Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Postoji li zlo? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Postoji li zlo? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Postoji li zlo? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Postoji li zlo? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Postoji li zlo?

+28
Strelac
Peni Vajs
Prince
Jurivaka
SKYKING
Mesrine
strško
Jovanka Orleanka
Clan 436
Cleopatra
Miško
inspy
Buca
Sub-Ad
sini_do
Anica
cvjeticanin
Orhideja
ellen
Hipi
drdoktor
diotimo
Fi Pi
Johnny-Azra
Avramova
Fristajlo
RINGE
Dragana
32 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Dragana Ned Jul 03, 2011 6:21 pm

Neki tip ::Sve dok nevini ljudi stradaju...dok deca umiru u Svetu.. sve dok gubimo svoje najmilije a znamo da nisu ni mrava zgazili.. ja licno nikada necu verovati u Boga...

Nijedna filozofska misao, nijedan covek na ovom Svetu me nece ubediti u suprotno makar isao ovih stopa u Pakao, makar mi sudnji dani bili odbrojani...


Potpuno razumijem Tvoje pisanje . Najčešće postavljeno pitanje a bez odgovora je ; Zbog čega Bog dopušta patnje ? Ako postoji , naravno .
Ako se malo odmajnemo od te razine postojanja Boga u ovom ili onom obliku , shvatićemo lako da je sve zapravo u ; ljudskom umu . Baš kao što je ustvrdio kolega MIško . Nije problem u Bogu i poimanju Boga kada razmišljamo o postojanju zla , već iskrivljenoj ljudskoj percepciji vrijednosti .
Sini do je također negdje napiso da dobro i zlo , jednosatvno postoje , da jedno bez drugoga ne ide . Odvijeka su postojali ljudi skloni zlu i na sreću oni drugi , skloni dobru . Otuda vjećna borba dobra i zla ... Izbor je na čovjeku .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 6:29 pm

Ne razumem... i molim da mi se objasni....

Zasto majka da veruje Bogu ako ostane bez sina?? Zasto otac da veruju u Boga ako izgubi porodicu?? Nadjite mi smisao.. nadjite mi reci zasto bi verovao u tako nesto??? Nadjite mi logiku da je Bog napravio zenu od muskog rebra??? Zasto bi verovao nekom ko je pisao Bibliju pre 3000 god a nije znao ni sta je praznjenje oblaka ni kako grom nastaje.. ni zasto seva iz neba??

ZASTO....Recite mi jedan valjani razlog.... i ja cu vam reci da sam bio u zabludi....
Odvijeka su postojali ljudi skloni zlu i na sreću oni drugi , skloni dobru . Otuda vjećna borba dobra i zla ... Izbor je na čovjeku .

Sta dobijam ako verujem u Boga.. mir u dusi, srcu? bice mi lakse da savladam tugu zato ste nekog nema? Ne naravno.. mogu samo biti jos vise ogorcen... zato sto verujemo u nekom ko dozvoljava mnoge stvari koje se granice sa ludoscu...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Dragana Ned Jul 03, 2011 6:46 pm

Neki Tip ;

Na mnoga pitanja , poput ovih Tvojih u postu iznad čovjek ne nalazi odgovore . Traži ih .

Zašto majka vjeruje u Boga i nakon gubitka djeteta ili obitelji ... ni ja ne znam valjani odgovor . Neke nakon toga prestaju vjerovati a za neke je vjera način preboljavanja , pretpostavljam . Teško je ponekad naći razloge za tuđa ponašanja .

Nadalje .. nitko ti ne može reći zašto bi u nešto vjerovao . To bi bila manipulacija tobom . Odgovore na svoja pitanja moraš pronači sam i što god mislio o bilo čemu , važno je da si do spoznaje došao sam , ne tuđim ubjeđenjima .
Kada govoriš o logici stvaranja žene iz muškarčeva rebra . Slažem se , nema logike . Možda ima , ako tvrdnju iz Biblije , ne shvaćamo bukvalno .
Biblija je puna kontradiktornosti ali i puna znanstvenih činjenica koje su u istoj zabilježene mnogo prije njihovih samih otkrića .

Čovjek kada izgubi svoje najmilije , riječ ogorčen je preslaba rijač za osječaj koji čovjeka slama te u čovjeku briše vjeru prema ičemu .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 7:04 pm

Nadalje .. nitko ti ne može reći zašto bi u nešto vjerovao . To bi bila manipulacija tobom . Odgovore na svoja pitanja moraš pronači sam i što god mislio o bilo čemu

Niko ne moze da manipulise sa mnom..ja u proslom postu nisam rekao da trazim odgovore zato sto ja nisam siguran u ono sto ne verujem, ja sam samo pitao kako mozete verovati u ono sto je inace ocigledno...I ako imate valjani razlog da Bog postoji, zasto se ove stvari desavaju koje sam upravo naveo...
Bio sam prisutan na kratko posetu manastiru Ostrog, i evo moja zapazanja, ljudi su lezali i spavali ko je gde nasao mesto oko manastrira..uglavnom su to bili invalidi,lica sa cerebalnom paralizom, nekom drugom nesrecom, neizlecivom bolescu, ljudi koji su opsednuti Crkvom i Bogom, siromasni, koji ih nagriza stub vremena...Svako je dosao sa nekim razlogom...cak i ja koji sam bio previse radoznao da shvatim zasto ljudi veruju u Boga a nema im pomoci...naci utehu u nesto sto ne vidimo, ne cujemo,dok nas bol u dusi u srcu, u telu svakim danom sve vise pritiska...Zao mi je tih ljudi, ali nista ne pomazu oni sebi. naprotiv... njihovim dobrovoljnim prihodom mnogi popovi su se obogatili na tudjoj nesreci, cemu je dnevna stampa skoro pisala.



Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Cleopatra Ned Jul 03, 2011 7:09 pm

Neki tip ::
Niko ne moze da manipulise sa mnom..
Cak ni meni ne bi dozvolio? Igre radi? Postoji li zlo? - Page 4 3629869021

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 7:12 pm

Cleopatra ::
Neki tip ::
Niko ne moze da manipulise sa mnom..
Cak ni meni ne bi dozvolio? Igre radi? Postoji li zlo? - Page 4 3629869021

Tek tebi ne bi dao.... kroz igru bi mi dusu uzela.. a sve bi bilo kobajagi..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Ned Jul 03, 2011 7:19 pm

Neki tip ::Zao mi je tih ljudi, ali nista ne pomazu oni sebi. naprotiv... njihovim dobrovoljnim prihodom mnogi popovi su se obogatili na tudjoj nesreci, cemu je dnevna stampa skoro pisala.

Uopšte ne razumem zbog čega ovakve primere navodiš kao dokaz nepostojanja Boga?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 7:20 pm

Navodim samo primer koliko je lako manipulisati sa ljudima koji veruju u Boga..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Ned Jul 03, 2011 7:40 pm

@Tip

Aha, a sa nevernicima je malo teže. Postoji li zlo? - Page 4 216218906

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 7:42 pm

Avramova ::@Tip

Aha, a sa nevernicima je malo teže. Postoji li zlo? - Page 4 216218906
Naravno..... eto napokon si se slozila sa mnom... nije bolelo, zar ne:)

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Ned Jul 03, 2011 7:54 pm

Ni slučajno se nisam složila, odakle ti to? Bila sam samo malo ironična. Postoji li zlo? - Page 4 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 7:56 pm

Avramova ::Ni slučajno se nisam složila, odakle ti to? Bila sam samo malo ironična. Postoji li zlo? - Page 4 4242552882

Nikako.. nema ironije u tvom glasu.. a klimanjem glave gore dole.. mi kazuje.. da sve sto sam rekao da ti podrzavas i pozdravljas.. Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Miško Ned Jul 03, 2011 8:54 pm

Zlo, kao odsustvo dobra mora postojati,ono je jedan od podsticaja patnje. Patnja je produkt ljudske volje i ona mora biti jer se preko nje stiže do spoznanja. Sila koja sve stvara preprosto mora biti. Oni koji to ne mogu shvatiti ili razumeti ne mogu sebe smatrati intelektualcem.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 9:26 pm

Miško ::Zlo, kao odsustvo dobra mora postojati,ono je jedan od podsticaja patnje. Patnja je produkt ljudske volje i ona mora biti jer se preko nje stiže do spoznanja. Sila koja sve stvara preprosto mora biti. Oni koji to ne mogu shvatiti ili razumeti ne mogu sebe smatrati intelektualcem.

Vas izuzetno cenim i postujem kao ravnopravnog sagovornika,intelektualca, sve sto ste rekli jeste istina...
Recite mi kada se patnjom dodje do spoznaje....Sta se desava sa nama, da li se covek menja, prema ljudima, prirodi, prema smislu zivota, odnosu prema Bogu...Sta uraditi dalje..da li se nas Svet rusi...da li ludimo?. da li spoznajemo da smo gresili, da li imamo odgovore na mnoga pitanja koja postavljamo sebi i drugima...
Hvala na odgovoru.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Miško Ned Jul 03, 2011 9:51 pm

Neki tip ::
Miško ::Zlo, kao odsustvo dobra mora postojati,ono je jedan od podsticaja patnje. Patnja je produkt ljudske volje i ona mora biti jer se preko nje stiže do spoznanja. Sila koja sve stvara preprosto mora biti. Oni koji to ne mogu shvatiti ili razumeti ne mogu sebe smatrati intelektualcem.

Vas izuzetno cenim i postujem kao ravnopravnog sagovornika,intelektualca, sve sto ste rekli jeste istina...
Recite mi kada se patnjom dodje do spoznaje....Sta se desava sa nama, da li se covek menja, prema ljudima, prirodi, prema smislu zivota, odnosu prema Bogu...Sta uraditi dalje..da li se nas Svet rusi...da li ludimo?. da li spoznajemo da smo gresili, da li imamo odgovore na mnoga pitanja koja postavljamo sebi i drugima...
Hvala na odgovoru.
Kada se patnjom dođe do spoznanja čovek se promeni: promeni životni nazor(sebe iznutra),shvati zabludu dotadašmjih ubeđenja ,shvati da sila koja sve stvara ona i sve vodi,shvati da je ljucka volja nešto negativno(nešto što ga neminovno tera u patnju) ali shvati i dejstvo da je usvakom zlu neki elemanat dobra, shvati da je volja sile( prirode) ili prasile iznad njegove volje...menjajući sebe menja i odnos okoline do njega. To su ti dragi moj prijatelju psihički procesi , procersi koji se događaju u duševnom, koji teču i traju. Intezivnija patnja nas dovodi do bržeg i većeg spoznanja. Intelektualci mnogo intezivnije pate od prosečno duhovno razvijenog čoveka i zato brže stižu do prosvetlenja... Moj život je ispunjen najtežim spoznanjima,ali evo zahvaljući nekim višim inteligencijama još uvek sam u granicama normalnog...


Poslednji izmenio Miško dana Ned Jul 03, 2011 10:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Ned Jul 03, 2011 10:12 pm

Kada se patnjom dođe do spoznanja čovek se promeni: promeni životni nazor(sebe iznutra),shvati zabludu dotadašmjih ubeđenja ,shvati da sila koja sve stvara ona i sve vodi,shvati da je ljucka volja nešto negativno(nešto što ga neminovno tera u patnju) ali shvati i dejstvo da je usvakom zlu neki elemanat dobra, shvati da je volja sile( prirode) ili prasile iznad njegove volje...menjajući sebe menja i odnos okoline do njega. To su ti dragi moj prijatelju psihički procesi , procersi koji se događaju u duševnpm. Intezivnija patnja nas dovodi do bržeg i većeg spoznjanja .Intelektualci mnogo intezibvnije pate od prosečno duhovno razvijenog čoveka,i zato brže stižu do prosvetlenja... Moj život je ispunjen najtežim spoznanjima,ali evo zahvaljući nekim višim inteligencijama još uvek sam u granicama normalnog...
Tako sam i mislio... psihicki procesi koji se menjaju i poigravaju se sa nama ,spoljasnih faktori su takodje deo tereta koji nam stezu obruc oko vrata.
.Od mentalnom naseg sklopa zavisi da li cemo biti dovoljno jaki da nas tuga,bol ne slomi, u svojoj dusevnoj patnji.i.osecamo veliku prazninu u telu.
Mislim da se onda covek posle nekog vremena oseti prevarenim,teze je i ako nema podrsku bracnog prijatelja, mada koliko moze da pomogne, toliko moze i da odmogne...
Sto nas ne slomi to nas samo jos vise ojaca... neko krene sve ispocetka.. neko se samo zacauri, i zivi sa tim,tesko je nastaviti napred, smisao zivota ima drugi znacaj i vrednosti, novac, lepe zene,ne primecujemo....Smejemo se kada vidimo da je neko pohlepan, i koji grabi da sto vise ima.. a lepota zivota je upravo u malim stvarima koje nam puno znace.



Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od inspy Pon Jul 04, 2011 11:23 am

ja danas peceno domace pilence za rucak. Postoji li zlo? - Page 4 3818829173
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Pon Jul 04, 2011 11:25 am

inspy ::ja danas peceno domace pilence za rucak. Postoji li zlo? - Page 4 3818829173

Sada da cujemo objasnjenje kakve pilence ima veze sa zlom..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od inspy Pon Jul 04, 2011 11:31 am

mrzi me da objasnjavam.
a i lete mi mravi po kuci, moram da ih raidizujem. Postoji li zlo? - Page 4 1369909122
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Pon Jul 04, 2011 7:57 pm

inspy ::ja danas peceno domace pilence za rucak. Postoji li zlo? - Page 4 65895
Postoji li zlo? - Page 4 1495693230
Postoji li zlo? - Page 4 670648 Postoji li zlo? - Page 4 670648 Postoji li zlo? - Page 4 670648 Postoji li zlo? - Page 4 670648 Postoji li zlo? - Page 4 670648
Postoji li zlo? - Page 4 196439
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Pon Jul 04, 2011 7:59 pm

inspy ::mrzi me da objasnjavam.
a i lete mi mravi po kuci, moram da ih raidizujem. Postoji li zlo? - Page 4 1369909122

Mravi mu lete po kuci...???Eto zacina za peceno pile..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Clan 436 Uto Avg 02, 2011 1:20 pm

Gde je odsustvo ljubavi, zlo caruje.
Clan 436
Clan 436
Novi član
Novi član

Broj poruka : 50
Datum upisa : 01.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Uto Avg 02, 2011 1:25 pm

@Clan 436

Tačno tako. Ni samoljublje nije ljubav a možda je gore od zla kao posledice činjenja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Jovanka Orleanka Sre Avg 03, 2011 10:37 am

Postojni zlo jer da ne postoji - ni dobro ne bi imalo smisla.
Jovanka Orleanka
Jovanka Orleanka
Novi član
Novi član

Broj poruka : 40
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 50
Lokacija : Negde daleko, daleko od mora

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fi Pi Ned Okt 02, 2011 10:58 am

Po narodnoj dok nekom ne smrkne drugom ne svane.

Vite vi koliko je narod, bome i narodnosti pre oni Ajnštajn znalo da je zlo relativno!?

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 4 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu