Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

+40
Batista
Johny Bravo
country girl
crni labud
Komsinica
furija
Vukota
Sinaj
Strelac
Marea
Admin
djavolica
Loreal
Time
Evgenija
carsamuilo
Debilko
laza
Vrdalama
Fi Pi
Nova clanica
slavena
Hipi
Mastifal
Prince
Dotore
inspy
Johnny-Azra
Orhideja
Snowflake
svejedno
Bass
shondononda
RINGE
Cleopatra
Lila
digitalmandrak
Fristajlo
Dragana
Avramova
44 posters

Strana 18 od 44 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 31 ... 44  Sledeći

Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Ned Nov 07, 2010 1:54 am

Avramova ::
Oni ne žele shvatiti stavove Džonija Štulića baš kao što ti ne želiš čuti Čajkovskog. .
I šta ja treba da radim..Da ih ubjeđujem da je Džoni najbolji...Da CECA ne valja ništa..Ne pada mi napamet...Oni njihovo, ja svoje ,i tu je kraj...Pazi ,ja znam da je Čajkovski izvanredan kompozitor i ne sporim to...Valjda sam toliko pismen..E tu je razlika između mene i njih..Ja ga samo ne slušam...A oni i ne slušaju i osuđuju, neznajući o čemu Džoni zapravo pjeva..Ali to ne umanjuje njihove kvalitete i karakter da bi ih zbog toga osuđivali...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Ned Nov 07, 2010 2:04 am

Fristajlo :: ali još nisam čuo da je neko tako šta rekao za neku pesmu Cece
Ja jesam Fri i to ihahaaaaaaaaaaaa puta...Prava remek djela...I u odnosu na neke pjesme turbo folka zaista jesu remek djela...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Ned Nov 07, 2010 3:41 am

Avramova ::
Johnny-Azra :: Čoče,neću ni da ga shvatam,jer to nije moj problem...

Aha, ne dira ti u džep pa zato nije tvoj problem. Ok, sad mi je jasno tvoje šenlučenje na DRUŠTVU i temi kojoj je potrebno ozbiljno prići.

Pa ne dira ni u tvoj...Zašto bi bio tvoj problem nije mi jasno ...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Ned Nov 07, 2010 4:24 am

Zato što mi nije važan samo moj džep već i moja država. Ne govorimo ovde o muzičkom ukusu, već o uticaju negativnih pojava koje idu uz nazovi muziku.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Ned Nov 07, 2010 12:06 pm

Čoče,kad riješiš negativne pojave u Srbiji koje Cecina muzika ima na narod,javi se da te postavimo u vladu Crne Gore za ministra borbe protiv negativnih pojava turbo folka..Jel pošteno... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 4242552882
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Fristajlo Ned Nov 07, 2010 11:20 pm

Johnny-Azra ::
Ja jesam Fri i to ihahaaaaaaaaaaaa puta...Prava remek djela...I u odnosu na neke pjesme turbo folka zaista jesu remek djela...
Kad uzimaš citat onda uzmi ceo, ne vadi iz konteksta, da bi postigao željeni efekat.
Jer, rečenica je glasila ovako...
ali još nisam čuo da je neko tako šta rekao za neku pesmu Cece i svihdrugih "Ceca", bar ne neko kompetentan da oceni muzičku i umetničku vrednost turbo-folka.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Ned Nov 07, 2010 11:54 pm

Fristajlo ::]
Fri,ne gledaj mene kroz sebe,ja ne želim nikakve efekte da postignem,niti me to interesuje...Kao što sam rekao ..Svako ima pravo na sve, i to mu pravo ne treba oduzimati...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 8:46 am

Fristajlo ::
Eeee, upravo se o tome i radi; ti jesi, ali- šta sa onima koji nisu opremljeni znanjem, učenjem? Ko o njima vodi računa? Ko, ako ne država?

Znam da zelis dobro, ali se zabranama nista ne postize. Bar ja tako mislim.
Uveren sam da pogrešno misliš; u tome se i razilazimo toliko. Konceptualno.

''Tamna je noc'' rekao bi Djordjevic. Tamna, a TV svetli u mraku, dok drmaju ''cajke''. Mora ovaj narod negde da istrese sve svoje frustracije- ne zamerajte mu toliko.
Tamnija nam sledi, ako se ništa ne preduzme.
Niko narodu i ne zamera, već onima koji su se prihvatili zadatka da ga vode. Čak ni toj Ceci- ona je samo još jedan mali oportunista, spreman da radi sve i svašta, samo da ne bi radio... Ponavljam- svako ima pravo da bude glup, neotesan i neobrazovan- ali, niko nema pravo da to zloupotrebljava. Nadzor nad tim ima samo država, i ja lično, samo nju krivim, nikog drugog.
Sve neka i pogresno mislim- a mislim da ne gresim toliko koliko mi pripisujes, Ceca je tek jedna pevacica ponikla u srpskom narodu na tradiciji turbo-folka koji se nije juce zapatio. To sto nije visoko-obrazovana,ni nas narod nas bas nije na toj lestvici visokoobrazovanja nestospecijalno kotiran-Ceca je i zato brend Srbije, ja se toga ne stidim-takvi smo kakvi smo. Ali, nije ni glup ovaj narod, koliko god da slusa ''Ceca zvuke'' - a slusa u enormnim kolicinama, i dalje je vispren, samo ukocen u mestu, stagnira. Jer mu je kulturna elita zalutala, u mraku baulja trazeci od proslosti da promeni buducnost. Akademici su se zaigrali vec dugo vremena i bave se sami sobom, ne opstekulturnim dobrima, ne edukacijom naroda, ne sistemom vrednosti koji ima smisla i nije cenzura (sto bi ti da uvodis) vec sobom i proslim vremenima do u nedogled. Standardi su nam niski jer su dignuti taman do glave Dobrice Cosica. A on je onizak covek.
Za sve sto ti se ne svidja , ima resenje: Prozovi Dobricu Cosica. :kamera:
Ceca cita Tolstojevskog i nije joj zameriti.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 8:47 am

Johnny-Azra ::

Nemožeš da kažeš da je moj stav pogrešan generalno..Sa tvoje tačke gledišta ,da..Ti bi zabranio ,ja nebih..Zašto pušačima uskraćivati pravo da puše,ako hoće nek puše...Zašto zabraniti nekome da sluša CECU ,nek sluša ako hoće...
Tako je kolega, pustimo SLOBODU da peva!

Dole cenzura!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pon Nov 08, 2010 9:05 am

Doljeeeeeeeee zabrane...Gore CECA...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 9:09 am

Johnny-Azra ::Kao što sam rekao ..Svako ima pravo na sve, i to mu pravo ne treba oduzimati...

Nije baš tako. Da jeste, ne bismo živeli u uredjenom sistemu a sloboda se ne odražava u "ja imam pravo na sve", već "ja želim sve". Od svih želja, tek za jedan deo možemo reći "ja imam pravo na to" i to je zakon prirode.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pon Nov 08, 2010 9:15 am

Coce,ja sam rekao da svako ima pravo na sve vezano za temu,a ne bukvalno...U ostalom,zasto nebi imala pravo na sve..Ali bas na sve sto ti zivot pruza...I imas pravo na sve,samo je pitanje oces li svoje pravo iskoristiti...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 9:34 am

Divlja :: Ceca je tek jedna pevacica ponikla u srpskom narodu na tradiciji turbo-folka koji se nije juce zapatio.
Suviše je kratko vremena da bismo govorili o tradiciji turbo folka..

To sto nije visoko-obrazovana,ni nas narod nas bas nije na toj lestvici visokoobrazovanja nestospecijalno kotiran-Ceca je i zato brend Srbije, ja se toga ne stidim-takvi smo kakvi smo.

Upravo u tome leži problem. Vreme za progres bi trebalo da traje konstantno. Ovako, neko lukav je sabrao, oduzeo i rešio da sve to zloupotrebi misleći samo i samo na sebe.

Ali, nije ni glup ovaj narod, koliko god da slusa ''Ceca zvuke'' - a slusa u enormnim kolicinama, i dalje je vispren, samo ukocen u mestu, stagnira. Jer mu je kulturna elita zalutala, u mraku baulja trazeci od proslosti da promeni buducnost.

Glup narod ne može da stagnira više nego što se može tolerisati. Ali, ko to toleriše? Ko nudi, ko upravlja? Dragoš Kalajić je lepo konstatovao "Našu elitu čini gomila genetskog otpada, moralnih nakaza i šljama". Eto, takvi tolerišu, takvi nude, takvi upravljaju, takvi imaju pune džepove a vispreni, ukočeni narod stagnira a da nije ni svestan toga, ni posledica zbog toga i ničega, samo hleba i igara.

Akademici su se zaigrali vec dugo vremena i bave se sami sobom, ne opstekulturnim dobrima, ne edukacijom naroda, ne sistemom vrednosti koji ima smisla i nije cenzura (sto bi ti da uvodis) vec sobom i proslim vremenima do u nedogled. Standardi su nam niski jer su dignuti taman do glave Dobrice Cosica. A on je onizak covek.

A šta ih onda opravdava da ostanu ne prozvani i to baš zbog problema koji tretira ova tema. Cenzura u umetnosti je tek neophodna, ako zataji, eto nama sablasti.

Ceca cita Tolstojevskog i nije joj zameriti.

Ma može da čita i Dostoja ali ne može da bude ikona. Cenzura, cenzura i samo cenzura ako smo već ispali iz vrednosnog sistema.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 9:59 am

Onda Avramova moja, da prvo zabranimo Dobricu da se glupsa? I svu tu ''elitu'' oko njega.
Zamisli Srbiju bez njih. Kuda bi mi onda sa svim svojim ego-tripovima generalno kao narod, da nema ko da ih potpaljuje?
Sve mi izgleda da se nasa umetnost upetljala sa nasim ''shitom''; Stokholmski sindrom, prosto su se orodili jedni sa drugima. Ne zna se vise ko je tu otmicar, a ko ciji talac. Zato mi se cini, opet, da to traje i da ima svoju tradiciju. Ceca tu nema krivice, ona radi svoj posao- peva.
Sad, u to kako peva, pa, ukusi su razliciti, zar ne? Ona bolje ne moze.
Oni koji mogu su zakazali. A svu krivicu treba da snosi Ceca, sto nije posteno, ako cemo vec o sistemu vrednosti da govorimo. Zakazao je celokupni nas kulturni milje, i to se nije desilo juce. Tako mi se cini, jer, nije moguce da neko ''zariba'' toliko za dvadesetak godina. Ipak je tu potrebno mnogo vise vremena.
Da mi je neko rekao da cu jednom bas ja braniti Cecu, ne bih mu verovala.
Producenti, dakle novac i moc, kompozitori i tekstopisci- umetnici, i na kraju konzumenti- slusaoci, to su ta tri glavna cionioca koja uzajamno povezano funkcionisu. Uspeh od nekoga pravi ''ikonu'', a Ceca je uspesna u tome sto radi, sta god neko mislio o njoj.
Cenzura tu ne bi nista resila. I posle ove Cece ce doci neka druga ''Ceca''. Tu vidim kontinuitet od koga se ne moze pobeci putem zabrana koje ne resavaju ''problem'' samo ga prolongiraju, ukoliko je to uopste urgentni problem ovoga drustva- mislim da nije, ima mnogo ozbiljnijih problema od ''cajki''.
''Cajke''su uvek postojale i uvek ce postojati za instant-zabavu narodu, jer ce uvek biti onih koji tu vrstu muzike slusaju stalno ili ponekada slucajno. Kao sto ce biti i prave umetnosti koja opstaje i ostaje.
Zato nisam za cenzuru. Kvalitet pobedjuje sve, vreme, cenzuru i kritiku. Sve to dodje na svoje.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Johnny-Azra Pon Nov 08, 2010 10:18 am

Divlja ::Zato nisam za cenzuru. Kvalitet pobedjuje sve, vreme, cenzuru i kritiku. Sve to dodje na svoje.
Tako je koleginice...Ako znamo sta je kvalitet, cenzura nam ne treba... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 3869458848
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 10:32 am

Divlja ::Onda Avramova moja, da prvo zabranimo Dobricu da se glupsa? I svu tu ''elitu'' oko njega.

Ma neka Dobrice, neka širi kulturu. Ne sećam se da ga je iko prozvao prvim perom na našim prostorima; ne sećam se da je Dobrica u toj meri imao uticaj na kolege pa, prema tome, nije ni bio "problem". Uz njega su stasali mnogi koji su zaista imali šta ponuditi. On nije šablon koga su kopirali.

Zamisli Srbiju bez njih. Kuda bi mi onda sa svim svojim ego-tripovima generalno kao narod, da nema ko da ih potpaljuje?

I ja kažem, neka ih, raznolikost je nužna. Ono što je još nužnije jeste to što je važno kome je tendenciozno namenjen umetnički (ne)kvalitet.

Sad, u to kako peva, pa, ukusi su razliciti, zar ne? Ona bolje ne moze.

Odlično, došli smo do centra. Ona bolje ne može ali zato mogu drugi. Šta je sa njima, gde se nude?

Da mi je neko rekao da cu jednom bas ja braniti Cecu, ne bih mu verovala.

Zašto je braniš? Njen uticaj je očigledan. Prija li ti kada ga vidiš?

Cenzura tu ne bi nista resila. I posle ove Cece ce doci neka druga ''Ceca''.

Prema ovome, ni jedan zakon ne bi ništa rešio, a ipak rešava, kako god.

Tu vidim kontinuitet od koga se ne moze pobeci putem zabrana koje ne resavaju ''problem'' samo ga prolongiraju, ukoliko je to uopste urgentni problem ovoga drustva- mislim da nije, ima mnogo ozbiljnijih problema od ''cajki''.


Zakonska mera isključuje kontinuitet. To jeste urgentni problem, a zapravo se već u startu upalio alarm. Ima li šta ozbiljnije od uticaja "cajki"? Pa od toga polazi sve, to je osnov za dalje delanje. Ako bi se prepustio stihiji, a već jeste, mi smo došli u ozbiljnu krizu jer se manipuliše masom, srozavaju se kriterijumi, radja se pogrešna slika o perspektivi. Ovo je kriza koja se geometrijskom progresijom širi na skoro sve životne segmente a ključni je moralni kodeks.

''Cajke''su uvek postojale i uvek ce postojati za instant-zabavu narodu, jer ce uvek biti onih koji tu vrstu muzike slusaju stalno ili ponekada slucajno. Kao sto ce biti i prave umetnosti koja opstaje i ostaje.
Zato nisam za cenzuru. Kvalitet pobedjuje sve, vreme, cenzuru i kritiku. Sve to dodje na svoje.

Tačno, "cajke" su uvek postojale ali ne i invazija istih. Prava umetnost je ugušena i opstaje samo zbog sramotno niskog procenta konzumenata iste. Žalosno!

Cenzura nije režimska, ona ima svoje kriterijume. Ne može svako izlagati umetničke slike samo zato što je imao novac i kupio ulje, platno, kistove, zakupio galerijski prostor. Postoji neko stručan ko će reći - da, ovo može da se ponudi, ovo ne može. No, i tu stvari nisu baš čiste.

Kriza, draga moja, kriza u svim porama društva dovodi do kolapsa koji nam preti jednako kao sudnji dan.

I ubica je uspeo u nameri, a ko mu se divi?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 11:02 am

Kriza. Ruzna rec koja opstaje.
Koliko god bilo neshvatljivo ili cudno- branim Cecu zbog Umetnosti, zbog nje i sebe, zbog svih nas koji gresimo po svojoj prirodi. Branim je u interesu slobode misljenja, govora, slusanja, hodanja, disanja, postojanja- sto je srz umetnickih sloboda i stvaralastva.
Covek ima pravo da bira, da bira i dobro i zlo- to je kljuc slobode po meni, pogotovo u muzici koja se kakva god da je svrstava u umetnost. Tu niko nema pravo da se mesa nikome.
Umetnost po meni nije stvar zakona, koliko god se pokazivala kroz materiju, nije samo materijalna vec je stvar osecaja, duha. A to je opet individualno. Nekom dano, nekom ne.

Ne mislim da se zakonski moze regulisati pitanje sta je to umetnost a sta nije, kako draga moja Av, ko bi to radio, u cije ime, na koji nacin? Morao bi da bude nepogresiv, mediokritet ili umisljena velicina, neko kome bi svi verovali na rec i sud , a nepogresivih nema. Bar medju ljudima.

Drustvo, drzava moze, mora, trebalo bi((snovi i moje zelje) da pomogne da se ljudi bave umetnoscu, upotrebljavajuci je ili stvarajuci je- umetnost je duhovni dodir izmedju Boga i coveka. Umetnost je znati disati slobodno, i to je umetnost po meni. Neko je u tim duhovnim dodirima izmedju coveka i bozanstva nezniji, neko grublji. Svako ima svoj put. Svoju umetnost zivljenja.

Hocu reci: Sloboda izbora je vazna.Najvaznija.

Drzava moze da pomogne, ali joj zato trebaju mnogo bolji umetnici od Dobrice Cosica koji je akademik i siri trule mitove, raspiruje mrznju i osecaj umisljene velicine citavom narodu putem pisane reci koje njegovi fanovi distribuiraju putem medija svima i svakome. I trebaju joj umetnici- volonteri kojih bas i nemamo puno. Ne vide se. Zatrovani smo.
Tu je koren problema. Ali se ni to ne moze resavati cenzurom. To je moje slobodno misljenje, ne zameri ni meni, a ni Ceci. Takav je zivot.
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 11:15 am

Divlja ::Kriza. Ruzna rec koja opstaje.

Daj alternativu. Istina, kriza koja dugo traje prestaje biti kriza. Kao u medicini, akutno ili brzo prodje, može da ima fatalni ishod ili prelazi u hronično koje traje i traje ali se i leči i nikada ne izleči.

P.S. O zakonu i umetnosti samo kratko. Zakon propisuje ono što drugi stručno procene i ocene. Sve se mora odvagati, prokontrolisati, potom oporezovati zbog dobiti i sve to pre nego što se pusti u promet. Selekcija u prirodi je spontana, u društvu neophodna.

Individualnost s ovim nema nikakve veze.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 11:18 am

Ovdje se mnogo "mlati", izvinjavam se na izrazu, ali malo se zaustavite....

jer stvari ovako stoje....volis ono sto ti u stvari jesi...bez obzira na uticaj svih mogucih okolnosti...Ja Cecu niti volim niti ne volim, taj uticaj imao je efekta nazalost na one koji ne znaju sta hoce i sta vole i ko su...traze se, u ovom ludom vremenu, pa omakne se ljudima sve i svasta...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 11:34 am

@Avramova
Sve se oporezuje, i Ceca placa porez. A da li ce je neko slusati ili nece je individualna stvar. Tu vidim individualnost.

Htela sam reci da ne verujem u rec cenzura. Sloboda i cenzura nemaju nikakvih zajednickih dodirnih tacaka. Sloboda i istina cesto saradjuju, lakse je putem slobode doci do istine.
Cenzura kao zabrana stvaranja umetnickog dela koje je nekome ''shit'' a drugome hit u korenu je anti-umetnicka, kontrira slobodi, kontrira sama sebi(umetnosti), sama sebe nipodostava, potire se. A to ne ide ni sa stvaralastvom koje sama mu rec kaze stvara a ne razara, ni sa zdravim razumom koje rasudjuje u korist stvaranja koje koliko god da je nekome nekvalitetno, ipak priblizava coveka bar za milimetar bozanstvu. Ja navijam na to priblizavanje , saradnju ''neba i zemlje''. Umetnost zato postoji i ne poznaje granice, zabrane, cenzure. Umetnost koja se oslanja na cenzuru nije ni zasluzila da se o njoj govori. Umetnost je revolucija koja pokrece ljude, a ne zatvara im vidike pred bilo kakvim ili bilo cijim komisijama za kvalitet ili kvantitet. Dela govore sama za sebe, ljudi ih cene ili ne cene.To je sasvim dovoljno.

@Lucija
Ja Cecu nemam sta da volim ili ne volim. Ona postoji, ''ikona'' je jer je uspela u poslu kojim se bavi, zahvaljujuci spletu okolnosti i vremenu u kom zivimo i nasem mentalitetu, pa i kulturnom nasledju vecine naroda, ako bas hocemo da priznamo, ili necemo- svejedno je. Sve ostalo je samo nasa pusta prica.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 11:51 am

Divlja ja majke mi moje mile, ne znam o cemu govoris, ovo..ako bas necemo da priznamo..??? nemam ja sta da priznam niti bilo ko drugi...mozda je Vasa pusta prica, ali moja je meni puna ono skroz bez pustinje...vjeruj mi..u te ikone ne zalazim, imam neke druge ikone i to je to..a inace upravo slusam i obozavam

A pogledaj sta sam nasao
prevrcuci raj i pakao
i sta sad , ako ja to obozavam tj Darka Rundeka, treba da priznam ili ne priznam mlacenje prazne slame..

i na mene kao sto vec rekoh okolnosti ne mogu niti ce moci da uticu, prema tome uzivaj...u svojim stavovima a tudje pusti da se muce...

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 11:57 am

Ja cenim Rundeka. Mozda bi i njega neki cenzurisali, npr.u Srbiji?
Sta da mislimo o tome, ne bi me to iznenadilo, da ima i takvih.

Cenzura je ''shit'', bilo cija da je- a ti nemoj da razumes to, niko ti ne brani da ne razumes.

Dugo vremena sam, priznajem razmisljala o Ceci sasvim negativno, te zbog Arkana, pa zbog svega i svacega. Svasta sam joj stavljala na dusu. Dok nisam shvatila poentu price.

''...i na mene kao sto vec rekoh okolnosti ne mogu niti ce moci da uticu, prema tome uzivaj...u svojim stavovima a tudje pusti da se muce...''
To i jeste sustina, pogodila si sustinu koleginice.
Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 1666717886
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 12:02 pm

..ma nisam ja pogodila sustinu , ona je tu cijelo vrijeme samo je treba prepoznati.... Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 1656610304 evo kisa pada napolju kaplje mi po prozoru, a ja slusam i uzivam

Dah na staklu kao magla
vrhom prsta pesma draga
i na kraju slova tvoga imena...

tanannana
nanananan nanananananaanan

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 12:08 pm

Znaci da si je ''ubola''...... Sustinu mislim......
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Gost Pon Nov 08, 2010 3:23 pm

Ma jok moja TI,.."ubola" ona mene bolan sta ti je..?

naglasavas moja Ti, sustinu mislim??? pa sta drugo te jos asocira na ubod, osim onih izlizanih fora, ali valjda smo ih prevazisli..valjda...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene - Page 18 Empty Re: Uticaj "Ceca" zraka na sablasne nevene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 44 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 31 ... 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu