Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Dokazi o postojanju Boga - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Dokazi o postojanju Boga

+16
Божидар
sini_do
DUH 54
Prince
Batista
digitalmandrak
Strelac
laza
Lilith
Johnny-Azra
Kementari
Mesrine
furija
Komsinica
Avramova
Korovjev
20 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 1:22 am

čekaj.......  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 479116528 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Strelac Pon Mar 10, 2014 1:29 am

Nisam ni trazio da se izvinis...nema razloga, pricamo normalno... dokle god ne predje na licne uvrede, pozeljno je da drugacije razmisljamo, jer ako svi razmisljamo isto, malo ko tu uopste ista razmislja...

Biblija je knjiga stara skoro 2000. godina... kako je nastala, posebna je prica... ali sama cinjenica da toliko postoji, znaci da je nekome bila potrebna... mozemo da odemo u komunisticke teorije da je religija opijum za narod, a Biblija sredstvo da se plebs drzi pokoran...ali malo gde cemo sa time stici...

Ljudi od pamtiveka imaju nasusnu potrebu da u nesto veruju... i pre Biblije ljudi su verovali u Boga, ili Bogove... bog je bilo Sunce, postojali su bogovi mora, vetra, zemlje, rata... sve sto im je bilo nerazumljivo, ili im je bilo izvor zivota, dizali su u nebesa...

Kako smo napredovali, rodio se monoteizam, jedan Bog, bilo da je hriscanski, muslimanski, jevrejski... jedan je, za sve nas, univerzalan...

Ja se i ne vezujem striktno uz hriscanstvo... moja vera je zasnovana na ubedjenju da nije covek centar svega... naprotiv, mi smo kao vrsta tu milion godina, od 15 milijardi koliko postoji svemir... pitanje je koliko cemo uopste jos opstati... mozda 100, mozda hiljadu...mozda milion... ali zivot je postojao i pre nas, i postojace i posle nas...

Osnovno pitanje na koje trazim odgovor - zasto mi postojimo?! Sta na to materijalisticki ateisti kazu - igrom organske hemije i evolucije, sasvim slucajno smo nastali od najprimitivnijih organizama... jel to zadovoljavajuci odgovor?! Meni nije...

Ako nema "drugih svetova" gde nasa dusa plovi posle fizicke smrti... zasto smo ziveli?! Uopste, na koji cemo nacin ziveti ako smo ubedjenja da je posle nas potop... takvo uverenje radja sve najgore osobine, od egoizma, hedonizma, predavanja svakom ovozemaljskom grehu... nista nije "sveto"... duboko religiozni ljudi nose u sebi plemenitost i ljubav, prema svakom coveku...to je vrlina koja bi nam dobro donela, sve i da Bog ne postoji...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 1:36 am

ne brini, ne očekujem od tebe ništa više od vređanja... neće više biti teških mentalnih izazova. Dokazi o postojanju Boga - Page 2 3681966919

ako neko hoće da te toleriše, neka te toleriše, ja neću.
nit mi treba moderator da me brani... slobodan si da spremiš klistir. Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2979583794
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od digitalmandrak Pon Mar 10, 2014 1:41 am

Za prepucavanje imate PP,a sad nazad na temu... Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2989507598 
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 1:48 am

Strelac ::Nisam ni trazio da se izvinis...nema razloga, pricamo normalno... dokle god ne predje na licne uvrede, pozeljno je da drugacije razmisljamo, jer ako svi razmisljamo isto, malo ko tu uopste ista razmislja...

Biblija je knjiga stara skoro 2000. godina... kako je nastala, posebna je prica... ali sama cinjenica da toliko postoji, znaci da je nekome bila potrebna... mozemo da odemo u komunisticke teorije da je religija opijum za narod, a Biblija sredstvo da se plebs drzi pokoran...ali malo gde cemo sa time stici...

Ljudi od pamtiveka imaju nasusnu potrebu da u nesto veruju... i pre Biblije ljudi su verovali u Boga, ili Bogove... bog je bilo Sunce, postojali su bogovi mora, vetra, zemlje, rata... sve sto im je bilo nerazumljivo, ili im je bilo izvor zivota, dizali su u nebesa...

Kako smo napredovali, rodio se monoteizam, jedan Bog, bilo da je hriscanski, muslimanski, jevrejski... jedan je, za sve nas, univerzalan...

Ja se i ne vezujem striktno uz hriscanstvo... moja vera je zasnovana na ubedjenju da nije covek centar svega... naprotiv, mi smo kao vrsta tu milion godina, od 15 milijardi koliko postoji svemir... pitanje je koliko cemo uopste jos opstati... mozda 100, mozda hiljadu...mozda milion... ali zivot je postojao i pre nas, i postojace i posle nas...

Osnovno pitanje na koje trazim odgovor - zasto mi postojimo?! Sta na to materijalisticki ateisti kazu - igrom organske hemije i evolucije, sasvim slucajno smo nastali od najprimitivnijih organizama... jel to zadovoljavajuci odgovor?! Meni nije...

Ako nema "drugih svetova" gde nasa dusa plovi posle fizicke smrti... zasto smo ziveli?! Uopste, na koji cemo nacin ziveti ako smo ubedjenja da je posle nas potop... takvo uverenje radja sve najgore osobine, od egoizma, hedonizma, predavanja svakom ovozemaljskom grehu... nista nije "sveto"... duboko religiozni ljudi nose u sebi plemenitost i ljubav, prema svakom coveku...to je vrlina koja bi nam dobro donela, sve i da Bog ne postoji...

možda im je trebala vera sve dok su bili neobrazovani, imali su potrebu za kišom, bila je suša, umiramo se, harale su bolesti... kapiram da bog može biti dobro priručno sredstvo u nekim trenucima očaja. shvatam tu potrebu.
ali je sasvim druga stvar kreirati božanstvo, dati mu ime, postaviti uslove da se ne sme verovati i klanjati drugim ili tuđim božanstvima... to je manipulacija. opet neka vrsta ispunjenja potrebe, ali formalno.
i nije prirodna kao prva.
pravoslavlje osuđuje sve druge religije i ne samo pravoslavlje... a ovamo se propagira neka tolerancija.
nemam ja ništa protiv vere, ono što je loše u celoj priči je organizovana religija.

duboko religiozni ljudi... ako misliš na monahe, slažem se. svakog drugog običnog čoveka moram da izuzmem.

Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od digitalmandrak Pon Mar 10, 2014 1:53 am

pravoslavlje osuđuje sve druge religije i ne samo pravoslavlje... a ovamo se propagira neka tolerancija. ::

Koje to religije osudjuje pravoslavlje?
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 1:55 am

digitalmandrak ::

Koje to religije osudjuje pravoslavlje?

ne moraš celu bibliju da pročitaš da bi to znao, dovoljno je samo 10 zapovesti.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 2:01 am

jednom negde napisah,ni manje buve ni većeg izmeta
toliko galame od šake nevernika ili bezbožnika a sve da bi na sebe skrenuli pažnju verovatno nije zabeležena u istoriji čovečanstva.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od digitalmandrak Pon Mar 10, 2014 2:04 am

Necemo da komuniciramo na takav nacin...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Strelac Pon Mar 10, 2014 2:08 am

Lilith ::

možda im je trebala vera sve dok su bili neobrazovani, imali su potrebu za kišom, bila je suša, umiramo se, harale su bolesti... kapiram da bog može biti dobro priručno sredstvo u nekim trenucima očaja. shvatam tu potrebu.
ali je sasvim druga stvar kreirati božanstvo, dati mu ime, postaviti uslove da se ne sme verovati i klanjati drugim ili tuđim božanstvima... to je manipulacija. opet neka vrsta ispunjenja potrebe, ali formalno.
i nije prirodna kao prva.
pravoslavlje osuđuje sve druge religije i ne samo pravoslavlje... a ovamo se propagira neka tolerancija.
nemam ja ništa protiv vere, ono što je loše u celoj priči je organizovana religija.

duboko religiozni ljudi... ako misliš na monahe, slažem se. svakog drugog  običnog čoveka moram da izuzmem.


Slazem se...nisu znali, molili su bogove da im padne kisa, ili ce umreti od gladi... cak i veoma napredna Majanska kultura nije prezala i da zrtvuje ljude u cast bogova, samo da im padne kisa... nastupila je ogromna susha, i zbog toga su nestali...

Koliko mi danas znamo... mnogo, znamo kako i zasto pada i ne pada kisa, sta su munje i gromovi, sta je Sunce, kad je nastao Svemir... ali i dalje mnogo ne znamo... osnovna pitanja kako i zasto smo dospeli ovde... ljudi koji su odgonetali najslozenija pitanja koja nas muce stolecima su bili religiozni ljudi, nije ih znanje sputavalo da prepoznaju boziju ruku koja je to sve osmislila, a sebe su videli samo kao ljude koji donekle odgovaraju na pitanja - kako to sve "radi"...

Kakva je izvesnost ako ne verujes u zivot posle smrti... od tvog organizma nahranice se crvici, izrasce neka travka iznad groba... spominjace te neko vreme, a posle ces pasti u vecni zaborav... kao da se nikad i nisi rodila... ja ne zelim u to da verujem, to je nihilizam, nistavilo... zivot je kao i energija oko nas, ne moze se unistiti, samo se prelazi iz jednog u drugo stanje...

Ti si paznju usmerila na Bibliju i Pravoslavlje... to su detalji koji te sputavaju da potrazis odgovore na neka fundamentalna pitanja..., idi malo zoom out, ...

Nije Bog neka imaginarna figura koja sedi iznad nas, i deli dobro i zlo... Bog je u svakome od nas, i oko nas... ideja da pripadamo necem vanvremenskom i vanprostornom... da smo deo sire pozornice na kojoj predstava nikad ne prestaje...

Mozda ovaj moj rezon i nije tacan... necemo to nikad saznati dok ne udahnemo poslednji put... ali mi pruza duhovno ispunjenje...


Poslednji izmenio Strelac dana Pon Mar 10, 2014 2:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od furija Pon Mar 10, 2014 2:09 am

digitalmandrak ::Necemo da komuniciramo na takav nacin...
Sto?  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2214231980  Pa zar se na ovoj temi ne komunicira u skladu sa hriscanskom krotkoscu, oprastanjem i smirenoscu  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 479116528 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 2:12 am

furija ::
digitalmandrak ::Necemo da komuniciramo na takav nacin...
Sto?  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2214231980  Pa zar se na ovoj temi  ne komunicira u skladu sa  hriscanskom krotkoscu, oprastanjem i smirenoscu  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 479116528 
amin  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 479116528 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 2:30 am

Strelac ::Slazem se...nisu znali, molili su bogove da im padne kisa, ili ce umreti od gladi... cak i veoma napredna Majanska kultura nije prezala i da zrtvuje ljude u cast bogova, samo da im padne kisa... nastupila je ogromna susha, i zbog toga su nestali...

Koliko mi danas znamo... mnogo, znamo kako i zasto pada i ne pada kisa, sta su munje i gromovi, sta je Sunce, kad je nastao Svemir... ali i dalje mnogo ne znamo... osnovna pitanja kako i zasto smo dospeli ovde... ljudi koji su odgonetali najslozenija pitanja koja nas muce stolecima su bili religiozni ljudi, nije ih znanje sputavalo da prepoznaju boziju ruku koja je to sve osmislila, a sebe su videli samo kao ljude koji donekle odgovaraju na pitanja - kako to sve "radi"...

Kakva je izvesnost ako ne verujes u zivot posle smrti... od tvog organizma nahranice se crvici, izrasce neka travka iznad groba... spominjace te neko vreme, a posle ces pasti u vecni zaborav... kao da se nikad i nisi rodila... ja ne zelim u to da verujem, to je nihilizam, nistavilo... zivot je kao i energija oko nas, ne moze se unistiti, samo se prelazi iz jednog u drugo stanje...

Ti si paznju usmerila na Bibliju i Pravoslavlje... to su detalji koji te sputavaju da potrazis odgovore na neka fundamentalna pitanja..., idi malo zoom out, ...

Nije Bog neka imaginarna figura koja sedi iznad nas, i deli dobro i zlo... Bog je u svakome od nas, i oko nas... ideja da pripadamo necem vanvremenskom i vanprostornom... da smo deo sire pozornice na kojoj predstava nikad ne prestaje...

Mozda ovaj moj rezon i nije tacan... necemo to nikad saznati dok ne udahnemo poslednji put... ali mi pruza duhovno ispunjenje...

nebitno je šta će biti sa telom, ono je potrošna materija... jedino mi taj deo sa ništavilom nije još uvek jasan. ne verujem u postojanje duše, ali neka materija, oblik sigurno postoji posle smrti... čak mi je bliže verovanje u inkarnaciju nego u raj ili pakao. logičnije... verujem da postoji neka karma. verovatno posledica takvog razmišljanja...
ne pitam se toliko o svrsi postojanja, čak mislim da smo ovde sa nekim razlogom, koji možda deluje banalno i mizerno sada, a kasnije će se ispoljiti uticaj. ne verujem u slučajnosti... ali sve je ovo bliže budizmu nego bilo kom drugom učenju.
strah od smrti, nestajanja i propadanja je prirodna stvar... mene to ne plaši. čak ni nepoznato. sve ima svoj početak i svoj kraj, krajnje prirodno.
ti si se našao u nečemu sebi srodnom. verovanje po difoltu je traćenje onoga u glavi. i to je možda najgora stvar u celoj ovoj priči o religijama. ne mogu da ih smatram pozitivnim stvarima, jer ne vidim ništa pozitivno u tome.

pažnju sam usmerila na činjenice, a ti nisi tipičan sledbenik... ti ne ideš u crkvu, sem ako za to ne osetiš potrebu, pretpostavljam.
ne mogu da se bavim verovanjem jer onda ćemo se složiti, možda ne u svemu, ali u većini stvari... shvatljivo je do neke granice. moja ciljna grupa su fanatici. i licemeri.
neko je negde rekao ako se obratiš bogu vernik si, ako se bog obrati tebi, šizofrenik si. i ja tu ništa ne bih dodala.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Strelac Pon Mar 10, 2014 2:45 am

Lilith ::

nebitno je šta će biti sa telom, ono je potrošna materija... jedino mi taj deo sa ništavilom nije još uvek jasan. ne verujem u postojanje duše, ali neka materija, oblik sigurno postoji posle smrti... čak mi je bliže verovanje u inkarnaciju nego u raj ili pakao. logičnije... verujem da postoji neka karma. verovatno posledica takvog razmišljanja...
ne pitam se toliko o svrsi postojanja, čak mislim da smo ovde sa nekim razlogom, koji možda deluje banalno i mizerno sada, a kasnije će se ispoljiti uticaj. ne verujem u slučajnosti... ali sve je ovo bliže budizmu nego bilo kom drugom učenju.
strah od smrti, nestajanja i propadanja je prirodna stvar... mene to ne plaši. čak ni nepoznato. sve ima svoj početak i svoj kraj, krajnje prirodno.
ti si se našao u nečemu sebi srodnom. verovanje po difoltu je traćenje onoga u glavi. i to je možda najgora stvar u celoj ovoj priči o religijama. ne mogu da ih smatram pozitivnim stvarima, jer ne vidim ništa pozitivno u tome.

pažnju sam usmerila na činjenice, a ti nisi tipičan sledbenik... ti ne ideš u crkvu, sem ako za to ne osetiš potrebu, pretpostavljam.
ne mogu da se bavim verovanjem jer onda ćemo se složiti, možda ne u svemu, ali u većini stvari... shvatljivo je do neke granice. moja ciljna grupa su fanatici. i licemeri.
neko je negde rekao ako se obratiš bogu vernik si, ako se bog obrati tebi, šizofrenik si. i ja tu ništa ne bih dodala.

I budizam je religija koja ima stotine miliona poklonika...

Ti imas problem sa tumacenjem Boga u monoteistickim religijama proisteklim iz jevrejskog Starog Zaveta, rajem i paklom, bozijim zapovestima... mogli bi i o tome da otvorimo temu, cak i postoji zasebna...

Sa tvrdnjom da je verovanje tracenje mozga ne mogu se sloziti... mozak, logika, racio ima svoje limite, mi ne mozemo racionalno da objasnimo ta najvaznija pitanja, jer mnogo stvari ne znamo... ono sto ne znamo, pokusavamo nekako da objasnimo... zato kazemo - ja verujem... da imamo kapacitet da to sve shvatimo, rekli bi - ja znam...

Nema nista pogresno u tome, i to je "prirodno"... verovanje ne bi smelo da inhibira volju za znanjem, potraga za znanjem nam i omogucava da svoju veru utvrdimo, ili promenimo... da su ljudi samo verovali, ostali bi jos u pecinama... samo kombinacija vere, i potrage za znanjem nas vodi napred... ali trebamo biti svesni da nikad sve necemo znati, i da ce nekakav oblik verovanja uvek biti prisutan dokle god postojimo...

Zato je materijalisticki ateizam pogresan, on sustinski ne razume covekovu prirodu...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 2:56 am

Strelac ::
I budizam je religija koja ima stotine miliona poklonika...

Ti imas problem sa tumacenjem Boga u monoteistickim religijama proisteklim iz jevrejskog Starog Zaveta, rajem i paklom, bozijim zapovestima... mogli bi i o tome da otvorimo temu, cak i postoji zasebna...

Sa tvrdnjom da je verovanje tracenje mozga ne mogu se sloziti... mozak, logika, racio ima svoje limite, mi ne mozemo racionalno da objasnimo ta najvaznija pitanja, jer mnogo stvari ne znamo... ono sto ne znamo, pokusavamo nekako da objasnimo... zato kazemo - ja verujem... da imamo kapacitet da to sve shvatimo, rekli bi - ja znam...

Nema nista pogresno u tome, i to je "prirodno"... verovanje ne bi smelo da inhibira volju za znanjem, potraga za znanjem nam i omogucava da svoju veru utvrdimo, ili promenimo... da su ljudi samo verovali, ostali bi jos u pecinama... samo kombinacija vere, i potrage za znanjem nas vodi napred... ali trebamo biti svesni da nikad sve necemo znati, i da ce nekakav oblik verovanja uvek biti prisutan dokle god postojimo...

Zato je materijalisticki ateizam pogresan, on sustinski ne razume covekovu prirodu...

budizam je učenje.

ne možemo da otvorimo temu koje će biti tako formulisana. možda ja i nemam problem. niti mi treba neko rešenje... sad samo pričamo, ništa mene ne muči po ovom pitanju.
niko od vernika neće priznati stari zavet. ili kao što sam rekla, vadiće se ne metafore... prežvakana je ta priča milion puta.

mislila sam na one koji se ne zapitaju nikada. a ima i takvih, ili po sistemu ''kud svi turci...'' možda si u pravu, možda to i nije traćenje potencijala, kako traćiti nešto čega nema?

slažemo se, ok... skrenuo si me s prvobitnog puta. i da se ne slažemo, opet ne mogu da budem cinična.
možda sam se bespovratno pokvarila...  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 500484114 
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Strelac Pon Mar 10, 2014 3:10 am

Lilith ::

budizam je učenje.

ne možemo da otvorimo temu koje će biti tako formulisana. možda ja i nemam problem. niti mi treba neko rešenje... sad samo pričamo, ništa mene ne muči po ovom pitanju.
niko od vernika neće priznati stari zavet. ili kao što sam rekla, vadiće se ne metafore... prežvakana je ta priča milion puta.

mislila sam na one koji se ne zapitaju nikada. a ima i takvih, ili po sistemu ''kud svi turci...'' možda si u pravu, možda to i nije traćenje potencijala, kako traćiti nešto čega nema?

slažemo se, ok... skrenuo si me s prvobitnog puta. i da se ne slažemo, opet ne mogu da budem cinična.
možda sam se bespovratno pokvarila...  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 500484114 

Budizam je religija, drugacija od nama bliskih... u nekom smislu filozofsko tumacenje smisla zivota...

Izucavanje i tumacenje Biblije je stvar koja je jako zahtevna, mozemo ovde to svesti na trivijalu - dal to shvatati bukvalno, ili kroz metafore... da bi se razumele te poruke, potrebno je veliko znanje, pre svega u kojim je okolnostima nastala, razumeti da je to bilo vreme mnogo drugacije od danasnjeg... kako se to razvijalo tokom vremena, kako su se ustrojile hriscanske crkve, zasto je doslo do podela... kako se i manipulisalo religijom...

Kad se cita bukvalno, a ne shvati kontekst, najlakse je kriticki nastupiti - kakve su ovo gluposti... nisu gluposti, hriscanstvo je najrevolucionarnija ideja tog vremena, koja je u dobroj meri oblikovala svet u kome danas zivimo... izaci u vreme mocnog Rima sa svescu da postoji samo jedan Bog, da su vrline skromnost, ljubav, nada... to su pre svega moralne poruke koje imaju uticaj na celo covecanstvo... koje do tad slavilo bogove rata, moci i snage...

Kasno je sad da idemo u detalje... i ja imam mnogo dilema i pitanja oko toga, ali ne zelim da postovaoce te religije proglasim kao farsicne zaludjenike... mnogo je to ozbiljna prica...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 6:51 pm

budizam je ucenje.
ende!

necu da se nadovezujem... idem na ateisticke teme... mantrajte slobodno dalje o ljubavi.
reci ne znace nista, narocito kada vidimo ''toleraciju'' na delu... ili sta god sto bi trebalo da simbolise tu veru.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 6:54 pm

padni mi na grudi,da ti oprost i utehu dam.ko je tebe ,,ranio,,
ljutko moj..... Dokazi o postojanju Boga - Page 2 1666717886 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 7:03 pm

sujeta je smrtni greh... de smem da se ljutim...  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 363364791 

Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 7:08 pm

bog prašta,pogotovu nesvesne grehe,grehe iz neznanja,sudi ali pravedno,samo ne uvlači se u gordost,to je smrtni greh... Dokazi o postojanju Boga - Page 2 3962887167 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 7:15 pm

znam da je lak na prastanju i da sa njim nece biti problema, ali kako ja sebi da oprostim?  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2979583794 
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 7:21 pm

Lilith ::znam da je lak na prastanju i da sa njim nece biti problema, ali kako ja sebi da oprostim?  Dokazi o postojanju Boga - Page 2 2979583794 

molitvom
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Lilith Pon Mar 10, 2014 7:26 pm

nismo se razumeli, ne treba mi oprostaj od boga.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od laza Pon Mar 10, 2014 7:29 pm

Lilith ::nismo se razumeli, ne treba mi oprostaj od boga.
molitvom ćeš ti sama sebe pročistiti i prečistiti a samim tim i grehe sagledati i kao nešto što je loše odbaciti .
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Batista Uto Mar 11, 2014 1:18 pm

Lilith ::
necu da se nadovezujem... idem na ateisticke teme... mantrajte slobodno dalje o ljubavi.
reci ne znace nista, narocito kada vidimo ''toleraciju'' na delu... ili sta god sto bi trebalo da simbolise tu veru.

Neka te bona  Very Happy , pa nije ovo tema samo za vjernike.. Dokazi o postojanju Boga - Page 2 4027700691
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dokazi o postojanju Boga - Page 2 Empty Re: Dokazi o postojanju Boga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu