Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyJuče u 6:51 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 26, 2018 7:15 pm

Smile Mobilni internet je brži od Wi-Fi konekcije u 33 zemlje, uključujući i Srbiju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 171dbe32bb2a22d4162ab412ef9bd1b1

Pretpostavka bi bila da je dobar Wi-Fi hotspot dovoljan da prevaziđe ono što nudi moderni celularni prenos podataka, ali ovo izgleda nije tako u praksi - u određenom broju zemalja Wi-Fi je problematičan.

OpenSignal je sproveo istraživanje koje pokazuje da je mobilni protok podataka u proseku brži od Wi-Fi hotspotova u 33 zemlje. Među ovim zemljama nalaze se i Srbija i Hrvatska. U brojnim slučajevima, razlika između dva sistema prenosa podataka je velika. U Australiji, Češkoj ili Omanu razlika je preko 10 Mbps. U Srbiji, ova razlika između brzina između mobilnog interneta i Wi-Fi je 3.0 Mbps.

Istraživanje OpenSignala pokazuje i sugeriše da korisnici i proizvođači uređaja moraju da preispitaju stav o tome da je Wi-Fi uobičajeno najbolje rešenje kada su brzine u pitanju. Iako je ovo bilo pravilo kada je tržište smartfona bilo u povoju, to više nije slučaj u LTE eri.

Takođe, Wi-Fi nije bez sopstvenih problema , kao što su prezagušene mreže. Sve ovo se dešava pred dolazak 5G tehnologije i obećavanja brzina iz gigabit klase za određene korisnike. Iako Wi-Fi ima svoju svrhu, mnogi će se pre odlučiti za celularni pristup, odnosno mobilni internet.

Izvor: OpenSignal
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 26, 2018 7:19 pm

Smile Nokia se u potpunosti fokusira na 5G tehnologiju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Nakon nekoliko prilično neuspešnih eksperimenata sa VR kamerama i digitalnom zdravstvenom jedinicom, Nokia se refokusira prema onome što najbolje zna, pa je odlučila da spoji svoju jedinicu za mobilne i fiksne mreže u novu grupu pod nazivom Access Networks Division, čiji cilj će biti, kako kažu, "potpuno istražiti potencijal 5G tehnologije".

S obzirom da će od sledeće godine 5G postati glavna stvar u komunikacijama širom sveta, Nokia očito želi da uhvati voz koji će joj osigurati sigurnu i prosperitetnu budućnost kao što su joj legendarni "glupi" telefoni omogućili da žari i pali na tržištu telefona, sve dok joj nisu presudili pametni telefoni.

Kakve će proizvode i tehnologije iznedriti nova divizija saznaćemo uskoro.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 26, 2018 7:31 pm

Smile Viber će omogućiti chat grupe sa čak milijardu korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Aplikacija za trenutnu razmenu poruka Viber uskoro će dobiti jedinstvenu mogućnost, u okviru Viber Communities-a.

Spomenuta opcija omogućitće stvaranje chat grupa sa rekordnih 1 milijardu korisnika, ali to je za sada, iz razumljivih razloga teško proveriti.

Osim ove opcije Communities chat grupe imaće i opciju jednostavnog pridruživanja jednim tapom na link za grupu, svaki novopridošli član grupe moći će da vidi čitavu istoriju razgovora u grupi, a administratori chat grupa moći će da zalepe poruke na vrh razgovora.

Funkcionalnost bi trebala da već bude dostupna korisnicima najnovije verzije Viber aplikacije za Android i iOS uređaje.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 26, 2018 7:34 pm

Smile Foxconn predviđa tešku poslovnu 2019. godinu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Kompanija Foxconn iznela je svoje poslovne planove za sledeću godinu koji uključuju smanjenje troškova od 3 milijarde američkih dolara, u skladu sa predviđanjima kako će 2019. godina za kompaniju biti dosta teška.

Ukupni izdaci kompanije Foxconn u poslednjih godinu dana bili su 6,7 milijardi američkih dolara. Što se tiče ušteda, odeljenje posvećeno proizvodnji Apple-ovih iPhone-a moraće da uštedi oko 865 miliona američkih dolara, što sa sobom povlači i otpuštanje 10% pomoćne radne snage.

Takođe, temeljno će biti analiziran rad zaposlenih kompanije koji primaju platu veću od 150 hiljada dolara godišnje. Jedan od razloga za predviđanje loše godine je navodno manjak potražnje za novim iPhoneim-a, zbog čega su svoja predviđanja koja se tiču poslovnih rezultata u sledećoj godini bili prisiljeni da izmene i drugi Appleovi dobavljači.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 26, 2018 7:37 pm

Smile Huawei počeo testiranje Google Fuchsia sistema na Honor Play telefonu i Kirin 970 čipsetu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Ad437bc1ababab773c32800051c972af

Ako niste u proteklih nekoliko meseci živeli u nekoj pećini, van civilizacije, verovatno ste čuli za operativni sistem Google Fuchsia koji se trenutno razvija. Dok Google još nije javno govorio o projektu, znamo da je otvorenog koda, a razvija se polako ali stalno gura malo po malo napred. Mnogi špekulišu da će na kraju Fuchsia potpuno zameniti Android operativni sistem, a možda čak i Chrome OS. Međutim, dok se Google ne oglasi, nećemo znati tačnu svrhu ovog sistema. Iako je OS ovog trenutka daleko od završetka, sada znamo da će Huawei verovatno biti jedan od prvih proizvođača opreme na bazi Fuchsia, jer kompanija navodno testira ovaj tajni OS na Honor Play smartfonu.

U izvornom kodu kompanije Fuchsia otkriveno je da je Huawei uspeo da pokrene kernel Zircon na Honor Play-u. Zircon kernel, za razliku od kernela Linux-a Android-a, u svom završnom stanju će služiti kao Fuchsia kernel, tako da iako je još uvek daleko od završenog, upotrebljivog operativnog sistema, to je svakako dobra početna tačka.

Sam patch daje podršku za HiSilicon Kirin 970 SoC na Zircon jezgru, a Honor Play je jednostavno jedan od nekoliko uređaja koji je Huawei/Honor objavio sa ovim čipsetom. Takođe imamo Huawei P20 liniju, Huawei Mate 10 liniju, Honor 10, Honor View 10 i još mnogo toga. Ovde možete pogledati relevantnu vezu. https://fuchsia-review.googlesource.com/c/zircon/+/228577

U ovoj fazi, to malo znači krajnjem potrošaču, pošto Fuchsia neće biti skoro gotova i nemamo pojma kada će biti. Ali to znači da bi Huawei mogao biti među prvim proizvođačima originalne opreme za pokretanje uređaja sa Fuchsia pogonom kada se na kraju pojavi, moguće za 2 ili 3 godine. Za sada, to je samo šargarepa na dugačkom štapu, a mi smo tu da vas obavestimo čim budemo imali više informacija o razvoju ovog sistema.

Izvor: XDA-developers
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 29, 2018 5:55 pm

Smile Niko ne želi da plaća YouTube Premium pa će on postati besplatan?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Dugo je vremena YouTube najavljivao kako će uvesti mesečnu pretplatu na neke ekskluzivne video sadržaje, te kako će novcem prikupljenim od zainteresovanih pretplatnika finansirati one koji takve sadržaje stvaraju. I nakon mnogo najava takvu su uslugu pokrenuli u oktobru 2015. godine pod nazivom YouTube Red.

U junu ove godine usluga YouTube Red, koja je inače koštala 9,99 dolara, preimenovana je u YouTube Premium. Istovremeno je cena za nove korisnike porasla na 11,99 dolara, a u nju su uključene i pretplate na muzičke sadržaje do tada dostupne kroz Google Play Music. Međutim, ideja o mesečnoj pretplati za "ekskluzivne" video sadržaje poznatih YouTuber-a, čini se, nije zaživela u potpunosti.

Američki mediji sada pišu kako bi početkom sledeće godine, tek nešto više od pola godine nakon lansiranja, YouTube Premium mogao da bude značajno izmenjen. Sadržaj pod oznakom YouTube Originals koji se sada nalazi iza paywalla trebao bi tako početkom 2019. polako da postaje dostupan za gledanje svima, bez plaćanja pretplate. Financiraće se, kao i svi ostali sadržaji na ovom servisu, reklamama, a do 2020. bi sav do sada naplatni sadržaj trebao da postane besplatan.

Namera YouTube-a je, prema službenoj izjavi, na ovaj način da privuče više gledalaca. Ali, prava istina je verovatno u tome da plaćanje pretplate ne zanima preterano mnogo ljudi pa je u kompaniji odlučeno da se napusti taj oblik monetizacije sadržaja. YouTube Premium mogao bi da ostane na životu kao platforma za one koji ne žele da gledaju reklame, a nudiće, navodno, neke sadržaje pre nego što oni postanu dostupni ostalim gledaocima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 29, 2018 5:59 pm

Smile Iscureli podaci o e-mail adresama korisnika Amazon-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Ako ste u zadnjih par dana primili e-mail od Amazon-a u kojoj stoji kako su greškom objavili vašu adresu elektronske pošte, niste jedini. Prema dostupnim informacijama, poteškoća u radu internet sajta uzrokovala je objavu adresa elektronske pošte korisnika, ali je u međuvremenu otklonjena.

Neki od korisnika izveštavaju kako su dobili poruku naslovljenu "Important Information about your Amazon.com Account" u kojoj stoji kako je objavljena njihova adresa elektronske pošte zbog tehničke poteškoće te kako je, u trenutku slanja poruke, otklonjena.

Tekst poruke:

Hello,

We’re contacting you to let you know that our website inadvertently disclosed your email address due to a technical error. The issue has been fixed. This is not a result of anything you have done, and there is no need for you to change your password or take any other action.

Sincerely, Customer Service http://Amazon.com

Amazon nije otkrio detalje oko ovih tehničkih probela, ali je njihov predstavnik u razgovoru za portal BleepingComputer napomenuo kako razloga za brigu nema te kako se ovo neće ponoviti.

Manjak informacija svakako izaziva zabrinutost među korisnicima koji smatraju kako bi trebali da znaju više o tome kako su i kada njihove poverljive informacije objavljene. Takođe, dodatno zabrinjava činjenica kako se ovaj incident dogodio neposredno pre početka sezone velikih popusta, a svima je poznato koliko ovakve sezone vole napadači skloni phishingu.

Kako je informacija o samom incidentu malo, nije lako zaključiti koliko su dugo adrese bile dostupne i ko je do njih mogao doći.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 29, 2018 6:03 pm

Smile CeBIT odlazi u legendu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 A47f82ab9f457da462a81142ff7c378f

Nekada najveći svetski sajam informacionih i komunikacionih tehnologija se, nakon 33 izdanja, više neće održavati u Hanoveru.

Iako je sajam ove godine prihvatio novi koncept, koji podrazumeva kombinaciju poslovnog sajma, festivala i konferencije, nije zaustavljen trend smanjenja broja posetilaca, što je smanjilo i interesovanje izlagača. Zbog slabe prodaje izložbenog prostora organizator Deutsche Messe AG doneo je odluku da se CeBIT 2019 otkaže.

Teme CeBIT-a su uvek bile vezane za digitalizaciju industrije, a sada će biti uključene u sajam industrijskih tehnologija HANNOVER MESSE, događaj iz koga je CeBIT i nastao 1986. godine.

Benchmark ekipa je godinama unazad redovno izveštavala sa CeBIT sajma, donoseći čitaocima najnovije informacije iz sveta tehnologija i komunikacija. U neka srećnija IT vremena CeBIT je okupljao ono najbolje što je industrija nudila u domenu mreža, softvera i IT biznisa. Međutim, iz godine u godinu, sajam je imao sve manje posetilaca i izlagača, što je na kraju neminovno dovelo do otkazivanja CeBIT-a za narednu godinu.

Deutsche Messe AG će nastaviti da koristi CeBIT brend za događaje koje organizuje izvan Nemačke. Premijerni CeBIT Rusija će se održati u Moskvi, u tehnološkom parku Skolkovo, od 19. do 21. marta 2019. godine.

Izvor: Benchmark
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 29, 2018 6:45 pm

Smile Nokia potpisala ugovor o licenciranju patenata sa Oppo-m

Nokia je objavila da je potpisala višegodišnji ugovor o licenciranju patenta sa kineskim proizvođačem pametnih telefona Oppo. Kompanija nije otkrila detalje ugovora, ali izgleda da će se proizvođač iz Guangdonga oslanjati na najvećeg vlasnika licence u svetu mobilnih uređaja za patente iz oblasti komunikacija i umrežavanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Gsmarena_001

Maria Varsellona, predsednik kompanije Nokia Technologies i direktor za pravne poslove (CLO) u finskoj kompaniji, ​​jednostavno je izjavila da je „Oppo jedan od lidera u industriji pametnih telefona“ i istakla da je Nokia zadovoljna njihovim ulaskom u program licenciranja. „Ovaj sporazum dodatno potvrđuje Nokia-in globalni program licenciranja“, dodala je Maria. Između ostalog, ovim ugovorom Oppo se pridružuje kompanijama Samsung, Xiaomi i Huawei u korišćenju intelektualne svojine kompanije Nokia u narednih pet godina.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 29, 2018 6:48 pm

Smile Facebook potvrdio kvar zbog kojeg se korisnicima vraćaju stare poruke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Korisnici Facebook-a širom sveta prijavljuju jedan od čudnijih bugova, a reč je o porukama starim godinama, koje se vraćaju na popularnoj mreži bez ikakvog objašnjenja.

"Pojedini ljudi vide stare poruke na Facebook-u. Svesni smo ovog problema i aktivno radimo na tome da ga što pre rešimo", rekao je za The Verge portparol Facebook-a.

Kako su pojasnili iz Facebook-a, pojedinim korisnicima do kraja dana bi mogle ponovo da stižu neke stare poruke, dok u potpunosti ne reše problem.

Mnogi su iskritikovali Facebook rekavši kako ne žele da ih proganjaju stare poruke i njihova prošlost.

Ovo nije prvi put da se nešto ovakvo dešava. Facebook je od 2015. godine kroz opciju "Na ovaj dan" počeo da podseća korisnike na brojna dešavanja iz prošlosti koja su i danas bolna za mnoge.

Podsećamo, Facebook i Instagram danima su bili u kvaru širom sveta. Korisnici su se najviše žalili na korišćenje Messenger-a jer nisu bili u mogućnosti da šalju i primaju poruke.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:05 pm

Smile Hangouts će raditi još sljedeće godine, a onda ide u mirovinu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Hangouts

Prema informacijama kojima raspolaže 9to5Google, Google će svoj Hangouts servis ugasiti 2020. godine, barem za privatne korisnike, dok će Hangouts Chat i Hangouts Meet ostati kao dio G Suite poslovnog paketa. Prema istom izvoru, Google će umjesto u Hangouts koji polako umire, snage usmjeriti prema relativno novim Allo i Duo aplikacijama za chat i video razgovor.

Hangouts je lansiran 2013. godine kao nasljednik dotadašnje Google Talk aplikacije, koja je postojala još od lansiranja Gmaila, a služila je kao standardna chat aplikacija na Android uređajima i među općenito korisnicima Googleovih servisa. Rastom popularnosti WhatsApp, Viber i sličnih novih aplikacija koje se vezuju uz telefonski broj, a ne e-mail račun, Hangouts je počeo gubiti na popularnosti.

Kad će točno Hangouts za privatne korisnike prestati raditi, za sada još nije definirano, no oni će svakako biti na vrijeme obavješteni.

9to5Google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:12 pm

Smile Instagram uvodi opisivanje fotografija glasom za slabovidne osobe

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Popularna aplikacija za uređivanje i deljenje fotografija Instagram odlučila je da iskoristi tehnologiju kako bi pomogla slabovidnim osobama koje žele da koriste njihov servis.

Ta tehnologija omogućava glasovno opisivanja fotografija koje su postavljene na servis te čitanje na glas opisa fotografija samih korisnika.

Reč je o softveru koji korisniku opisuje sadržaj koji se trenutačno nalazi na ekranu (u ovom slučaju opisuju se korisnički profili, feedovi i Search & Explore kartica).

Ukoliko opis fotografije ne postoji ili je nedovoljan, aktiviraće se tehnologija za prepoznavanje fotografija koja će pročitati automatizovani opis fotografija. Sličnu tehnologiju opisivanja fotografija za slabovidne osobe već je nekoliko godina implementirana u Facebook.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:15 pm

Smile Dropbox dobija podršku za proširenja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Jedan od najpoznatijih svetskih servisa za skladištenje podataka u oblaku, Dropbox, nedavno je proširio svoje funkcionalnosti. Već je poznato kako mnoge aplikacije podržavaju skladištenje podataka na Dropbox, a sada stiže obrnuta funkcionalnost, podrška za spoljne aplikacije unutar Dropbox-a.

Dropbox kreće sa implementacijom nove opcije nazvane Extensions, koja omogućava da se datoteke direktno unutar Dropbox-ove stranice otvore u web aplikaciji po želji korisnika (ukoliko je za nju implementirana podrška unutar Dropbox-a).

Korisnici će moći videti opciju "Open with" za popularne formate i vrste datoteka kao što su PDF, Word, DWG, video datoteke i fotografije. Za sada su podržane aplikacije kao što su DocuSign, HelloSign, HelloFax, Pixlr, Vimeo te aplikacije kompanija Adobe i Autodesk.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:20 pm

Smile SwiftKey za Android: Opcija za pretraživanje ugrađena u tastaturu

SwiftKey kompanije Microsoft dobija u okviru Android operativnog sistema opciju za pretraživanje koja će biti ugrađena u tastaturu. U kompaniji se nadaju da će na ovaj način korisnicima omogućiti da lakše pretražuju sadržaje bez potrebe da napuštaju razgovor koji vode.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Swift

Da bi se pristupilo funkciji dovoljno je da se preko + simbola otvori toolbar, te izabere search opcija. Oni koji su upoznati sa novom opcijom negoduju što je još uvek osnažena Bing pretraživačem, te što nema naznaka da bi u nekom trenutku moglo da se pređe na Google search. Zahvaljujući novoj funkciji korisnici u paralelnom prozoru mogu da pretražuju neki sadržaj, te ga screenshot-uju i podele sa ostalim kontaktima, a poslati screenshot stiže u paru sa odgovarajućim linkom ka web-stranici koja ga objašnjava.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Swift2

Opcija je za sada dostupna u samo 11 zemalja – Sjedinjenim Američkim Državama, Velikoj Britaniji, Kanadi, Francuskoj, Nemačkoj, Australiji, Japanu, Brazilu, Indiji, Italiji i Španiji, a pre nego što je lansirana mogla je da se testira u Android beta verziji.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:24 pm

Smile RS domen dobija kukice i dodatne simbole

Od ponedeljka, 10. decembra .RS domen će „govoriti“ čak 13 jezika i omogućiti upotrebu 67 latiničkih slova, pa nazivi domena, između ostalog, više neće morati da se pišu „ošišanom latinicom“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Rnids

Registrantima postojećih .RS domena će od tog datuma biti omogućena registracija novog naziva .RS domena koji na određenim pozicijama umesto „ošišanih“ slova ima odgovarajuća slova koja ranije nisu bila na raspolaganju (npr. „č“ ili „ć“ umesto „c“, „š“ umesto „s“ itd).

Domeni sa internacionalizovanim nazivima (Internationalized Domain Name – IDN) su svi oni domeni čiji nazivi mogu da sadrže i slova izvan engleskog alfabeta (tj. ASCII koda). Takva su, na primer, latinička slova sa dijakritičkim znacima, kao što su č, ć, š, ž i đ.

Podržavši navedena, kao i još 36 slova iz pisama albanskog, bošnjačkog, hrvatskog, češkog, nemačkog, mađarskog, crnogorskog, rumunskog, romskog, slovačkog, slovenačkog i vlaškog jezika, .RS domen se priključuje velikoj svetskoj porodici IDN domena najvišeg nivoa. Prvi takav domen je bio .COM, još 2000. godine.

Svečano predstavljanje novosti na RS domenu
Povodom toga, 10. decembra u Biblioteci grada Beograda, Knez Mihailova 56, u sali Fonda umetnosti na drugom spratu, Registar nacionalnog internet domena Srbije (RNIDS) će organizovati skup sa sledećom agendom:

10.30 Registracija – uzimanje izjava

11.00 Svečano otvaranje

Obraćanje predstavnika Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija (TBC)

Obraćanje Mihaila Jovanovića, direktora Kancelarije za IT i eU

Obraćanje Danka Jevtovića, člana UO ICANN-a

11.30 Izlaganje Vojislava Rodića, predsednika UO RNIDS-a

12.00 Koktel

13.00 Kraj skupa

Činjenica je da svaki narod teži da na internetu koristi svoje nacionalno pismo, i to ne samo u okviru sadržaja, već i u okviru naziva domena. Prateći svetske trendove, RNIDS je još 2012. omogućio registraciju ćiriličkih naziva u okviru .SRB domena, a sada će u okviru naziva .RS domena omogućiti upotrebu šireg skupa latiničkih slova koja se koriste u Republici Srbiji, uključujući i pisma nacionalnih manjina.

Detaljnije informacije o registraciji naziva .RS domena sa širim skupom latiničkih slova možete pronaći na viševredi.rs.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Dec 02, 2018 6:26 pm

Smile Microsoft Dynamics 365 Business Central – najnoviji Microsoft ERP sistem

https://pcpress.rs/microsoft-dynamics-365-business-central-najnoviji-microsoft-erp-sistem/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 04, 2018 6:24 pm

Smile Podelite Instagram Stories sadržaj sa uskim krugom prijatelja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Instagram je dodao novu opciju koja će korisnicima omogućiti da svoj Intagram Stories sadržaj ubuduće podele samo sa određenim korisnicima, odnosno sa odabranim uskim krugom prijatelja.

Pre uvođenja opcije bile su dostupna dva načina deljenja Stories sadržaja, ukoliko je profil korisnika javan svaki korisnik Instagram-a mogao je da vidi taj sadržaj. Ukoliko je profil korisnika privatan Stories sadržaj su mogli videti svi pratitelji profila, a deljenje Stories sadržaja sa specifičnom i odabranom grupom korisnika sve do sada nije bilo moguće.

Nova opcija se ostvaruje putem Close Friends liste, koja će korisnicima omogućiti da odaberu manju grupu korisnicima sa kojima će moći podeliti neki sadržaj koji na primer nije za širu publiku. Kada budu delili Stories sadržaj korisnici će moći putem menija izabrati žele li taj sadržaj da podele sa svim korisnicima ili samo sa korisnicima sa Close Friends liste.

Ako je sadržaj objavljen samo korisnicima sa Close Friends liste biće vidljiv samo njima, a neće biti moguće zatražiti naknadni pristup sadržaju ili dodavanje na listu (dakle sastavljanje liste ovisi samo o vlasniku profila koji objavljuje sadržaj).

Korisnici koji su dodati na Close Friends listu biće označeni sa zelenim prstenom oko njihove profilne fotografije na Instagram Stories statusnoj traci.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 04, 2018 6:27 pm

Smile Tumblr zabranjuje “sadržaje za odrasle”

Tumblr, platforma čija su ciljna grupa uglavnom mlađe generacije, poznata je po brojnim pornografskim, te erotskim sadržajima, koji će, kako je najavljeno, biti zabranjeni nakon 17. decembra.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Tumblr

Vlasnici platforme objavili su da će svi sadržaji koji prikazuju bilo šta što nije u skladu sa novim pravilima biti uklonjeni, dok će erotski sadržaji u tekstualnom obliku i dalje moći da se objavljuju. Tako ovaj čin predstavlja kraj jedne ere kada je mikro-blogovanje u pitanju, budući da je Tumblr postao poznat upravo po tome što je dozvoljavao kreiranje niza erotskih podsvetova, te negovanje različitih potkultura. Odluka je usledila dve nedelje nakon što je Apple odlučio da ukloni Tumblr aplikaciju iz svoje prodavnice zbog problema koji su nastali u vezi sa prepoznavanjem i uklanjanjem sadržaja koji prikazuju zloupotrebu dece.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Tumblr2

Novo pravilo neće se odnositi na umetnička dela, te na golotinju koja je nastala u okviru nekog političkog konteksta. Tumblr korisnici burno su reagovali na ovu odluku, te pokrenuli peticiju za zaustavljanje promena koje će učiniti da i ova platforma počne da liči na sveostale.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 04, 2018 6:33 pm

Smile Windows 10 facelift – kako će izgledati nove ikonice?

Po svemu sudeći, Microsoft planira da promeni izgled ikonica na Windows-u 10, kao što ih je redizajnirao na Office 365 aplikacijama (predstavljene su prošle nedelje). Džon Fridmen, rukovodilac Office design odeljenja u Microsoft-u, rekao je da je bio ogroman posao da se osmisle nove ikonice, ali da je ustanovljen sistem koji će se skalirati kroz sve Microsoft proizvode.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Windows-10-icon-redesign

Na svom blog-u, Fridmen je okačio koncept slike koje bi mogle da nam daju uvid u to kako će izgledati moderne ikonice za različite aplikacije. To su najverovatnije samo mockup-ovi, ali je očigledno da Microsoft ima u planu modernizaciju ovih detalja.

Uostalom, bilo je i vreme za to, jer Windows 10 u sebi sadrži i neke ikonice koje se nisu menjale duže od decenije. Te starije ikonice se ne uklapaju u izgled Windows-a 10 i to je jedan od glavnih razloga zašto se traži sistemsko rešenje – jedinstveni sistemski dizajn koji će se upotrebiti na svim ikonicama u budućnosti.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Dec 04, 2018 6:36 pm

Smile Emitovan prvi 8K film na TV

Japanska državna televizija NHK pokrenula je 2. decembra ultra HD 8K TV kanal. U skladu sa futurističkom tehnologijom, emitovan je i film koji je na taj način ušao u istoriju kao prvi 8K film za TV.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 2001

U susret Olimpijskim igrama 2020, Japan je postao prva država na svetu koja ima satelitski TV kanal koji emituje program u 8K super-visokoj rezoluciji. Naravno, iako je reč o Japanu, ovo je i dalje pionirski poduhvat s obzirom na to da malo ko poseduje uređaje koji mogu da prate 8K Ultra HD program. To ih nije sprečilo da započnu projekat i to upravo uz emitovanje SF remek-dela i po mnogima najboljeg filma ovog žanra.

Naravno, reč je o filmu Odiseja u svemiru 2001 reditelja Stenlija Kjubrika. Iako je film izašao pre 50 godina (1968) on se i dalje smatra jednim od najboljih filmova svih vremena. Pored nesumnjivog kvaliteta, film je odabran i zbog toga što demonstrira napredak tehnologije. Ono što je pre 50 godina bila naučna fantastika, to je danas realnost. Čak su i roboti u svemirskim stanicama počeli da se bune. Ipak, možda je i najvažniji razlog – tehnologija snimanja filma.

Odiseja u 8K svemiru

Japanska nacionalna televizija je odabrala Odisiju u svemiru jer je reč o “remek-delu filmske istorije”. Ipak, ma koliko film bio kvalitetan ne bi mogao da bude emitovan u 8K da nije sniman na 65mm filmu. Zahvaljujući tome, Warnes Bros. je na zahtev Japanaca uspeo da skenira originalne negative, popravi oštećenja i kreira 8K verziju filma.



“Mnoge poznate scene se sada vide još bolje, sa detaljima na koje je obratio pažnju Stenli Kjubrik. On je kreirao osećaj pravog svemirskog putovanja, omogućavajući da se osećaj sa velikog platna po prvi put prenese u potpunosti u kućne uslove.”, preneo je NHK.

Za proleće se sprema emitovanje drugog 8K filma. Reč je o klasiku My Fair Lady sa Odri Hepbern, koji je takođe sniman u 65mm tehnici.

Kako gledati 8K film na TV?

Da biste pratili 8K TV program neophodno je da za početak imate 8K televizor. Pored toga potrebna vam je i satelitska antena koja može da prima program super-visoke rezolucije . Ako vam nije problem da uložite u TV koji košta oko 15.000 evra i antenu od 2000 evra, HDMI kabl od 1000 dinara će vam biti najmanji problem. Kako čak ni u Japanu nema mnogo ljudi sa ovom opremom, NHK planira da tehnologiju demonstrira na sajmovima širom zemlje. Dakle nešto slično kao kada se prvi put pojavio prvi bioskop, samo sa “malo” boljom slikom.

I dok je Japan pokrenuo 8K TV program, globalno uvođenje standarda je i dalje veoma, veoma daleko. Svakako se očekuju novi, pristupačniji 8K TV uređaji koji će vremenom postati standard. Ipak, kako je širom sveta 4K još uvek misaona imenica, jasno je da smo daleko od 8K svakodnevice. Ipak, to ne znači da ne treba gledati unapred.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 05, 2018 6:24 pm

Smile Microsoft će Edge zameniti Chromium-baziranim pregledačem

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 23a79e3bd83ef86910f722b29fee71ca

Microsoft je 2015. godine pokušao da svoj zastareli Internet Explorer zameni novim Edge browserom, koji je izgrađen u sigurnijem EdgeHTML rendering endžinu. Međutim, novi pregledač je od starta imao probleme, a ovo zajedno sa preteranom zavisnošću od svog perthodnika dovelo je do toga da bude veoma slabo prihvaćen. To je rezultiralo situacijom da Microsoft konstantno preispituje svoj pristup i na kraju se odluči za Chromium.

Chromium je browser endžin popularizovan od strane Google Chrome-a, a takođe ga koriste Opera, Amazon Silk i drugi browseri. Anonimni izvori otkrivaju da Chromium bazirani projekat nosi kodno ime Anaheim.

Za sada nema previše pouzdanih informacija o novom pregledaču, a tu je je i pitanje da li Microsoft planira da zadrži ili da odbaci Edge brendiranje i aktuelni korisnički interfejs. U svakom slučaju, zna se da će Anaheim označiti kraj za EdgeHTML i započeti Microsoftov put kroz Chromium.

Prelazak na Chromium endžin bi trebalo da donese značajno stabilniju platformu, sa poboljšanim performansama. Microsoft je nedavno primećen kako doprinosi u kodu za poboljšanje Google Chrome performansi na ARM čipovima.

Na kraju, Anaheim bi trebalo da postane kompletna zamena za Edge na Windowsu 10, postajući podrazumevani browser za operativni sistem.

Izvor: KitGuru
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 05, 2018 6:29 pm

WhatsApp za Android stiže na tablete u beta formi

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 280f5aecbfa4170bbe197bb82c19ec7b

WhatsApp je jedna od najpopularnijih aplikacija za slanje poruka na mobilnim uređajima, ali još uvek nije dostupna za tablete. Bar ne zvanično. Ovo će se uskoro promeniti, jer WhatsApp radi na tome da donese aplikaciju na Android tablete.

Prema najnovijem izveštaju, WhatsApp za tablete je trenutno spreman za preuzimanje sa Google Play Store-a, ali samo ukoliko ste beta tester. Kako je još uvek u beti, primetno je da aplikacija nudi limitiran broj funkcija, a ostale će se dodavati kroz proces razvoja i testiranja.

Za korišćenje aplikacije će biti potreban tablet koji ima SIM slot, jer servis ne radi na Wi-Fi only uređajima. Ukoliko ispunjavate sve zahteve i želite da isprobate aplikaciju, WhatsApp za Android na tabletima možete potražiti na Google Play Store-u.

Takođe, biće vam potreban i drugi WhatsApp nalog, s obzirom na to da beta aplikacija ne dozvoljava uparivanje tableta sa telefonom i korišćenje istog naloga na oba uređaja.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Dec 05, 2018 6:47 pm

Smile Microsoft pravi Windows Lite OS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Microsoft radi novu verziju Windows-a 10 pod nazivom Windows Lite a ovoga puta je odlučio da donese velike promene kako bi operativni sistem bio zaista "lightweight".

Novi OS je otkriven u dokumentaciji koja je stigla uz novi build, a portal Petri tvrdi da se radi o ChromeOS killeru, koji se Microsoft želi žestoko baciti na tržište uređaja poput Chromebook-ova, s obzirom da mu to nije uspelo sa prethodnim "lightweight" verzijama operativnog sistema Windows RT i Windows 10 S.

Iz tog razloga novi operativni sistem se temelji na Windows Core OS iskustvu, imaće izrazito niske zahteve za hardverom i prostorom na disku, s obzirom da Microsoft-u treba softver koji će pokretati uređaje koji će se nadmetati protiv Chromebook-ova.

To znači da će uređaji pokretani ovim OS-om moći pokretati samo softver iz Microsoft Store-a, a Win32 programi se neće moći koristiti, za razliku od Windows 10 S OS-a koji je imao mogućnost nadogradnje na punu verziju Windowsa 10 zbog dobijanja pune podrške za Win32 programe.

Pored svega toga, postoji mogućnost da novi OS uopšte neće nositi ime Windows, a neće imati ni mogućnost zasebne instalacije, jer će biti unapred instaliran na uređaje koje će izrađivati Microsoft-ovi partneri poput Della, HP-a, Lenova i drugih.

Više informacija o Windows Lite OS-u mogli bismo da saznamo na Microsoft-ovoj konferenciji za developere Build 2019.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:19 pm

Smile HMD u dvije godine prodao preko 130 milijuna Nokia uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Hmd-share

Otprilike u ovo vrijeme prije dvije godine, osnovan je HMD, tvrtka koja je početkom 2017. godine započela s prodajom Android uređaja pod Nokijinim imenom, nakon isteka ugovora koji ga je vezao s Microsoftom. Prvi njihov smartfon bio je Nokia 6, da bi nakon njega uslijedila cijela serija novih modela.

U ove dvije godine, HMD je prodao preko 130 milijuna uređaja, no ova brojka pored smartfona uključuje i obične mobitele. Računajući 70 milijuna prodanih u prvoj godini, te 63 milijuna u prva tri kvartala ove, brojka je debelo prešla 130 milijuna. Bilo kako bilo, HMD može biti zadovoljan postignutim, jer je u relativno kratkom roku Nokia brand uspio vratiti iz pepela u koji ga je bio ukopao Microsoft.

Međutim, preko 80% kupaca Nokia uređaja starije je od 35 godina, dakle oni koji se Nokije sjećaju kao vodećeg proizvođača prije 10-15 godina. Upravo zato će se HMD u nadolazećem razdoblju pokušati fokusirati na mlađe kupce.

Jedna od prednosti Nokia uređaja je podrška za Googleovog Android One, što osigurava rane nadogradnje na najnovije verzije ovog operativnog sustava, a i cijene su im u pravilu razumne.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Dec 07, 2018 6:23 pm

Smile I Google Allo ide u penziju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Sada je i službeno: Google je objavio svoje planove za gašenje aplikacija za komunikaciju Allo i Hangouts. Kako se ranije nagađalo, kompanija u budućnosti ne planira da ima plejadu mobilnih aplikacija namenjenih isključivo chatu i video pozivima već će svoje napore usmeriti samo na daljnji razvoj onih koje su među korisnicima zaživele.

U skladu sa novoobjavljenim planovima aplikacija Allo, čiji razvoj je ranije ove godine zaustavljen, biće uskoro ugašena. Najbolje iz nje biće primenjeno na aplikaciju Messages, na čiji će se razvoj Google značajnije koncentrisati. Messages će tako dobiti pametne odgovore, podršku za GIF-ove i web verziju, a Allo, koji je sve to imao, odlazi u večna lovišta nakon marta sledeće godine.

Kad je reč o video pozivima, Google će nastaviti sa razvojem za to namenjene aplikacije Duo koja beleži dobre rezultate na Android-u ali i iOS-u.

Aplikacija Hangouts, kao što znamo, takođe više neće biti u fokusu razvojnih timova. Do daljnjega će ipak ostati u funkciji ali neće dobijati nadogradnje i nove opcije. Umesto toga Google će se orijentisati na njene verzije Hangouts Meet i Hangouts Chat, namenjene poslovnim korisnicima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu