Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 9 od 35 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 03, 2020 7:22 pm

Smile Rekordan broj ljudi koristi usluge Facebook-a tokom pandemije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Facebook-ov biznis ceta najviše zahvaljujući merama karantina uvedenim zbog pandemije koronavirusa.

Iz Facebooka je saopšteno da rekordan broj ljudi koristi njegove usluge, primarno aplikacije Messenger, WhatsApp i Instagram. Prošlog meseca je Facebook saopštio da je korišćenje njegovih aplikacija za dopisivanje povećano za 50% i da sada dnevno beleži oko 700 miliona poziva putem Messenger-a i WhatsApp-a.

Ali, uprkos sjajnim rezultatima, u Facebook-u su svesni da je povećanje popularnosti verovatno samo privremeno. Svi njegovi proizvodi nisu oni koje Facebook može lako da monetizuje, rekli su zvaničnici kompanije Alex Schultz i Jay Parikh.

"Ne monetizujemo mnoge od usluga koje beleže rast, a naš posao sa reklamama slabi u zemljama koje preduzimaju agresivne mere protiv širenja koronavirusa. Pokušavamo držati svetla upaljenim", rekao je direktor Facebook-a Mark Zuckerberg.

Dakle, u Facebook-u u narednim mesecima očekuju oštar pad, a kao razlog navode efekte pandemije na kupovinu i budžet marketinga. Posao sa oglašavanjem će pretrpeti težak udarac u sledećem kvartalu.

Facebook je prijavio prihod od 17,7 milijardi dolara, a profit iznosi 4,9 milijardi dolara. To je rast za 18, odnosno za 102% u odnosu na isti period prošle godine. Broj ljudi koji dnevno koriste Facebook je povećan za 11% u odnosu na prvi kvartal prošle godine i iznosi 1,7 milijardi ljudi, dok je broj mesečno aktivnih krosnika povećan za 10% na 2,6 milijarde.

Facebook mnogo investira u poboljšanje proizvoda za razmenjivanje poruka kako bi iskoristio popularnost video razgovora. Broj korisnika grupnog videopoziva na aplikaciji WhatsApp se povećava sa četiri na osam, dok novi Messenger Rooms omogućava zajednički video razgovor do 50 ljudi, piše The Verge.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 04, 2020 6:30 pm

Smile Apple-ovi korisnici će moći da izmene već poslate poruke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Neki servisi kao što su Viber, Slack i Telegram već neko vreme u slučaju razmene poruka imaju mogućnost uređivanja već poslatih poruka. Istu mogućnost uskoro će dobiti i Apple-ova Messages aplikacija.

Prema pisanju internet stranice Apple Insider, Apple je zaštitio patent pod brojem 20200133478 i nazivom Devices, Methods, and Graphical User Interfaces for Messaging na 980 stranica i sa 200.000 reči. Opisuje se moguća primena ove opcije, na primer korisnik je poslao poruku, ali primetio je kako je neku reč pogrešno napisao, pa je sa novom opcijom može izmeniti i tu novu verziju vidi osoba koja je primila poruku.

Održavaće se i zapis o uređenim porukama, ali za sada još uvek nije poznato kome će biti vidljiva originalna verzija poruke. Osim mogućnosti uređivanja poruka kompanija iz Cupertina radi i na sistemu kojim će se moći istaknuti vrlo važne poruke, kao i one koje su važne što se tiče vremena kad moraju da budu pročitane.

Na kraju patent opisuje i mogućnost proširenja Messages aplikacije sa novim opcijama kao što je upotreba Apple Pay funkcija bez napuštanja aplikacije.

Time bi postali konkurencija aplikacijama kao što je kineski WeChat koji unutar same aplikacije za razmenu poruka sadrži i mini programe za obavljanje drugih aktivnosti kao što je igranje igara i kupovina karti za prevoz sa naglaskom da za obavljanje tih radnji ne treba napuštati osnovnu WeChat aplikaciju.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 04, 2020 6:42 pm

Smile Twitter beleži rekordan rast korisnika, zahvaljujući COVID-19

Twitter je objavio da je zabeležio rekordan porast korisnika na dnevnom nivou od 24%, što je posledica pandemije COVID-19, te sada ima 166 miliona. To je veliki skok sa 134 miliona koliko ih je bilo na početku 2019. godine i 152 miliona korisnika na dnevnom nivou u poslednjem kvartalu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Twitter-1

Međutim, iz Twitter-a kažu da se upotreba sada stabilizovala jer su se „mnogi ljudi širom sveta uhodali u nove rutine“. Nažalost, profitabilnost Twitter-a uglavnom se oslanja na oglašavanje, te pandemija nešto da a nešto uzima. Uprkos velikom porastu baze korisnika, COVID-19 je primorao mnoge kompanije da stegnu kaiševe, a prihodi Twitter-a osećaju udarac. Posledično, kompanija je ostvarila (mali) gubitak od sedam miliona dolara, u poređenju sa profitom koji je imala u istom periodu prošle godine.

Premeštanje inženjera na projekte koji donose zaradu

Twitter je rekao da će, kao odgovor na gubitak, promeniti „resurse i prioritete kako bi povećao fokus na (svoje) proizvode koji donose prihod.“ To uključuje prebacivanje inženjera koji su radili na drugim projektima da rade na Twitter-ovoj mobilnoj platformi za oglašavanje i ostalim projektima koji donose zaradu. Izveštaj tvrdi da to neće biti na štetu Twitter-e inicijative „Trust and Safety“ da platforma postane manje toksično mesto, ali biće zanimljivo videti kako se to odigrava u stvarnom svetu.

Dobar je početak za Twitter i njegovog CEO-a, Jack Dorsey-a, koji je nedavno morao da se obaveže na jasne ciljeve rasta kako bi zadržao svoj posao. To je uključivalo i povećanje broja mDAU – broja prijavljenih korisnika na koje mogu da prodaju oglase – da će se približiti broju od 200 miliona do kraja 2020. Međutim, činjenica da Twitter kaže da je mDAU već počeo da se stabilizuje može da znači da je sav lak rast iskorišćen. Uz mnoge velike sportske i kulturne događaje koji su odloženi u 2020. godini, Twitter će možda morati da izvede neku magiju kako bi se više ljudi angažovalo na platformi.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 04, 2020 6:51 pm

Smile Udružuju se Virgin Media i O2

Dva velika telekomunikaciona provajdera u Velikoj Britaniji, Virgin Media i O2, se spajaju, sa ciljem da naprave najvećeg telekomunikacionog giganta na ostrvu. Vlasnici ovih provajdera, Liberty Global i Telefonica prema nezvaničnim informacijama već neko vreme pregovaraju kako bi ujedinili svoje mobilne, Internet i TV divizije. Tačan razlog ujedinjenja nije poznat, ali se pretpostavlja da žele da pariraju najvećim konkurentima, BT-u i Sky-u.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Virgin-media

Giganti zajedno

Ovo ujedinjenje pomoglo bi konsolidaciji telekomunikacionog tržišta u Velikoj Britaniji, jer bi korisnici imali manji izbor, ali istovremeno i konkretniju i raznovrsniju ponudu velikih operatera. Međutim, analitičari očekuju da će ovaj potez imati efekta i na drugim tržištima.

U svakom slučaju, obe kompanije očekuju da će profitirati ovim potezom. Telefonica je svoj fokus usmerila na rast na različitim tržištima, a ujedinjenjem njihovog telekomunikacionog provajdera O2 sa Virgin-om, izgleda da je iskorak u tom pravcu. Liberty Global može da iskoristi ovo ujedinjenje kao šansu da se proširi na tržišta na kojima nije bio prisutan, a na kojima se nalazi O2, prvenstveno kada je u pitanju njihova set-top platforma (Horizon TV).

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 04, 2020 6:58 pm

Smile Chromium pregledači su instalirani na preko 77% svih desktop računara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 14ae7a45a9e7b41888409f9b0d3eee97

Ne predstavlja iznenađenje to što je Google Chrome vodeći browser za desktop i mobilne platforme, ali najnovija istraživanja pokazuju da Chromium u potpunosti dominira PC tržištem.

Analitička kompanija NetMarketShare otkriva da je tokom prethodnog meseca Google Chrome koristilo 69,18% svih računara širom sveta. Na drugom mestu se nalazi novi Microsoft Edge (koji je takođe zasnovan na Chromiumu) sa tržišnim učešćem od 7,76 procenata.

Mozilla Firefox, koji se smatra jedinom dostojnom alternativom Chromium pregledačima, je sada na trećem mestu sa tržišnim udelom od 7,25 procenata.

Pomenuti rezultati pokazuju da Chromium engine predstavlja izbor impresivnog broja PC korisnika (bilo da se radi o Windows, Linux ili macOS platformama). Kombinovano, Chromium pregledači su instalirani na preko 77% svih desktop računara.

Pored ovoga, istraživanje pokazuje da se 5,18 procenata uređaja i dalje oslanja na Internet Explorer za pregled interneta.

Izvor: Softpedia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 6:14 pm

Smile Acronis omogućava servis provajderima prvu kompletnu industrijsku ponudu za sajber zaštitu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 82b92d4fefc461f469f1ced3749a7b3f

Saopštenje za javnost

Acronis, globalni lider u sajber zaštiti, najavio je danas dostupnost „Acronis Sajber Zaštite“ novog inovativnog rešenja za sajber zaštitu koje integriše sigurnosne kopije, oporavak od katastrofe, anti-malver sledeće generacije, sajber-sigurnost i alate za upravljanje u jednu uslugu Acronis Sajber Zaštita eliminiše kompleksnost, poboljšava produktivnost i omogućava davaocima usluga da efikasno postave sekjuriti kao centralnu tačku svog portfolija, obezbeđujući da njihovo poslovanje može da ispuni očekivanja klijenata vezano za zaštitu podataka, aplikacija i sistema.

Primarni izazovi sa kojima se susreću pružaoci usluga su složenost,neadekvatna zaštita i niska produktivnost. Nedostatak integracije između peč rešenja vendora koja koriste za izgradnju njihovih usluga smanjuje sigurnost, otežava obuku zaposlenih, produktivnost i korišćenje, uz sve to povećavajući troškove podrške i licenciranja kod mnogih pružaoca usluga i dobavljača. Acronis Sajber Zaštita menja igru omogućavajući pružaocima usluga jedinstveno rešenje za pravljenje rezervnih kopija, anti-malver softvera, sekjuriti, i mogućnost upravljanja na krajnjim tačkama kao što su, procene ranjivosti filtriranje URL-ova i upravljanje ispravkama.

Ove integrisane sposobnost i stvaraju nove mogućnosti pružaocima usluga da isporuče poboljšanu sajber sigurnost. Pomoću Acronis Sajber Zaštite, pružaoci usluga mogu da proaktivno deluju i izbegnu sajber napade, minimizuju vreme zastoja, omoguće brz i lak oporavak i automatizuju konfiguraciju zaštite klijenata kako bi se suprotstavili najnovijim saber pretnjama. Rezultat su poboljšane marže, bolji profit, lakše dostizanje SLA usglašenosti, bolje performanse i rast poslovanja, sve to uz niže troškove.

AV-Test.org.- ugledni nemački institut za bezbednost poznat po rigoroznom testiranju bezbednosnih rešenja za malvere, pokrenuo je pretprodajnu verziju Acronis Sajber Zaštite u martu 2020. na računaru koji koristi operativni sistem Windows 10 Professional.

AV-Test je testirao ujedno status i dinamiku stope detekcije Acronis Sajber Zaštite, skenirajući skup od 6.932 malicioznih Windows fajlova.„Acronis“ je postigao savršeni učinak sa verifikovanom 100% stopom detekcije. Acronis je takođe dao savršen rezultat u laboratorijskom fals-pozitivnom testiranju, pružajući nula lažnih pozitivnih testova. Više informacija o testiranju i nalazima je dostupno ovde.

Acronis priznaje da je čak i sa ovim rezultatima testa i poboljšanom sveobuhvatnom zaštitom, nemoguće postići 100% zaštitu u svakom trenutku. Ukoliko se pretnja provuče kroz bezbednosne mere, Acronis Sajber Zaštita pruža najbolji kontinuitet poslovanja kako bi se osigurao brz povraćaj pogođenih podataka, aplikacija i sistema.

Pomoć pružaocima usluga da osiguraju rad na daljinu usled pandemije COVID-19

Acronis je brzo razvio sveobuhvatan set funkcija za Acronis Sajber Zaštitu kako bi se pružaoci usluga i njihovi klijenti neometano i bezbedno suočili sa izazovima današnjih zahteva u radu na daljinu što uključuje:

Pomoć u finansijama: Mogućnost pauziranja u plaćanju za klijente uz očuvanje njihovih rezervnih kopija; lansiran je Acronis CyberFit Financing and promotions do 31. Jula 2020. Bez dodatnih troškova za za Acronis Sajber Zaštitu i Acronis Cyber Backup za nove klijente.
Pomoć u zaštiti zaposlenih: Omogućena je glasovna kontrola bez dodira za daljinsko povezivanje sa kancelarijskim mašinama za kranje korisnike; Sigurnosna upozorenja iz Acronis operativnih centara za sajber zaštitu koja se odnose na COVID-19.
Za rad na daljinu i korisnike: Ustaljeni obrazci sa bezbednim planovima zaštite za udaljene radne uređaje; prilagođeni VPN pristup,sigurna sinhronizacija datoteka i deljenje integracije,daljinsko brisanje podataka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Acronis2_3

Industriji je potrebna ujedinjena, moderna sajber zaštita

„Tradicionalna rezervna rešenja su neupotrebljiva jer nisu dovoljno pouzdana a tradicionalne antivirus aplikacije ne štite podatke od savremenih sajber pretnji. Nasleđena rešenja više nisu u stanju da se izbore sa opasnostima sa kojima se suočavaju današnje kompanije“, reči su osnivača i generalnog direktora Acronisa, Sergueia Beloussova. „Pružaoci usluga moraju ponuditi svojim klijentima integrisanu sajber zaštitu koja pokriva svih pet vektora sajber zaštite: bezbednost, pristupačnost, privatnost,autentičnost i sigurnost. „Uz Acronis Cyber Protect servis provajderi imaju mogućnost da isporuče rešenja koja osiguravaju da njihovu klijenti budu #CyberFit i spremni da se suoče sa svim novim pretnjama njihovim podatcima, aplikacijama u sistemima“.

Christophe Bertrand, stariji analitičar u Enterprise Strategy Group, objašnjava: „Kao što pokazuju rezultati nedavne studije Enterprise Strategy Group, o kompanijama koje pružaju servis. Industrija servis provajdera očajnički ima potrebu za digitalnom transformacijom u najnoviju generaciju sajber sekjuriti usluga, zamenjujući zastarela rešenja modernom, integrisanom ponudom. Smanjivanjem troškova usuga kao i sa novim mogućnostima za prihodovanje U kombinaciji sa najnovijim sajber rešenjima, klijenti će biti opremljeni za uspeh u 2020 godini i nadalje.“

Acronis Cyber Protect je demonstracija snage integracija. On sadrži jedan objedinjeni model licenciranja, jedan pomoćni paket, jednu konzolu za upraljanje, jedan korisnički interfejs i visok stepen integracije među uslugama - deljenje podataka i automatizacija akcija radi značajnog poboljšanja bezbednosnog aspekta krajnjih korisnika i uređaja.

„ Jedinstvena integracija zaštite podataka i sajbersekjuritija u Acronis Cyber Protect omogućava Ingram Micro Cloudu da zadovolji potrebama za sajber zaštitom, servis provajderima, malim i srednjim kompanijama", rekao je Tim Fitzgerald, podpredsednik, Cloud Channel Sales, Ingram Micro.

„Acronis je među kompanijama na samom vrhu za integrisanu zaštitu podataka i sajber zaštitu' , kaže je Phil Goodwin,direktor za istraživanje, Infrastrukturne sisteme, u kompaniji Platforms and Technologies Group, IDC. „Mi verujemo da je Acronis Cyber Protect jedan od najsveobuhvatnijih pokušaja pružanja usluge zaštite podataka i sajber sigurnosti do sada“.

„Uzbuđeni smo zbog lansiranja Acronis Cyber Protect“, kaže: Nick Keene, inženjer prodaje u Synapsys, „Acronis Cyber Protect je odličan proizvod a imati unificirani proizvod sa jednim agentom i interfejsom napraviće veliku razliku na našem tržištu. Ovo bi trebalo da promeni igru u potpunost“.

Acronis Cyber Protect širi svoju dostupnost kompanijama širom sveta, lokalna izdanja su planirana za izdavanje u drugoj polovini 2020. godine. Do tada svaki klijent može koristiti prednosti Acronis Cyber Clouda u svojim uslugama. Prilagođena verzija rešenja je planirana za treći kvartal u 2020. godini.

Dostupnost i Promocije
Posetite https://www.acronis.com/en-us/business/cyber-protect/ da se registrujete onlajn ili zatražite kompletnu Trial verziju.

Da bi podržao poslovanja tokom COVID-19 pandemije, Acronis Cyber Protect je dostupan po istoj ceni kao i Acronis Cyber Backup Cloud za sve servisne provajdere do 31 jula 2020.

Izvor: Acronis
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 6:17 pm

Smile DokTok - prva platforma za onlajn konsulatacije sa lekarom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 F0a7207612ac4294493fadf00b89d0c6

Saopštenje za javnost

DokTok – prva onlajn platforma za stručne zdravstvene konsultacije dostupna je građanima širom Srbije potpuno besplatno. Svakog dana u periodu od 10.00 do 20.00 korisnicima je na raspolaganju više od 150 lekara opšte prakse i specijalista, koji će im pružiti opšte informacije o simptomima bolesti, njihovim uzročnicima, informacije o dejstvu pojedinih lekova kao i psihološku podršku.

Platforma je namenjena za sve zdravstvene konsultacije koje ne zahtevaju hitnu lekarsku pomoć i nisu posledica infekcije virusom COVID 19, a vezane su za opšte zdravstveno stanje ili potrebu za razgovorom sa psihologom. Na taj način, građani imaju priliku da dobiju stručne konsultacije bez odlaska u Dom zdravlja i boravka u čekaonici, a zdravstveni sistem je rasterećen u kriznom periodu.

Tokom 15-minutog jedan-na-jedan razgovora koliko je predviđeno po korisniku, odabrani lekar će vam pružiti stručne konsultacije i psihološku podršku, a ukoliko je potreban pregled uživo ili propisivanje terapije uputiće vas da pozovete izabranog lekara ili posetite Dom zdravlja. Razgovori su u potpunosti privatni, a sve što vam je potrebno da biste platformi pristupili su internet i smart telefon ili računar.

Inicijatori projekta DokTok, jednog od pionira telemedicine u Srbiji, su ICT Hub centar za razvoj tehnološkog preduzetništva i inovacija, DNA Communications, Vip mobile i kompanija Talkini, uz podršku najvećih privatnih zdravstvenih sistema u regionu Medigroup, Bel Medic, i Psihoanalitičko društvo Srbije, kao i kompanije koje su prepoznale kvalitet inicijative UNIQA osiguranje i PWC – PricewaterhouseCoopers.

Izvor: DokTok
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 6:21 pm

Smile Microsoft prebacuje fokus Windows 10X platforme na uređaje sa jednim ekranom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 F471b25625b52e2e3fdac0a0e133a6ef

Računari sa dva ekrana bez sumnje predstavljaju budućnost, ali se neće pojaviti onoliko brzo kako je Microsoft mislio. Kompanija je prvobitno planirala da objavi Windows 10X uz novi hardver - Surface Neo, krajem godine. Međutim, glasine iz prošle godine su sugerisale da će operativni sistem biti odložen za 2021. godinu.

Uređaji kojima je namenjen, kao što su telefoni, tableti i laptopovi sa dva ekrana, prema navodima neće biti spremni za isporuku tokom jeseni. U međuvremenu, u objavi na Microsoftovom blogu, kompanijin šef proizvoda je istakao da će Windows 10X stići na uređaje sa jednim ekranom.

"Windows 10X verziju operativnog sistema smo dizajnirali kao fleksibilnu, a ta fleksibilnost nam je omogućila da prebacimo fokus na Windows 10X uređaje sa jednim ekranom kako bismo iskoristili snagu clouda i omogućili našim korisnicima da rade, uče i igraju se na nove načine", istakao je Panos Panay u objavi.

Za sada nije poznato kakve prednosti bi Windows 10X bi mogao nuditi uređajima sa jednim ekranom, s obzirom na to da je operativni sistem u najvećoj meri dizajniran za uređaje sa dva ekrana.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 6:25 pm

Smile Uskoro spremna majska nadogradnja za Windows 10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Nova veća nadogradnja za operativni sistem Windows 10 korisnicima stiže uskoro. Nadogradnja poznata pod imenom Windows 10 May Update (pre 20H1) dolazi pola godine nakon aktuelne Windows 10 November 2019 nadogradnje i donosi veći broj novosti a već je počela njena distribucija članovima Microsoft-ovog Windows Insider Preview Programa.

Obnovljena Search komponenta donosi poboljšani prozor za rezultate pretraživanja, brze tipke za pretraživanje Weather i Top News komponenti, kao i optimizaciju utroška diska. Windows Hello prijava može se iskoristiti za prijavu u Safe Mode, sa novom nadogradnjom dodata je i podrška za mrežne kamere.

Windows Subsystem for Linux 2 sada donosi mogućnosti kao što je puni Linux kernel za bolje performanse u odnosu na WSL 1 i podršku za ARM procesore. Takođe, ubrzano je i olakšano uparivanje sa Bluetooth uređajima, Cortana prozor sada je moguće pomerati, preimenovati virtuelna desktop okruženja, pratiti temperaturu GPU-a unutar upravitelja zadataka (Task Manager), a Notepad je dobio mogućnost zumiranja teksta, numerisanja redova, a unapređeno je i pretraživanje i zamjena teksta.

Reset this PC opcija sada ima mogućnost preuzimanja Windows-a iz cloud okruženja što se pridružuje već postojećoj opciji lokalne reinstalacije sistema na osnovu već prisutnih datoteka.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 6:29 pm

Smile Twitter: Porukom protiv uvreda

Twitter eksperimentiše sa novom funkcijom, a u pitanju je alatka za moderiranje sadržaja koja korisnike porukom upozorava da ne postavljaju uvredljive komentare.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Twitter

Funkcija bi za sada trebalo da stigne samo do iOS korisnika, a pojavljivaće se u obliku pop-up poruke koja će služiti kao upozorenje na neprikladan komentar. Iz kompanije ističu da se ne radi o revolucionarnoj funkciji, budući da su slična rešenja ranije koristile i druge platforme. Tako je Instagram još prošle godine lansirao upozorenja na neodgovarajuće komentare, što je poslužilo kao model za Twitter kontrolu jezika koji se koristi prilikom komentarisanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Twitter

Još uvek nije najjasnije na koji će način Twitter algoritmi izdvajati uvredljive komentare, a ističe se da komentari neće biti uklanjani samo zbog toga što bi nekoga mogli da uvrede. To znači da će korisnici moći da postavljaju i „zapaljive“ komentare, sve dok ne krše pravila platforme.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Maj 06, 2020 7:03 pm

Smile Google Messages aplikacija instalirana više od milijardu puta

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Messages, Google-ova aplikacija za razmenu SMS-ova i trenutnih poruka beleži sve veću popularnost, a prema internet stranici 9to5Google aplikacija je doživela 1 milijardu instalacija na uređajima baziranim na operativnom sistemu Android.

To je značajan uspeh za aplikaciju sa obzirom da ona ne dolazi predinstalirana na većini uređaja kao što je slučaj sa nekim drugim aplikacijama već je predinstalirana na samo nekoliko uređaja kao što su Google Pixel telefoni.

Aplikacija podržava RCS ili Rich Communication Services, standard koji je stvoren kao moguća zamjena za klasičnu SMS tehnologiju i podržava funkcionalnosti kao što su grupni chat i razmena GIF-ova što je obično karakteristika koju sadrže servisi za razmenu poruka preko Interneta (na primer Facebook Messenger).

Treba napomenuti kako podrška za RCS varira od regiona do regiona i takođe zavisi o telekomunikacionom operateru korisnika. Aplikaciju Google Messages odnosno Poruke moguće je preuzeti sa službene Google Play prodavnice aplikacija.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 07, 2020 7:21 pm

Smile Facebook eksperimentiše sa pozadinama u boji

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Jane Manchun Wong koja se bavi reverznim inženjeringom na svom je Twitter profilu pre nekoliko nedelja objavila priču kako Facebook testira opciju prilagodljivih pozadina u različitim bojama na stranicama korisničkih profila, a sada donosi informaciju o daljnjem toku tih testiranja.

Prethodna verzija izgledala je poprilično mlako, a Facebook sada testira novu verziju te opcije koja popravlja nedostatke prethodne verzije.

Sada postoji automatski odabir pozadinske boje na osnovu profilne fotografije (prevladavajuće boje na fotografiji). Opcija se i dalje nalazi u eksperimentalnoj fazi i za sada nije poznato kada bi mogla da bude dostupna korisnicima Facebook-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 EWCuLN2UMAEUEvx?format=jpg&name=small

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 07, 2020 7:25 pm

Smile Tesla izgubila 14 milijardi dolara vrednosti

Izvršni direktor Tesle, Elon Musk objavljivao je pre par dana statuse o tome da želi da proda svoj udeo u ovoj kompaniji i da je napusti. To je dovelo do ogromnog pada vrednosti ove automobilske kompanije, čija je vrednost sada manja za 14 milijardi dolara.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Elon-musk-web

Cena je previsoka

Ovakvo uznemiravanje investitora dovelo je do njihovog napuštanja firme, a to znači i gubitak od 3 milijarde dolara samog Elona Muska, koliko je on i uložio u ovu kompaniju. Zanimljivo je da je on izjavio da je cena Tesle previsoka, i nakon toga je krenula lavina. Prošli put kada je Elon Musk ovo radio na njujorškoj berzi, bili su kažnjeni sa 20 miliona dolara od strane regulatornih tela zbog širenja lažnih vesti i montiranja vrednosti kompanije Tesla. Wall Street Journal je kontaktirao izvršnog direktora Tesle da ga pita da li se šalio u vezi cene akcija Tesle, na šta je on kratko odgovorio “ne”.

Cena akcija Tesle je porasla ove godine, čime je vrednost ove kompanije porasla na oko 100 milijardi dolara. Pre dve godine, Musk je objavio kako je možda skupio novac da eventualno ukloni Teslu sa berze i da je odvede u privatno vlasništvo, što je takođe uticalo na cenu akcija. I tada su bili kažnjeni od strane Komisije za hartije od vrednosti i procenu vrednosti, čime su prisiljeni da izvrše provere kako se takve stvari više ne bi dešavale.

Investitore posebno zabrinjava ponašanje ovog ekscentričnog čoveka, koji na društvenim mrežama ima oko 33,4 miliona pratilaca. Ne sviđa im se njegovo ponašanje jer ih nekim izjava dovodi u zabludu i pokušava da ih prevari. Prošle godine su se zbog ovoga našli i na sudu.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 07, 2020 7:28 pm

Smile Google Meet stiže na Gmail

Google ne gubi vreme, pa svoj servis za video pozive već integriše u Gmail. Tako neki korisnici već vide link za pokretanje Google Meet-a, te Zoom uskoro dobija još jaču konkurenciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Meet2

Kompanija je pre nekoliko dana objavila da će Meet biti dostupan, te besplatan, za sve one sa Google nalozima, a u jednom razgovoru će moći da učestvuje do 100 korisnika, i to bez vremenskog ograničenja. Meet dobija i neke sigurnosne funkcije koje nedostaju Zoom servisu, pa će korisnici biti u obavezi da se loguju na svoje Google naloge kako bi pristupili servisu, a pristupanje nekom razgovoru će biti moguće samo ako je korisnik dobio poziv od onoga koji je organizovao video sastanak.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Gmail

Google i Microsoft ulažu sve napore da sustignu Zoom, pa je Microsoft Teams aplikacija stigla do 75 miliona dnevnih korisnika, dok Google Meet svakoga dana dobija po oko tri miliona novih korisnika, zahvaljujući čemu je prešao cifru od 100 miliona. Tako se u eri kućne izolacije traže novi servisi za komunikaciju, pa projekte imaju i kompanije kojima servisi za video konferencije ranije nisu bili jača strana. Među njima je i Google, pa je Meet pre samo mesec dana bio Hangouts Meet, a tu je i Hangouts Chat i originalni Hangouts. Ostaje da se vidi hoće li kompanija na vreme organizovati svoje servise, i prestići konkurenciju jednim, preciznim proizvodom.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:12 pm

Smile Microsoft polako prestaje sa podrškom za 32-bitni Windows 10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 67cd649f875ebd425f7de47fb831eee7

Microsoft je započeo sa dugim procesom prestanka podrške za 32-bitni Windows 10. Počevši od verzije 2004, svi novi OEM Windows 10 sistemi će zahtevati korišćenje 64-bitnih verzija platforme, a Microsoft više neće objavljivbati 32-bitne verzije za OEM distribuiranje.

Ovo neće uticati na one koji trenutno koriste 32-bitne verzije Windowsa 10, a korisnici će nastaviti da dobijaju ažuriranja. Microsoft planira da nastavi sa prodajom 32-bitnih verezija Windowsa 10 preko maloprodajnih kanala još neko vreme.

Ovo je verovatno samo prvi korak u okviru višegodišnjeg projekta, tokom kojeg će kompanija postepeno odbacivati 32-bitnu podršku, kako se sve više korisnika i preduzeća bude prebacivalo na 64-bitne sisteme.

Izvor: TechPowerUp
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:16 pm

Smile Redizajnirani Facebook sa dark modeom dostupan svima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Ove nedelje je dugo najavljivani veliki redizajn Facebook-ovog korisničkog interfejsa na desktopu postao dostupan korisnicima u celom svetu. Prvi puta o ovom se potezu govorilo još na prošlogodišnjoj konferenciji F8, da bi u novembru postali poznati neki dodatni detalji. Tokon marta Facebook je prelazak na novi dizajn omogućio samo onima koji su se za tu nadogradnju odlučili prijaviti na listu čekanja, a sada je mogu aktivirati svi.

Ukoliko i vi želite da na desktopu imate novo iskustvo surfovanja Facebook-om, koje je sličnije onome na mobilnim uređajima, sve što trebate učiniti jeste kliknuti na strelicu prema doe u gornjem desnom uglu ekrana i odabrati opciju "Switch to new Facebook".

Osim pojednostavljivanja interfejsa i promene dizajna i rasporeda određenih elemenata i ikona, Facebook se sada diči i bržim učitavanjem nove stranice, modernijim izgledom, ali i uopšteno iskustvom korišćenja koje bi trebalo da bude prilagođeno preferencijama samih korisnika. Navigacija je takođe ponešto izmenjena pa će i snalaženje na novom dizajnu zahtevati ponešto privikavanja.

Tamni način rada u kojem je pozadina Facebook-ove početne stranice crne, a tekst bele boje, uključuje se jednim klikom u meniju (istom onom gde ste uključili i novi izgled). Cilj je smanjiti napor gledanja u blještavi ekran, posebno noću.

Kreiranje događaja (evenata), grupa, stranica i oglasa na Facebook-u sa novim dizajnom je takođe pojednostavljeno, a u kompaniji kažu kako će i dalje uvažavati sve povratne informacije na novi dizajn koje dobiju od svojih korisnika.

Za sada je prelazak na "novi Facebook" omogućen svima, ali nije obavezan. Očekuje se da će svi u potpunosti morati prihvatiti novi izgled u narednim mesecima.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:20 pm

Smile YouTube se sada mnogo više gleda na televizorima i u društvu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Iz YouTube-a su proteklih meseci primijetili značajan porast vremena koje ljudi provode gledajući sadržaje sa njihovog servisa na svojim televizorima. Kako se, naravno zbog pandemije, sve više vremena provodi u kući, tako se i navike gledalaca menjaju. Statistike gledanosti pokazuju da se sve više ljudi odlučuje na streamanje videa na velikim ekranima pametnih televizora – samo u SAD-u takvih domaćinstava je preko 70 miliona.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Podaci se odnose na razdoblje od 11. marta do 10. aprila 2020. u odnosu na isto razdoblje prošle godine

Youtube je u SAD-u zabeležio i porast vremena provedenog uz njihov sadržaj na televizorima od čak 80% u martu ove godine u poređenju sa istim mesecom prošle godine. Globalno se vreme provedeno uz dugometražne filmove na ovoj platformi povećalo za 800%, live sadržaji gledaju se 250% više, dok su TV emisije belećile porast gledanosti od 125%.

U SAD-u je najveći porast zabeležila je kategorija vesti, uz čije se video sadržaje provodi čak 450% više vremena.

Statistika pokazuje i da gledatelje na YouTube-u sve više interesuje novi sadržaj. Više od 60% registrovanih korisnika u ovom razdoblju je gledalo video sadržaje koji su postavljeni unazad manje od sedam dana. Kad je reč o navikama gledalaca, podaci pokazuju da ih sve više provodi vreme u društvu gledajući YouTube na TV-u.

Ali, kako ova zanimljiva statistika ne bi bila sama sebi svrhom, u YouTube-u su odlučili i pokušati unovčiti nove trendove. Svojim su oglašivačima tako, za početak u SAD-u, ponudili nove usluge praćenja gledanosti i dosega reklama, specifično za gledaoce koji njihove video sadržaje prate na televizorima. Marketing stručnjacima će tako biti omogućeno efikasnije plasiranje oglasa i ciljanih kampanja, a otvoriće im se i dodatni kanali i oblici reklamnog prostora dostupni za zakup na velikim ekranima.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:23 pm

Smile Instagram gasi Lite aplikaciju i pravi novu verziju

Nakon izveštaja Android Police portala, Instagram je TechCrunch-u potvrdio da „vraća“ Lite u onim zemljama u kojima je bio dostupan. Navodno društvena mreža primenjuje naučene lekcije od predstavljanja Instagrama Lite verzije aplikacije 2018. godine kako bi napravili novu verziju manje zahtevne aplikacije, mada nije sigurno kada će se i gde redizajnirani softver pojaviti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Instagram-Lite-gets-launched-on-Android-Less-than-1MB-in-size-yet-with-almost-all-the-essentials

Lite nije ispunio očekivanja

Za sada se korisnici koji pokušaju da otvore Lite upućuju na uobičajenu Instagram aplikaciju ako ne žele da pribegavaju veb klijentu. Softver je prvi put nestao sa Google Play liste sredinom aprila.

Nije sigurno zašto Instagram nije bio zadovoljan Lite-om kakav jeste, iako je bilo znakova da nije bio toliko samouveren koliko biste očekivali. Iako je osobina kao što je manje zauzimanje prostora pomogla da bude dobro primljena u zemljama u kojima je bila dostupna, kao što su Kenija, Meksiko i Filipini, ona nikada nije stigla do Indije ili drugih većih tržišta na kojima biste očekivali da će se Lite aplikacija pojaviti. Obnovljena aplikacija može pomoći Instagram-u da dosegne publiku u tim zemljama.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:27 pm

Smile Tinder uvodi opciju video poziva

Tinder je objavio da će kasnije tokom godine objaviti veliku nadogradnju za svoju popularnu aplikaciju, i to će biti video pozivi. Ovo je ogromna nadogradnja, s obzirom da Tinder ima milione korisnika, i da video pozivi mogu biti vrlo korisni za sve njih.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Tinder

Video chat kao novi adut Tindera

Svi se trenutno pitaju kako će Tinder rešiti problem uznemiravanja i zloupotrebe kada se uvede video chat. Pretpostavlja se da rade na sistemu ranog otkrivanja uvredljivih slika. Korisnici će takođe morati da menjaju svoje navike, i da će video pozivi biti uobičajena stvar umesto tekstualnih poruka.

Iz kompanije su takođe objavili i statitističke izveštaje za prethodni period tokom epidemije Korona virusa, u kome je dostignut porast korišćenja ove aplikacije, i to kod žena mlađih od 30 godina, za ukupno 37%. Broj poruka u toku dana povećan je za oko 27%, gledajući globalno. Iako ovi brojevi pokazuju pozitivan rast, primećen je pad broja korisnika u odnosu na februar, odnosno vreme pre krize. Kako se vanredne mere ukidaju, tako se primećuje i porast upotrebe aplikacije i razmena poruka u svim regionima sveta.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:30 pm

Smile Google Duo dodao “family mod” i grupne razgovore iz pretraživača

Google još nije završio sa unapređenjima Google Duo servisa za vreme pandemije. Ranije je ubacio nekoliko dodataka, a sada je ubacio i family mod za porodice. Taj mod pre svega unosi kreativnost u vaše video pozive.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Google-Duo

Novi mod omogućava da dodate simpatične AR efekte dok ste u razgovoru ili da crtate. U tom modu, dugme za prekid razgovora i mute dugme su skriveni, da deca ne bi, kao što je to uobičajeno, slučajno prekinula vezu.

Unapređenja neće zaobići ni mobilne platforme, pa će ubrzo biti i na Android-u i iOS-u. Grupni razgovori će takođe olakšati komunikaciju, a Google najavljuje da će u narednim nedeljama omogućiti i javljanje iz pretraživača. U tom momentu biće omogućeno samo za Chrome brauzer, a svoje sagovornike jednostavno ćete zvati putem slanja linka.

Izvor: engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 14, 2020 6:32 pm

Smile Astaroth malver: Opasnost na YouTube kanalima

https://pcpress.rs/astaroth-malver-opasnost-na-youtube-kanalima/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 16, 2020 6:43 pm

Smile Google pokrenuo alat za prebacivanje podataka sa Play Music na YouTube Music

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

U toku ove godine, Google je planirao da ugasi svoj Play Music servis i ceo fokus prebaciti na YouTube Music, kako bi vaša muzička kolekcija bila bogatija za puno više mogućnosti.

U skladu sa tim, kompanija je objavila alat pomoću kojeg je moguća migracija i prebacivanja podataka iz Play Music na YouTube Music. Ono što alat omogućava je prebacivanje uploadovane muzike, muzike koju ste kupili, playliste, memorisane stanice, lajkove i dislajkove, kao i pretplate koje će se pretvoriti u YouTube Music Premium ili u onu koja najviše odgovara vašoj trenutnoj pretplati.

U zavisnosti od količine podataka, prenos može trajati od nekoliko minuta do nekoliko dana, a iz kompanije napominju da će Play Music biti dostupan i nakon migracije, sve dok potpuno ne bude ugašen. Dostupnost alata će se korisnicima pojavljivati postepeno, pa u slučaju da još nije aktivan za vaš nalog, za migraciju ćete morati sačekati određeno vreme.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 16, 2020 6:46 pm

Smile Zaposleni Twitter-a mogu da rade od kuće zauvek

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Najnoviji potez Twitter-a jasno demonstrira kako će promene u načinu rada koje su bili prisiljeni da uvedu zbog mera ostanka kod kuće, u potpunosti promeniti poslovanje nakon koronavirusa.

Twitter je naime u svojem blog postu objavio da da će zaposlenima koji to žele, omogućiti da ostanu da rade od kuće zauvek.

Odluka o ovome je doneta nakon što su se, kako kažu, mere rada od kuće koje su preduzeli zbog "lockdowna", pokazale kao veoma uspešne, što znači da su njihovi zaposleni od kuće obavljali posao na odličan način.

Takođe navode kako zaposlene u Twitteru neće terati na rad od kuće, već će im to biti ponuđeno kao opcija, pa će se oni koji to žele, moći vratiti u kancelarije kada se ponovo otvore.

"Proteklih nekoliko meseci se pokazalo da možemo da funkcionišemo na taj način. Stoga, ukoliko su naši zaposleni u situaciji koja im omogućava rad od kuće i ako tako žele da nastave da rade zauvek, mi ćemo im to omogućiti", piše potpredsednica Twitter-a Jennifer Christie na službenim blogu kompanije.

Twitter širom sveta zapošljava oko 4000 zaposlenih, a svi rade od kuće od marta ove godine. U ovom trenutku ne planiraju otvaranje kancelarija pre septembra.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 16, 2020 6:49 pm

Smile Instagram omogućio korisnicima brisanje više komentara istovremeno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 1

Društvena mreža Instagram testira i pokreće nove mogućnosti s ciljem da platforma bude "pozitivnije mesto".

Instagram je omogućio korisnicima da označe i istovremeno izbrišu do 25 komentara, kao i da blokiraju i ograniče više profila odjednom. Kompanija testira ove mogućnosti, pa je ustanovila da su posebno korisne osobama s većim brojem pratilaca jer im pomažu da lakše održe "pozitivno okruženje".

Instagram sada nudi korisnicima više kontrole nad time ko ih može tagovati i spomenuti u postu. Korisnici mogu izabrati da li žele da ih svi, samo ljudi koje oni prate ili niko može označiti ili spomenuti u komentaru, story-ju i slično. Ovaj alat je dostupan u sekciji za podešavanje privatnosti.

Takođe, testira se mogućnost pinovanja komentara na vrh posta. Korisnici mogu pinovati više komentara, nešto slično kao na YouTube-u. Ovo takođe pomaže kreatorima da istaknu pozitivne konverzacije.

Sve ove mogućnosti će biti najkorisnije osobama sa velikim brojem pratilaca koje bi mogle da budu meta zlostavljanja, ali iz Instagram-a tvrde da je cilj i "borba protiv online zlostavljanja" čija žrtva mogu biti svi, a ne samo influeseri.

Saopšteno je i da je sa Instagram-a i Facebook-a uklonjen milionski sadržaj zbog zlostavljanja i uznemiravanja. Većinu tog sadržaja su prijavili korisnici što znači da ih nije Facebook proaktivno otkrio.

Instagram je fokusiran na prevenciju zlostavljanja a sada upozorava korisnice ukoliko nameravaju objaviti "potencijalno uvredljiv opis fotografije i videa koji uploaduju", a koristi se i filter uvredljivih komentara te se otkrivaju uvredljive fotografije i opisi, piše The Verge.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 16, 2020 6:53 pm

Smile Zoom na udaru – WhatsApp dobija video poziv za 50 ljudi

WhatsApp izgleda kao da juri Zoom sa svojom web aplikacijom, pošto je servis dobio podršku do 50 korisnika na istom pozivu – time nudeći alternativu Zoom-u, ali i Google Meet-u i Skype-u. Nova mogućnost Facebook-ovog servisa trenutno je u beta fazi u verziji za desktop, navodeni stručnjaci upućeni u materiju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 WhatsApp

Udar na konkurenciju

U suštini, nova mogućnost se koristi tako što preusmerava ljude u nove Facebook Messenger Rooms, uslugu koja je povezana sa Facebook-om i njegovom mesindžer uslugom, odakle se i pokreću video razgovori u velikim grupama.

Prečica na WhatsApp meniju preusmerava ljude na Facebook Messenger Rooms, gde mogu da naprave virtuelnu salu za sastanke u okviru Facebook usluge i posle pozovu ljude da se pridruže. Korisnici takođe mogu to da urade diretno iz WhatsApp Web aplikacije. Takođe Facebook Messenger Rooms omogućavaju virtualne pozadine koje može svaki korisnik za sebe da postavi, a koje su do sada stekle popularnost na Zoom aplikaciji.

Nije poznato kada će WhatsApp integrisati ovu funkciju u javnu verziju aplikacije. Međutim, s obzirom na činjenicu da su trenutno video pozivi popularniji nego ikad, verovatno će to biti u dogledno vreme.

Izvor: tomsguide
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 9 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 35 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu