Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zanimljivi članci, video snimci...

+44
Iceman
Batista
Avramova
furija
bad_lieutenant
Epitaf
Miškica
Cleopatra
Thabit
madam mim
Mojra
Ledena
Johnny-Azra
country girl
Komsinica
digitalmandrak
alija
Strelac
MisisM
Jovanamilutin
Loreal
laza
Enna
Istina ex Natasha
Mesrine
MoonGirl
Time
Idejan
Marea
paket
jelena
Qbin
Noelia
IceQueen
Vulin
Fi Pi
inspy
Vidra
cvjeticanin
Fristajlo
Orhideja
L2
Prince
slavena
48 posters

Strana 6 od 20 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Sledeći

Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:07 pm

Živeo kralj!


Slika Endija Vorhola “Osam Elvisa” prodata je za 100 miliona dolara i premašila do tada najskuplji rad ovog američkog autora “Zeleni auto koji gori I” koji je koštao 71,7 miliona.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_401-gal-1308752821-6_-AndyWarhol8Elvises
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:08 pm

Pikasova ljubavnica s mačkom


“Dora Mar sa mačkom”, slika Pabla Pikasa, prodata je za 95,2 miliona dolara. Na slici Pikasova ljubavnica sedi na stolici sa malom mačkom, koja joj je na ramenu.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_401-gal-1308752823-7_-_PicassoAuChat
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:09 pm

Slika stara skoro pet vekova


Ulje na platnu “Dijana i Akteon” prodata je u Velikoj Britaniji pre dve godine za 91 milion dolara. Venecijanski slikar Ticijan ju je naslikao u 16. Veku.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_401-gal-1308752824-8_-_Titian_-_Diana_and_Actaeon_-_1556-1559
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:09 pm

Još jedan porter Gustava Klimta


Još jedna slika Gustava Klimta je među 10 najbolje prodatih. Reč je o slici “Adel Bloh-Bauer II” koja je prodata u Njujorku 2006. za 87,9 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_401-gal-1308752825-9_-_Gustav_Klimt_-_Portrait_of_Adele_Bloch-Bauer_II
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Najskuplje slike na svetu

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:10 pm

Bejkonov Triptih za 86 miliona dolara


Slika Fransisa Bejkona “Triptih” prodata je 2008. godine za 86,3 miliona dolara. “Triptih” ili “Tri studije za portret Lusijana Frojda” kupio je još jedan anonimni kolekcionar.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_401-gal-1308752827-10_-_bacontriptych
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:24 pm

Među milionima kuća na prodaju u SAD, postoji nekolicina koje su poprilično čudne. Ako želite da vaš dom bude krajnje neobičan i da iznenadite rodbinu kada dođe na slavu, rođendane i veselja, a imate od 225.000 do 13 miliona dolara viška, pogledajte sledeće domove. Možda je među njima vaša kuća iz snova.

1. Pečurka

Na samo sat vremena od Nijagarinih vodopada, u predgrađu Pitsforda u državi Njujork, nalazi se ova moderna sojenica. Cena ove neobične kuće je 1,1 milion dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-1
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:25 pm

Šnabel kuća Frenka Gerija


Ovo umetničko delo slavnog arhitekte Frenka Gerija zamišljeno je kao “grad skulpturnih oblika” i nalazi se u Los Anđelesu. Sagrađena je od bakra, gipsanog maltera, drveta, stakla i olova. Posebna draž kuće je jezero od 900 kvadratnih metara na koje se izlazi iz spavaće sobe. A cena je sitnica, samo 13 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769542-2
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:26 pm

Monolitna kupola


Napravljena od čelikom ojačanog betona i poliuretanske pene, ova kupola od 300 kvadratnih metara nalazi se u El Pasu, državi Nju Meksiko. Iako je u pustinjskom delu Sjedinjenih Država, opremljena je podnim grejanjem, za hladne noći. A može biti vaša za samo 225.000 dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769544-3
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:27 pm

Kameni dvorac


Ako želite da živite u velikom Njujorku ali ne volite stanove na 87. spratu, ovo je prava kuća za vas. Nalazi se u Bronksu i sagrađena je po ugledu na hrvatski dvorac Kozulić iz 16. veka. Cena ovog dvospratne vile je 2,99 miliona dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769545-4
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:28 pm

Kuća na splavu


Ako želite da živite u Sijetlu, gradu sa najvećim brojem kišnih dana u godini, i imate 3,45 miliona dolara, možete kupiti ovu neobičnu kuću. Ova moderna trospratnica se nalazi u elitnom “splavarskom” naselju Vestlejk i poseduje svoje pristaniše, tako da imate i sopstveno parking mesto za vašu jahtu.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769547-5
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:32 pm

Pustinjska nomadska kuća


Umetničko delo Rika Džoja sastoji se od tri čelične i staklene kocke koje su spojene dugačkim spoljašnjim stazama. Nalazi se u Tusonu, Arizoni, na samo sat vremena od granice sa Meksikom. Ako želite da živite na samo dva sata od peščanih plaža Kalifornijskog zaliva, u domu koji je zamišljen kao umetnički izraz poznatog arhitekte, treba da izdvojite 975.000 dolara.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769549-6
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:33 pm

Preuređena crkva


Ako niste osoba koja voli velike gradove i gužve, Lorensevil u Pensilvaniji je pravo mesto za vas. U gradiću koji broji jedva 700 stanovnika nalazi se crkva koja je preuređena u stambenu zgradu. Za million i po dolara možete kupiti trosobni stan, sa plafonima visokim 11 metara, prozorima od brušenog stakla, gde možete večerati za šankom koji je nekad bio oltar.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769586-7
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 neobičnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:34 pm

Marokanska palata


Za 8,9 miliona dolara možete živeti u severnoafričkom ambijentu u Hjustonu, srcu Teksasa. U okviru ovog marokanskog doma dobićete i prelepo, prostrano dvorište kao i mali zološki vrt.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769587-8
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 Neobicnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:37 pm

Skulptura


U gradiću Glorijeta, državi Nju Meksiko, na obodu nacionalnog parka Santa Fe, nalazi se ova ćoškasta kuća u kojoj visine nivoa sa jednog kraja kuće na drugi variraju nekih 7 metara. Za 1,68 miliona dolara možete kupiti ovo remek delo arhitekte Barta Princa koje ima terase posebno napravljene za proučavanje Meseca kao i izlazaka i zalazaka Sunca.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769589-9
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 Neobicnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:37 pm

Svetska rezidencija na moru


Ako ste nemirnog duha i uživate u putovanjima, ovi stanovi su stvoreni za vas. Vlasnici stanova na ovom luksuznom brodu ne koriste ih samo za letovanja, već su im oni stalno boravište. Njima nisu potrebne agencije i aranžmani jer oni putuju od luke do luke u potpunom komforu svoga stana.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769591-10
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 Neobicnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:38 pm

Plam Rezidencija


Arhitekte ove skijaške vikendice htele su da evociraju rudarsku prošlost malog Planinskog Sela u Koloradu. Napravljena je od recikliranih rudarskih materijala, i ima most između jednica napravljen od čelika i drveta. Cena ove vikendice je 8,5 miliona.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769593-11
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty 12 Neobicnih kuća na prodaju

Počalji od jelena Sub Sep 01, 2012 7:40 pm

Bikman Apartman


U okviru ovog dvosobnog apartmana na Menhetnu nalazi se i velika spavaća soba dizajnirana u duhu kabina na brodu. Ako ste ljubitelj uzanih prostora, malih prozora i lamperije, ovaj originalni njujorški stan možete kupiti za 1,7 miliona dolara, što i nije prevelika cena s obzirom da se nalazi u “glavnom gradu planete Zemlje”.

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 510x320_1159-gal-1311769638-12
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Marea Sub Sep 15, 2012 12:56 pm

Tri Sokratova sita? Sito istine, dobrote i koristi
Sokrat je slovio za mudraca. Jednog dana ga potraži neki čovjek i reče:

''Znaš li što sam sve čuo o tvome prijatelju?''

'Trenutak'', odgovori Sokrat, ''prije nego što mi ispričaš volio bih da prođeš jedan brzi test. Da li si to što mi želiš reći prosijao kroz tri sita?''

''Tri sita?''

'Da'', odgovori Sokrat, ''prije nego što ispričaš neke stvari o drugome, dobro je uzeti malo vremena i prosijati ono što želiš reći. To nazivam test od tri sita! Prvo je sito ISTINE. Jesi li provjerio da li je istina ono što mi želiš ispričati?''
''Ne, pa i nisam. Nisam vidio, samo sam čuo kako pričaju.''

'Dobro! Ne znaš da li je to istina. Probajmo ponovo: pokušajmo prosijati drugačije, sad ćemo uzeti sito DOBROTE. Ono što mi želiš ispričati o prijatelju, je li nešto dobro?''

'Ne, baš suprotno! Čuo sam kako se tvoj prijatelj loše ponio.''

'Dakle,'' nastavi Sokrat, ''želiš mi ispričati loše stvari o prijatelju, a nisi siguran jesu li istinite. To i nije baš ohrabrujuće! Još uvijek možeš proći test, jer je ostalo još sito KORISTI. Je li korisno da mi ispričaš sve što je moj prijatelj učinio?''

''Korisno? Pa i ne, ne vjerujem da bi ti to moglo koristiti.''

''Dakle,'' zaključi Sokrat, ''ono što mi želiš ispričati nije Istina, ni Dobro, ni Korisno, pa zašto bi mi onda pričao. Ne želim ništa znati od onoga što si mi htio ispričati, i tebi će biti bolje da sve to zaboraviš.''






Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Fristajlo Sub Sep 15, 2012 1:41 pm

Marea ::
''Dakle,'' zaključi Sokrat, ''ono što mi želiš ispričati nije Istina, ni Dobro, ni Korisno, pa zašto bi mi onda pričao. Ne želim ništa znati od onoga što si mi htio ispričati, i tebi će biti bolje da sve to zaboraviš.''
Прича је симпатична, али садржи логичку грешку, и то намерну; наиме, не зна се да ли је или није истина, добро и корисно, а Сократ дефинише то као неистину, лошу и некорисну ствар.
Но, ипак је добро, за наук људима; камо среће да више њих користе Сократова сита... Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 1528569331
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Marea Sub Sep 15, 2012 3:21 pm

Da, sadrzi namjernu gresku, dobro si to primijetio,( dopada mi se duboko razmisljanje) bas zato sto i sam zivot je nelogicnost. I zato je greska logicna.

Sigurna sam da moze biti nauk ljudima ovaj sadrzaj od (ne) logicnosti.
"sokratova sita" su jedna svakodnevnica kod ljudi.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od MoonGirl Čet Sep 20, 2012 9:27 pm

U skladu sa Pravilnikom foruma, a na zahtev autora teksta, post je uklonjen jer se u istom nalaze lični podaci. Takođe, nije naznačen izvor gde je članak objavljen.

Avramova
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Pet Sep 21, 2012 12:57 pm

Najzad, Ljubav
by Vedrana Rudan

Objavljeno: September 21st, 2012

Čitav sam život čekala ljubav. Ne ljubav, Ljubav. Ljubav sa velikim LJ. Željela sam sresti biće koje ću bezuvjetno voljeti.

Od svojih sam muškaraca mnogo tražila. Morali su biti pametni. Što je pamet često sam se pitala kad bi se onaj za koga sam jučer mislila da je Tesla preko noći pretvorio u saborskog zastupnika.

I željela sam strast koja će me lomiti do smrti. Znam da zvuči nevjerojatno ali mislila sam da postoji jedan muškarac koga ću moći upotrebljavati čitav život.

Ono, ugledaš ga na cesti nakon trideset i pet godina braka, klecaju ti koljena, ruke drhte, jedva čekaš da ga strpaš u krevet ili odvučeš u mračni kut pokraj glavne gradske apoteke.

Oko tebe autobusi, ljudi gmižu obuzeti deprom, automobili jure, bolesnici shrvani virusom koji izaziva teški proljev u repu čekaju u apoteci na linex ili nešto drugo…

A ja, prikucana uz trošni zid širim noge svome suprugu s kojim sam proslavila srebrnu ili neku drugu metalnu godišnjicu.

Nema toga. A svi ženski listovi pišu da ima i da bih morala raditi na tome. Raditi? Nikad nisam saznala kako se ljubav može održati krvavim radom.

Mnogo i premnogo sam očekivala od mojih muškaraca. Da budu fenomenalni u krevetu ili na nekoj drugoj lokaciji. Da u Vinodolu ne sline kad pokraj njih prođe par dugačkih, mladih nogu.

Da ne požele ni ženu ni muža bližnjega svoga. Da mi kupuju knjige, kolače, cipele, torbe, satove, kozmetiku. Da mi plaćaju frizere, šminkere, manikere, pedikere…

Da od mene traže kompletan ručak jednom godišnje, na moj rođendan. Da svakoga dana jedemo u restoranu. Da vikendom odlazimo na par dana u Orebić ili neko drugo krasno mjesto.

Da putujemo na Siciliju, u Madrid, Lisabon, Berlin, Firencuuuuu…Da mi bude vjeran, da me vozi kamo mi padne na pamet i kad mi padne na pamet, da me nauči kako se uključi teve, ubaci dvd u nešto crno, da mogu gledati Prohujalo s vihorom i kad njega nema doma. Da ga ima doma.

Da, čim završi sa poslom, bilo kakvim poslom koji donosi lovu, odmah krene prema našem toplom domu u obliku krasne kuće pa skuha nešto jestivo što ne deblja.

Da mi kupuje čokoladu od koje neću dobiti migrenu. Bijelu, vrhunsku. Da ode do Lumezija i kupi skupu ogrlicu i da se ne ljuti kad ja odem Lumeziju i zamijenim je za još skuplju.

Da sa mnom satima šparta Zagrebom u lovu na tamnozelene cipele. Vidjela sam Severinu kako ih u Gloriji njuši. Da mi nikad, nikad, nikad ne kaže, što će ti pedeseta torba a stalno nosiš onu ljubičastu.

Da mi ponavlja kako nema smisla da očajna buljim u ogledalo i u njemu uzalud tražim lice cure iz sedamdeset i neke.

Toliko sam toga željela i još uvijek želim od muškaraca moga života. Ne kažem da nisam sve to dobila. Pa ipak, nije to to.

Moja ljubav nikad nije bila bezuvjetna. Kad bih saznala da me muškarac vara ili da će mi muž saznati za vezu, prekinula bih. Da mi je partner bio ubojica, prekinula bih. Da čovjek s kim živim prokocka sve što je njegovo, prekinula bih. Da više voli svoju majku nego mene, prekinula bih. Da me tresne, prekinula bih.

Znali su oni to. Uvijek je bilo sve po mom. Nikad me nije ostavio muškarac. Trebala bih biti presretna zbog toga, svi mi to govore, navodno boli kad te partner šutne. Plačeš, mijenjaš frizuru, sise, mršaviš, odmah uskočiš u drugi krevet…Pojma nemam kako to izgleda.

Želim reći, nedavno sam se zaljubila. Prvi put u životu konačno, beznadno i bezuvjetno. Da me moja Ljubav tresne, oprostila bih. Moja Ljubav više voli mamu nego mene, razumijem. Troši moj pare, ne bunim se.

Kad svoju Ljubav sretnem na cesti čitavo mi se tijelo trese. Ako je ne vidim tri dana padam u ovisničku krizu. Toliko sam zaljubljena da često poželim progutati Ljubav. Uvijek je zagrlim kao da nam je to posljednji zagrljaj. Svaka njena riječ je Arsen Dedić iz najbolje faze.

Kad zakašlje ja sam bolesna. Kad je loše volje padam u depru. Kad plače i nikako neće u vrtić meni se srce kida. Sinoć mi je u kazalištu rekla, gledale smo Tri praščića, nona, ne boj se, ja ću te čuvati od vuka.

Dogodilo mi se ono u što nikad ne bih povjerovala da će mi se dogoditi. Dogodila mi se Ljubav sa LJ velikim poput nebodera. Kakva sreća. Umrijet ću zaljubljena. Beskonačno i bezuvjetno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Avramova Uto Sep 25, 2012 2:36 pm

Dokle nas mislite jebati?
by Vedrana Rudan
Objavljeno: September 25th, 2012

S čim bi se moglo usporediti ono što je Sanader, ajmo reći navodno jer gospodin nije pravomoćno osuđen, učinio Hrvatskoj? U ovoj priči “Hrvatska” su siroti, opljačkani ljudi, ne Sanaderovi pajdaši i pajdašice.

Zamislimo da je Hrvatska žena. Sanader je definitivo silovatelj koji je siroticu oborio na leđa ili je prisilio da mu okrene guzicu, uvalio u nju svoju alatku, gurao, gorao, gurao, svršio, izvukao, pa onda…

Šutnuo ženu u grmlje, cipelom joj razvalio glavu, tresnuo je u bubrege, iskopao joj oči, posrao se na nju, ishrakao se na bezobličnu hrpu krvavog mesa, otvorio žrtvinu torbicu, ispraznio je pa bacio.

Kad se Hrvatska malo pribrala, obrisala je krvavu guzicu, stala na sve četiri, skupila snagu koja joj je preostala i odvukla se do autoceste.

Pokraj nje su prolazili automobili, nitko nije u kola htio primiti odvratnu spodobu, pranje auta danas košta brdo love a krv se teško čisti.

Ipak je stao siročić u rasklimanom autu, bacio na sjedala staru deku i sad vozi okolo raskomadano tijelo koje još nije leš, ali će postati jer mu nitko ne želi pomoći. Sirota Hrvatska.

Što se dogodilo jebaču? Jebač je bio malo u zatvoru, da je susjedu pregazio mačku bio bi duže, a onda ga pustilo. Brani se sa slobode uz pomoć najboljeg odvjetničkog dvojca u Hrvata.

Smiješi se novinarima, pozdravlja ih, silovatelj ima, kako bismo mi čakavci rekli, mota. Ali to nije sve. Sudac ga je pustio na godišnji odmor. Neka se čovjek opusti. Nije lako krvavo godinama jebati.

I dok se Hrvatska vrti u krug, muhe po njoj plaze, rane ne zaraštaju, pička je razvaljena a svi ginekolozi ili štrajkaju ili ne žele pomoći ili bi pomogli ali ne znaju kako sašiti baš sve rupe a da ženska ne krepa, mužjak će ovih dana dobiti dosad u svijetu neviđenu priliku.

Uživo će se u “Nedjeljom u dva” obratiti žrtvi i reći joj…Što? Da nije izjebana? Da ne krvari? Da joj torbica nije prazna? Da ju je pojebala viša sila? Svjetska kriza je ta koja je guzila i guzi Hrvatsku, tko ne vjeruje neka gleda Dnevnik.

A žrtva? Žrtva će platiti da bi slušala i gledala kako se zlostavljač brani. Doduše, njene će interese zastupati Aleksandar Stanković. On će braniti Hrvatsku. Što je Hrvatska skrivila? Zašto Hrvatsku treba braniti?

Mediji bi, kad govore ili pišu o odnosu između Sanaderu i Hrvatske morali pokazati više empatije. Prema starcima koji crkvaju od gladi. Prema dječici koju čuvaju tete u vrtiću, jedna na dvadeset i pet. Prema radnicima bez posla. Prema mladima bez budućnosti. Prema bolesnima bez lijekova. Prema mladim majkama koje žive od 1600 kuna.

Ali ne. Javna televizija misli da Sanaderu treba pružiti šansu da nam ga uvali još jedared. Ne, Sanader, ako osvane ove nedjelje u dva, za svoj nastup neće snositi nikakvu odgovornost. Ni Stanković.

Netko bi ipak za ovaj zločin, za sada u pokušaju, morao odgovarati. Osim ako Hrvatska teve ne želi ući u povijest kao jedina televizija na svijetu koja daje šansu svom najvećem suspektom zločincu u povijesti da vida građanima rane koje im je sam zadao.

Dragi Bože, ne vjerujem u Tebe ali sam čula da pomažeš i takvima, učini nešto! U ovoj zemlji živi sto i pet posto katolika. Učini nešto! Mi smo Tvoji, Ti si naš!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od MoonGirl Sre Sep 26, 2012 1:51 am

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=09&dd=25&nav_category=16&nav_id=646153
:albino:
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty internet

Počalji od Idejan Čet Sep 27, 2012 2:06 pm

INDIRA KUČUK SORGUČ/IMATE LI VAZELINA?: I u našoj mahali žive topla braća. A među njima ima i onih koji rado prodaju svoje tijelo
Četvrtak | 27.09.2012.

I u našoj mahali žive topla braća. A među njima ima i onih koji rado prodaju svoje tijelo. Preciznije: svoju guzu. Za današnji razbludni vakat rekli bi ništa čudno. I među peškirima, kako se taj svijet nekad slatko i posprdno naziv'o, ima kurvi

gay-kiss

Piše: Indira Kučuk-Sorguč

Ispilio se on pokraj jedne jalije uz Bosnu, gdje je trč'o, ver'o se po drveću, nabij'o mišiće. Onako, kad se vrati kući da se može svojoj slici divit' pred ogledalom. Da napuše grudni koš, dok mu klavijatura isplivava. Ma, vala, Mocarta možeš komotno zasvirat'! A, onda onaj šop na vrhu čela, pa ona crna kosa, pa velike šućmuraste oči, kakav je inače vas i bio - šućmurast i poželjan.

Takav uvijek nađe žrtvu. Doš'o u Sarajevo da studira i udomio se kod nekog starog bankarskog penzionera koji se nije nikad ženio. Mahala k'o mahala. Svašta su nagađali: da je peder, da je hadum, da je škrtac pa se nije ženio da ne troši na ženu... Svašta, ali on to nije sluš'o. Nije, vala, nikog ni dovodio, bar dežurna s prozora tako tvrdi. E, šta je onda? Bilo mu dosta samoće pa dao oglas da izdaje sobu. Ovaj se javio i penzioneru se omilio. Starohan ga počeo tetošiti, čaj mu kuhati, u sobu donositi, popravljati friz, dekom zagrtati da se ne nahladi dok kobajagi sprema ispit. Ode mali na ispit, ali tropa. Tako vazda. Kune stari profesore idiote što sekiraju djecu džabe! Ne daju iz inata da prođe. Jer je lijep pa mu zavide. I razmazio ga. Pravo.

Pusta starost. Noći hladne, a grijanje rano prestane. Valja kosti ugrijat' i dok gleda njega kako se šepuri pod dekom od mohera, poželi stari da se zgrije. Nije bilo teško žabu u vodu natjerat'. Primi on starog, pa onako zavodnički mu ugura ruku pod glavu i primaknu sebi. Pušu tako jedan u drugoga, starom pravo drago, nije ni Romeu mrsko. Samo ga je jedno upit'o: „Imate li vazelina?" K'o da je citir'o čuvenu repliku Bate Živojinovića iz komedije „Ćao inspektore".

I fasova stari te noći. Da mali plati kiriju. Na svoj način. Čist račun - duga ljubav. Ujutro penzioner čio, horan, veseo. Trči u granap da spremi doručak dok mali spava... I tako danima. Planu ljubav, ali jednostrana. Kad se stari panj upali! Penzioner više nije ništa butum vidio. Kad bi mali otiš'o vani, čistio bi prozore, usisav'o, mirisom prsk'o ljubavno gnijezdo.

Kad bi mali završio s tuširanjem, uvali mu se ovaj u banju k'o fol da doda peškir. Cirkus živi. Bilesi u „Bennetonu" kupio crvenu majicu, uske crne farmerice, da je u fazonu. I naravno, ovaj Julije tovio svog Romea, ispunjav'o mu želje, kupov'o markiranu odjeću, vodio na ekskluzivna ljetovališta, dav'o i u življaka... I sve bi bilo bajno da mali nije svog pitona pojio i na drugim izvorima. Posumnj'o stariša, pa ga pratio. Uvjerio se. Umalo ga srce ne strefi kad ga vidje u nakom klubu kako se drpa s nekim strancem. Kad se vratio kući u gluho doba, doček'o ga na vratima i svašta mu se nagovorio, pa zaplak'o i prokleo ga, a onda zavapio k'o sinja kukavica... Mali mu dodade apaurin, ovaj skiknu i pade mu pod noge, moleći da ga ne ostavi. Romeo skužio situaciju pa okrenuo ploču. Samo da ga smiri, da ne fasuje infarkt. Tek bi onda bio belaj. I završe tamo gdje je sve i počelo. U krevetu. Ubrzo se sve izgladilo, ali sudbina je neumoljiva.

Jedne nedjelje ujutro, dok mu je stari pravio prženice za doručak, začu se zvonce na vratima. Kad je mali otvorio, umalo se nije srušio. Na vratima je staj'o babo, udarnik što spava u maloj sobici metar sa metar nakon napornog dana, onako, bez čarapa, u papučama. Brada mu podrhtavala a same ruke letjele put njegovog vrata. Pukla priča da mu je sin derpe i da ga viđaju s bogatim sarajevskim biznismenima koji ga vodaju k'o svoju kurvu.
Babo načisto pošizio. Počeo ga davit', u srdžbi se dernjo: „Pseto prokleto! Treba te okačit' za muda i pretući usranom motkom!"

Mali se guši, ne vjeruje očima. Babo sazn'o! Prob'o da umakne, ali ga babo opet zdrpi svojim snažnim rukama. Onim armiračkim. I prisloni uza zid... Zamahnu, ali gazda uskoči između njih, ne da Romea. Pobogu, zar da ga izgubi! Nasta gungula, šake sijevaju, babo puca šamare i jednom i drugom. Zadade „kurvinom sinu", kako ga je počastio, odlučujući čep odozdo, u nos. Ovaj pade, babo otvori vrata i nestade niz stubište.

Brzo se Romeo uspravio i oporavio. Stari ga tetošio, pazio, tepao... Međutim, uzalud. Jedne večeri, mali krišom izađe sa svojom pederušom dok je stari debelo hrk'o. Danima ga je tražio, ali bez uspjeha. Pao u očaj. Holesterol, pritisak, hercika... Ni benetonka mu više nije ništa značila, a htio mu prepisati stan i ono malo ofucanog namještaja što je imao. Jok! Ne htjede, pašće nezahvalno!

Penzioner je sada tamo gdje i većina njegove raje, sjedi u parku, igra šaha i hrani golubove.

A Romeo od Zenice naš'o odmah novu žrtvu. Oženjenog 35-godišnjaka, državnog službenika, s kojim zajedno harči državni budžet.
Baš se „volu". I sve to preko leđa poreskih obveznika.

Azra/DEPO PORTAL - BLIN/a.k.

Poveži preko diggfacebooktwittergoogledelicious
Idejan
Idejan
Super član
Super član

Broj poruka : 5951
Datum upisa : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivi članci, video snimci... - Page 6 Empty Re: Zanimljivi članci, video snimci...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 20 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu