Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 6 od 35 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 04, 2020 2:51 pm

Smile Microsoft Edge prestigao Mozilla Firefox

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Microsoft Edge od svoje pojave do danas se jako sporo probijao na tržištu browsera, ali kako se čini, sada je napravio jedan veliki korak, stigavši na drugo mesto najpopularnijih browsera za Windows 10 OS, što znači da je iza sebe napokon ostavio Mozillin Firefox koji se dugo nalazio na drugom mestu iza Chrome-a.

Prema podacima NetMarketShare-a, Google-ov Chrome browser je i dalje neprikusnoven i drži 68,5% udela na tržištu, dok je Microsoft Edge sada drugi sa 7.59%, prešišavši Mozilla Firefox koji je na 7.19% udela.

Hoće li ikada Edge postati toliko popularan da skine Chrome sa trona teško je verovati, ali nikada se ne zna šta donosi budućnost. Dugoročna.

U tom smeru Microsoft je već napravio neke korake, omogućivši Edge-u da sada radi na starijim verzijama Windows-a, macOS-u, iOS-u i Android-u, a veruje se da razvijaju i verziju za Linux, mada to još nije potvrđeno.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 04, 2020 2:55 pm

Smile [VIDEO] Windows 10 na iPhone X telefonu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Eksperimenti sa instaliranjem raznih operativnih sistema na Android telefone nisu ništa novo i često smo imali prilike da vidimo kako neka Linux distribucija ili Windows 10ARM OS mogu da rade na uređajima sa Google-ovim operativnim sistemima.

Napraviti istu stvar sa iPhone-om je malo teže, ali to ne znači da je nemoguće, što najbolje pokazuje Hacking Jules koji je na iPhone X uspeo da instalira UTM softver koji omogućava rad Windows-a 10 na Apple-ovom telefonu pomoću virtealne mašine, kao što možete videti u ovom videu.

Što se performansi tiče, nemojte očekivati ništa senzacionalno, jer će operativnom sistemu trebati nekih 20 minuta da se učita, ali aplikacije će raditi zadovoljavajuće, iako nemojte očekivati previše.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 04, 2020 2:59 pm

Smile National Emergency Library: 1,4 miliona besplatnih knjiga

19Budući da se u fizičke knjižare uglavnom ne može, Internet arhiva je osnovala National Emergency Library, i korisnicima ponudila 1,4 miliona besplatnih e-knjiga. Biblioteka je namenjena svima onima koji zbog pandemije ne mogu da dođu do novih knjiga, i biće otvorena za korisnike iz celog sveta, i to do 30. juna, ili sve dok bude trajalo vanredno stanje. Zabrinuti eksperti su već pokrenuli pitanje da li se radi o korisnoj akciji, ili pak o piratskom činu koji škodi autorima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Library

Arhiva ili piratski sajt? Pojedini autori su besni

The Emergency Library dolazi kao ekspanzija Open Libraries inicijative, u okviru koje Internet arhiva sarađuje sa bibliotekama na skeniranju i objavljivanju knjiga koje su u njihovom vlasništvu. Već čitavu deceniju korisnici tako mogu da dođu do željenih knjiga, a kreatori ovaj način izdavanja knjiga opisuju kao digitalni ogranak fizičkih biblioteka. Korisnici su do sada morali da se prijave na listu čekanja za omiljenu knjigu, slično kao u običnim bibliotekama, da bi knjige sada postale dostupne svima u isto vreme, a zbog pandemije korinavirusa, i učenika koji u isto vreme traže materijale za online časove.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Library2

Upravo je ova promena naišla na osudu pojedinih autora, koji su Internet arhivu nazvali „piratskim sajtom“ koji krši prava autora, te knjige bez dozvole poklanja čitavom svetu. Korisnici ipak i dalje mogu da naprave nalog na sajtu Internet arhive, i to besplatno, i pozajme do 10 knjiga odjednom. Rok za „vraćanje“ je obično 14 dana, ali su u uslovima pandemije ukinute sve liste čekanja tako da čitalac istu knjigu može da pozajmi odmah.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 04, 2020 3:01 pm

Smile Apple platio 75.000 dolara za otkrivanje sigurnosnog propusta u Safari-ju

Apple je isplatio iznos od 75.000 dolara za pronalazak više zero-day propusta u njihovom softveru, od kojih su neki mogli da se iskoriste za “preuzimanje” kamere na MacBook računarima ili iPhone telefonima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Iphone-camera-vulnerability

Jednim udarcem ubio je sedam

Propuste je u Safari browser-u pronašao istraživač bezbednosti sistema, Rajan Pikern. Ukupno je pronašao sedam propusta, od kojih su se tri odnosila na neovlašćen pristup kamerama uređaja. Propusti su prijavljeni kroz Apple Bug Bounty Program u decembru prošle godine. Apple je validirao svih sedam propusta i nekoliko nedelja nakon toga je objavio zakrpe. Problem sa kamerama je rešen u Safari 13.0.5 verziji, koja je objavljena 28. januara, dok su ostali, manje opasni propusti ispravljeni u Safari 13.1 verziji, koja je objavljena 24. marta.

Apple je svoj program za pronalaženje grešaka otvorio svim istraživačima u decembru prošle godine. Pre toga, Apple Bug Bounty Program je bio zasnovan na pozivinicama istraživačima i obuhvatao je samo iOS zasnovane uređaje. Tada je i povećana maksimalna nagrada za pronađene propuste, sa 200.000 dolara na million dolara. Tokom ove godine Apple planira da obezbedi i specijalne razvojne verzije iPhone telefona, koji će istraživačima omogućiti da dublji pristup softveru i operativnom sistemu, čime će se lakše otkriti eventualne nove greške.

Izvor: MacRumors
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 05, 2020 5:56 pm

Smile LineageOS 17.1 donosi Android 10 na preko 50 starih telefona

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Besplatni operativni sistem za mobilne uređaje otvorenog koda LineageOS dobio je novu stabilnu verziju 17.1 koja se ovaj put temelji na operativnom sistemu Android 10.

Dodata je podrška za senzore otisaka prstiju smeštene ispod ekrana kao i kamere koje se rotiraju ili iskaču iz kućišta telefona po potrebi, bezbednosne zakrpe za oktobar, novembar, decembar prošle i januar, februar i mart ove godine u jednom paketu, novi interfejs za snimanje screenshotova, nova funkcionalnost ThemePicker preuzeta sa AOSP-a, AOSP tastatura sa podrškom za emojie kao i navigacione geste takođe preuzete sa AOSP-a.

Lineage Recovery sada je zadata aplikacija za recovery, dok je PrivacyGuard zamenjen PermissionHubom preuzetim sa AOSP-a. Za više informacija o ovom sustavu posetite službenu stranicu projekta na sledećem linku.
https://lineageos.org/Changelog-24/

U nastavku sledi popis preko 50 pametnih telefona koje podržava LineageOS 17.1:

Asus Zenfone 6 (ZS630KL)
Fairphone FP2 FP2
HTC One 2014
HTC One 2014 (Dual-SIM) m8d
LG G2 (AT&T) d800
LG G2 (Canada) d803
LG G2 (International) d802
G G2 (T-Mobile) d80
LG G3 (AT&T) d850
LG G3 (Canada) d852
LG G3 (International) d855
LG G3 (Korea) f400
LG G3 (T-Mobile) d851
LG G3 (Verizon) vs985
LG G5 (Global) rs988
LG G5 (International) h850
LG G5 (T-Mobile) h830
LG V20 (AT&T) h910
LG V20 (Global) h990
LG V20 (Sprint) ls997
LG V20 (T-Mobile) h918
LG V20 (US Unlocked) us996
LG V20 (Verizon) vs995
Moto G6 Plus (XT1926-2/3/5/6/7/8/9) evert
Moto G7 river
Moto G7 Plus (XT1965-2/3/6) lake
Moto X4 payton
Moto Z griffin
Moto Z2 Force (XT1789-02/3/4/5/6/7) nash
Motorola One Power (XT1942-1/2) chef
OnePlus 3/3T oneplus3
OnePlus 6 enchilada
OnePlus 6T fajita
OnePlus 7 Pro guacamole
Razer Phone cheryl
Samsung Galaxy S4 Active (GT-I9295) jactivelte
Samsung Galaxy S4 (SGH-I337) jflteatt
Samsung Galaxy S4 (SCH-R970/C/X, SPH-L720) jfltespr
Samsung Galaxy S4 Value Edition (GT-I9515/L) jfvelte
Samsung Galaxy S4 (SCH-I545) jfltevzw
Samsung Galaxy S4 (GT-I9505/G, SGH-I337M, SGH-M919) jfltexx
Samsung Galaxy Tab S5e Wi-Fi (SM-T720) gts4lvwifi
Sony Xperia XA2 pioneer
Sony Xperia XA2 Ultra discovery
Sony Xperia 10 kirin
Sony Xperia 10 Plus mermaid
Xiaomi Poco F1 beryllium
Xiaomi Mi 6 sagit
Xiaomi Mi 8 dipper
Xiaomi Mi Mix 2 chiron
Xiaomi Mi Mix 2S polaris
ZUK Z2 Plus
IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Apr 05, 2020 6:01 pm

Smile Google: Mašinsko učenje za bolji kvalitet Duo poziva

Online pozivi su u poslednje vreme postali još popularniji, te su im se okrenuli i oni koji su ih ranije izbegavali. Google je upravo zbog toga predstavio novu tehnologiju, koja bi trebalo da poboljša kvalitet Duo poziva.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Duo

Da bi se lakše prenosili, podaci iz poziva se dele na „pakete“, od kojih svaki ima sopstvenu putanju od pošiljaoca do primaoca. Paketi na drugu stranu neretko stižu pogrešnim redom, ili u pogrešno vreme, a individualni paketi se ponekad potpuno izgube. Zbog ovakvih problema dolazi do poziva koji su lošeg kvaliteta, pa, na primer, čak se 99% Duo poziva suočava sa problemima izgubljenih paketa. Upravo je zbog toga Google u proces uveo mašinsko učenje koje se zasniva na DeepMind tehnologiji, čiji je cilj da praznine u okviru poziva popuni veštačkim zvukom koji podseća na ljudski govor.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Duo2

Postoji ograničenje koliko od izgubljenih paketa mašinsko učenje može da zameni. Tako se menjaju samo kratki zvukovi, a ne čitave reči, te nakon 120 milisekundi nastaje tišina, a ukoliko izostane i sledeći paket. Čim stigne novi paket poziv se nastavlja normalno, a najveća prednost je u tome što su ovakvi pozivi jasniji čak i kada je internet konekcija loša. Tehnologija je već dostupna za Duo pozive na Pixel 4 telefonima, a iz kompanije kažu da uskoro stiže i na druge uređaje.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 07, 2020 6:55 pm

Smile WhatsApp onemogućio masovno prosljeđivanje poruka kako bi suzbio opće ludilo širenja lažnih vijesti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 WhatsApp_Logo_6

WhatsApp, najpopularnija platforma za dopisivanje na svijetu, danas je uvela novost koja će ograničiti masovno prosljeđivanje poruka.

Naime, vodstvo kompanije, inače u vlasništvu Facebooka, odlučilo je stati na kraj nekontroliranom širenju lažnih vijesti oko trenutne izvanredne situacije u svijetu uzrokovane pandemojim koronavirusa.

Zbog toga će korisnici od sada primljenu poruku moći proslijediti samo jednom kontaktu, a ne više njih, što bi trebalo utjecati na smanjenje općeg ludila koje je zavladalo svijetom.

Najbolji primjer takvog ludila je paljenje baznih stanica telekom operatera u nekim zemljama, budući da se vijest o povezanosti širenja koronavirusa povezala s izgradnjom 5G mreža.

Više o 5G mrežama možete pročitati ovdje.
https://mob.hr/sto-je-5g-mreza-i-nosi-li-sa-sobom-rizike-po-zdravlje-covjeka/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 07, 2020 6:59 pm

Smile YouTube će brisati sav sadržaji koji povezuje širenje Koronavirusa s 5G mrežama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 YouTube-1

Nakon suludih teorija zavjere o povezanosti Koronavirusa i 5G mreža, te širenja tih informacija putem društvenih mreža, što je rezultiralo i paljenjem odašiljača operatera, Google se odlučio na pomalo drastičan korak.

Naime, s YouTubea će brisati sav sadržaj koji povezuje širenje virusa s 5G mrežama, kako bi se smanjila histerija i koliko-toliko obuzdalo ludilo koje je zavladalo dijelom populacije.

Mnogi će sada u pitanje dovesti slobodu govora i izražavanja, no ako imalo pratite situaciju vezanu uz medije i restrikcije koje se već neko vrijeme postupno uvode, jasno vam je da je ta sloboda samo mrtvo slovo na papiru.

Ipak, s obzirom na histeriju koja je zavladala, podržavamo odluku Googlea da briše ovakve gluposti, iako je teško odrediti strogu granicu između lažnih i istinitih vijesti. Uvijek će biti različitih interpretacija nekih činjenica, ali smatramo da negdje jednom treba podvući crtu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 07, 2020 7:03 pm

Smile Skype ukinuo prijavu pri obavljanju video poziva

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

U doba epidemije koronavirusom i Microsoft je odlučio da uskoči u pomoć korisnicima i ponuditi alternativu servisima kao što je Zoom (u poslednje vreme opterećen navalom korisnika i u javnosti iznetih problema sa bezbednošću korisnika).

Unutar Microsoft-ovog Skype-a od sada je moguće obavljati video pozive bez potrebe za prijavom u servis, što je slično i spomenutom Zoom-u s time da u slučaju Skype-a čak ni host (domaćin) se ne treba prijaviti niti išta instalirati na svoj uređaj.

Novu opciju pod imenom "Meet Now" moguće je jednostavno pokrenuti u par klikova mišem odlaskom na internet stranicu servisa te pozivanjem željenih sagovornika. Za korisnike koji već imaju instaliranu Skype aplikaciju opciju je moguće koristiti i unutar nje (dostupna u sidebar meniju sa leve strane, pored opcije za novi razgovor).

Od ostalih funkcija ove opcije koje vredi spomenuti je da linkovi na video sastanak koje se podele sa drugim korisnicima nemaju vremensko ograničenje, video pozivi nisu limitirani što se tiče funkcionalnosti (u odnosu na dosadašnje video pozive koji su zahtevali prijavu), postoji mogućnost razmena poruka paralelno sa video razgovorom te vrlo korisnika opcija zamagljivanja pozadine ukoliko imate nered u sobi iz koje obavljate pozive.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 07, 2020 7:15 pm

Smile Apple preuzima NextVR

Apple-ovi planovi za proširenu realnost možda će dobiti važan vetar u leđa. Naime, pojavile su se informacije da je ova kompanija u procesu preuzimanja kompanije NextVR koja se bavi emitovanjem virtuelnih događaja. Kao vrednost akvizicije pominje se iznos od oko 100 miliona dolara. Iako ovaj posao nije završen pominje se da će Apple većinu NextVR inženjera pokušati da prebaci u Kupertino.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Nextvr

Sve što pomaže radu na daljinu meta akvizicija

U ovom trenutku nije sigurno šta Apple namerava da uradi sa NextVR-om, koja je najpoznatija po svojim virtual reality verzijama koncerata i sportskih događaja. Poznato je da je NextVR poslednjih nekoliko godina u finansijskim problemima i da je prošle godine izgubio deo očekivanih investicija jer VR polako izlazi iz fokusa, u korist AR-a.

Veruje se da Apple planira da iskoristi know-how ove kompanije da bi ga prebacio na AR, možda za neku AR kacigu ili uređaj koji planira da ponudi u budućnosti.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Apr 07, 2020 7:18 pm

Smile OneDrive će biti ažuriran Android funkcijama, File Card poboljšanjima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 05a5f0492e0aa5c032d04e15e36e0061


Microsoft je objavio svoj mesečni OneDrive Roadmap Roundup, u okviru kojeg su izlistane nove funkcije koje stižu na ovaj servis za cloud skladište. U martovskoj verziji pregleda su File Card konverzacije, poboljšanja za "upload" na Windowsu i nove funkcije za Android.

File Cards je funkcija koje je predstavljena pre izvesnog vremena, a korisniku omogućava da pređe preko fajla kako bi video više informacija o njemu. Sada, kada vidite File Card za fajl koji se deli preko e-maila, Teams ili neke druge platforme, bićete u prilici i da vidite konverzaciju, odnosno razgovor u okviru tog fajla.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1586196082_conversation

Na Windowsu 10, OneDrive sada može da uploaduje podatke brzinama koje su dostupne u korisnikovom protoku. Korišćenjem Low Extra Delay Background Transport-a u Windowsu, obezbediće se da ne dođe do zagušenja mreže.

Na kraju, tu su nove funkcije za Android, kao što je tamni mod; prikaz PDF i skeniranih dokumenata u vrhu "Recent View" sekcije i drugo.

Sve navedeno je dostupno u okviru najnovijeg ažuriranja za OneDrive, ili će se pojaviti uskoro.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 08, 2020 6:16 pm

Smile Microsoft objavio detalje o radu aplikacija na njihovom Android telefonu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Uređaj Surface Duo jedan je od najambicioznijih novijih projekata Microsoft-a u poslednje vreme, ne samo zato što se radi o preklopnom uređaju sa dva ekrana, već i stoga što je to prvi hardverski ulazak Microsoft-a na Android tržište.

S obzirom da bi Surface Duo trebao da stigne na tržište još ove godine, Microsoft malo po malo objavljuje detalje o njemu, kako bi korisnike, ali i developere aplikacija mogao pripremiti na njegov dolazak. Tako je sada objavio jedan detalj vezan uz modove ekrana koji će podržavati novi uređaj, s obzirom da će telefon raditi sa različitim orijentacijama ekrana.

Microsoft kaže da će aplikacije raditi na uređaju u portretnom i landscape modu, kako na jednom ekranu, tako i na oba. Drugim rečima, bez obzira na to kako koristili Surface Duo, sve aplikacije na njemu će moći koristiti čitav (dvostruki) ekran ukoliko će to korisnik želeti.

Microsoft je najavio da bi Duo trebao da izađe uoči novogodišnjih praznika ove godine, ali pitanje je hoće li rok izlaska pomeriti zbog pandemije COVID-19 koronavirusa.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 08, 2020 6:20 pm

Smile Samsung uvodi 'Siguran servis' za svoje korisnike

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 0a6537b6d45dac6431f164bf8e3a79cb

Saopštenje za javnost

Kompanija Samsung Electronics Co., Ltd. najavila je u Srbiji uslugu Siguran servis, kako bi svojim korisnicima obezbedila neometano servisiranje proizvoda i u okolnostima kada je potrebno ostati kod kuće. Usluga Daljinska podrška pruža brzu popravku televizora i pametnih telefona, dok će servis Od vrata do vrata omogućiti bezbedno, beskontaktno preuzimanje i transport uređaja. Istovremeno, Samsung će sprovoditi i dodatnu dezinfekciju, kako bi higijena bila na najvišem nivou.

Nakon kontaktiranja korisničke podrške, uz Daljinsku podršku potencijalni problem koji se pojavi na Samsung televizoru ili pametnom telefonu biće brzo rešen, bez potrebe za izlaskom iz kuće. Putem aplikacije Smart Tutor, uz saglasnost korisnika, agent korisničke podrške može daljinski pristupiti uređaju kako bi ga pregledao, a svi koraci mogu se ispratiti na ekranu. Na ovaj način, pomoć će biti ukazana pri svakodnevnim aktivnostima, kao što su optimizacija naloga, različita podešavanja ili ažuriranje softvera i aplikacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Sam2_379

Korišćenjem servisa Od vrata do vrata, u slučaju kvara na televizoru ili telefonu, korisnici mogu pozvati korisničku podršku i osoblje će doći na željenu adresu, odakle će preuzeti uređaj kome je neophodna poravka. Ukoliko korisnik odluči da sam preda uređaj u servis, to može učiniti na siguran način – bez kontakta sa servisnim osobljem. Uređaj će nakon obrade biti vraćen na adresu stanovanja.

Kako bi bezbednost korisnika bila dodatno povećana, Samsung će pre i posle servisiranja dezinfikovati sve uređaje, upotrebom tečnosti na bazi isopropil alkohola i/ili emitovanjem UV-C svetlosti. Time će sa uređaja, bez oštećenja, biti otklonjeno do 99 odsto prisutnih čestica.

Za više informacija o sigurnom servisu u Srbiji, posetite www.samsung.com/rs/siguran-servis ili pozovite Samsung korisničku podršku na +381 11 321 68 99.

Izvor: Samsung
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Apr 08, 2020 6:23 pm

Smile Super Mario 64: Greška koja je ispravljena posle 20 godina

Super Mario upada u provalije ispunjene lavom već više od dve decenije, pa se svi sećaju zapomaganja i dima koji se uzdiže iz jame u kojoj je nestao glavni junak. Dimni signali su oduvek izgledali pomalo neobično – čak i za Nintendo 64, a nedavno je stigla ispravka koja dimne čestice dovodi u red.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Mario

20 godina za jednu liniju koda

Ova vizuelna greška ispravljena je više od 20 godina kasnije, a ispravka je primenjena na samo jednu liniju koda. U opisu zakrpe stoji da ispravka ne dodaje umetničke ispravke, budući da se mnogo bolja predstava dimnih efekata nalazila u igri svih ovih godina, sakrivena ispod faličnog koda. Greška je ispravljena tako što je“G_IM_FMT_RGBA” to “G_IM_FMT_IA” zamenjen sa “/actors/burn_smoke/model.inc.c” fajlom.

Nije poznato da li će Nintendo i zvanično ispraviti ovaj bug, a pre nego što Super Mario 64 stigne na Nintendo Switch, a u čast 35. godišnjice slavnog vodoinstalatera.

Izvor: Polygon
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:34 pm

Smile Windows 10 će podržavati Linux fajl sisteme u okviru File Explorera

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 67b95506d64fa0004751e289b7f643b6


Microsoft je ranije ove godine obelodanio planove o integraciji kompletnog Linux kernela u Windows 10. Kompanija sada predstavlja pristup Linux fajlovima u File Exploreru.

Korisnici su mogli da pristupaju Linux fajlovima još od Windows 1903 builda, ali nova funkcija omogućava da ih korisnici još lakše dobijaju. Kada otvorite File Explorer videćete Tux-a, Linux maskotu, u levom panelu za navigaciju. Ikonica će pokazivati pregled svih distroa, a njihov izbor će korisnika poslati u Linux root fajl sistem tog distroa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Win2_28

Pored ovoga novi Windows 10 build (19603), koji je dostupan Windows Insiderima u Fast ringu ima još neke novitete. Tu su "clean-up" preporuke u podešavanjma za skladište, koja omogućavaju da se lakše oslobodi prostor na disku izborom i brisanjem nekorišćenih fajlova. Microsoft News Bar je prilagodljiva aplikacija za vesti.

U pripremi je i "What's new" stranica u podešavanjima, koja će reklamirati nove funkcije u okviru operativnog sistema.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:36 pm

Smile Instagram Direct Messages funkcija je sada dostupna svim korisnicima na vebu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 253960e8ba83bc956cf429cc07e2ca53

Instagram je u decembru prošle godine najavio da će svoju veb aplikaciju ponuditi u Microsoft Store-u. Prelazak Facebookove OSMeta platforme na veb aplikaciju je donela brojne prednosti, uključujući mogućnost jednostavnijeg ažuriranja. Servis je Direct Messages na desktop sajtu počeo da testira od januara.

Sada je objavljeno da je Instagram Direct Messages funkcija dostupna svim korisnicima na vebu. Funkcija korisnicima omogućava korisnicima da primaju i šalju direktne poruke preko veba. S obzirom na to da je Windows 10 verzija aplikacije praktično ista kao veb aplikacija, opcija stiže i na Windows 10.

Kompanija je pokušala da imitira funkcije koje su dostupne na mobilnoj platformi, sa tasterom za emotikone na tastaturi i mogućnošću da se u razgovore dodaju fotografije. Direct Messages ikonica je smeštena u vrh navigacije, pored Home ikonice.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:42 pm

Smile 10 hiljada ljudi besplatno uči WordPress na ITAcademy

Za samo nekoliko dana više od 10.000 ljudi iz celog regiona odazvalo se pozivu IT akademije da ostanu kod svoje kuće i da vreme provedeno u izolaciji iskoriste za usavršavanje svojih znanja i veština na besplatnom online kursu WordPressa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 PCpress_eng1

Podsećamo, ITAcademy je odlučila da svima koji žele da dodatno napreduju u karijeri ili da se pripreme za potragu za novim poslom dok su u izolaciji besplatno pokloni neke od najpopularnijih online kurseva koji se izučavaju na ovoj internacionalnoj ustanovi za usavršavanje IT stručnjaka, a ove nedelje svi zainteresovani mogu da se prijave za besplatan online kurs engleskog jezika.

ITAcademy svake nedelje poklanja nove besplatne online kurseve

Kako biste stekli veštine neophodne za pronalazak novog posla ili napredovanje u karijeri, ITAcademy će svake nedelje svima koji se prijave dodeljivati nove besplatne online kurseve.

Tako ćete moći da pohađate kurseve koji spadaju u najtraženije IT ili poslovne oblasti: od kurseva programiranja, preko kurseva iz Design i CAD oblasti, do kurseva stranih jezika i IT business veština. Kursevi su prilagođeni početnicima i nije neophodno predznanje za njihovo praćenje, traju 30 dana i možete ih pohađati odmah po prijavi.

Ove nedelje možete da se prijavite za besplatan online kurs engleskog jezika

Danas je za mnoge profesije poznavanje engleskog jezika neophodnost. To je posebno tačno kada je reč o programerima, dizajnerima, IT menadžerima i administratorima.

Pored toga što vam znanje engleskog jezika otvara vrata kompanija širom sveta (čak i onih koje ne spadaju u englesko govorno područje), ono vam čini dostupnom bogatu IT literaturu koja je uglavnom na ovom jeziku. Osim toga, brojna IT zajednica uglavnom komunicira na engleskom jeziku, pa ako želite da radite na open-source projektima, dobijete pomoć pri ispravljanju bagova i budete u toku sa najnovijim trendovima, neophodno je da poznajete engleski. Napokon, svako ko želi da nauči programiranje, dizajn ili administraciju mora da poznaje makar osnove ovog jezika jer su glavni programski jezici i alati utemeljeni na njemu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 PCpress_eng2

Upravo iz ovih razloga na ITAcademy su odlučili da online kurs engleskog bude sledeći koji će besplatno dodeljivati svima koji su zainteresovani da unaprede svoje veštine.

U okviru ovog kursa najpre ćete raditi test procene vašeg znanja, a na osnovu ostvarenog rezultata biće vam dodeljen odgovarajući nivo gradiva koje će vam pomoći da usavršite svoje postojeće znanje, ovladate novim spektrom funkcija ovog jezika u pisanoj i usmenoj formi i poboljšate razumevanje i korišćenje engleskog jezika.

Pozovite svoje prijatelje da vam se pridruže u učenju

Za pohađanje besplatnih online kurseva na ITAcademy mogu da se prijave svi zainteresovani. Ako znate nekoga ko bi voleo da pohađa ovaj kurs, možete mu predložiti da poseti ovu stranicu i da se prijavi. Na društvenim mrežama možete koristiti hashtag #ostanikodkuće da raširite vest o besplatnim kursevima.

Ostanite kod kuće i iskoristite vreme na najbolji mogući način

Pored besplatnih online kurseva, ITAcademy će svakog 25. u mesecu nekom od prijavljenih besplatno pokloniti i jedno kompletno online jednogodišnje školovanje. Šansu da dobiju školovanje, steknu kvalitetno obrazovanje i postanu deo IT sveta imaju svi koji se prijave za neki od besplatnih kurseva.

Školovanjem na ITAcademy za samo 12 meseci možete da usvojite potrebna znanja koja će vas uvesti u neku od 6 najtraženijih IT oblasti. Kao deo vodeće regionalne kompanije LINKgroup, ITAcademy sarađuje sa svetskim korporacijama i IT organizacijama kao što su Microsoft, Cambridge, Adobe, Oracle, Google, Autodesk, Zend i dr. Sertifikati za koje polažete po uspešnom završetku školovanja priznati su u svim delovima sveta.

Uz praktična IT znanja, zvanični sertifikat i praktično iskustvo koje ćete steći za samo godinu dana školovanja, imaćete odlične šanse da započnete uspešnu karijeru u IT industriji. Prijavite se ovde i krenite sa učenjem već danas. A da ne biste propustili neki od kurseva koji će vam ITAcademy pokloniti u narednim nedeljama, redovno posećujte ovu stranicu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:46 pm

Smile FaceTime: Portreti u izolaciji

Izolacija je pomerila živote na različite načine, a među najviše pogođenima našli su se i fotografi, posebno oni čije se poslovanje temelji na fotografijama sa venčanja. Jedan fotograf pronašao je način da i dalje pravi portrete, a u tome mu je pomogao FaceTime.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Portret

Do portreta preko FaceTime-a

U pitanju je fotograf Tim Dunk koji se okrenuo Live Photo tasteru koji omogućava da se napravi fotografija dok traje video poziv. Tako Dunk pomaže svojim subjektima da pronađu dobro osvetljenje u sopstvenim domovima, a fotografije koje nastanu u tom procesu kasnije obrađuje u Lightroom-u. Kvalitet fotografija nije na nivou koje bi imale da se fotografiše u normalnim uslovima, ali umetnik tvrdi da je moguće raditi i u takvim uslovima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Portert2

Dunk je do sada napravio 50 portreta, te 12 dolara od svake fotografije donirao Trussell fondu koji se bavi dobrotvornim radom u Velikoj Britaniji.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:48 pm

Smile Facebook predstavio “Tuned” za dopisivanje između parova

Bez velike pompe, najveća društvena mreža na svetu, predstavila je Tuned, privatni prostor za parove koji žele da budu povezani. Ovu aplikaciju je dizajnirala NPE, eksperimentalna grupa programera u okviru kompanije, koja je osnovana prošle godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Tuned-app-for-couples-facebook

Aplikacija koju su napravili ohrabruje parove da dele poruke, beleške, govorne poruke, fotografije i muziku, uz pomoć Spotify aplikacije, praveći svojevrsnu digitalnu belešku njihove veze.

Aplikacija za parove

Besplatna aplikacija povezuje parove koristeći njihove brojeve telefona i ne zateva Facebook nalog, iako je u skladu sa Facebook-ovom politikom podataka, što dalje znači da informacije iz aplikacije mogu da budu korišćene za ciljano oglašavanje.

Ipak zbog neizvesnosti o uspehu samog projekta, ova aplikacija je lansirana pod drugim brendom. Za iPhone, ova aplikacija je dostupna za preuzimanje.

Izvor: macrumors
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:51 pm

Smile “Neuništivi” malver ugrožava Android uređaje

Bezbednosni eksperti upozorili su Android korisnike na opasan malver koji je skoro nemoguće ukloniti, i koji napadačima omogućava da preuzmu kontrolu nad uređajima. O novom sistemu napada se govorilo još u oktobru 2019, a eksperti su nedavno objavili i nove detalje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Malver-1

Naime, eksperti iz kompanije Kaspersky objavili su da malver xHelper koristi sistem uvezanih programa, i da je prilično otporan na sve mehanizme odbrane. Malver je otkriven sredinom 2019. godine, a ekspertima je bilo potrebno nekoliko meseci da otkriju šta ga čini toliko „tvrdoglavim“. Maliciozni sistem se vraća i nakon što se uređaji vrate na fabrička podešavanja, a do uređaja dolazi uglavnom preko aplikacija koje se ne distribuiraju preko zvaničnih online prodavnica.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Malver

Aplikacije koje sadrže xHelper uglavnom su maskirane u alate koji navodno služe za čišćenje i održavanje sistema, te poboljšavanje funkcionalnosti, i za sada ih je prilično teško ukloniti kada jednom uđu na telefon. Kada malver dospe na uređaj prvo preuzima takozvanog ‘dropper’ trojanca koji prikuplja informacije o uređaju, te instalira sledećeg trojanca koji potom preuzima maliciozni kod preko kojeg napadači dobijaju pristup uređaju. Svi fajlovi su dobro sakriveni, što je jedan od razloga zbog kojih je malver otporan na sve poznate sisteme odbrane.

Izvor: Tech Radar
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Apr 11, 2020 5:54 pm

Smile Vlasnik Twittera daje milijardu dolara za borbu protiv Korona virusa

Jack Dorsey, osnivač popularne društvene mreže Twitter i aplikacije za plaćanje Square, objavio je da će donirati milijardu dolara (oko 810 miliona funti), kako bi se obezbedila finansijska sredstva u borbi protiv Korona virusa. Po podacima koji su pored ovoga objavljeni, ovo predstavlja oko 28% njegovog bogatstva.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Twitter-1

Milijarderi se uključili u borbu protiv Korona virusa

U trenucima kada se ceo svet suočava sa virusom koji se pojavio pre samo par meseci u Kini, velike kompanije počele su da objavljuju da će donirati ogromne svote novca u borbi protiv epidemije. Poslednji u nizu je i vlasnik Twittera, Jack Dorsey, koji će donirati skoro 30% svog bogatstva kako bi se učinili dodatni napori protiv globalne pandemije.

Vlasnik Twittera je jasno naznačio da su potrebne hitne mere, ali nije govorio o tome gde će ova velika finansijska pomoć biti poslata, kao ni za šta će biti upotrebljena. Po dosadašnjim podacima, u Sjedinjenim Američkim Državama nedostaje veliki broj respiratora, lične zaštitne opreme, zaštitnih maski i još mnogo toga. Pogotovo je teško kada se pojedinac suočava sa virusom, jer država nije od velike pomoći.

Lepa vest je to da će nakon epidemije, kada ona prođe, ostatak nepotrešenih sredstava ići za zdravstvenu zaštitu i obrazovanje devojčica, kao i u istraživanja univerzalnog osnovnog dohotka. Vlasnik ove dve bogate kompanije nije jedini milijarder koji se uključio u borbu protiv COVID-19 virusa. Mark Zuckerberg je do sada izdvojio oko 30 miliona dolara, dok je Jeff Bezos poklonio 100 miliona dolara američkim bankama hrane. Tim Cook, izvršni direktor kompanije Apple je još u martu najavio da će kompanija donirati sanitetsku opremu Italiji koja je teško pogođena ovim virusom.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 13, 2020 6:35 pm

Smile Google sakriva Android statistiku, ali smo je pronašli

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Svi vi koji redovno pratite naš sajt, verovatno se pitate gde su nestala oni redovni mesečni izveštaji o rasprostranjenosti pojedine verzije Android-a. Google je tu statistiku bez objašnjenja odlučio da sakrije, ali ima načina kako do nje doći. Evo kako izgleda trenutno Android stanje.

Bez objašnjenja Google je od pogleda javnosti odlučio da sakrije informacije o rasprostranjenosti pojedinih verzija Android-a. Po ćete informacije ćete od sada morati da čačkate po Android Studiu, namenjenom razvojnim programerima

Portal 9to5google izvukao je najsvježije podatke, koji neće iznenaditi nikoga. Najsvežiju verziju Google-ove mobilne platforme – Android 10 koristi tek 8.2% uređaja u opticaju. Time je u lošijoj poziciji nego što je Android 9 bio prošle godine u ovo vreme.

Najraširenija verzija Android-a je i dalje Android 9 Pie sa 31.3% udela. Slede redom Oreo, Nougat, Marshmallow i Lollipop, a ima još i onih koji aktivno koriste uređaj sa Androidom 4 Ice Cream Sandwich iz 2011.

Kada se pogledaju sveže brojke, nije teško shvatiti zašto su ih odlučili ukloniti od pogleda javnosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 13, 2020 6:39 pm

Smile iOS 14 donosi novi način isprobavanja aplikacija bez instalacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 1

Nadolazeći iOS 14 izvor je raznih zanimljivosti pa nam sad otkriva novi zanimljiv način otkrivanja i isprobavanja novih aplikacija bez instalacije.

Svašta su već do sada iščačkali iz iOS-a 14 koji službeno još nije ni predstavljen. Otkrio nam je reference na iPhone 9 odnosno iPhone SE, a potom i vrlo izglednu implementaciju widgeta na početnom ekranu.

Novootkriveni API pak najavljuje vrlo cool funkciju, a tiče se otkrivanja novih aplikacija. Naime, taj novi API pod imenom "Clips" razvojnim programerima će omogućiti da ponude interaktivni dinamički sadržaj u plutajućem prozoru.

U prevodu zapravo znači da će korisnici moći da isprobaju aplikacije bez instalacije, tačnije neke delove koje developeri odluče na taj način da demonstriraju.


Korisnik će tako imati priliku na prirodniji način iskusiti interfejs aplikacije unapred i odlučiti da li je za njega ili ne.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 13, 2020 6:47 pm

Smile Microsoft polako napušta Windows Defender

Već neko vreme se priča o tome da se Microsoft polako udaljava od Windows Defender brenda, a kako bi ga zamenio drugim imenom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Defender

Ovaj korak je u vezi sa objavljivanjem Windows Defender Advanced Threat Protection za macOS, te planovima da se Defender ATP uskoro pojavi na Android uređajima. Naime, Windows Defender Advanced Threat Protection je još u martu 2019. preimenovan u Defender ATP, a promena je bila u vezi sa lansiranjem antivirus programa za Apple računare. Microsoft je sa Windows 10 May 2020 ažuriranjem otišao još dalje, pa je ime Windows Defender bez mnogo pompe zamenjeno sa Microsoft Defender.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Defender2

Novo ažuriranje bi do korisnika trebalo da stigne tokom maja, te donosi nove opcije za Cortana-u, poboljšanja za Windows Search i podršku za Linux subsystem, kao i niz drugih sitnih promena, poput onih koje su u vezi sa izgledom ikonica za aplikacije.

Izvor: Phone Mantra
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Apr 13, 2020 6:51 pm

Smile Još jedan ozbiljan Windows 10 problem

Uprkos tome što je Microsoft obećao velike promene, Windows 10 korisnici i dalje imaju probleme sa novim ažuriranjima, što dodatno utiče na Windows nervozu koja se formira već neko vreme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Windows10

Opet problem?

Radi se o update-u KB4541335, koji, kako tvrde korisnici, „uništava računare.“ Tako oni korisnici koji su najviše ugroženi vide „plavi ekran smrti“, te imaju probleme sa restartovanjem računara nakon što se instalira novo ažuriranje. Drugi pak ističu probleme sa performansama pogođenih uređaja, a zbog toga što novi update zauzima i do 95 memorije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Window-1-80s-800x450

Jedina dobra vest je da je KB4541335 opciono ažuriranje, tako da ga je moguće izbeći, a oni koji su ga već preuzeli mogu da ga se oslobode ako odu na Start Menu > Settings > Update & Security > View update history > Uninstall updates, te pronađu KB4541335 i duplim klikom otvore opciju za deinstaliranje.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 6 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 35 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu