Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyJuče u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 28, 2018 10:26 pm

Smile Google predstavio '.new' linkove za brzo otvaranje dokumenata

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 B4c390f06dbd0a54f0491a2beb8e8ae6

Ukoliko želite da otvorite novi Google Docs, Sheets ili Slides, uobičajeno morate da odete na glavnu Google Docs, Sheets ili Slides stranicu i da kreirate novi fajl. Međutim, Google sada olakšava svima da kreiraju nove fajlove uz pomoć kreiranja novog linka, pod nazivom ".new".

Prema navodima Google-a, sve što je potrebno da korisnik ukuca jeste fajl koji želi da kreira (dokument, tabelu ili slajd), ubaci .new i automatski će se kreirati novi fajl. Ovaj ".new" link će podržavati i varijacije, a šta je sve podržano možete pogledati u ovom videu

https://www.facebook.com/benchrs/videos/622445604837850/

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 28, 2018 10:29 pm

Smile Apple softver ekosistem zarađuje više od većine kompanijinih proizvoda

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 5ebe00e08e6bba87f4ebee03a33b7084

Apple nije samo najprofitabilnija tehnološka kompanija, već je takođe na vrhu liste koja uključuje sve kompanije širom sveta. Sa širokim spektrom proizvoda koje nudi Apple - od pametnih satova do desktop računara, pretpostavka bi bila da su ti proizvodi izvor Apple-ovog rekordnog profita. Ovo je uglavnom tačno, ali postoji i caka.

Naravno, Apple-ovi iPhone-i donose najviše novca, kompanija je ipak treći najveći proizvođač pametnih telefona na svetu. Međutim, ono što sledi nakon telefona nije iPad ili MacBook laptop, već je to kombinovani prihod ostvaren od Apple usluga. Ovo uključuju iTunes, Apple Music, App Store i još mnogo toga.

Prema procenama koje je prikupio Philip Elmer-DeWitt, analitičar koji blisko prati Apple, predviđa se da će prihodi koji dolaze od usluga kompanije Apple dostići 10,3 milijardi dolara u poslednjem tromesečju fiskalne 2018. godine. Ovo je rast od 21% u odnosu na prethodnu godinu.

Sve veći značaj usluga kao dela prihoda nije ništa iznenađujuće. Kako se Apple-ovo tržište zasićuje uređajima koji pružaju adekvatne performanse duže vreme, očekivano je da trošenje više na softver preuzima primat. Apple je dobro upoznat sa ovim trendom i fokusira se na poboljšanje svojih usluga. Kompanijin ekosistem već predstavlja jedan od najvažnijih faktora koji sprečava korisnike Apple-a da se prebace na konkurentske proizvode i suluge.

Apple će za nekoliko dana objaviti zvanične prihode, tokom svog finansijskog izveštaja od 1. novembra, kada ćemo videti koliko tačno novca softver donosi kompaniji.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 28, 2018 10:33 pm

Smile Google Maps je postao pretrpan funkcijama koje niko ne želi i ne koristi?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 82c7bc1955d5c51e05cda7993b21630e

Google Maps ima novu funkciju za svoju Android aplikaciju, koja korisnicima omogućava da prate mesta kao što su firme ili restorani i da od njih dobijaju vesti i ažuriranja kao što bi to dobijali na Instagramu ili Twitteru.

Ovo svakako ne predstavlja problem ukoliko je nova funkcija nešto što vam je neophodno, ali takođe čini da Google Maps prestaje da liči na servis koji je bio nekada i sve više podseća na popularne aplikacije koje vas zatrpavaju funkcijama koje ne želite. Veliki broj Google Maps korisnika želi jednostavno mape, navigaciju i procenjeno vreme dolaska na destinaciju i to je to.

Kako Mashable primećuje, Google Maps je izuzetno koristan servis ali izgleda da polako gubi viziju i udaljava se od onoga što servis čini korisnim. Samo tokom ove godine, Google je u Maps implementirao neke funkcije čija je upotrebna vrednost pod znakom pitanja, kao što su: kontrola muzike tokom navigacije, planiranje grupnih večera, "uparivanje" korisnika sa restoranima, deljenje nivoa baterije sa prijateljima... Ista slika je bila i u godinama ranije.

Neke od novih funkcija su svakako i korisne, kao što je podsećanje na to gde ste parkirali automobil, ili pomoć pri pronalaženju stanica za punjenje električnog automobila, ili plan saobraćaja u realnom vremenu. Međutim, najveći broj novih funkcija je poprilično beskoristan za najveći broj korisnika koji žele osnovne funkcije od Google Maps-a.

Ovo je poprimilo tolike razmere da neki razmatraju prelazak na Apple Maps, iako mapiranje u ovom sistemu nije ni blizu sofisticirano niti precizno u poređenju sa onim što nudi Google.

Rast i unapređivanje aplikacija i servisa je velika stvar, kako za developere tako i za korisnike, ali programeri koji rade na aplikacijama moraju u nekom tenutku da zastanu i zapitaju se da li je nešto što žele da implementiraju u servis zaista dobro, kvalitetno i potrebno korisnicima.

Izvor: Mashable
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 29, 2018 5:59 pm

Smile Snapchat i dalje gubi korisnike

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Kompanija Snap Inc. objavila je svoj finansijski izveštaj za treći kvartal godine. Prihodi kompanije iznosili su 298 miliona američkih dolara što je bolje od očekivanja Wall Street-a (uz nešto lošije rezultate u zemljama u razvoju).

Ali zanimljiviji je podatak o konstantnom padu broja dnevno aktivnih korisnika kojih u trećem kvartalu ima 186 miliona. Za poređenje tokom prvog kvartala ove godine Snapchat je imao 191 milion dnevno aktivnih korisnika, a u drugom kvartalu njih 188 miliona. U protekla dva kvartala Snapchat je izgubio 5 miliona dnevno aktivnih korisnika.

Snapchat svoju publiku nalazi u mladim osobama čija se starost kreće od 13 do 34 godine, dok u ostalim uzrasnim grupama ne postiže značajniji uspeh. Snapchat nastoji da korisnike privuče originalnim sadržajem kao što je opcija Snapchat Originals, kao i vezanim gadgetima kao što su Spectacles Nico i Veronica naočare.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 29, 2018 6:02 pm

Smile IBM kupio Red Hat za 34 milijarde dolara!

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 95687223c6c36a27cd20af91466e1817

Nakon nekoliko dana ispunjenih glasinama i nagađanjima, IBM je zvanično potvrdio da kupuje Linux enterprise vendora Red Hat u sporazumu vrednom 34 milijarde dolara u gotovini.

Dve kompanije su blisko sarađivale poslednje dve decenije i nameravaju da se fokusiraju na hibridno multi-cloud tržištem nakon udruživanja snaga. Red Hat će se se IBM-ovom Hybrid Cloud timu priključiti kao posebno odeljenje, nastavljajući da funkcioniše pod aktuelnim timom menadžera.

S druge strane, IBM ističe da je posvećen tome da očuva Red Hat-ovu ulogu kompanije koja doprinosi poboljšanju ekosistema otvorenog koda. Red Hat je kompanija koja proizvodi softver otvorenog koda, a koja izvorni kod za svoje ključne proizvode nudi besplatno. Ovo znači da svako može da ih preuzme, a mnogi to i čine. Na primer, Oracle koristi Red Hat-ov izvorni kod za sopstvene Oracle Linux proizvode.

IBM je već dugo korisnik i kompanija koja ulaže u Linux i druge ekosisteme otvorenog koda.

Izvor: Red Hat
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 30, 2018 6:50 pm

Smile Twitter ne planira da u skorije vreme ukloni 'Like' taster

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 2ea99fe6bc49fcd413d7694fb1b8b45b

Postoji nekoliko načina na koje možete vršiti interakciju sa tvitovima na popularnom Twitter servisu. Moguće je retvitovanje, ostavljanje komentara i "Like" statusa. Jack Dorsey, CEO Twittera, je ranije istakao da nije preveliki fan "Like" tastera i planirao je da ga se otarasi uskoro, prema izveštajima medija.

Twitter je od tada potvrdio da istražuje različite izmene koje bi mogao da implementira u platformu, ali je isto tako istaknuto da ukoliko i kada se uklanjanje "Like" tastera dogodi, to se neće desiti u neko skorije vreme.

Ovaj zaključak je baziran na tvitu Twitter Communications tima, koji ističe: "Kao što smo pominjali izvesno vreme, razmatramo sve za servis kako bismo osigurali zdravu konverzaciju, a ovo uključuje i Like taster. Nalazimo se u ranim stadijumima rada na novitetima i nemamo planove da ih podelimo u ovom trenutku".

Aktuelni "Like" taster je zamenio raniji "Favorite" taster.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 30, 2018 6:55 pm

Smile Windows 10 u retro konceptu iz devedesetih (video)

https://www.benchmark.rs/vesti/windows_10_u_retro_konceptu_iz_devedesetih_video-77986
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 01, 2018 6:50 pm

Smile  Twitter testira lakši hronološki pregled tvitova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 42dbcc3558b2e95abe11c973e8a6917f

Twitter je započeo da svoj timeline čini smislenijim tako što je korisnicima dao priliku da onemoguće "best tweets first" opciju, ali je ona zakopana duboko u sistemu podešavanja. Sada kompanija testira opciju sa tasterom u baru za naslov, koji će u nekoliko pritisaka omogućiti prebacivanje između najnovijih i najpopularnijih tvitova.

Korisnici će brzo moći da pregledaju najpopularnije, ukoliko smatraju da su propustili neki tvit, ili da se prebace na hrolonloški prikaz kako bi pregledali objave na način na koje su one planirane da budu pregledane.

Test je dostupan manjem broju korisnika iOS aplikacije. Za sada nije poznato kada i koliko će se ovo proširiti na druge korisnike, ali je jasno da mnogi od njih nisu ljubitelji algoritamskog pristupa i ovo je razlog koji ih tera da pronalaze alternativne aplikacije koje će koristiti umesto Twittera.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 01, 2018 7:06 pm

Smile Nokia 6.1 počinje da dobija Android 9.0 Pie ažuriranje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 6ae3ff2f158d8fcd53f1376cfbcc7757

Tačno po planu, kada je i obećao, HMD Global je počeo da isporučuje OTA ažuriranje na Android 9.0 Pie za Nokia 6.1. Kompanija je obećala da će tokom ovog meseca početi da isporučuje ažuriranje na Nokia 6.1 i 6.1 Plus telefone, a korisnici prijavljuju da je standardni model počeo da dobija novi izgled i funkcije koje implementira Pie.

Ažuriranje je veliko 1462MB i donosi brojne izmene, kako vizualne, tako i funkcionalne. Korisnici mogu očekivati Androidov novi sistem navigacije baziran na gestikulaciji, Adaptive Battery optimizaciju, nove kamera funkcije i poboljšanja i UI, kao i druge izmene.

Sada se očekuje da ažuriranje stigne na Nokia 6.1 Plus, a narednog meseca bi nadogradnju na Android Pie trebalo da dobiju i Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 01, 2018 7:09 pm

Smile Bitcoin proslavio 10. rođendan

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

U jeku velike globalne finansijske krize pre deset godina, misteriozni Satoshi Nakamoto osmislio je digitalnu valutu koja bi mogla da zameni klasične valute, a bila bi decentralizovana pa bi bankama, koje su krizu i uzrokovale, na taj način bila oduzeta apsolutna moć na finansijskim tržištima.

Nakamoto je na jučerašnji dan, 31. oktobra 2008. godine, objavio 9 stranica dug rad pod nazivom "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System" u kojem je opisao sistem blockchaina, distribuirane datoteke na kojoj se zasniva novi monetarni koncept, danas poznat kao kriptovaluta. Iz ovog se razloga Noć veštica ujedno može smatrati i rođendanom bitcoina, blockchaina pa i uopšteno kriptovaluta.

Nedugo potom, 3. januara 2009. godine Nakamoto (ko god to bio) je izrudario i prvi blok bitcoina. Nakon toga je 12. januara u prvoj zabeleženoj kripto transakciji, na bloku 170, autor bitcoina poslao 10 bitcoina developeru Halu Finneyu i tako pokrenuo tržište kriptovaluta čija će tržišna kapitalizacija u danima najveće slave, krajem 2017. godine, dosegnuti gotovo bilion američkih dolara.

Bitcoin je godinama nakon pokretanja bio rezervisan za tržišnu nišu digitalnih "rudara" i koristio se se samo unutar malene bitcoin zajednice. Poznata je priča kako je jedan programer u ranim danima ove kriptovalute dao njih čak 10 hiljada za jednu pizzu, što mnogo govori o percipiranoj vrednosti "digitalnog zlata" u to doba.

2011. godine prve institucije i organizacije, poput WikiLeaks-a, počele su da prihvaćataju decentralizovani oblik plaćanja, i u narednih 4-5 godina bitcoin je polako počeo da širi mrežu svojih korisnika. Dane najveće slave doćiveo 2016. i 2017. godine kada je, podstaknut velikim rastom, gotovo svatko ko imalo prati vesti iz tehnologije i finansija počeo razmišljati o kriptovalutama.

Najviša cena ikada zabeležena za jedan bitcoin bila je sredinom decembra 2017. godine, u vrhuncu prošlogodišnje bitcoin manije, i iznosila je tek malo ispod 20.000. Od tada se, tokom ove godine, njegova vrednost izduvala, a s njom je splasnuo i interes mainstream javnosti za bitcoinom. Međutim, kripto zajednica i dalje je aktivna, prisutnost blockchaina širi se i na ostala područja izvan kriptovaluta, a cena bitcoina stabilizovala se na nivoima između 6 i 7 hiljada dolara. Ukupna tržišna vrednost svih do sada izrudarenih bitcoina iznosi preko 100 milijardi dolara.

Ko je Satoshi Nakamoto i dalje nije poznato.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 01, 2018 7:13 pm

Smile Evropska Unija najavila AI detektor laži na granicama država članica

Planirano je da testiranje AI detektora laži na granicama država članica Evropske Unije uskoro počne, a program je poneo ime iBorderCtrl. Test period će potrajati šest meseci, na granicama Mađarske, Letonije i Grčke sa zemljama koje nisu članice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Ai

iBorderCtrl je projekat koji bi trebalo da ubrza procese prelaska granica, budući da će korisnici popunjavati online formulare, te lična dokumenta otpremati na prilagođeni servis, a pre nego što im virtuelni graničar postavi nekoliko pitanja. Pitanja će uključivati i ona poput „Šta imate u koferu?“, te „Ako otvorite kofer i pokažete mi šta je u njemu da li će to biti u skladu sa odgovorima koje ste dali?“ Putnici će odgovarati dok gledaju u web-kameru, a sistem će analizirati mikro-gestove kako bi utvrdio da li govore istinu.

Kada sistem utvrdi da putnik govori istinu, ovaj dobija QR kod koji mu omogućava da pređe granicu, a ako se u odgovore posumnja, putnik je dužan da pruži biometrijske podatke, poput otiska prsta, dlana, te lica, da bi potom došao do ljudskog službenika čiji je zadatak da informacije proveri.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Ai2

Program se još uvek smatra eksperimentalnim, te neće presudno uticati na to da li će nekome biti dozvoljeno da pređe granicu, budući da je prva faza testiranja pokazala 76% tačnosti, a kreatori tvrde da nova verzija ide do 85%. Ipak, i sa 85% ostaje puno prostora za greške, tako da će proći još mnogo vremena pre nego slični sistemi preuzmu potpunu kontrolu nad državnim granicama.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 5:46 pm

Smile Dostupno Android Oreo 8.1 ažuriranje za Moto G5, Moto G5s i Moto G5s Plus

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 632c75ee3d93ca5ef1c1eeaeabbd3fa1

Saopštenje za javnost

Najnovija verzija Android 8.1 Oreo je sada dostupna za Moto G5 pametne telefone. Svi vlasnici Moto G5, Moto G5s i Moto G5s Plus uređaja u Srbiji mogu očekivati obaveštenje o apdejtu svakog trenutka.

Uz Android Oreo korisnici će dobiti dodatne opcije, poboljšane funkcije i optimizaciju procesa na svojim uređajima.

Android 8.1 Oreo nudi unapređene opcije multitaskinga, veću bezbednost podataka na telefonu i efektivniju kontrolu notifikacija. I to nije sve! Ovaj apdejt pokriva i Bluetooth funkcije, power meni, bateriju i sveobuhvatne performanse uređaja.

Iako su predstavnici prošlogodišnjeg Motorolinog portfolia, modeli iz Moto G porodice svakako zaslužuju vašu pažnju. Za sve ljubitelje sjajne G serije, Moto G5s je još uvek dostupan na lokalnom tržištu po neverovatnoj ceni od 25,990 dinara u double SIM verziji. Ovaj model je jedan od prvih koji dolaze sa Turbo Power punjačem. Moto G5s takođe ima i kameru od 16MP sa visokom rezolucijom, Phase Detection autofokusom (PDAF) i 5MP širok opseg kamere sa LED flešom.

Full HD ekran od 5.2 inča dolazi u paru sa osmojezgarnim procesorom od 1.4 GHz i 4G brzinom. Multifunkcionalni skener otiska prsta takođe nudi dodatne opcije – otključavanje telefona, navigacija samo uz pokret ili dodir, zahvaljujući one-touch navigaciji.

Moto G5s takođe pruža i neke od Moto Experience karakteristika.

Izvor: Motorola
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 5:51 pm

Smile Nakon mogućnosti produženja objava, tweetovi sve kraći

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Godinu dana nakon što je Twitter uveo mogućnost produženja objava sa 140 na 280 slovnih znakova, društvena mreža je objavila da su tweetovi, paradoksalno postali u proseku kraći i pristojniji.

Na primer, korisnici engleskog jezika pišu statuse od 33 slovna znaka, što je za jedno slovno mesto manje nego pre maksimalnog produženja objava. Od uvođenja limita od 280 znakova tek 1% korisnika objavljuje tweetove nove maksimalne dužine, a 12 posto objava ima više od 140 znakova.

Internet društvena mreža za mikro-blogging primetila je da "ljudi čije objave imaju 280 slovnih znakova češće pišu "molim" (54 %) i "hvala" (22 %) te češće koriste skraćenice". Trend je primećen među korisnicima svih jezika.

U novembru 2017. Twitter je pokrenuo mini-revoluciju odustavši od limita koji je iznosio 140 slovnih mesta za latinične jezike, a uz izuzetak osoba koje koriste japansko, kinesko ili korejsko pismo, s obzirom na to da oni mogu da kažu više i sa manjim brojem znakova
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 5:58 pm

Smile Reklame stižu na WhatsApp

WhatsApp je, kako se navodi, potvrdio da će uvesti reklame u svoj status sektor. „To će biti primarni način monetizacije za kompaniju, kao i prilika da kompanije dođu do ljudi na WhatsApp-u,“ izjavio je Chris Daniels, potpredsednk WhatsApp-a u intervjuu za indijski Economic Times.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Whatsapp-status-1541058164

Inače, u status sektoru moguće je objavljivati fotografije, video zapise i GIF-ove koji nestaju nakon 24 časa. Daniels nije rekao kada će reklame doći u status odeljak, a WhatsApp je samo istakao ranije izveštaje da će doći 2019. godine.

To nije prvi put da smo čuli za reklame na WhatsApp-u. Facebook želi da usluga razmene poruka, koju je 2014. godine kupio za 19 milijardi dolara, počne da zarađuje novac. WhatsApp je u avgustu izjavio da će kompanije moći da rade stvari kao što su pružanje usluga klijentima u realnom vremenu i slanje informacija kao što su potvrde o ukrcavanju ili potvrde o isporuci.

Odnos između Facebook-a i WhatsApp-a bio je napet. Suosnivači WhatsApp-a, Brian Acton i Jan Koum, napustili su kompaniju 2017. i 2018. godine. Acton je pozvao svoje sledbenike na Twitter-u da izbrišu Facebook uoči skandala Cambridge Analytica-e, a Koum se, kako se navodno, sukobio sa društvenom mrežom zbog korišćenja ličnih podataka.

Oni nisu jedini među najvišim rukovodiocima koji napuštaju Facebook nakon što je gigant društvenih mreža kupio njihove kompanije. Drugi koji su krenuli da napuštaju kompaniju poslednjih meseci su Brendan Iribe, CEO VR odeljenja Oculus i Kevin Systrom, CEO Instagrama.

Izvor: CNET
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 6:05 pm

Smile Vimeo i LinkedIn zajedno do poslovnih video sadržaja

LinkedIn se po prvi put direktno povezao sa nekim video servisom kako bi korisnicima omogućio da lakše prezentuju svoje sadržaje. Na taj način će poslovna društvena mreža obogatiti spektar svojih mogućnosti i opcija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Video

Tako će ubuduće na LinkedIn mreži moći da se vidi više kvalitetnih video prezentacija, zahvaljujući tome što je Vimeo omogućio da se video sadržaji sa ove platforme direktno dele na LinkedIn stranicama kompanija. Tako će prezentacije postati dostupnije, te će video sadržaji visoke rezolucije moći da posluže za portfolije, kao i za promovisanje poslova. Korisnici će dobijati i statističke podatke o tome koliko su njihovi Vimeo sadržaji posećeni u okviru LinkedIn platforme, zahvaljujući čemu će imati bolji uvid u to gde su njihovi sadržaji najproduktivniji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Video2

Funkcija je pre svega namenjena profesionalnim profilima, dok će obični korisnici u početku biti izostavljeni. Očekuje se da će nova opcija povoljno uticati na digitalnu vidljivost kompanija, te na celokupni učinak digitalnog marketinga, i drugih strategija koje služe za promovisanje nekog posla ili pojedinca.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 6:08 pm

Smile Kaspersky: Kako se zaštiti od izazova koji dolaze van kompanije?

https://pcpress.rs/kaspersky-kako-se-zastiti-od-izazova-koji-dolaze-van-kompanije/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 02, 2018 6:11 pm

Smile Tvorac Android-a razvija telefon budućnosti kome uopšte neće trebati ekran

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Konkurencija na tržištu pametnih telefona je ogromna, ali koliko god se male kompanije trudile da konkurišu velikanima to je jednostavno nemoguće. Jedna od takvih kompanija je Essential, kompanija koju je stvorio Andy Rubin – jedan od tvoraca Android sistema. Iako je prošle godine njegova kompanija predstavila sopstveni pametni telefon, nisu se baš iskazali na tržištu pa trenutno otpuštaju čak 30 posto radnika. Ali, prema najavama Rubina sve je to u cilju kako bi optimizovali kompaniju za razvoj novog revolucionarnog telefona budućnosti.

Rubin je svestan činjenice da korisnici sve više koriste glasovne komande kako bi upravljali svojim pametnim uređajima, a sve to je moguće zahvaljujući ugrađenoj veštačkoj inteligenciji koja zauzima sve više mesta među funkcijama pametnog telefona. Analizom ponašanja korisnika, Rubin je osmislio telefon budućnosti kojme za rad uopšte neće trebati ekran jer će korišćenje ekrana biti zastareli pristup korišćenja telefona.

Njegova kompanija započela je razvoj telefona koji će biti baziran na glasovnim komandama i koji će umesto korisnika obavljati mnogobrojne zadatke, a sve to zahvaljujući veštačkoj inteligenciji. Ako ovaj uređaj ikada zaživi u javnosti, onda bi on umesto vas trebao da dogovara sastanke, planira vaše vreme, odgovara na poruke i slično. Celokupna ideja je razviti veštačku inteligenciju toliko kvalitetno da će ovaj uređaj biti zapravo vaša lična kopija – ponašaće se u potpunosti poput vas.

Iako je projekt zanimljiv, pomalo nas plaši pomisao da bismo u tolikoj meri zavisili o uređaju. Iako Rubin tvrdi da bi korišćenje ovakvog uređaja korisniku oslobodilo puno vremena, činjenica je da bismo još više bili vezani uz svoje uređaje nego do sada. Na kraju, ovaj uređaj će biti malenih dimenzija, imaće maleni ekran koji uglavnom neće imati neku svrhu, a celokupna komunikacija između korisnika i uređaja trebala bi da se vodi putem razgovora. Zvuči zanimljivo, ali još je dalek put do ostvarenja ove ideje – a i pitanje je kako će kupci reakovati na tako nešto.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 03, 2018 6:55 pm

Smile iOS 12.1 doneo usporavanje novijih iPhone-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 13

Na samom kraju prezentacije novih iPad-a, MacBook Air-a i Maca mini, protekloga je utorka Tim Cook napomenuo i kako je toga dana u distribuciju puštena finalna verzija iOS-a brojčane oznake 12.1. Prema obećanju datom na predstavljanju novih iPhone-a u septembru, ovaj iOS donosi nekoliko opcija koje će moći iskoristiti samo vlasnici baš tih novih telefona.

U iOS-u 12.1 tako je sada moguće aktivirati dual SIM opciju, pa u iPhoneima XS, XS Max i XR imati jednu fizičku SIM karticu i jednu digitalnu eSIM karticu – na tržištima gde to operateri podržavaju. Isto tako srećnici (ili bolje rečeno bogataši) koji su si već priuštili neki od novih iPhone-a moći će podešavati dubinsku oštrinu fotografija kod snimanja portreta u realnom vremenu.

Svi ostali koji će nadograditi svoje iPhone i iPade dobiće mogućnost grupnih FaceTime poziva s do 32 učesnika i preko 70 novih emoji-ja za korišćenje u aplikacijama za dopisivanje. I tu završavaju one dobre, na sva zvona oglašavane funkcije novog iOS-a.

Ono o čemu Apple mnogo ne govori jeste činjenica da će kontroverznu aktivnost usporavanja starijih iPhone-a, kada im baterija degradira do određenog kritičnog nivoa, proširiti i na ne tako stare modele. Opcija koja je podigla mnogo prašine, i čije je isključivanje Apple bio gotovo prisiljen omogućiti, do sada je zahvaćala samo iPhone do generacije 7. Međutim, iOS 12.1 proširio ju je i na iPhone 8, 8 Plus te čak i iPhone X.

Sva tri prošlogodišnja modela sada će automatski, kada zabeleže da je maksimalni kapacitet baterije pao ispod 80%, s vremena na vreme usporavati rad procesora kako se baterija ne bi "šokirala" i naglo ispraznila. Ovo se obično događa kada je baterija slabije napunjena a korisniku treba više aplikacija odjednom, pa se sistem preoptereti i dovede do iznenadnog gašenja uređaja.

Usporavanje starijih modela je, naravno, moguće isključiti u izborniku Settings > Battery > Battery Health kao i do sada, sa jedinom razlikom što Apple pod "starijim" uređajima kojima je ono potrebno sada smatra sve osim najnovijih iPhone-a.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 03, 2018 6:58 pm

Smile Pocophone F1 najverovatnije dobija i Android Q

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Šef odeljenja za proizvode u Xiaomi-jevoj filijali Poco, Jai Mani, na svom Twitter profilu je objavio kako će korisnici Pocophone F1 pametnog telefona dobiti službene nadogradnje "barem na" Android Pie i na budući Android Q operativni sistem (koji stiže negde na leto sledeće godine).

Uporaba izraza "barem na" upućuje na zaključak kako bi Pocophone F1 mogao da dobije nadogradnju i na budući operativni sistem Android R.

Pocophone F1 je na tržište stigao sa Android 8.1 Oreo sistemom i MIUI 9 korisničkim interfejsom. U pripremi je i novi MIUI 10 interfejs (također Android Oreo), a nadogradnja na Android Pie je i dalje u fazi testiranja i još uvek nema definisan datum izlaska.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 03, 2018 7:06 pm

Smile Transparentnost podataka i budućnost modernih gradova

Transparentnost podataka je u poslednjih nekoliko godina stekla košu reputaciju, pa se zbog brojnih skandala i često nejasne političke situacije veruje da prikupljanje podataka znači potpuni gubitak privatnosti, te kršenje najosnovnijih ljudskih prava. Situacija bi mogla da bude potpuno drugačija, a kada bi se informacije odgovorno prikupljale i skladištile, te bi na taj način mogli da se kreiraju alati koji bi pozitivno uticali na način života i kreiranje modernih gradova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Grad

Pametno korišćenje podataka naročito je važno na putu ka pametnim gradovima, kako zbog ogromnih količina podataka kojima se rukuje u urbanim sredinama, tako i zbog izazova koji se javljaju u modernim naseobinama. Upravo zbog toga se sve više startap kompanija okreće ka rešavanju tih problema, te se kreće ka pouzdanom prikupljanju i čuvanju podataka, a kako bi moderni gradovi postali dostupniji, inovativniji i, što je najvažnije, sigurniji za život.

Jednu od takvih kompanija osnovao je Yale Fox, kreator startapa Rentlogic, koji je u prikupljanju podataka pronašao način za rešavanje problema modernog stanovanja. Naime, Fox je, nakon što se razboleo zbog vlage u stanu u kojem je živeo u Njujorku, bio prinuđen da vlasnika stana izvede na sud. Budući da prikupljanje dokaza nije bilo lako, kreirao je aplikaciju u okviru koje stanari mogu da se žale na stanodavce, a regulatorna tela da dobijaju informacije o zgradama čije bi stanje trebalo da procene. Tako Rentlogic danas analizira podatke koje su građevinski inspektori prikupljali decenijama, da bi nakon toga uz pomoć algoritama svaka zgrada bila ocenjena na odgovarajući način, čime se potencijalnim stanarima pružaju neophodne informacije o stanovima za koje su zainteresovani. Iako su ovi podaci već dugo dostupni, Rentlogic je pronašao elegantan način da ih približi korisnicima, te im omogući da se brzo i lako informišu o nekretnini, a pre nego što potpišu ugovor.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Grad2

Javni podaci su pouzdan izvor i kada su u pitanju podaci o ponašanju populacije nekog grada, pa mogu da se koriste za kreiranje bezbednijeg okruženja i uslova života. Tako startap Avvir, na primer, donosi revoluciju na gradilišta u urbanim sredinama, a uz pomoć algoritama i laserskog skeniranja. Naime, radi se o tome da je svako gradilište kompleksna struktura, a sve do sada niko nije imao slike koje u realnom vremenu prikazuju situaciju na nekom gradilištu. Avvir taj problem rešava tako što svojim korisnicima pruža digitalni duplikat gradilišta, te građevine, na osnovu kojeg greške mogu da se registruju u rekordnom roku, čime se sprečavaju potencijalne nezgode.

Javni podaci mogu da doprinesu i očuvanju sredine, te da olakšaju procenu koja se tiče uticaja građana na ono što ih okružuje. Tako, na primer, startap Sapient Industries koristi podatke o ponašanju građana, a kako bi kreirao sisteme za upravljanje energijom koji bi u budućnosti mogao da doprinese pametnijem iskorišćavanju izvora, te uštedi i sprečavanju gubitka energije. Radi se o tome da je skoro dve trećine energije koja se troši u gradovima neregulisano, budući da mnogi građani nisu svesni toga da neki uređaji troše energiju čak i kada se ne koriste. I tu na scenu stupa Sapient, koji bi na osnovu javnih podataka i analiza koje se tiču ponašanja građana mogao da doprinese rešenju problema, te omogući da se energija troši samo kada je zaista neophodna.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Grad3

Kako sve dublje stupamo u budućnost, tako zastarele infrastrukture, sve brži napredak tehnologije, te klimatske promene sve više utiču na izazove sa kojima se moderni gradovi suočavaju, a negativne posledice moglo bi da ublaži upravo inteligentno prikupljanje podataka, budući da oni najbolje govore o našem ponašanju, te o tome kako se odnosimo prema sredini u kojoj živimo, ali i kako utičemo jedni na druge.

Izvor: Futurism
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 03, 2018 7:12 pm

Smile Kompromitovano preko 81.000 Facebook naloga

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 5c7127b0f2fefbb5ce66a1754276a49c

Novi mesec, novo probijanje Facebook sigurnosti. Ovoga puta hakeri su došli u posed privatnih poruka preko 81.000 individualnih naloga. Društvena mreža je pokušala da "opere ruke" kada je odgovornost za ovaj napad u pitanju, optužujući malicioznu ekstenziju za pregledač za ovaj propust.

Pre nego što je reklama uklonjena, hakeri su uspeli da preko nje prikupe i prodaju pristup podacima za 10 centi po nalogu. Napadači su kontaktirali ruski servis BBC-a, tvrdeći da mogu da prodaju podatke preko 120 miliona naloga, koje imaju u svojoj bazi.

Digital Shadows, kompanija za sajber-sigurnost, ispitala je dostupne podatke i došla do zaključka da 81.000 njih ima privatne podatke izvučene iz profila korisnika. Pored ovoga, podaci dodatnih 176.000 naloga su uključivali email adrese i brojeve telefona. Ova druga grupa podataka je verovatno mogla da bude prikupljena zbog nedostatka sigurnosnih podršavanja, ali ovo još nije potvrđeno.

Žrtve su prvenstveno iz Rusije i Ukrajine, međutim otkriveno je da su ugroženi nalozi korisnika i iz drugih delova sveta, uključujući UK, SAD, Brazil i druge. Sve poruke koje su prikupljene su lične prirode, od tema za diskusiju koje su uključivale muzičke koncerte do eksplicitnijih sadržaja.

Facebook je istakao da kompanijina sigurnost nije probijena, a krivicu prebacuje na ekstenzije u okviru Chromium-baziranih pregledača i Firefoxa.

Izvor: KitGuru
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 04, 2018 5:42 pm

Smile Spotify sada ima 191 milion aktivnih korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Spotify je objavio najnoviji izveštaj vezan uz poslovanje kompanije, a koji se odnosi na prošli kvartal. Prema njemu kompanija polako, ali sigurno ide prema pozitivnoj nuli, a uskoro im se smeši i profitabilnost.

Naime, u izveštaju stoji kako su prošli kvartal završili sa samo 6 miliona evra gubitka. Iako se ovaj iznos ne čini kao nešto zanemarivo, treba uzeti u obzir kako su ovog puta gubitci znatno manji nego u istom razdoblju prošle godine. Gubitci u istom razdoblju prošle godine iznosili su znatno većih 73 miliona evra.

Ako im poslovanje nastavi u istom (uzlaznom) smeru sledeći kvartalni izveštaj bi mogli prikazivati i dobit, što će na kraju najviše razveseliti njihove investitore. Smanjenje gubitaka nije došlo samo od sebe, najveću ulogu u tome su imali korisnici kojih je svakim kvartalom sve više.

Podsetimo, Spotify je prije dve godine imao 40 miliona pretplatnika što je otprilike broj pretplatnika kojeg danas ima Apple sa svojim Apple Music servisom (43,5 miliona pretplatnika). U te dve godine, broj pretplatnika se rapidno povećao na 87 miliona.

U poređenju sa prošlim kvartalom kada je Spotify izvestio kako imaju 83 miliona pretplatnika to je osetno povećanje od 4 miliona novih pretplatnika.

Ipak 87 miliona nije konačan broj korisnika Spotify-ja, jer ima i onih koji ga koriste bez plaćanja (uz manji broj mogućnosti) a tada se broj korisnika penje na 191 milion mesečno aktivnih korisnika.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 04, 2018 5:46 pm

Smile NASA i ESA objavile prvi 8K video iz svemira

NASA i Evropska svemirska agencija (ESA) su se udružile kako bi snimile video o astronautima u Međunarodnoj svemirskoj stanici. Međutim, ovo je malo drugačiji video u odnosu na koje smo navikli s obzirom da je to prvi video snimak u 8K rezoluciji koji je obezbedila agencija, snimljen RED kamerom Helium 8K.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Dims

Kamera je isporučena Međunarodnoj svemirskoj stanici u aprilu u SpaceX misiji, a novi video prikazuje astronaute koji žive u Međunarodnoj svemirskoj stanici dok rade i sprovode eksperimente. Neki eksperimenti koji su prikazani u video snimku su BEST istraživanje, koji koristi DNK sekvenciranje za identifikaciju mikroba u svemirskoj stanici, eksperiment koji upoređuje biljke koje su rasle u svemiru sa onima koje rastu na Zemlji, i BCAT-CS studija, koja istražuje dinamičke sile koje postoje između sedimentnih čestica.

„Veoma nam je drago što prihvatimo nove tehnologije koje nam omogućavaju da angažujemo našu publiku u istraživanju svemirske stanice“, rekao je David Brady, koji radi kao naučni saradnik za Međunarodnu svemirsku stanicu u saopštenju.“Svako poboljšanje vernosti prikaza približava osobe sa Zemlje bliže iskustvu u svemiru, omogućavajući im da vide šta astronauti rade kako bi poboljšali njihove živote, kao što i omogućava ljudima da istraže univerzum.“



NASA je u prošlosti objavila neke prilično neverovatne 4K video snimke, uključujući i one koji pokazuju šta se događa kada kombinujete kapljice vode, jestivu boju i antacid u okruženju mikrogravitacije. Naravno, većina ljudi neće moći da gleda 8K video jer još uvek nema mnogo dostupnih ekrana koji podržavaju 8K rezoluciju, ali ako kojim pukim slučajem imate takav ekran ovde možete preuzeti video snimak u punoj rezoluciji.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 05, 2018 5:59 pm

Smile Flickr ograničava besplatne naloge na 1.000 fotografija/videa

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 1

Nakon što je 13 godina bio deo Yahoo-a, servis za skladištenje i razmenu fotografija Flickr je u aprilu ove godine promenio vlasnika. Preuzeo ga je tada bio konkurentski servis SmugMug, a sada vidimo i prve rezultate tog preuzimanja. Naime, kako je objavljeno na službenom blogu, Flickr će značajno izmeniti uslove poslovanja sa besplatnim korisničkim nalozima.

Od 8. januara 2019. godine besplatni besplatni korisnički nalozi na ovom servisu biće ograničeni na samo hiljadu fotografija i/ili videa. Do sada je ograničenje bilo postavljeno na terabajt prostora za skladištenje, pa se ovaj potez čini prilično drastičnim. Iz kompanije poručuju onima kojima treba više prostora da se pretplate na Flickr Pro, koji za 50 (ili na akciji 35) dolara na godinu nudi neograničen prostor za fotografije i korišćenje servisa bez reklama.

Novo vodstvo kompanije pojašnjava kako su se za ovakav oblik monetizacije odlučili kako se ne bi morali sve više finansirati putem oglasa, te tako doći u opasnost da stavljaju želje i potrebe oglašivača ispred svojih korisnika. Iz Flickr-a kažu kako su i do sada Pro nalozi imali značajno preko hiljadu fotografija dok su Free korisnici u 97% slučajeva tamo skladištili manje od hiljadu fotografija – pa ova promena ne bi trebala značajno da utiče na veliki broj korisnika.

Onima, pak, koji na besplatnom nalogu sada imaju preko hiljadu fotografija Flickr će višak izbrisati, pa je dobro pobrinuti se za kvalitetan backup na vreme.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 05, 2018 6:03 pm

Smile Blizzard najavio Diablo Immortal i WarCraft 3: Reforged, te po prvi put javno izviždan

https://pcpress.rs/blizzard-najavio-diablo-immortal-i-warcraft-3-reforged-te-po-prvi-put-javno-izvizdan/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 31 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu