Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 08, 2018 4:28 pm

Smile Samsung bi prve nadogradnje na Android 9 Pie mogao početi puštati tek početkom sljedeće godine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Samsung-Pie

Iako Googleovi Pixeli još uvijek nisu službeno predstavljeni, Android 9 Pie već živi na mnogim novijim uređajima. Novu pitu već su mogli okusiti vlasnici OnePlusa 6, a nedavno je krenula i na Nokiju 7 Plus. Naravno, oni koji su kupili novi Sony Xperia XZ3, uređaj su u startu dobili s najnovijom verzijom Androida. Isto tako je i Huawei nedavno počeo puštati stabilnu verziju za Mate 10 Pro, koju bi uskoro trebali dobiti svi vlasnici ovog modela.

Samsung, trenutni broj jedan kad su isporuke smartfona u pitanju, još uvijek nije objavio službene planove za nadogradnju svojih modela na najnoviju verziju Androida, no francuska podružnica ove kompanije je najavila da bi se to moglo dogoditi početkom sljedeće godine, prenosi Sammobile. Ovakav vremenski okvir zapravo ni ne čudi, ako u obzir uzmemo podatak koliko je Samsungu trebalo da S8 i S8+ nadogradi na Oreo.

Bilo kako bilo, ipak se nadamo da će Samsung ove godine malo požuriti i svoje uređaje nadograditi na Android 9 Pie.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 08, 2018 4:44 pm

Smile Instagram Stories će duže video klipove podeliti u segmente

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 824b825e5512eacdc127ba96f94d5ea3

Instagram Stories servis je dizajniran kako bi bio kratak i lak za korišćenje. Za korisnike, koji vole da kače duži video sadržaj, lepa vest je da će Stories sada nuditi podršku za ovo, na neki način. Pre ovoga, Stories je imao limit od 15 sekundi po klipu, a za sve duže korisnici su sami morali da skraćuju i obrađuju video.

Međutim, prema navodima Reddit korisnika T0oYoung, Instagram će sam početi da skraćuje video za korisnika. Kada se na servis ubaci video duži od 15 sekundi, Instagram će moći da podeli taj video u segmente.

Instagram još nije zvanično objavio pomenutu funkciju, tako da je moguće da je u pitanju samo njeno testiranje, koje se pojavljuje pojedinim korisnicima servisa.

Instagram već ima IGTV platformu, koja je dizajnirana za duže video fajlove, ali kako je Stories ekstremno popularna funkcija, sigurno postoje korisnici koji preferiraju da koriste Stories umesto IGTV-a.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:19 pm

Smile Gasi se Google+ za obične korisnike

Kompanija Google je priznala da Google+ nikad nije uspeo da privuče pažnju korisnika, jer prema nekim podacima 90% korisnika zadržava se na ovom portalu manje od pet sekundi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Google

Zbog tih saznanja, a naročito nakon masovnog „curenja” podataka koje je objavio Wall Street Journal, Google je rešio da ugasi svoju društvenu mrežu za obične korisnike. Procenili su da je pametnije da prekinu sa razvojem nego da angažuju značajne resurse kako bi je učinili bezbednijom u tom segmentu.

Poslednji bag otkriven je u jednom od Google+ People API-ja koji je dozvoljavao aplikacijama da pristupe podacima sa Google+ profila koji nisu bili označeni kao javni. To uključuje imena, email adrese, zanimanje, pol i godine korisnika. Prema rečima kompanije bilo je izloženo oko 500.000 korisničkih naloga. Greška je ispravljena u martu 2018. godine, ali Google nije uopšte obavestio korisnike da je ona postojala. Na blogu kompanije navedeno je da je Google+ zamišljen da osigura privatnost, pa su API log podaci čuvani samo dve nedelje. Razlog zašto nisu obavestili korisnike je što zbog toga što nisu mogli da znaju čiji se sve podaci bili izloženi napadima.

Gašenje pristupa običnim korisnicima ne znači da će Google+ biti potpuno ugašen. I dalje će biti dostupan kao proizvod za korporativne korisnike, što je i do sada bila daleko najpopularnija primena ove društvene mreže. Dakle, kompanija je odlučila da Google+-u najbolje leži uloga interne društvene mreže za kompanije. U skladu s tim, Google će u bliskoj budućnosti predstaviti nove proizvode u okviru Google+ mreže namenjene Enterprise segmentu.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:25 pm

Smile PlayStation 5 imaće bolju kompatibilnost sa starijim igrama

Najnoviji Sony-jev patent ukazuje da se ozbiljno radi na poboljšanju kompatibilnosti PlayStation 5 konzole sa igrama starijih generacija. Zapravo, može se lako desiti da stare igre izgledaju dosta bolje kada se puste na narednoj Sony konzoli.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Playstation

US Patent and Trademark Office objavio je 2. oktobra Sony-jev patent pod nazivom „Remastering by emulation“, koji je prvi put podnet u maju 2016. godine (što znači da ideja postoji već skoro dve i po godine). U dokumentu je na 14 stranica opisan proces prema kojem bi se teksture sa starih igara remasterizovale u realnom vremenu na veću rezoluciju. To može da znači da će igre pravljene za konzole ranijih generacija, kada se budu igrale na PS5 konzoli, izgledati bolje nego na originalima – naročito kada se pokrenu na HD i 4K displejima.

Iz Sony-ja nije bilo nikakvih reakcija na ove informacije. Jedino što se zna je da je Džon Kodera, direktor Sony PlayStation divizije, pomenuo da se naslednik PS4 konzole može očekivati tokom 2021. godine, dok se po Internetu pominje da je kodno ime ove nove konzole „Erebus“.

Izvor: Cnet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:36 pm

Smile Facebook Lite stigao i za iOS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Facebook-ove mobilne aplikacije za iOS i Android gotovo se uvek nalaze na vrhu popisa onih koje najviše koriste resurse uređaja, crpe bateriju i generišu velik internet saobraćaj. Kako bi olakšao korišćenje svoje društvene mreže onima koji žive u zemljama sa slabijim mobilnim mrežama, sporijim vezama, te s manjom kupovnom moći, pa samim time i slabijim telefonima – Facebook je pre nekoliko godina lansirao aplikaciju Facebook Lite.

Ista je ispočetka bila dostupna u tek nekoliko zemalja, da bi se kasnije proširila i na gotovo ceo svet, ali bila je oduvek dostupna samo za Android. U Facebook-u su, valjda, smatrali da korisnici iPhone-a imaju novije i brže telefone kao i pristup bržim mobilnim mrežama. Međutim, najnovija vest govori kako je Facebook Lite dobio i svoju iOS verziju.

Aplikacija Facebook Lite na App Storeu "teži" tek 5 MB, zauzima manje prostora na iPhone-u nego redovna verzija, troši manje prostora za skladištenje svojih podataka, a funkcioniše, kažu, čak i na najsporijim 2G mrežama. Kao i redovna Facebook aplikacija, Lite verzija omogućava pregledavanje i postavljanje fotografija i statusa, interakciju sa drugim korisnicima i stranicama, čitanje vesti, pa čak i gledanje video zapisa.

Facebook Lite za iOS dostupan je "na odabranim tržištima", kažu iz kompanije, a za sada je potvrđeno tek da se može preuzeti iz Turske.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:41 pm

Smile Google limitira eksterni pristup Gmailu i drugim ličnim podacima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 F48dcf02755a470dd1f95f6bf156744f

Google je odlučio da uvede dodatne mere zaštite, nakon što je kompanija ugasila potrošačku verziju Google+ servisa. Google postepeno implementira izmene u svoje developerske alatke, koje će korisnicima omogućiti da imaju više kontrole nad dozvolama koje se tiču privatnosti njihovih naloga.

Poput dozvola za nedavne Android verzije, korisnici će dobiti zahteve za dozvole pojedinačno, za različite servise. Na primer, moguće je odobriti pristup Drive-u, ali isključiti Gmail ili Calendar dozvole i slično.

Promene će početi da novim korisnicima pristižu tokom oktobra, dok će ih postojeći korisnici dobiti početkom 2019. godine.

Iako Google nije objavio previše detalja, sugeriše se da je ovo reakcija na to što je ranija kompanijina politika omogućavala eksternim trećim stranama da skeniraju Gmsil inbox bez previše objašnjenja korisnicima. Promena bi trebalo da pojasni šta određena aplikacija zaista želi da postigne skeniranjem.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:44 pm

Smile Microsoft planira betu za sopstveni servis za streaming igara (video)

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 94962d68dea8e899b0ba95cb7907421a

Već znamo da Microsoft radi na cloud gejming servisu, koji će korisnicima omogućiti da igraju naslove visokog kvaliteta na telefonima i tabletima. Kompanija je predstavila Project xCloud, in-game streaming tehnologiju koja korisnicima nudi slobodu da igraju na uređaju na kom žele, a da pri tom nisu vezani za specifičan uređaj.

Glavna ideja, koja stoji iza Project xCloud-a, jeste da korisnicima omogući da igre konzumiraju tamo gde se osećaju najkomfornije, ili gde im je najlakše da igraju, bilo da je u pitanju konzola, računar ili mobilni uređaj. Najveći izazov je da se igre načine dostupnim za streamovanje. Zbog ovoga Microsoft olakšava Xbox One developerima igara da prilagode svoj sadržaj za Project xCloud bez napora.



U objavi, Microsoft ističe da Project xCloud neće biti brz poduhvat, a kompanija ulaže trud i vreme kako bi osigurala da sve protekne kako treba. Javni testovi za Project xCloud su u planu tokom 2019. godine, sa fokusom na iskustvo. Krajnji cilj je da se osigura da gejmplej bude isto dobar i na mobilnim uređajima, ako što je na konzoli ili PC uređaju.

Trenutno se sprovode interni testovi za Project xCloud, a odvijaju se na telefonima i tabletima, uparenim sa bežičnim Xbox Bluetooth kontrolerom.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:49 pm

Smile Firefox će podržavati Windows 10 obaveštenja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 17dc1ccb1546a41b49955497d1812b03

Prihvatanje Windows 10 operativnog sistema se poboljšava, a ovo se odražava i na developere softvera, koji polako prihvataju funkcije koji Microsoftova platforma donosi.

Mozilla Firefox, na primer, već podržava Windows 10 i glatko radi na operativnom sistemu, ali još uvek postoji jedna funkcija koja nedostaje - podrška za izvorni sistem obaveštenja.

Prema svemu sudeći, Mozilla radi na rešenju i funkcija se već testira u Firefox 64 verziji. Trenutno je u pitanju "nightly build", što znači da je još uvek u fazi eksperimentalne implementacije. Ipak, Firefox 64 će prihvatiti Windows 10 obaveštenja i prilagodiće izgled i ponašanje sa ostatkom operativnog sistema.

Uz pomoć funkcije, Firefox će podržavati Focus Assist i Action Center. Ukoliko korisnici propuste određeno obaveštenje, mogu posetiti Action Center, dok će Focus Assist gasiti obaveštenja kada se igre igraju u punom ekranu ili kada se gledaju filmovi.

Stabilni Firefox 64 build se očekuje 12. decembra, mada bi Mozilla mogla da Windows 10 obaveštenja ubaci i u narednoj stabilnoj verziji, a to je Firefox 63, planiran za 23. oktobar.

Izvor: Softpedia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 09, 2018 6:52 pm

Smile Android 9 Pie: Mobilni noviteti na dlanu

https://pcpress.rs/android-9-pie-mobilni-noviteti-na-dlanu/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:28 pm

Smile Facebook Portal je pametni uređaji za video chat

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Facebook je predstavio pametne uređaje za video chat – Portal i Portal+. Oba uređaja su zapravo pametni zvučnici sa dodatkom ekrana i par pametnih funkcija.

Portal dolazi sa 10,1-inčnim ekranom rezolucije 1.200 x 800 px, sa prednje strane ima 12 MP kameru sa širokim uglom od 140 stepeni, a za slušanje muzike i obavljanje video poziva tu su stereo zvučnici od 10 W.

Kako bi glasovna komunikacija bila što kvalitetnija Facebook je dodao po dva mikrofona (360 stepeni) sa svake strane uređaja. Portal ima ambijentalni senzor te podržava bežične tehnologije – Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac, dual band MIMO) te Bluetooth (4.2). Sve navedeno, samo u nekim slučajevima malčice bolje ima i Portal+. Za početak tu je veći, 15,6-inčni ekran rezolucije 1.920 x 1.080 točaka, stereo zvučnici od 20W sa 4“ wooferom.

Kamere su također pametne – za vreme video poziva prate kretanje korisnika kako ne bi izišao iz kadra. Takođe znaju da prepoznaju kada u prostoriju uđe druga osoba te prema tome nameštaju kadar i obrnuto. Ako vas brine bezbednost iz Facebooka poručuju da nemate razloga za to i da se opustite.

Naime, kada ne želite da Portal i Portal+ koriste kamere možete ih zajedno sa mikrofonima isključiti sa jednim dodirom (fizički se odvajaju i nije ih moguće ponovno uključiti bez ponovnog pritiska na tipku), a dodatno i prekriti kameru sa priloženim coverom. Dalje, kamere ne koriste tehnologiju za prepoznavanje lica, a dodatnu dozu bezbednosti daje i to što je AI tehnologija deo samih uređaja pa se ništa ne izvodi na Facebook/ovim serverima.

Njihove servere Portal i Portal+ kontaktiraju tek kada izgovorite frazu "Hey Portal", ali popis izgovorenih komandi je moguće trajno obrisati (Facebook Activity Log). Takođe, Facebook ne sluša razgovore koje korisnici međusobno vode preko ova dva uređaja niti snimaju video pozive. Ako ne želite da drugi ukućani koriste Portal možete postaviti i PIN.

Facebook-ovi Portali podržavaju i muzičke i video servise poput Facebook Watch-a, Food Network-a, Spotify-ja, Pandore, iHeart Radija i dr. Kako imaju ugrađenu podršku za Alexu, možete ih koristi kao i svaki drugi pametni zvučnik, poput Amazon-ovog Echo-a.

Detaljnije specifikacije dostupne su na službenim internet stranicama proizvođača. Za sada je dotične moguće kupiti samo na američkom tržištu. Cene su im 199 USD i 349 USD.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:30 pm

Smile Firefox i Edge će podržavati Google-ov WebP format slika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Google je novi format slikovnih datoteka namenjen korištenju na internetu, WebP, predstavio još pre osam godina. Namera ovog formata je da unutar jednog jedinstvenog okvira obuhvati najbolje od sveta JPEG-a, GIF-a i PNG-a, te zameni sva tri formata.

Google je do WebP formata došao kroz razvoj video formata VP8, a pokazalo se da on svojim načinom kompresije može smanjiti veličinu datoteka za 45% u odnosu na PNG te čak 65% u odnosu na animirani GIF format.

Do sada su podršku za WebP od značajnijih igrača na tržištu browsera imali Google Chrome i Opera, a Microsoft ju je u svoj Edge dodao sa najnovijom (trenutno zaustavljenom) nadogradnjom Windows-a (Edge build 17763+). To je ostavilo Firefox i, naravno, Safari, bez podrške za ovaj novi, kvalitetni format slika. Ali, i na tom planu uskoro će doći do promene.

Iz Mozille su, naime, potvrdili kako će njihov browser Firefox, iako je pre dve godine od njega odustao, ipak prihvatiti WebP. Rad na implementaciji podrške za WebP nastavljen je pa se ona unutar Firefox-a može očekivati nekad tokom prve polovine sledeće godine. Ovime će od sledeće godine verovatno samo Apple-ov Safari ostati bez podrške za opšteprihvaćeni novi format – ali od Apple-a smo na takvo ponašanje već navikli.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:33 pm

Smile Instagram se bori mašinskim učenjem protiv cyberbullinga

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Instagram je započeo svoju borbu protiv cyberbullinga upotrebom tehnologije mašinskog učenja, pomoću koje se nastoji identifikovati neprikladan sadržaj.

Nova tehnologija pridružiće se postojećoj praksi oko neprikladnog sadržaja, gde su korisnici sami prijavljivali neprikladni sadržaj. Tehnologija bazirana na mašinskom učenju slaće sumnjive fotografije i potencijalne slučajeve cyberbullinga rečima posebnom kontrolnom timu na pregled kako bi se izbegle greške.

Uvođenje mašinskog učenja u proces kontrole sadržaja na Instagram-u nastavak je prethodnih mera zaštite korisnika kao što je filtriranje negativnih komentara te nastojanja da platforma bude mesto za pozitivne interakcije (u sklopu čega je dodan novi filter za kameru pod imenom Kindness).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:38 pm

Smile Microsoft ispravio Windows 10 bug koji je brisao foldere

Oktobarsko ažuriranje za Windows 10 se jedva i pojavilo, a Microsoft je već bio prinuđen da ga zaustavi, budući da su se korisnici požalili da novi update briše fajlove sa uređaja. U kompaniji kažu da su identifikovali, te ispravili problem koji je bio u vezi sa opcijom “Known Folder Redirection (KFR)”.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Bug

Prepravljeni 1809 update još uvek nije spreman za isporuku, te se još uvek radi na test verziji, a vidljive promene pojavile su se u okviru Windows Insider Feedback Hub-a, koji je dobio dodatno polje. Iako iz Microsoft-a kažu da je broj pogođenih korisnika bio mali, greška je bila toliko velika da je zahtevala pažnju eksperata, čak i ako nije uticala na foldere velikog broja ljudi. Tako korisnici sada mogu da u svoje prijave grešaka uključe i beleške o prirodi i ozbiljnosti problema, a kako bi test tim lakše mogao da ozbiljnije probleme odvoji od onih neozbiljnih, a da velike greške ne bi ostajale dugo nezapažene.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Bug2

Korisnici kojima nakon instaliranja originalnog ažuriranja i dalje budu nedostajali podaci, moći će da kontaktiraju Microsoft podršku, a kako bi pokušali da povrate izgubljene foldere.

We have released the Windows 10 October 2018 Update Build 17763.17 (KB4467228) to the Slow and Release Preview rings. For more information on this update – see this blog post from John Cable: https://t.co/rC8AYi87Gd

— Windows Insider (@windowsinsider) October 9, 2018


Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:42 pm

Smile Dropbox od sada prepoznaje tekst na fotografijama

Dropbox u svoj servis ugrađuje sistem za automatsko prepoznavanje teksta, zahvaljujući kojem će korisnici uskoro moći da pretražuju dokumente čak i kada su sačuvanu kao slike, poput onih u JPEG ili PNG formatima. Pored toga, nova opcija će moći da čita i one fotografije koje se nalaze u okviru PDF dokumenata, a opcija će za početak biti dostupna samo premijum korisnicima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Dropbox

U dokumentu koji najavljuje novu opciju iz Dropbox-a kažu da je na servisu sačuvano preko 20 milijardi fotografija i PDF dokumenata, te 10-20% sadrži fotografije na kojima se nalazi neki tekst. Kompanija je i ranije pokušavala da koristi sličan sistem za prepoznavanje teksta na fotografijama, ali je se funkcija odnosila samo na dokumente koji su na servis otpremani u tom trenutku, ali ne i na one starije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Dropbox2

Nova opcija obuhvata dokumente u kojima se nalazi neki tekst na engleskom jeziku, a dostupna je Dropbox Business Advanced i Enterprise korisnicima.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 4:46 pm

Smile Twitter odbacuje mogućnost kreiranja Moments sadržaja iz iOS i Android aplikacija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 068323eb5bfda6f94e5d7b0c3b1759e5

Krajem 2015. godine, Twitter je objavio Moments - novu funkciju za svoju mobilnu aplikaciju, koja je korisnicima omogućavala da lako prate vesti i priče koje se razvijaju na platformi. Oko godinu dana kasnije, kompanija je spojila Moments sa trendovima i pretragom, u okviru novog Explore taba. Međutim, izgleda da od tada Moments nije zaživeo, bar prema onome što je Twitter očekivao.

Kako je primećen pad u korišćenju funkcije, mogućnost kreiranja Moments sadržaja će biti povučena sa iOS i Android Twitter aplikacija za dve nedelje. Oni koji žele da nastave da kreiraju Moments, moraće da se oslone na desktop servis, ali će sadržaj biti vidljiv i na mobilnim aplikacijama.

Twitter je prošlog meseca objavio da radiu na drugim izmenama svog servisa, a ovo uključuje lakši prelazak na obrnuto hronološki timeline. Međutim, kompanija takođe surovo eliminiše aplikaciju sa nekih servisa, kao što su Xbox One, Roku i Android TV.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 11, 2018 5:02 pm

Smile Cyberchondria: Online strah od bolesti

Internet utiče na niz mentalnih poteškoća, uključujući i ono koje je poznato kao cyberchondria (pretraživanje simptoma bolesti), te različite zavisnosti, poput one od online kupovine i društvenih mreža.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Hondrija

Tim od 100 svetskih stručnjaka upozorio je da je problem sve veći, te da priroda interneta utiče da se lakše dolazi do sadržaja od kojih se postaje zavisno, a poput pornografije i kockanja, koji toliko mogu da utiču na život korisnika, te da dovedu do rasturanja porodica ili gubitka posla. Sa internetom je sve postalo dostupnije, pa je korisnicima lako da poveruju da su upoznati sa nekom temom samo zbog toga što su je čitavu noć pretraživali. Opsesivna ponašanja su kod korisnika sve češća, te se javljaju kroz radnje poput konstantnog osvežavanja društvenih mreža i proveravanja mejlova.

Jedan od fenomena koji najviše zabrinjavaju je i cyberchondria, u okviru koje korisnici konstantno tragaju za informacijama o bolestima, i koja spada u problematično korišćenje interneta, budući da korisnik koji pati od ovog poremećaja na kraju umisli da boluje od svih bolesti koje je pretraživao. Hipohondrija je predstavljala problem i ranije, ali je sve veća dostupnost informacija, koje su često pogrešne, te za cilj imaju da uplaše, ovo stanje podigla na potpuno novi nivo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Hondrija2

Tako su neka problematična ponašanja iz prošlosti sa internetom dobila nove forme, te ih je lakše praktikovati, a posledice zloupotrebe interneta biće poznate tek kroz nekoliko decenija, kada generacije čije se problematično ponašanje rodilo u online formi stasaju u odrasle ljude.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 12, 2018 4:51 pm

Smile 60.000 Microsoft-ovih patenata postaje open source

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Poznato je da se "kralj plaćenog softvera" Microsoft već duže vreme dodvorava zajednici otvorenog koda, pa nas uopšte nije začudilo što je odlučio pristupiti OIN-u (Open Innovation Networku), pri čemu je skinuo licencna prava sa čak 60.000 svojih patenata, iako je naravno zadržao ekskluzivu nad tehnologijama koje su povezane sa Windows-om.

Time Microsoft između ostaloga želi pomoći Linux-u koji se nedavno našao pred pravnim problemima koje su izazvali njegovi bivši developeri poput Patricka McHardya koji je nedavno u Nemačkoj vodio (i izgubio) spor vezan uz kršenje Gnu General Public License version 2 (GPLv2) licence protiv kompanije Geniatech Europe GmbH.

Nakon ovog poteza, više od 2500 članova OIN-a dobiće pristup u Microsoft-ov patentni portfolio, dok je ekipa iz Redmonda ovime pokazala da namerava da svoje proizvode nudi platformama koje rade na svim operativnim sistemima. "Developeri ne žele da biraju između Windows-a i Linux-a ili .NET-a i Jave. Oni žele platforme koje podržavaju sve tehnologije", izjavio je Erich Andersen, korporativni potpredsednik u Microsoft-u.

Microsoft navodi kako će njegova odluka da se pridruži OIN-u i omogući svoje patente dostupnim svim članovima potaći mnoge kompanije da se pridruže organizaciji, što će na kraju dovesti do velike koristi zajednici otvorenog koda.

Mada su mnogi članovi open source zajednice uvek malo skeptični kada se Microsoft umiljava Linux-ovom ekosistemu, činjenica je da su šef kompanije Satya Nadella i ekipa u poslednjih nekoliko godina napravili velike korake u saradnji sa kompanijama i zajednicama otvorenog koda.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 12, 2018 5:04 pm

Smile Microsoft update opet pravi probleme

Ažuriranje Windows operativnog sistema obično se radi po automatizmu. U teoriji je reč o akciji koja će dodatno unaprediti sistem, ukloniti bagove i ubrzati rad. U praksi Microsoft update 1809 opet pravi probleme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Windows10-1

Nakon objave da oktobarski update 1809 ima fatalni bug koji briše podatke iz My Documents, kompanija je u prvom trenutku ignorisala žalbe korisnika. Kako se priča širila, Microsoft je konačno reagovao i ispravio problem koji je bio vezan za One Drive backup. Nakon par dana primirja, pojavio se novi problem vezan za ovaj ozloglašeni update.

Microsoft update ima problem sa HP mašinama

Korisnici Hewlett-Packard (HP) uređaja prijavili su probleme sa ažiraranjem. Ispostavilo se da prilikom instalacije izađe svima omiljeni plavi ekran smrti. Na Microsoft forumu, HP korisnici su se žalili da su iskusili ovaj problem. Korisnik koji se predstavio kao Mikael Sillman postavio je svoje iskustvo, uz komentar da je čuo da probleme imaju i Dell korisnici:

“Nakon instaliranja updatea moj HP EliteDesk 800 G3 kompjuter je odbio da se restartuje, nakon čega se pojavila poruka BSOD WDF_VIOLATION”

Navedena greška upućuje na problem sa Windows Driver Frameworkom. U diskusiji na forumu, korisnici su došlo do zaključka da je greška povezana sa fajlom drajvera za HP tastaturu HpqKbFiltr.sys. Navedeno je da bi preimenovanje ovog fajla rešilo problem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Bsod

Na Redditu je takođe vođena slična rasprava gde su se pojedini korisnici požalili da im ni ovo nije rešilo problem. Izlgeda da se ništa neće sa sigurnošću rešiti dok se ne jave Microsoft i HP.

Automatsko ažuriranje je loše rešenje?

Kontinuirani problemi vezani za Microsoft update 1809 izazvali su i diskusiju među ekspertima. Glavna tema je bila – da li automatska ažuriranja donose više problema nego što ih rešavaju? Jasno je da loše kodiranje može da dovede do gubljenja podataka, ali da li je to moguće izbeći isključlivanjem automatskog ažuriranja.

SteveBellovin
This is why auto-installed updates are so dangerous.

Ars Technica
✔️
@arstechnica
"Data-loss bugs are the worst kind of bug that Microsoft could ship; for rarely backed-up home users, at least, they're worse even than a security flaw—who needs hackers and malware to destroy your data when the operating system does it for you?" https://arstechnica.com/gadgets/2018/10/microsoft-suspends-distribution-of-latest-windows-10-update-over-data-loss-bug/ …

5:49 PM - Oct 11, 2018


“Eto zašto su automatska ažuriranja opasna”, prokomentarisao je Steve Bellovin, profesor na Kolumbija univerzitetu. S druge strane Barton Gellman, novinar Washington Posta, smatra da auto-update donosi više koristi nego što pravi štete.

bartongellman
Auto updates can do damage, but greatest good for the greatest number surely counsels turning them on, don't you think?

Steven Bellovin
✔️
@SteveBellovin
This is why auto-installed updates are so dangerous. https://twitter.com/arstechnica/status/1050398384870305792 …

6:20 PM - Oct 11, 2018


Stav na ovu temu zavisi pre svega od toga da li ste se ikad opekli na Windows update. Ukoliko vam dosadi Windows operativni sistem, uvek možete da pređete na alternativne operativne sisteme.

Izvor: The Register
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 12, 2018 5:09 pm

Smile Facebook Groups sada podržava chat sobe za 250 osoba

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 368eb3290d66170de64b69ce209470d0

Facebook planira da postepeno omogućava funkciju koja će Groups servisu dozvoljavati da kreira specifične podgrupe sa do 250 članova. Pored ovoga, grupe mogu da započnu audio i video razgovore sa do 50 članova.

Zajednice na društvenoj mreži će svakako biti zainteresovane za ovakvu formu direktne komunikacije. Facebook je razmišljao i o problemima koje bi korisnici mogli imati sa obaveštenjima, pa je stoga potrebno "pretplatiti" se na chat kako bi se dobijala obaveštenja. Moguće je podesiti obaveštenja kako bi se stopirala upozorenja ili da se ona pojavljuju samo kada korisnika neko pomene. Administratori grupa mogu da ugase chatove ili da ih odobravaju.

Oni koji žele da grupne chatove formiraju samo sa prijateljima, imaju sličnu funkciju koja je ranije ove godine objavljena za Messenger. Ona takođe ima limit za do 250 korisnika i dosta istih funkcija koje Facebook donosi u Groups.

Trenutno, Facebook Groups ima 1,4 milijarde aktivnih korisnika, a odobravajući veće grupe Facebook se nada da će se korisnici konstantno vraćati na sajt, povećavajući ukupno angažovanje na sajtu.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 12, 2018 5:13 pm

Smile Apple: iOS 12 je dostupan na 50% uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 425f16b6158dae73091689fb38d57ee3

Pre oko nedelju dana, analitičke kompanije su sugerisale da se iOS 12 nalazi na blizu 47% kompatibilnih uređaja nakon kratkog vremena od objave. Sada je sam Apple objavio zvanične podatke o prihvaćenosti najnovije verzije platforme.

Zaključno sa 10. oktobrom, iOS 12 je instaliran na 50% kompatibilnih uređaja, kao i na 53% uređaja predstavljenih tokom poslednje četiri godine. Druga najkorišćenija verzija platforme je iOS 11 sa 39 procenata na svim uređajima i 40% na uređajima iz poslednje četiri godine. Ranije verzije iOS-a drže 11% i 7% tržišta.

U poređenju sa prethodnom godinom, iOS 12 je prevazišao ono što je iOS 11 ostvario. Početkom oktobra, iOS 11 je bio instaliran na samo oko 38,5 procenata uređaja, a tek u novembru je dostigao 50 procenata. Ovo ne predstavlja iznenađenje, s obzirom na to da iOS 12 nudi poboljšanja performansi na starijim uređajima, čineći ih značajno bržim nego ranije.

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 12, 2018 5:16 pm

Smile 5 Google tajni koje morate da znate

https://pcpress.rs/5-google-tajni-koje-morate-da-znate/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 13, 2018 5:44 pm

Smile Facebook uveo podršku za 3D fotografije

 Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Ukoliko vam je Facebook iz bilo kojeg razloga dosadio, imamo utisak da bi vam najnovija opcija na ovoj društvenoj mreži mogla učiniti iskustvo njenog korišćenja za nijansu interesantnijim.

Naime, Facebook je objavio kako uvodi podršku za 3D fotografije na News Feed-u, koje - barem u zvaničnoj video demonstraciji - izgledaju prilično zanimljivo.

Opcija za upload 3D fotografija će za sada podržavati isključivo vertikalne, odnosno fotografije uslikane u portrait modu, a prilikom njihovog uploada na Facebook profil, dovoljno je da iz menija na novom postu odaberete opciju 3D Photo.

3D fotografije na Facebook-u će biti moguće pregledati kako u regularnom News Feed-u, tako i u virtuelnoj stvarnosti na Oculus Go i Oculus Rift headsetovima, a iz Facebook-a preporučuju da prilikom kreiranja 3D postova odaberete fotografije sa više slojeva dubine i dobrim kontrastom između objekata i osoba u prvom i drugom planu same fotografije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 15, 2018 6:47 pm

Smile Messenger dobja mogućnost brisanja već poslatih poruka

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Jane Manchun Wong vraća se sa novom informacijom sa svog Twitter profila koja se ovaj put tiče Messenger-a. Facebook je konačnu u svoju aplikaciju za trenutnu razmenu poruka odlučio dodati dugo priželjkivanu opciju, mogućnost brisanja već poslatih poruka.

Ta mogućnost krije se iza nove opcije nazvane Unsend i gotovo je identična onoj koja je dostupna korisnicima aplikacije WhatsApp (takođe u Facebook-ovom vlasništvu). Ipak vreme u kojem korisnici mogu obrisati poslatu poruku biće ograničeno.

Glasine o mogućoj implementaciji ove opcije pojavile su se još pre pola godine, nakon što su neke poruke Marka Zuckerberg-a nestale sa strane primaoca istih.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 15, 2018 7:02 pm

Smile Chrome za Android uskoro dobiva novu “Explore” funkciju; možete ju isprobati već danas

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Chrome-explore

Google je nedavno započeo s testiranjem nove „Explore“ funkcije u Chrome pregledniku za Android, koja prilikom otvarana novog prozora sugerira istraživanje web stranica i tema, temeljeno na vašim interesima i povijesti surfanja.

Za isprobavanje ove funkcije nije se potrebno prijaviti u beta program niti bilo što posebno instalirati. Dovoljno je u novom prozoru u Chromeu upisati: „chrome://flags“, potražiti „search websites“ i tu stavku potvrditi kao zadanu.

Ovo će Chromeu omogućiti da vam svaki put prilikom otvaranja novog prozora ponudi sugestije, teme i članke u skladu s vašim interesima. Imajte na umu da je funkcija u eksperimentalnoj fazi, što znači da bi mogla imati i određeni brij bugova.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 16, 2018 6:46 pm

Smile DuckDuckGo na 30 miliona pretraživanja dnevno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 1

Alternativni pretraživač DuckDuckGo koji se hvali naglaskom na privatnost korisnika sada svakog dana beleži 30 miliona pretraživanja.

Reč je o povećanju broja dnevnih pretraživanja putem te pretrage od 50% u manje od godinu dana. Ista pretraga je brojku od 10 miliona pretraživanja dnevno dosegla pre tri godine, a brojku od 20 miliona pretraživanja pre manje od godinu dana.

DuckDuckGo je osnovan prije nekih 10 godina i svoju reputaciju gradi na činjenici da ne prati korisnike već samo ključne reči koje se unose u pretragu, a spomenute ključne reč potom se koriste za prodaju oglašivačkog prostora.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 28 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu