Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 16, 2018 6:49 pm

Smile Microsoft kompletno redizajnira Cortanu za Android i iOS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 12e0d8cbd19cbdbedc63d200ad4b702a

Microsoft izgleda nije zadovoljan kako Cortana funkcioniše na mobilnim uređajima, te je odlučio da kompletno izmeni korisnički interfejs aplikacije i donese nove funkcije, fokusirane na iskustvo konverzacije i druge aktivnosti zabave.

Sva nova poboljšanja će biti dostupna Android i iOS korisnicima kada Cortana 3.0 stigne u stabilni kanal. Trenutno, svi mogu da testiraju novi UI dizajn i nove funkcije samo ukoliko su deo beta programa na pomenutim platformama. Evo šta nova Cortana donosi Android i iOS korisnicima:

Ažuriranje korisničkog interfejsa i novo mesto za upravljanje i podešavanje Cortana uređaja

Slušanje muzike u pokretu

Organizacija i obavljanje zadataka na vreme, podešavanje tajmera i kreiranje sastanaka glasom

Pridruživanje Skype ili Teams sastancima uz pomoć Cortane, kao i upravljanje kalendarom i slanje brzih emailova glasom

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 16, 2018 6:53 pm

Smile Hakeri napali Pentagon i ukrali privatne podatke zaposlenih i vojnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Krajem prošle nedelje američko Ministarstvo obrane (Pentagon) objavilo je da im je probijena zaštita računarskog sistema, te da je kompromitovana veća količina podataka o putovanjima njihovih zaposlenih. U napadu su navodno ukradeni podaci o čak 30 hiljada vojnih i civilnih zaposlenih Pentagona, a možda i više. Koliko tačno, pokazaće istraga.

Provalom u sistem koji vodi evidenciju o putovanjima kompromitovani su privatni podaci zaposlenih i vojnika kao i brojevi njihovih kreditnih kartica. Hakerski napad možda je obavljen i pre više meseci, prenosi AP, ali otkriven je tek nedavno. Odgovorni u Pentagon-u za njega su saznali 4. oktobra i odmah su pokrenuli istragu.

Za sada nije poznat tačan obim napada kao ni identitet napadača. Zna se tek da je zaštita probijena na sistemu jednog od spoljnih komercijalnih pružalaca usluga, putem kojeg su hakeri uspeli da pristupe podacima Ministarstva obrane SAD-a.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 16, 2018 6:56 pm

Smile Malware u Windows 10 Store-u maskiran u Google aplikaciju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Poznato je da Google nikada nije previše voleo Microsoft i Windows, pa osim osnovne internet pretrage, u Windows Store-u niste mogli da pronađete nikakve druge njegove aplikacije.

Ovih dana u Windows Store-u je odjednom osvanula aplikacija koja je delovala kao službeni Google Photos app, pa su mnogi korisnici pohrlili da je preuzmu, što im je bilo velika greška.

Naime, aplikacija pod nazivom "Album by Google Photos" za koju je pisalo da je izdata od kompanije Google LLC, bila je samo dobro zamaskirani malware koji je na neki neobjašnjivi način zaobišao Microsoft-ove filtere za prepoznavanje malicioznih aplikacija i postao dostupan za preuzimanje.

Aplikacija je u pozadini prikazivala oglase, a klikovi na njih su generisali zaradu developeru, pa se može reći da nije previše opasna. Google je na svojem Twitter profilu objavio da nema ništa sa Google LLC i da se radi o prevari.

Nakon pritužbi korisnika i Google-ovog saopštenja aplikacija je uklonjena iz Windows Store-a, ali ako ste je preuzeli pre toga, bilo bi dobro da je izbrišete.

Microsoft-u ovo sigurno nije dobra reklama za pouzdanost sistema za proveru aplikacija u Store-u, ali poznato je da slične stvari sa vremena na vreme pobegnu ispod radara i Play prodavnici, pa se Google verovatno neće rugati ekipi iz Redmonda.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 16, 2018 6:59 pm

Smile Winamp dobija mobilnu aplikaciju

Četiri godine nakon što je Winamp prešao u ruke kompanije Radionomy, legendarni muzički plejer iz prošlosti dobija novi život, budući da kompanija već radi na verziji Winamp 5.8, te se odnedavno spekuliše i o tome da bi fokus u okviru neke sledeće varijante mogao da bude na mobilnoj aplikaciji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Winamp

Tako već može da se čuje da će se Winamp 6.0 pojaviti kao audio plejer za različite mobilne platforme, a kako bi postao glavni plejer koji bi se na nosivim uređajima koristio za slušanje svih vrsta audio sadržaja. Tako bi novi Winamp mogao da formira stanicu za sve muzičke, te druge audio sadržaje, i obuhvati sve od Spotify plejlista do Audible audio knjiga. Ipak, tako ambiciozan projekat zahtevao bi ozbiljne partnere, te dozvole iz različitih delova industrije, i još uvek nije jasno na koji način Radionomy planira da to postigne.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Winamp2

Tako će nove verzije koje su planirane za 2019. godinu nastaviti Winamp tradiciju, ali doneti i kompletnije audio iskustvo, a korisnici će za sad morati da se zadovolje verzijom 5.8 koja je planirana za 18. oktobar.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 6:44 pm

Smile Alat za kripto rudarenje skriven u nadogradnji Flash Player-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Flash još nije umro, a kad će, ne znamo. Ali što pre se to dogodi, tim bolje. Osim konstantnih problema sa bezbednosnim propustima u samom Flash-u, pa nebrojenim nadogradnjama i zakrpama koje se za njega objavljuju, nije retka pojava da se unutar nadogradnji pribavljenih iz nepouzdanih izvora krije i poneki zloćudni program.

Do sada je otkriven veći broj malicioznih lažnih nadogradnji Flash-a, koje pod izgovorom instaliranja nove verzije Adobe-ovog softvera na računar nastanjuju neki virus. Međutim, najnovija verzija dodatno je poboljšana i teže ju je otkriti, kako su to utvrdili bezbednosni stručnjaci iz Palo Alto Networks-a.

Oni su pronašli jednu lažnu nadogradnju Flash-a koja je u opticaju od avgusta. Jednako kao i raniji slični slučajevi, ova nadogradnja predstavlja se kao legitiman Adobe-ov proizvod, i potrebno ju je pokrenuti sa "sumnjivog" linka. Tada se na računar instalira alat koji kasnije u pozadini koristi procesorsko vreme za rudarenje kriptovalute monero, što takođe nije novost.

Ono što izdvaja ovaj slučaj od svih ostalih jeste da on zaista korisniku u procesu instalacije, osim kripto-malwarea, zaista instalira i legitimnu nadogradnju Flash-a. Time se dodatno otežava prepoznavanje ovog trojanca, a za sada nije poznato koliko je korisnika "naselo" na ovu podlu prevaru, niti kako je link na sumnjivi Flash update distribuiran.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 6:49 pm

Smile Facebook uništio perspektivnog konkurenta - Path odlazi u istoriju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Možda se netko među vama seća društvene mreža Path, koja je jedno vreme bila svojevrsni konkurent Facebook-u, ali nije uspela u naumu da konkuriše tom velikanu IT scene. Path je osnovan od strane bivšeg Facebook-ovog menadžera Dave Morina, te dvojca iz Napster-a Dustina Mierau i Shawna Fanninga.

Mreža koje je trebala da bude konkurent Facebook-u neko vreme je uspešno boravila u online svetu, ali tada je spletom raznih okolnosti pomalo utonula u zaborav. Ipak, održala se sve do danas, ali će uskoro jednom zauvek završiti svoje poslovanje. Naime, Path će okončati svoj rad sutra, 18. oktobra, kada će i posednji korisnik biti izbrisan i poslat u prošlost.

Službeno obaveštenje o zatvaranju mreže Path malo je koga šokiralo iz razloga što već godinama nije obasuta pažnjom. Verujemo kako su mnogi među vama mislili kako Path više ne postoji već neko vreme, a sada smo vas podsetili na mrežu koju ste jednom možda i koristili. Ova je mreža na sceni od 2010. godine, a u svojem je radu skupila priličan broj korisnika (pričamo o desetinama miliona).

Zanimljivo je kako je jako dobro startovala i već u prvim danima prikupila investicije u vrednosti 55 miliona dolara, što ju je u početku držalo na životu. Jedna od zanimljivosti iz životnog veka Patha jeste i kako je Google bio zainteresovan za kupnju tog servisa. Kada je Path imao samo mesec dana Google je poslao ponudu u vrednosti 100 miliona dolara.

Kako je vreme teklo Path se sve više razvijao, a trebao je da bude svojevrsna privatna verzija Facebook-a u kojoj je mnoštvo toga bilo ograničeno. Jedan od detalja koji upada u oko jeste sasvim sigurno ograničenje od samo 50 prijatelja po korisniku, što vam je omogućavalo da se povežete sa jako malim brojem ljudi.

Bez obzira na sve Path je svoje putovanje završio jednom za svagda. S prodavnica aplikacijama povučen je 1. oktobra, dok konačni virtuelni "ključ u bravu" stavlja sutra. Path je još jedan primer kako online poslovanje zna da bude okrutno – u jednog godini imaš sve što poželiš, a nekoliko godina kasnije pregaze te velikani koji su finansijski daleko moćniji.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 6:54 pm

Smile Šta donosi Windows 10 October 2018 Update

https://pcpress.rs/sta-donosi-windows-10-october-2018-update/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 6:58 pm

Smile Google proizvođačima iz Evrope počinje da naplaćuje korišćenje Android aplikacija

Google menja način izdavanja dozvola za korišćenje Android aplikacija na području Evrope, te planira da po prvi put naplaćuje novčane nadoknade za Play Store i druge Google aplikacije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Android0

Odluka je usledila nakon presude iz jula, u kojoj je Evropska komisija Google-u odredila kaznu od pet milijardi dolara, a kako bi ga sprečila da Chrome i svoje ostale aplikacije za pretraživanje učini potpuno dominantnim u okviru Android operativnog sistema, te na taj način uništi konkurenciju. Google do sada nije naplaćivao nadoknade za korišćenje Android aplikacija, budući da je najveći deo prihoda dolazio upravo od Chrome-a, te drugih aplikacija za pretraživanje, ali pomenuta presuda menja pozicije u poslovnoj jednačini, budući da je Google primoran da Chrome odvoji od Android-a. To znači da će zainteresovani proizvođači ubuduće morati da plaćaju za određene stvari, poput Play Store-a, koji se smatra vitalnim središtem Android-a, ali je pre svega servis kompanije Google.

Osnova Android operativnog sistema ostaće besplatna i open-source, ali ako proizvođači telefona i tableta sa područja Evrope žele Play Store i Google aplikacije moraće da plate određene nadoknade. Tako će Play Store, te mnoge Google-ove aplikacije poput Gmail-a i Google Maps, biti okupljene u paket koji će biti obuhvaćen ugovorom i određenom novčanom nadoknadom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Android2

Proizvođači Android uređaja sa područja Evrope će tako dobiti tri opcije: da u svoje uređaje ne uključe Play Store i Google aplikacije, da u uređaje uključe Play Store i aplikacije, ali ne i Chrome, te da u svoje uređaje uključe sve pomenuto, kao što je slučaj sa svim Android telefonima koji se proizvode danas. Google bi na ovaj način mogao da izgubi deo tržišta, a ako se najveći broj proizvođača odluči za drugu opciju, budući da konkurentski internet pretraživači dobijaju priliku da prokrče put do pametnih telefona koji će se proizvoditi u budućnosti.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 7:05 pm

Smile Punokrvni Photoshop stiže na iPad

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Iako su na mobilnim platformama dostupne brojne aplikacije za obradu fotografija - uključujući i specijalnu Express verziju popularnog Photoshop-a - vlasnici iPad-a će uskoro dobiti nešto potpuno novo za ovu namenu.

Naime, Adobe je na svom ovogodišnjem MAX eventu najavio kako će uskoro lansirati punokrvnu CC verziju Photoshop-a za Apple-ove iPad tablete, sa interfejsom prilagođenim upotrebi na touchscreenu.

Navedena verzija programa će koristiti isti kod kao i Photoshop na desktopu, a projekte na kojima radite će snimati u standardnom .psd formatu. Naravno, aplikaciju će biti moguće sinhronizovati sa desktop verzijom Photoshop-a, tako da obradu slike možete započeti na jednom uređaju, a zatim nastaviti na drugom, bez potrebe za bilo kakvom konverzijom dokumenata ili njihovim eksportovanjem i importovanjem.

iPad verzija Photoshop-a će korisnicima postati dostupna nekada u toku sledeće godine.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 17, 2018 7:11 pm

Smile Twitter se suočava sa istragom o prikupljanju podataka o korisnicima

Oni koji se u Irskoj bave bezbednošću korisnika pokrenuli su istragu o tome koliko tačno podataka o korisnicima Twitter prikuplja, a u okviru t.co sistema koji služi za skraćivanje URL-ova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Twitter

Zahtev za istragu podnet je u okviru GDPR regulative, koja je na snagu stupila u maju, i koja korisnicima sa područja Evrope omogućava da zatraže informacije o podacima koji se o njima prikupljaju, a od bilo koje kompanije. Kada je Twitter dobio zahtev za pružanje informacija o prikupljenim podacima, iz kompanije je stiglo obrazloženje da nema prikupljenih podataka koji su u vezi sa sistemom za skraćivanje URL-ova, što je izazvalo sumnju, te je podnet zahtev za dalju istragu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Twitter

Prvobitno zamišljen kao način da se uštedi broj karaktera u ograničenom prostoru za kucanje tvitova, sistem za skraćivanje linkova pokazao se i kao korisno sredstvo u borbi protiv malvera, te u prikupljanju podataka za različite analize. Takav način prikupljanja podataka predstavlja bezbednosni rizik, a naročito kada se odnosi na privatne poruke, a Facebook i Twitter su se već ranije suočavali sa tužbama koje su bile u vezi sa prikupljanjem podataka sa linkova iz privatnih poruka.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 4:55 pm

Smile Huawei službeno predstavio EMUI 9.0 nadogradnju sučelja, temeljenu na Androidu 9.0 Pie

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 IMG_1243-1

Huawei je službeno je predstavio EMUI 9.0, vlastitu nadogradnju sučelja temeljenu na novom Android 9.0 Pie operativnom sustavu. Dostupan na dosad najviše različitih Huawei uređaja ikad, EMUI 9.0 izlazi iz beta faze testiranja, te je premijerno predstavljen na Huaweijevim uređajima iz Mate 20 serije, a nove će funkcionalnosti biti dostupne i na drugim uređajima.

„Presretni smo jer zajedno s predstavljanjem Huawei Mate 20 serije pametnih telefona donosimo našim korisnicima i novo korisničko sučelje. Uzbudljive AI funkcionalnosti u kombinaciji sa značajkama za povećanje produktivnosti omogućit će našim korisnicima da od svojih uređaja izvuku maksimalnu korist”, izjavio je dr. Chenglu Wang, predsjednik odjela za Software Engineering u Huaweiju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Huawei-Mate-20-u-ruci-1

EMUI 9.0 je temeljen jna najnovijoj verziji Androida i donosi osjetan napredak u performansama kako bi se poboljšalo korisničko iskustvo. Svaki aspekt, od vremena učitavanja aplikacija do glatkoće pri izvođenju zadataka, optimizirani su i podignuti na novu razinu zahvaljujući bezbrojnim poboljšanjima Android platforme i integraciji sučelja u Android kernel. Također, Huawei je omogućio ovu nadogradnju i za nešto starije uređaje, čime je pokazao da vodi računa i o postojećim korisnicima.

EMUI 9.0 predstavlja novi izbornik s postavkama, koji je sada obujomom manji, a pritom koristi dvosmjerni pristup: istovremeno smanjuje broj stavki u Settings izborniku te dodaje Advanced Tab opciju za pohranjivanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Mate-20-pro-krupni-plan-1

EMUI 9.0 tako od svojeg prethodnika ima 10 % manje opcija, a razlog tome je taj što su brojne stavke reorganizirane kako bi se postigla bolja kategorizacija. Tim postupkom, korisnici dobivaju jednostavniji izbornik dok onima zahtjevnijima ostaju napredne mogućnosti.

Huawei je standardizirao dizajn i značajke EMUI-ja kako bi osigurao da sučelje korisnicima daje najbolje vizualno, ali i funkcionalno iskustvo. Mnoge značajke – poput sata, štoperice i kompasa – redizajnirane su da prate isti stil te pruže veću koheziju i intuitivnost korisnicima.

Kako se aplikacije vrte brže, navigacija je jednostavnija, svaka je interakcija s EMUI 9.0 korisničkim sučeljem pravi užitak jer je ovo najergonomičniji EMUI dosad. Novo sučelje donosi i novi način navigiranja koji uvelike olakšava rad s jednom rukom. Primjerice, navigacija galerijom premještena je na dno ekrana kako bi se korisnicima olakšalo pretraživanje fotografija, albuma, izdvojene multimedije i kartice „istraži“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 IMG_1331-1

Huawei, EMUI 9.0

S poboljšanim AI mogućnostima, EMUI 9.0 donosi i Spotlight Reel na sve podržane uređaje. Ovoj se naprednoj funkcionalnosti može pristupiti putem aplikacije galerije, a funkcija će iskoristiti AI kako bi automatski generirala 10-sekundnu montažu koja ističe osobe te one potom postaju glavne zvijezde videa.

Dodatno, EMUI 9.0 nudi i dva načina korisnicima da upregnu AI mogućnosti svojih smartfona – HiVision i HiTouch .

• Hi Vision: S HiVisionom korisnici mogu jednostavnije pretraživati web u potrazi za više informacija o stvarima koje ih zanimaju, jednostavno usmjeravajući svoju kameru prema njima. HiVision prepoznaje pejzaže 15 različitih zemalja te 10 milijuna različitih umjetničkih djela. Također, prepoznaje i raznu hranu te može procijeniti kalorijsku vrijednost korisnika koji žele biti svjesni količine kalorija koju unose u organizam.

• HiTouch: uključuje se držanjem dva prsta na fotografiji, a omogućuje korisnicima jednostavniji upit online prodavačima i eCommerce platformama prilikom kupovanja raznih stvari. Opcija može prepoznati više od 120 milijuna stavki s više od 200 eCommerce platformi i službenih online trgovina približno 100 brandova.

Povećana produktivnost putem Improved Easy Projection tehnologije
S Mate 10 serijom Huawei je donio Easy Projection funkciju svojim korisnicima te im omogućio da jednostavnije povežu svoje uređaje putem eksternog ekrana zbog povećanja produktivnosti.

Uz EMUI 9.0 Huawei je razvio i mogućnost bežične nadogradnje. Korisnici će uz EMUI 9.0 sada imati mogućnost nazvanu One-Click Projection, Highlight te Capture on Big Screen, koji će korisnicima omogućiti da jednostavno istaknu i snime sadržaj projiciran na većim ekranima, poput TV-a.

Uz dodatak Wireless Easy Projection funkciji, EMUI 9.0 podržava i široku lepezu drugih mogućnosti, uključujući:

• HUAWEI Share: Kao dodatak transferiranju datoteka između Huawei pametnih telefona i Huaweijevih računala, korisnici sada mogu koristiti HUAWEI Share da bi poslali datoteke na printere s Bluetooth povezivošću .

• Backup: EMUI 9.0 podržava i nove načine korisnicima da naprave sigurnosne kopije važnih datoteka. Uz HUAWEI Cloud, korisnici mogu svoje podatke spremati i na SD kartice, USB memorije ili NAS (Network Attached Storage) .

• WPS HiAI: WPS-ov alat za produktivnost uključuje i HiAI mogućnosti kako bi poboljšao svoje mogućnosti. EMUI 9.0 automatski prilagođava poravnanje u dokumentima i može pretvoriti slike ili fizičke kopije u digitalni oblik.

EMUI 9.0 ujedno dolazi i s drugim novim značajkama, kao što je Password Vault, koja sigurno sprema korisničke lozinke te razne wellbeing značajke poput Digital Balance opcije koja služi za praćenje korištenja uređaja te App Limits opcija putem koje se može odrediti vremenski limit za određenu aplikaciju.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:17 pm

Smile Android 9 Pie za Samsung donosi Always On zaslon s detaljima u boji

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Note-9-Pie-1

Samsung definitivno nije najbrži kad su nadogradnje na nove verzije Androida u pitanju, no mnoge od njih kada jednom stignu, donesu ugodna iznenađenja. Tako bi trebalo biti i s najnovijom nadogradnjom na Android 9.0 Pie, koja će, ako je suditi prema najnovijem videu koji se pojavio na internetu, donijeti novosti u Always On Display sustavu.

Tako će umjesto sadržaja bijele boje na crnom zaslonu, od sada biti moguće imati obojene obavijesti, što će definitivno olakšati snalaženje. Tako će svaka aplikacija moći koristiti boje obavijesti u skladu s a svojim dizajnom. Ovdje vidimo Twitter u prepoznatljivoj svijetlo plavoj, Gmail u crvenoj ili Play trgovinu u zelenoj.

Druga vidljiva promjena na Always On zaslonu je premještanje indikatora napunjenosti baterije sa sredine na lijevu stranu, kao i općenito nešto drukčiji dizajn sadržaja, odnosno fonta.

U nastavku možete vidjeti kako izgleda Android 9 Beta na Noteu 9, no do konačne verzije još ćemo se malo načekati, barem ako je suditi po nedavnom službenom iznošenju informacija od strane francuske podružnice Samsunga, koja je kao vremenski okvir puštanja nadogradnje navela početak sljedeće godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:25 pm

Smile WhatsApp dobija novi Vacation Mode

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Prema izveštaju koji donosi WABetaInfo, WhatsApp radi na novim funkcijama koje će dobro doći korisnicima, uključujući takozvani Vacation Mode i Silent Mode. Time WhatsApp korisnicima želi da poveća mogućnosti upravljanja konverzacijama, a nove funkcije se navodno već nalaze u fazi internog testiranja na Android i iOS platformama.

Vacation mode u osnovi omogućava da vaši arhivirani chatovi ostanu arhivirani. Kada neki chat danas arhivirate on će ostati arhiviran sve dok u njega ne stigne nova poruka, nakon čega će se automatski dearhivirati. Ono što će omogućiti novi Vacation mod je u tome što će konverzacije ostati arhivirane čak i kada primite novu poruku. Ukoliko ćete hteti da čitate nove poruke u arhiviranim chatovima moraćete ih ručno otvarati na ekranu sa arhiviranim chatovima. To bi trebalo da osigura da vam chatovi budu bolje organizovani i da ne dolazi do toga da vam bezvezni grupni chatovi odvlače pažnju bez vaše želje da ih pratite.

Druga nova funkcija je Silent mod koji je u osnovi nešto slično postojećem sustavu isključivanja zvučnih obaveštenja o novim porukama, s time da vam WhatsApp više neće utišana obaveštenja prikazivati vizualno niti uz ikonicu na ekranu, već ćete poruke iz određenih grupa ili konverzacija videti samo kada otvorite aplikaciju.

Verujemo da će ovo dobro doći svima koji puno koriste WhatsApp za važne i manje važne razgovore, jer će im poboljšati selektovanje razgovora i smanjiti džumbus poruka koji se povremeno zna stvoriti u popularnoj aplikaciji.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:32 pm

Smile Google će proizvođačima telefona u EU početi da naplaćuje svoje Android aplikacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Ovoga leta Google je u Evropskoj uniji "zaradio" kaznu od oko 5 milijardi američkih dolara zbog favorizovanja sopstvenih aplikacija na – sopstvenom operativnom sistemu. Naravno, reč je o Android-u i činjenici da se on nalazi na više od tri četvrtine svih telefona prodatih u EU, a Google je predinstaliranjem svojih usluga na ovom OS-u ojačavao sopstvenu poziciju na tržištu, smatra Evropska komisija.

U međuvremenu je Google uložio službenu žalbu na ovu kaznu, a sada su izneli i poslovni plan koji bi trebao da spreči da se ovakva situacija ponovi u budućnosti. Najavili su kako će promeniti svoje ugovore sa proizvođačima telefona na Android-u. To će omogućiti proizvođačima da unutar EU plasiraju svoje "forkovane" verzije Android-a na uređajima ako to požele.

Ipak najvažnija promena odnosi se na način distribucije Google-ovih aplikacija. Proizvođači telefona sa Android-om moraće, ukoliko žele da na svoje uređaje predinstaliraju Google Search App ili Chrome browser, da plate licencu Googleu. Ove dve aplikacije generišu prihode kompaniji i osiguravaju da Android i dalje bude besplatan, pa će se one od sada naplaćivati – a sve kako bi se Google na Android-u postavio u isti položaj kao i njegovi konkurenti.

U osnovnom paketu licenci Google će proizvođačima naplaćivati i osnovne aplikacije kao što su Play Store, Gmail, Google Maps i YouTube. Za pretragu i Chrome biće ponuđeni posebni ugovori, a za sada nije poznato koliko će proizvođače sve to koštati niti koliko će nova politika licenci uticati na cene mobilnih uređaja.

Googleovi novi uslovi korišćenja usluga za proizvođače stupaju na snagu 29. oktobra, i odnosiće se na sve telefone i tablete sa Android-om prodate unutar Evropskog privrednog prostora (EEA), koji osim EU uključuje i Island, Norvešku i Lihtenštajn, dok Hrvatska ima tek status pridruženog člana.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:44 pm

Smile Android Pie stiže na tri Sony telefona ovog meseca, XZ2 Premium u novembru

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 E35472f8f993ec222e292b28bc279d71

Nakon što je Google u avgustu počeo sa isporukom Android Pie softvera na prve dve generacije Pixel telefona, Sony je zvanično potvrdio da softversko ažuriranje na kompanijine modele stiže od novembra.

Međutim, u zanimljivom obrtu Xperia XZ2 i XZ2 Compact su na Android Pie prešli mnogo ranije, dok se Xperia XZ3 pojavio sa preinstaliranom verzijom Pie firmware-a.

Naredni modeli, za koje se očekuje da će sledeći dobiti 9.0 verziju softvera su još tri Sony telefona iz premijum linije: originalni Xperia XZ Premium, XZ1 i XZ1 Compact. Sony Xperia XZ2 Premium će svoju nadogradnju dobiti nešto kasnije (7. novembra).

Na kraju, Xperia XA2, XA2 Ultra i XA2 Plus telefoni iz srednjeg segmenta će svoju nadogradnju na Android Pie dobiti od 4. marta naredne godine.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:49 pm

Smile Chrome 70 stiže sa Windows PWA podrškom, opcijom za onemogućavanje kontroverznih loginova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Fa0121197c4544a616f1d3f5fa741bda

Chrome 70 je najnovija verzija Google browsera, a pristiže korisnicima na Window, Mac i Linux računarima. Ažuriranje donosi izmene nekih funkcija, koje je Google implementirao u prethodnoj verziji. Ovo uključuje onemogućavanje automatskog logovanja pregledača na korisničke Google naloge nakon logovanja u neku od aplikacija kompanije. Chrome 70 takođe donosi podršku za Progressive Web Apps (PWA) na Windowsu.

Najnovija verzija pregledača ima opciju pod nazivom "Allow Chrome sign-in", koju je moguće isključiti ukoliko ne želite da se automatski logujetu na svoj Google nalog u okviru browsera.

Google je takođe ažurirao interfejs Chrome-a, kako bi jasnije naznačio koji podaci se sinhronizuju, a načinio je i izmene u načinu na koji browser briše kolačiće, pa će uz sve ostalo brisati i Google service kolačiće.

Pored ispravki problema, Chrome 70 donosi i nove funkcije. Glavna među njima je podrška za Progressive Web Apps (PWA) na Windowsu. Ovo je jednostavan način za kompanije da ponude izvorne Windows programe u veb okruženju. Umesto da se razvijaju posebne desktop aplikacije za servise, PWA može servisu da omogući zaseban prozor bez bloatware-a, adress bara i tabova.

Na kraju, Chrome 70 donosi podršku za novi video kodek - AV1. Namena kodeka je da nasledi VP9, nudeći bolju kompresiju. Takođe, korisnicima omogućava ekstenzijama za Chrome da pristupaju specifičnim sajtovima i pomera browser u novu fazu borbe protiv nesigurnih sajtova.

Izvor: TheVerge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 19, 2018 5:58 pm

Smile Politički botovi razotkriveni u Twitter akciji

Politički botovi su svuda oko nas, to svi znamo. Ono što do sada nije bilo otkriveno je ko ih plaća i odakle tačno dolaze. Twitter je objavio podatke koji razotkrivaju mnoge akcije botovskih trolova na ovoj društvenoj mreži.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Twitter

Kako prenosi Twitter u zvaničnom saopštenju, više od od 10 miliona objava dolazi sa ruskih i iranskih “trol farmi”. Objavljeno je preko 360 GB materijala koji otkriva kako je ova mreža korišćena za uticanje na određene društvene grupe.

Predstavljene poruke su postavljane u periodu od 2013. do 2018. godine i tiču se uglavnom američkih predsedničkih izbora i Bregzita. Twitter navodi da je u botovanju učestvovalo 4570 naloga. BBC je dodatno istraživao povezanost reči Brexit sa botovanjem. Ustanovljeno je da je u 3789 tvitova koji su povezani sa ruskom agencijom za internet istraživanje. Takođe, skoro svi ovi tvitovi su objavljeni na dan glasanja ili posle.

https://twitter.com/TwitterSafety

Our hateful conduct policy is expanding to address dehumanizing language and how it can lead to real-world harm. The Twitter Rules should be easier to understand so we’re trying something new and asking you to be part of the development process. Read more and submit feedback.


Partisangirl

@Partisangirl
Does calling me and other "Russian Bots" count as dehumanising? Twitter itself Dehumanised millions of people by de-activating their account after falsely accusing them of being bots. Is this going to be included in the new Twitter Safety policy too? https://twitter.com/TwitterSafety/status/1044574739476312065 …

Twitter Safety
✔️
@TwitterSafety
Our hateful conduct policy is expanding to address dehumanizing language and how it can lead to real-world harm. The Twitter Rules should be easier to understand so we’re trying something new and asking you to be part of the development process. Read more and submit feedback.

6:59 AM - Sep 26, 2018


Među botovima je takođe bio popularan hešteg #reasonstoleaveeu, pa je tako preko 1092 tvita postavljeno na dan referenduma. U ovom istraživanju se pažnja obraćala isključivo na originalne poruke, pa tako retvitovi nisu uzimani u obzir. Sveukupno, cilj tvitova je bio da se utiče na američku javnosti pred izbore.

Ko su u stvari ruski politički botovi?

Interesantno je kako se nigde ne spominje da li su informacije u postovima lažne, već samo da su bili protiv određenog kandidata. Takođe, nedavno je Twitter napravio ozbiljnu grešku kada je pobrisao silne naloge samo zato što su bili na ćirilici. Tada su se pobunili mnogi Bugari, Srbi i Makedonci, što su im suspendovani nalozi.

Istina, definisanje bota takođe nije bez mane, jer je ispalo da je svako iz Rusije bot ako je komentarisao na ovu temu. Ipak, samo postojanje organizovanog društvenog angažovanja govori o moći društvenih mreža. Takođe je interesantno da ni sam Twitter nije cvećka, pa se tako nalazi pod istragom zbog prikupljanja podataka korisnika.

Bilo bi interesantno da se i u Srbiji objavi slično istraživanje kako bi se bolje stekao utisak o delovanju aktivista stranaka kako na Twitteru, Facebooku i u komentarima popularnih portala sa vestima. Rezultati bi sigurno bili iznenađujući.

Izvor: BBC, RT
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:00 pm

Smile Adobe predstavio 10 novih alata

Adobe je predstavio nove softverske opcije, te je najavljeno 10 alata na kojima kompanija radi. Dobar deo alata se odnosi na editovanje video sadržaja, a među zanimljivijima je onaj koji služi za obradu jednog objekta, koja se potom primenjuje na ceo sadržaj.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Adobe-2

Još uvek nije sigurno da će svaki od najavljenih alata stići do korisnika, te bi, na primer, onaj koji glas konvertuje u muzički sadržaj mogao da ostane samo na nivou ideje. Naime, radi se o opciji koja je ponela ime Project Kazoo, te glas korisnika pretvara u instrumental, tako da će korisnici, ako funkcija zaživi, ubuduće moći da komponuju samo uz pomoć glasa.



Među najzanimljivije predstavljene alate svakako spada Project Fast Mask, koji bi video editorima mogao da prilično olakša posao, te ubrza procese obrade snimljenog materijala. Fast Mask korisniku dozvoljava da izabere neki objekat, neku osobu na primer, a uz pomoć samo nekoliko klikova. Funkcija potom načinjene izmene primenjuje na svaki frejm, što znači da je dovoljno da se objekat izabere jednom, te da se potom čitav sadržaj edituje bez potrebe za ponovnim biranjem u novom frejmu.



Tako je Adobe ponudio niz funkcija za ubrzavanje procesa video editovanja, te druge zanimljive mogućnosti, pa ostaje da se vidi koje će ideje izrasti u celovite projekte da bi stigle do korisnika.



Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:03 pm

Smile IT na polju i u laboratoriji

https://pcpress.rs/it-na-polju-i-u-laboratoriji/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:09 pm

Smile eBay optužio Amazon za preotimanje klijenata

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Najpoznatija online prodavnica na svetu, eBay, i Amazon, jedna od najvrednijih kompanija uopšte, glavni su akteri velike sudske tužbe ove nedelje podignute u Kaliforniji. U ovoj je tužbi eBay optužio Amazon za kršenje njegovih pravila i iskorišćavanje komunikacione mreže, čime je Amazon, prema navodima iz tužbe, preotimao velike prodavače i privlačio ih na svoju platformu.

Iz eBay-a tvrde kako je akcija "krađe" velikih trgovaca imala vrlo široke razmere te da je koordinisana iz samog sedišta Amazon-a. Njihovi ljudi su, naime, koristili samu eBay-evu platformu i njihov sistem za komunikaciju među prodavačima i kupcima kako bi kontaktirali pojedine klijente. Kada im je to uspelo, slali su im ponude da prenesu svoje poslovanje na Amazon-ov webshop, što se protivi kako pravilima korišćenja eBaya tako i poštenoj tržišnoj praksi.

Ovakva akcija ilegalnog pridobivanja klijenata trajala je godinama, a iz eBaya su otkrili i kako je veliki broj poruka imao identičan sadržaj te da su slate iz Amazon-ovih kancelarija. Sve ovo upućuje na to da je bila reč o organizovanoj operaciji. Takođe, pronašli su i primere u kojima je Amazon uspeo da preotme neke klijente, što je, naravno, naštetilo eBay-u. Kompanija će putem suda zatražiti i finansijsko obeštećenje od Amazon-a, iz kojeg za sada optužbe nisu službeno komentarisali.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:15 pm

Smile Apple najavio prezentaciju novih proizvoda za 30. oktobar

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

U utorak, 30. oktobra, Apple će u New Yorku održati prezentaciju novih proizvoda. To je najavljeno nizom šarenih pozivnica koje su u četvrtak u poslepodnevnim satima poslate predstavnicima medija. Na pozivnicama se nalazi nekoliko raznobojnih stilizovanih logotipa kompanije u više stilova, dok je uz sve grafike otisnut isti tekst: "There's more in the making." (u privodu: "Ima toga još u izradi").

Ovaj događaj očekivao se u Apple-ovoj zajednici korisnika i developera jer na tradicionalnoj septembarskoj prezentaciji osim tri modela iPhone-a i Apple Watch-a nije bilo govora o drugim proizvodima. Očekivalo se da bi Apple tada mogao predstaviti nove iPade, HomePode, Macove i još ponešto, ali tada su oni koji su to očekivali ostali kratkih rukava. Stoga je kompanija organizovala novu prezentaciju da bi pokazala kako radi i na nekim drugim stvarima. Kojima tačno – videćemo za desetak dana.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 3

U kontekstu očekivanih novih proizvoda svakako je zanimljiv odabir lokacije. Kao prvo, reč je o New York-u u kojem Apple ne održava evente baš često, a kao mesto održavanja odabrana je inače koncertna i operna dvorana Howard Gilman Opera House u sklopu muzičkog centra Brooklyn Academy of Music, inače orijetisanog ka avangardnim i progresivnim umetnicima.

Možemo li na temelju toga možda zaključiti da će biti reči o nekim muzičkim proizvodima ili uslugama? Ko zna, ipak je Apple u poslednje vreme aktivan u tom područiju. Svakako očekujemo da vidimo nove modele iPad-a, osveženje Mac linije (možda i novi Mac Mini), a s ostalim – neka nas iznenade. Događaj je zakazan za utorak, 30. oktobra, u 16 sati po srpskom vremenu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 2

https://twitter.com/VenyaGeskin1/status/1052966173934067712/photo/1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:19 pm

Smile Evropska Unija odobrila Microsoftovo preuzimanje GitHuba za 7,5 milijardi dolara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 0300c394bb6b3eafa05a5faf1d10605b

Evropska Unija je bezuslovno odobrila Microsoftov sporazum sa GitHubom, o kupovini servisa za 7,5 milijardi dolara, čime je akvizicija korak bliže tome da bude okončana.

Nakon probnog perioda od pet nedelja, zvaničnici Evropske Komisije za antimonopol su zaključili da akvizicija ne oglšava alarm kada je konkurentnost u pitanju, jer će zajednica dve kompanije i dalje imati značajnu konkurenciju od strane drugih igrača na tržištu.

Microsoftov CEO Satya Nadella je, ranije ove godine kada je najavio sporazum, istakao da će GitHub zadržati svoj fokus na developere, radiće nezavisno i ostaće otvorena platforma.

Evropska Unija je izgleda prihvatila ovaj stav, a zvaničnici ističu da Microsoft neće imati tržišnu moć da podriva prirodu GitHuba, jer bi 28 miliona korisnika servisa moglo preći na rivalske servise ukoliko nisu zadovoljni načinom na koji Microsoft vodi GitHub.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:22 pm

Smile Chrome 70 omogućava picture-in-picture mod na desktopu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 08efdd7d46431c95f5fa8e32656c2086

Najnovija verzija desktop Google pregledača, Chrome 70, omogućava picture-in-picture funkciju koja korisnicima daje da zadrže video klipove u lebdećem prozoru koji ih prati svuda. Funkcija će zahtevati od developera da je podrže.

Kako biste testirali kako picture-in-picture funkcija radi, pokrenite Chrome najnovije verzije i pustite neki YouTube video. Kada reprodukcija videa započne, kliknite dva puta desnim tasterom miša kako bi se pojavio Chrome padajući meni. Izaberite "Picture in Picture" opciju iz menija i video će se pojaviti u malom prozoru koji će lebdeti iznad svih drugih prozora, čak i ukoliko otvorite drugi program. Moraćete da držite otvorenim originalni tab, kako bi se video reprodukovao, a veličinu prozora sa videom je moguće menjati po potrebi.

Picture-in-picture mod je već nekoliko meseci dostupan za Chrome na Androidu, dok je u Chrome 69 verziji bio u beta fazi. Od verzije 70, funkcija je po prvi put podrazumevano aktivna. Sada, kada je zvanično dostupna, na developerima je da prihvate funkciju i omoguće je dostupnom za druge media plejere.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:27 pm

Smile U pripremi Android 9.0 Pie za Nokiju 7.1

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

HMD Global Oy početkom ovog meseca je predstavio Nokiju 7.1. Na žalost dela korisnika dotična je stigla sa starijom verzijom Android-a – 8.1 Oreom.

Ali, sudeći prema podacima na internet stranici Geekbench, HMD već radi na nadogradnji operativnog sistema. Naime, Geekbench je ovih dana zabeležio kako je HMD odradio benchmark testove na Nokiji 7.1 koja je imala instaliranu najnoviju verziju Android-a – 9.0 Pie.

Što se tiče benchmark testova Nokia 7.1 u Single-Core testovima osvojila je "hakerskih" 1.337 bodova, a u Multi-Core testovima 4.877 bodova.

Prema ranijim obećanjima nadogradnja bi trebala da bude spremna do sledećeg meseca – novembar 2018. Uz Nokiju 7.1, Android 9.0 Pie trebao bi da stigne i na druge modele – Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 1

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 2
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 20, 2018 9:29 pm

Smile Youtube kao online biletarnica

Youtube širi svoj posao prodaje karata za koncerte, koji je započeo sa Ticketmaster-om. Sada je uspostavljeno i partnerstvom sa kompanijom Eventbrite, čime će se znatno proširiti broj muzičkih događaja za koje će se prodavati karte.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Youtube-tickets

Ponuda kupovine karata za koncerte izvođača na raspolaganju je korisnicima u SAD-u, preko YouTube Official Artist kanala izvođača. Pored samog video snimka, na ovom kanalu prikazuje se novo dugme „Tickets“, koje vodi do linka na kome može da se obavi kupovina karte. Opcija je vidljiva na desktop verziji YouTube-a, kao i u YouTube aplikaciji za mobilne telefone.

Na tržište prodaje karata za koncerte YouTube je ušao krajem prošle godine. To se pokazalo kao odličan način monetizovanja video snimaka, pa je zato i uspostavljeno partnerstvo sa kompanijom Eventbrite, koja će proširiti ovaj način prodaje karata na hiljade novih izvođača. Zahvaljujući tome, YouTube će pokriti oko 70% tržišta prodaje karata u SAD-u.

Za sada je ova usluga fokusirana isključivo na američko tržište, ali s obzirom da ova kompanija prodaje karte za koncerte širom sveta, već postoje planovi za njeno širenje na druge regione. Prvo će se ići na pokrivanje severnoameričkog kontinenta, a nakon toga i na globalno tržište.

Izvor: TechCrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 29 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu