Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptyČet Jun 27, 2024 12:11 am od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptyČet Jun 27, 2024 12:02 am od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptyČet Jun 27, 2024 12:01 am od Johnny-Azra

» Podseća me
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:57 pm od Johnny-Azra

» Ne može da vam dosadi
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:56 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:54 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:44 pm od Johnny-Azra

» Moj hit danas
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:37 pm od Johnny-Azra

» Odavno nisam čuo/čula
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Jun 26, 2024 11:32 pm od Johnny-Azra

» Accessories
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySub Jun 22, 2024 12:09 pm od Iskra69

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySre Maj 29, 2024 10:48 am od hanijbanij

» Muzika i igra Rusije
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Učiteljski poziv i njegov značaj EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Učiteljski poziv i njegov značaj

+5
Orhideja
Dragana
Зорица
Fraya
Avramova
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Avramova Sre Jul 07, 2010 1:50 pm

Od kakvog je uticaja prvi susret sa učiteljem za dalje školovanje?

Da li je dovoljno da učitelj uspešno prenese znanje dok će kao pedagog zakazati?

Koje su najčešće greške koje čine učitelji?

Kako roditelj da zaštiti svoje dete od netalentovanog učitelja?




____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Fraya Sre Jul 07, 2010 1:54 pm

Ma pre bih danas postavila pitanje kako zastiti ucitelja
od roditelja ove ,danasnje,bahate decice. Učiteljski poziv i njegov značaj 427239
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Avramova Sre Jul 07, 2010 1:58 pm

Nisu kriva deca, ali jesu učitelji, pa i roditelji. No, nismo svi u istoj grupi.

Biti učitelj po meni je privilegija, a profesiju izjednačavam sa lekarskom jer jednako se radi o sudbini čoveka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Fraya Sre Jul 07, 2010 2:01 pm

Ja sam pristrasna i neobjektivna ( eto priznajem)
jer nemam dece koja idu u skolu. Ma nemam uopste dece.

Jedino slusam i gledam roditelje cija su deca uvek najpametnija
a uvek ne valjaju ucitelji/nastavnici. Ovo se ne odnosi bas
na prvi osnovne, ali na malo starije djake gde roditelji mrtvi
ladni idu i na sud da bi isterali pravo svog deteta, a za koje
uvek misle da je dobilo nepravedno lose ocene.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Avramova Sre Jul 07, 2010 2:06 pm

Ima i toga koliko hoćeš, ali ako ima toga, zbog čega ne bi bilo i onoga što je sasvim suprotno navedenom.

Navešću nekoliko primera kada se radilo o najstranijoj zloupotrebi učiteljskog poziva.

Znam da ima roditelja koji subjektivno posmatraju probleme njihove dece i time im čine medvedju uslugu.

Nisam medju njima i to ću kroz navedene primere i dokazati.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Fraya Sre Jul 07, 2010 2:09 pm

Jako je vazan taj prvi susret deteta sa skolom.
Barem je kod mene bilo tako. Ali,kako je dans, ja zaista ne znam.
Ajde piskaraj ti malo.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Avramova Sre Jul 07, 2010 2:11 pm

Hoću, piskaraću, valja se i na tudjim greškama učiti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Зорица Sre Jul 07, 2010 2:34 pm

Propremajuci ceru za prvi razred stalno sam joj pricala o uciteljici.....pa fina, pa draga, pa sve ce da vas nauci, mozes sa njom kao sa mamomom o svemu itd........Medjutim zapadne joj ucitelj a ne uciteljica Very Happy Dete se osecalo prevareno. Posle svih prica nekako se dogovorimo da ne menjamo ucitelja da podje pa cemo videti.....nikada se nisam pokajala a ni ona danas......ona vise ne ide u osnovnu skolu ali njen ucitelj redovno zove za njen rodjendan, ne samo nju, svu svoju decu koja su ovde.....sa svima je u kontaktu...kada smo zidali kucu, ucitelj je istovarivao blokove,mojoj ceri je bio pravi ucitelj u pravom smislu te reci, mnogo stvari je naucila od njega i vrlo rado prica o njemu....mogla bi jako mnogo da pisem o njemu, mislim da nisu svi stvoreni za taj posao.......nazalost jako je puno takvih koji ga obavljaju.....Veliki broj je i onih koji gledaju koliko i sta si mu doneo za rodjendan, 8. mart....
Uvek mi je bilo smesno kada sam videla ucitelja da pola casa igra fudbal sa decacima, a pola casa lastis sa devojcicama....Smile
Зорица
Зорица
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Sre Jul 07, 2010 8:00 pm

Avramova ::Od kakvog je uticaja prvi susret sa učiteljem za dalje školovanje?

Da li je dovoljno da učitelj uspešno prenese znanje dok će kao pedagog zakazati?

Koje su najčešće greške koje čine učitelji?

Kako roditelj da zaštiti svoje dete od netalentovanog učitelja?




Utjecaj učitelja na dijete je velik i od iznimne važnosti , kako za početak školovanja ( ako mislimo na malenoga prvašića ) a i u daljnjem periodu obrazovanja djeteta .
Bitan je i odnos na relaciji roditelj - učitelj .

Nije dovoljno da učitelj bude samo dobar predavač , odnosno prenositelj znanja već i vješt i dobar psiholog i pedagog . Nije najvažnije da učenik usvoji odeređena činjenična znanja već da se razvije u dobrog i poštenog čovjeka .

Najčešće greške učitelja su nepoznavnje i nerazumijevanje djetetova psihofizičkoga razvoja , netolerancija , nefleksibilnost , nervoza , nestrpljenje , verbalna agresija i sl .

Roditelj će zaštititi svoje dijete od eventualno nepodobnog učitelja informiranjem i komunikacijom sa učiteljem , redovitim komunikacijama sa učiteljem i stručnom službom škole . Potrebno je da roditelji budu prisutani u svakom obliku odgojno-obrazovnoga procesa svojega djeteta .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Orhideja Ned Jul 18, 2010 5:32 pm

Dragana ::
Utjecaj učitelja na dijete je velik i od iznimne važnosti , kako za početak školovanja ( ako mislimo na malenoga prvašića ) a i u daljnjem periodu obrazovanja djeteta .
Bitan je i odnos na relaciji roditelj - učitelj .
A šta kad imamo prepametnog učiteja koji ne želi komunikaciju sa roditeljem već samo tera svoje? Ima toga.
Nije dovoljno da učitelj bude samo dobar predavač , odnosno prenositelj znanja već i vješt i dobar psiholog i pedagog . Nije najvažnije da učenik usvoji odeređena činjenična znanja već da se razvije u dobrog i poštenog čovjeka .
Veoma malo njih sad polažu na pravljenje od malih ljudi velike ljude i usmjeravanje na pravi put, većina traži samo bubanje lekcija.
Najčešće greške učitelja su nepoznavnje i nerazumijevanje djetetova psihofizičkoga razvoja , netolerancija , nefleksibilnost , nervoza , nestrpljenje , verbalna agresija i sl .
Svi imami loše dane, ali drugi ne moraju da ispaštaju zbog toga.
Roditelj će zaštititi svoje dijete od eventualno nepodobnog učitelja informiranjem i komunikacijom sa učiteljem , redovitim komunikacijama sa učiteljem i stručnom službom škole . Potrebno je da roditelji budu prisutani u svakom obliku odgojno-obrazovnoga procesa svojega djeteta .
Puno propusta ima i od strane roditelja ali ih ima i u školama.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Ned Jul 18, 2010 7:59 pm

Draga Orhideja ...

Pretpostavka je da je svaka osoba koja obavlja učiterljski poziv ,, pametna osoba ,, , što podrazumijeva sposobnost prenošenja svojega znanja te ispravnoga pedagoškoga postupanja u odgojno - obrazovnom procesu .
Ne znam što bih rekla na to kada kažeš da učitelj uopće ne komunicira sa roditeljem . Pa to je sastavni dio i obveza njegovoga posla . Između roditelja i učitelja ne smije biti ili se stvarati barijera i zid nekomunikacije . Ako je učitelj uistinu takav , roditelj treba reagirati i prijatviti taj slučaj ravnatelju ( direktoru ) škole . Takvo ponašanje učitelja je nedopustivo .


Oni učitelji koji traže samo bubanje a propuštaju odgojno djelovanje , vjerojatno su učitelji ,, staroga kova ,, ... I griješe naravno , ne poduzimajući nikakve odgojne mjere .


Naravno i učitelji imaju osobne probleme i svoje loše dane ali ... to nije isprika da svoje frustracije iskazuju u školi i poslu i to se u radu ne smije osjetiti .

I na kraju ... slažem se da ima mnogo propusta i od strane roditelja . Ali , ona se temelji na neispravnoj ili pogrešnoj komunikaciji na relaciji učitelj - roditelj .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Ned Sep 18, 2011 6:40 pm

Dragana:
ima mnogo propusta i od strane roditelja . Ali , ona se temelji na neispravnoj ili pogrešnoj komunikaciji na relaciji učitelj - roditelj .
Kako izgleda to?
Moja drugarica radi vrticu. Cak su i oni napravili dane za otvorena vrata. Doduse, ne mogu sada da se setim bas svih detalja, ali kada sam je pitala cemu sluze ta otvorena vrata, ona je objasnila da su to dani kada vaspitacica odgovara na pitanja roditelja. E sad, u vrticu, roditelji svakoga dana vidjaju vaspitace, i inertno povezuju da ce biti obavesteni o tome sta je ' po sredi'. Verovatno ce vecina roditelja smatrati da nema potrebe da dolazi na otvorena vrata. E, onda ce se smtrati da su ti roditelji nezainteresovani za svoje dete.
Ja sam ostala nema, nikako nisam mogla da ukapiram logiku ovako necega.

Sto se skole tice, kako da komuniciram sa razrednim staresinom kada smo u istoj smeni?
Pokusala sam telefonom, ali ocigledno je da razredna to koristi da bi odlozila resenje problema za moje dete. A kada bolje razmislim, i proslogodisnji problemi su ostali bez resenja iako je tata odlazio nekoliko puta.

pitanja za Draganu:
- da li je tacno da su tate bolje za razgovor od mama ( ako dete ima uciteljicu, razrednu),
ili to zavisi od tipa licnosti?

- sta uraditi za kvalitetnu komunikaciju sa uciteljem -razrednim staresinom? i sta ta kvalitetna komunikacija podrazumeva?

unapred,
hvala
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Pon Sep 19, 2011 6:08 pm

Vidra ::Dragana:
ima mnogo propusta i od strane roditelja . Ali , ona se temelji na neispravnoj ili pogrešnoj komunikaciji na relaciji učitelj - roditelj .
Kako izgleda to?
Moja drugarica radi vrticu. Cak su i oni napravili dane za otvorena vrata. Doduse, ne mogu sada da se setim bas svih detalja, ali kada sam je pitala cemu sluze ta otvorena vrata, ona je objasnila da su to dani kada vaspitacica odgovara na pitanja roditelja. E sad, u vrticu, roditelji svakoga dana vidjaju vaspitace, i inertno povezuju da ce biti obavesteni o tome sta je ' po sredi'. Verovatno ce vecina roditelja smatrati da nema potrebe da dolazi na otvorena vrata. E, onda ce se smtrati da su ti roditelji nezainteresovani za svoje dete.
Ja sam ostala nema, nikako nisam mogla da ukapiram logiku ovako necega.

Sto se skole tice, kako da komuniciram sa razrednim staresinom kada smo u istoj smeni?
Pokusala sam telefonom, ali ocigledno je da razredna to koristi da bi odlozila resenje problema za moje dete. A kada bolje razmislim, i proslogodisnji problemi su ostali bez resenja iako je tata odlazio nekoliko puta.

pitanja za Draganu:
- da li je tacno da su tate bolje za razgovor od mama ( ako dete ima uciteljicu, razrednu),
ili to zavisi od tipa licnosti?

- sta uraditi za kvalitetnu komunikaciju sa uciteljem -razrednim staresinom? i sta ta kvalitetna komunikacija podrazumeva?

unapred,
hvala

1 U vrtiću je drugačije . Tamo roditelji obavezno dolaze svaki dan po svoju djecu . Djeca se ne puštaju sama kućama . Roditelji odgajateljicu viđaju svaki dan i imaju prilike razgovarati sa njom o napredovanju svojega djeteta i bilo čemu vezanome za svoje dijete .
U školi je drugačije . Roditelji ne vđaju svakodnevno učiteljice i nemaju prilike imati svakodnevnu komunikaciju . Ali, to nije ni potrebno . Za to postoji točno danom u mjesecu ili tjednu utvrđeno vrijeme za informacije ili roditeljske sastanke te dani otvorenih vrata ( jednom mjesečno ) koji su namjenjeni komunikaciji sa svim učiteljima koji imaju sate u određenom razredu npr . učitelj stranoga jezika ili vjeroučitelj , savjetovanje sa pedagoškom ili psihološkom službom ukoliko ima potrebe za time .

2. To što je roditelj u istoj smjeni sa učiteljem ne smije stvarati prepreku komunikaciji . Učitelj mora organizirati informacije u popodnevnom terminu upravo
zbog zaposlenih roditelja .

3. Nemoj sa razrednicom komunikaciju ostvarivati putem telefona . To nije rješenje . Ona mora , napominjem mora biti dostupna roditeljima u popodnevnom terminu bar jednom mjesečno .

4. Na pitanje jesu li očevi bolji od majki u okumikaciji sa učiteljicom , moj odgovor je ; nisu bolji . Jednaki su .. Majke su svakako te koje češće dolaze na informacije i otvorenije komuniciraju .

5. Za ostvarenje kvalitetnije komunikacije na relaciji učitelj - roditelj , roditelj treba biti redaovan na informacijama i roditeljskim sastancima te intenzivno pratiti i kontrolirati djetetovo učenje .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Pon Sep 19, 2011 6:24 pm

ukoliko ima potrebe za time .
I ukoliko nema, to se racuna kao nezainteresovanost.

Učitelj mora organizirati informacije u popodnevnom terminu upravo
zbog zaposlenih roditelja .
U skoli u koju idu moja deca nastavnici ne drze obaveznu dopusnku nastavu, jako argumentovano od samog starta skolske godine. Ako se insistira na tome onda se dobija dreka po detetu koje je zainteresovano za dopunske casove. Cak je bilo obrazlozenje da deca koja imaju 3-ke i 4-ke NEMAJU PRAVO na dopusnek casove, nego samo oni koji imaju keca. Inace, na dopunske casove treba doci sa unapred pripremljenim pitanjima o tome sta nije jasno.

Ona mora , napominjem mora biti dostupna roditeljima
Ona nije dostupna ni preko telefona. Telefon na koji je zovem nalazi se u prostoriji za tetkice, koje je pozovu ako im je na vidiku. Mozes da mislis na sta to lici kada je zovem s posla, pa racunam kada se koji cas zavrsava.
O tome da nama roditeljima da mobilni telefon nije htela da razgovara, tj. bila je kategoricna.

roditelj treba biti redaovan na informacijama i roditeljskim sastancima
U razgovoru koji sam sa njom obavila telefonski, pre 10-ak dana, rekla je da ce naredne nedelje ( tj. prosle) zakazati roditeljski. Nije ga zakazala. U istom tom razgovoru rekla sam joj da moje dete ne moze da sedi sa tim i tim detetom istoj klupi, jer dete ne nosi knjige u skolu sto ce rezultirati negodovanje kod predmetnih nastavnika, izmedju ostalog. Prosle nedelje moj Charlie Brown upisan je u dnevnik za neopravdan izostanak zbog diskriminacije nad detetom ciji roditelji nemaju novac da kupe knjige.
Daklem...
da li u skolama rade profesionalno neispunjeni ljudi?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Pon Sep 19, 2011 6:50 pm

Vidra ;

1. Ukoliko ima potrebe razgovarati sa stručnom službom , može se u vrijeme dana otvorenih vrata . Ukoliko nemate potrebe to se ne zove nezainteresiranost . U danima otvorenih vrata roditeljima su dostupni svi učitelji koji predaju njihovoj djeci pa ih možete kontaktirati svakoga ponaosob ako želite . Primjerice sve ovo što sada pitate , možete pitati školskog pedagogoga . Npr. o provođenju dopunske nastave i dostupnosti razrednoga učitelaj . Po svemu što si navela , procjenjujem da se radi o vrlo neodgovornom radu .

2. U našoj školi odnosno u školi u kojoj ja radim , dopunska nastava je obavezna . Učiteljica obavezno ( zakonski ) provodi jednom tjedno sat dopunske nastave i sama zna što komu treba pomoći .

3. Napominjem , nemoj nastavnika tražiti telefonom . On telefonski ne mora biti dostupan naročito izvan svoga radnog vremena . Nastavnik je službena osoba koja svoje razgovore sa roditeljim obavlja osobno u samoj školi . Pozivanje telefonom , čak je i nepristojno te ostavlja loš dojam o roditeljima .

4. Roditeljski sastanci su nastavnička OBAVEZA . Je li u školama rade neprofesionalni ljudi ne bih prosuđivala ali učiteljske se obaveze znaju . Također svaki je učitelj odgovoran ravnatelju škole , pa se propusti ne bi smjeli događati .


Poslednji izmenio Dragana dana Pon Sep 19, 2011 6:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Orhideja Pon Sep 19, 2011 6:52 pm

Škola svake godine skuplja prošlogodišnje knjige, zašto se ti roditelji nisu potrudili da škola obezbjedi knjige djetetu kad oni već ne mogu. Malo mi cijela situacija nejasna.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Pon Sep 19, 2011 6:58 pm

Dragana:
Npr. o provođenju dopunske nastave
bilo je reci na savetu roditelja. To je stav skole.

3. Napominjem , nemoj nastavnika tražiti telefonom . On telefonski ne mora biti dostupan naročito izvan svoga radnog vremena . nastavnik je službena osoba koja svoje razgovore sa roditeljim obavlja osobno u samoj školi . Pozivanje telefonom , čak je i nepristojno te ostavlja loš dojam o roditelji .
Rekla je da moze, da je svejedno, a s druge strane, s obzirom da ne postoje termini van njenog radnog vremena, ne mogu stalno da izlazim s posla da bih opravdala zadnja dva casa zbog recimo utakmice, koja se igra dva puta godisnje, ili roditeljskog, pa otvorenih vrata. Prosto ne mogu da izlazim s posla.
ovo boldovano - meni je odmah ovako nesto palo na pamet. Medjutim, ako nastavnik matematike umesto da spremi decu za takmicenje, zadatke za vezbanje posalje mejlom, verujem da ce moci uskoro i mejlom mnogo toga da se obavi... ili pre fb...


Orhideja:

Malo mi cijela situacija nejasna.
Sto?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Orhideja Pon Sep 19, 2011 7:07 pm

Kako da dijete nije ni od koga dobilo knjige?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Pon Sep 19, 2011 7:12 pm

Orhideja ::Kako da dijete nije ni od koga dobilo knjige?
Dete je dobilo knjige one koje je poklonila skola, odnosno grad. Medjutim u taj komplet ne ulaze knjige za strane jezike.
To dete uopste ne nosi knjige, ni one koje je dobilo. Bitnije je nakalemiti neku diskriminaciju, znas. To je moje skromno misljenje.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Pon Sep 19, 2011 7:12 pm

Da , može se iznijeti i na savijetu roditellja . Kod nas se zove vijeće roditelja . Međutim , to se održava jednom , dvaput godišnje i problem iznosi roditelj - predstavink razreda .
Ako je komunikacija telefonom vaš interni dogovor tada je na telefon učiteljica obavezna biti dostupna . Tada ... budi uporna ! Nema druge .
Naravno da je mail ili fb ( ukoliko uliteljica ima ) također jedan oblik komunikacije , za mene prihvatljiv !
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Pon Sep 19, 2011 7:22 pm

može se iznijeti i na savijetu roditellja
Nisi me razumela. Ono sto sam napisala o dopunskim casovima receno je na savetu roditelja. Pitanje je postavila jedna mama koju je zanimalo zasto njena kcerka nije primljena na dopunski cas jer je htela da popravi trojku. Trojka ne ispunjava uslov za dopunski cas, tako da dete nema pravo da dolazi, a vrlo je diskutabilno da li se taj cas uopste i odrzava.


Naravno da je mail ili fb ( ukoliko uliteljica ima ) također jedan oblik komunikacije , za mene prihvatljiv !
Vidi, ti i ja mozemo da pisemo i sms, po ceo dan, i ne smeta mi ako si uciteljica mog deteta. Ali mi smeta da detetu kome predajes saljes mejl zato sto nisi odvojila vreme za zadatke za takmicenje iz matematike. To su dve razlicite stvari. Posto ne znam matematiku, moje dete je sa papiricem sa mejla otislo na privatan cas. Ta nastavnica je cirkularno poslala deci zadatke za vezbanje, a rezultate sa takmicenja verovatno prikazala kao svoje ulozeno vreme.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Uto Sep 20, 2011 5:40 pm

Vidra ... dopunska nastava je obavezna ali ne za sve učenike već za one koji uistinu teže shvaćaju gradivo iz opravdanih razloga ( disleksija , disgrafija , prilagođeni ili individualizirani program ) . Trojka je ocjena koja je sasvim solidna ocjena i prosijećno dijete ukoliko želi popraviti ocjenu mora više vježbati i učiti kod kuće .
Ne mogu roditelji sve prepustiti učitlju . Učiteljica je bila u pravu kada je rekla da trojka kod ,, tog ,, djeteta nije ocjena koja bi iziskivala dopunski rad u školi .
Ne možeš sumnjati , održava li se taj sat dopunske nastave , ili ne . To moraš znati . Ne možeš tvrditi ništa bez dobro provjerene informacije .

Učenici koji su izabrani ići na takmićenje , znači oni iznadprosječni , također moraju imati pripreme za natjecanje . I to vjerojatno , imaju . Šalje li učiteljica još dodatne zadatke mailom , to je ok . Nadam se da ih nakon toga provjeri jesu li točno riješeni .

Nemoj nikada osuđivati učitelja , niti bilo koga druoga , prije nego li provjeriš istinitost njegovih postupaka . Procjenjivati ( pretpostavljati ) , je li imao ili nije odrađene satove , nije dobro , nisi li u svoje tvrdnje potpuno sigurna .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 6:03 pm

Nemoj nikada osuđivati učitelja , niti bilo koga druoga , prije nego li provjeriš istinitost njegovih postupaka . Procjenjivati ( pretpostavljati ) , je li imao ili nije odrađene satove , nije dobro , nisi li u svoje tvrdnje potpuno sigurna .
Prvo da ti se zahvalim sto strapljivo diskutujes sa mnom, posto umem da budem poprilicno naporan sagovornik. Svesna sam toga.

Ono s to ovde pisem uglavnom su moja uklapanja nekih segmenata situacija na osnovu prica moje dece, i mojih razgovora sa uciteljima, razrednim staresinama, i mog dvogodisnjeg iskustva odlazaka na sastanke saveta roditelja.

Evo primer - dopunski cas iz matematike odrzava se svake srede u 07.15h, za sve ucenike od V do VIII razreda. Potrebno je da djak dodje sa unapred pripremlenim pitanjem o tome sta mu nije jasno.
Iskreno, ovako nesto odgovara djaku koji ima trojku, a onaj koji ima keca ne zna sta da pita niti moze doci do izrazaja medju toliko dece razlicitog uzrasta. Tak da ako na taj cas dodje 20-oro dece, pitam se na sta li to lici, posto svako treba da pita sta mu nije jasno?

Drugi primer - na jednom od 'zasedanja' saveta bilo je reci o tome kako roditelj treba vise vremena da posveti detetu, jer zivimo u jurnjavi, a i deca moraju da uce, pa bi to bio jedan od nacina 'ugodno sa korisnim'.
E, to je stvarno super kada neko, za razliku od mene, zna francuski.
Moje pitanje bilo je poput munje, obzirom da je kriterijum za ocenjivanje znanja iz francuskog spusten. Dakle, nikako nije poostren pa da se rigoroznije postupa i da deca nauce francuski.

Ne možeš sumnjati , održava li se taj sat dopunske nastave , ili ne . To moraš znati . Ne možeš tvrditi ništa bez dobro provjerene informacije .
Moja kcerka bila je jedina zainteresovana za dopunske casove iz engleskog. U dva navrata rekla joj je da kod kuce uradi prva tri veznbanja u radnoj svesci, a onda se desilo da u dva navrata nastavnica nije dosla. kada je moja devojka pitala da li ce sledeci yakazani termin doci, dobila je odgovor da nema potrebe da dolazi na dopunske casove jer nista ne uci.

E...
Prva tri vezbanja u radnoj svesci trebalo bi da se rade u skoli, na casu, a ne da izgledaju kao dodatni domaci koji neko treba da pripomogne.

Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Dragana Uto Sep 20, 2011 6:29 pm

U redu je Virda ... Ovo je tema kao svaka druga i služi raspravi . A naporan sagovornik uopće nisi . Nema razloga da tako misliš.
Istina je da roditelji često donose naprečac različite zaključke i pokazuju nezadovoljstvo a da prije toga ni ne porazmisle dobro i provjere istinitost svojih tvrdnji .
Učiteljica vrlo dobro zna ( trebala bi ) što njeni učenici nisu savladali iz određenog područja gradiva a ako učenici sami još i pitaju što im nije jesno , to bi trebalo biti pozitivno od samog učenika . Ako učenik uvijek i jedino sam mora pitati na dopunskom satu što mu nije jasno , teško je to , jer to ne može baš svako dijete .
Roditelj treba više vremena ili , što više vremena provoditi sa djetetom ... to je lijepo rečeno na savijetu učitelja ... život je jurnja , istina je . Mnogi roditelji zaista toliko zapuštaju i zanemaruju svoje dijete , da je to zaista otužno ...
Što se tiče jezika ... hmm ... nije svako dijete nadareno za jezike i tu ne treba prevelika zahtijevnost , očekivanja ili strogoća ... ni od učitelja stranoga jezika ... ni od droditelja ...
Više rada s osmijehom , više ljubavi sa obje strane ( učitelj / roditelj ) ... donijelo bi mnogo više uspijeha i zadovoljstva u školskom uspijehu djeteta ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 6:42 pm

Više rada s osmijehom , više ljubavi sa obje strane ( učitelj / roditelj ) ... donijelo bi mnogo više uspijeha i zadovoljstva u školskom uspijehu djeteta ...
E, bravo!
Sama bih se zadovoljila razumevanjem na relaciji roditelj -ucitelj, nastavnik. Jer na primeru moje starije kcerke, koja bas i ne shvata dobro strane jezike, pa na jedvite jade uspeva da se izbori sa pozitivnom ocenom u nekim periodima, bilo bi dobro da ta nastavnica engleskog izadje u susret tim dopunskim casovima, jer samo zbog njene dvojke moja velika devojka ne moze da bude odlicna. To rezultuje time da se, recimo, na proslom polugodistu nije potrudila da popravi cetvorku iz bologije je svejedno ne moze da bude odlicna. U nekom duzem intervalu, to je poprilicno zabrinjavajuce ako se uzme u obzir sakupljanje poena za upis u srednju skolu.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Učiteljski poziv i njegov značaj Empty Re: Učiteljski poziv i njegov značaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu