Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Religije i/ili realnost EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Religije i/ili realnost EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Religije i/ili realnost EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Religije i/ili realnost EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Religije i/ili realnost EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Religije i/ili realnost EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Religije i/ili realnost EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Religije i/ili realnost EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Religije i/ili realnost EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Religije i/ili realnost EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Religije i/ili realnost EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Religije i/ili realnost EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Religije i/ili realnost EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Religije i/ili realnost

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Religije i/ili realnost

Počalji od Gost Čet Apr 17, 2014 10:31 am


Priprema za večnost nakon ovog kratkog života.
Čudesna izlečenja, priče o bićima koja nikada niko nije video. Moralna načela koja
je sve teže i teže ispoštovati u savremenom društvu. Obredi kojima je teško odrediti
realan cilj. Sveštenstvo za koje nam se uvek čini da živi predobro i ne radi ništa.

Neki kažu ''opijum za mase'', ''idealno sredstvo za držanje mirnog stada''.

Šta to konkretno opija mase?

U kojoj meri su religiozna učenja u kontaktu sa realnošću?

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od paket Čet Apr 17, 2014 10:45 am

Kako bi rekao fizičar Stiven Vajnberg – Religija je uvreda za ljudsko dostojanstvo. Sa ili bez nje, dobri ljudi bi radili dobre stvari a loši ljudi loše. Ali da bi dobri ljudi radili loše stvari, moraš da imaš religiju.
Tako, religija i od dobrog čoveka može da napravi zločinca, ukoliko on odluči da se vodi “verskim moralom”. Religija sama po sebi podrazumeva zanemarivanje zdravog razuma, pa jeste štetna. Instruiranje i indoktrinacija verskim dogmama su štetni, naročito kada je to indoktriniranje sistematsko, podržavano od strane države. Dabome, isto važi i za ideološka indoktriniranja. Kada ljude koji su vernici ubediš da su zbog svoje vere bolji od drugih ljudi, otvaraš vrata za zločina počinjene u ime vere. Kada takve ljude ubediš da je bogougodno da urade nešto u ime svoje vere, onda si ih uspešno izmanipulisao. I da, sve vreme se radi o organizovanim religijama i njihovoj štetnosti, a ne o bilo čijem privatnom osećanju. Nemam ništa protiv da veruje ko god hoće u kog god od oko 100’000 bogova hoće, ali kada se to sistematski i sistemski zloupotrebljava i šteti celom društvu, tiče se i mene.
Ja ne mogu da budem protiv ideje boga kao tvorca, zato što je to isto kao da sam protiv ideje Spajdermena kao zaštitnika slabih ili Crvenkapice kao devojčice koja voli svoju baku i beži od zlog vuka. Svi ti koncepti (i mnogi drugi) nemaju nikakvo utemeljenje u stvarnosti, a boriti se protiv bajki je besmisleno.
Takođe, dokazivanje negacije je još jedna logička greška. Teret dokaza je na vernicima. Ako bog postoji, morali bi za to da postoje objektivni, ponovljivi i proverljivi dokazi, a njih nema. Dakle, ja ne moram da dokažem bilo šta, a posebno ne da dokazujem negaciju. Dokaz pozitivne tvrdnje (“bog postoji”) ne postoji, tako da je besmisleno da dokazujem da ne postoji bog. Posebno što se nismo dogovorili koji bog – Zevs, Manitu, Višnu, Perun ili neki drugi od njih 100’000 je u pitanju.
Kratka istorija vremena je napisana 1988. godine, a u međuvremenu je Hoking odustao od tog deističkog koncepta i danas ga smatra utemeljeno besmislenim. U jednom novijem dokumentarcu (“Radoznalost – Da li je bog stvorio univerzum”) objašnjava da je pojam tvorca potpuno nepotreban za stvaranje. Samim tim što nauka za sada nema odgovor na nešto, ne implicira se da je odgovor bog… ma koji od oko 100’000 bogova u opticaju. To je logička greška i naziva se “God of the gaps”.
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Gost Čet Apr 17, 2014 9:00 pm

Lele šta napisa...  Question 

Aj prvo da vidimo ovo za dobre i loše ljude. Ta mi je podela malo čudna. Gde to postoje dobri ljudi koji rade samo dobro, dobra radi i loši ljudi koji rade loše, lošeg radi?
''Dobri'' ljudi vrlo često rade dobre stvari iz nekog razloga. Daj ljudima razlog da budu dobri, i oni će takvi i biti. Ako se inače na nalazi dovoljno razloga, onda im kažeš da će nekada tamo na nekom drugom svetu bolje proći ako čine dobro i oni poveruju. To je uvreda za dostojanstvo?
A nije uvreda za dostojanstvo ako sam ja dobra da bi mi se ljudi divili i da bi me hvalili?

Na šta konkretno misliš kada kažeš ''verski moral''?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Gost Čet Apr 17, 2014 9:10 pm

a mene zanima sledeće...

Ako uzmemo za primer neki prosečnan život čoveka zapadne civilizacije..

Prvih šest godina provede u vrtiću, gde nauči da se bori za svoje mesto u društvu i otima igračke. Onda narednih 12-18 godina provede školujući se, gde se nastavlja borba za mesto i ostvarenje što boljih rezultata, kako bi nakon toga imao što bolju startnu poziciju za još grabljenja. Što bolji posao, što lepša kuća, što povoljniji kredit, noviji automobili. Pa onda borba za to da se deci obezbedi što bolje školovanje, da se zdravlje spasi koliko može i to bi bilo to. Tu negde nastupa smrt.
To je realnost.
E ako neko u toj trci stane, pa se zapita čemu sve to, onda baš i nije normalan. U najblažem smislu beži od realnosti. Nije sposoban da se nosi sa životom, nego traži nešto u šta će da pobegne?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od paket Čet Apr 17, 2014 9:11 pm

Na šta konkretno misliš kada kažeš ''verski moral''?

recenica glasi:
Tako, religija i od dobrog čoveka može da napravi zločinca, ukoliko on odluči da se vodi “verskim moralom”.
pa budi zlatna, i nemoj vaditi iz konteksta

i u okviru toga , krstaski ratovi, ili muslimanski jihad su ocigledni primer zlocina u ime verskog morala
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od paket Čet Apr 17, 2014 9:17 pm

oblica ::a mene zanima sledeće...

Ako uzmemo za primer neki prosečnan život čoveka zapadne civilizacije..

Prvih šest godina provede u vrtiću, gde nauči da se bori za svoje mesto u društvu i otima igračke. Onda narednih 12-18 godina provede školujući se, gde se nastavlja borba za mesto i ostvarenje što boljih rezultata, kako bi nakon toga imao što bolju startnu poziciju za još grabljenja. Što bolji posao, što lepša kuća, što povoljniji kredit, noviji automobili. Pa onda borba za to da se deci obezbedi što bolje školovanje, da se zdravlje spasi koliko može i to bi bilo to. Tu negde nastupa smrt.
To je realnost.
E ako neko u toj trci stane, pa se zapita čemu sve to, onda baš i nije normalan. U najblažem smislu beži od realnosti. Nije sposoban da se nosi sa životom, nego traži nešto u šta će da pobegne?

U okviru budizma, trebao bi da batali tu celu trku , i da sebi na kamenu i meditira dok ne umre... i nakon toga se reinkarnira gao glavica salate, koju pojede neka gospodja u svojoj kuri za mrsavljenje, i onda ceka ponovu reinkarnaciju.....dok ne bude dusevno prociscen i izklistiran
U okviru nekog drugog pogleda na svet, covek ima neku strategiju zivota ,planira zivot (koliko moze) i ostvaruje ciljeve.Umesto da jede suv leb i vodu, zasto ne bio uzeo komadic kruha sa kavijarom, i zalio to sampanjcem
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Gost Čet Apr 17, 2014 9:20 pm

paket ::
pa budi zlatna, i nemoj vaditi iz konteksta

i u okviru toga , krstaski ratovi, ili muslimanski jihad su ocigledni primer zlocina u ime verskog morala

Dobro ajde, ja ću biti zlatna i ljubazna a ti vređaj.  Religije i/ili realnost 363364791 

Ništa nisam izvadila iz konteksta, već sam lepo pitala za objašnjenje.
''verski moral'' je zapravo verska ostrašćenost.. Mogao si i tako da napišeš.

Ta verska ostrašćenost ne ide u paketu uz veru, onako pod obavezno. Neko
je zakači, a neko ne. Pa i oni što je zakače mogu da je preleže uspešno.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Gost Čet Apr 17, 2014 9:27 pm

paket ::
U okviru budizma, trebao bi da batali tu celu trku , i da sebi na kamenu i meditira dok ne umre... i nakon toga se reinkarnira gao glavica salate, koju pojede neka gospodja u svojoj kuri za mrsavljenje, i onda ceka ponovu reinkarnaciju.....dok ne bude dusevno prociscen i izklistiran
U okviru nekog drugog pogleda na svet, covek ima neku strategiju zivota ,planira zivot (koliko moze) i ostvaruje ciljeve.Umesto da jede suv leb i vodu, zasto ne bio uzeo komadic kruha sa kavijarom, i zalio to sampanjcem

Ma ne.. više je u okviru budizma da pažljivim čitanjem paketovog komentara uočiš da ima ozbiljnih problema sa probavom i da pokušaš da ga razumeš i da se sažališ..

al meni danas nije dan...  Religije i/ili realnost 2214231980
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 12:07 am

paket :: .
Kratka istorija vremena je napisana 1988. godine, a u međuvremenu je Hoking odustao od tog deističkog koncepta i danas ga smatra utemeljeno besmislenim. U jednom novijem dokumentarcu (“Radoznalost – Da li je bog stvorio univerzum”) objašnjava da je pojam tvorca potpuno nepotreban za stvaranje. Samim tim što nauka za sada nema odgovor na nešto, ne implicira se da je odgovor bog… ma koji od oko 100’000 bogova u opticaju. To je logička greška i naziva se “God of the gaps”.

Malo je neozbiljno uzimati izlaganje nekog tamo teoretičara,u ovom slučaju Hokinga,kao dokaz za bilo šta. Jerbo će te ovakvi kao ja poklopiti time da jedan genijalni um koji je samo jednom obitavao na Zemlji,nikada nije isklkučivao postojanje uzvišene inteligencije,iliti Boga. A reč je o Tesli,čija se genijalnost ogleda u delima,a ne u teorijama i praznim rečima kao kod Hokinga,Ajnštajna,ili Kakua,koji su sve sami sistemski naučnici i više su javne ličnosti,negoli naučnici.
Kako se to radi,pojasnio sam na temi o genijalnosti Jevreja.
Fizički svet je delo inteligentne sile,nemoguće da je nastao slučajno. To tvrde i vodeći genetičari,o DNK čoveka. A njihove tvrdnje se zasnivaju na materijalnim dokazima,a ne na "mlaćenju prazne slame".
Tako da Hokingova naklapanja nisu dokaz za bilo šta da ne postoji,a najmanje dokaz da ne postoji Bog.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Lilith Pet Apr 18, 2014 12:10 am

napisala sam poveći post, ali sam iz nekog razloga izlogovana u međuvremenu, mrzi me da kucam ponovo...
samoću reći da je shvatanje realnosti subjektivna kategorija, kao i potreba za dogmama.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 12:49 am

Lilith ::napisala sam poveći post, ali sam iz nekog razloga izlogovana u međuvremenu , mrzi me da kucam ponovo...
Ima Boga... affraidReligije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Johnny-Azra Pet Apr 18, 2014 12:59 am

Mesrine ::
Malo je neozbiljno uzimati izlaganje nekog tamo teoretičara,u ovom slučaju Hokinga,kao dokaz za bilo šta. Jerbo će te ovakvi kao ja poklopiti time da jedan genijalni um koji je samo jednom obitavao na Zemlji,nikada nije isklkučivao postojanje uzvišene inteligencije,iliti Boga. A reč je o Tesli,čija se genijalnost ogleda  u delima,a ne u teorijama i praznim rečima kao kod Hokinga,Ajnštajna,ili Kakua,koji su sve sami sistemski naučnici i više su javne ličnosti,negoli naučnici.
Kako se to radi,pojasnio sam na temi o genijalnosti Jevreja.
Fizički svet je delo inteligentne sile,nemoguće da je nastao slučajno. To tvrde i vodeći genetičari,o DNK čoveka. A njihove tvrdnje se zasnivaju na materijalnim dokazima,a ne na "mlaćenju prazne slame".
Tako da Hokingova naklapanja nisu dokaz za bilo šta da ne postoji,a najmanje dokaz da ne postoji Bog.
 Religije i/ili realnost 447789506 Religije i/ili realnost 447789506 Religije i/ili realnost 447789506 Religije i/ili realnost 2034808023 Religije i/ili realnost 2034808023 Religije i/ili realnost 2034808023
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 1:03 am

Religije i/ili realnost Images?q=tbn:ANd9GcRBfST-Ci576EfTpBvjPiMEhXLXCswtyeN89MSW0u5SvhgetkUe

affraidReligije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Johnny-Azra Pet Apr 18, 2014 1:06 am

Da nema Niksickog slucajno... Very Happy 
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 1:08 am

Nema,samo božije. Religije i/ili realnost 3681966919
Ovo kad nas "Nikšićko" što ga pakuju u Vojvodini,bolje i da ga ne piješ. Religije i/ili realnost 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Johnny-Azra Pet Apr 18, 2014 1:09 am

Vino je Bozije pice...A Niksicko ljudso... Religije i/ili realnost 1801434793
Zivio drug Tito i komunizam... Religije i/ili realnost 1801434793 
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 1:12 am

Religije i/ili realnost 35652963.Valter

Ima i za tebe,Johnny,samo reci. affraidReligije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Johnny-Azra Pet Apr 18, 2014 1:19 am

Mesrine ::Religije i/ili realnost 35652963.Valter

Ima i za tebe,Johnny,samo reci. affraidReligije i/ili realnost 479116528
 Religije i/ili realnost 1678993299 Religije i/ili realnost 1678993299 
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Lilith Pet Apr 18, 2014 2:05 am

Mesrine ::
Lilith ::napisala sam poveći post, ali sam iz nekog razloga izlogovana u međuvremenu , mrzi me da kucam ponovo...
Ima Boga... affraidReligije i/ili realnost 479116528

ma srediće sutra majstor to napajanje, pa ću opet da bidnem najjača.  Religije i/ili realnost 2214231980 
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 2:10 am

Nije do napajanja... Religije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Lilith Pet Apr 18, 2014 2:14 am

a taj smajlić bi trebalo da ti da na duhovitosti?
ili si od onih nesigurnih, nesrećo? Religije i/ili realnost 2214231980
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 2:18 am

Na to ti ne mogu dati odgovor. Moraćeš da me probaš,ako želiš da znaš. Religije i/ili realnost 456350969Religije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Lilith Pet Apr 18, 2014 2:26 am

sumnjam da ću ikada biti toliko očajna... Religije i/ili realnost Nosic
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Mesrine Pet Apr 18, 2014 2:30 am

Onda ćeš morati da živiš u neznanju,ali to je već tvoja teritorija. Moć navike. Religije i/ili realnost 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Religije i/ili realnost 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Lilith Pet Apr 18, 2014 2:31 am

Religije i/ili realnost Nosic
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Religije i/ili realnost Empty Re: Religije i/ili realnost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu