Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyJuče u 8:53 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyJuče u 8:36 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyJuče u 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Da li mi treba pomoc psihologa? EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li mi treba pomoc psihologa?

+9
Vidra
Dragana
Dotore
Fi Pi
Snowflake
Avramova
Lila
Fristajlo
dado007
13 posters

Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od dado007 Pon Jan 24, 2011 9:41 pm

Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...
dado007
dado007
Novi član
Novi član

Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Fristajlo Pon Jan 24, 2011 10:52 pm

Sigurno da može. Ovo liči na klasičan primer treme, što je stvar koju možeš rešiti sa psihologom, bez većih problema. Ništa novo niti komplikovano, većina ima taj problem; neko ga reši sam, neko uz pomoć drugih. To što imaš je normalno, samo je kod tebe malo izraženije.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Lila Uto Jan 25, 2011 12:37 am

Biljne kapsule za smirenje, dnevne, koje ne uspavljuju. Preporučam 'Belmiran Dan'. Moj buraz imao sličan problem, samo su javni nastupi vezani uz drugačiju profesiju, ali je tako to riješio.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Avramova Uto Feb 01, 2011 9:09 pm

dado007 ::A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Naravno da može ali pre svega ti sam sebi.Kada prestaneš misliti na one koji te gledaju a usredsrediš se na sviranje, prestaće i problemi. Trema je zanemarljiva i kratkotrajna u toku nastupa.

Srećno! Da li mi treba pomoc psihologa? 1599629421

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Snowflake Pet Feb 04, 2011 4:32 pm

Ne treba ti psiholog, treba ti neki alkohol Da li mi treba pomoc psihologa? 2255911292
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Fi Pi Sub Feb 05, 2011 1:59 pm

Naravno, problem je što među njima ima ponajviše onih kojima je potrebna ista.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Snowflake Sub Feb 05, 2011 11:09 pm

A medju kojima njima? I sta im je potrebno? Da li mi treba pomoc psihologa? E035
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Dotore Ned Feb 06, 2011 1:12 am

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Treba ti pomoć psihologa, i to nekog dobroh jer je strah od javnog nastupa ozbiljan problem, i nije vezan samo za nastupe, već ide dublje i najviše je vezan za odnose između tebe kao deteta i tvojih roditelja.

Ne bih da te plašim, ali jedna moja prijateljica je išla na terapiju 5 godina zbog toga( doduše ona je krenula sa 50 godina kad se to nataložilo) i uspešno je rešila problem.

Lekovi ne pomažu, mogu samo da te zajebu, i naravno da stvar nije za neurologa, već je za psihoterapeuta- razgovor, ovo, ono, trt mrt.

Fala i laku noć
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Dragana Sub Mar 26, 2011 4:55 pm

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Ne treba ti psiholog u smislu pomoći oko svladavanja stresa . Trema pred javni nastup normalna je pojava i kod profesionalnih glazbenika .
Međutim , mišljenja sam da je Tvoj problem u nečem drugom . Toliku količinu treme koja dovodi do nemogućnosti izvođenja glazbene točke , posjeduju osobe nedovoljno istrenirane / izvježbane i nesamopouzdane u svoje znanje . U početku svojega pisanja napisao si kako ti glazba kojom se baviš ,, ide dosta dobro ,, , što znači ; ne i dovoljno dobro . Ova Tvoja izjava govori mnogo o tvojemu mišljenju o sebi i viđenju samoga sebe . Mislim da si svjestan da moraš još mnogo , mnogo raditi i vježbati . Glazbenici koji su svjesni svojega izvrsnoga znanja nemaju tremu koju ti opisuješ . Tvoja trema , posljedica je nedovoljnoga glazbenoga znanja . Tvoja je želja za nastupom veća od mogućnosti . Bar za sada .
Nastavi vježbati , pa će se time i trema sveseti na normalnu količinu treme .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Vidra Sub Apr 09, 2011 4:41 pm

mam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem
Koji osecaj?
Mislila sam da zbog reflektora publika ''ne postoji''. Da li mi treba pomoc psihologa? 2979583794
Ljudi grese iz straha da ne pogrese.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Miško Sub Apr 23, 2011 11:56 pm

Vera u sebe brda premiče !
Trema je izraz nepoverenja !
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od cvjeticanin Ned Apr 24, 2011 12:01 am

Ljudi misle samo o novcu, koji treba da naplate poslije na blagajni ,.. e to je njihov problem(bato, moraš sve da imaš ako se baviš nekim majstorskim poslom).. KAKO
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od L2 Ned Apr 24, 2011 1:04 am

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Već sam se bila isključila i ugledah ovaj deo teksta.Pošto je reč i o mojoj profesiji javi mi se.Mislim da mogu da ti pomognem.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od sini_do Ned Apr 24, 2011 4:11 pm

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...
Ne znam zasto si uopste bio kod neurologa, to nije neuroloski problem, nego psihijatriski,.. kod tebe je u pitanju trema, koja se manifestuje nekim specificnim senzacijama, to se moze prevazic, potrebne su neke psiho vjezbe i pripreme, trebas se obratit psiho terapeutu za savjet...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa? Empty Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu