspela da te okvalifikujem tako da mi uzvratis sa'' ovim,onim, ovakva,onakva ova Divlja'', na kojim temama? Samodopadljiva, pa da sam autoseksualka i nisam, :Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 3681966919: , ali svakako drzim do sebe, to svakako. Uvek sam tamo gde se zloupotrebljava vecina i njeno misljenje da bi se maltretirala manjina, nametalo joj se svasta iz dusebriznickih krugova, propisivalo kako treba da zivi taj i taj manjinac, da se ponasa u drustvu, sta da kaze, kako da misli, jer Boze moj, vecina odlucuje o svemu, tu sam da kazem glasno da to tako ne moze. To je zloupotreba i pogresno tumacenje demokratije.. Jednostavno, mogu puno da otrpim, ali na to sam alergicna.
Vidis me kako me vidis, nije to za pohvalu, ali se ne ljutim na tebe, jer me u sustini ne poznajes nimalo. Ima jako malo ljudi na planeti Zemlji koji bi se mogli okvalifikovati kao oni koji nemaju ni trunku empatije za nikoga, ti mislis da sam ja takva. Jeste to jako uvredljivo, sva sreca pa je toliko daleko od istine , da sam spokojna. Sasvim spokojna dok se borim za prava svih na jednakost u drustvu. To se u mom recniku ne naziva nedostatkom empatije.
Inace, evo, pogledala sam jednu epizodu ''Sex i grad'' u reprizi , gde Keri razmislja o kompromisima u vezama, i dokle u kompromisima ici? Zanimljivo.


Poslednji izmenio Divlja dana Sre Jul 21, 2010 6:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od Gost Sre Jul 21, 2010 6:19 pm

Fraya ::
Da je tema Majka Jugovica ili Carica Milica sigurno
da ne bih pisala da sam urbana.

Svakako da je merilo da neko kome nije stran
ni shopping, ali ni blagougodni razgovori sa
prijateljicama na temu seks,muskarci, moze
ovde za sebe da kaze da je urban i da nesto napise.

Urban (van ovog konteksta) nije merilo nizasta,nemam pojma sto si se sada
toga uhvatio.
Majka Jugovica? Vec vidim gomilu zanimljivih postova na toj temi. Smile

Urban je svako ko nije ljakse u onom gradskom slengu. Smile

Ono oko osecaja i svega toga oko istih, sta reci? Osecam ja Fraya, nije da sam drvo ,ko sto misli Fri. Cak i drvo oseca. I volim zivotinje( cak vise od ljudi, cini mi se ponekad). Otuda to ''Divlja'', ne zbog mojih ostrih zuba.
:Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 3681966919:
Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 327314487
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako je Sex&Grad promenio zene - Page 10 Empty Re: Kako je Sex&Grad promenio zene

Počalji od L2 Sre Jul 21, 2010 6:28 pm

drdoktor ::
Fraya ::
Ja zivim vec vise od dve decenije na "zapadu",urbana sam zena (oduvek bila),

Urbana zena?! Zanimljivo vidjenje sebe. Ove druge koje nisu urbane su manje vredne?


Doktore,doktore....Nema sta Fraja da se " vidi" .Zena koja zivi u gradu ne moze biti nego zena iz grada.Urbanizacija je odavno zahvatila i seoske sredine pa su mnoge zene iz manjih mesta podjednako " urbane".Nista novo i nepoznato.
A otkuda tebi da su one druge MANJE VREDNE ??????
Niti je to Fraja izrekla,niti je bilo cim indirektno na to ukazala.Samo je htela reci da su njoj licno kao i nekim drugim zenama iz urbanih sredina neke od situacija iz serije jasnije.Zena zivi 20 godina u Evropi,sta si ocekivao od nje? Da joj kupovina markiranih cipela bude simbol kapitalistickog rasipnistva.A kao kod nas niko ne uziva u kupovini i nosenju markiranih patika, farmerki, ostale garderobe.Vec kada sam taj primer uzela.

Fraja nije pretenciozna.To bi ti morao OSETITI na osnovu svih njenih dosadasnjih nastupa.Pa joj to zaista ne bi trebalo spocitavati,a pogotovo ne imputirati nesto sto uopste nije rekla.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu