Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

+17
Fraya
Dotore
Santa Maria della Salute
klinka13
No_koment
Cleopatra
Dragana
Fristajlo
Prince
ostensibly
cat09
Hipi
Orhideja
ellen
RINGE
BG_HIGHLANDER
Avramova
21 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Avramova Uto Mar 23, 2010 1:52 am

Ne mislim da su debeli ljudi diskriminisani bez ozbira da li imaju dijagnozu (obesitas), ili puno jedu, malo se kreću itd. itd.

Ako ne mogu postati aktivni u svim sferama društvenog života, diskriminisali su sami sebe izuzimajući one slučajeve kada je osoba debela iz ko zna kog razloga koji medicina klasifikuje.

Dakle, prepustimo medicini da rešava te probleme na stručan način. Moj doprinos može biti utoliko što ću u autobusu ustati svakoj debeloj osobi, dok ću zažaliti slučaj što ću ja moći ući u prepun autobus, dok će debela čekati prvi poluprazan.

Neko mi je zamerio što imam baš ovakav stav misleći kako zameram debelima. Mogu navesti puno primera kada su debeli i halapljivi i sebični i mrze ceo svet koji ne mora da jede krišom i da ne laže koliko je pojeo. Pri tom, mogli bismo reći da ih treba razumeti, teško je nositi tovar na plećima pa ih opteretiti.

Razumem svakoga ko je raspoložen da u interesu svog zdravlja, pre svega, pribegne dijetama uz konsultaciju lekara ili kako mu je volja. Ali ne želim da razumem one koji će reći da sam ja zlobna samo zato što imam normalnu kilažu, što eto, "slučajno" imam dobar metabolizam i što nisam prgava niti zavidna, a zamisli, vitka.

Jedna od mojih boljih drugarica je duplo teža od mene a iste smo visine. Ni simpatičniju, ni veseliju, opušteniju, vedriju, dobronamerniju osobu skoro nisam videla. Njen organizam to teško podnosi (rezultati su jednom pokazali nivo triglicerida čak 30). Alarmantno ali ne i za nju osim par dana uzdržavanja od konzumiranje kaloričnih namirnica.

Izuzela bih* slučajeve gde je uzrok debljine nekakav poremećaj, dok u ostalim slučajevima, zaista nemam razumevanja. Najlakše je ići linijom manjeg otpora, prepustiti se užitku u jelu bez praga kada se mora stati, i bez mere šta se sme jesti. A onda, kada dodju problemi, zalud naše priče koje su im išle na nerve kao da nismo bili dobronamerni, a jesmo.

Ako se neko prepusti nekontrolisanom konzumiranju jela usled neuroze, napetosti i sl. i tu mi ne možemo mnogo šta osim dobre volje debeljuce da potraži pomoć lekara.

Ne bih da me neko pogrešno razume, ali ja tako mislim. Meni ne smeta ničiji višak, ne osećam ga, jasno, ali mi je žao da neko ima problema bilo koje vrste, pa i takve.

Koliko je vremena potrebno da čovek dobije višak kg. toliko je potrebno da ga se oslobodi i na taj način ne optereti organizam promenom biološkog ritma.

:hmmmm:


Poslednji izmenio Avramova dana Sre Mar 31, 2010 5:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : korekturna greška)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od BG_HIGHLANDER Sre Mar 24, 2010 1:01 pm

Ako ne postoji, treba je uvesti
BG_HIGHLANDER
BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Gost Sre Mar 24, 2010 5:03 pm

Treba uvesti porez na "višak kilograma" , ako nije u vezi sa nekom bolešću!
Ja se prvi javljam za oporezivanje - treba i država od nečega da živi !
Smile Smile Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Avramova Sre Mar 31, 2010 5:50 pm

Simba,
po tvojoj logici mršavi bi trebalo da dobijaju dodatak. Evo npr. ja. :twisted:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od RINGE Sre Mar 31, 2010 5:59 pm

Stajem i ja u red za dodatak Smile
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od ellen Sre Mar 31, 2010 6:25 pm

To bi bilo isto pitanje da li postoji deskriminacija mrsavih ljudi.Koja je tu razlika?
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Orhideja Sre Mar 31, 2010 10:58 pm

ellen ::To bi bilo isto pitanje da li postoji deskriminacija mrsavih ljudi.Koja je tu razlika?

Velika, mršavi ćute.
Ne postoji diskriminacija u bilo kom obliku, ali su debeli ljudi skloniji guranju u redovima i gunđanju, a onda to zasmeta i mršavima.

Mogu ja stati u red?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od BG_HIGHLANDER Sre Mar 31, 2010 11:01 pm

Orhideja ::

Mogu ja stati u red?
Koliko imas kg/m2 !?
BG_HIGHLANDER
BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Avramova Sre Mar 31, 2010 11:02 pm

Mnogi debeli smatraju da su diskriminisani i zato je tema i otvorena.

Izgleda da je ovde više njih u redu za dodatak, nego za oporezivanje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od BG_HIGHLANDER Sre Mar 31, 2010 11:03 pm

Niko nece da prizna da je deb'o,a pogotovo zene Smile
BG_HIGHLANDER
BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Orhideja Sre Mar 31, 2010 11:08 pm

Avramova ::Mnogi debeli smatraju da su diskriminisani i zato je tema i otvorena.

Pa to je ono što kažem, u redu u socijalnom za ovjeravanje knjižica stoje svi u redu ,jedino je njima tijesno i vruće i nemaju zraka i stalno nešto gunđaju. Što se posla tiče ne vidim da postoji diskriminacija jer rade najrazličitije poslove zavisno od školske spreme.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Hipi Sub Apr 03, 2010 9:33 pm

Nisam primetila da postoji. Realno, u vecini slucajeva debeli su sami krivi sto su takvi, sigurno im niko ne gura kasiku u usta Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 624403 Pa tako, ako im to stvara probleme, postoji resenje. Srecom.
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od BG_HIGHLANDER Ned Apr 04, 2010 2:01 pm

Debeli ljudi slabe odbrambenu moc nacije..
Samo vitak narod je slobodan narod!
BG_HIGHLANDER
BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od cat09 Ned Apr 18, 2010 1:38 am

BG_HIGHLANDER ::Debeli ljudi slabe odbrambenu moc nacije..
Samo vitak narod je slobodan narod!

Ovde braniš sebe jer si mršav ko čačkalica. Ja bih tebe malo podgojila, da znaš. Ne bih te dojila, nego podgojila. Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 74719 Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 74719

@ tema: naravno da postoji diskriminacija debelih ljudi i to nije fer. Mnogi ljudi se goje usled hormonalnog poremećaja, depresije ili neke druge bolesti. Šta mislite kako se oni osećaju kad im se neko podsmeva?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od BG_HIGHLANDER Ned Apr 18, 2010 1:46 am

Vazi, obozavam francusku kuhinju
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 1184843_P
BG_HIGHLANDER
BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od cat09 Ned Apr 18, 2010 1:53 am

Samo ti je sex u glavi. Pa ti si skroz puko. Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 427239
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od ostensibly Pet Apr 23, 2010 4:23 pm

cat09 ::
Ovde braniš sebe jer si mršav ko čačkalica. Ja bih tebe malo podgojila, da znaš. Ne bih te dojila, nego podgojila. Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 74719 Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 74719

@ tema: naravno da postoji diskriminacija debelih ljudi i to nije fer. Mnogi ljudi se goje usled hormonalnog poremećaja, depresije ili neke druge bolesti. Šta mislite kako se oni osećaju kad im se neko podsmeva?

Keti... nije isto podsmevanje i diskriminacija, nisu iste kategorije.

Zamisli sad... Ulazi debeo (bas debeo) covek u avion... Seda na svoje mesto i zauzima jos dobar deo tudjeg...
Jadan covek (ne gojazni, nego onaj do njega)

Naravno, oni koji se zbog raznih bioloskih stvari jako goje nisu krivi, ali ovi... mekdonalds debeli... Da vidis kolike porcijetine jedu. Pogotovo "juzni komsiluk"... Uzasno su debeli...
Ide jedan ulicom i nosi 2l koka kole... pa, molim lepo... umesto da ode da skida kile on ce ispred tv-a, cips i gazirano...
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Prince Pet Okt 15, 2010 12:13 am

Ne postoji
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od RINGE Pet Okt 15, 2010 8:49 am

zapravo i debeli ljudi ne postoje
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Orhideja Pet Okt 15, 2010 1:09 pm

Debeli vole biti debeli i ponosni su na svoju debljinu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Fristajlo Pet Okt 15, 2010 2:01 pm

Ja sam za svoju hranu odvajao od usta... Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 40722
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Dragana Pon Maj 02, 2011 7:28 pm

Diskriminacija gojaznih ljudi , postoji . U svim sferama društvenoga života , diskriminacija pomenutih , postoji . U izboru u kojemu postoji jednaka sposobnost a različitost u izgledu , pored osobe vitkoga stasa , oni neće biti izabrani . Takve su situacije i primjeri , evidentni i realni. . Na žalost .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Cleopatra Pon Maj 02, 2011 11:24 pm

Orhideja ::Debeli vole biti debeli i ponosni su na svoju debljinu.
Postoji li diskriminacija debelih ljudi? 479116528
Obozavam te!

Naravno da postoji, koliko god nam to smetalo, ta vanjstina je odraz zivotne kulture i navika. Nekako mi je zao tih ljudi, mnogo su ranjiviji. A gojaznost je proglasena bolescu, sto na neki nacin i jeste kao jedan vid ekstremuma, suprotan anoreksiji koja se takodje naziva bolescu.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Avramova Pon Maj 02, 2011 11:28 pm

Dragana ::Diskriminacija gojaznih ljudi , postoji . U svim sferama društvenoga života , diskriminacija pomenutih , postoji . U izboru u kojemu postoji jednaka sposobnost a različitost u izgledu , pored osobe vitkoga stasa , oni neće biti izabrani . Takve su situacije i primjeri , evidentni i realni. . Na žalost .

Ne veruem da će neko odbiti nekoga zbog viška kilograma ako je npr. ekonomista ali će sigurno biti odbijen kada je u pitanju posao koji iziskuje fizičku spremnost što gojaznima često stvara problem. Ovde svakako mislim na one prilično gojazne, gde se može postaviti dijagnoza (obesitas)

Poznajem jednu gospođu koja kaže da jedva čeka da dođe u godine kada će moći da jede koliko joj se jede i da se ne brine za liniju. I sada je vrlo ješna ali metabolizam i dalje dobro radi tako da joj je linija odlična.

Najsimpatičniji su mi oni koji kažu da ništa ne jedu ali eto, nešto se poremetilo pa su debeli, a ovamo krkaju se u šesnaest.

Inače, ne mislimda su diskriminisani ali svakako da imaju više problema sa viškom koji nose, kako zdravstvenih tako i u svakodnevnici.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Dragana Sre Maj 04, 2011 6:09 pm

Avramova ... mnogo je , zaista mnogo zanimanja i profesija gdje će pri izboru osobe , iako bile podjednakih inteligencija i sposobnosti , biti odabrana vitka osoba a ne osoba sa viškom kilograma . Pa i ako uzmemo u obzir da će samo pri pjedinim zanimanjima radije biti odabrana osoba normalne građe , od ove druge , već je dovoljan dokaz da diskriminacija postoji ...
Ona je neizgovorena , prešućena i nijekana , ali sveprisutna je ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postoji li diskriminacija debelih ljudi? Empty Re: Postoji li diskriminacija debelih ljudi?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu