Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 26, 2017 6:25 pm

Smile Google Street View ide u Svemir

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Ukoliko ste u poslednje vreme putovali u neki od većih svetskih gradova, velike su šanse da ste koristeći Google Street View obišli svoju destinaciju i pre nego ste propisno zakoračili na njeno tlo. Ali, smemo se kladiti da niste očekivali kako će Google Street View uskoro postati bogatiji za snimke Internacionalne Svemirske Stanice.

Naime, Google je nedavno ubacio novu sekciju u svoj Street View servis, nazvanu Outer Space View, koja korisnicima omogućava da uživaju u snimcima od 360 stepeni sa Internacionalne Svemirske Stanice.

Za razliku od automobila sa kojima snimaju putevi na našoj planeti, Google je materijale sa ISS-a snimio uz pomoć astronauta Thomasa Pequeta tokom njegove šestomesečne misije, a na snimcima ćete pored zanimljive scenografije pronaći i dodatne detalje i informacije o životu na Internacionalnoj Svemirskoj Stanici.


Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 26, 2017 6:28 pm

Smile Pet aplikacija koje nam pomažu besplatno da se orijentišem

Danas, zahvaljujući našim pametnim telefonima nemamo problema sa nalaženjem pravog puta do mesta odredišta. Prikazaćemo vam samo neke aplikacije koje bi mogle da nam pomognu da nađemo wi-fi ili hotspot, pogotovo ako smo u roamingu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Wi-fi-slicice-2

Wi-Fi Map ( Android, iOs)
Besplatna aplikacija i od velike je pomoći ako putujemo na Bliski Istok, Aziju, Afriku, Istočnu Evropu… Pomoću nje lako možemo da nađemo hotspot čak iako nemamo pristup internetu.
Avast Wi-Fi Finder (Android, iOS)
Nam pomaže da se automatski se konektujemo na najbliži wi-fi u blizini, sa njom možemo da uštedimo i na roamingu.
3. OpenSignal/WiFiMapper (Android, iOS)
Pokazuje nam mape najbližeg hotspota, takođe, nam štedi na roamingu i pomaže nam da ostanemo umreženi.
4. WiFi Hotspot Scanner (Windows)
Radi na platformama od 32 bita i 64 bita sve do Windowsa 10. Kada ga aktiviramo po defoltu će nam pokazati dostupni wi-fi u blizini. Pritiskom na  dugme Start wi-fi scan i videćemo listu wi-fi i hotspota.
5. Wi-Fi Space (web)
Prikazuje javna mesta sa wi-fi i hotspotom gde god da krenemo. Naročito su korisne kad smo u inostranstvu i u roamingu. Uživajte u besplatnom wi-fi.

Izvor: domino
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://www.dominomagazin.com/tech/it/5-aplikacija-za-besplatan-wi-fi/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jul 27, 2017 7:04 pm

Smile WhatsApp dosegao brojku od milijardu korisnika dnevno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Whatsapp-milijarda

Da je WhatsApp najpopularnija chat aplikacija, poznato je odavno, kao i činjenica da ju koristi preko milijardu ljudi u svijetu. U tu cifru su prije bili uključeni svi registrirani korisnici, pa i oni koji ju nisu često koristili. Danas je objavljeno da je WhatsApp dosegao milijardu korisnika koji ga koriste svakodnevno, dok broj onih koji to rade na mjesečnoj bazi iznosi milijardu i tristo milijuna.

WhatsApp tako svaki dan isporuči 55 milijardi poruka, 4,5 milijardi fotografija i milijun video isječaka, a podržava rad na čak 60 jezika.

WhatsApp je prije tri godine kupljen od strane Facebooka i plaćen nevjerojatnih 19 milijardi dolara, iako još uvijek nema jasnu strategiju ostvarivanja prihoda. Jedno vrijeme je usluga bila jednokratno naplaćivana jedan dolar, no prošle godine je i to ukinuto. Prema nekim najavama, upravo ovo je godina u kojoj bi WhatsApp trebao početi s plasiranjem oglasa.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jul 27, 2017 7:06 pm

Smile Motion Stills stigao na Android

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Godinu dana nakon što su je ponudili korisnicima iOS-a, iz Google-a su krajem prošle nedelje konačno lansirali i Android verziju svoje Motion Stills aplikacije.

Za neupućene, Motion Stills predstavlja aplikaciju za kreiranje GIF-ova i kratkih video klipova, a njena Android verzija donosi i nekoliko korisnih noviteta.

Korisnici sada tako mogu pristupiti novom interfejsu za snimanje kratkih klipova pritiskom na jednu tipku, a na raspolaganju imaju i Fast Forward funkciju za ubrzavanje dužeg snimka kako bi ga pretvorili u video dug maksimalno 60 sekundi.

Osim toga, nova verzija Motion Stillsa donosi i novi algoritam za skraćivanje video klipova, dizajniran kako bi umanjio efekte kamere koja se trese, a tu je i podrška za snimanje klipova i kada ste offline.

Android verziju Motion Stills možete preuzeti potpuno besplatno sa Google Play-a, dok ćete iOS verziju, kao i uvek, pronaći na App Store-u.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jul 27, 2017 7:09 pm

Smile U avion uz otisak prsta

Američka aviokompanija Delta najavila je da njihovi klijenti od sada mogu da koriste otisak prsta umesto propusnice za ukrcavanje na Regan Vašington Nacionalnom Aerdromu u Arlingtonu u Virdžiniji. Delta je biometrijsku proveru uvela u maju, dozvoljavajući određenim počasnim članovima Delta SkyMiles kluba da koriste otisak prsta kao dokaz identiteta u DCA Delta Sky klubu. Sada je ova pogodnost postala deo procesa ukrcavanja, izjavili su iz kompanije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 2015-10-16T112106Z_668545751_LR1EBAG0VIV08_RTRMADP_3_-FINGERPRINT-CARDS-FPC-COMPETITION

Ova opcija je trenutno dostupna samo članovima Delta SkyMiles kluba koji su uključeni u CLEAR, platformu biometrijskih identiteta, koja omogućava prolazak kroz redove za pet minuta ili manje. Delta ovog leta planira da lansira poslednju fazu svog biometrijskog testa, dozvoljavajući članovima da uz pomoć otisaka prstiju čekiraju i svoje torbe. Učešće u testiranju je dobrovoljno, a iz Delta-e kažu da se, ukoliko sve protekne po planu, može očekivati proširenje mogućnosti na sve ostale putnike i aerodrome, tvrde da su u pitanju meseci. Biometrijska provera je preciznija i sigurnija od papira, a skraćuje i vreme čekanja u redu.

Izvor: N1
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://rs.n1info.com/a286065/Sci-Tech/U-avion-uz-otisak-prsta.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jul 27, 2017 7:11 pm

Smile Uhvaćeni pokret

https://pcpress.rs/uhvaceni-pokret/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 5:41 pm

Smile  Imaju li antivirusne aplikacije na Androidu smisla i kako se zaštititi?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Android-antivirus

O upotrebi antivirusnih programa na mobitelima već smo u nekoliko navrata pisali, no ponukani jučerašnjim reakcijama u temi oko povećane potrošnje podatkovnog prometa na Vipu, stvorila se potreba za dodatnim pojašnjenjima.
Naime, nakon što su se korisnici počeli žaliti kako im tajanstveno nestaju megabajti i cijeli podatkovni paketi, Vipnet im je savjetovao korištenje antivirusnih aplikacija. Ovakva, da ne upotrijebim težu riječ, neozbiljna uputa, naišla je na plodno tlo inače isprepadanih korisnika, koji su česta meta generičkih i/ili loše prevedenih tekstova mnogih medija, koje inače možete prepoznati po senzacionalističkim i «clickbait» naslovima, a u zadnje vrijeme i guzicama i sisama, bez kojih očito ne bi mogli ostvariti željeni broj posjeta.
Tako ćete naletjeti na svakojake savjete, koji su često beskorisni, a u mnogim slučajevima i loše prevedeni. Jedan od takvih je i korištenje antivirusnih aplikacija na mobitelu, što često zna biti popraćeno senzacionalističkim naslovima tipa «milijardu Android uređaja s kritičnim sigurnosnim propustima». Iako nitko ne spori da se često radi o stvarnim propustima, ne možemo ne primijetiti veliku dozu senzacionalizma, što kod korisnika stvara atmosferu straha.
Tako se stvara plodno tlo za kompanije koje proizvode široki spektar softvera za zaštitu, a promotivnu kampanju će pojačati kad se u medijima pojave tekstovi o sigurnosnim propustima.
Mainstream mediji u suradnji s PR mašinerijom proizvođača softvera često preuveličaju stvarnu opasnost i stvore dojam da je Google u panici, kako bi požurio pokrpati sve rupe, ali tu su, eto, oni koji će vam u tome pomoći odmah.
Iako podložan sigurnosnim rupama, Android operativni sustav je objektivno sigurniji od PC računala i zaštita koja vam je potrebna u pravilu već postoji u samom uređaju. Ista priča je i s antivirusnim programima, koji su u stvari najveći malware na vašem mobitelu. Kad instalirate takve aplikacije, koje navodno traže i čiste viruse, možete očekivati svašta.
Što su zapravo Android virusi?
Radi se o malicioznom softveru koji predstavlja određenu prijetnju za sustav, ali se ne razmnožavaju kao što je to slučaj u PC svijetu. Dakle, termin virus je zapravo pogrešan, ali je iz nekog razloga ostao u široj upotrebi. Neki od njih će isporučivati oglase, a neki bi mogli i ukrasti osobne podatke, no takvi slučajevi su rijetki, i ako samo malo pripazite, to vam se neće dogoditi.
Kako se zaštiti?
Prva linija obrane Android uređaja je da ne mijenjate osnovne sigurnosne postavke. Svaki novi smartfon dolazi sa zadanom postavkom onemogućavanja instalacije APK datoteka, no to je u postavkama moguće promijeniti, tj. odobriti instalaciju iz nepoznatih izvora. Ako baš morate instalirati APK, tada dobro proučite od koga je i koje dozvole traži.
Isto tako, ako je vaš Android uređaj rootan, dodatno povećavate rizik. Ako nemate stvarno ogroman razlog za to, radije se suzdržite.
Vratimo se na trenutak dozvolama. Naime, čak i aplikacije iz Play trgovine mogu zatražiti pristup osjetljivim informacijama. Primjerice, ako Facebook ili neka slična aplikacija za društvene mreže traži pristup kontaktima, kameri, mikrofonu i lokaciji, sve je u redu, ali ako to isto zatraži npr. svjetiljka ili neka aplikacija tipa Woody Allen quotes, ne treba biti genijalac za zaključiti da tu nisu čista posla, i logično je da možete očekivati probleme. Znači, prilikom svake instalacije pročitajte dozvole i po potrebi ih omogućite, odnosno odbacite.
Ostali savjeti se svode na odgovorno ponašanje. Ako ne surfate sumnjivim web stranicama i ne skidate privitke iz sumnjivih e-mailova od nepoznatih pošiljatelja, vjerojatnost da ćete pokupiti maliciozni softver vrlo je mala. Koristite provjerene web preglednike i pazite što preuzimate.
Antivirusne aplikacije
Što se tiče antivirusnih aplikacija, one u pravilu rade više štete nego koristi. Prilikom prve instalacije zatražit će mnoge dozvole, a kasnije će možda zatrzžiti instalaciju dodatnih plug-inova, koji će vam nuditi treće aplikacije.
Nije rijedak slučaj da antivirusne aplikacije zatraže i administratorske ovlasti, što će vas uvaliti u dodatne nevolje. Najbolji takav primjer je CM security, kojeg, nakon što preuzme administraciju nad uređajem, više ne možete deinstalirati. Također, antivirusne aplikacije su rezidentne u radnoj memoriji i dodatno troše bateriju, a mogu vas i zasuti oglasima na svakom koraku i u svakom trenutku.
Čak i ako nađete antivirusnu aplikaciju koja vam neće smetati, vrlo je mala vjerojatnost da će zapravo otkriti stvarni virus, iako će vam više puta dati do znanja da je našto radi.
Kako smanjiti potrošnju podatkovnog prometa?
Za zaštitu vam je potrebno malo zdravog razuma i minimum pažnje. Iako je teoretski moguće da vam neki maliciozni softver poveća potrošnju podatkovnog prometa, to vjerojatno ne objašnjava aktualnu situaciju s neuobičajeno povećanom potrošnjom kod Vipnetovih korisnika, a antivirusne aplikacije vam u takvim slučajevima mogu samo odmoći.
Pripazite da vam se aplikacije ne nadograđuju preko mobilne mreže, već samo preko WiFi-a. Isto vrijedi i za cloud servise (Dropbox, Google Photos…), koji za sinkronizaciju vaših fotografija i videa gutaju velike količine podataka. Isto tako pripazite i na automatsko pokretanje videa na Facebooku, ali i drugim stranicama koje čim im pristupite pokrenu video oglas.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 5:48 pm

Smile  Facebook će bolje kontrolisati piratske sadržaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Kako je već poznato, najveća svetska društvena mreža Facebook u poslednje vreme stavlja sve veći naglasak na video sadržaj.

U skladu s time nedavno je preuzeta startup kompanija Source3. To je akvizicija kojom će Facebook dobiti alat za borbu protiv piraterije zahvaljujući tehnologijama koje je za tu svrhu razvila upravo startup kompanija Source3.

Naime, pre spomenutim okretanjem Facebook-a prema video sadržaju pojavio se i problem plasiranja sadržaja bez dozvole, a tehnologija dobijena kupovinom Source3 startup kompanije upotpuniće postojeći Facebook-ov sistem za kontrolu vlasničkih prava vezanih za postavljeni video sadržaj.

On se od 2015. godine mijenjao više puta, od početnog sistema za kontrolu vlasničkih prava na video sadržaj do preusmeravanja ostvarenih prihoda od oglašavanja pravim vlasnicima autorskih prava na postavljeni video sadržaj bez njegova uklanjanja.

Source3 se specijalizovao na praćenje IP adresa, što će pomoći u otkrivanju korisnika koji su postavili piratski video sadržaj.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 5:51 pm

Smile Od 2020. ni Adobe neće više podržavati Flash

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Smrt nekada popularne tehnologije za izradu animacija i internet stranica, Flash-a, neminovna je i približava se (reći će mnogi, na sreću) velikom brzinom. Chrome i Firefox odavno blokiraju gotovo sav sadržaj izrađen u ovoj tehnologiji, Apple ga nikada nije ni podržavao, a i svi ostali već su se okrenuli naprednijim standardima.

Sada je konačno došlo vreme da i Adobe, vlasnik Flash-a, prizna kako je s njime gotovo. U saradnji s partnerima, Apple-om, Facebook-om, Google-om, Microsoft-om i Mozillom, dogovorili su kada će Flash i konačno preseliti na onaj svet. To će se dogoditi krajem 2020. godine, kada će Adobe i službeno prestati da nadograđuje i omogućava preuzimanje Flash Player-a.

Svi oni koji imaju igre, web stranice ili bilo koji drugi sadržaj izrađen u Flashu imaju dakle nešto više od dve godine da ga migriraju na HTML5 ili neku drugu moderniju platformu. Spomenuti Adobe-ovi partneri svojim će korisnicima i onima koji se na njihovim platformama oslanjaju na Flash takođe ponuditi pomoć pri migraciji, stoji u saopštenju poslatom iz Adobe-a.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 6:04 pm

Smile  Kaspersky globalno lansirao svoj besplatni antivirus

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

U poslednje vreme u američkim političkim krugovima Kaspersky se nalazi na popisu potencijalno opasnih kompanija za američku demokratiju, a neki izvori sumnjaju da njegova antivirusna rešenja imaju ulogu špijuniranja i uhođenja za potrebe ruskih tajnih službi. To nije omelo Kasperskog u globalnom lansiranju besplatne verzije svog antivirusa Kaspersky Free, nakon što je uspešno testiran u Rusiji i "odabranim zemljama" poput Kine, Belorusije, Ukrajine i nekih skandinavskih država.

Antivirus ne sadrži VPN, roditeljski nadzor i plaćenu online zaštitu kao neki drugi na tržištu, ali poseduje sve esencijalne funkcije koje mogu čuvati vaš PC, pa će vam skenirati e-mail-ove, pratiti tok surfovanja webom i stavljati u karantin malware koji otkrije.

Kaspersky navodi kako njegov besplatni softver nije povezan sa oglašavanjem pa kompanija od njega neće nimalo zarađivati, već će umesto toga anonimno prikupljati podatke koji će služiti za poboljšanje njenog sistema mašinskog učenja.

Na tvrdnje iz američkih krugova da sarađuje sa ruskim obaveštajnim službama, osnivač kompanije Eugene Kaspersky navodi da je spreman da ponudi izvorni kod antivirusa kako bi se dokazalo da to nije tačno.

Ukoliko se ne plašite da će vas Rusi uhoditi, besplatni antivirus možete preuzeti ovde.
https://www.kaspersky.com/free-antivirus
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 6:08 pm

Smile  YouTube Red i Google Play Music postaju jedan servis

Iz YouTube-a nam poručuju da kompanija planira spajanje svog YouTube Red-a (pretplatnički servis namenjen samo za YouTube u Americi, Australiji, Meksiku, Novom Zelandu, i Južnoj Koreji) sa Google Play Music-om kako bi stvorili nov servis. Iskreno, većina ljudi verovatno ni ne zna da Google Play Music servis dolazi zajedno sa YouTube Red servisom, i kada bi Google zaista uspeo da spoji ove dve jedinice u jedan proizvod, najverovatnije bi imali više pretplatnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Gsmarena_001

Tokom panela na konferenciji New Music Seminar u Njujorku, rečeno je da kompanija mora da ostvari ovu kolaboraciju dva servisa kako bi pomogla u edukaciji potrošača i dovela nove pretplatnike.
Trenutno, YouTube-ov muzički ekosistem je nepotrebno prenatrpan. Postoji YouTube Red, koji uklanja reklame iz videa i omogućava vam da ih čuvate offline, dok vam u isto vreme daje besplatan pristup Google Play Music-u. Postoji i YouTube Music, koji mogu da koriste svi, koji pruža više mogućnosti ako ulazite sa YouTube Red-a, a postoji i YouTube TV koji je sasvim odvojena stvar, ali još uvek nigde nije dostupan.
Google je izjavio da je muzika veoma važan segment za kompaniju i žele da povežu svoju muzičku ponudu kako bi mogli da pruže najbolji mogući proizvod svojim korisnicima, muzičkim partnerima i umetnicima, kao i da će obavestiti blagovremeno svoje korisnike o bilo kakvim promenama.
U neku ruku, ovo spajanje neće biti velika promena. Plaćanjem pretplate ili YouTube Red-u ili Google Play Music-u dobijate drugi servis besplatno. Međutim, ako će kolaboracija dati servis koji je jasan, brz i jednostavan za korišćenje, onda ima smisla, toliko da se pitamo zašto do ovoga nije došlo ranije.

Izvor: The Verge
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.theverge.com/2017/7/26/16048084/youtube-red-google-play-music-merging
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 6:18 pm

Smile Prva Facebook televizija sredinom avgusta 2017.

Facebook-ova televizija navodno ulazi u online vode sredinom avgusta 2017. godine, kažu stručnjaci te kompanije. Od partnera su tražili da pošalju prve epizode svojih najboljih TV serija, a sadržaji će biti napravljeni u kratkom formatu, što će učiniti da produkcija bude znatno jeftinija nego inače.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Facebooktv2

Projekat je trebalo da bude završen u junu 2017. godine, ali je potrajao više nego što je planirano, pa bi moglo da dođe do još nekih odlaganja. Kompanija Facebook finansira izradu originalnih programa, a planirano je da se prikazuju van news feed-a, u novoj video sekciji, koja će kompaniji doneti dodatni prihod od 70 milijardi dolara.
Nova video sekcija će korisnicima nuditi ciljane sadržaje, koji će biti formirani na osnovu korisničkog iskustva, pa se iz Facebook-a nadaju da će napraviti nešto bolje od Google-ovog YouTube-a, ali ne planiraju da se takmiče sa producentskim kućama kao što su Netflix, HBO i Showtime.
Iz Facebooka-a su odbili da komentarišu ovaj projekat, ali se definitivno zna da su naručeni kratki video sadržaji. Finansiranjem prvog seta epizoda bi trebalo da obezbede dovoljno materijala za testiranje, a još uvek ne postoje planovi o dugoročnom finansiranju konkretnih sadržaja.

Izvor: bloomberg.com
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 6:24 pm

Smile eBay će uskoro omogućiti kupovinu uz pomoć fotografija i linkova

Online sajt za elektronsku trgovinu eBay je objavio dva nova načina za pretragu kojim kupci mogu da izlistaju njihov katalog i pronađu proizvode koje su videli u prodavnici, na nekom sajtu ili na društvenim mrežama. Nova tehnologija koristi veštačku inteligenciju i mašinsko učenje koje eBay već koristi na svom sajtu, pomoću čega će kupci pronalaziti proizvode na osnovu fotografija koje su slikali pametnim telefonima ili su podelili link sa nekog web sajta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 182001099_c2a560a588_b

Dve nove opcije Image Search i Find It On eBay će biti dostupne od jeseni na mobilnim uređajima. eBay tvrdi da će do datuma izlaska opcija Image search biti podržana i na Androidu i na iOSu, dok će Find It On eBay biti samo za Android uređaje, makar samo na početku.
Prva opcija, nazvana Image Search, će omogućiti korisnicima da slikaju ili iskoriste već sačuvanu fotografiju nekog proizvoda koji žele da kupe i eBay alikacija će da traži vizuelno slične predmete.
Kombinujući ovo i mašinsko učenje, budućnost prepoznavanja pomoću slika će se poboljšati vremenom i moći će da nalazi bolje i tačnije rezultate.
Druga opcija, nazvana Find It On eBay, omogućava korisnicima da dele link slike sa bilo kog sajta ili društvene mreže kao što je Pinterest na eBay i aplikacija će tražiti spisak proizvoda sa slike.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 170725-image-search-iOS-1200x660-v2-02

Sa skoro 1,1 milijarde dostupnih spiskova u bilo koje doba, eBay se nada da će primena veštačke inteligencije i tehnologije mašinskog učenja ubrzati proces pronalaženja proizvoda koje ljudi žele da kupe.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 28, 2017 6:27 pm

Smile Twitter i dalje pravi gubitke, broj korisnika stagnira

https://pcpress.rs/twitter-i-dalje-pravi-gubitke-broj-korisnika-stagnira/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:16 pm

Smile Microsoft plaća do 250.000 dolara za otkrivanje buga

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Shutterstock_103173644

Zavisno od kompleksnosti i bezbednosnom riziku, Microsoft će plaćati istraživačima iznose od 500 do 250.000 dolara za otkrivanje ranjivosti operativnog sistema Windows 10.

Microsoft-ov bug bouty program usmeren je ka otkrivanju kritičnih i važnih bugova koji se odnose na dobivanje privilegija i kompromitovanje bezbednosti i privatnosti korisnika.

Program je podeljen na 5 glavnih područija, a najviše se plaća za otkrivanje bugova u Microsoft Hyper-V sistemu, pa ćete za svaku otkrivenu ranjivost u operativnim sistemima Windows 10, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 i Windows Server Insider Preview biti nagrađeni iznosom između 5.000 i 250.000 dolara. Bugovi u Microsoft Edge browseru se takođe plaćaju maksimalnim iznosom od 15.000 dolara.

Više informacija potražite linku.
https://technet.microsoft.com/en-us/security/dn425036
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:18 pm

Smile Facebook-ove finansije nezaustavljivo rastu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Nastavlja se sezona kvartalnih financijskih izveštaja za drugo tromesečije ove godine. Ovoga puta okrećemo se Facebook-u i njegovom fenomenalnom rastu prihoda i dobiti. U tri meseca, od aprila do juna ove godine, najveća društvena mreža na svetu je ostvarila prihode od 9,32 milijarde dolara, što je porast od čak 44,8% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Od toga je čak 3,89 milijardi uknjiženo kao dobit kompanije, a i u ovom pokazatelju je zabeležen strelovit godišnji rast, i to od čak 71%.

Najveći deo prihoda Facebook ostvaruje od prodaje oglasa, a mobilno oglašavanje postalo je glavni izvor njihove dobiti i uopšteno rasta u poslovnom smislu. Čak 87% svih oglasa na Facebook-u prikazano je na mobilnim aplikacijama, a velik rast se beleži i od monetizacije video zapisa koji se po novome automatski pokreću unutar News Feeda. Nešto novih prihoda donio je i Instagram, a uticaj oglasa koji se plasiraju putem Messenger-a tek se očekuje.

Zanimljivu statistiku povodom objave ovih rezultata objavila je kompanija Pivotal Research. Prema njihovim podacima danas prema Facebook-u i Google-u odlazi čak 99% svih novih ulaganja u internet marketing – što znači da bez te dve kompanije internetsk industrija oglašavanja gotovo da ne bi rasla.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:25 pm

Smile Google: Tržište ransomwarea - 25 miliona dolara u dve godine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 1

Vrlo je teško ili čak i nemoguće utvrditi prihode koje su cyber kriminalci ostvarili od plasiranja ransomware-a. Ipak, to su pokušali da učine Google-ovi zaposleni koji su svoja konzervativna predviđanja o vrednosti toga tržišta izneli na predavanju u sklopu ovogodišnje Black Hat USA konferencije.

Oni procenjuju da su cyber kriminalci u poslednje dve godine ostvarili prihode od barem 25 miliona dolara. Za gotovo polovinu prikupljenih prihoda odgovorne su dve vrste ransomwarea, upotrebom Locky porodice ransomware-a prošle godine je prikupljeno 5,9 miliona dolara, a Cerber ransomwareom i pripadajućim varijantama je prikupljeno 6,9 miliona dolara.

Ti iznosi dobijeni su iz različitih izvora kao što su osobe koje su platile otkupninu, nezavisni stručnjaci za ransomware i podacima sa blockchain-a s obzirom da se većina otkupnina za otključavanje datoteka pogođenih ransomwareom plaća u bitcoinima.

Većina transakcija obavljenih bitcoinima provodila se putem ruske bitcoin menjačnice BTC-e, koja je u poslednje vreme bila pod prismotrom službenih vlasti što je rezultovalo hapšenjem njenog vlasnika i pokretanjem postupka za izručenje njenog suosnivača SAD-u.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:29 pm

Smile Obrazovanje za IT sektor

Kada biste hirurga koji je živeo pre 200 godina uveli u današnju operacionu salu, on ne bi znao šta da radi. Kada biste profesora koji je živeo pre 200 godina uveli u današnju učionicu, on bi uzeo kredu i počeo da predaje. Dve prethodne rečenice pokazuju kako je obrazovanje, na našu veliku nesreću, odolelo svim tehnološkim revolucijama koje su nabolje
promenile sve ostale ljudske delatnosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 PC_Press1

Razvojem računarske nauke i tehnologije, povećanjem dostupnosti informacija i znanja, kritičko i kreativno učenje dobili su na značaju. Dok tehnologija suštinski menja način kako radimo i živimo, s druge strane, nije u dovoljnoj meri promenila način kako učimo. Nasuprot razvoju i raspoloživosti informacionih tehnologija, obrazovanje nije doživelo neophodnu transformaciju i kasni za potrebama poslovnog okruženja. Ovaj sve veći problem najlakše može da se uoči na primeru najbrže rastuće industrije. Osim što obrazovni kapaciteti nisu dovoljni da zadovolje potrebe tržišta, situacija je dodatno otežana neprilagođenošću načina učenja potrebama pomenute industrije.

Ravnoteža između tradicije i inovacije

Stvaranje ravnoteže između tradicije i inovacije, naravno uz doslednu primenu savremene tehnologije, čini osnovu svakog kvalitetnog obrazovanja.

Kad je reč o obrazovanju za potrebe savremene privrede, s jedne strane, na tržištu rada nema dovoljno kvalifikovanih informatičkih profesionalaca, dok tražnja neprekidno raste, a s druge, kapaciteti obrazovnih ustanova ne šire se dovoljno brzo i ograničeni su na različite načine, bilo neophodnim resursima, bilo zakonskom regulativom.

Informacije koje stižu sa tržišta govore da su konkursi za visokostručne poslove iz IT oblasti neprekidno otvoreni, a raspoloživi podaci pokazuju da bi do 2020. godine u Srbiji moglo biti otvoreno od 50.000 do 100.000 novih radnih mesta u ovoj oblasti, što ova zanimanja postavlja u sam vrh najtraženijih u budućnosti. Trenutna potražnja je oko 30.000 radnih mesta, dok se godišnje obrazuje tek 1.000 do 1.500 IT stručnjaka. Više od dve trećine svih objavljenih oglasa za posao u oblasti informacionih tehnologija tokom tekuće godine bilo je za programere. Od ostalih zanimanja skoro podjednako su zastupljeni dizajneri, sistem administratori, SAP specijalisti, IT tehničari, administratori mreža, administratori baza. Dakle, pred obrazovnim organizacijama u ovom sektoru nalaze se dva ključna izazova: adekvatno obrazovanje i masovnost.

Potreba za ličnim razvojem i unapređivanjem individualnih znanja i veština, celoživotno učenje (lifelong learning), za svakog pojedinca predstavlja realnost i neophodnost u karijeri, ali nasuprot tome samo neke od škola takvu mogućnost i pružaju.

Jedan od najboljih primera savremenog školovanja koje je usredsređeno na istraživanje, razvoj i primenu ekspertskih računarskih veština predstavlja školovanje na ITAcademy. Osim znanja i stručnih veština, nakon uspešnog jednogodišnjeg školovanja, polaznici stiču mogućnost polaganja za zvanične sertifikate specijalizovanih IT organizacija i asocijacija: Microsoft, Zend, Adobe, Google, CompTIA, Cisco, MikroTik, Oracle, Autodesk, Linux Professional Institute, Advanced Training Consultants, IQN, CIM.

Kako je ITAcademy implementirala tehnologiju na svim nivoima u obrazovni proces?

Link‑eLearning platforma Distance Learning System (DLS), proizvod kompanije LINK group, u čijem sastavu posluje ITAcademy, jedan je od primera kako se obrazovanje uz pomoć visoke tehnologije može kvalitetno i efikasno sprovoditi. Edukacija putem platforme za učenje na daljinu je idealan način obrazovanja za one koji žele da se usavršavaju, a nisu u mogućnosti da fizički prisustvuju nastavi. Polaznici mogu svoje znanje samostalno da dopunjuju kroz multimedijalne materijale, testove, online kurseve i komunikaciju s nastavnicima preko Interneta (chat sesije), učešćem na eduWALL‑u i praćenjem live stream‑a, čime je sticanje znanja maksimalno olakšano.

DLS je razvijan 15 godina, testiran i unapređivan na ogromnom uzorku kurseva i polaznika. Činjenica da je LINK DLS dostupan i u vidu mobilne aplikacije koju je moguće koristiti na svim uređajima, govori o stalnom praćenju trendova i rešenosti matične organizacije da korisnicima ponudi najsavremenije načine učenja.

Kao konačan rezultat školovanja na daljinu, polaznici dobijaju visok kvalitet praktičnih sposobnosti i veština, veoma upotrebljivih na tržištu, i to za kraće vreme nego kod tradicionalnog načina obrazovanja u klasičnoj učionici i uz veliku ličnu uštedu vremena.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Prof.-dr.-Valentin-Kuleto

Prof. dr Valentin Kuleto, President of LINK group
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:31 pm

Smile Digitalni nomadi kombinuju posao i slobodu kretanja

Ako su vam dosadili zidovi poslovnog prostora u kojem boravite svakog radnog dana, a često i vikendom, te vam grad postao mali, vreme je da se pridružite plemenu digitalnih nomada. Za ove građane sveta radno mesto može da bude bilo gde – od plaže u Brazilu do kafea u Sijetlu, a sve zahvaljujući rastućem trendu ‘rada na daljinu’.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Freelance

Za mnoge je ovo prilika da kombinuju posao i putovanje, a dovoljno je da pored sebe imaju laptop i dobar Wi-Fi signal. Termin ‘digitalni nomad’ se previše koristi, pa ga često povezuju sa osobama koje putuju u potrazi za jeftinim smeštajem, te sitnim poslovima od kojih će zaraditi dovoljno da prežive, ali je sve više profesionalaca koji dokazuju da je moguće kombinovati ozbiljnu karijeru sa slobodom kretanja.

Neki od najcenjenijih poslova koji odgovaraju ovakvom načinu života su oni poput profesora engleskog jezika, freelance pisaca, blogera, marketing menadžera, web developer-a, grafičkih dizajnera, online prodavaca, ličnih trenera, fotografa, te stručnjaka za konsultacije u različitim oblastima, a u prvih 10 gradova koji su najbolji za ovakav način zarađivanja su Budimpešta, Berlin, Bangkok, Kijev, Majami FL, Ričmond VA, Moskva, Ho Či Min, Dalas TX i Bafalo NY.

I domaći poslodavci se sve više vode profitom, odnosno smanjenjem troškova i povećanjem efikasnosti, te će sigurno i oni više pratiti trendove koji se dešavaju na globalnom nivou. Tako da možemo da očekujemo širenje prakse angažovanja saradnika umesto zapošljavanja, te outsourcing, ‘iznajmljivanja’ radnika i svega drugog što karakteriše savremeno globalno tržište radne snage.

Što bi rekao Konfučije: “Izaberi posao koji voliš i nećeš morati da radiš ni dana u životu“, a danas bi možda dodao još: “I pronađi dobru Wi-Fi konekciju”.

Izvor: webworktravel
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:34 pm

Smile Coming IT konferencija – intervjui

https://pcpress.rs/coming-it-konferencija-intervjui/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:37 pm

Smile Jeff Bezos, vlasnik Amazona, na kratko preuzeo poziciju Bill-a Gates-a

Akcije Amazon-a skočile su za 40% u 2017. Što je donelo osnivaču Jeff-u Bezos-u 91 milijardu dolara i za kratko vreme je Bill-a Gates-a osnivača Microsoft-a na poziciji broj jedan.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Bezos-slogan-2

Bezos je pretekao Gates-a skokom akcija 18. jula 2017, koje je trajalo do četvrtka u noć, 20. jula 2017. Gates je na prvom mestu je još od 2013. Prema indeksu milijardera, koji je sastavljen od strane Forbes-a, Bezos-ovo bogatstvo je poraslo na 91 milijardu dolara (69 milijardi funti) u poređenju sa Gates-ovim koje iznosi 90 milijardi dolara. Međutim, Amazon-ove akcije su pale za jednu milijardu, koja ih deli za to prvo mesto.

Forbes prati listu milijardera još od 1987. i Bezos je sedma osoba koja je došla na prvo mesto liste. U svom izveštaju su rekli da Bezos ne bi bio tu gde jeste da Gates nije dao toliko novca u dobrotovorne svrhe. Ovaj magazin prati više od 30 godina bogastvo milijardera i prema njihovim proračunima Gates če biti najbogatija osoba na svetu više od polovine ukupnog proja godina.

Bezos je rođen u Albuqurque-ju, New Mexico, 1964. Živi sasvim normalnim životom, ali je iz čiste zabave kupio Washington Post i investirao u putovanje svemirom preko kompanije koju je osnovao 2000. Blue Origin.
Amazon je osnovao 1994. dok je prodavao knjige u svojoj garaži u Seattle-u pre nego što je proširio svoj posao koji se tada sastojao od velikog broja artikala i time je privukao globalnu groznicu online kupovine.

Od ukupne prodaje Amazona 43% robe je prodato online u SAD-u, gde je 64 miliona korisnika prijavljeno kao Premium korisnici koji dobijaju besplatnu uslugu dostave i video streaming-a. Sa skokom akcije vrednost Amazona danas iznosi 500 milijardi dolara.

Na početku 2017. godine Bezos je bio četvrti najbogatiji čovek na svetu, iza Gates-a, investitora Warren-a Buffet-a i Amanacio Ortega, koji je osnivač Inditex-a, distributera branda Zara. Vrednost akcija Amazon-a na berzi 1997. je bila niska. Nakon te godine, Bezos je akcionarima poslao pisma, u kojima im je poručio da je ovo tek prvi dan za kompaniju, uz isticanje da će sav svoj fokus usmeriti ka tome da bude lider na tržištu.

Amazon se u međuvremenu proširio, i danas nije samo retail kompanija. Između ostalog, prodaje cloud kompjuterske usluge velikim kompanijama od Netflix-a do ministarstva pravde Velike Britanije.

Tako da akcije Amazona i dalje rastu, uprkos optužbama predsednika Donalda Trampa, tokom kampanje u SAD-u, da se Amazon izvlači sa ubistvom, misleći na porez. Rekao je da Bezos koristi Washington Post zarad političkog uticaja.

U Januaru 2017. Bezus je iskoristio sva svoja sredstva kako bi se borio protiv zabrane letenjasedam muslimana koju je izdao predsednik Donald Tramp.

Još uvek se nije pridružio klubu milijardera filantropa, ali je nedavno tcitovao: “Želim da veći deo moje filantropske aktivnosti budu usmerene ka tome da sad i ovde pomažem ljudima kojima je pomoć hitno potrebna ali da ima i trajnog dejstva”.

Izvor: TheGuardian
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:50 pm

Smile Richard Branson prodao deo akcija Virgin Atlantic-a za 246 miliona evra

Britanski milijarder Richard Branson planira da proda 31% svojih dionica avio-kompanije Virgin Atlantic, koju je osnovao daleke 1984. godine, francusko-holandskoj kompaniji Air France KLM za 220 miliona funti (246 miliona evra). Ovim potezom prestaje da bude većinski vlasnik kompanije, ali ostaje predsednik Upravnog odbora Virgin Atlantic-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Virgin

Branson je do sada bio vlasnik 51% deonica u Virgin Atlantic-u, a iz američke kompanije Delta Airlines, koja je suvlasnik, potvrdili su da će zadržati svojih 49% udela. Iz Virgin Atlantic-a i Air France KLM-a su objasnili da su ti potezi deo njihovog šireg partnerstva i da će time ojačati strateške, poslovne i finansijske veze.

Virgin Atlantic je dobro poslovao od 2014. do 2016. godine, ali se u 2017. godini stanje pogoršalo zbog referenduma o Brexit-u, i pada vrednosti deonica.

Branson je rekao kako je ovo bila “odlična prilika da se proširi mreža kompanije, te poveća broj onih koji će leteti njihovim avionima, kao i da će ova prodaja biti vrlo korisna kako za radnike, tako i za Virgin brend.

Ovaj događaj bi mogao da označi kraj jedne ere za britanske avio-prevoznike, a iz Virgin Atlantic-a očekuju da će zadržati svoju nezavisnost kao britanska kompanija, te nastaviti da lete kao Virgin brend.

Izvor: theguardian.com
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 30, 2017 5:52 pm

Smile Nismo roboti!

https://pcpress.rs/nismo-roboti/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 31, 2017 5:57 pm

Smile WhatsApp i na vašem računaru

Mobilna aplikacija za razmenu poruka i medija WhatsApp, koju dnevno koristi milijardu ljudi, ima i opciju za korišćenje preko računara.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Whatsapp-1

WhatsApp Web mogu da koriste vlasnici Android, iPhone, Windows, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry-a i BlackBerry 10 telefona, prenosi Mashable.

Ukoliko posedujete neki od nabrojanih telefona, pratite sledeće korake kako biste mogli da se dopisujete putem WhatsApp-a preko računara.

U internet pretraživaču idite na adresu web.whatsapp.com.

Na ekranu se tada pojavljuje QR kod za skeniranje. Zatim na telefonu uđite u podešavanja aplikacije. Naravno, posedovanje internet konekcije u tom trenutku na telefonu se podrazumeva.

Na Android i Nokia telefonima uđite u opciju Menu, a zatim WhatsApp Web. Kod iPhone-a, u pitanju je opcija Settings.

Telefon nakon toga automatski otvara kameru koja skenira kod i tada bi na ekranu računara trebalo da vam se prikaže celokupan istorijat dopisivanja putem ove popularne aplikacije.

Izvor: n1info.com
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 31, 2017 6:10 pm

Smile YouTube Go za Nollywood i korisnike sa sporim internetom

U svoju prvu posetu Nigeriji, Sundar Pichai, izvršni direktor Google-a, nije otišao praznih ruku. Na konferenciji ‘Google za Nigeriju’ je, zajedno sa drugim proizvodima, predstavio i YouTube Go, verziju za korisnike sa sporim internetom. Ova platforma će dozvoljavati korisnicima da skidaju sadržaje ako im internet konekcija ne dozvoljava direktan stream.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Internet

Nigerijski video sadržaji, u kojima prednjači nolivudska filmska industrija, te ‘Afrobeats’ pop produkcija, su prilično popularni, ali spora i skupa internet konekcija većinu Nigerijaca primorava da ove sadržaje gledaju na radnom mestu, gde je internet veza nešto bolja.

YouTube Go će najviše pomoći rastućoj nigerijskoj filmskoj industriji, budući da je u aprilu 2017. godine romantična komedija Svadbena zabava (The Wedding Party) postala prvi nigerijski film, koji je zaradio preko 400 miliona naira (1,3 miliona dolara). Samo u 2016. godini nolivudske blagajne su zajedno ostvarile 3,5 milijardi naira (11,5 miliona dolara) od čega je 30% karata prodato za domaće filmove. Za jednog ljubitelja Holivuda ove brojke izgledaju sitne, ali za rastući filmski biznis koji je ponikao iz neobuzdane praterije diskova i razrušene ekonomije, ovo je zaista veliki iskorak.

Važan aspekt ovih filmskih ostvarenja često je zanemarivan prilikom objašnjavanja njihovog uticaja na širu panafričku dijasporu. Neki nolivudski filmovi prikazuju stvaran život u Nigeriji, njegovu lepu i ružnu stranu. Međutim, isto kao i u Holivudu, mnogi filmovi osvetljavaju život više srednje klase, što je aspekt života koji se retko da se može vidi u Africi. Velike kuće sa slugama, vozači raznih skupih automobila, glamurozna moda i preterano dramatizovana priča privlače gledaoce širom Afrike, pa čak i sa udaljenih Kariba. YouTube Go će dodatno pospešiti širenje ovakvih sadržaja, te omogućiti proizvodnju novih, koji bi mogli da budu specijalno namenjeni internet publici.

Izvor: qz.com
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 2 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu