Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jan 30, 2017 7:37 pm

Smile Autor Flappy Bird-a napravio još jednu nemoguću igru

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Sećate li se imena Dong Nguyen? To je vijetnamski developer koji je pre gotovo tri godine svojom zaraznom igrom Flappy Bird poharao prodavnice aplikacija. Tih dana zarađivao je 50.000 dolara dnevno od reklama koje su se prikazivale stotinama miliona igrača širom sveta. Ali, to mu je tada bilo neizdrživo pa je igru ubrzo povukao s App Store-a i Google Play-a. Od tada se javio tek remakeom u vidu porodične verzije igre za više igrača, a sada je u javnost izišao sa potpuno novom igrom.

Ninja Spinki Challenges!! (baš tako, sa dva uzvičnika) je nova Nguyenova igra za iOS i Android uređaje. U njoj se krije čak šest mini-igara, "izazova", među kojima je svaki sledeći teži od prethodnoga. Izgled ove igre neodoljivo podseća na Flappy Bird, kontrole se putem dodira izvode na sličan način, a ni gotovo nemoguće prelaženje nivoa kao autorski potpis nije izostalo. Ono što Ninja Spinki Challenges!! još uvek nema jest masa poklonika koji su se na njega "zakačili".

Igra je dostupna za preuzimanje na App Store-u i Google Play-u, pa ako ste željni izazova – isprobajte ovo čudo i javite nam kako je prošlo. Mi za sada nećemo instalirati Ninja Spinki Challenges!! jer se bojimo zavisnosti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jan 30, 2017 7:41 pm

Smile Tajvan osudio troje Evropljana koji su praznili bankomate pomoću malwarea

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Troje Evropljana osuđeno je na Tajvanu na zatvorske kazne jer su kao deo međunarodne grupe cyber kriminalaca učestvovali u krađi oko 3,2 miliona američkih dolara iz nekoliko bankomata tamošnje Prve komercijalne banke.

Reč je o Andrejsu Peregudovsu iz Letonije, Niklaeou Penkovu iz Moldavije i Mihailu Colibabi iz Rumunije koji će nakon odslužene zatvorske kazne na Tajvanu (svako od njih dobio je pet godina zatvora) biti deportovani u svoje matične države.

Spomenuti osuđenici bili su deo grupe cyber kriminalaca koja je otkrila bezbednosnu rupu na serverima filijale pre spomenute tajvanske banke u Londonu, koji im je omogućio da sopstveni malware prošire po svim računarskim sistemima banke i njihovim bankomatima.

Grupa je delovala u parovima koji su proteklog leta u potpunosti ispraznili 41 bankomata tajvanske Prve komercijalne banke u tri tajvanska grada. Zahvaljujući bezbednosnim kamerama uhapšeni su spomenuti Evropljani te osuđeni zbog ilegalnog podizanja novca iz bankomata.

Prema tajvanskim policijskim službenicima, radi se o mnogo većoj kriminalnoj grupi. Na popisu za hapšenje tajvanske policije nalazi se još 19 osoba (jedan Australac, jedan Francuz i više osoba poreklom iz Istočne Evrope), koji su napustili Tajvan pre nego što ih je tamošnja policija uspela da uhapsi.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 31, 2017 7:32 pm

Smile Akvarijumi sveta

http://pcpress.rs/akvarijumi-sveta/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 31, 2017 7:38 pm

Smile  Apple ukinuo mogućnost provere da li je iPhone ukraden

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Apple je izgleda ukinuo jednu vrlo korisnu i jednostavnu opciju. Sve što ste trebali da učinite je da posetite Appleovu stranicu, na kojoj biste mogli upisati serijski broj ili IMEI, te na taj način proveriti pripada li uređaj nekome. Apple je ukinuo stranicu iz nepoznatih razloga.

Korisnici koji su kupovali polovan iPhone znaju kako uvek postoji rizik kupovine ukradenog uređaja. Osim toga što se pretpostavlja da ne želimo da učestvujemo u zločinu, to je posebno istina ako je u pitanju iPhone. Ono što iPhone ističe u ovom slučaju je funkcija Activation Lock koju je Apple predstavio sa iOS 7 operativnim sistemom. Ova funkcija znači da stvarate snažnu vezu između vašeg Apple ID-a i telefona, što znači da će na Apple-ovim serverima biti sačuvano koji Apple ID pripada kojem uređaju.

Ako neko (osoba koja je ukrala uređaj, ili koja je imala nesreću kupiti ga) želi aktivirati uređaj koji je zaključan na ovaj način, iOS mu to ne dozvoljava, čak i ako ta osoba obriše podatke na uređaju ili napravi reboot sistema. Ova funkcija napravljena je upravo kako bi učinila ukradene iPhone uređaje manje vrednima. Krađe su još uvijek mnogobrojne, jer se ti uređaji mogu koristiti za prodaju delova.

Zbog ove funkcije mnogi korisnici koji prodaju uređaje tvrde kako su oni zaključali uređaj. Iako je poverenje divna stvar, dobra ideja bi ipak bila proveriti pre nego date veću količinu novca potpunom strancu. Zbog toga je stranica iCloud.com/activationlock bila sjajna. Mogli ste pitati korisnika koji prodaje uređaj serijski broj ili IMEI uređaja, upisati ga na stranici i saznati je li uređaj ukraden ili ne.

Nedavno je Apple ukinuo navedenu stranicu. Nije reč o grešci servera ili nečemu sličnom, jer je kompanija uklonila sav sadržaj vezan uz ovu funkciju iz njihove dokumentacije. Trenutno nije poznato zašto je stranica uklonjena.

Moguće je kako je ova funkcija pomagala kradljivcima, jer im je omogućila način da dobiju "čist" serijski broj, koji bi mogli zameniti za zaključani serijski broj pomoću posebnog alata. Možda je iz tog razloga bilo sve više novih iPhone uređaja u službenim prodavnicama koji su bili zaključani, jer bi dva ista serijska broja napravila pometnju na serverima.

Bez obzira koji je uzrok ukidanja stranice, čekamo Apple-ovo objašnjenje, koje možda neće doći tako brzo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 2
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 31, 2017 7:43 pm

Smile WhatsApp uvodi funkciju live lokacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Twitter nalog koji je do sada redovno imao dobre informacije za WhatsApp beta verzije objavio je nove opcije na popularnoj chat aplikciji.

Korisnici će od sada u grupnom chatu moći podeliti (emitovati) svoju live-lokaciju i svi učesnici chata će je moći videti. S obzirom da je WhatsApp jedna od najkorišćenijih aplikacija na svetu, svakako će ova opcija biti korisna za mnoge, pa će tako neko s kim treba da se uskoro sastanete moći pratiti vašu trenutnu lokaciju.

Pomenimo i to da iOS korisnici već imaju sličnu funkciju unutar iMessage-a. Međutim, ako WhatsApp želi prestići iMessage, odnosno pobediti Apple kada su ovakve funkcije u pitanju, onda bi se trebali pozabaviti i grupnim video call opcijama, jer je Apple najavio da radi na istim.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 01, 2017 6:49 pm

Smile HNA ku­pio In­gram Mi­cro Inc. za 6 mi­li­jar­di dolara

Je­dna od najve­ćih a­kvi­zi­ci­ja ko­ja se do­go­di­la u IT in­dus­tri­ji pro­šle go­di­ne je a­kvi­zi­ci­ja kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro Inc. od stra­ne ki­nes­kog kon­glo­me­ra­ta HNA Group. HNA Group je ku­pi­la ak­ci­je kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro Inc. za 38,9 do­la­ra po ak­ci­ji, što uku­pno i­zno­si oko 6 mi­li­jar­di do­la­ra. Po re­či­ma Ala­in Mo­nie‑a, CEO‑a kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro, za­tva­ra­nje ove tran­sak­ci­je pred­stav­lja zna­čaj­ni ko­rak na­pred na pu­tu kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro ka ras­tu nji­ho­vog po­slo­va­nja i obe­zbe­đi­va­nja ši­ro­kog di­ja­pa­zo­na glo­bal­nih te­hno­lo­gi­ja i lan­cu is­po­ru­ke ser­vi­sa kom­pa­ni­ja­ma ši­rom sve­ta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Ingram-slika

Par­tner­stvo sa HNA Group je pri­li­ka da se u­brza­ju ra­zvoj i is­po­ru­ka ka­ko kli­jen­ti­ma kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro, ta­ko i kup­ci­ma na glo­bal­nom ni­vou. Sa do­bro us­pos­tav­lje­nom ek­sper­ti­zom u­prav­lja­nja lan­cem na­bav­ke i ši­ro­kim por­tfo­li­om te­hno­lo­ških re­še­nja je­dnos­tav­nih za ko­ri­šće­nje, In­gram Mi­cro pred­stav­lja pra­vi pri­mer stra­te­gi­je HNA Group in­ves­ti­ra­nja u kom­pa­ni­je sa ja­kim po­zi­ci­ja­ma na trži­šti­ma u ra­zvo­ju. Ra­de­ći za­je­dno, ove dve kom­pa­ni­je će stvo­ri­ti važne prilike da nas­ta­ve ši­re­nje plat­for­me za is­po­ru­ku portfolija rešenja kom­pa­ni­je In­gram Mi­cro, sa akcentom na regione u razvoju. Na ovaj na­čin se ko­ri­sni­ci­ma ši­rom in­dus­tri­je nu­di pris­tup no­vim trži­šnim pri­li­ka­ma, a HNA Group je za ko­rak bli­ža kre­ira­nju glo­bal­nog pro­vaj­de­ra re­še­nja u o­blas­ti lo­gis­ti­ke, lan­ca na­bav­ke i ser­vi­sa. Da podsetimo, Ingram Micro posluje u Srbiji od kraja 2015. godine, kada su na tržište naše zemlje ušli akvizicijom CEE divizije RRC grupe.

Ingram Micro doo Beograd

Tošin bunar 272 V

11070 Novi Beograd, Serbia

www.rrc.rs

Info@rrc.rs, office@rrc.rs
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 01, 2017 6:52 pm

Smile Postignut konačni dogovor za ukidanje naplate roaminga: u cijeloj EU trošimo isto kao kod kuće

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Roaming3

Konačna odluka o ukidanju naplate roaming usluga unutar granica Europske unije donesena je još lani, a na snagu će stupiti 15. lipnja ove godine. U međuvremenu su se odvijali pregovori nadležnih tijela i institucija o njezinoj implementaciji, koji su danas konačno zaključeni.

Kada odredba u ukidanju naplate roaminga stupi na snagu, potrošači će moći nesmetano koristiti svoje sve usluge jednako kao u matičnoj zemlji, što je bolje od ranijeg prijedloga da se broj minuta i prenesenih podataka u gostujućim mrežama ograniči.

Dogovorene su maksimalne veleprodajne cijene, tako da će si operateri međusobno moći naplaćivati najviše 0,032 eura po pozivu, što je manje od 0,04 kako je bilo ranije predloženo.

Kad je prijenos podataka u pitanju, operateri će si međusobno moći naplaćivati najviše 7,7 eura po gigabajtu, ali će taj iznos godinama padati. Tako će 2018. godine on iznositi 6 eura, 2019. 4,5, 2020 3,5, 2021. 3, dok 2022. godine maksimalna veleprodajna cijena neće smjeti biti viša od 2,5 eura po gigabajtu. Veleprodajna cijena tekstualne poruke neće smjeti biti veća od 0,01 eura, koliko je komisija i predložila.

Ovaj dogovor još mora proći ratifikaciju povjerenstva za industriju, europskog parlamenta i nadležnih ministarstava zemalja članica.

Izvor
http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20170130IPR60199/end-of-mobile-roaming-charges-deal-on-lower-wholesale-price-caps
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Feb 01, 2017 7:16 pm

Smile Facebook želi da poveća bezbednost korisničkih naloga

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Jednom kada napadači pristupe vašoj elektronskoj pošti, Gmail nalogu na primer, otvaraju sebi mogućnost da ostvare pristup celom nizu vaših korisničkih naloga na različitim uslugama putem opcije "Zaboravili ste lozinku?". Napadači putem interfejsa za promenu ili izdavanje nove lozinke mogu zatražiti link na kompromitovanu adresu elektronske pošte te na taj način ostvaruju pristup vašim korisničkim podacima koji su vezani uz navedenu adresu.

Ovom problemu su stručnjaci iz Facebook-a pokušali da stanu na kraj putem implementacije novog alata što je izdat u ponedeljak. Navedeni alat dopušta korisniku da zaštiti svog korisničkog naloga doda još jedan nivo kako bi se sprečila mogućnost povrata podataka isključivo putem elektronske pošte prilikom povrata zaboravljene ili izgubljene lozinke.

Brad Hill, stručnjak za računarsku bezbednost pri Facebooku navodi: "Potrebno nam je nešto bolje, način povrata podataka putem usluga i servisa kojima verujete, bez obzira na to jesu li povezani putem broja telefona ili adrese elektronske pošte".

Novi alat deo je nastojanja Facebook-a da učini prijavu putem lozinki nepotrebnom, a u tim ga nastojanjima prate svi veći internet servisi kako bi smanjili broj mogućnosti kompromitacije korisničkih podataka. Doduše, bitno je istaknuti kako velik broj servisa i dalje koristi temeljni način prijave, korisničko ime i lozinku.

Kako bi se služili ovim alatom, treba pričekati do trenutka kada će biti implementiran u rad servisa kojim se služimo. Facebook je javno dostupnim učinio protokol koji svaki internet servis može postaviti kao način prijave, a koji podatke crpi iz Facebook-ovih korisničkih naloga. Ugradnjom ovog protokola moguća je prijava na velik broj stranica bez potrebe za nizom zasebnih korisničkih podataka za prijavu, što korisniku pruža mogućnost da se služi korisničkim podacima servisa za koji smatra da je pouzdan.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 03, 2017 7:35 pm

Smile Google nagradio developere i istražitelje sa 3 miliona dolara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Google je javnosti objavio rezultate svog već dobro poznatog programa Vulnerability Rewards Program. Reč je o programu putem kojeg se pojedincima ili grupama koji učestvuju u programu isplaćuju novčane nagrade za pronađene propuste unutar Google-ovog ekosistema.

Tokom 2016. godine Google je preko 1000 aktivnih developera i 350 istražitelja nagradio sa ukupno tri miliona američkih dolara. Trećina isplaćenih nagrada odnosi se na ranjivosti pronađene u operativnom sistemu Android.

Za poređenje, 2015. godine, Google je nagradio 300 istraživača i 700 developera sa ukupno dva miliona dolara. Od samog pokretanja programa 2010. godine, Google je za Vulnerability Rewards Program izdvojio više od devet milijardi dolara.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 03, 2017 7:39 pm

Smile Microsoft priprema ''Cloud'' verziju Windows-a 10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

U poslednjim testnim verzijama Windows-a koje su dostupne developerima pojavio se zanimljiv detalj koji sada analizira ZDNet. Naime, u popisu dostupnih verzija Windowsa pojavila se i misteriozna "Cloud" verzija. Oni upućeni u situaciju kažu da Microsoft zaista razvija neku "laganu" verziju Windowsa 10 koja bi bila konkurencija Google-ovom Chrome OS-u.

Oznaka "Cloud" ne znači da bi se sam Winodws nalazio u oblaku, već da bi bili primarno prilagođeni izvođenju aplikacija u oblaku, te univerzalnih (Unified Windows Platform) aplikacija sa Windows Store-a. Ovaj OS bi trebao tako da posluži kao naslednik Windows-a 8.1 Bing i RT.

Osnovna namena bila bi instalacija takvog jednostavnijeg OS-a na starije i manje moćne računare, pogotovo u obrazovnim ustanovama gde Chrome OS na raznim Chromebook-ovima (govorimo o SAD-u) drži primat. Moguće je da Microsoft planira ovu verziju prilagoditi i radu sa ARM čipovima, ali ni o tome nema nikakve službene informacije.

Nagađa se da bismo više o ovom "oblačnom" Windows-u trebali da saznamo u aprilu, za kada je zakazana i velika nadogradnja desetke, Creators Update.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 03, 2017 7:44 pm

Smile CeBIT 2017 – impresivan svet digitalizacije

Veštačka inteligencija, dronovi, humanoidni roboti, autonomni sistemi, Internet of Things (IoT) – sve su ovo izrazi digitalnog talasa koji neverovatnom brzinom transformiše poslovni i politički svet, kao i društvo u celini. CeBIT 2017 odvešće posetioce još dublje u fenomen digitalizacije, istražujući njegov potencijal transformacije u celokupnom lancu vrednosti i ispitujući svaki aspekt distuptivne digitalne tehnologije sutrašnjice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Messe_20170127-103834_thumb

Za samo osam nedelja CeBIT 2017 otvara vrata za posetioce. Moto sajma “d!conomy – no limits” stavlja akcenat na beskrajne mogućnosti digitalne transformacije. Sajam će prikazati mnoštvo primera primene disruptivnih tehnologija, nove poslovne modele i aplikacije, kao i čitav niz rešenja za digitalnu transformaciju preduzeća. Tema sajma za 2017. je odabrana da bi se dodatno istakao način na koji se menjaju granice između čoveka i mašine, kao i između stvarnog i virtuelnog sveta. Preko 3.000 kompanija iz 70 zemalja predstaviće se na CeBIT-u, kao i 400 startapa sa svojim disruptivnim poslovnim modelima, dok će u okviru CeBIT Globalne konferencije (CGC) digitalni vizionari otkriti kakva nas digitalna budućnost čeka.

19. marta na ceremoniji otvaranja, Šinzo Abe, premijer Japana (ovogodišnja partnerska zemlja) i nemačka kancelarka Angela Merkel zvanično će otvoriti CeBIT 2017 pred više od 2.000 zvanica. Japan će na sajmu predstaviti 120 kompanija koje će biti prisutne u okviru svake izlagačke kategorije. Pored dva grupna paviljona u halama 4 i 12, ujedno i najveći po veličini paviljon do sada na CeBIT-u, druge japanske kompanije će se samostalno predstavljati u ostalim halama.

Znatan broj novih oblasti primene veštačke inteligencije i kognitivnog računarstva biće predmet ovogodišnje manifestacije, posebno u poslovnom svetu gde postoje raznovrsne oblasti primene, kao što je upotreba BOT sistema u komunikaciji sa kupcima. Veštačka inteligencija biće u velikom fokusu CeBIT-a posebno u okviru CGC konferencije kada na scenu bude stupio Guglov direktor inženjeringa i svetki priznati ekspert i futurista Rej Kurcvajl. Posetioci će imati prilike da na sajmu vide humanoidne robote koji koriste veštačku inteligenciju da komuniciraju sa ljudima, a japanski naučnik i profesor Hiroši Išiguro će se predstaviti u društvu svog digitalnog blizanca robota. A listi eminentnih govornika pridružiće se i najpoznatiji svetski uzbunjivač Edvard Snouden uživo putem live stream-a iz Moskve.

Magnet ovogodišnje izložbe za posetioce biće zasigurno hala 11 – dom za mlade inovativne kompanije u okviru SCALE11 platforme. Više od 400 startapa iz 40 zemalja prikazaće koliko digitalizacija ubrzava stvaranje novih preduzeća i razvoj novih poslovnih modela.

Ovim povodom je u Beogradu 19. januara u ICT Hub-u održano i predavanje na temu “Zašto bi inovativne kompanije trebalo da se predstave na međunarodnim izložbama kao što je SCALE11 i kako da to efikasno učine?”, na kome je Martina Libon, potpredsednica sajma CeBIT, publiku upoznala sa mogućnostima i prednostima učešća na istim i dala odgovore na pitanja kako stupiti u kontakt sa ciljnim grupama, bilo da su to investitori, mentori, velike kompanije, startapi sa kojima možete da sarađujete, ili krajnji klijenti.

Na CeBIT-u 2017 prestaviće se i dve srpske kompanije, Geneko i FSD, kao i startap ARS Embedded Systems u okviru SCALE11 platforme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Messe_20170201-154929_thumb

CeBIT – Global Event for Digital Business

CeBIT je najznačajniji svetski sajam usmeren na digitalizaciju koja danas pogađa svaki aspekat privrede i društva. Sajam godišnje okuplja preko 3.000 izlagača i 200.000 posetilaca u Hanoveru. Fokus je na poslednjim dostignućima u oblastima, kao što su veštačka inteligencija, autonomni sistemi, virtuelna stvarnost, humanoidi roboti i dronovi. Aktuelne teme Big Data, Cloud Applications, Internet of Things, Mobile Solutions, Security i Social Business prikazane su kroz širok spektar aplikacija. Miks izložbe, konferencija i prilika za umrežavanje čini CeBIT događajem koji se mora naći u kaledaru svakog IT provajdera i korisnika iz celog sveta. Veliki akcenat sajam stavlja i na startap zajednicu kroz SCALE11 platformu koja privlači više od 400 mladih preduzeća. CeBIT 2017 odražaće se od 20. do 24. marta, a zemlja partner biće Japan. Više informacija na zvaničnom sajtu: www.cebit.com
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 03, 2017 7:48 pm

Smile Poslovno sigurnosna rešenja za kompleksan svet

Kompanija Ingram Micro je zastupnik kompanije RSA, premijernog vendora poslovno-sigurnosnih rešenja. RSA pomaže svetskim vodećim organizacijama u rešavanju najkompleksnijih i najosetljivih bezbednosnih izazova: upravljanje rizikom organizacija, zaštitom mobilnog pristupa i kolaboracije, zaštitu od online prevare kao i odbrana od naprednih pretnji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 RSA-slika

RSA isporučuje agilne kontrole za obezbeđivanje identiteta, detekciju prevare i zaštitu podataka; robusnu sigurnosnu analitiku i GRC (Governance, Risk & Compliance) mogućnosti vodeće na tržištu uz stručni konsalting. Poslovno sigurnosna rešenja za kompleksan svetKao lider u industriji sajber

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 RSA-Logo

bezbednosti, sa iskustvom dužim od 30 godina, RSA nudi širok dijapazon proizvoda i usluga koji omogućavaju kontrolu i bezbednost poslovanja za preko 30.000 organizacija širom sveta.

Predrag Zlatičanin

Product manager

Direct +381-11-2042058 | Mobile +381-65-2042107
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 03, 2017 7:50 pm

Smile PhoenixNAP otvara novi data centar u Beogradu

PhoenixNAP, američka kompanija koja nudi savremene IT usluge na globalnom tržištu, danas je objavila otvaranje novog data centra u Beogradu. Pružajući usluge za skladištenje i zaštitu podataka, phoenixNAP data centar omogućiće kompanijama iz zemlje i regiona da unaprede svoje poslovanje uz cloud rešenja, namenske servere, kolokaciju ili hardver kao uslugu. Otvaranjem beogradskih prostorija, phoenixNAP proširuje svoje prisustvo kako bi izašao u susret potrebama evropskih kompanija koje žele da ostvare veću efikasnost poslovanja uz inovativnu IT infrastrukturu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 PhoenixNAP-Data-Center_thumb

„Kako naši klijenti šire svoje poslovanje van SAD-a i zapadne Evrope, prepoznali smo potrebu da im ponudimo usluge i u novim regionima“, kaže Ijan Meklarti, predsednik kompanije phoenixNAP. „U Evropi poslujemo već skoro četiri godine kroz data centar u Amsterdamu, što nam je omogućilo da upoznamo tržište i primetimo potražnju za uslugama čuvanja i oporavka podataka, namenskim serverima, virtualnim privatnim data centrom, kao i mnogim drugim rešenjima koje naša kompanija nudi. Sa lansiranjem data centra u Beogradu, u mogućnosti smo da kompanijama iz jugoistočne Evrope ponudimo veći niz usluga i obezbedimo direktnu podršku i konsultacije zahvaljujući timu mrežnih i data centar inženjera koji rade u našim kancelarijama u Beogradu.“

Novi data centar zasnovan je na VMware®️ vCloud®️ tehnologiji i drugim vodećim rešenjima koja doprinose optimalnom korišćenju IT resursa za unapređenja poslovanja. Oslanjajući se na resurse čija je pouzdanost neprikosnovena u IT industriji, phoenixNAP-ov beogradski data centar pruža rešenja najvišeg kvaliteta kako bi omogućio kompanijama različitih veličina da postignu veći nivo efikasnosti poslovanja. Data centar u Beogradu takođe pruža najviši nivo sigurnosti u skladu sa međunarodnim standardima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 PhoenixNAP_Servers_1_thumb

„U pogledu konfiguracije, beogradski data centar zasniva se na onom koji smo otvorili pre četiri godine u Amsterdamu, a koji se do sad pokazao vrlo uspešnim i pouzdanim“, dodaje Vilijam Bel, potpredsednik razvoja proizvoda za phoenixNAP. „Uz tehnologiju koja je dokazano efikasna u unapređenju korišćenja IT infrastrukture, možemo da ponudimo vrhunska rešenja kako za kompanije koje tek počinju sa radom, tako i za velika preduzeća. Do sada su naše usluge pomogle brojnim organizacijama u pogledu unapređenja poslovanja i dostizanja bržeg rasta, a nadamo se da ćemo to pružiti i mnogim kompanijama u Srbiji i oko nje.

PhoenixNAP ima status Premier Service Provider u programu VMware vCLoud Air Network, kao i status Platinum Veeam Cloud & Service Provider. Kompanija takođe posluje prema PCI DSS standardima, a njen primarni data centar u Phoenix-u u Arizoni sertifikovan je prema standardima SOC 1 i SOC 2.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 04, 2017 6:58 pm

Smile Moderna Opera

Opera je poznati Web browser koji se razvija već više od 20 godina. Iako je popularnost programa na silaznoj putanji, Opera još uvek zauzima visoko mesto na listama popularnosti, a po većini pouzdanih statističkih podataka i dalje spada u grupu od pet najpopularnijih browser‑a. Prethodnih nekoliko godina su bile turbulentne za Operu, a između ostalih dešavanja veliki deo originalnog tima se odvojio i napravio sopstveni browser Vivaldi. Prošle godine ostatke kompanije Opera Software kupili su investitori iz Kine, pri čemu je centrala kompanije ostala u Norveškoj a novi vlasnici su najavili dalji razvoj softvera.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 OperaNeon

Jedan od rezultata nastavka rada na razvoju softvera je predstavljanje browser‑a s potpuno novim konceptom i novim imenom – Opera Neon. Osnovni ekran ovog programa nudi vizuelni ugođaj koji je veoma različit od klasičnih browser‑a, sa stilizovanim „lopticama“ koje predstavljaju prečice na omiljene Internet lokacije, uz efektnu pozadinsku grafiku. Neon se može uklopiti u izgled postojećeg Windows okruženja tako što koristi postojeću sliku sa pozadine radne površine.

Opera naziva Neon desktop browser‑om koji se može koristiti na sličan način kao osnovni ekran operativnog sistema. Novi izgled uključuje liniju za pretraživanje sa uvećanim fontom, a naglašeno se prikazuje i adresa sajta.

Novi izgled uključuje i panel sa strane ekrana, gde su dostupne opcije za reprodukciju muzike i multimedijalnih sadržaja, snimanje sadržaja ekrana, rad sa kolekcijom slika i prenos fajlova. Neon nudi korisnu opciju za podelu ekrana i paralelni prikaz dve strane, koja se aktivira jednostavnim odvlačenjem „loptica“.

Iza nove maske i izgleda, Opera Neon je kvalitetan Web browser koji koristi Blink sistem za obradu i prikaz sadržaja Web stranica. U pitanju je standardni sistem razvijen u sklopu Chromium projekta, koji koriste klasična Opera, Google Chrome i mnogi drugi browser‑i. To znači da bi sa stanovišta kompatibilnosti i načina prikaza sadržaja, Neon trebalo da radi kao i svi drugi.

Neon se nudi kao novi koncept, a Opera će i dalje nastaviti razvoj klasične verzije svog browser‑a. Kompanija Opera je zvanično objavila da neće biti verzije za Linux, a još nije jasno da li će biti razvoja za mobilne uređaje. S obzirom na veliku popularnost klasične Opere na mobilnim platformama, nadamo se da će Neon biti napravljen za iOS i Android, pošto neki elementi novog koncepta mogu biti prikladni za ekrane na mobilnim telefonima.

Opera Neon je besplatni program i u sadašnjoj fazi razvoja je dostupan samo u verzijama za Windows i Mac okruženja. Lokacija za više informacija i prenos instalacije programa Opera Neon je www.opera.com/computer/neon.

Uređuje Jovan Bulajić
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 04, 2017 7:06 pm

Smile PC Press Top 50 – pobednici 2016

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Top50-cover

Već dvadeseti put krećemo u avanturu pregleda domaćeg Interneta i šarolikih ostvarenja izniklih na njemu. Ako je išta u Srbiji moderno onda je to Web, a ako iko prati svetske trendove u svom poslu, onda su to developeri. Doduše, i domaći korisnici dobro znaju šta hoće. Zato je jubilarni 20. pregled zahtevao da pažljivije analiziramo šta ljudi vole, šta dobija na vrednosti, a šta polako odlazi u istoriju. Internet se menja, ali njegov značaj može samo da raste. Zato pogledajte ko je u ovom trenutku na vrhu

Već dvadeseti put krećemo u avanturu pregleda domaćeg Interneta i šarolikih ostvarenja izniklih na njemu. Ako je išta u Srbiji moderno onda je to Web, a ako iko prati svetske trendove u svom poslu, onda su to developeri. Doduše, i domaći korisnici dobro znaju šta hoće. Zato je jubilarni 20. pregled zahtevao da pažljivije analiziramo šta ljudi vole, šta dobija na vrednosti, a šta polako odlazi u istoriju. Internet se menja, ali njegov značaj može samo da raste. Zato pogledajte ko je u ovom trenutku na vrhu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Top50-cover

Iako smo iz naziva našeg godišnjeg priznanja izbacili prefiks “web“, ta kratka reč se neumitno i dalje provlači. Savremeni Internet i dalje je Web, ali i mnogo više od toga. Sve manje je gledanje, a sve više je interakcija bivših gledalaca Web‑a, a sadašnjih korisnika servisa, video‑strimera, igrača, polaznika video‑kurseva, igrača i svih ostalih kojima su statične stranice postale pretesne. Internet je sve manje stranica u browser‑u, a sve više komplikovana interakcija između servera koji se odavno bavi mnogo ozbiljnijim stvarima nego što je serviranje teksta i sličica. Ma koliko se korisnici bunili, serveri sve detaljnije beleže njihove posete, navike i sklonosti. To je trend koji se sve češće primeti i na domaćem Internetu. Ako ni zbog čega drugog, ovo „praćenje“ zaista pomaže da vam vlasnici sajtova ponude što primereniji sadržaj.

Kad je u pitanju kupovina, online prodavnica želi da zna šta i kada najčešće kupujete, jer će vam tako ponuditi proizvode koji vam odgovaraju, a možda vas i podsetiti da kupite nešto što niste znali da vam nedostaje. Nemojte se ljutiti na Internet prodavnice – isto to vam je radio (i još uvek radi) lokalni trgovac kome je stalo da vam nešto proda, ali i da vas zadrži kao kupca. Slična je situacija i sa striming servisima – ako servis prepozna da ste u poslednje vreme gledali nekoliko horora, sva je prilika da će vam na naslovnoj strani često nuditi filmove ovoga žanra. Ako to ne radi, servis nije dobar u svom poslu.

Najzad, decenijama stican utisak da je na Internetu sve besplatno polako odlazi u istoriju. Korisne i vredne informacije sve češće ćete morati da plaćate, a to se pogotovo odnosi na servise koji vas podučavaju i spremaju za ozbiljne poslove koji će, uvek se to nadamo, biti isplativi. To se odnosi i na servise koji za naš račun pretražuju Internet u potrazi za nekretninom, vozilom ili poslom koji bismo rado osvojili.
Uočljivo je i da je sve manje bitno kako komuniciramo s internetom. Računara više nisu u centru pažnje, smartfoni i tableti dobijaju na značaju, a sve češće se koriste pametni televizori, pa čak i satovi. Analitičari trendova tvrde da će se broj uređaja koje koristimo u komunikaciji i dalje povećavati i biti sve raznovrsniji.

U svetlu svih ovih činjenica, jasno nam je koliko domaći Internet mora da se menja. I on se zaista pred našim očima promenio – kvalitetna informacija, usluga, servis ili znanje se sve češće naplaćuju. Kakvi će biti načini isporuke ovih novih, digitalnih dobara, ostaje da se vidi, ali verujemo da će i dalje pobeđivati dobre ideje, kvalitetni sadržaji i pouzdani servisi. Baš kao ovi kojima smo dodelili jubilarne nagrade PC Press Top 50.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 04, 2017 7:10 pm

Smile Galerije stižu na Instagram

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Verovatno ste poželeli nekad da možete da dodate više slika u jednom postu na Instagram-u, poput nekog albuma i slično, ali to naravno niste mogli uraditi.

Međutim, čini se da će vam veoma brzo Instagram to omogućiti. Ova opcija se trenutno testira, a još uvek nije zvanično poznato kada će biti dostupna. Kada postane dostupna moći ćete jednim postom objaviti odmah do 10 fotografija. Nakon selekcije slika moći ćete redom filtrirati svaku ponaosob, a onda sve zajedno kao album postaviti na vaš profil.

Vaši pratioci će moći da vide jednu sliku, ali će horizontalno listajući moći da vide i ostale. Prema nezvaničnim informacijama ova opcija bi mogla da bude dostupna relativno brzo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 2
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 04, 2017 7:13 pm

Smile Ubacili ransomware u sistem bezbednosnih kamera

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Shutterstock_103173644

Britanska agencija National Crime Agency (NCA) tek je sada objavila detalje o događaju koji se zbio u januaru ove godine u Washingtonu, a rezultovao je hapšenjem dve osobe u Londonu (na zahtev američkih vlasti).

Spomenute osobe, muškarca britanske i ženu švedske nacionalnosti (obe starosti 50 godina) sumnjiči se da su ubacili ransomware u sistem za skladištenje snimaka iz bezbednosnih kamera širom glavnog grada SAD-a.

Ransomware je uticao na 123 od ukupno 187 bezbednosnih kamera koje motre javni prostor u Washingtonu.

Predstavnici grada Washingtona odbili su da plate zatraženu otkupninu za uklanjanje ransomwarea te su se odlučili na samostalno uklanjanje infekcije, isključili su ceo sistem, pročistili ga od ransomwarea i ponovno aktivirali nakon nekoliko dana bez gubitka već skladištenih podataka.

Stoga su spomenute bezbednosne kamere zahvaćene ransomwareom bile neaktivne u razdoblju od 12. do 15. januara ove godine. Kako javljaju britanski mediji i sam NCA, oboje uhapšenih ubrzo su pušteni uz kauciju.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 04, 2017 7:15 pm

Smile Facebook želi da bude vaša sledeća televizija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Facebook već dugo vremena ulaže napore u guranju video sadržaja. Prvo su uveli prikazivanje videa na news feedu, zatim omogućili prikazivanje Live streaminga, a od nedavno je uvedna i mogućnost prikazivanja dužih video sadržaja kako bi bilo više prostora za prikazivanje reklama. Ali, buduća vizija je sada očigledna, ali i potvrđena - Facebook želi da bude vaša sledeća televizija.

Na nedavnom dešavanju vezanom za poslovanje kompanije, Mark Zuckerberg je izjavio kako se planira da Facebook postane mesto gde će ljudi želeti da gledaju video ili gde će držati korak sa sadržajima koji gledaju u epizodama iz nedelje u nedelju.

Drugim rečima, Facebook želi da postane prava alternativa televiziji. Naravno to se neće desiti tako brzo, a Zuckerberg je i sam naveo da će se eksperimentisati sa dužim formama videa, ali da će kratki klipovi ostati primarni fokus. Takođe, The Wall Street Journal prenosi da kompanija razvija i svoju video aplikaciju za TV set-top boxove poput Roku i Apple TV-a, gde će fokus biti na pronalaženju originalnog, premium sadržaja, gde bi kompanija uz takav sadržaj prodavala i video oglase.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 05, 2017 6:38 pm

Smile AT&T u dva američka grada lansira 5G mobilni internet

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Jedan od najvećih telekom operatera u SAD-u AT&T ove godine će lansirati 5G mobilni internet u dva grada. Ovaj potez obećava brzinu od 400 Mb/s, kao i "pametniju" mrežu.

Kompanija je objavila da će ultra brzi internet lansirati u Austinu i Indianapolisu kasnije ove godine. Iako je još uvek rano govoriti tome, kompanija je sigurna u određene performanse.

Internet će u početku dostizati brzinu od 400 Mb/s i više, a u nekim područijima je moguće ubrzanje za do 1 GB/s.

Reč je o nadogradnji platforme Indigo koja obećava da će biti prilagodljivija i da će stavit naglasak na softver u obliku umrežavanja pokrivajući 75% mreže do 2020. godine.

Međutim, korisnici ne trebaju da očekuju da će ući u prodavnicu i kupiti 5G telefon po sopstvenom izboru jer još uvek ne postoji 5G standard. Osim toga, nova stanična bežična tehnologija ima ograničen hardver.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 05, 2017 6:42 pm

Smile Instagram sada ima 400 miliona dnevno aktivnih korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Tokom objave Facebook-ovih finansijskih rezultata za četvrti kvartal prošle godine, Mark Zuckerberg nije propustio priliku kako bi se pohvalio i uspešnim poslovanjem Instagram-a.

Popularni servis odnosno aplikacija za uređivanje i deljenje fotografija sada broji ukupno više od 400 miliona dnevno aktivnih korisnika. Reč je o velikom uspehu s obzirom da je Instagram pre samo sedam meseci imao 300 miliona dnevno aktivnih korisnika.

Na mesečnoj bazi, prema podacima objavljenim u decembru, Instagram ima oko 600 miliona mjesečno aktivnih korisnika. U razdoblju od šest meseci, a zaključno s decembrom, Instagramu se pridružilo 100 miliona novih korisnika.

Kako bi zadržao postojeće i privukao nove korisnike, Instagram aplikacija bi uskoro trebala da dobije novu funkciju, mogućnost dodavanja do 10 fotografija u jednom postu (ovu opciju već imaju oglašivači, a sada bi je trebali dobiti i obični korisnici). Cela opcija za obične korisnike je trenutno u fazi testiranja.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Feb 05, 2017 6:58 pm

Smile Skeniranje i zaštita sistema

Zemana je softverska kompanija iz Turske, specijalizovana za rešenja za proveru i zaštitu sistema od raznih opasnosti i zloćudnog softvera. Njihov glavni proizvod nosi naziv Zemana AntiMalware i nudi zaštitu od raznih kategorija zloćudnog softvera. Ovaj program predstavlja solidnu kombinaciju opcija za skeniranje sistema i proveru postojanja zloćudnog softvera, sa dodatnim opcijama za stalnu zaštitu sistema u realnom vremenu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 ZemanaAntiMalware

Zemana AntiMalware nudi veoma pojednostavljeno okruženje, što zavisno od ugla gledanja može biti i prednost i mana. Osnovni ekran programa nudi samo jednu glavnu opciju – za aktiviranje skeniranja. Ova opcija će brzo proveriti ključne sistemske fajlove, a u slučaju da pronađe nešto sumnjivo, smestiće zaraženi sadržaj u softverski karantin. Skeniranje željenih foldera ili diskova može se aktivirati jednostavnim odvlačenjem na osnovni ekran, a Zemana AntiMalware se integriše u Windows Explorer pa se skeniranje može aktivirati iz kontekstnog menija, desnim klikom miša.

Za razliku od drugih programa za zaštitu sistema koji imaju lokalnu bazu podataka koja zahteva stalno ažuriranje dopunama sa podacima o poznatim opasnostima, Zemana AntiMalware se oslanja na sistem u oblacima. Prednost ovog pristupa su male dimenzije instalacije i bolje otkrivanje najnovijih opasnosti, ali zahtevanje aktivne Internet veze može predstavljati problem u slučaju kada je računar zaražen.

Program Zemana AntiMalware je dostupan u vidu probne verzije koja se bez registracije može koristiti 15 dana, za koje vreme nudi punu funkcionalnost opcija za skeniranje i zaštitu. Postoji i besplatna verzija koja sadrži opcije za skeniranje, ali nema podršku za zaštitu u realnom vremenu. Instalacija programa uključuje podršku za veći broj jezika, uključujući srpski. Matična Web lokacija za više informacija o ovom programu je www.zemana.com/AntiMalware.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 06, 2017 6:56 pm

Smile Sve više korisnika blokira oglase

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Startup PageFair kompanijama pomaže da ipak ostvare određenu zaradu uprkos alatima za blokiranje reklama, a sada je objavio rezultate svog istraživanje o učestalosti upotrebe takvih alata.

Oko 11% korisnika Interneta u celom svetu, odnosno oko 600 miliona vlasnika različitih vrsta uređaja (u rasponu od mobilnih telefona do desktop računara) pri sirfovanju Internetom oslanja se na neki od alata za blokiranje reklamnog sadržaja. Reč je o rastu korisnika toga tipa aplikacija na godišnjem novou od 30%.

Aplikacije za blokiranje reklama u zemljama u razvoju imaju dvostruku ulogu, uklanjaju suviše nametljiv reklamni sadržaj, a istovremeno korisnicima pomažu u uštedi često vrlo skupog data saobraćaja (uklanjajući reklamni video sadržaj).

Aplikacije za blokiranje oglasa na klasičnim desktop računarima se najviše koriste u Evropi i SAD-u, na globalnom nivou takve aplikacije su instalirane na 236 miliona desktop računara.

Što se tiče aplikacija za blokiranje reklama na mobilnim uređajima, najviše se koriste u azijsko-pacifičkom regionu, a na globalnom nivou tokom 2016. godine nalazile su se na 380 miliona pametnih telefona i tableta (rast od 39% na godišnjem nivou).

Ceo izveštaj možete pročitati na sledećem linku.
https://pagefair.com/downloads/2017/01/PageFair-2017-Adblock-Report.pdf
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 06, 2017 7:01 pm

Smile Anonymousi srušili 10.000 stranica na dark webu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Grupa aktivista i hakera koja tvrdi da je povezana s poznatom grupom Anonymous objavila je kako je hakovala servis Freedom Hosting II, koji se bavi hostovanjem stranica kojima se jedino može pristupiti na dark webu putem TOR-a.

Napad na Freedom Hosting II uticao je na ukupno 10.613 stranica na dark webu, koje sada umesto originalnog sadržaja prikazuju poruku "Hello, Freedom Hosting II, you have been hacked."

U poruci se navodi i ponuda o vraćanju svih ukradenih podataka ako Freedom Hosting II plati otkupninu od prilično niskih 0,1 bitcoina ili 100 američkih dolara. Nakon određenog vremena hakeri su javno objavili preuzetu bazu podataka u posebnoj torrent datoteci.

Grupa hakera koja je izvela napad na Freedom Hosting II takođe tvrdi da više od polovine otuđenog sadržaja sa servisa otpada na sadržaj kao što je dečija pornografija, što je slično poslovanju takozvanog duhovnog prethodnika ovog servisa pod imenom Freedom Hosting.

Originalni Freedom Hosting bio je znatno većeg obima od svojeg naslednika. Zatvoren je tokom 2013. godine zahvaljujući američkom FBI-ju, a nakon što je uhapšen njegov vlasnik i administrator Eric Eoin Marques.

Reč je o Ircu koji je svojevremeno upravo od strane FBI-ja opisivan "najvećim distributerom dečije pornografije na svetu". Tridesetogodišnji Marques je u irskom zatvoru od 2013. godine i čeka moguće izručenje SAD-u.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 06, 2017 7:04 pm

Smile Procureo alat za neovlašćeni upad u starije modele iPhone-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

Izraelska kompanija Cellebrite, setićete se toga slučaja, prošle je godine pomogla FBI-ju da otključa iPhone 5C koji je nekad pripadao teroristi iz San Bernardina. Taj slučaj je mesecima bio na naslovnicama svih svetskih tehnoloških portala jer je Tim Cook odbio da pomogne istraživačima tako što bi Apple izradio softver za neovlašćeni upad u lozinkom zaključane uređaje.

Sada se ispostavilo da je Cook bio u pravu kada je tvrdio da bi izrada takvog softvera bila "poput raka" te da bi bilo nemoguće sprečiti da on s vremenom padne u ruke negativaca.

Prošlog meseca je, naime, spomenuti Cellebrite i sam postao žrtva hakovanja i krađe poverljivih podataka, među kojima se nalazio i softver kojim su za FBI otključali sporni iPhone. Nepoznati kradljivci sada su kontaktirali FBI i dali im dokaze da su zaista u posedu softvera za hakovanje starijih iPhone-a i još nekolicine Android i BlackBerry telefona.

Softver korišćen za to, Universal Forensic Extraction Device, sada je u posedu nepoznatih hakera, a dokaz za to postavljen je i na Pastebin. Drugim rečima, jednom izrađen, alat za provaljivanje u privatne i zaštićene uređaje ne može dugo ostati pod kontrolom, ma koliko se oko toga njegovi autori trudili. Na sreću, ova verzija radi samo sa starijim uređajima koji se više ne proizvode, pa situacija nije alarmantna.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 07, 2017 6:34 pm

Smile Viber uveo nestajuće poruke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 1

U najsvježijim verzijama svoje aplikacije na iOS-u i Androidu Viber je omogućio još jednu dodatnu opciju za svoje korisnike koji su željni privatnosti ili načina da malo "začine" svoje razgovore s prijateljima. Opcija poruka koje nestaju nakon nekog vremena proslavila je Snapchat u njegovim ranim danima, a sada će s istim receptom nove korisnike pokušati privući i Viber.

Od sada će se putem Vibera moći poslati video zapis ili fotografija, te prilikom slanja odabrati opciju da takav sadržaj ubrzo nestane sa ekrana primaoca i bude izbrisan iz istorije razgovora. Za slike je moguće odabrati neki od ponuđenih rokova trajanja: 1, 3, 7 ili 10 sekundi, dok video zapisi omogućavaju samo jedno gledanje i nestaju odmah po završetku prve i jedine reprodukcije.

Opcija nestajućih poruka dostupna je i u razgovorima jedan na jedan, kao i u grupnim chatovima.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 23 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu