Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Секте - Page 5 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Секте - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Секте - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Секте - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Секте - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Секте - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Секте - Page 5 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Секте

+25
Qbin
Enna
branimirpn
MoonGirl
Mastifal
IMHO
Arwen Evenstar
slavena
Avramova
Orhideja
pjer
digitalmandrak
Lady
Istina ex Natasha
Dragana
drdoktor
Sub-Ad
Lila
shondononda
Buca
Fraya
RINGE
Fristajlo
cat09
ellen
29 posters

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Jul 17, 2010 5:47 pm

Sub-Ad ::
То и јесте проблем са сектама. И они нешто "схвате" па на основу тога граде свој религијски концепт. Они то зову "просвјетљењем", "даром Духа Светог" или како год и своје "схватање" представе као једину истину. Sorry, ипак више вјерујем онима који су кроз  вишедеценијско испосништво, молитву, одрицање од гријеха ... дошли до спознаја о Богу него неком XY-у из неке XY секте који је доживио "просвјетљење" па на основу тога основао своју "цркву" јер таквих је безброј и сваким даном их је све више. Схватам несрећнике који лутају од секте до секте у потрази за утјехом, посебно на Западу гдје су људи потпуно отуђени једни од других па им тај осјећај заједништва и припадништва секти даје снагу за животом, то могу схватити, али не схватам како се опредјеле за једну а не за неку другу од њих око 4 000 (секти) јер све оне нуде исто, на исти начин приступају тим несрећницима нудећи им инстант спасење кроз припадништво тој секти. Како не схватају да се ради о религиозном вашаришту у којем су они жртве разних "проповједника и мисионара среће" који се отимају за њих правећи од њих људе од пластелина чију психу можеш моделовати како год хоћеш.
Religija upravo to radi- svojom dogmom ''modelira'' mozak verniku. Koje se dogme, koje crkve ''uhvatis'' , tako si i modelovan. Sve crkve, ukljucujuci pravoslavnu, katolicku, protestantsku nude to ''instant spasenje'' kako si ga nazvao. Potrebno je coveku da se pokaje i prizna Hrista za svog Spasitelja i spasen je.
Svi ljudi su gresni, dakle, niko po svojim delima ne moze biti spasen. Samo kroz milost Gospoda stize spasenje coveku , koje jeste ''instant'' ukoliko se covek odrzi u veri uz pomoc Duha Svetog. Tako je malo potrebno da bi se spasili, a mi ljudi tako puno sve oko Hrista komplikujemo iz raznih razloga.
Darovi Duha Svetog su ono sto hriscane cini Hriscanima- bar to govori Biblija- sveta knjiga svih Hriscana. Svih Hriscana, ne nekih koji sebe smatraju vecim od drugih zato sto pripadaju nekoj starijoj , tradicionalno jakoj konfesiji, vec svih onih kojima je Hrist Spasitelj, koji veruju da je on Sin Boziji, i da je vaskrsao.

Razumem da si se ti po tradiciji opredelio za sebi blisku pravoslavnu crkvu, nemas se zasto izvinjavati nikome. To je tvoj izbor i imas svako pravo na njega.Ali, isto tako, ni drugi, oni koji pripadaju verskim grupama koji veruju u Hrista Spasitelja nemaju se zbog nicega izvinjavati ovim najjacim konfesijama, njihovim crkvenim poglavarima i vernicima.
Svako radi onako kako misli da valja, ukoliko gresi, sebi gresi. Poznato je ono, bas iz Biblije , da se trn iz tudjeg oka ne treba vaditi, vec gledati sebe i svoje grehe. Kad bi sve crkve tako delovale, to ucile svoje vernike, bilo bi mnogo lakse coveku da pronadje onu pravu, onu koja mu nudi Istinu , onako kako je zapisano, ako se vec drzimo Pisma i znacenja Crkve Hristove. Ovako, upravo zbog nasih sebicnih greska i licemere, mnogi ljudi lutaju na svom dugom, iscrpljujucem duhovnom putu, od crkve do crkve, trazeci mesto gde ce naci sebi spas, mir dusi i srcu. Mnogi se prevare, mnogi odustanu, mnogi se razocaraju. Mnogi ne traze nista, spavaju. Malo je onih koji ce naci pravi put, proci kroz uska vrata spasenja. To je tuzno, ovaj svet jeste tuzan, koliko i lep. Takve smo sudbine mi ljudi, sve komplikujemo bez potrebe.

Sustina vere je jednostavna, veruj- spasices se. Pokaj se- imaces novi zivot u Bogu. Crkva bozija smo svi mi zajedno, trebamo pomagati jedni drugima, biti duhovna potpora, ne stajati jedni drugima na muku, ne osudjivati jedni druge, izopstavati iz hriscanske zajednice zato sto nas je to neko tako uputio da radimo kroz nekakvu ortodoksnu dogmu koja brine o sebi i svom opstanku najpre, ne o ljudima zbog kojih postoji.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 5:50 pm

Natasha ::
Hvala onima koji su me ovde dobro izvredjali.

Ne znam na koga misliš, Natasha. Секте - Page 5 427239 Shvaćam da je za tebe uvredljivo kad ti se dokaže da lažeš, ali izgleda da ti uopće nije jasno kako je za mene uvredljivo da mi lažu. Секте - Page 5 427239

Pa ponovo lažno citiraš. Riječi koje si citirala kao moje nisu moje, nego Frayine. Kod mene zaista nema interesa da slušam tvoju priču o detaljima i istoriji baptista jer sam tu literaturu davno proučila.



Natasha ::
Uopste se ne radi o sekti, ta se rec koristi od strane zlih i pokvarenih ljudi u kontekstu da se neko ocrni kao najgori otpad ovog sveta.

Hm, zanimljiva definicija. Možda bih mogla da je prihvatim kao znak dobre volje. Секте - Page 5 427239 Dakle, tu riječ si koristila govoreći o SPC. Iz toga treba zaključiti da si zla i pokvarena osoba s namjerom da ocrni SPC kao najgori otpad ovog svijeta.

Vidiš kako brzo učim...
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 5:58 pm

Fraya ::OK,spoticemo se oko izraza sekta.

...


Ne "mi". Neki među nama.
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Sub Jul 17, 2010 5:58 pm

Divlja ::

 
Опет sorry, али ово је типично разводњавање проблема појаве безбројних секти и правдање за њихово постојање које можеш наћи на сајту било које од њих, или оном што они разносе по улицама и дијеле људима, тако да ми се не иде у даљњу дискусију и вртење у круг, посебно не на +40. 
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 6:06 pm

Divlja ::...
Hriscanstvo je religiozna dogma. Imamo slobodu u tumacenju te dogme. ...


Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 6:30 pm

Divlja ::...
Meni je crkva tamo gde je ziva vera, gde obitava Sveti Duh cije prisustvo se oseca bilo ili ne bilo starih ikonostasa koji su samo tradicionalni simboli, znakovi da tu neko odrzava crkvene obrede i nista vise.
Crkva je u ljudima, ne u gradjevinama. To hriscani koji citaju Bibliju znaju.Crkva moze biti svuda. Ortodoksne ,velike, mnogoljudne, tradicionalno najjace crkve nemaju tapiju nad Istinom.
Istina je u Coveku i njegovom odnosu sa Bogom. Ne u crkvi, sekti, recima koje su tu da popune praznine u ljudskim dusama. Prazninu moze popuniti samo zdrav odnos sa Hristom. To coveku treba, ne crkva,sekta, ikonostas, tradicija. Kad zeljan spasenja i istine to ne nadje na jednom mestu, trazi dalje.

...



Kom čovjeku? Opet tebi?

Nije ti palo na pamet da onaj tko ima Crkvu, ikonostas i tradiciju možda nije očaran idejom da ih mijenja?

Ili si stvarno uspjela povjerovati da onaj tko je odrastao na francuskoj kuhinji pada u nesvijest od egzaltacije kad konačno pojede hot-dog? Секте - Page 5 427239
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 6:39 pm

Divlja ::...

Pravoslavno svestenstvo ide od vrata do vrata. Do poprska svetom vodicom i uzme pare za to.

...


Секте - Page 5 427239

Pravoslavno sveštenstvo ne ide od vrata do vrata, nego dolazi po pozivu. Pare ne traži, ali oni koji ga zovu nemaju ispran mozak, nego im mozak normalno radi, pa shvaćaju da sveštenik mora na neki način održavati svoje tijelo zdravim. Zbog toga mu ostavljaju novac.
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Sub Jul 17, 2010 6:55 pm

Divlja :: Very Happy
Moja glava je puna takvih ''brosura''.

Subi , od najranijeg detinjstva citam Bibliju, i to je bilo prvo iz ciste radoznalosti, onda zbog potrebe, pitanja koja sam sama sebi postavljala a nisam nalazila odgovore na drugim mestima. Danas je citam redje, ali, jako se dobro snalazim na tom polju citata iz Biblije, poruka te knjige jer sam trazila kroz molitvu i dobila odgovore na pitanja, sve sto je vazno iz Biblije moze stati u tri reci: Put, Istina, Zivot.
A to je opet sadrzano u samo jednoj reci: Hrist

...



Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719 Aaaaaaaaaaaaaa... Секте - Page 5 933199 Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199



I tako si ti, kao ličnost čije je djetinjstvo prolazilo u čitanju Biblije, a kasnije kroz molitvu tražila i nalazila odgovore na razna životna pitanja, došla do tog da je najbolji seks sa ženom?

Aaaa, kako mi je nedostajao forum... Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Ned Jul 18, 2010 7:56 am

Buca ::
Divlja ::...
Hriscanstvo je religiozna dogma. Imamo slobodu u tumacenju te dogme. ...


Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719
Да, они хришћанство схватају као супермаркет. Уђу у њега, рукама испреврћу све на шта наиђу а онда одаберу оно што им се чини привлачним а остатку окрену леђа или га чак прогласе лошом и неквалитетном робом. То је секташки приступ хришћанству и то је оно што секту чини сектом..


Poslednji put izmenio Sub-Ad dana Ned Jul 18, 2010 12:37 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : pogresno koriscenje opcije quote)
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Fraya Ned Jul 18, 2010 10:34 am

Buca ::

Секте - Page 5 427239

Pravoslavno sveštenstvo ne ide od vrata do vrata, nego dolazi po pozivu. Pare ne traži, ali oni koji ga zovu nemaju ispran mozak, nego im mozak normalno radi, pa shvaćaju da sveštenik mora na neki način održavati svoje tijelo zdravim. Zbog toga mu ostavljaju novac.
I ne dolazi kada zna da para nema. A sto bi trazio, ako imaju tarife za svaku sitnicu,
a za krupnice tarife su u visini penzije neke udovice.

Odrzavaju oni pored tela (svog) i jako lepe automobile ( pri cemu ne mislim na dzipove
besnih vladika) , tipa manjeg Pezoa,Renoa. Do pre desetak godina vozili su neke
pofucane Lade,Jugo. Ali sada odjednom, njima se pozlatilo.

Pokojni Patrijarh Pavle isao je peske u gumenim opancima, ali vladikama se dopao
luksuz novokomponovanih bogatasa tipa Arkan i CO. pa su presli na velike
dzipove. Valjda idu i u lov pa im takva vozila trebaju.

Medjutim to vernici( ali i nevernici) lepo registruju tako da u crkvu ide sve manje ljudi,
a i pokusava da nema mnogo veze sa tim casnim popovima
.


Poslednji put izmenio Orhideja dana Ned Jul 18, 2010 12:17 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : pogresno koriscenje opcije quote)
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Orhideja Ned Jul 18, 2010 12:31 pm

Fraya ::
I ne dolazi kada zna da para nema. A sto bi trazio, ako imaju tarife za svaku sitnicu,
a za krupnice tarife su u visini penzije neke udovice.

Imali smo sveštenika (sad je u penziji) za cijelo vrijeme rata dolazio nam je kući svetiti vodicu, očitati slavu a da ni pfening nije ni uzeo ni tražio, čak i onda kad su nuđene odbijao je i govorio ostavite sebi.
Odrzavaju oni pored tela (svog) i jako lepe automobile ( pri cemu ne mislim na dzipove
besnih vladika) , tipa manjeg Pezoa,Renoa. Do pre desetak godina vozili su neke
pofucane Lade,Jugo. Ali sada odjednom, njima se pozlatilo.

Pokojni Patrijarh Pavle isao je peske u gumenim opancima, ali vladikama se dopao
luksuz novokomponovanih bogatasa tipa Arkan i CO. pa su presli na velike
dzipove. Valjda idu i u lov pa im takva vozila trebaju.

Medjutim to vernici( ali i nevernici) lepo registruju tako da u crkvu ide sve manje ljudi,
a i pokusava da nema mnogo veze sa tim casnim popovima
.
Ovo vide svi ali ne može se ništa, vjernici ćute i ćutaće.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Fraya Ned Jul 18, 2010 1:08 pm

Orhideja ::
I

Imali smo sveštenika (sad je u penziji) za cijelo vrijeme rata dolazio nam je kući svetiti vodicu, očitati slavu a da ni pfening nije ni uzeo ni tražio, čak i onda kad su nuđene odbijao je i govorio ostavite sebi.

Ovo vide svi ali ne može se ništa, vjernici ćute i ćutaće.

Ja sam uvek i poznavala bas takve o kojima ti govoris,zato sam i volela
tu crkvu u kojoj sam krstena, ali sa dolaskom liberalizma i demokratije
crkvnei velikodostojnici su se promenili ( ne crkva,samo ljudi)
tako da sam se i ja od njih distancirala.


Poslednji izmenio RINGE dana Ned Jul 18, 2010 1:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : pogresno koriscenje opcije quote)
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Orhideja Ned Jul 18, 2010 6:11 pm

Fraya ::
Ja sam uvek i poznavala bas takve o kojima ti govoris,zato sam i volela
tu crkvu u kojoj sam krstena, ali sa dolaskom liberalizma i demokratije
crkvnei velikodostojnici su se promenili ( ne crkva,samo ljudi)
tako da sam se i ja od njih distancirala.

Crkva je crkva, sveštenik je čovjek koji je vodi po službenoj dužnosti, ako on kao čovjek nije vrijedan poštovanja ja ga neću ni poštovati, u Crkvu ću otići isto kao i prije "samo zbog sebe i svoje želje" a ne zbog sveštenika. Poslije tog prvog sada je došao jedan isto veoma star sveštenik, jedno popodne šetala sam sa malim i nešto me povuklo, pozvonila sam na kućna vrata i zamolila popadiju da ga pozove. Izašao je a ja sam jednostavno rekla da samo želim molitvu za zdravlje. Bez riječi je otvorio Crkvu i očitao molitvu, sačekao da se ja pomolim i zapalim svijeće, nije želio da platim očitanje molitve ali ako neko želi dati onda neka ostavi na Sv. Jevanđelje.
Ima u Crkvi još pravih sveštenih lica kojima nije bitna materijalna dobit.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Ned Jul 18, 2010 11:31 pm

Fraya ::
Buca ::

Секте - Page 5 427239

Pravoslavno sveštenstvo ne ide od vrata do vrata, nego dolazi po pozivu. Pare ne traži, ali oni koji ga zovu nemaju ispran mozak, nego im mozak normalno radi, pa shvaćaju da sveštenik mora na neki način održavati svoje tijelo zdravim. Zbog toga mu ostavljaju novac.
I ne dolazi kada zna da para nema. A sto bi trazio, ako imaju tarife za svaku sitnicu,
a za krupnice tarife su u visini penzije neke udovice.

Hm. Otvorila si temu na kojoj si demonstrirala dosljednost promašivanja, pa si nakon toga utekla jedinom, uvijek sigurnom utočištu - pljuvanju po SPC. Iako si ovdje u potpunom offtopicu ipak ću ti odgovoriti.

Samo neke crkvene opštine (i to manji broj njih) unutar SPC imaju neke dogovorene cijene. Ipak, ako neki vjernik nema da plati, sveštenik mu ne može uskratiti potrebu zbog nedostatka novca. Ova stvar je unutar SPC regulirana crkvenim Ustavom i podliježe Eparhijskom crkvenom sudu.

Fraya ::
Odrzavaju oni pored tela (svog) i jako lepe automobile ( pri cemu ne mislim na dzipove
besnih vladika) , tipa manjeg Pezoa,Renoa. Do pre desetak godina vozili su neke
pofucane Lade,Jugo. Ali sada odjednom, njima se pozlatilo.

Pokojni Patrijarh Pavle isao je peske u gumenim opancima, ali vladikama se dopao
luksuz novokomponovanih bogatasa tipa Arkan i CO. pa su presli na velike
dzipove. Valjda idu i u lov pa im takva vozila trebaju.

?

Jedan bračni par iz moje familije je prije drugog svjetskog rata i neposredno poslije njega darovao SPC toliko novca da je SPC mogla samo tim novcem ležerno da kupi vilu na Dedinju i opremi je. (Nisu dali Crkvi sav svoj novac, ali petinu ili šestinu jesu.) Takvih ljudi ima uvijek. U darovatelje SPC ulazi dijapazon od čikaških četnika do Slavice Ecclestone. Nije ti palo na pamet da su mnoge stvari u posjedu SPC poklonjene, a da novac ponekad nema veze sa Srbijom?
Fraya ::
Medjutim to vernici( ali i nevernici) lepo registruju tako da u crkvu ide sve manje ljudi,
a i pokusava da nema mnogo veze sa tim casnim popovima
.

Pa bi pop koji dobije materijalno skup poklon trebalo da ga uništi kako razni kompleksaši materijalne prirode ne bi bili zavidni?
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 8:11 am

Buca ::
Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719Секте - Page 5 74719 Aaaaaaaaaaaaaa... Секте - Page 5 933199 Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199



I tako si ti, kao ličnost čije je djetinjstvo prolazilo u čitanju Biblije, a kasnije kroz molitvu tražila i nalazila odgovore na razna životna pitanja, došla do tog da je najbolji seks sa ženom?

Aaaa, kako mi je nedostajao forum... Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199Секте - Page 5 933199
Секте - Page 5 4022889699
Prvo , detinjstvo mi uopste nije proslo u citranju Biblije, brzo citam, brzo pamtim, sluzi me logika, brzo i zaboravljam nebitne stvari. Секте - Page 5 967931169
A to da je citava poenta Novog zaveta u Hristu i nije neka filozofija zakljuciti, jel' da?
Ili ja gresim? Mislim da ne gresim. Ako se drzis poente, ostalo je manje bitno, moze se reci nebitno.

Brzo pamtim, jos brze zaboravljam kad hocu da zaboravim nesto, tako da cu ti ovo sa tvojim ''zakljucima'' o tome sa kim ja mislim da je najbolji sex zaboraviti. :ble:
Sex i nije tema ovde, koliko kapiram. Ti si htela ovom svojom forumskom opservacijom na temu ''Divlja'' reci nesto?
Bas me i ne zanima, :Секте - Page 5 3681966919: , ali samo napred, ispovedi se. Slusam....... Секте - Page 5 3415038914 Секте - Page 5 1369909122
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 8:13 am

Sub-Ad ::Да, они хришћанство схватају као супермаркет. Уђу у њега, рукама испреврћу све на шта наиђу а онда одаберу оно што им се чини привлачним а остатку окрену леђа или га чак прогласе лошом и неквалитетном робом. То је секташки приступ хришћанству и то је оно што секту чини сектом..
Mislis, bas kao i pravoslavna crkva kad brani sebe i svoje ikone i idolopoklonstvo u koje je ogrezla?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Pon Jul 19, 2010 8:55 am

Divlja ::
Mislis, bas kao i pravoslavna crkva kad brani sebe i svoje ikone i idolopoklonstvo u koje je ogrezla?


Секте - Page 5 197741

Да би рекла тако нешто, мораш знати шта значи:

1. икона

2. идолопоклонство

3. огрести у нешто


Да чујемо Секте - Page 5 197741
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 9:38 am

Sub-Ad ::

Секте - Page 5 197741

Да би рекла тако нешто, мораш знати шта значи:

1. икона

2. идолопоклонство

3. огрести у нешто


Да чујемо Секте - Page 5 197741
Ikona, gde se pominje u Bibliji, na koju se pozivas dok objasnjavas kako se ''sekte'' hvataju samo onoga sto im odgovara? Ikona cak i nema u Bibliji, zato sto i ne trebaju da postoje.
Idolopoklonstvo : Gledanje u slike mrtvih ljudi kao ne relikvije koje ti mogu pomoci, klanjanje pred njima, ljubljenje istih u svrhe obreda, stovanje istih, naslikanih ljudi, koji ce se moliti umesto tebe Bogu, tamo negde, a da to nigde (NIGDE) u Bibliji ne pise da treba ciniti, i pored naredbe da se to ne radi, radi se- idolopoklonstvo se rasirilo, smatra se normalnim, nalazi se opravdanje za njega.

Idolopoklonstvo ima vise oblika, ali, ovo je jedan od onih koje pravoslavna crkva kroz obrede , tradicionalno forsira. Dakle, ogrezla je u to vec toliko vremena.

I sad se vise necemo igrati veronauke Smile.
Nisam ni pozvana ni placena da ovde ''poducavam'', a nisam ni svetica, niti sam ortodoksna hriscanka, onako kako se ocekuje u vecini slucajeva da hriscani treba da budu, po propisu nekih koji sebe vide unapred izabranim da sude. Ne zelim da se raspravljam na temi u nedogled, vec da razgovaram. Cini mi se da se ovde iznosenje misljenja tretira kao zelja za raspravljanjem. To ne valja, nisam u misiji.

Pozzzz Subi!
Секте - Page 5 327314487
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Pon Jul 19, 2010 11:25 am

Divlja ::
Ikona, gde se pominje u Bibliji, na koju se pozivas dok objasnjavas kako se ''sekte'' hvataju samo onoga sto im odgovara? Ikona cak i nema u Bibliji, zato sto i ne trebaju da postoje.
Idolopoklonstvo : Gledanje u slike mrtvih ljudi kao ne relikvije koje ti mogu pomoci, klanjanje pred njima, ljubljenje istih u svrhe obreda, stovanje istih, naslikanih ljudi, koji ce se moliti umesto tebe Bogu, tamo negde, a da to nigde (NIGDE) u Bibliji ne pise da treba ciniti, i pored naredbe da se to ne radi, radi se- idolopoklonstvo se rasirilo, smatra se normalnim, nalazi se opravdanje za njega.


Секте - Page 5 327314487
Типично секташко поимање Библије Секте - Page 5 197741
Иконе нису никакво ново учење нити одузимање и додавање хришћанском учењу, оне само представљају комад материјала на којем је сликовито представљен Бог, мајка Божија, свеци.... дакле, оне се не обожавају већ само поштују, њима се не приносе жртве, оне се не сматрају идолима нити предметом идолатрије, оне само визуелно указују на оно у шта вјерујеш, а то су Бог, мајка Божја ...
С друге стране, у Библији се спомињу разни лажни пророци и месије, преваранти и ширитељи лажне вјере у Христа који ће ходати земљом и проповједати лажну вјеру а то управо видимо данас, јер не можеш ни прднути а да се не спотакнеш о једног од њих Секте - Page 5 834150
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 11:26 am

Orhideja ::
Ima u Crkvi još pravih sveštenih lica kojima nije bitna materijalna dobit.
Verovatno ih ima.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 11:44 am

Sub-Ad ::
Типично секташко поимање Библије Секте - Page 5 197741
Иконе нису никакво ново учење нити одузимање и додавање хришћанском учењу, оне само представљају комад материјала на којем је сликовито представљен Бог, мајка Божија, свеци.... дакле, оне се не обожавају већ само поштују, њима се не приносе жртве, оне се не сматрају идолима нити предметом идолатрије, оне само визуелно указују на оно у шта вјерујеш, а то су Бог, мајка Божја ...
С друге стране, у Библији се спомињу разни лажни пророци и месије, преваранти и ширитељи лажне вјере у Христа који ће ходати земљом и проповједати лажну вјеру а то управо видимо данас, јер не можеш ни прднути а да се не спотакнеш о једног од њих Секте - Page 5 834150
Sve je to lepo sto si napisao, ali, pozvao si se na Bibliju kada si govorio o sektama. Ja te jednostavno pitam, gde pise u Bibliji da to treba raditi u crkvi, slikati Boga, majku boziju, svece, ljubiti te slike, klanjati im se, obozavati ih, birati za cuvare kuce tako mrtve , naslikane ljude?
Gde se pominju tradicija, ikonostasi, ikone u Bibliji?
Na tome pociva pravoslavna crkva. Pa je bolje sebe gledati,nego drugima popovati, zar ne?

Mislis da trebas praviti lik Bogu, iako jedna od prvih zapovesti kaze: Ne pravi mi lika?

Bolje je bilo kako tumaciti Bibliju nego spavati kod duhovnih ociju i usiju, jer , ko pita, odgovorice mu se, ko trazi, naci ce. Covek moze duhovno da raste, ali, mora to sam da uradi za sebe, ne moze to za njega da odradi npr.Sveti Sava.

Gde pise u Bibliji da svestenik sve zna, da vernik ne treba nista da radi na svoju ruku, da istrazuje, da pita, moli, razgovara sam sa Bogom, ne sa svetim Petrom ili Pavlom, ovim, onim? Nigde.

Samo resavski prepisivati tudja iskustva sa Bogom- koji je ziv, zivi u coveku, ne treba slike vec isto tako zivu veru- nema nikakvu svrhu. Osim sto ubija covekovu iskrenu zelju da pronadje Istinu, bavi se tradicijom, drugom nicem ne sluzi. Dobro, sluzi nama sebicnim ljudima koji smo zaokupljeni svojim obredima, slikama, svecima, imidzima, slavama, svecama, opelima- zivom Bogu to ne treba.
Kom zivom stvoru treba da slusa sopstveno opelo pod raspecem svaki dan u crkvenim hramovima?
Bog je ziv, nije mrtav. Sta je lazno a sta istinito, saznace se sigurno, ne brini. Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Pon Jul 19, 2010 12:05 pm

Divlja ::
Na tome pociva pravoslavna crkva.

Секте - Page 5 197741


Православна црква почива на православној вјери, а иконе, иконостаси.. су само спољни облици испољавања вјере који ни за атом не мијењају суштину оног што Православна црква проповиједа. И секташи на својим брошурама цртају Христа, мајку Божију па нико не сматра да је то гријех, јер у Библији нигдје не пише да ће неко некад цртати те ликове на некаквим брошурама нити пише да неће. Кад схватиш да су иконе предмет поштовања а не обожавања и да се оне поштују искључиво ради оног шта је на њима осликано, онда ћеш схватити да иконе и иконостаси не представљају нешто што те скреће с пута вјере у Христа. С друге стране, постоје секте које у свом учењу задиру у саме основе хришћанства, неке од њих сматрају да Исус није рођен као Богочовјек, већ само као човјек, да мајка Божија није света и да није имала благослов Духа Светог итд.

Дакле, у Библији је много битније оно што пише а не оно што не пише, јер тамо не пише ни да ћемо нас двоје куцкати на овој теми, али зато пише да ће се појавити лажни христоси и месије, лажни проповједници и учитељи, који ће својим учењем скрнавити вјеру у Христа а томе смо свједоци данас више него икад Секте - Page 5 685162 Секте - Page 5 197741
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Pon Jul 19, 2010 12:20 pm

''Spoljni oblici''?
Lik Boga, svete Marije, svetaca po zidovima hramova su spoljni oblici vere?
Hm, eto, neka je i tako.
Sad, opet dolazimo do Biblije koja kaze: NE pravi mi lika.
Sta sa tim?

Majka bozija je tema za sebe, Hrist jeste bio covek po rodjenju, Njegova duhovna priroda je bozanska. Duh je sve sto je bitno kada pricamo o Hristu, ne njegovi plavi uvojci na ikonama. Uzgred budi receno, nikako nije mogao ni biti plav. Very Happy

Kad razgovaras sa nekim koga volis, zajedno ste u sobi, ti da bi pricao sa tom osobom uzmes njegovu sliku u ruke pa se obracas slici umesto osobi direktno? Trebaju ti spoljni oblici, zbog cega?

Zanimljivo je kako se Biblija ne postuje upravo od onih koji se pozivaju na nju. Nema opravdanja za slike po zidovima nicijih crkvi, pa ni Pravoslavne crkve.
Zato mnogi bivsi pravoslavci odlaze u neke druge crkve, zato su neki sadasnji pravoslavci puni pogrda i optuzbi na crkve u koje su ti bivsi otisli. Ne interesuju ih spoljni oblici vere, zele unutrasnju spoznaju Boga. Zele Istinu u njenom izvornom obliku- zele samo Hrista, zato ih nema u hramovima sa slikama na zidovima. Zato ih nazivaju sektasima.
Vera se ne oslanja na telesne vec duhovne oci, ne trebaju joj ''spoljni oblici''.

Ovce su da se sisaju. Tako je to oduvek.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sub-Ad Pon Jul 19, 2010 1:19 pm

Divlja ::''Spoljni oblici''?
Lik Boga, svete Marije, svetaca po zidovima hramova su spoljni oblici vere?
Hm, eto, neka je i tako.
Sad, opet dolazimo do Biblije koja kaze: NE pravi mi lika.


Sta sa tim?

Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им
служити.


Секте - Page 5 197741

Бог управо указује на идолатрију а ово "лик" се никако не може односити на њега, јер се управо Богу и клањамо и служимо му. Значи, хладно изостави православне иконе из овог јер на њима је представљен Христ, мајка Божја и свеци, дакле неко ко је неодвојив од Бога. Схвати коначно да иконе нису предмет идолатрије, обожавања, служења а ни клањања, јер кад неко клекне пред иконом Бога, он није клекнуо пред комадом дрвета којег обожава, већ пред изобразбом оног што та икона представља Секте - Page 5 197741


Divlja ::
Duh je sve sto je bitno kada pricamo o Hristu, ne njegovi plavi uvojci na ikonama. Uzgred budi receno, nikako nije mogao ni biti plav. Very Happy

Секте - Page 5 1.04.2009

У православној иконографији, Христос је углавном представљен овако. За шишкице, плаве чуперке и увојке, обрати се католицима а посебно традиционалним протестантима а најпосебније ововјеким секташима. Ови посљедњи га чак представљају скоро у манекенском издању Секте - Page 5 197741


Divlja ::
Kad razgovaras sa nekim koga volis, zajedno ste u sobi, ti da bi pricao sa tom osobom uzmes njegovu sliku u ruke pa se obracas slici umesto osobi direktno? Trebaju ti spoljni oblici, zbog cega?

Обратити се Богу можеш и пред иконом и без иконе испред себе. Не видим шта је ту спорно, јер Православна црква нигдје не пропагира обраћање Богу искључиво пред иконом. Мало смо се збунили Секте - Page 5 834150

Divlja ::
Zato mnogi bivsi pravoslavci odlaze u neke druge crkve, zato su neki sadasnji pravoslavci puni pogrda i optuzbi na crkve u koje su ti bivsi otisli. Ne interesuju ih spoljni oblici vere, zele unutrasnju spoznaju Boga.

Православље и јесте унутрашњом спознаја Бога, то и јесте његова суштина. То најбоље свједоче они који су у вјеру утонули свим бићем а то су испосници, пустињаци и монаси. До таквих спознаја не може свако доћи, потребно је велико одрицање од гријеха трновит пут борбе против искушења и свега оног што те омета на путу ка дубокој спознају и Бога и себе.


А онда ти дође дрипац који се учлани у неку секту, заваља се по поду уз општу дреку, урлање и нападе смијеха и плача залуђене гомиле истомишљеника, а онда ти такав дође пред врата или те салети на улици и крене са жваком о унутрашњој спознаји Бога Секте - Page 5 74719 Секте - Page 5 685162 Секте - Page 5 197741
Sub-Ad
Sub-Ad
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Avramova Pon Jul 19, 2010 1:38 pm

Na ulici mi prilazi gospodin besprekorno uredan, sa širokim osmehom na licu i "uljudno" me pita pokazujući istovremeno naslov nekog časopisa sa fotografijom nasmejane bebe: "Gospodjo, da li biste vi ubili ovo dete?". Odmah mi je bilo jasno o čemu se radi pa sam uzvratila: "A vi?".

Neposedno pre toga, roditelji su izgubili sina jer su odbili da mu se da transfuzija koja bi mu zasigurno spasila život. Bili su članovi sekte Jehovini svedoci.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 5 Empty Re: Секте

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu