Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 72 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 72 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zanimljivi članci, video snimci...

+44
Iceman
Batista
Avramova
furija
bad_lieutenant
Epitaf
Miškica
Cleopatra
Thabit
madam mim
Mojra
Ledena
Johnny-Azra
country girl
Komsinica
digitalmandrak
alija
Strelac
MisisM
Jovanamilutin
Loreal
laza
Enna
Istina ex Natasha
Mesrine
MoonGirl
Time
Idejan
Marea
paket
jelena
Qbin
Noelia
IceQueen
Vulin
Fi Pi
inspy
Vidra
cvjeticanin
Fristajlo
Orhideja
L2
Prince
slavena
48 posters

Strana 5 od 20 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Sledeći

Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:26 pm

Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Aukcije imaju dugu istoriju, neki zapisi svedeče da sežu do 500 godine pre nove ere. Prema Herodotovim svedočenjima, u Vavilonu su redovno održavane aukcije devojaka za udaju.

Sotebi i Kristi, dve najveće svetske aukcijske kuće, obe ustanovljene sredinom 18.veka, danas su stecišta svetske finansijske elite koja se i dalje istim žarom - i milionima dolara ili funti - nadmeće da dođe u posed nekog od eksponata koji ove kuće stavljaju na licitaciju.

Pogledajte 10 najskuplje plaćenih predmeta na aukcijama.


Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-Sotebi
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:27 pm

Pikaso - Akt, zeleno lišće i bista

106.500.000 dolara

Bilo je potrebno svega osam minuta u Sotebiju da ovo Pikasova slika, nastala u jednom danu 1932.godine, dostigne rekordnu sumu za koju je ikada prodato neko umetničko delo.

Prethodni rekord držala je Đakometijeva skulptura "Čovek koji hoda I", sa 104,3 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330687163-Pikaso
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:29 pm

Haljina Merilin Monro sa proslave Kenedijevog rođendana

1.267.500 dolara

Plavuša snova, 19.maja 1962.godine, Merilin Monro je američkom predsedniku Džonu Kenediju pevala rođendansku "serenadu" u vrlo uzanoj haljini koja je do maksimuma isticala njene obline.

Haljinu je na aukciju dala udovica glumačkog trenera Merilin Monro


Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330687723-MERLIN
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:30 pm

Leonardo da Vinči - Kodeks

30.802.500 dolara

Kao pravi renesansni čovek, Leonardo je uredno beležio svoje misli, ideje i crteže u dnevnike. Od 30, koliko je preostalo, njegov najslavniji - Kodeks Hamer, nazvan po Britancu koji je tražio taj dnevnik 1717.gdoine - 1994.godine za rekordnu sumu za koju je ikada prodat neki rukopis., kupio je Bil Gejts.

Gejts je dnevnik digitalno skenirao i stavio na internet da bi svi mogli da ga vide.


Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330688057-LEONARDO
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:31 pm

Violina Gvarneri del Đezu

30.900.000 dolara

Ova 250 godina stara violina, jedna od svega 250 Gvarnerijevih instrumenata koji je preživeo, prodata je za rekordnu sumu za koju je ikada prodat neki instrument - jednom ruskom advokatu.


Nakon te "kupovine", na violini je, navodno tek nakom 70 godina , prvi put zasvirao Izraelac Pinćas Cukerman na jednoj privatnoj sedeljci u Moskvi.



Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330688435-violina
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:32 pm

Kosa Elvisa Prislija

115.000 dolara

Pre tačno deset godina, na aukciji se našlo nekoliko pramenova kose kralja rokenrola, Elvisa Prislija. Kažu da je bilo čak članova američke administracije koji su se nadmetali tog dana za deo legende.

Zanimljivo je da je Elvisova kosa na aukciji prodata za mnogo više nego kosa Džona Lenona (48,000 dolara), Džona F. Kenedija (3,000) and Betovena (7,300)

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330688768-Elvis-Presley%E2%80%99s-Hair
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:33 pm

Rimska statua boginje Artemis i srne

28.600.000 dolara

Bronzana skulputa stara dve hiljade godina, nađena je Rimu dvadesetih godina prošlog veka, ali niko nije mogao ni da pretpostavi da će jednog dana odneti apsolutni rekord kada je u pitanju aukcijska prodaja skulpture.

Direktor Sotebija je sam bio vidno iznenađen posle te aukcije 2007. godine, napomenuvši da su kuratori predviđali da će ova skulptura biti prodata najviše za 7 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330689162-skulptura
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:35 pm

Ferari 250 Testa Rosa iz 1957

12.000.000 dolara

Postoji samo 21 model ovih kola, ali nijedan nije skup kao ovaj sa slike. Ferari Testa Rosa iz 1957.godine osvojio je 10 od 19 međunarodnih relija između 1958. i 1961. Ali ovaj model nikada nije bio plasiran boljeod 4.mesta.

I uprkos svemu prodat ja za rekordnu sumu na aukciji koju je Sotebi organizovao 2009.godine. Nije bila bitna brzina, već - lepota.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330689581-ferari


jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:36 pm

Badbmnton kabinet

36.000.000 dolara

Orman iz 18 veka od florentinskog abonosa, optočen mnoštvomd ragog kamenja, prodat je 2004. godine na aukciji Sotebija, i time je oborio sopstveni rekord kao najskuplji deo nameštaja ikada prodat. Isti kabinet je 1990.godine Sotebi prodao Barbari Pjaseckoj Džonson (iz firme Nameštaj Džonson & Džonson) za više nego duplo manji iznos - 16, 6 miliona dolara. Kada ga je ona stavila na aukciju, kupio ga je princ Hans Adam II od Lihtenštajna

Princ ga je zatim donirao Lihtenštajnskom muzeju u Austriji.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330689938-Badminton-Cabinet
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje prodati predmeti na aukcijama

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:38 pm

Vitelbahov dijamant

23.400.000 dolara

Španski kralj Filip IV kupio je ovaj komad u 17.veku kao deo miraza svoje kćeri. Tako je narednih vekova prelazio iz austrijske u bavarske kraljevsku porodicu, i obrnuto.

Aukcijwka kuća Kristi je pokušala da ga proda 1931, ali nije bilo zainteresovanih kupaca. Decenijama nakon toga nije se znalo gde je , da bi se pojavio 1962, dve godine kasnije, a 2008. dao na aukciju na kojoj je prodat za rekordnu sumu ikada datu za dijamant.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330690397-dijamant_1
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty NAJSKUPLJE PRODATI PREDMETI NA AUKCIJAMA

Počalji od jelena Sub Jul 21, 2012 4:39 pm

Bejzbol lopta Mekgvajera

3.000.000 dolara

Bejzbol loptica kojom je Mark Mekvajer postigao apsolutni rekord i ušao u istoriju ovog sporta sa 70 houm-ran udaraca u sezoni, do poslednjeg trenutka boreći se za Kardinale iz St. Luisa za prevlast sa Semi Sosom iz Čikago Kabsa - prodata je za rekordnu sumu koju je ikada neko platio za memorabiliju ove vrste.


Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_12695-gal-1330690771-lopta
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Pet Jul 27, 2012 5:24 pm

Žderači govana
by Vedrana Rudan

Pred dan ili dva pročitala sam tekst Ante Tomića kolumniste Jutarnjeg lista koji je osuo drvlje i kamenje na nas čitatelje. Po Anti, tko smo mi koji povremeno u kafiću uzmemo u ruke list za koji on piše? Žderači dreka, to smo mi.

Ante, veliki borac protiv pizdarija o kojima svakodnevno piše njegov list zaista se razljutio. Zbog nas drekožderača oni objavljuju kako se iza velike grane, u daljini, jebe dvoje "celebritija", on je "poslovan čovjek" ona "teve voditeljica" ili "manekenka".

Jutarnji list, samo zato jer mi to želimo, prati njihovu burnu vezu od prvog poljupca u tri ujutro ispred nekog od trendi kafića do objave ekskluzivnih poruka koje je očajna "manekenka" uputila "poslovnom čovjeku".

Ante Tomić uopće ne razumije našu potrebu da žudno ispijamo čašu za čašom žutog proljeva. Čudi nam se jer zna iz prve ruke, naravno da zna iz prve ruke, da su sve priče izmišljene.

Likovi sakriveni iza one grane poziraju. "Poslovni čovjek" u daljini ga "manekenki" zapravo ne stavlja, ona izgleda kao da svršava ali ne svršava.

Ante Tomić zgrožen piše kako nama dreka nikad dosta. Jutarnji list nam ga doduše servira na lopate no naša su gladna usta stalno razvaljena i šira od onih u nilskog konja.

Zato možemo u idućim brojevima očekivati fotku kako ga onaj "poslovni čovjek" samo zbog naših perverznih potreba zaista tura "manekenki" ili "teve voditeljici". A grana u četiri i dvadeset ujutro njiše li se njiše.

Siroti Tomić će se, ako uopće lista novinu za koju piše, na tu fotku zgrožen izrigati pravednički bijesan što hrvatski govnojedi nikako da utaže glad.

Da je po Tomiću njegove bi novine izgledale...Ne, to nije napisao. Da njegove sirote kolege pred nas ne moraju iz dana u dan iznositi otvorenu septičku jamu iz Jutarnjeg bismo lista mi drekojedi, da nismo drekojedi, saznali: zašto EPH novinari puše kurac svakoj vlasti. Kako to da Tomićev vlasnik šeće slobodan? Odakle potreba epehaovskih prodanih duša da pljuju po onima od kojih žive?

Umjesto da onih tisuću ili dvije čitatelja, koji pitaj boga zašto još uvijek kupuju Jutarnji list, drže kao malo vode na dlanu njihovo "prvo pero", "čovjek iz naroda", "borac za istinu i pravdu", sere po njima napinjući ogromno epehaovsko prkno.

Riga mi se od tog licemjerja. Nismo mi čitatelji žderači dreka, da jesmo tiraži novina bili bi viši. Sva epehaovska govna stižu do nas protiv naše volje.

Tko će na kraju priče progutati govno znaju svi čitatelji hrvatskih novina. Siroti Tomić to čak i ne naslućuje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Ponovo sjajna Vedrana

Počalji od Avramova Uto Jul 31, 2012 1:40 pm

Muhammad na Olimpu
by Vedrana Rudan


Gledala sam otvaranje Olimpijade. Volim gledati pizdarije. To me opušta. Vijesti me bacaju u depru. Bilo je super kad je kraljica Bondu, Jamesu Bondu rekla, dobar večer, mister Bond, pa su onda krenuli prema helikopteru. Njeni su psi ostali na zemlji.

Elizabeta je čudo. Sva njena uža rodbina bila je luda za Hitlerom pa ipak je Izraelci nisu uhitili čak ni proglasili antisemiticom. A i princ Filip više voli Hitlera nego Elizabetu.

Zato ona više voli svoje konje nego djecu. Da Elizabeta nije kraljica socijalna služba bi joj davno oduzela djecu i dala ih u dobre ruke.

Charles bi tako odrastao u normalnoj sredini pa ne bi u prvoj bračnoj noći morao kresati pokojnu Dianu misleći na domovinu i ne bi mu najveća ljubav bila povrće. Tisuću sam ga puta vidjela kako duboko dirnut gleda u glavicu kupusa okružen veselim vrtlarima.

Da Elizabeta ne voli samo životinje davno bi se ubila. Stariji sin, ima preko šezdeset, čitav život uzgaja tikve bez umjetnog gnojiva. Mlađi je kriminalac.

Jedna se nevjesta kresala sa muslimanom pa platila životom. Druga je na teve ekranima širom svijeta objašnjavala zašto su ona i Elizabetin sin prevarili mnoge ljude za tko zna koliko milijuna funti...

Turbo disfunkcionalna familija! Pa ipak se ovih dana čitav svijet klanja ekipi lopina i bolesnika koja pitaj boga koliko stoljeća živi na grbači sirotinje. Nema veze.

Volim priče o kraljevima, gledala sam i seriju o Henriku Osmom. Žao mi je da nije živ. Da jest ovome bi se drhtavome papi, zaštitniku pedofila, razbojnika i ubojica, crno pisalo.

Osim Elizabete koja se u javnosti smiješi samo čistokrvnoj kljusadi i malim psima vidjela sam i Muhammada Alija. Drag mi je Ali. Kako se samo tresao. I kako nije pojma imao gdje se nalazi. Ubio je u meni osjećaj krivice.

Dobro je da svoju djecu od njihove druge godine života nisam tjerala u vrhunski sport. Da jesam danas bi se i ona tresla ako bi uopće bila živa.

Hrabro je što su Britanci pozvali drhtavoga Alija da svijetu pokaže u što će se pretvoriti svi oni nabildani dečki i sve one gipke cure. Ako dočekaju tridesetu.

Glavne igrače na ekranu nismo vidjeli. Liječnike trovače koje bi Hitler u svoje doba u zlatu plaćao i predstavnike multinacionalki zbog kojih se sve one klince i ubija.

Mi Hrvati, ima nas sigurno jedno tri i pol milijuna, i ovu smo priliku iskoristili da pokažemo da smo veliki. U Londonu imamo "hrvatsku kuću" koja "poreznike nije koštala ni lipe, sve su platili sponzori".

Postoji li besplatan ručak, pitaju se neki koji se uvijek nešto pitaju. Njima nije jasno kako država može imati svoju kuću u Londonu a doma je nema.

Ja se ništa ne pitam. I otvaranje mi je bilo super. Britanci su još jedanput svijetu pokazali da su izmislili stočarstvo, ratarstvo, industriju, ples, književnost, glazbu, a možda će uskoro i buduća engleska kraljica ostati u drugom stanju.

Zlobnici, jebeni zlobnici, misle da su trebali ići do kraja pa podsjetiti one milijarde ljudi koje su pratile Otvaranje koliko su milijuna ljudi u povijesti pobili podanici Elizabete i rodbine. Ne sviđa mi se njena frizura ovce uređene za ovčji maturalni ples.

Zlobnici. Meni je bilo super. I nije me pogodilo što je jedan naš gimnastičar, od kako je navršio šest mjeseci u nekakvoj štali vježba kako da ne padne sa drvenoga konja, baš na Olimpijadi sa njega tresnuo. I tako zavio Hrvatsku u crno.

Drago mi je što je dečka šutnuo konj. I neka ga više nikad ne zajaši. I neka mu mama svakoga dana pušta Muhammada Alija na otvaranju Olimpijade. Možda će dečko shvatiti što čeka one koji ostaju na konju do kraja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Vredi pročitati

Počalji od Avramova Čet Avg 02, 2012 3:42 pm

Pokojniku ima tko da dopiše
by Vedrana Rudan


Ne zvuči vjerojatno ali je istina. Večeras na Brionima igra Nušićev "Pokojnik" u režiji Lenke Udovički. To možda i ne bi bila neka vijest da Nušić za hrvatske potrebe nije ijekaviziran.

Što je na tu temu u programskoj knjižici napisao ijekavizator Miljenko Jergović: "Tekst "Pokojnika" za brijunske je prilike prilagođen ijekavskom uhu i izgovoru.

Razlog nije političke naravi:trebalo je poništiti svaku ceremonijalnost, pokazati da je pokojnik tu među nama, a ne u Beogradu tridesetih godina dvadesetog stoljeća, i da ga se mi ovdašnji i današnji na sve načine pokušavamo riješiti.

Pokojnik je netipičan njegov komad, jer nije čvrsto ukorijenjen u lokalnu srbijansku i beogradsku sredinu. Kao da je pisan po marginama suvremenih, zagrebačkih crnih kronika, za današnje indolente.

Nije riječ o prijevodu već o jezičnoj adaptaciji. I redateljici Lenki Udovički i meni vrlo je važno da pokažemo da je ovaj komad primjenjiv na današnje hrvatske prilike i to je jedini razlog jezične adaptacije."

Nušićev "Pokojnik" koji govori o čovjeku koji je zabunom proglašen mrtvim pa se onda vraća u svoj grad, Jergović drži toliko tipično hrvatskom pričom da je treba slušati na jeziku koga svaki Hrvat može da razume.

Mi Hrvati smo očito osuđeni na zločine širokoga spektra bez mogućnosti ikakve obrane. Gule nas banke, lažu političari a sad nam još i bolesnici pokojnoga Nušića oživljavaju infuzijom ijekavice.

Kao da Nušić nije pisac za sva vremena, za sve ljude. Umjesto da nam vrhunski srpski glumci Jelisaveta Seka Sablić i Miodrag Krivokapić i vrhunski svjetski glumac Zijah Sokolović govore Nušićevim jezikom oni će na Brionima nekolicini šminkera recitirati Jergovićev prijevod.

Otvori se crna zemljo! Projekat nije samo glup nego i uvredljiv. I za Nušića i za građane Hrvatske. Jergović nam poručuje kako se strahote o kojima je autor "Pokojnika" pisao događaju samo danas i samo u Hrvatskoj.

Dok je Nušić pisao Srbija mu je pružala azil? Ni slučajno mu nije bila inspiracija? Treba ijekavizirati Nušića da ne bi kojim slučajem Srbi pomislili kako je pokojnik dok je pisao "Pokojnika" mislio i na Srbiju danas?

Zgrožena sam ovim zločinom. Kako se netko usuđuje Nušića proglasiti piskaralom opterećenim današnjom zagrebačkom crnom kronikom? Doduše, svatko ima pravo kasapiti pokojnika kako hoće. Autorska su mu prava davno istekla.

Pitam se samo da li ovaj suludi projekt plaćaju autori iz svoga džepa ili tu ima i mojih para?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Sub Avg 18, 2012 4:08 pm

Nedostaje mi Hitler
by Vedrana Rudan

Sve češće mi pada na pamet kako je nekad život bio lijep. Naši su roditelji znali da se partizani i saveznici bore za slobodu. Mi smo godinama kasnije učili koga je dana Hitler ušao u Poljsku, Čehoslovačku, Francusku...Sve se zna o vremenu prije šezdeset i nešto godina.

Ameri su bili dobri momci koji su nakon rata mene i moje vršnjake hranili žutim sirom i marmeladom koja se rezala poput putra. Slali su nam šećer u vrećama. Kad bismo pojeli šećer naše su bake od vreća šile plahte.

Talijani su bili fašisti koji su nam oteli komad zemlje, mi smo onda neke digiće pobacali u jame. Oni koji su imali više sreće napustili su svoje kuće i stanove i pobjegli u Italiju. Ona je tada bila fašistička tvorevina, ni slična zemlji u kojoj ja danas kupujem kilogram špageta za osamdeset centi.

Što reći o Engleskoj? Dok ju je Hitler zasipao bombama Kraljica Majka i njena kći Elizabeta ostale su u Londonu i tako pokazale da im je draža borba za slobodu, čak i smrt, nego pušenje Hitleru.

Taj mali Austrijanac bio je i ostao oličenje zla. Da nije učinio samoubistvo saveznici bi mu sigurno napravili carski rez onako kako je to nedavno netko učinio Gadafiju. Tko? Tko je napao Libiju bez najave? Datum? Godina?

Kad sam već u mračnim vremenima sjetimo se holokausta. Može li se ikad zaboraviti holokaust? Milijuni židova pretvoreni su u dim, i neki Cigani doduše, ali Cigani u međuvremenu nisu dobili državu i stvorili atomsku bombu. Zato o njihovoj tragediji ne govore tete u vrtićima u zemljama koje drže do sebe.

Da, bilo je krasno živjeti pred šezdesetak godina. Naši očevi i majke i mi dječica nismo imali dovoljno hrane ali smo veselo pjevali jer je veliki rat bio iza nas a Hitler je izgorio sa kurvom Evom i još nekima iz svoje ekipe.

Mora da je to bio dobar osjećaj. Probuditi se, nakon toliko patnji, u svijetu bez Hitlera. Ljubomorna sam na sve koji su bacali cvijeće na partizane, čak i na žene koje su diljem Evrope silovali Rusi. Oslobodioce počastiti pičkom? To je najmanje što jedna žena može učiniti za slobodu.

Danas? Ja sam u problemu. Mogu guglati i saznati kad je Hitler ušao u Poljsku, Austriju, Čehoslovačku, Pariz...Sve je tako jasno. Nijemci su bili zločinci. Svi koji su živjeli u osvojenim zemljama žrtve. To bi bilo to.

Danas? Gdje ću naći kako se zove današnji Hitler? Zaguglat ću. Naravno. "Današnji Hitler je", prema Večernjaku "u tijelu žene Hilary Clinton".

Da li je moguće? Kakvu moć ima žena koja je ušla u povijest kao supruga predsjednika Amerike koji se ištrcao na plavu haljinu svoje obožavateljice? Ona? Hitler?

Tko je onda Obama koji svakoga utorka, dok doručkuje, odlučuje na koga će "teroristu" bilo gdje u svijetu uputiti bespilotnu letjelicu. Nema veze ako toga utorka i "terorist" doručkuje, možda, u društvu šestero dječice.

A tko je i koga dana i koje godine ušao u Egipat? Kako se zove taj Hitler? Kako se zove Hitler koji je ušao u Tunis? Dan? Godina? Kako je ime Hitleru koji komada Siriju?

Čitav svijet zna tko upravlja koncentracijskim logorom u Gazi ali se ne smije spomenuti ime toga... Hitlera?

Kako se zove Hitler koji će ubiti Juliana Assangea kojemu je najveći grijeh što je u Švedskoj kresnuo dvije ženske. Jednu bez kondoma, drugu dok je spavala?

Za sada se skriva u ekvadorskoj ambasadi u Londonu ali netko mu je već zaprijetio da će tenkovima krenuti na njegovu utvrdu. Ime? Hoću ime tog Hitlera!

U Moskvi su curice koje se zovu Pussy Riot osuđene na robiju jer su u crkvi zazivale Putinov odlazak. Putin je Hitler?

Kad za koji tjedan neki krenu na Iran nakon što Siriju pretvore u prašinu kako će se zvati vođa koji će razoriti tu zemlju?

Neću više nabrajati. Valjda kužite moju frustraciju. Kad su moji roditelji bili mladi znali su da je krhki pajac ono što treba smaknuti da bi svijetom zavladao mir.

Danas? Hitler do Hitlera, Hitler do Hitlera, Hitler do Hitlera...Nigdje Hitlera Svih Hitlera.

A meni za sreću treba samo jedan.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od paket Sub Avg 18, 2012 4:18 pm

Dobar propagandni clanak; Heil Vedrana.....

Danas? Hitler do Hitlera, Hitler do Hitlera, Hitler do Hitlera...Nigdje Hitlera Svih Hitlera.

A meni za sreću treba samo jedan.

mozda bude imala srecu, pa bude uzivala u nekom SS supermenu
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Ned Avg 19, 2012 3:24 pm


Otvoreno pismo predsjedniku RH Ivi Josipoviću
by Vedrana Rudan

Predsjedniče!

Ovih dana otvaram novine, uključujem komp, teve, radio. Vaš me pogled prati k'o Gospin u muzeju. Ne mogu vjerovati. Ubijte me, ne mogu vjerovati. Što vas, čovječe, opsjeda? Lik i djelo vođe Srba u Hrvatskoj. Objasnite mi zašto?

Trenutno u mojoj zemlji, bilo bi mi drago da je i vaša, ljudi gladuju. Umiru od raka, citostatika nema. Bolnice se ruše pacijentima na glavu. Bolesni ljudi ulaze u njih naoružani plahtama, sapunom, toaletnim papirom, vatom, lijekovima...U tim bijednim zgradama baš ničega nema osim entuzijazma sirotica i sirotana koji tamo rade.

Radnici koji mjesecima nisu vidjeli plaću blokiraju ulice i mostove. Seljaci užasnuto gledaju u spaljene njive. Učiteljima, oduvijek bijedno plaćenima, do kraja su oderali kožu.

Istrijani i Primorci danas umiru od raka poput muha. Da li zaista naša Vlada u izgradnji Plomina III na ugljen vidi za Istru i Primorje konačno rješenje?

Cijene hrane lete u nebo. Struja. Voda. Plin. Benzin. Od penzija se ne može dostojanstveno crknuti. Banke su švicarcima uništile budućnost stotina tisuća mladih građana, da li i vaše zemlje, Predsjedniče?

Kako to, Predsjedniče, da vas uopće ne brine sramotno privilegiran status Katoličke crkve u Hrvata? Rigaju sa oltara mržnju i bijes, siluju dječicu, deru budžet propale nam, da li i vaše zemlje, Predsjedniče?

Slijepi ste zato jer ste agnostik? Vi niste agnostik, vi ste predsjednik države. U ovoj tužnoj zemlji gladi, bijede i sirotinje ni jednom vam nije palo na pamet objasniti građanima, da li i vaše zemlje, kako ste stekli svoje ogromno bogatstvo.

Recite nam! Kratko, jasno i jezgrovito. Tako smo mi nekad u školi morali odgovarati na jednostavna pitanja. Ali ne. Vi temom od državne važnosti proglašavate pisanje novinara glasila Srba u Hrvatskoj. Naravno da vas razumijem. Oni jedini pitaju, odakle vam pare, Predsjedniče?

Kako se usuđuju, a Država ih plaća? Država od koje vi tražite da im zavrne vratom. To je ona vaša slavna nova pravednost kojom ste nam punili uši za vrijeme predizborne kampanje? Ako je to pravednost mora joj se priznati da je zaista nova.

Jedna sam od građanki ove jezive, da li i vaše zemlje, koja ima djecu bez budućnosti. Unuku staru tri godine a već dužnu tko zna koliko tisuća eura. I bolesna sam. Neću se moći liječiti jer živim gdje živim.

A vas, Predsjedniče, ubija samo jedna tema, lik i djelo vođe hrvatskih Srba?! Pisanje hrabrih i poštenih novinara u listu hrvatskih Srba???????!!!!! Srbi, Srbi, Srbi! Zašto vam netko ne kaže da u ovoj zemlji žive i Hrvati?

Stidite se, Predsjedniče!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Čet Avg 30, 2012 1:33 pm

Kosovo za jedan broš

OBJAVLJENO: AUGUST 30TH, 2012 VEDRANA RUDAN

Uvijek me zaprepasti kad na netu naletim kako se strastveno prepucavaju “ustaše” i “četnici”. Još smo u ratu iako je Jugoslavija davno propala. Kad je Jugoslavija postala ono što je danas Libija?

Možda je sve počelo kad su Kosovari krenuli urlati, Kosovo Republika. Onda je Milošević otišao na Kosovo pa “svojima” zaurlao, nitko neće da vas bije.
Zatim je Šolević s Kosova, sigurna sam da mladi “ustaše” i “četnici” pojma nemaju who the fuck is Šolević, organizirao “događanje naroda”.

Kako je to izgledalo? Šolević je na svoju trbušinu navukao bijelu potkošulju bez rukava pa sa nekoliko stotina sebi sličnih krenuo prema Ljubljani. Tamo je namjeravao, tada definitivno ne više bratskom narodu, objasniti da ne smije napustiti Jugoslaviju. Slovenci su odbili nezvanoga gosta.

Da se Jugoslavija održala do danas i da neki današnji Šolević krene “demokratizirati” neposlušne njegove bi sljedbenike svjetski mediji nazivali “pobunjenicima”.

Odakle šolevićima iz osamdeset i neke poriv za širenjem demokracije? Odakle libijskim, tuniškim, sirijski i ostalim šolevićima glad za demokracijom?

Amerika im ga je usadila. Amerika je zemlja čiji gospodari drže da je terorizam borba za demokraciju drugim sredstvima. Zato su podržali i “pobunjenike” koji su razorili Jugoslaviju.

Da se Milošević,tada najveći Amer na Balkanu nije otrgnuo kontroli, šećeraši često znaju biti izvan sebe, danas bismo imali malo drugačiju Jugoslaviju.

Ali, Milošević je popizdio pa su onda Ameri krenuli pomagati Hrvatima. Onda je Miloševiću pao šećer pa se sa Tuđmanom i širiteljima demokracije dogovorio da, uostalom Hrvatsku od Srba treba očistiti. I bi očišćena.

Taj, u svjetskim razmjerima sitni američki vojni manevar, Hrvati drže najvećom olujom u svojoj povijesti. Naravno da je i Pirova pobjeda pobjeda.

Ajmo, nakon dvadeset godina analizirati, klinci bi rekli, benefite. Velika Srbija postala je gladna Srbija. Čista Hrvatska umire od gladi. Evropska Slovenija velikim koracima grabi prema propasti. Bosnu i Hercegovinu Ameri drže kao rezervno evropsko bure baruta.

A Kosovo? Priča o Kosovu gdje je sve i počelo posebno mi je draga jer su Kosovari koji su u Jugoslaviji imali najmanje dobili najviše. Postali su Republika.

Toliko su Republika da će ovih dana steći pravo da svoj Telekom uruče Madeleine Albrigt bivšoj suradnici Clintona Jebača, Gospi Od Broša. I tako se zatvorio krug.

Samo kreteni danas pitaju, tko nas, bre, zavadi. Samo mladi, gladni, nesretni sirotane na prostoru bivše Jugoslavije dijele na “četnike” i “ustaše”.

Dečki i cure! Jadničci moji! Nema ustaša i nema četnika. I nikad više u “Regionu”, oprostite, Regiji, neće krenuti “brat” na “brata”. Za slobodu bismo i mi “ustaše” i vi “četnici” morali ubiti Ujaka.

Ubiti Ujaka? Sjetite se koliko su vođe Iraka, Libije, Sirije, Tunisa, tko bi ih sve nabrojio, imale love. Pa ipak ih je Ujak rasporio, objesio, ustrijelio, kolje im djecu svaki dan, mori ih glađu i krade im naftu.

Ne, Jugoslavija nije imala šanse. S njenim raspadom nisu imali veze “pobunjenici” na bilo kojoj strani. Svi nama dragi koji su poginuli misleći da se bore za slobodu bili su samo servis Gospi Od Broša i kompanjonima.

Zašto pišem o ovoj američkoj priči? Zato jer mi je žao i malih “ustaša” i malih “četnika” koji se međusobno ubijaju preko neta. Umjesto da vježbaju, vježbaju, vježbaju. Uskoro će u Afganistan.

Treba umrijeti lijep i mlad. Nikad nemoj pitati što može Amerika učiniti za tebe, uvijek pitaj što možeš ti učiniti za Ameriku.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Orhideja Čet Avg 30, 2012 4:49 pm

Bravo Vedrana
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:02 pm

Tri slike Pabla Pikasa na kojima su prikazane njegove ljubavnice prodate su ove sedmice za skoro 70 miliona dolara. Sve tri slike prodate su na aukciji u aukcijskoj kući "Kristis". Slika "Usnula devojka" postigla je cenu od 22 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-pikaso2
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:02 pm

Džekson Polok za 140 miliona dolara

Najskuplja slika ikad prodata je “Broj 5, 1948” autora Džeksona Poloka, američkog apstraktnog ekspresioniste. Prodata je za 140 miliona dolara, a njena današnja vrednost procenjuje se na više od 150 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-gal-1308752775-1_-_Polok
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:03 pm

Apstraktni ekspresionizam na ceni

Još jedna slika apstraktnog eksresionizma našla se na vrhu liste najskupljih umetničkih dela slikara. Sliku “Žena III” naslikao je holandsko-američki slikar Vilem de Kuning. Kolekcionar Dejvid Gefen prodao ju je za 137,5 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-gal-1308752776-2_-woman-iii-willem-de-kooning-146-millions
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:04 pm

Slika od čistog zlata


Slika Gustava Klimta “Portret Adele Bloh Bauer I” prodata je za 135 miliona dolara. Napravljena je od čistog zlata a Klimt je na njoj radio tri godine.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-gal-1308752778-3_-_portrait-adele-bloch-bauer-i-8_67
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:05 pm

Pikasova najskuplja slika


Najskuplja slika španskog slikara Pabla Pikasa je “Golotinja, zeleno lišće i grudi” naslikana 1932. godine. Slika je prodata za 106,5 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-gal-1308752779-4_-_Picasso-Nude-Green-Leaves-and-Bust
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:06 pm


Dečak vredan 104 miliona dolara


Jednu od najpoznatijih Pikasovih slika “Dečak s lulom” pazario je nepoznati kupac na aukciji u “Sotbiju” za 104,1 milion dolara

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 510x320_401-gal-1308752780-5_-_garcon-a-la-pipe1
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 5 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 20 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu