Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Nasilje u školama EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Nasilje u školama EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Nasilje u školama EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Nasilje u školama EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Nasilje u školama EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Nasilje u školama EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Nasilje u školama EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Nasilje u školama EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Nasilje u školama EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Nasilje u školama EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Nasilje u školama EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Nasilje u školama EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Nasilje u školama EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Nasilje u školama

+6
Slatka
Arwen Evenstar
Vidra
Dragana
Avramova
Orhideja
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Nasilje u školama Empty Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Pon Mar 22, 2010 12:29 pm

Može li bar jedan dan da prođe bez briga?
Danas su dva dječaka iz četvrtog razreda tukla mog koji je drugi razred.
Reagovala sam kod učiteljice a sutra ću i sama kod te djece.

Šta uraditi sa sve većim nasiljem po školama?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Avramova Pon Mar 22, 2010 12:44 pm

Upravo to što si ti uradila.

Iz iskustva govorim kada je jedan drug stalno začikivao mog mladjeg sina jer je ovaj bio bolji u rukometu, zaboga.

Nisam išla kod nastavnice, ali sam malom održala lekciju. Moj sin to nije tražio od mene, ali mi je pričao i nisam mu rekla da sam drugu pripretila da mu više ne padne na pamet jer ću ga ja dohvatiti i nalupati mu šamare.

Da bi se bilo koji problem ovakve vrste rešio, potrebno je da pojedinci sami krenu sa rešavanjem istih. Briga je učitelje kao vaspitače (a oni su i vaspitači, pedagozi, a ne samo učitelji); oni gledaju svoj džep i ko će da da više jer su im plate male. Kako je to surovo što zbog nezadovoljstva ispaštaju generacije koje će sutra činiti ovu državu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Uto Mar 23, 2010 1:30 pm

Avramova ::

Nisam išla kod nastavnice, ali sam malom održala lekciju. Moj sin to nije tražio od mene, ali mi je pričao i nisam mu rekla da sam drugu pripretila da mu više ne padne na pamet jer ću ga ja dohvatiti i nalupati mu šamare.

Sad gledam, evo došla sam ispred škole, zaprijetila sam malome ali uzalud, nevaspitano, neodgojeno dijete, prosto i bezobrazno. Možda sam čak i blaga u ocjenjivanju ali tako je i bojim se da ću tu još problema biti.

Briga je učitelje kao vaspitače (a oni su i vaspitači, pedagozi, a ne samo učitelji); oni gledaju svoj džep i ko će da da više jer su im plate male. Kako je to surovo što zbog nezadovoljstva ispaštaju generacije koje će sutra činiti ovu državu.

Plate ovdašnjim nastavnicima nisu nimalo male, s obzirom da sva moguća objašnjenja dobija kod kuće a u školi je samo bubanje. Ja moram objasniti i postavljanje jednačine i zašto sunce sija i zašto su biljke zelene itd.
Kud vodi ovo školstvo veliko je pitanje.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Gost Uto Mar 23, 2010 1:43 pm

Ne postoje standardi u školama, podjite od sebe, kada se nadjete u kafančugi tako se i ponašate, ispijanje do daske, penjanje na sto itd.... a pored odmah je kulturniji kafić, gde tako nešto jednostavno nije moguće, znate i sami, tako i deca u školama, naši " pedagozi" nemaju adekvatno znanje za rad sa decom " nisu dobro obrazovani" , stvoren je javašluk, šta dobijaju deca kada završe pkolu " nauče da se tuku ili nauče da dobijaju batina", potreban je kompletan restart školskog sistema, mogu će je samo ako postoji volja u narodu.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Avramova Uto Mar 23, 2010 1:57 pm

Bole__Ser ::...potreban je kompletan restart školskog sistema, mogu će je samo ako postoji volja u narodu.

Misliš li da iko pita narod za bilo šta, pa i za reorganizaciju školstva? Nema ništa od toga. Narod se buni ali jako pogrešnim sredstvima i potpuno uzaludno. Rekoh, ništa bez opštenarodnog bunta, pa da vidimo da li će se ponašati isto kao i kada smo zbog njih šetali ko magarci diljem Srbije.

Bagra je to kojoj je važnije da izgradi Novi Beograd zbog silnih banki i sumnjivih preduzeća što Srbiji ne donosi baš nikakvu korist, nego da jedna škola u prigradskom beogradskom naselju dobije fiskulturnu salu (deca su je prvi puta videla kada su krenuli u srednju školu), a živimo u 21. veku!

Pa gde još ima takve sramote? Nasilje u školama 3835376317

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Dragana Ned Mar 28, 2010 9:06 pm

Orhideja ::Može li bar jedan dan da prođe bez briga?
Danas su dva dječaka iz četvrtog razreda tukla mog koji je drugi razred.
Reagovala sam kod učiteljice a sutra ću i sama kod te djece.

Šta uraditi sa sve većim nasiljem po školama?


Nasilje u školama je u porastu . I sve više među mlađom djecom . Promjene u društvu i kriza morala , odrazila se i na proces odgoja . Ovo su posljedice ...
Nasilje među djecom je sveprisutno , stoga su u školama u Hrvatskoj uvedeni programi za spriječavanje nasilja pod nazivom ,, Škola nenasilja ,, .
Nasilje vrlo lako može prijeći u zlostavljanje ukoliko se ne sprijeći u startu . Svako verbalno i fizičko povrijeđivnja , naziva se nasilje .
Dobro si učinila što si obavijestila učiteljicu . Ali , potrebno je upozoriti i razgovarati sa roditeljima agresivnoga djeteta , kako se isti čin i dalje ne bi nastavio .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Ned Mar 28, 2010 9:28 pm

Upoznati su i roditelji.
Bila sam tako ljuta i tako bijesna da su svi vidjeli da se nešto dešava, haos sam napravila u školi. Jedan od roditelja je čak rekao da među sukobe sa djecom ne treba da se miješaju roditelji. Pritisak mi je skočio na 300 mislim, a tad sam rekla "Jeli a da tvoje dijete neko drži za ruke s leđa dok ga ovaj drugi tuče i oni su i veći i snažniji od njega, ti ne bi ništa uradio? Ja svoje dijete nisam rodila da ga neko tuđi bije."
Zavezao je.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Ned Mar 28, 2010 9:32 pm

da sam drugu pripretila da mu više ne padne na pamet jer ću ga ja dohvatiti i nalupati mu šamare.

zaprijetila sam malome
Izvin'te, ovaj, odakle vam pravo da se obracate tudjem detetu?
Kako bi bilo da neki roditelj tako startuje vase dete!?

ali uzalud, nevaspitano, neodgojeno dijete, prosto i bezobrazno
Ne razumem sta si ocekivala? Da ti kaze 'necu nikad vise'?

a moram objasniti i postavljanje jednačine
I meni ova objasnjavala nejednacine, pa sam je pitala treba li nesto o Cerskoj bici. Gledala me kao debila. I ja isto tako nju gledam dok mi govori kako detetu da objasnim nejednacine posto je ona uciteljica.
Prosle nedelje na tenderu za eksjkurziju doziveh da cujem da bi dobro bilo da nekoliko roditelja krene sa njima, razrednim staresinama.
Inace, nastavnica je tek pocela da radi... mozda je glupo komentarisati neiskustvo...

Može li bar jedan dan da prođe bez briga?
Danas su dva dječaka iz četvrtog razreda tukla mog koji je drugi razred.
Ne moze dan bez briga... A zasto su ga tukli?
Iskoristite to da naucite lekciju, da se izvuce iz neprilike u koju je upao. A u skoli digni frku kod 'nadleznog osoblja', naravno ako imas dovoljno volje i snage za sve to.
Meni je mnogo lakse da sa decom razradjujem takticke planove.

Nasilje u školama Flying-cat-fight

Jedan od roditelja je čak rekao da među sukobe sa djecom ne treba da se miješaju roditelji.
I mi imamo to iskustvo - nece reagovati sve dok je njihovo dete jace. Cim se situacija obrne odmah se nadju tu negde da nesto kazu.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Ned Mar 28, 2010 9:51 pm

Vidra ::
Ne razumem sta si ocekivala? Da ti kaze 'necu nikad vise'?
On je priznao i rekao pa ŠTA.
I meni ova objasnjavala nejednacine, pa sam je pitala treba li nesto o Cerskoj bici. Gledala me kao debila. I ja isto tako nju gledam dok mi govori kako detetu da objasnim nejednacine posto je ona uciteljica.
Prosle nedelje na tenderu za eksjkurziju doziveh da cujem da bi dobro bilo da nekoliko roditelja krene sa njima, razrednim staresinama.
Inace, nastavnica je tek pocela da radi... mozda je glupo komentarisati neiskustvo...

Nemam riječi za ovo, školstvo ide u vraga.

Ne moze dan bez briga... A zasto su ga tukli?

Zato što su ga zamijenili sa nekim drugim dječakom koji je isto drugi razred a istukao je brata (II razred) od ovog starijeg. Čista greška.

Meni je mnogo lakse da sa decom razradjujem takticke planove.
Bila bih zahvalna na taktici ako biste mi prenijeli.

Nasilje u školama Flying-cat-fight


I mi imamo to iskustvo - nece reagovati sve dok je njihovo dete jace. Cim se situacija obrne odmah se nadju tu negde da nesto kazu.

Dijete je dijete bilo moje bilo tuđe.Nismo svi isti.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Pon Mar 29, 2010 9:22 pm

Dijete je dijete bilo moje bilo tuđe.Nismo svi isti.
I ja sam tako mislila.
Dozivim da moj sin u praku od istog decaka stalno dobija batine. Njegova majka je i dalje sedela na zidicu i laparala sa ostalim zenama.
Ali, taj dan sam ga pustila da se potuku. Zanimalo me je sta ce da bude.
Moj Charli Brown ga je oborio, seo mu na grudi. Mama Vesna je u tri koraka preskocila ceo park i razdvajala ih. Kazem razdvajala jer je to poprilicno potrajalo.
II/4 za njega. Obzirom da se to desavalo u holu skole, verovatno je to neki neakustican hol.

I moja starija kcerka nije bolje prosla, samo sto je ona odmah pokazala svoje zubice svojom sopstvenom prirodom. U poslednjem ''incidentu'' potukla se sa klincem koji gotivniji ne moze biti. Izmedju ostalog, cupala ga je za kosu. On je njoj pocepao majicu. Sutradan je dosao osisan u skolu, a uciteljici ispricao sta se desilo, ali u smislu kako je moja Coka jaca od njega.
Nijedno od njih nije bilo povredjeno, da naglasim. Inace, oni su drugari iz vrtica. Licno taj fight ne smatram ozbiljnijim.

Takticki planovi najvise se odnose na borbu prtiv nastavnog kadra koji moju decu satire od kada sam u savetu roditelja. Cast izuzecima.
Moje geslo je ovo - pulmolog koji je lecio moga sina je najbolji deciji pulmolog na Balkanu. On je meni ime zapamtio. U odnosu na to, sta je za mene jedna uciteljica? ( bez preterivanja) Ili direktor skole?
Uz ovo sve treba raditi sa stilom. Nema nista od panike i svadje. Frku treba podici tiho ali efikasno.
Elem, moj sin je dozivljavao da mu razni roditelji prete prstom na velikom odmoru. Iz mog ugla, za to je odgovorna uciteljica. A opet sa druge strane, ne moze ona kontrolisati ponasanje drugih roditelja. Zato sam na jednom roditeljskom sastanku napravila haos. Doticnu mamu sam pitala da li njen sin dolazi prljav iz skole, kao moj? Ona je rekla da ne zna! Ali za sigurno zna da je moj sin tukao njenog... Interesantno glediste, zaista...
Onda sam pitala uciteljicu zasto ne zna da moje dete dozivljava maltretiranje od strane te iste majke?
Ostala sam bez odgovora, naravno.

Okolisam, trudim se, nadam se da nece biti konfuzno...
Posto nisam nista uradila, da naglasim - u nekoliko navrata,a jedan je bio koban- ucim svoju decu da posmatraju razlicito istu stvar. Teram ih da razmisljaju.
E, zato sam pitala - zbog cega je malac iz drugog razreda dobio batine od cetvrataka?
Najvise me zanima njegova verzija dogadjaja i njegovo misljenje.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Pon Mar 29, 2010 11:21 pm

Vidra ::
Najvise me zanima njegova verzija dogadjaja i njegovo misljenje.

Znaš kako, krenuli smo kući i ja sam primijetila da mu je majica u predjelu stomaka prljava, na pitanje zašto je tako bilo je "mama vozi me kući molim te". Sjednemo u auto i krenemo, ponovim pitanje...ćuti...ponovim ponovo, slijedi odgovor:"Znaš na velikom odmoru zadnji sam ulazio u razred i onda me neko uhvatio s leđa i povukao nazad,držao mi je ruke na leđima a drugi dječak me nogama udarao u stomak, zato je majica prljava".
Iste sekunde sam se okrenula na po ceste, sreća pa nije bilo strašno auta inače bi još i saobraćajku zaglavila, stanem:
-"zašto su te tukli" ja
-"ne znam" on
-"jesi li siguran da nisi ti nekoga udario"ja
-"nisam se tukao ni s kim, i ja neću nikoga udariti ako on mene ne udari, ali sad se nisam mogao braniti" on i počinje plakati
-"možeš li prepoznati tog dječaka, u koji razred ide?" ja
-"mogu, ima minđušu u uhu i vidio sam mu lice, ide u četvrti".

Vraćam se u školu, zovem učiteljicu, pedagoga, tete koje su tu da paze na mir i počinjem priču.
Eto tako je bilo. Sve ostalo je poznato, mali je meni priznao da ga je tukao jer je njegov mlađi brat rekao da ga je neko sličan mome istukao. Dijete mi je dobilo šuteve u stomak bez ikakve veze.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Pon Mar 29, 2010 11:44 pm

Znaci, radi se o dva brata?
Moj sin je tako poceo da se tuce - dobio je batine od dva brata, na isti nacin, a onda ih smlatio u onom trenutku kada je video da su razdvojeni. Meni je vaspitacica rekla da ih je obojicu tukao, naizmenicno. Na moje pitanje sta je pre toga bilo, za cudjeno me je pogledala. A bilo je to da su se posvadjali oko toga ko je nacrtao 'skolicu'.
Nasa taktika je bila sledeca - naucio je neke osnovne poteze odbrane. Najbolje bi bilo da mu to pokaze neko musko, jer mi ipak nismo bile decaci kada smo bile male.
Ako smatra da je jaci, treba to i da pokaze jer ga onda vise nece dirati. A ako ne, onda treba da nadje nacin da ne dobije batine, odnosno da niko ne bude brzi od njega.
Mi jos uvek radimo na tome da nauci da proceni situaciju, sto ce izgleda potrajati...
Razgovori sa uciteljicom, cak na jednom vrlo otvorenom roditeljskom, zavrsili su u corsokaku jer svako od nas ima svoju viziju vaspitanja, a uciteljica tvrdi pazar skolskim kodeksom.

priznao da ga je tukao jer je njegov mlađi brat rekao da ga je neko sličan mome istukao
Koliko godina ima taj mladji brat?

Dijete mi je dobilo šuteve u stomak bez ikakve veze.
Tvoje dete nije dete deci koja su ga isutirala.
Izvini ako sam gruba, ali sto pre to prihvatis sve ce biti daleko jednostavnije.

Skoro procitah, vrlo slucajno

STIV BIDAF, Kako odgajati sinove - zasto su decaci drugaciji i kako im pomoci da postanu srecni i uravnotezeni muskarci
*izdavac Mali Vrt, Beograd

evo nekoliko mojih izvoda -

str.47 decacima je potreban red, tj. 'generalno spremanje'
-pravila
- red ( rad, disciplina)
- struktura i vestine ucenja na organizovan nacin

tri stvari koje decaci moraju da znaju:
- ko je glavni?
- koja su pravila?
- da li ce ta pravila biti posteno primenjivana?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Arwen Evenstar Sub Apr 03, 2010 12:37 am

Ja se secam da mi je jedan decko u srednjoj lupio samar... onako bez razloga, okrenuo se i tras!!!
Rekla sam mojima, i mama je reagovala.
Ne znam da li je bolje sto jeste to uradila ili mozda da nije nista rekla, jer su me posle uzeli na zub.
Jednom prilikom se okupilo njih desetak i decaka i devojcica, hteli su da me biju.
Sva sreca pa me je drugarica povela njenoj kuci, odakle smo zvali mog dedu da dodje po mene.
Kasnije me vise nisu dirali.
To je bilo u osmom osnovne, imali smo po 13-14 godina.
Ne mogu da zaboravim to grozno iskustvo.
Danas se deca tuku i sa 7-8 godina, nose nozeve, ponasaju se kao divljaci.
Strasno!!!!

Pre svega krivim roditelje i kucno ne vaspitanje.
Mora se vise poraditi na ponasanju dece.
Ne mogu roditelji da pustaju decu da rade sta hoce, da ih prepuste ulici, losem drustvu.
Roditelji se cesto vade da nemaju vremena, pa su deca sve vise za kompjuterima, ispred tv-a i na ulici, uce nasilje od starijih.
Pocnu da puse i drogiraju se.
Tada nasilje dodje samo.
Nasilje se ne moze samo spreciti, moramo svi zajedno da se potrudimo.
Nema nam druge!!!
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Ned Apr 04, 2010 4:53 pm

moramo svi zajedno da se potrudimo
Naravno da moramo.
Kako ces ti da se potrudis, ako nisi roditelj?
Ili je to lakse da se kaze da su roditelji za sve krivi, posto u ovom danasnjem sistemu neko mora da bude kriv pa sta god posle da bude?

Jednom prilikom se okupilo njih desetak i decaka i devojcica, hteli su da me biju.
A zasto?

jedan decko u srednjoj lupio samar... onako bez razloga, okrenuo se i tras!!!
Kako bez razloga? Mora da postoji najgluplji razlog za taj udarac.
Ne mozes tek tako nicega da se ne secas.
U osmom razredu te spasila drugarica i deda. U srednjoj si bez veze udarena. Moje pitanje glasi :
KAKO mozes tako da ne znas o cemu se radi, a tebe se tice?

Roditelji se cesto vade da nemaju vremena
Svi se vade da nemaju vremena. I oni koji rade u skolama, ili uopste sa decom, su roditelji.
Moji roditelji se nisu bas nesto mnogo vrteli oko mene, pa sam znala zasto su me tukli i zbog cega vredjali. U osnovnoj skoli kaznjeni su ukorom razrednog staresine, i naravno da nije na tome stalo. Posle je bilo sve gore.
Ono sto sam naucila to je da se sama sa time borim, a ne da ne znam zasto me je neko udario.
Inace, samar je u sustini ponizenje. Nesto si ga gadno naljutila.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Dragana Ned Apr 04, 2010 5:01 pm

Ja ne bih ovdje potencirala pitanje , tko je kriv . Jer kriv za loše djelo uvijek je sam počinitelj . Djete u periodu maloljetnosti ne možemo nazvati krivcem . Možemo raspravljati o pitanju ; tko je odgovoran za nasilno ponašanje djeteta ( bilo u školi ili izvan škole ) .
Odgovoran je ponajprije roditelj . Učitelj ne može zamijeniti roditelje i biti djetetu otac ili majka . Učitelj može nadograđivati odgoji proces i pomoći roditeljima u istom . Roditelji su primarni odgajatelji djeteta . Djete uči ponašanje po obrascu od svojih roditelja . Stoga je , za svako nasilno ponašanje djeteta , odgovornost u rukama roditelja te neadekvatnim i neprimjerenim roditeljskim odgojnim mjerama i neadekvatnim odgojnim stilovima u roditeljskom domu .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Gost Ned Apr 04, 2010 5:12 pm

Loš sistem je krivac, umorni roditelji predaju se pred obavezama koje njihovo dete nosi iz škole, prepuštaju svoju decu da odlučuju sami, dranje, tuča dece od strane roditelja više nema efekta, roditelji sve više rade i nemaju vremena da posvete deci na najbolji način, dok školski sistem barem u Srbiji podrazumeva ogromne obaveze kod kuće, ispredaje se nešto na brzinu i odmah se da obiman domaći zadatak, ispriča se teorija iz knjiga a traži se dodatno učenje iz raznoraznih literatura, dok je za neke nastavnike i profesore potrebna dodatna nastava koja je pretvorena u biznis.Sistem je krivac koji našu decu ne usmerava i ne podučava na pravi način, uče se besmislene stvari, koje nisu primenljive u praksi, roditelji rade od jutra do sutra i nemaju vreme koje je potrebno za pravilan odgoj dece. Taj problem je rešen u razvijenim zapadno evropskim zemljama, kod nas još uvek niko ne misli o tome !!!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Ned Apr 04, 2010 5:19 pm

odgovornost u rukama roditelja te neadekvatnim i neprimjerenim
roditeljskim odgojnim mjerama i neadekvatnim odgojnim stilovima u
roditeljskom domu .
Mi nasega sina nismo ucili da se tuce sa drugom decom. A onda je dobio batine.
Naravno da ga je tata naucio kako da se odbrani. I zensko dete treba da uzvrati udarac, tj. da se odbrani. Pa necu valjda da dozvolim da mi neko dira poprsje?!
Stvar je u tome sto odrasli i naprave frku i upravo oni okrive nekoga - najcesce je to onaj koji je prebijen ili povredjen. Dete kome treba pomoc ostane u vrtlogu nekakvih morlanih i vaspitnih neprihvatanja sa svih strana.

Učitelj ne može zamijeniti roditelje i biti djetetu otac ili majka .
Učitelj može nadograđivati odgoji proces i pomoći roditeljima u istom.
Ali malo ucitelja resi situaciju sa decom. Uglavnom zove roditelje na iscrpljujuce rasprave. Tako da je taj proces obrnut od onoga sto si ti napisala.

ispriča se teorija iz knjiga a traži se dodatno učenje iz raznoraznih
literatura, dok je za neke nastavnike i profesore potrebna dodatna
nastava koja je pretvorena u biznis.Sistem je krivac koji našu decu ne
usmerava i ne podučava na pravi način, uče se besmislene stvari, koje
nisu primenljive u praksi,
Se je sto se skolstva tice biznis. A posto ustanova za decu nema primarnu svoju ulogu, onda je jasno da svi uglavnom nesto bauljamo trudeci se, a deca svejedno trpe, i naravno da su zbog toga besna.

Taj problem je rešen u razvijenim zapadno evropskim zemljama
kako?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Gost Ned Apr 04, 2010 5:30 pm

Evo i kako je rešen:

- Prvo uvedene su kasete u škole, knjige i sveske se ne nose kući " kaseta inače košta poput jedne jeftinije torbe".

- Boravak u školi uskladjen je sa radom roditelja od devet do pet, kada roditelji idu na posao i deca idu u školu, itsto se i vraćaju.

- Organizovana je menza u školi sa toplim obrokom, uz današnje plaćanje užine potreban je još jedan obrok što poskupljuje školovanje, to zahteva subvenciju države, tako je rešeno u nekim zemljama pa što ne bi i kod nas, setite se samo koliko košta obrok u parlamentu, zašto se i naša deca ne bi hranila tako jeftino ???

- Nema donošenja domaćih radova kući, sve se završava u školi, nema dodatnih časova, besmisleno je da nastavnici uspostavljaju takve kriterijume koja deca ne mogu da ispoštuju " uglavnom se dodatni časovi uplaćuju za strane jezike, dok naša deca posle osam godina osnovnog školovanja neznaju da govore strani jezik, poznaju samo gramatiku" to je besmisleno, zašto ne bi učili većinom konverzaciju u školi i tako barem znali da komuniciraju na stranom jeziku.

- Vikendima se ne ide u školu, donosi se domaći kući al u veoma malom obimu, raspssuti su proizvoljni sem za velike praznike, ide se i leti u školu, tako da ne moraju da se uzimaju žene koje čuvaju decu ili babe i dede....

Nastavnici i učitelji morali bi da rade osam sati u školi kod nas, skoro cele godine, da li ej možda tu problem ???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Ned Apr 04, 2010 5:49 pm

setite se samo koliko košta obrok u parlamentu, zašto se i naša deca ne bi hranila tako jeftino ???
Care, svaka ti cast!

Jedan moj kolega skolu je zavrsio u Francuskoj. Kaze da su oni tamo isli u skolu od prilike mesec i po dana a posle imali dve nedelje raspusta. Skolska godina zavrsalava se malo kasnije nego kod nas, ali mu broj radnih dana dodje isti.

Nastavnici i učitelji morali bi da rade osam sati u školi kod nas, skoro cele godine,
Ma, rade oni. Idu na neke seminare, te ne mogu za vreme raspusta da putuju moraju kao da su u kucnom pritvoru da se javljaju svakoga dana u skolu gde rade... i sve to, naravno,nema nikakve veze sa decom.

naša deca posle osam godina osnovnog školovanja neznaju da govore
strani jezik, poznaju samo gramatiku" to je besmisleno, zašto ne bi
učili većinom konverzaciju u školi i tako barem znali da komuniciraju
na stranom jeziku.
Ovo cu reci na savetu roditelja...
Thanks!
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Gost Ned Apr 04, 2010 6:00 pm

Problem je u sistemu školstva koji očigledno nije dobar, nažalost ne pitaju se ni profesori, nastavnici niti učitelji o rešenjima, ne postoje studije kako prevazići probleme, tu je prvi problem našeg školstva. Mada zašto bi se pravili pametni kada su neki već sredili takve probleme, zašto ne bi preslikali školski sistem i primenuli ga kod nas. Manje obaveza koja bi naša deca donosila kući omogućilo bi nam lakše i prijatnije vaspitanje dece.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Ned Apr 04, 2010 6:05 pm

Manje obaveza koja bi naša deca donosila kući omogućilo bi nam lakše i prijatnije vaspitanje dece.
Mislis?
MOj sin ima 'blagu' uciteljicu - domaci imaju iz samo jednog predmeta za sutra dan, a za vikend nikada.
U daljem skolovanju ocekujemo da nam kazu da nece polozoti sledeci razred i da je blago retardiran...
Jedna uciteljica nam je rekla da ce se uz privatne casove to sve srediti, da ne brinemo.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Orhideja Pon Apr 05, 2010 11:16 am

Dragana ::
Odgovoran je ponajprije roditelj . Učitelj ne može zamijeniti roditelje i biti djetetu otac ili majka .

To je istina, učitelj i učiteljica ne mogu biti djetetu roditelji ali mogu da uče djecu ponašanju u školama, što oni ne rade. U prvom razredu ih uče kako se jede viljuškom i nožem a ja sam ga naučila to sa tri. Bez veze.

Roditelj mislim da je ponajviše odgovoran, prošle godine u istoj školi učenik devetog razreda je nastavnicu njemačkog počupao za kosu jer mu je zaključila keca. Došao je tata inače načelnik inspekcije rada i deda vlasnik nekoliko mesnica i na sve to samo rekli "Dobro si i prošla, zaključi trojku da ne bude i od nas čupanja"
Žena lagano zaključi tricu vidjevši da je stvar stvarno izmakla kontroli.
Kao pedagog ona se žalila, da bi joj rekli da to u suštini nije ništa jer ima i većih problema. Kolaps ili haos, to je danas školstvo.

Što se tiče Arwen, vjerujem da je bez nekog razloga dobila šamar jer toga je bilo i u mojoj školi.
Nikad nisam uspjela dokučiti to muško siledžijsko ponašanje i zašto su uživali u tome da djevojčicama uteruju strah u kosti.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Dragana Pon Apr 05, 2010 11:27 am

Da , Orhideja ... Uz temeljnu odgovornost koju snose roditelji , jedan dio odgovornosti snosi krivi obrazovni sustav koji je izgubio onaj svoj odgojni dio te se sveo na sami obrazovni proces .
Nadalje možemo kritizirati i zastarijeli odnos učitelj / učenik . Stari učitelji su pedagogijski i psihologijski needucirani pa provode krive mjere u slučajevima nasilnoga ponašanja među djecom ( kažnjavaju , ponižavaju , viču , šalju k ravnatelju i ostaloj stručnoj službi i sl . ) umijesto da takav način zamijene razumijevanjem , podrškom , razgovorom , pojašnjavanjem , savjetovanjem , poticanjem i sl .
Također djeci se danas govori o njihovim pravima ali ne i o njihovim obvezama prema drugima . Primjerice , dijete zna da ima pravo biti zaštićeno , nepovrijeđeno , neomalovažavano a ne zna da isto to ima obvezu i pružiti drugome .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Vidra Čet Apr 08, 2010 9:21 pm

Što se tiče Arwen, vjerujem da je bez nekog razloga dobila šamar jer toga je bilo i u mojoj školi.
Nikad nisam uspjela dokučiti to muško siledžijsko ponašanje i zašto su uživali u tome da djevojčicama uteruju strah u kosti.
Moja mala komsinica se u cetvrtom razredu gimnazije zalila majci da je neki cupa (!), baca joj ranac kroz prozor ucionice. Mama otisla u skolu, razredna pozvala i njegovu mamu. Na kraju se ispostavilo da njegova mama nije nikakav sagovornik.
Suma sumarum- nijedna mama nista nije uradila, a ni razredna. Mala je i dalje trpela sve to.
Ipak mislim da je trebalo malo da pokaze zube.

Jedan profesor u nasoj osnovnoj skoli dugo predaje. Rekao je da su se deca promenila, generalno, da je on zbog toga promenio svoj nastup pred njima. Medjutim, ostao je dovoljno strog sto se znanja tice.
E sad, kako u sve to upakovati ono sto je Bole_Ser rekao o znanju stranih jezika... nemam pojma.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Gost Čet Apr 08, 2010 9:42 pm

Opet je greška u sistemu.


Vreme i zajedno sa vremenom menjaju se trendovi i nivoi obrazovanja, zbog toga je potrebna pedagoška edukacija nastavnika i učitelja, ona izostaje u našem školskom sistemu. Neke zemlje su taj problem rešile na način tako što su napravile škole za ove i one " bogate i siromašne", na taj način su izjednačavali decu, u bogatim školama taj problem se izgubio, u siromašnom školama nije.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u školama Empty Re: Nasilje u školama

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu