Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 19 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Postoji li zlo? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Postoji li zlo? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Postoji li zlo? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Postoji li zlo? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Postoji li zlo?

+28
Strelac
Peni Vajs
Prince
Jurivaka
SKYKING
Mesrine
strško
Jovanka Orleanka
Clan 436
Cleopatra
Miško
inspy
Buca
Sub-Ad
sini_do
Anica
cvjeticanin
Orhideja
ellen
Hipi
drdoktor
diotimo
Fi Pi
Johnny-Azra
Avramova
Fristajlo
RINGE
Dragana
32 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Pon Maj 24, 2010 1:07 pm

diotimo ::Izvinjavam se ,ali se ne mogu sloziti sa ovakvim tumacenjem..ovo o cemu sam ja pisala je cist psihijatrijski pristup, naucno potkovan i dokazan...nikakave depresije tu nema...e,sada sto se mnogima ne svidja,cinjenica da je covek i dobar i zao...to je druga stvar...Sve ovo je vrlo lako dokazljivo...

Nisam ja dala svoje tumačenje, da jesam, post bi bio prilično duži nego što jeste. Kratko sam se osvrnula i nikako nisam potcenila tvoj stručni pristup naprotiv, samo sam dala kratak komentar kako sam ga doživela, dakle ne ocenila jer i nisam stručna u toj oblasti već samo doževela.

Mene samo interesuje..zasto ljudi vecito zive u zabludama ,kada je ljudska priroda u pitanju..i zbog cega je to tako..

Verovala ili ne, isto se i ja pitam i odgovor ne nalazim, makar ne zadovoljavajući.

I odakle ta, neverovatna zelja da se covek vecito predstavlja boljim nego sto jeste...i zdravijim??

Mislim da je ovo u čovekovoj prirodi i to u velikom procentu, i meni takodje još uvek nepoznanica, ali postoje pretostavke koje moram utvrditi, a potom i sa onima koji su stručnjaci u ovoj oblasti preispitati sopstvene spoznaje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od drdoktor Pon Maj 24, 2010 3:32 pm

Avramova ::
drdoktor :: Covek je uneo u sebe zlo, kada je odlucio da pored pozitivne slobodne volje, unese i princip negativne. Od tada i te kako covek odlucuje da li ce biti zao ili ne. Nastaje borba u njemu da li ce prevagnuti dobro ili zlo.


Zar je negativna volja uvek zlo?

Pod negativnom voljom se podrazumeva ono sto coveka vuce ka sto vecem padu.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od drdoktor Pon Maj 24, 2010 3:38 pm

diotimo ::..Izvinjavam se ,ali se ne mogu sloziti sa ovakvim tumacenjem..ovo o cemu sam ja pisala je cist psihijatrijski pristup, naucno potkovan i dokazan...nikakave depresije tu nema...e,sada sto se mnogima ne svidja,cinjenica da je covek i dobar i zao...to je druga stvar...Sve ovo je vrlo lako dokazljivo...toliki ratovi,sukobi,konflikti,medju ljudima...danas je dokazano da se radjamo sa sklonoscu ka ubistvu,samoubistvu,alkoholizmu,narkomaniji....sta su to..nego klice zla ..?!Mene samo interesuje..zasto ljudi vecito zive u zabludama ,kada je ljudska priroda u pitanju..i zbog cega je to tako..I odakle ta, neverovatna zelja da se covek vecito predstavlja boljim nego sto jeste...i zdravijim??

Diotimo, istrazivanja nisu dokazala, vec su dosla do pretpostavke da postoji sklonost. Jedno je nesto sto je determinisano, a drugo je predispozicija.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Pon Maj 24, 2010 3:45 pm

drdoktor ::Pod negativnom voljom se podrazumeva ono sto coveka vuce ka sto vecem padu.

Slažem se. I tako neko "odabere" negativnu volju, izgubi interesovanje za sve oko sebe, postane depresivan, a onda bolest postane progresivna a da zapravo nije učinio nikakvo zlo. Kako se zove odsustvo osećanja koje čoveka vuče ka padu?

Nismo svi zli, ali zla ima. Ne mogu reći za sebe da sam zla jer nikome ne želim zlo, ne činim zlo. Znam da je takvih još puno na ovom svetu. Globalno gledano, verujem da je zlo u porastu, ali ne verujem da čovek sam bira zlo ako ono u njemu rodjenjem nije već utkano.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od diotimo Pon Maj 24, 2010 3:54 pm

drdoktor ::Diotimo, istrazivanja nisu dokazala, vec su dosla do pretpostavke da postoji sklonost. Jedno je nesto sto je determinisano, a drugo je predispozicija.
...

Dokazano je da se radjamo sa klicama zla..kao i sa klicama dobra...
sta ce prevagnuti u nasim zivotima zavisi od mnogo cega...ali je dokazano...

Kako dolazi do ratova..uopste kako je dolazilo???...ili do mnostva negativnih pojava vezanih za taj oruzani sukob...(dokazano je da jos sasvim malo dete .''.muci ponekad svoje roditelje''...ali to je sada druga tema...

Psihijatrija je odustala od pretpostavki o sklonostima..to je zastarelo tumacenje..nekada se smatralo..danas...se pouzdano zna..
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Hipi Pon Maj 24, 2010 4:02 pm

Ako ne postoji, onda bassss mnogo ne postoji. Postoji li zlo? - Page 2 624403
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od ellen Sub Maj 29, 2010 2:34 pm

Toliko je zla oko nas da prosto ponekada se zapitam sta je to dobro...kako ga prepozntati vise.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Sub Maj 29, 2010 5:02 pm

ellen ::..kako ga prepozntati vise.
Ima pare i smeje se. Postoji li zlo? - Page 2 353681
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fi Pi Sub Maj 29, 2010 5:29 pm

Dok god sam živ, verujte da postoji,
a kad si umrem od smrta, ko zna... Postoji li zlo? - Page 2 2255911292


Poslednji izmenio Fi Pi dana Sub Maj 29, 2010 6:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Orhideja Sub Maj 29, 2010 6:15 pm

diotimo ::
Dokazano je da se radjamo sa klicama zla..kao i sa klicama dobra...
sta ce prevagnuti u nasim zivotima zavisi od mnogo cega...ali je dokazano...

Kako dolazi do ratova..uopste kako je dolazilo???...ili do mnostva negativnih pojava vezanih za taj oruzani sukob...(dokazano je da jos sasvim malo dete .''.muci ponekad svoje roditelje''...ali to je sada druga tema...

Neke stvari su nemoguće, ne možemo porediti bebu i odraslog čovjeka. Dijete do godinu dana ne zna ništa sem hrane i spavanja, majku prepoznaje po mirisu mlijeka ...prema tome da se rađa zlo ja odbijam povjerovati. S druge strane odrastao čovjek može da bira biti dobar ili zao to je individualno.
Što se gore pomenutog Frojda tiče ja sam toliki skeptik da ga takvog možda niste ni sreli, jer čovjek koji je ivio onako kako je on živio je nazvan ocem psihoanalize mžda neke uvrnute psihoanakize ali zdrave malo je vjerovatno. Čitala sam ga i taj čovjek meni nije jasan.

Psihijatrija je odustala od pretpostavki o sklonostima..to je zastarelo tumacenje..nekada se smatralo..danas...se pouzdano zna..

Sva se ona i nalazi na pretpostavkama, ko je dokazao, kad i kako, ko je taj ko kaže da papir crn a on je beo npr.
Dođem ja još ali sad moram ići.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Dragana Sub Maj 29, 2010 7:04 pm

diotimo ::
Dokazano je da se radjamo sa klicama zla..kao i sa klicama dobra...
sta ce prevagnuti u nasim zivotima zavisi od mnogo cega...ali je dokazano...

Kako dolazi do ratova..uopste kako je dolazilo???...ili do mnostva negativnih pojava vezanih za taj oruzani sukob...(dokazano je da jos sasvim malo dete .''.muci ponekad svoje roditelje''...ali to je sada druga tema...

Psihijatrija je odustala od pretpostavki o sklonostima..to je zastarelo tumacenje..nekada se smatralo..danas...se pouzdano zna..

Postojanje zla dokazano je u raznim ljudskim , nehumanim postupcima , izvršenim prema sebi , prema drugim ljudima i prirodi koja nas okružuje .
Ne bih se složila sa izjavljenim da se neminovno svaki čovjek rađa sa ,, klicom zla ,, . Zločestoča se u čovjeku stvara tijekom rasta i razvoja izazvano različitim negativnim izvanjskim podražajima .
Do ratova dolazi zbog različitih percepcija društvenih situacija ... Ne želi svi ljudi ratove ni sukobljavanja . Mnogi su primorani ratovati iz obaveza koje nameču država i politika u kojoj žive . Vjerujem da mnogi ljudi nikada ne bi prihvatili sukob ratovanja , kada bi imali izbor .
Maleno dijete zna mučiti svoje roditelje ( ako uopće možemo to nazvati ,, mučenjem ,, ?! ) Ali , to je normalno i nije zabrinjavajuće . Ono muči svoje roditelje zato što je maleno i zato što je dijete koje ne razumije , a nikako iz razloga da je ,, zlo ,, .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Orhideja Sub Maj 29, 2010 9:57 pm

Dragana ::
Maleno dijete zna mučiti svoje roditelje ( ako uopće možemo to nazvati ,, mučenjem ,, ?! ) Ali , to je normalno i nije zabrinjavajuće . Ono muči svoje roditelje zato što je maleno i zato što je dijete koje ne razumije , a nikako iz razloga da je ,, zlo ,, .

Kako dijete može da muči svoje roditelje? Neka mi neko objasni šta može maleno dijete da uradi svijim roditeljima i da taj roditelj kaže da ga muči?
Kakav je to roditelj? O čemu mi pričamo, dajte ljudi budimo ozbiljni.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Dragana Sub Maj 29, 2010 10:04 pm

Orhideja ::
Kako dijete može da muči svoje roditelje? Neka mi neko objasni šta može maleno dijete da uradi svijim roditeljima i da taj roditelj kaže da ga muči?
Kakav je to roditelj? O čemu mi pričamo, dajte ljudi budimo ozbiljni.

Molila bih te da pročitaš pozorno moje pisanje . Ne može , naravno . Niti ono može mučiti u prvom smislu svoje roditelje niti možemo reči da je ono zbog svojih nepodopština ,, zlo ,, . Dijete ne može nositi zlo u sebi .
Ako roditeljima ponašanje malenog djeteta stvara muku , tada je sam roditelj za razmotriti . Ali , to nije tema .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Orhideja Sub Maj 29, 2010 10:23 pm

diotimo
Naravno da postoji..i u nama i oko
nas..mada to oko nas...smo naravno mi kumovali...O zlu se moze govoriti
sa raznih aspekata...a,ja cu se drzati psiholosko-psihijatrijskog
tumacenja...Pre svega,vec napisah da je covek i dobar i zao....znaci jos
od rodjenja mi sa sobom dononimo klice i jednog i drugog...sta ce
prevagnuti je sada pitanje...Frojd je govorio da je covek po prirodi
zao...
Dragana pročitala sam šta si napisala iz mog pisanja se vidi kako ja razmišljam i funkcionišem, nema tu neke velike tajne i velikih zamotanih riječi. Meni one nisu potrebne.
Osvrnula sam se na citirani post.
I što je još gore pominjemo Frojda, ma zamisli, svi mi i koji nismo završili psihologiju znamo za njega i upoznati smo sa njegovim tumačenjima prema tome...

Zao čovjek...mislim da vanjski uticaji mogu da čovjeka promjene, da on jednostavno sticajem okolnosti postaje nešto drugo. Ne ulazim sad u psihu koja je oboljela, podvojene ličnosti (ako postoje), ludila i ostale psiho bolesti to je nešto drugo. Ne ulazim i ne vjerujem u demone i iskonska zla iz mitova i mitologija, priča i pričica i ostalo. Držim se jednostavno jedne stavke "sva djeca su Božiji anđeli" i reći da je neko rođen a beba je i da nosi klicu zla za mene ne dolazi u obzir.
Dijete će odrasti u onakvog čovjeka kako ga mi vaspitamo a ne ...
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Dragana Sub Maj 29, 2010 10:38 pm

Orhideja ::
Dragana pročitala sam šta si napisala iz mog pisanja se vidi kako ja razmišljam i funkcionišem, nema tu neke velike tajne i velikih zamotanih riječi. Meni one nisu potrebne.
Osvrnula sam se na citirani post.
I što je još gore pominjemo Frojda, ma zamisli, svi mi i koji nismo završili psihologiju znamo za njega i upoznati smo sa njegovim tumačenjima prema tome...

Zao čovjek...mislim da vanjski uticaji mogu da čovjeka promjene, da on jednostavno sticajem okolnosti postaje nešto drugo. Ne ulazim sad u psihu koja je oboljela, podvojene ličnosti (ako postoje), ludila i ostale psiho bolesti to je nešto drugo. Ne ulazim i ne vjerujem u demone i iskonska zla iz mitova i mitologija, priča i pričica i ostalo. Držim se jednostavno jedne stavke "sva djeca su Božiji anđeli" i reći da je neko rođen a beba je i da nosi klicu zla za mene ne dolazi u obzir.
Dijete će odrasti u onakvog čovjeka kako ga mi vaspitamo a ne ...

Upravo tako . Slažem se sa tvojim mišljenjem i glede Frojda . A kako se zlim ne rađa , već postaje , već sam u svom prethodnom postu napisala .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Gost Pon Maj 31, 2010 12:30 pm

Svi ljudi u sebi vremenom posade klicu zla, takva nam je priroda. Mogu se sloziti sa Orhidejom da bebe kad se rode nisu zle, ali pripadaju vrsti koja to jeste. Nisu samo ratovi koje vodimo problem. Problem je i nasa percepcija sveta koju kao vrsta koja se prilagodila i potcinila prirodu imamo. Stvorili smo sliku o sebi-imidz vrste kojoj je sve dozvoljeno i za sve ima opravdanja. Zlo pravdamo drustvenim sistemom, nekim moralnim i nemoralnim nacelima koje smo stvorili za svoje potrebe. Zli smo i takvi smo oduvek. Sad, sto je neko vise a neko manje zao, to je dobro-zivele razlike, zbog njih opstajemo kao ljudi. Ko kaze da nije nikada zao, laze sam sebe. Bar nekada je to bio i bice ponovo. To nam je odbrambeni mehanizam, tako funkcionisemo, ugradili smo zlo u sebe iz raznih razloga. Tesko je pobediti i odbraniti se od svoje sustine. Teska je to borba.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Uto Jun 01, 2010 12:48 am

Zlo je nasušna potreba slabih, rekao je Niče. Inače, on nije otac fašizma... Postoji li zlo? - Page 2 193314
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od diotimo Uto Jun 01, 2010 1:17 am

Orhideja ::
Dragana pročitala sam šta si napisala iz mog pisanja se vidi kako ja razmišljam i funkcionišem, nema tu neke velike tajne i velikih zamotanih riječi. Meni one nisu potrebne.
Osvrnula sam se na citirani post.
I što je još gore pominjemo Frojda, ma zamisli, svi mi i koji nismo završili psihologiju znamo za njega i upoznati smo sa njegovim tumačenjima prema tome...

Zao čovjek...mislim da vanjski uticaji mogu da čovjeka promjene, da on jednostavno sticajem okolnosti postaje nešto drugo. Ne ulazim sad u psihu koja je oboljela, podvojene ličnosti (ako postoje), ludila i ostale psiho bolesti to je nešto drugo. Ne ulazim i ne vjerujem u demone i iskonska zla iz mitova i mitologija, priča i pričica i ostalo. Držim se jednostavno jedne stavke "sva djeca su Božiji anđeli" i reći da je neko rođen a beba je i da nosi klicu zla za mene ne dolazi u obzir.
Dijete će odrasti u onakvog čovjeka kako ga mi vaspitamo a ne ...

Ljudi..hajde da nesto razjasnimo...pre svega covek..(vise puta sam rekla...)nije toliko dobar kao sto bismo mi zeleli..da mislimo ...ne bi bilo ovoliko zla na svetu od kada on postoji ,da nije tako....
Receno je da se dete radja i sa jednom i sa drugom KLICOM...a ne da se radja zao
Znaci klica zla i klica dobra....

To je velika razlika...(znamo svo onu pricu o dobroj i losoj majcinoj dojci''...)...Frojdu se zamera sto je vecinu stvari podvodio pod sex.nagon...to da je covek po prirodi pre svega zao...mogla bih velikim delom da prihvatim.....(cega se sve nisam nagledala i naslusala ...da je to za ne poverovati..sta sve covek, jedan drugom moze da uradi..)cesto puta i bez nekog vidljivog povoda...

Ja sam u svom postu govorila samo o nekim klicama...a ne da je dete rodjeno kao zlo...to je velika razlika...
Znaci ono je samo doslo na svet ..a sta ce se od njega stvoriti to naravno, da zavisi pre svega od roditelja,vaspitanja uticaja sredine ,skole,kulture i drustva u celini i mnogo cega jos...

Sto se tice toga da su mnogi dusevni bolesnici ili pojedinci sa psihiopatoloskim poremecajima ... zli..to je netacno..postoje bolesni ljudi .. mirni i dobri iako nisu zdravi...
Danas smo u prilici da vidimo sarenilo psihickih poremecaja koje krasi mnoga lica koja slobodno hode nasim ulicama, nalaze se u raznim ustanovama,na medijima ...uopste u drustvu i to vidljivih svima...
Sta reci za tako nesto...to je covek..sve je relativizovao..Zar nisu zle misli potekle od ljudi da se ''pedofilija'' legalizuje...a mozda je taj ko je to predlozio upravo,kao dete bio zrtva jednog takvog psihickog poremecaja ...?
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Pon Jun 07, 2010 2:06 am

Orhideja ::
I što je još gore pominjemo Frojda, ma zamisli,
Frojd se bavio graničnim podrušjima psihologije, i samo ako se složimo sa njegovom tezom o seksualnom porivu za delanje čoveka možemo da ga uračunavamo u ovu jednačinu o zlu.
Međutim, ako se priklonimo Jungovom tumačenju, cela ta konstrukcija dobiće mnogo bolji, po mom sudu solidniji temelj za dalje "zidanje"; poreklo zla se može mnogo racionalnije i jednostavnije objasniti strahom- od gladi.
A sad, vi učeni, razrađujte dalje... Postoji li zlo? - Page 2 834150
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Avramova Pon Jun 07, 2010 2:58 am

Divlja ::Svi ljudi u sebi vremenom posade klicu zla, takva nam je prirodi.

Kategorično isključujem sebe!

Zli smo i takvi smo oduvek.

Kategorično isključujem konstataciju!

Sad, sto je neko vise a neko manje zao, to je dobro-zivele razlike, zbog njih opstajemo kao ljudi.


A zbog čega nema treće opcije - odsustvo zla?

Ko kaze da nije nikada zao, laze sam sebe.

Navedi mi makar nekoliko primera kada je čovek zao, možda se pronadjem u nečemu a da to nisam nazivala zlom..

Do tada katrgorično tvrdim da sam prema sebi apsolutno iskrena kao NE-zla.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Pon Jun 07, 2010 10:08 am

Avramova ::
Divlja ::Svi ljudi u sebi vremenom posade klicu zla, takva nam je prirodi.

Kategorično isključujem sebe!

Zli smo i takvi smo oduvek.

Kategorično isključujem konstataciju!

Do tada katrgorično tvrdim da sam prema sebi apsolutno iskrena kao NE-zla.
Svako ima svoju percepciju ove teme, a neki od nas su podložniji propagandnom aspektu savremene popularne psihologije; danas je i to roba, pa, neko kupi, neko ne.
Ti nisi bacila pare, gledaj na to tako... Postoji li zlo? - Page 2 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fi Pi Pon Jun 07, 2010 1:07 pm

Pre više od 40 leta, mog ćaćosa zadesilo je ogromno zlo.
U početku malo Postoji li zlo? - Page 2 4237942484, brzo je narastalo :u oko:,
a on je to sve morao da prihvati!

Kakva tužna sudbina... Question

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Pet Jun 11, 2010 4:50 am

Nema čoveka koji odobrava zlo u sebi; tako, uistinu i nema zla iz načela, već je izvor zla- nepridržavanje načela.

Kant
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Orhideja Sre Jun 16, 2010 5:35 pm

Fristajlo ::Nema čoveka koji odobrava zlo u sebi...
Kant

Ima, jer pojedini razmišljaju da se na taj način u suštini brane od zla neshvatajući da u stvari oni čine zlo.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Fristajlo Čet Jun 17, 2010 10:18 am

Orhideja ::
Ima, jer pojedini razmišljaju da se na taj način u suštini brane od zla neshvatajući da u stvari oni čine zlo.
Ne zameram nikom što se ne slaže sa mnom; zameram samo onima, koji se ne slažu sa sobom.

Taleron Postoji li zlo? - Page 2 834150
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li zlo? - Page 2 Empty Re: Postoji li zlo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu