Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

+4
Vayu
laza
Avramova
Јован Корнаракис
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Јован Корнаракис Čet Jan 02, 2014 12:04 am



Uvek treba pamtiti da je Crkva i božanska i ljudska ustanova,da je život Crkve bogočovečanski život,uzajamno dejstvovanje božanskog i ljudskog...Naši savremenici, koji su se udaljili od hrišćanstva, smatraju da je hrišćanska Crkva dužna da se sastoji od savršenih ljudi, od svetih, i osudjuju Crkvu jer je u njoj toliko grešnih ljudi, nesavršenih, toliko loših hrišćana. I tako običan argument protiv hrišćanstva postaje sveargument. Ali u tome i jeste nepoznavanje prirode Crkve. Jer, Crkva i postoji radi grešnika, radi nesavršenih, radi smrtnih... Suština hrišćanstva je u sjedinjenju večnog i prolaznog, neba i zemlje, božanskog i ljudskog, a ne u odvojenosti od prolaznog, od zemlje, od ljudskog...

Ako u Crkvi ima grešaka,krivica nije u Hristovoj Istini, to je krivica hrišćana.Treba Istini pogledati pravo u oči pa opaziti da iz nje izlazi svetlost...
Јован Корнаракис
Јован Корнаракис
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 31.12.2013
Godina : 45
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Čet Jan 02, 2014 2:19 am

Zar je moguce da je jos neko savrsen do Boga Jedinoga?

Zar je moguce da covek bude bezgresan pa mi je cudno sto se pominju gresnici kada se to podrazumeva?

Kako ce crkva znati ko prelazi njen prag: gresnik ili "savrseni"? Cudno i neprihvatljivo mi je tumacenje ovakvog odnosa Crkva - Covek.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Čet Jan 02, 2014 10:50 am

daleko je crkva i sveštenstvo od savršenstva,daleko su ljudi od savršenstva tako da ja i dalje mislim da nikakvo savršenstvo pa ni duhovno ne postoji.
svi smo mi grešni ali samo jaki i svesni priznaju grehe i mole se gospodu bogu za oprost.lakši su drugi putevi,negirati boga,biti slep prema gresima i tražiti opravdanje za njih,pronaći duhovnu snagu,pokajati se i pomoliti za oprost je hrabrost.
ovo tumačenje ima dosta manjkavosti i mislim da nije dovoljno duboko ušlo u srž odnosa ljudi i vere,crkve i boga......
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Јован Корнаракис Čet Jan 02, 2014 11:15 am

да, управо о томе Берђајев и говори али сам Христос је својим следбеницима рекао - Будите дакле савршени као што је савршен Отац ваш небески! Мислим да томе свакако треба тежити
Јован Корнаракис
Јован Корнаракис
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 31.12.2013
Godina : 45
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Čet Jan 02, 2014 6:40 pm

Da li smo mi zaista i iskreno sledbenici Hristosovi ili su to samo Bozijom promislju odabrani pa ih sledimo?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Vayu Čet Jan 02, 2014 7:58 pm

Nije problem u samom Hrišćanstvu, već u nasilnom medijskom ispiranju mozgova.
Vayu
Vayu
Novi član
Novi član

Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Čet Jan 02, 2014 8:14 pm

Dobar Hriscanin zna sta mu je cuti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Vayu Čet Jan 02, 2014 8:22 pm

Da bi neko bio imun na medijsku propagandu potrebno je dobro obrazovanje i određeni porodični uslovi. Na žalost, nemaju svi te uslove što rezultira čovijekom koji želi da bude dobar Hrišćanin, ali je pogubljen u opštem moralnom relativitetu i društvenoj degradaciji. Postaje "hibrid" koji poprima ono što mu u određenom trenutku odgovara.
Vayu
Vayu
Novi član
Novi član

Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Fi Pi Pet Jan 03, 2014 9:07 pm

Vera i religija nisu merilo savršenstva niti ljudskosti, pa tako ni hrišćanstvo nije "pomoglo" ljudima nakon dva milenijuma da budu bolji, naprotiv.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Pet Jan 03, 2014 9:30 pm

"Iz vere su proistekle moralne osnove drustva." - napisao je Dostojevski.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Pet Jan 03, 2014 9:48 pm

Fi Pi ::Vera i religija nisu merilo savršenstva niti ljudskosti, pa tako ni hrišćanstvo nije "pomoglo" ljudima nakon dva milenijuma da budu bolji, naprotiv.
pomoglo je dosta ali i sačuvalo ljude od većih greha. ne postoji ni jedan segment društva koji je više dobra učinio za čovečanstvo uprkos greškama i gresima koji su ipak bili proizvodi ljudskog uma a ne hrišćanskog učenja.

Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.

Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.

Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.

Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

Поштуј оца својега и мајку своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

Не убиј.

Не чини прељубе.

Не кради.

Не сведочи лажно на ближњега својега.

Не пожели ништа што је туђе.

šta ima čistije i koje je učenje ispravnije od ovih deset božijih zapovesti
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Fi Pi Pet Jan 03, 2014 10:06 pm

OK Lazo, koliko poznaješ onih koji se danas uklapaju u tvoju sliku hrišćanina, i da li sebe ubrajaš u one koji poštuju načela koje si naveo?

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Pet Jan 03, 2014 10:29 pm

Poznaje mene. Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  2979583794

Jedino znam zgresiti pod 4, ali sta cu kada su gresnici odredili da jevtina struja bude od ponoci.

Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Pet Jan 03, 2014 10:33 pm

Fi Pi ::OK Lazo, koliko poznaješ onih koji se danas uklapaju u tvoju sliku hrišćanina, i da li sebe ubrajaš u one koji poštuju načela koje si naveo?

nisam ja taj koji sudi,ja se samo trudim da živim po hrišćanskim načelima
siguran sam samo da mi je u teškim trenutcima ,trenutcima kada sam mislio da nema rešenja,trenutcima iz kojih sam mislio da nema izlaza vera u boga i mudrosti hrišćanskih otaca pomogle da prevaziđem sve to i nadjem izlaz iz tunela.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Batista Pet Jan 03, 2014 11:16 pm

Ove dvije zadnje mi nikada nisu bile jasne.

"Ne svjedoci lazno na bliznjega svoga" - A na nekoga ko mi nije bliznji mogu lazno svjedociti bez problema?

"Ne pozeli nista sto je tudje" - Zeljeti imati nesto sto ima neko drugi nije ni kradja ni otimacina. Ne vidim u cemu je problem.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Pet Jan 03, 2014 11:26 pm

Јован Корнаракис ::

Uvek treba pamtiti da je Crkva i božanska i ljudska ustanova,da je život Crkve bogočovečanski život,uzajamno dejstvovanje božanskog i ljudskog...Naši savremenici, koji su se udaljili od hrišćanstva, smatraju da je hrišćanska Crkva dužna da se sastoji od savršenih ljudi, od svetih, i osudjuju Crkvu jer je u njoj toliko grešnih ljudi, nesavršenih, toliko loših hrišćana. I tako običan argument protiv hrišćanstva postaje sveargument. Ali u tome i jeste nepoznavanje prirode Crkve. Jer, Crkva i postoji radi grešnika, radi nesavršenih, radi smrtnih... Suština hrišćanstva je u sjedinjenju večnog i prolaznog, neba i zemlje, božanskog i ljudskog, a ne u odvojenosti od prolaznog, od zemlje, od ljudskog...

Ako u Crkvi ima grešaka,krivica nije u Hristovoj Istini, to je krivica hrišćana.Treba Istini pogledati pravo  u oči pa opaziti da iz nje izlazi svetlost...

Ako je Crkva ustanova... sastoji se od ljudi koji su hijerarhijski postavljeni, od patrijarha, eposkopa, vladika, djakona, svestenika.. preko crkava i hramova... znaci postoji unutrasnja organizacija, i imovina koju poseduju...

Moje pitanje je sta ta "ustanova" radi da bi obicnim ljudima priblizila ideje hriscanstva... gde se to vidi na licnom primeru od tih ljudi da stvarno zive zivot posvecen hriscanskih nacelima...

Kako uopste izgleda nasa crkva iznutra, koji su to ljudi koji ih vode... gde u njima vidimo duhovnost, skromnost, ljubav prema bliznjem svome...

Kaze se u ovom tekstu da su svi ljudi gresni, pa i oni... prihvatam, pod uslovom da sami priznaju svoje grehe i trude se da ih ne cine.

Po mom vidjenju, Crkva nije dorasla izazovima ovog vremena... izgubila je kontakt sa obicnim covekom kome je crkva i hriscanstvo sve dalje. Ne trazim "modernost" od crkve kao drevne institucije zasnovane na kanonima i starim obicajima... trazim bolji kontakt sa vernicima, iskreno razumevanje patnji i siromastva, osim na recima, bolju podrsku ljudima kojima je stvarno potrebna, osnivanje skola, bolnica, dobrotvornih akcija...

Oni se bave prevashodno dnevnom politikom, Kosovom, ekumenskim pitanjima, proslavama 1700 od Milanskog edikta, dal treba da nam dodje Papa... unutra nezamisliva korupcija, pedofilija, bitka izmedju pobornika jaceg povezivanja sa Rusijom i ekumenista...

Gde je tu covek, zeljan duhovnosti, utehe, prastanja... ne da nije na centralnom mestu, nego na periferiji... vidi svestenika za Slavu, Uskrs i Bozic...na sahrani... kada su ti duhovnici sisli medju narod, osetili probleme, adekvatno odgovorili, pokrenuli neku siru akciju za promovisanjem moralnih religijskih poruka...

Ja o tome kao neko ko nije ateista, vec od malena podizan da postuje sve to... ne mogu vise da cutim, mislim da je duznost svakog dobronamernog coveka da kaze, da ukaze... toliko se rastacemo u nistavilu materijalizma, da je veliko pitanje dal uopste mozemo da se kao narod vratimo na pravi kolosek...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Avramova Pet Jan 03, 2014 11:29 pm

Batista ::Ove dvije zadnje mi nikada nisu bile jasne.

Ako ne lazes za korist bliznjeg jasno je da neces ni u korist nekoga ko ti nije blizak.



Poslednji izmenio Avramova dana Sub Jan 04, 2014 1:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Batista Pet Jan 03, 2014 11:33 pm

Avramova ::Ako ne lazes za korist bliznjeg jasno je da neces ni u korist nekoga ko ti nije blizak.

Onda bi to trebalo skratiti u "ne svjedoci lazno". Ovako samo stvara konfuziju. Mada nisam bas siguran da se te dvije stvari podrazumijevaju.


Poslednji izmenio Batista dana Pet Jan 03, 2014 11:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Pet Jan 03, 2014 11:34 pm

Batista ::Ove dvije zadnje mi nikada nisu bile jasne.

"Ne svjedoci lazno na bliznjega svoga" - A na nekoga ko mi nije bliznji mogu lazno svjedociti bez problema?

"Ne pozeli nista sto je tudje" - Zeljeti imati nesto sto ima neko drugi nije ni kradja ni otimacina. Ne vidim u cemu je problem.

Ne treba shvatiti bukvalno... to su metafore...

Bliznji svoj nije samo brat, otac, majka, prijatelj... bliznji ti je svaki covek, ako si vernik...

Drugo se odnosi na greh zavisti... isticne skromnost kao vrlinu, zadovoljstvo onim sto imas...



Djole je to sjajno uklopio - "ne pozeli nista tudje, svi smrtni gresi u tom su grehu...".


Poslednji izmenio Strelac dana Sub Jan 04, 2014 12:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od laza Pet Jan 03, 2014 11:37 pm

strelac@
sve što si rekao stoji,sve je to istina i o tome ne treba ćutati međutim crkva je vrlo zatvorena po pitanju grešaka i greha među sveštenstvom tako da i ako preduzimaju neke korake oni nisu obelodanjeni.
mislim da sve što si pisao nema veze sa hrišćanstvom već se odnosi na duhovnike koji ga predstavljaju ,znači ljude,ljude podložne uticajima,ljude koji su skloni greškama,ljude koji imaju strahove,ljude koji možda ne zaslužuju mantiju koju nose.
sve to nema veze sa osećanjem koje nosimo u sebi a tiče se vere u boga,hristovo učenje,učenje svetih otaca.....to je bar meni zvezda vodilja.
na primer ja imam običaj da pitam sveštenike zašto krštenje nije besplatno i još uvek odgovor nisam dobio a bilo je mnogo neuspelih komentara o kojima ne bih sada.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Batista Pet Jan 03, 2014 11:44 pm

Strelac ::
Drugo se odnosi na greh zavisti... isticne skromnost kao vrlinu, zadovoljstvo onim sto imas...

Kad bi se ljudi zadovoljavali onim sto imaju nikada nista ne bi imali. Ljudi nisu kucici kojima je dovoljno 3 obroka dnevno da bi bili zadovoljni.


Poslednji izmenio Batista dana Pet Jan 03, 2014 11:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Batista Pet Jan 03, 2014 11:45 pm

laza ::na primer ja imam običaj da pitam sveštenike zašto krštenje nije besplatno i još uvek odgovor nisam dobio a bilo je mnogo neuspelih komentara o kojima ne bih sada.

Moraju i oni od necega da zive. Plus krstenje zahtjeva i odredjeni potrosni materijal: ulje, vodu, svijece...
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Pet Jan 03, 2014 11:49 pm

laza ::strelac@
sve što si rekao stoji,sve je to istina i o tome ne treba ćutati međutim crkva je vrlo zatvorena po pitanju grešaka i greha među sveštenstvom tako da i ako preduzimaju neke korake oni nisu obelodanjeni.
mislim da sve što si pisao nema veze sa hrišćanstvom već se odnosi na duhovnike koji ga predstavljaju ,znači ljude,ljude podložne uticajima,ljude koji su skloni greškama,ljude koji imaju strahove,ljude koji možda ne zaslužuju mantiju koju nose.
sve to nema veze sa osećanjem koje nosimo u sebi a tiče se vere u boga,hristovo učenje,učenje svetih otaca.....to je bar meni zvezda vodilja.
na primer ja imam običaj da pitam sveštenike zašto krštenje nije besplatno i još uvek odgovor nisam dobio a bilo je mnogo neuspelih komentara o kojima ne bih sada.

Ja i ne pricam o hriscanstvu kao veri, je pricam o realnim problemima nase crkve, koji doticu sve nas, i koji su mi jako vazni... mogao bi da pricam i o katolicanstvu i protestantizmu, koliko medju njihovim crkvama ima nakaradnosti...ali to je van naseg domasaja... to je jedna sira prica koju ako zagrebemo ko zna gde cemo zavrsiti, hocu da se fokusiram na nasu crkvu...

Kazes da su zatvoreni... slazem se, ali to nikako ne bi smeli biti... ljudi koji su svoj zivot posvetili Bogu moraju da budu svetionik, da ukazuju put...pre svega na svom primeru... oni su ucaureni iza svojih zidova, i poslednji priznaju ono sto svi vide... kakvi su to duhovnici?!

Imali smo patrijarha Pavla, izuzetno skromnog i duhovnog coveka... od malena do starosti on je ziveo ono u sta je verovao... govorio tihim glasom, bez pretnji, bez velikih reci.. mudar i smiran covek...putokaz svakome...

Hocu takve ljude da predstavljaju hriscanstvo i pravoslavlje... necu da mi svestenik skrati molitvu na pola, preskace stihove koje cita, vidi se da jedva ceka da zavrsi i ode dalje da ubira harac... hocu da vidim akciju da se pomogne nekom bolesnom detetu, da se precizno ukaze koji faktori seju mrznju i strah, ko siri nemoral...

Vidim tek mrvice toga, i to samo od nekih ljudi... a to bi moralo da postane nepisano pravilo...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Fi Pi Pet Jan 03, 2014 11:53 pm

Dabome, lepo  jest truditi se, ali...
laza ::…dražu odlikovali de gol,čerčil američki piloti mu podigli nekoliko spomenika širom amerike ali imao je jednu grešku,nije potamanio dovoljno fašističko balijske gamadi,to mu zameram.

ja već rekoh,greška im je što su poklali i pobili malo ustaške gamadi....
greška im je što su tita poštedeli,greška im je što su dozvolili da se oproste i zaborave ustaško fašistički zločini
... uvek pomislim, zašto se ovo događa baš "hrišćanima", ne zameri, ovo je samo najsvežiji primer tvog divana u prilično sličnih.
Nažalost, Ti jesi taj koji sudi, osuđuje i mrzi, kako i sam priznaješ ceo jedan deo naše istorije i naroda.
Iako je mnogo mojih predaka postradalo od primera radi ustaštva, nisam lično došao do ovakvog "nivoa" primenjenog hrišćanstva. Interesantno i oni se smatrali hrišćanima, išli u crkve i molili se!

Lično još ne upoznah prava hrišćanina, nažalost više moralnosti vidjeh izvan verskog kruga.
Valja truditi se jer moralna načela i vrednosti hriščanstva jesu za štovanje, odnos ljudi spram istog odavno nije.

Već negde postavih divan dijalog Kardinala sa M. Korleoneom u bašti gde mu analogno iznosi činjenicu da je hrišćanstvo svuda oko nas vekovima, ali Hrist nikako da uđe u naš um i srce, baš kao što voda neće u kamen! (scena je iz Kuma III)

Otud i moje pitanije, zna li iko i koliko pravije hrišćana!?

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Strelac Pet Jan 03, 2014 11:55 pm

Batista ::
Strelac ::
Drugo se odnosi na greh zavisti... isticne skromnost kao vrlinu, zadovoljstvo onim sto imas...

Kad bi se ljudi zadovoljavali onim sto imaju nikada nista ne bi imali. Ljudi nisu kucici kojima je dovoljno 3 obroka dnevno da bi bili zadovoljni.

Trivijalizujes...

Covek moze da zivi sasvim skromno, i da bude zadovoljan onim sto ima... neki nemaju ni minimalno da se prehrane, i to je veliki problem na koji malo ko obraca paznju.

Poruka je da se ne zudi za materijalnim bogatstvima, da nije cilj ko ima vise... da tu ne stanuje sreca i mir... sreca je u onome koliko si zadovoljan sa onim sto imas... neki imaju milione, a duboko su nesrecni, zato sto nisu shvatili sta znaci uzivanje u malim stvarima...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана  Empty Re: Николај Берђајев: O савршенству хришћанства и несавршености хришћана

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu