Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 26 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 26 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

+35
Debilko
Vukota
Johny Bravo
Mesrine
Batista
country girl
furija
Strelac
Loreal
djavolica
Mojra
Dionis
Johnny-Azra
Vulin
trijak
inspy
Enna
Loreena
Killjoy
Marea
naOpaka
Vidra
sini_do
cvjeticanin
Hipi
RINGE
Cleopatra
Arwen Evenstar
Avramova
laza
Зорица
Dragana
Fristajlo
Orhideja
drdoktor
39 posters

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od inspy Ned Jan 27, 2013 7:14 pm

деца увек могу да дођу на неки форум и виде чега ту све има. Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 907769211
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jan 27, 2013 7:18 pm

Marea ::Super je sto u zivotu nisi grijesila.. Smile Ja jesam, i sta god da savjetujem moju cerkicu, znam da ce i ona barem jednom pogrijesiti...Ne zelim da je "stitim" od toga..

Nisam pisala o svojim gresima već da nisam pogrešila što smo ih tako vaspitavali.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Ned Jan 27, 2013 7:20 pm

Okey, mislis da su savrseni i da nije bilo tebe bili bi losiji. Ja ne mislim tako, i bez nas oni bi bili svakako ono sto jesu.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jan 27, 2013 7:42 pm

Marea, zašto opet nešto što nisam napisala? Zato: smatram da smo dobro vaspitali decu (u ovom smislu), a niti sam ja bezgrešna, niti su oni savršeni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Ned Jan 27, 2013 7:44 pm

Okey, Sta onda smatras pod "dobro vaspitavali djecu"?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jan 27, 2013 7:51 pm

Dobro pripremiti dete u ovoj stvari znači da u svakom slučaju, za bilo kakvu nedumicu ili jasnu stvar, dete se oseća slobodno obratiti se roditelju.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Ned Jan 27, 2013 7:54 pm

Nije problem da se dijete slobodno obrati roditelju, to sam vec gore kazala. Nije rijec o tome. Vec,; Zasto bismo mi pripremali dijete za nesto sto ce samo doci, prirodno..?
Pa toliko se govori o tome kako je dobro "ne ubiti dijete u sebi" , sto duze ono misli svojom glavom, misli i pametnije i cistije nego ijedan roditelj na svijetu.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jan 27, 2013 8:01 pm

@Marea
Da se ne ponavljam.
Avramova ::@Loreena
Čim se postigne osnovni cilj - prisnost, sve dalje što je potrebno u vaspitanju dece lako će se objasniti. Važno je biti potpuno slobodan a imajući u vidu uzrast u kome je dete. "Lekcije" koje treba savladati dete nesvesno nameće pa, u tom smislu, jako je dobro posmatrati dete i oslobađati ga da samo pita, a ono što mu mi objasnimo, dobro prihvati.

Svakako da su deca različita, neko će pitati i iznenaditi nas, s nekim ćemo biti strpljivi i čekati da dete "da znak".

Da dodam: ovde se ne podrazumeva samo seksualni čin već mnogo više od toga što seksualni čin donosi kada se "savlada".

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Ned Jan 27, 2013 8:05 pm

Av, ne moras da se ponavljas, osim ako ne moras. Smile
Tema je razgovor o seksu sa djecom..Seksualni cin kada se savlada donosi bas tu istu djecu Smile
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jan 27, 2013 8:21 pm

To ja zbog tebe. Smile

Ne znam šta si htela reći u drugom redu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Ned Jan 27, 2013 8:23 pm

Znam da ne znas Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 3681966919
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Enna Pon Jan 28, 2013 12:08 pm

Loreena ::Zasto?

Zato što priroda sama to uredi od sebe. Ni našim precima mame i tate nisu pričale o orgazmima, penetraciji, i tim stvarima, pa su sve savladali sami. Nešto u životu prosto moraš sam da uradiš, tako je najbolje, pri tom znamo da danas ima informacija na temu seksa na svakom ćošku, i gde treba i gde ne treba, ne moramo još o tome razglabati sa decom za trpezarijskim stolom sabajle. Decu ako nešto interesuje, sama će da pitaju, to je sigurno, jedino pitanje kontracepcije treba provući kroz razgovor, i to na vreme, u pubertetu- to je dovoljno, po meni. Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Pon Jan 28, 2013 12:12 pm

Meni se nikako ne dopadaju ljudi(tj.roditelji) koji smatraju da je zasluga njihova, ako je dijete dobro i vaspitano. I onda ako to nije, traze izgovore..
Bas kao da dijete nije individua za sebe, vec sad kao mi odrasli treba tu da umijesamo prste..Ma..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Loreena Pon Jan 28, 2013 4:18 pm

Znaci,cekati da dete samo pita?
Loreena
Loreena
Član
Član

Broj poruka : 283
Datum upisa : 21.01.2013
Lokacija : Levo,levooo,e tu,bas tu :P

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od inspy Pon Jan 28, 2013 6:27 pm

Па зависи какав си родитељ и какво је дете. Ко прави и шта се прави у кухињи. Пошто немам децу, рећи ћу како је било. Моја мама је била официр и није било шансе да је о томе нешто питамо, просто нисмо имали такав однос. Вешто нам је улила страх Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 479116528 (сестри и мени) а сервирала слободу. Верујем да ни она није очекивала питања. Тај би разговор у односу на то какве смо био смешан и немогућ. Никада није било конкретне приче о физичком, већ увек и константно оно смарање да се пази и мисли својом главом. Друго да ли је генерално успела хахахха Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 907769211
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Pon Jan 28, 2013 8:55 pm

Marea ::Znam da ne znas Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 3681966919
Ok, priznala sam. A sada pogledaj šta si napisala.
Marea ::Tema je razgovor o seksu sa djecom.. Seksualni cin kada se savlada donosi bas tu istu djecu Smile

Marea ::Meni se nikako ne dopadaju ljudi(tj.roditelji) koji smatraju da je zasluga njihova, ako je dijete dobro i vaspitano. I onda ako to nije, traze izgovore..
Bas kao da dijete nije individua za sebe, vec sad kao mi odrasli treba tu da umijesamo prste..Ma..

A čija je zasluga dobro vaspitano dete? Oni koji vaspitavaju ti i vaspitaju, oni koji ne vaspitavaju traže izgovore.

Svakako da je dete individua, to niko ne spori, ali je dete. Neko će svakako umešati prste. Ako ne onaj koji treba onda neko najčešće pogrešan. Ne možemo govoriti o "mešanju prstiju", suviše je kompleksno da bi se olako tretiralo.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Uto Jan 29, 2013 6:25 pm

A nikada nisi ni cula ni vidjela roditelje koji vaspitavaju svoju djecu, i nema rezultata, i obrnuto.?.Ne tako rijetko, vidimo lose roditelje a genije se razvija i raste..
Sta ti je cudno u tome sto sam kazala da smo rodjeni putem seksa?
Ili je to mozda grijeh?

Dijete se prirodno vrlo zanima za sve sto vidi i cuje oko sebe. Nasa je duznost da ih u tome ne "ometamo",dovoljno je da posmatramo i po potrebi pomognemo..
Njihova inteligencija je veca od nase. , i jos uvijek nisu uprljani odraslim svijetom oko sebe.
Mozda da roditelji pocnu malo vise da uce od svoje djece, tu spontanost, osmjeh, energiju, zivahnost..sigurna sam da bi svijet bio mnogo bolje mjesto za zivot.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Uto Jan 29, 2013 6:30 pm

I Avramova ne trazi mi dlaku u jaje,,ne vadi iz konteksta da se cini kao da sam mislila "seks sa djecom", to je naslov iz teme..Ne skreci na slovne greske, sta si time htjela da kazes, ne razumijem? Sustina je bitna...a ne trazenje greskica...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od trijak Uto Jan 29, 2013 6:38 pm

E kada bi mi neko objasnio šta je u ovom pitanju suština? Iako sam muško rodio bi odgovor. Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 3681966919
trijak
trijak
Banovan
Banovan

Broj poruka : 516
Datum upisa : 04.01.2013
Godina : 69
Lokacija : Trebinje

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Marea Uto Jan 29, 2013 6:40 pm

Trijko, tema je , dali roditelji da razgovaraju s djecom o seksu? Sta ti tu nije jasno?
Nego, Avramova je moje rijeci okrenula naopako i onda nema sustine zaista.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Uto Jan 29, 2013 8:59 pm

Marea ::A nikada nisi ni cula ni vidjela roditelje koji vaspitavaju svoju djecu, i nema rezultata, i obrnuto.?.Ne tako rijetko, vidimo lose roditelje a genije se razvija i raste..
Vaspitati dete ne znaći od njega na/praviti genija pa čak ni visokoobrazovanog čoveka, već vaspitanog čoveka pa neka je frizer ili doktor nauka.
Sta ti je cudno u tome sto sam kazala da smo rodjeni putem seksa?
Ili je to mozda grijeh?
Niti je greh, niti mi je čudno ovo što si napisala za razliku od prethodnog.
Dijete se prirodno vrlo zanima za sve sto vidi i cuje oko sebe. Nasa je duznost da ih u tome ne "ometamo",dovoljno je da posmatramo i po potrebi pomognemo..
Sve vreme zastupam ovaj stav.
Njihova inteligencija je veca od nase.
Ne inteligencija već prirodni nagon bez kalkulacije.
i jos uvijek nisu uprljani odraslim svijetom oko sebe.
Mozda da roditelji pocnu malo vise da uce od svoje djece, tu spontanost, osmjeh, energiju, zivahnost..sigurna sam da bi svijet bio mnogo bolje mjesto za zivot.
To bi značilo da se vraćamo unazad što je nemoguće. Spontanost i ostalo što nabrajaš mogu biti odlika i odraslog čoveka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Vulin Uto Jan 29, 2013 10:40 pm

Teško. Postoji u psihologiji nešto što se zove Persona. A bez nje - čovek je, na žalost, samo knez Miškin. Idealno dobar. Da ne kažem idiot.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Uto Jan 29, 2013 10:42 pm

Za koga idiot?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 29, 2013 10:45 pm

Samo ako đeca pitaju...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Vulin Uto Jan 29, 2013 10:52 pm

Hmmm. Very Happy A ako na primer ne pitaju da li pre jela treba ruke prati? Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 3137150671
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? - Page 3 Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu