Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Opraštanje - Page 10 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Opraštanje - Page 10 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Opraštanje - Page 10 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Opraštanje - Page 10 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Opraštanje - Page 10 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Opraštanje - Page 10 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Opraštanje - Page 10 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Opraštanje - Page 10 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Opraštanje - Page 10 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Opraštanje - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Opraštanje - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Opraštanje - Page 10 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Opraštanje - Page 10 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Opraštanje

+45
Храст
Victoria
Makarije
Miskob
Cinzia
Istina
Thabit
Svarog
Johny Bravo
Cleopatra
Mojra
bad_lieutenant
DUH 54
lotos
Batista
Debela devojka
Lilith
country girl
Vukota
Visnja
Komsinica
djavolica
Dionis
Johnny-Azra
Jurivaka
Loreal
Mesrine
digitalmandrak
MoonGirl
inspy
Enna
slavena
Istina ex Natasha
Admin
trijak
furija
Marea
Avramova
naOpaka
laza
Vulin
Vidra
Prince
Dragana
ellen
49 posters

Strana 10 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Sledeći

Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vulin Uto Jan 22, 2013 10:12 pm

Da, da, da... čovek, onaj koji hoće da prašta... bla, bla, bla... Pffff! Jedno prosto pitanje, a ne znate odgovor. Ili je toliko očigledan, da ćete pre da se ujedete za jezik...
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Avramova Uto Jan 22, 2013 10:15 pm

Ne mogu reći isto što i ti, prirodno, pa bih volela da ti napišeš svoj odgovor.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 22, 2013 10:20 pm

Vulin ::Da, da, da... čovek, onaj koji hoće da prašta... bla, bla, bla... Pffff! Jedno prosto pitanje, a ne znate odgovor. Ili je toliko očigledan, da ćete pre da se ujedete za jezik...

čini mi se da nije problem u odgovoru...
da,samo čovek prašta,veliki čovek,gromada...mogu samo da uganem prst pošto pišem,za jezik se ne mogu ujesti dok ćutim i mislim.

bla,bla,bla..spada li ovo u narodnu ili filozofsku mudrost,ne razumem...

da bih oprostio potrebna mi je samo volja,imperativi,obrasci,društvene koristi...to ostavljam pametnima,onima koji ubiše sve normalno,uništiše sve prirodno,opljačkaše sve narodno.....oni neka brinu o tome.ja ću po svome,iz srca,mozga,vaspitanja izvlačiti za ili protiv oprosta.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vulin Uto Jan 22, 2013 10:25 pm

Dobro, onda smo veoma lako utvrdili kojoj grupi pripadaš. Nego, oprosti li ti Fristajlu ili Skaju?
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 22, 2013 10:31 pm

Vulin ::Dobro, onda smo veoma lako utvrdili kojoj grupi pripadaš. Nego, oprosti li ti Fristajlu ili Skaju?
rekoh ja,ne smeta tebi odgovor....
otvori se,reci,sve ću ti lepo odgovorim ako lepo pitaš....
šta si se stisao ko mlada prvu noć.

ne reče mi,koji ste to vi
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od MoonGirl Uto Jan 22, 2013 10:54 pm

Vuline, Opraštanje - Page 10 1801434793
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vulin Uto Jan 22, 2013 10:56 pm

A tebi neću da oprostim. Ili bar dok mi ne nađeš onu knjigu Nenada Čanka. Opraštanje - Page 10 3681966919
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Enna Sre Jan 23, 2013 12:09 pm

Vulin ::Nema opraštanja. U stvari, prelazimo preko nekih sitnica, veličamo sebe pakujući sopstveni kukavičluk u sjajni papir i mašnice pod imenom opraštanja, ali čovek - ovakav kakv jeste - nije sposoban da, dok jasno i nepristrasno sagledava ljude i događaje, oprašta.
Tek udaljavanjem, fizički i vremenski, čovek može da za'ebe sopstveni mozak, i ako u toj zajebanciji dovoljno iskrivi sećanja - ostvaruje mogućnost za oproštaj. Ta-daa!

To ako sam sebe ne razume radi upravo tako- pobegne, zaboravi koliko je bolelo i kaže da je oprostio. Ma, i to je OK Opraštanje - Page 10 363364791

Opraštanja ipak ima. I u sistemu, toliki su pomilovani za mnogo toga ružnog što su činili, i pojedinačno, od čoveka, do čoveka. Prašta se iz ljubavi i to prema sebi. Treba li voleti sebe?

Kažem, oprost se radi zbog sebe najpre, ne zbog onoga kome se prašta, jeste to pomalo egoistično, ali i oprost, kao i sve drugo služi čoveku, dakle i njegovom opstanku(egu)- tu je taj famozni oprost, kao oruđe kojim se izgrađuje a ne urušava svoj integritet. Izgleda šašavo ali deluje.

Ko ne prašta nikada?

Oni koji uživaju da se muče i muče druge, uživaju u mučilištu i lancima oko sebe, ili oni koji nikada nisu čuli za empatiju, ili oni koji se odnose prema sebi kao prema X-u, nepoznatom i nebitnom, otupljeni i uplašeni, pomalo mrtvi iznutra, ukočeni, androidni, ne mogu praštati jer žive u strahu na sporednom koloseku u sopstvenom životu.

Jeste svet u globalu netolerantan i u haosu, ali mu sliku popravljaju oni koji osećaju zašto valja praštati, grade mir oko sebe svojim ponašanjem, i praštajući i jurišajući, trpnjom i pobunom, kako kada.

Oprostiti ne može kukavica, kukavica samo zaboravlja, a svi nismo kukavice, nismo ni heroji, možemo valjda biti i ono što jesmo, obični ljudi koji žele živeti sa sobom i svetom u miru, zar ne?
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od inspy Sre Jan 23, 2013 11:51 pm

Kažem, oprost se radi zbog sebe najpre, ne zbog onoga kome se prašta, jeste to pomalo egoistično, ali i oprost, kao i sve drugo služi čoveku, dakle i njegovom opstanku(egu)- tu je taj famozni oprost, kao oruđe kojim se izgrađuje a ne urušava svoj integritet. Izgleda šašavo ali deluje.
Јел се ово односи на сва жива бића или само људе? опростила би муви,комарцу ?итд..или би их залепила за зид а после себи опростиш? Opraštanje - Page 10 3681966919
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od digitalmandrak Čet Jan 24, 2013 12:27 am

Verujem da je svako od nas u zivotu napravio neku zescu pizdariju zbog koje se gorko pokajao...To me i tera da prastam jer smo ljudi i gola smo govna.
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Enna Čet Jan 24, 2013 10:10 am

inspy ::
Kažem, oprost se radi zbog sebe najpre, ne zbog onoga kome se prašta, jeste to pomalo egoistično, ali i oprost, kao i sve drugo služi čoveku, dakle i njegovom opstanku(egu)- tu je taj famozni oprost, kao oruđe kojim se izgrađuje a ne urušava svoj integritet. Izgleda šašavo ali deluje.
Јел се ово односи на сва жива бића или само људе? опростила би муви,комарцу ?итд..или би их залепила за зид а после себи опростиш? Opraštanje - Page 10 3681966919

Opraštanje - Page 10 3681966919

Normalno da i sebi praštam. Sebi najviše praštam- to je najbitnije od svega. Ne baš za komarce, nisam toliko uznapredovala, ali za neke ljude koji zuje kao komarci oko mene, pa ih slepim, ponekada, slučajno, namerno, ko bi ga znao Opraštanje - Page 10 3681966919 - da, zbog njih malo, malo praštam sama sebi.
I kajem se, o kako se kajem, pre podne se kajem, popodne praštam. (Ne)moralno/normalno pa to ti je, brinem o sebi. Opraštanje - Page 10 100000667
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od trijak Čet Jan 24, 2013 11:42 am

Negde na ovoj temi izneo sam svoje mišljenje ,koje se razlikovalo od većine učesnika u diskusiji ne što sam to tako hteo ,već što je stvarno stanje tako.Svako društvo ,propisuje norme ponašanja kojih su sec članovi dužni pridržavati jer u slučaju da to ne čine društvo je predvidjelo i sankcije sa kojima će ih "prisiliti" da iste poštuju. Religije preko svojih in stitucija crkava ,džamija ,sinagoga isto tako propisuju norme vjernicima u kojima se oni moraju ponašati. Svako iskakanje iz tih normi je povreda pravila (greh) za koji se mora tražiti oprost ili snositi posledice. I najmanja zajednica brak (dvoje ) ima i ona svoja pravila koje ne moraju biti opšta već mogu biti dogovor unutar svake zajednice kao način ponašanja .Ja već rekoh da ne dajem oprost ( ne opraštam) niti tražim da mi se oprosti.Ako uzmem kao primjer da sam se ogrešio o društvene norme ,društvo za to ima predviđene sankcije i ono ćre ih izreći. Vjera isto tako za svaki učinjeni greh ima svoj način zaštite i izriče ga ili vjerniku ograničava prava. Najmanja zajednica brak u okviru dogovorenih normi ima niz instrumenata kako da uskladi svoje daljnje postojanje ili da se samo uništi kao dogovorena obaveza. Gde je tu smisao opraštanja u bilo kojoj od ovih cjelina. Da budem još praktičniji, na forumu gde ovo pišem postoji način organizovanja i hijerahiske podjele ,kako bi se ostvario zacrtani cilj. Ja obični član ,i još nas je dosta sa tim statusom ,iznad je moderator , pa super moderator ,pa global moderator ,pa admin....neću dalje.I sada poenta Ja imam najmanja prava ,a korišćenje tih mojih ptava kontroliše od moderatora do admina kompletna hijerahiska družina.Ako ja napravim greh (možda ga sa ovim postom i pravim) bilo ko od njih iz svojih nadležnosti može povuć potez ,sankcije. Meni ostaje da se pokušavam izvinjenjem(oprostom ) izvuć iz te situacije i tako indirektno njemu priznajem moć iznad moje. U to me je suština oprosta. Svesno priznati da ovisiš o volji nekog drugog i da se tom drugom pokoravaš ,ili ako ljepše zvuči da poštuješ zadane norme .Ako iza svega toga stoji čovjek ,onda mi je logično da opraštanje gubi smisao ,ako u pozadini nije nešto što ne želi biti javno stavljeno na provjeru!
trijak
trijak
Banovan
Banovan

Broj poruka : 516
Datum upisa : 04.01.2013
Godina : 69
Lokacija : Trebinje

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Marea Čet Jan 24, 2013 2:34 pm

Najgore mi je kada oprostim, pa se pokajem sto jesam Opraštanje - Page 10 3681966919
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od slavena Ned Jan 27, 2013 7:18 pm

Marea ::Najgore mi je kada oprostim, pa se pokajem sto jesam Opraštanje - Page 10 3681966919

Opraštanje - Page 10 262462740 Opraštanje - Page 10 3681966919

Marea... Opraštanje - Page 10 3653457754

E , vidis bas zbog toga ja retko kad oprastam. Mrzim kajanje i kad moram samu sebe da pobijem.
Sitnice ne racunam , to su vise gluposti oko kojih ne vredi ni trositi vreme , ni energiju.
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Enna Uto Jan 29, 2013 10:40 am

slavena ::[ Mrzim kajanje i kad moram samu sebe da pobijem.

I kad se to dogodi,šta učiniš? Praštaš sebi. Opraštanje - Page 10 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vulin Uto Jan 29, 2013 11:13 am

Ma neee. Very Happy I sledeće noći mu poveruje... Opraštanje - Page 10 3681966919
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od furija Uto Jan 29, 2013 9:26 pm

Rece jednom neko "Kad oprostis - to ti je kao da si dao metak onom ko je pucao na tebe pa te prvi put promasio" . Ja se potpuno slazem sa ovim Opraštanje - Page 10 363364791
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 29, 2013 9:33 pm

kukavice ne praštaju iz straha da im se ne desi.....bilo šta.
mislim da bi trebalo i ovaj strah uvrstiti u fobiju i dati mu ime
na primer sorryfobija Opraštanje - Page 10 2379809758
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od furija Uto Jan 29, 2013 9:38 pm

Pametan covek nauci lekciju iz prve, ponavljaci pet puta idu u prvi rared a i dalje ne znaju nista vise od onog sto su znali kad su posli u skolu prvi put.
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 29, 2013 9:48 pm

“Praštajući, čovjek se uzdiže iznad onih koji ga vrijeđaju.” Napoleon Bonaparta
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 29, 2013 10:01 pm

Ja sam tu samo da posmatram i ništa više... Smile
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 29, 2013 10:07 pm

Enna ::
slavena ::[ Mrzim kajanje i kad moram samu sebe da pobijem.

I kad se to dogodi,šta učiniš? Praštaš sebi. Opraštanje - Page 10 363364791

to je vrhunac praštanja,oprostiti sebi,spoznati greh i suočiti se sa posledicama.....to je već ,,next level,, Opraštanje - Page 10 1089422333
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vulin Uto Jan 29, 2013 10:07 pm

Jes', Napoleon je na Svetoj Jeleni proveo ugodne trenutke opušteno praveći spiskove ljudi kojima je oprostio. Sve. Opraštanje - Page 10 2214231980
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od laza Uto Jan 29, 2013 10:09 pm

Vulin ::Jes', Napoleon je na Svetoj Jeleni proveo ugodne trenutke opušteno praveći spiskove ljudi kojima je oprostio. Sve. Opraštanje - Page 10 2214231980

tako daješ članovima primer,pišeš van teme,mrtav hladan....a ban.... Opraštanje - Page 10 479116528

ma ok je,oprostićemo ti mi , obični..... Opraštanje - Page 10 479116528
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Vidra Uto Jan 29, 2013 10:11 pm

- Ukoliko želite zaista da prekinete neki negativan odnos, opraštanje prekida sve veze. Vi se možete rastati od svog bračnog partnera i preseliti stotine kilometara dalje, ali bez praštanja, on će i dalje biti sa vama.
- Jedino praštanjem možete pustiti nove osobe u svoj život. Teško da ćete sa nekim ostvariti zadovoljavajući odnos ukoliko u sebi još uvijek nosite ogorčenost.
- Pomaže da oprostite samom sebi. Većina ljudi koji u sebi nose puno gnjeva, najčešće zamjeraju sebi zbog svojih postupaka.
- Opraštanje je dobro za zdravlje. Mržnja je negativna emocija koja nas čini starim i umornim. Jedno od naučnih istraživanja pokazalo je da praštanje smanjuje potrošnju lijekova, uklanja zabrinutost i povećava kvalitet sna.
..............................


Razlika između praštanja i zaboravljanja

U praštanju ne bi trebalo da postoji elemenat zaboravljanja. To uopšte nisu dve iste kategorije. I ne smeju da budu. Jer, ako mi nešto zaboravimo, to znači da se i nismo bavili praštanjem, nego da nam to ili nije bilo važno, ili da smo tako nesmotreni i neodgovorni, pa smo neke stvari potisnuli. Što opet, znači da ih uopšte nismo razrešili na pravi način. A ono što je potisnuto, može da se vrati naoružano agresivnom energijom i agresivnim nabojem. Povratak potisnutog je uvek gori od prvobitnog problema.

Veličina praštanja

Za razliku od mržnje, opraštanje traži vrlo intenzivnu i komplikovanu psihološku elaboraciju. Ono, prvo, traži spoznavanje sebe, poniranje u vlastito sopstvo i susret sa samim sobom, sa svojim kapacitetom za dobro, za ljubav. Potom, znači relativizaciju zla, njegovo obezvređivanje i stavljanje u drugi plan.

Praštanje govori o veličini nečije ličnosti i snazi njegovog ega. Pre svega, o snazi mehanizama odbrane. Potiskivanje je jedan od mehanizama odbrane, ali primitivan. Za razliku od potiskivanja, altruizam, sublimacija i humor su tri najrazvijenija, najzrelija, najbolja mehanizma odbrane kroz koje može da se odvija praštanje.Ako želimo da ispitamo svoju zrelost, onda to najbolje možemo da dobijemo kroz samosagledavanje sebe, kroz to koliko smo spremni da oprostimo. Pritom, treba da gledamo i koliko drugi praštaju nama. Ljudi, često, greše i praštanje shvataju kao slabost drugih. Upravo suprotno.


preuzeto sa neta
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Opraštanje - Page 10 Empty Re: Opraštanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu