Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

+4
Vayu
laza
Avramova
Јован Корнаракис
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Pet Jan 03, 2014 11:56 pm

iako sve to vidim,iako sam svestan njihovih mana i grešaka ne želim o tome da pričam,ne želim da kritikujem,nisam ja taj koji sudi,neka oni račune polože onda kada dođe njihov dan za to pred bogom.
pokušaj da pronađeš one koji žive u duhu hrišćanstva,koji su duhovno jaki i veliki i na njih se ugledaj i od njih uči,ovi drugi nisu vredni našeg pomena.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Sub Jan 04, 2014 12:01 am

laza ::iako sve to vidim,iako sam svestan njihovih mana i grešaka ne želim o tome da pričam,ne želim da kritikujem,nisam ja taj koji sudi,neka oni račune polože onda kada dođe njihov dan za to pred bogom.
pokušaj da pronađeš one koji žive u duhu hrišćanstva,koji su duhovno jaki i veliki i na njih se ugledaj i od njih uči,ovi drugi nisu vredni našeg pomena.

Istakao sam primer patrijarha Pavla...

Hocu da vidim takve primere... necu da kritikujem sve, vec da ukazem na veliki kontrast izmedju ovakvih ljudi, i drugih koji nisu to...

Ne smemo da cutimo, da sklanjamo glavu...nikome ne sudim i presudjujem, samo dobronamerno ukazujem gde vidim ono sto ne bi trebalo da postoji.
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Fi Pi Sub Jan 04, 2014 12:07 am

Strelac ::...
Ja o tome kao neko ko nije ateista, vec od malena podizan da postuje sve to... ne mogu vise da cutim, mislim da je duznost svakog dobronamernog coveka da kaze, da ukaze... toliko se rastacemo u nistavilu materijalizma, da je veliko pitanje dal uopste mozemo da se kao narod vratimo na pravi kolosek...

Ovo jest i mora biti gledište svakog razumnoga čoveka, bez obzira na opredeljenje, moralnost nije vlasništvo religije ili neke druge kategorije-ideologije.
Mi jesmo društvo bez koncepta, od pojedinca do institucija, crkva nije izuzetak, a nije ni današnja civilizacija.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Sub Jan 04, 2014 12:16 am

Fi Pi ::

Ovo jest i mora biti gledište svakog razumnoga čoveka, bez obzira na opredeljenje, moralnost nije vlasništvo religije ili neke druge kategorije-ideologije.
Mi jesmo društvo bez koncepta, od pojedinca do institucija, crkva nije izuzetak, a nije ni današnja civilizacija.

Ne smatram religiju i veru jedinim merilom... niti Crkvu jedinom "ustanovom", institucijom pod cijim okriljem se moze postati dobar covek...

Vrlinom smatram ljubav prema svim ljudima, postenje, iskrenost, humanost... gde god je steceno manje je bitno od toga da to postoji usadjeno u nekom coveku...

Najbeskrupuloznije je zaklanjanje iza hriscanstva i poruka o miru, ljubavi, veri i nadi...a pod tim plastom raditi sve suprotno...cega smo se nagledali u 2 milenijuma...

Dal neko veruje u Boga i Hrista, Alaha, Budu... ili kaze da ne veruje... je tek forma... ako pomaze drugim ljudima, ako ne mrzi, ne krade i ne ubija... zasluzuje moje postovanje...


Poslednji izmenio Strelac dana Sub Jan 04, 2014 12:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Sub Jan 04, 2014 12:16 am

moja moralnost je vlasništvo u prenesenom značenju religije
moralu me nisu učili milicajci,sudije,konobari...
moja moralnost je utemeljena u učenju starom 2000 godina,sva druga učenja a ima ih do duše proističu iz knjiga pisanih u to doba
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Fi Pi Sub Jan 04, 2014 12:36 am

@Strelac, pa to sam i kazo! Smile 

p.s.
Uh bata Lazo, pisanija biblijska mnogo su starija od dva milenijuma. Smile

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Sub Jan 04, 2014 1:02 am

Fi Pi ::@Strelac, pa to sam i kazo! Smile 

p.s.
Uh bata Lazo, pisanija biblijska mnogo su starija od dva milenijuma. Smile

NISAM POMINJAO BIBLIJSKA,PRIČAM O HRIŠĆANSKOM UČENJU
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Komsinica Sub Jan 04, 2014 5:23 pm

Svaka vjera, pa i Hriscanstvo je stvorena sa najboljim namjerama. Ali oni koji bi trebalo da su fundament iste, zaborave da je i put do pakla poplocan dobrim namjerama. Neispunjenim.
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Batista Sub Jan 04, 2014 5:42 pm

I vladike su zivi ljudi...
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Јован Корнаракис Ned Jan 05, 2014 11:16 am

Batista ::
Avramova ::Ako ne lazes za korist bliznjeg jasno je da neces ni u korist nekoga ko ti nije blizak.

Onda bi to trebalo skratiti u "ne svjedoci lazno". Ovako samo stvara konfuziju. Mada nisam bas siguran da se te dvije stvari podrazumijevaju.

Bližnji je svako kome smo potrebni i kome možemo pomoći ili stupamo u interakciju... to se vidi iz priče o dobrom Samarićaninu u novom zavetu tako da, strogo uzevši, svi su bližnji a Bog je zapovest tako formulisao jer su Jevreji starog zaveta nakon izlaska iz Egipta bili upućeni jedni na druge
Јован Корнаракис
Јован Корнаракис
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 31.12.2013
Godina : 45
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  - Page 2 Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu